برگزیده های پرشین تولز

windows phone or android

کدوم خوبه؟

• اندروید

Votes: 22 26.2%
  • ویندوز فون

Votes: 62 73.8%

• Total voters
    84

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
حال کردم با پستت داداش
آبجی منم یدونه 525 داره که رمش یه گیگه ولی کمی ضعیفه.
او تی جی با ویندوز 10 شاید بیاد ولی الان که نست کلا.
گفتی پیشنهاد بدم; با توجه به علافت به ویندوز پیشنهادم فقط Lumia 950 XL Dual SIM هست.
مطمئن باش پشیمون نمیشی.

فدات داداش
برای من خوش دستی , خاص بودن , ظاهر گوشی خیلی مهمه خیلی -- اگر به علاقم باشه lumia 530 بیشتر خوشم میاد اما خوب سخت افزار قویی تر داشتن و ram بیشتر داشتن باید lumia 532 یا lumia 435 بخرم --- البته بگم براق بودن و حالت pvc داشتن دور lumia 532 دوست ندارم چون به ظاهر lumia نمیخوره وگرنه من خودم الان nokia asha 500 دارم کل کل بدنه دورش لایه pvc و خوشگله و به قیافه اون میخوره اما این لایه pc به کلاس lumia نمیخوره

امروز رفتم علائدین lumia 532 دیدم اما lumia 435 ندیدم -- بنظرم حتما lumia 435 یه سری ویژگی داره که قیمتش هم قیمت lumia 532 ه و حتی 435 هندزفری هم نداره -- حداقل اینه 435 جدیدتره و مشکلاتش برطرف شده

البته تو یه سایت خوندم که تو استور ویندوز فون یه برنامه هست با نصبش روی همه گوشی ها لومیا با ویندوز 8.1 ( باید 8.1 باشه ) قابلیت otg اضافه میشه

Lumia 950 XL Dual SIM برای من گرونه , من دیگه مثل قدیم رس گوشی نمیکشم :D بخاطر همین کمتر از امکاناتش کار استفاده میکنم

الان موندم اصلا 435 نیست چرا نیست -- جایی رو میشناسی 435 داشته باشه؟ تهران باشه

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
فدات داداش
برای من خوش دستی , خاص بودن , ظاهر گوشی خیلی مهمه خیلی -- اگر به علاقم باشه lumia 530 بیشتر خوشم میاد اما خوب سخت افزار قویی تر داشتن و ram بیشتر داشتن باید lumia 532 یا lumia 435 بخرم --- البته بگم براق بودن و حالت pvc داشتن دور lumia 532 دوست ندارم چون به ظاهر lumia نمیخوره وگرنه من خودم الان nokia asha 500 دارم کل کل بدنه دورش لایه pvc و خوشگله و به قیافه اون میخوره اما این لایه pc به کلاس lumia نمیخوره

امروز رفتم علائدین lumia 532 دیدم اما lumia 435 ندیدم -- بنظرم حتما lumia 435 یه سری ویژگی داره که قیمتش هم قیمت lumia 532 ه و حتی 435 هندزفری هم نداره -- حداقل اینه 435 جدیدتره و مشکلاتش برطرف شده

البته تو یه سایت خوندم که تو استور ویندوز فون یه برنامه هست با نصبش روی همه گوشی ها لومیا با ویندوز 8.1 ( باید 8.1 باشه ) قابلیت otg اضافه میشه

Lumia 950 XL Dual SIM برای من گرونه , من دیگه مثل قدیم رس گوشی نمیکشم :D بخاطر همین کمتر از امکاناتش کار استفاده میکنم

الان موندم اصلا 435 نیست چرا نیست -- جایی رو میشناسی 435 داشته باشه؟ تهران باشه
بله
http://sari-tech.com/product/microsoft-lumia-435-dual-sim/

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
ممنون داداش
قیمت هاش بالاست الان lumia 532 میده 299 هزار + 20 هزارم هزینه پیک بشه = 320 هزار
خوب گوشیش الا 250 قیمت داره
دم عید انتظار بالاتری نباید داشت متاسفانه.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دم عید انتظار بالاتری نباید داشت متاسفانه.

الان یه سایت دیدم زده بود lumia 435 دوسیم کارت 215 هزار
اما خوب شهرستانه 5 روز طول میکشه بیاد , منم عید میرم مسافرت
حالا دوباره امروز برم بگردم شاید گیرم اومد

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
الان یه سایت دیدم زده بود lumia 435 دوسیم کارت 215 هزار
اما خوب شهرستانه 5 روز طول میکشه بیاد , منم عید میرم مسافرت
حالا دوباره امروز برم بگردم شاید گیرم اومد
سلام
به نظر من لومیا 532 بهتره چون سی پی یو قویتر و دوربین بهتری داره .
سایتی که قیمت 435 رو زده اعلام بفرمایید.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام
به نظر من لومیا 532 بهتره چون سی پی یو قویتر و دوربین بهتری داره .
سایتی که قیمت 435 رو زده اعلام بفرمایید.

سلام
الان دیگه فرقی نمیکنه فقط یه کی از این دوتا با قیمت مناسبش گیرم بیاد میگیرم :D
البته بدنه 532 دورش براقه - دورش لایه PVC هستش شاید بعضی ها نپسندنش

اینم سایتش
http://jerisco.ir/Home/ViewProduct/1714
چنتا سایت دیگم هستن با همین قیمت اما اونا هم شهرستانن مثل دزفول و کردستان -- که دورن به من
مثل این یکی سایت
http://kyo.ir/گوشی-موبایل-مایکروساف...description=true&category_id=0&sub_category=1

Last edited:

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
سلام
الان دیگه فرقی نمیکنه فقط یه کی از این دوتا با قیمت مناسبش گیرم بیاد میگیرم :D
البته بدنه 532 دورش براقه - دورش لایه PVC هستش شاید بعضی ها نپسندنش

اینم سایتش
http://jerisco.ir/Home/ViewProduct/1714
چنتا سایت دیگم هستن با همین قیمت اما اونا هم شهرستانن مثل دزفول و کردستان -- که دورن به من
مثل این یکی سایت
http://kyo.ir/گوشی-موبایل-مایکروسافت-لومیا435-دو-سیم-کارت-Microsoft-Lumia-435-Dual-SIM?search=435&description=true&category_id=0&sub_category=1
کردستان و اون طرفا معمولا جنس هاشونو تضمین نمیکنن.
حواستون باشه.

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
من خودم 535 داشتم.خرید ویندوز فون در حال حاضر اشتباهه.واسه استفاده از یه گجت ساده دستت میره تو حنا.بیخیالش شو.وقتی اندروید ارزون و با این همه امکانات عالی هست چرا میری سراغ ویندوز فون.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
من خودم 535 داشتم.خرید ویندوز فون در حال حاضر اشتباهه.واسه استفاده از یه گجت ساده دستت میره تو حنا.بیخیالش شو.وقتی اندروید ارزون و با این همه امکانات عالی هست چرا میری سراغ ویندوز فون.
درود
دوست عزیز خوب بعضی ها تعصب دارن و علاقه دارن به یه پلتفرمی که در مورد این دوستمون هم این بحث مطرحه.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کردستان و اون طرفا معمولا جنس هاشونو تضمین نمیکنن.
حواستون باشه.

ممنون که گفتی داداش
دیروز رفتم گشتم اصلا از این گوشی ها پایین رده lumia گیر نیاوردم از سری ها میان رده و بالا رده اش بیشتر بود
حتی چارسو هم رفتم گیر نیاوردم
حالا فردا برم بگردم ببینم چی گیرم میاد , برم پاساژ ولیعصر شاید اونجا باشه

آخه مگه میشه انقدر گوشی lumia کم باشه , گوشی ها گوشکوب نشانم بگی همه میشناسن همه جا دارن اما lumia اصلا به زور گیر میاد

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

دوست عزیز به علاقه طرف بستگی داره , من تجربه خیلی خوبی با سری ویندوز موبایل داشتم , البته سری ویندوز فون تجربه نکردم
درباره اندروید شاید شما الان با اندروید آشنا شده باشی , اما من نه -- من اولین گوشی اندرویدی که خریدم HTC Dream بود که سیستمش اندروید 1.5 بود
اون زمان نه اندروید فارسی بود , نه فارسی قبول میکرد , حتی فارسی سازم نصب میکردی فقط کیبورد فارسی اضافه میشد اما فایل ها نمیتونستی اسم فارسی بزاری یا نمیتونستی بری سایت ها فارسی
این مشکل تا اندروید 3.1 بود

بازی نصب میکردی خودش رزولشن تشخیص نمیداد باید مثل بازیا جاوا یه بازی مناسب با رزولشن صفحه انتخاب میکردی نصب میکردی این مشکل تو نصل آخر گوشی ها سونی اریکسون که تازه اندرویدی شده بودن هم بود

اولین تبلت که خریدم Archos 70 Internet Tablet - 250GB --- تنها تبلتی که 250 گیگ هارد ssd داشت اندروید 2.2 بود خروجی mini hdmi و .... 2 ماه حقوقمو دادم که این تبلت بخرم
همون مشکلاتی که بالا گفتمو داشت و ............ -- اکثر برنامه ها و بازی هایی که روش نصب میکردم مثلا 1 سوم صفحه نمایش میداد یعنی فول اسکرین نمیشد

الانو نگاه نکن اندروید پیشرفت کرده کاربریش راحته و .......... قبلا به خاک سیاه میشوندت
اینا رو گفتم بدونی از اول با اندروید همراه بودم هم با ویندوز موبایل همراه بودم هم ....................... پس میدونم درباره چی دارم صحبت میکنم و انتظارم چیه

هر سیستمی یه سری ویژگی هایی داره , مثلا اندروید چون متن باز هست راحت همه چی آزاد میشه روش انجام داد
مثلا بلک بری برای امنیت بسیار بالاشه , میدونستی اطلاعاتی ها ایران اکثا بلک بری دارن؟ حتی چنتا از سپاهیا که من دیدم , چون حتی تماس تلفنی معمولی هم میگیری باهاش تبدیل به کد میکنه اصلا نمیشه پیگیریش کرد , یا رمز گوشی 5 بار اشتباه بزنی خود گوشی خود به خود کل اطلاعات به طور کامل حذف میکنه به صورتی که قابل برگشت نیست , بخاطر همینه حتی رئیس جمهور آمریکا و ...... از بلک بری استفاده میکنن
مثلا ویندوز فون تو مصرف کم باتری - اجرا روان و با سرعت و ........ عالیه
و سیستم ها دیگه

اگر کاربر عادی هستی و اطلاعات خانوادگی تو گوشی و ........ نداری اندروید مناسبه برات - اما اگر اطلاعات مهم و ..... داری اندروید واقعا بی امنیت ترین سیستم هستش
اینو همیشه یادت باشه سیستم ها متن باز ( حالا هر چی باشه واسه هر دستگاهی باشه ) بی امنیت ترین سیستم ها هستن

Last edited:

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
دوست عزیز به علاقه طرف بستگی داره , من تجربه خیلی خوبی با سری ویندوز موبایل داشتم , البته سری ویندوز فون تجربه نکردم
درباره اندروید شاید شما الان با اندروید آشنا شده باشی , اما من نه -- من اولین گوشی اندرویدی که خریدم HTC Dream بود که سیستمش اندروید 1.5 بود
اون زمان نه اندروید فارسی بود , نه فارسی قبول میکرد , حتی فارسی سازم نصب میکردی فقط کیبورد فارسی اضافه میشد اما فایل ها نمیتونستی اسم فارسی بزاری یا نمیتونستی بری سایت ها فارسی
این مشکل تا اندروید 3.1 بود

بازی نصب میکردی خودش رزولشن تشخیص نمیداد باید مثل بازیا جاوا یه بازی مناسب با رزولشن صفحه انتخاب میکردی نصب میکردی این مشکل تو نصل آخر گوشی ها سونی اریکسون که تازه اندرویدی شده بودن هم بود

اولین تبلت که خریدم Archos 70 Internet Tablet - 250GB --- تنها تبلتی که 250 گیگ هارد ssd داشت اندروید 2.2 بود خروجی mini hdmi و .... 2 ماه حقوقمو دادم که این تبلت بخرم
همون مشکلاتی که بالا گفتمو داشت و ............ -- اکثر برنامه ها و بازی هایی که روش نصب میکردم مثلا 1 سوم صفحه نمایش میداد یعنی فول اسکرین نمیشد

الانو نگاه نکن اندروید پیشرفت کرده کاربریش راحته و .......... قبلا به خاک سیاه میشوندت
اینا رو گفتم بدونی از اول با اندروید همراه بودم هم با ویندوز موبایل همراه بودم هم ....................... پس میدونم درباره چی دارم صحبت میکنم و انتظارم چیه

هر سیستمی یه سری ویژگی هایی داره , مثلا اندروید چون متن باز هست راحت همه چی آزاد میشه روش انجام داد
مثلا بلک بری برای امنیت بسیار بالاشه , میدونستی اطلاعاتی ها ایران اکثا بلک بری دارن؟ حتی چنتا از سپاهیا که من دیدم , چون حتی تماس تلفنی معمولی هم میگیری باهاش تبدیل به کد میکنه اصلا نمیشه پیگیریش کرد , یا رمز گوشی 5 بار اشتباه بزنی خود گوشی خود به خود کل اطلاعات به طور کامل حذف میکنه به صورتی که قابل برگشت نیست , بخاطر همینه حتی رئیس جمهور آمریکا و ...... از بلک بری استفاده میکنن
مثلا ویندوز فون تو مصرف کم باتری - اجرا روان و با سرعت و ........ عالیه
و سیستم ها دیگه

اگر کاربر عادی هستی و اطلاعات خانوادگی تو گوشی و ........ نداری اندروید مناسبه برات - اما اگر اطلاعات مهم و ..... داری اندروید واقعا بی امنیت ترین سیستم هستش
اینو همیشه یادت باشه سیستم ها متن باز ( حالا هر چی باشه واسه هر دستگاهی باشه ) بی امنیت ترین سیستم ها هستن
کمیت برنامه های بلک بری چجوره؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کمیت برنامه های بلک بری چجوره؟

استور بک بری به اسم app world خیلی از app ها ضرروری و مناسب داره
از نظر کیفیت و کمیت مناسبن

البته از نظر تعداد app و game تعداد موجود تو استور کمتر از بقیه استور ها مثل گوگل پلی هست اما تمام برنامه ها app world دارای بالاترین استاندارد ها هستن و اکثر برنامه ها مطرح داره
البته حالا به فرض یه استور مثلا 1 میلیون app و game داشته باشه ما که همه رو نصب نیمکنیم

بلک بری ها از BlackBerry OS ورژن 10 دیگه قابلیت نصب برنامه ها اندروید هم دارن

از نظر جنس و ...... خود گوشی ها , بلک بری ها دارای بهترین ساخت ها هستن حتی گوشی ارزون قیمتی مثل q5 بدنه فیبر کربنه ( آخرین قیمتی که داشتم ازش برای تاج موبایل 390 هزار تومن بود )

یا مدل z3 با این سخت افزار مناسب 420 هزار تومنه همین تاج موبایل الان
http://www.mobile.ir/phones/specifications-37442-blackberry-z3.aspx

قیمت گوشی ها تو تاج موبایل
http://tajtehran.com/?PageType=9

سایت ایرانی درباره بلک بری
http://www.blackberryiran.com/

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
استور بک بری به اسم app world خیلی از app ها ضرروری و مناسب داره
از نظر کیفیت و کمیت مناسبن

البته از نظر تعداد app و game تعداد موجود تو استور کمتر از بقیه استور ها مثل گوگل پلی هست اما تمام برنامه ها app world دارای بالاترین استاندارد ها هستن و اکثر برنامه ها مطرح داره
البته حالا به فرض یه استور مثلا 1 میلیون app و game داشته باشه ما که همه رو نصب نیمکنیم

بلک بری ها از BlackBerry OS ورژن 10 دیگه قابلیت نصب برنامه ها اندروید هم دارن

از نظر جنس و ...... خود گوشی ها , بلک بری ها دارای بهترین ساخت ها هستن حتی گوشی ارزون قیمتی مثل q5 بدنه فیبر کربنه ( آخرین قیمتی که داشتم ازش برای تاج موبایل 390 هزار تومن بود )

یا مدل z3 با این سخت افزار مناسب 420 هزار تومنه همین تاج موبایل الان
http://www.mobile.ir/phones/specifications-37442-blackberry-z3.aspx

قیمت گوشی ها تو تاج موبایل
http://tajtehran.com/?PageType=9

سایت ایرانی درباره بلک بری
http://www.blackberryiran.com/
برنامه های اندروید روی بلک بری؟
ایمیل گوگل هم میشه وارد کرد؟
میخوام کلش رو بیارم روش.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
برنامه های اندروید روی بلک بری؟
ایمیل گوگل هم میشه وارد کرد؟
میخوام کلش رو بیارم روش.

بله , خیلی وقته این قابلیت برای بلک بری اضافه شده
سرچ کنی تو اینترنت , پر آموزش به زبان فارسی و انگلیسی هست
چنتا روش داره
مثل این لینک
http://www.blackberryiran.com/amoozesh/نحوه-نصب-برنامه-های-اصلی-و-مدیریت-آن-ها/
و روش ها دیگه

درباره ایمیل جیمیل اطلاعی ندارم

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
بله , خیلی وقته این قابلیت برای بلک بری اضافه شده
سرچ کنی تو اینترنت , پر آموزش به زبان فارسی و انگلیسی هست
چنتا روش داره
مثل این لینک
http://www.blackberryiran.com/amoozesh/نحوه-نصب-برنامه-های-اصلی-و-مدیریت-آن-ها/
و روش ها دیگه

درباره ایمیل جیمیل اطلاعی ندارم
پس از روش های غیر معموله؟
خوده شرکت بلک بری این کارو نکرده؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دنبال خرید lumia بودم
اول اینکه گوشی ها اندرویدی با مارک ها بشکوب نشان با قیمت بالا صدها برابر بیشتر از lumia تو بازاره , حتی دوستی دارم تخصصی تو کار گارد و ..... گوشیه یعنی از بدنه و محافظ گوشی ها 15 سال پیش بخوای داره تا اکثر مدلا جدیدو , وقتی ازش پرسیدم قاب ژله ای lumia 532 و .... داری گفت نه اصلا وسایل lumia ندارم ( گفت نگو lumia بگو لوبیا )

اونجاهاییم که دارن 2 تا لومیا گذاشتن تو ویترین اونم پشت گوی رو فقط

حالا این به کنار 2 جا پیدا کردم واسه خرید , یکی که lumia 532 داشت هم پلمپ بود هم روش قاب ژله ای و محافظ صفحه رایگانم میداد به قیمت 285 هزار تومن , پلمپ کارخونه باز کردم تست کردم دیدم قبلا باهاش تماس گرفته شده اونم شماره ایرانه
یه جا دیگم یه lumia دیگه پیدا کردم اینم وکیوم و پلمپ بود وقتی باش کردم دیدم روی رنگ درج شده با گوشی تو جعبه فرق میکنه

آدم میمونه چیکار کنه

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
دنبال خرید lumia بودم
اول اینکه گوشی ها اندرویدی با مارک ها بشکوب نشان با قیمت بالا صدها برابر بیشتر از lumia تو بازاره , حتی دوستی دارم تخصصی تو کار گارد و ..... گوشیه یعنی از بدنه و محافظ گوشی ها 15 سال پیش بخوای داره تا اکثر مدلا جدیدو , وقتی ازش پرسیدم قاب ژله ای lumia 532 و .... داری گفت نه اصلا وسایل lumia ندارم ( گفت نگو lumia بگو لوبیا )

اونجاهاییم که دارن 2 تا لومیا گذاشتن تو ویترین اونم پشت گوی رو فقط

حالا این به کنار 2 جا پیدا کردم واسه خرید , یکی که lumia 532 داشت هم پلمپ بود هم روش قاب ژله ای و محافظ صفحه رایگانم میداد به قیمت 285 هزار تومن , پلمپ کارخونه باز کردم تست کردم دیدم قبلا باهاش تماس گرفته شده اونم شماره ایرانه
یه جا دیگم یه lumia دیگه پیدا کردم اینم وکیوم و پلمپ بود وقتی باش کردم دیدم روی رنگ درج شده با گوشی تو جعبه فرق میکنه

آدم میمونه چیکار کنه
دیگه بعیده در این حد وضعیت خراب باشه دیگه

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دیگه بعیده در این حد وضعیت خراب باشه دیگه
فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

خرابه خیلی خرابه
من هم بخاطر تجربه خوبی که با ویندوز موبایل داشتم تازه جزء گوشی ها رده بالا محسوب میشد و جاها خیلی عالی فروش میرفت گوشی ها ویندوز موبایلی میخریدم
هم بخاطر اکوسیستم مایکروسافت دنبال خرید لومیا بودم اکو سیستم مایکروسافت اینه که قراره یه بازی برای مایکروسافت منتشر شه بشه روی 3 پلتفرم ویندوز فون 10 - ویندوز 10 و xbox one به صورت مشتک باشه
یعنی 3 تا پلتفرم مشترک میشن و مثلا بازی روی ویندوز 10 خریدی بتونی روی xbox one بازیش کنی و بلعکس و این اتفاق برای ویندوز فونم هست که بتونی مثلا ادامه بازی روی pc روی گوشی بازی کنی
یه سری بازی انحصاری برای وندوز فون از طرف مایکروسافت اومده و بازم قراه بیاد همین الانم چنتا بازی انحصاری xbox one هم از انحصار در اومده برای pc همون ویندوز 10 هم اومده و این اکو یستم تازه اول راهه و خیلی جا پیشرفت داره

ولی آدم واقعا پشیمون میشه لومیا بخره

بالا