برگزیده های پرشین تولز

windows phone or android

کدوم خوبه؟

• اندروید

Votes: 22 26.2%
  • ویندوز فون

Votes: 62 73.8%

• Total voters
    84

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
درووووووووووود
یکی از بحث هائی که خیل دوست دارم توش شرکت کنم و بحث کنم.
ببینید.
اندروید = تنوع بیشتر و برنامه های بهینه تر و بهتر
ویندوزفون = روونی.

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
درووووووووووود
یکی از بحث هائی که خیل دوست دارم توش شرکت کنم و بحث کنم.
ببینید.
اندروید = تنوع بیشتر و برنامه های بهینه تر و بهتر بهتره فقط بگیم بیشتر !!
ویندوزفون = روونی ، امنیت ، نرم افزار های یونیورسال ، هماهنگی با pc و laptop ، پشتیبانی بهتر ، امکانات خاص ، قیمت مناسب ، ...

تنوع رو که ویندوز هم داره ، از 250 ت تا 2500 ت میتونی هر گوشی بخری !! با قابلیت های یکسان (تو مسائل نرم افزاری و بروزرسانی)
برنامه ها هم که ویندوز چیزی کم نداره !! مخصوصا نرم افزار های یونیورسال که تو پی سی و موبایل هماهنگ هستن . ضمنا نرم افزار های فیک و غیر قابل اطمینان اندروید رو هم نداره !!
امنیت ویندوز بی رقیبه در صورتی که تو اندروید اصلا اینطور نیست ، از انواع ویروس و بد افزار و هک و ....
شما لومیا 920 سال 2012 داشته باشی هم میتونی ویندوز 10 رو داشته باشی ولی گوشی های اندرویدی همون سال هیچکدوم نمی تونن جدید ترین نسخه اندروید رو داشته باشن !!
امکانات خاص ویندوزفون مثل دوربین بی رقیبش مخصوصا تو عکسبرداری تو شب ، دبل تپ ، گلنس ، sensitive toch رو تو گوشی های دیگه نمیتونی پیدا کنی !! سادگی کاربری و روون بودن سیستم عامل و جذابیت هاش یه طرف !!
تو ویندوز نیاز نیست برای سخت افزار اضافه هزینه کنی !! 2 گیگ و 3 گیگ و 4 گیگ رم و ....

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
تنوع رو که ویندوز هم داره ، از 250 ت تا 2500 ت میتونی هر گوشی بخری !! با قابلیت های یکسان (تو مسائل نرم افزاری و بروزرسانی)
برنامه ها هم که ویندوز چیزی کم نداره !! مخصوصا نرم افزار های یونیورسال که تو پی سی و موبایل هماهنگ هستن . ضمنا نرم افزار های فیک و غیر قابل اطمینان اندروید رو هم نداره !!
امنیت ویندوز بی رقیبه در صورتی که تو اندروید اصلا اینطور نیست ، از انواع ویروس و بد افزار و هک و ....
شما لومیا 920 سال 2012 داشته باشی هم میتونی ویندوز 10 رو داشته باشی ولی گوشی های اندرویدی همون سال هیچکدوم نمی تونن جدید ترین نسخه اندروید رو داشته باشن !!
امکانات خاص ویندوزفون مثل دوربین بی رقیبش مخصوصا تو عکسبرداری تو شب ، دبل تپ ، گلنس ، sensitive toch رو تو گوشی های دیگه نمیتونی پیدا کنی !! سادگی کاربری و روون بودن سیستم عامل و جذابیت هاش یه طرف !!
تو ویندوز نیاز نیست برای سخت افزار اضافه هزینه کنی !! 2 گیگ و 3 گیگ و 4 گیگ رم و ....
تا حالا داشتیش؟
کلش آف کلنز + خیلی بازی های محبوب دیگخ.
تم ها.
.
.
.
.
.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
کاربری افراد متفاوته !!

برا شما همون اندروید خوبه ، لذت ببر .
درود
من مشاورم توی شهرمون.
یه زمانی یادمه فاز شما رو داشتم.
خودم بازی های موبایلی نمیکنم ولی خیلیا میکنن (گوشی من نوکیا گوشت کوبه)
به هر کی گفتم برو مایکروسافت یا نوکیا ویندوزی بگیر ازام شاکی شد چن وقت بعدش.
فلان برنامه هست رو اندروید اینجا نیست فلان امکان بود اونجا اینجا نیست.
به لحاظ امنیت خوب فعلا ویندوز تکه ولی به لحاظ سرعت و برنامه مکینتاش(آیفون) فعلا بهترینه و عملا بهم ثابت شده. ولی خوب ارزشش به قیمتش نیست.
به هر حال ویندوزفون سیستم عامل دوست داشتنی هست و امیدوارم زودتر برنامه های اندروید بیان روش طبق قول مایکروسافت دیگه ایشالله میشه اولی.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
من فاز ندارم جوون !!

هر کی هم به پیشنهاد من هر گوشی خریده راضی بوده که هیچ !! به بقیه هم توصیه کرده .

روز خوش
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
داداش همیشه شاد باشی!!!!!!!!!
مدرک میخوای برای تعداد برنامه های روی وینفون نسبت به اندروید؟
یا پردازنده های وینفون نسبت به اندروید؟
یا دیر به دیر گوشی دادن مایکروسافت؟
یا امکانات کمترش نسبت به اندروید؟
یا میزان استفاده در جهان؟
یا تعداد گوشی های ویندوزفونی نسسبت به اندروید؟
توی گوگل یه جستجو کن.
یا میخوا تو این سن هم تجربه اشتباه بدی خان بزرگ.;)

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
درود
من مشاورم توی شهرمون.
یه زمانی یادمه فاز شما رو داشتم.
خودم بازی های موبایلی نمیکنم ولی خیلیا میکنن (گوشی من نوکیا گوشت کوبه)
به هر کی گفتم برو مایکروسافت یا نوکیا ویندوزی بگیر ازام شاکی شد چن وقت بعدش.
فلان برنامه هست رو اندروید اینجا نیست فلان امکان بود اونجا اینجا نیست.
به لحاظ امنیت خوب فعلا ویندوز تکه ولی به لحاظ سرعت و برنامه مکینتاش(آیفون) فعلا بهترینه و عملا بهم ثابت شده. ولی خوب ارزشش به قیمتش نیست.
به هر حال ویندوزفون سیستم عامل دوست داشتنی هست و امیدوارم زودتر برنامه های اندروید بیان روش طبق قول مایکروسافت دیگه ایشالله میشه اولی.
مکینتاش اسم سیستم عامل کامپیوترهای اپل هست. سیستم عامل گوشی های اپل iOS هست.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
منم ویندوز فون رو ترجیح میدهم اما بدرد هرکسی نمیخوره.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
مکینتاش اسم سیستم عامل کامپیوترهای اپل هست. سیستم عامل گوشی های اپل iOS هست.
درود
به سری سیستم عامل های اپل به طور کلی مکینتاش میگن و سری کامپیوترش رو اختصارن مک و سری موبایلش رو اصطلاحا آی او اس میگن.
هر دو یه ریشه دارن و اونم مکینتاشه.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
درود
به سری سیستم عامل های اپل به طور کلی مکینتاش میگن و سری کامپیوترش رو اختصارن مک و سری موبایلش رو اصطلاحا آی او اس میگن.
هر دو یه ریشه دارن و اونم مکینتاشه.
والا من بعد از ۱۰-۱۲ سال سرکله زدن با گجت های اپل اولین باره این رو میشنوم.
به سیستم عامل های اپل بطور کلی مکینتاش میگن؟! کی اینو گفته؟
مک به کامپیوترهای اپل میگن نه به سیستم عامل هاش.
هر دو یه ریشه دارن؟!
iOS هیچ ربطی به سیستم عامل مکینتاش نداره.
داداش بیخیال شو اما بنظرم شما به کسی مشاوره نده یا حداقل قبلش یکم مطالعه کن.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
والا من بعد از ۱۰-۱۲ سال سرکله زدن با گجت های اپل اولین باره این رو میشنوم.
به سیستم عامل های اپل بطور کلی مکینتاش میگن؟! کی اینو گفته؟
مک به کامپیوترهای اپل میگن نه به سیستم عامل هاش.
هر دو یه ریشه دارن؟!
iOS هیچ ربطی به سیستم عامل مکینتاش نداره.
داداش بیخیال شو اما بنظرم شما به کسی مشاوره نده یا حداقل قبلش یکم مطالعه کن.
I + OS
اپل قبل از همه محصولاتش که سیستم عامل موبایلش هم جزو محصولاتش هست I رو میزاره مثه آیفون.
به نوتبوک های اپل مک بوک میکن و به خاطر طول عمرشون محبوب هستن.
به سیستم های رومیزی اپل مک میگن.
به سیستم عامل اپل به طور کلی مکینتاش میگن و کلیه محصولات اپل تحت نظر تیم بزرگ برنامه سازی مکینتاشه اپله که برای پردازنده های ARM سیستم عامل IOS (که هستش "CORE" همون مکینتاشه) و برای پردازنده های X86(منظور معماری شرکت اینتله) مک هست.
خیلیا هستن که 30 ساله توی بازار هستن ولی متاسفانه حتی تلفظ هارو دارن اشتباه میگن این امور ساده که بماند.
نمونه هاش زیاده.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
I + OS
اپل قبل از همه محصولاتش که سیستم عامل موبایلش هم جزو محصولاتش هست I رو میزاره مثه آیفون.
به نوتبوک های اپل مک بوک میکن و به خاطر طول عمرشون محبوب هستن.
به سیستم های رومیزی اپل مک میگن.
به سیستم عامل اپل به طور کلی مکینتاش میگن و کلیه محصولات اپل تحت نظر تیم بزرگ برنامه سازی مکینتاشه اپله که برای پردازنده های ARM سیستم عامل IOS (که هستش "CORE" همون مکینتاشه) و برای پردازنده های X86(منظور معماری شرکت اینتله) مک هست.
خیلیا هستن که 30 ساله توی بازار هستن ولی متاسفانه حتی تلفظ هارو دارن اشتباه میگن این امور ساده که بماند.
نمونه هاش زیاده.
بسیار خوب پس شما هم که میخاید به بقیه مشاوره بدید حداقل یاد بگیرید که مکینتاش ربطی به ای او اس نداره و اسمشون هم بجای هم بکار نمیره.
و بقیه توضیحات که مطمئن هستم خودتون هم نفهمیدید چی نوشتید.
تیم برنامه سازی مکینتاش و ای او اس کاملا مجزا هستند.
و حتی تیم برنامه نویسی اپ های مکینتاش با تیم برنامه نویسی خود هسته مکینتاش متفاوت هستند.
اینا رو گفتم که یکم وقت بزارید و اخبار تکنولوژی بخونید و بعد اظهار نظر کنید.
ادامه بحث این تاپیک رو به بیراهه میبره پس من دیگه پاسخی در ادامه این بحث نمیدم.
خوش باشید.

rahmat29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ویندوز فون خوبه اما یکم برنامه های که توش میان کم ان و بعضی ها هم با تاخیر میان اما برای همه جایگزینی وجود داره این یک انتخاب شخصیه ببین که یک گوشی و سیستم عامل به نرم افزاراشه ببین چی نرم افزار های میخوای و در کدوم سیستم عامل بهترین کارایی و حضور را دارندHttp://rahmatsharifi.Com

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان بین lumia 435 و lumia 532 موندم کدومو بخرم
اصلا برام دوربین مهم نیست
بیشتر خوش دستی , زیبایی و علمکرد خوب سیستم عامله

نظر شما چیه؟
البته شنیدم سری 53x بعضی از گوشیا تو لمس مشکل دارن , درسته؟

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
دوستان بین lumia 435 و lumia 532 موندم کدومو بخرم
اصلا برام دوربین مهم نیست
بیشتر خوش دستی , زیبایی و علمکرد خوب سیستم عامله

نظر شما چیه؟
البته شنیدم سری 53x بعضی از گوشیا تو لمس مشکل دارن , درسته؟
435 به نظر من چون جدیدتر هم هست

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
435 به نظر من چون جدیدتر هم هست

ممنون از وقتی که گذاشتی داداش

من از اون دست آدمایی بودم که عاشق تکنولوژی بودم خیلی از گوشی ها و هند هلد pc ها تجربه کردم
انواع گوشی سونی اریکسون , نوکیا , i-mate و ....... خریدم
بهترین تجربه من سر ویندوز ها گوشی بود

1v03y32osuy6ri6d1zns.jpg

این اولین گجت پرتابل من بود اسمش siemens simpad sl4 ه 14 سال پیش خریدمش - سیستم عاملش Microsoft Handheld PC 2000 ه -- ستم عاملش دقیقا شبیه ویندوز 98 ه حتی آفیس داره حتی برنامه اجرا فایل ها pdf داره
بعد ویندوز CE تجربه کردم بعد عد i-mate SP3 گرفتم - i-mate JAM و i-mate K-JAM و .... تا این ادامه پیدا کرد رسید به htc viva و آخرین گوشی ویندوز موبایلی که داشتم htc touch 3g بود که روش ویندوز موبایل 6.1 داشت
عکس گوشی i-mate k-jam خودم که چند وقت پیش فروختم , اینو 11 سال پیش خریدم
g431002u02jxp9hfq1ky.jpg

زمانی که مردم میگفت وای فلان گوشی هم بلوتوث داره هم برنامه جاوا نصب میکنه ( بازیا dos از هر نظر بهتر از بازیا ساده جاوا بودن ) , اون زمان من داشتم روی گوشی ها ویندوز مبایلیم Call of Duty 2 و Call of Duty: World at War بازی میکردم
همه تو کف بلوتوث بودن این گوشی وای فایو داشت , مثلا مدیریت فایلش دقیقا کپی ویندوز xp بود حتی دستتو روی فایل نگه میداشتی لیست تنظیمات و میان بر ها میومد یا ویندوز مدیا پلیر روی گوشی بود
390 هزار تومن اون زمان پولشو دادم 11 سال بدون مشکل کار کرد برام نه باتریش خراب شد نه باتریش افت کرد نه تاچش ضعیف شد و ....... -- سال ها سیستم عاملش ساپورت شد مثل اندروید نبود هر روز یه نسخهبیاد و برنامه ها بگن فقط از فلان اندروید به بعد نصب میشه

اون زمان به این دست گوشیا pocket pc میگفتن - htc touch 3g دیگه آخرین گوشی ویندوز موبایلی بود که خریدم ویندوز موبایل نسخه 6.1 داشت

یه گوشی اندرویدی داشتم که چند وقت پیش فروختمش , ناهماهنگیش آدمو بیچاره میکنه اونایی که با سیستم عامل ها مختلف ویندوزی کار کردن میدونن من چی میگم
گوشی اندرویدیم Smart Coral S5201 بود داداشمم گوشیش Huawei Ascend Y520 بود با اینکه فرکانس پردازنده و نوع چیپ گرافیکشون و اندرویدمون یکی بود اما 2 تا بازی اندرویدی دیتا دار تو گوشی من کار میکرد تو گوشی اون کار نمیکرد و 2 تا بازی تو گوشی اون کار میکرد که تو گوشی من کار نمیکرد - این واقعا مضحکه بنظر من

اما تو ویندوز موبایل و وینوز فون یه بازی یا برنامه روی تمام گوشی ها راحت بدون مشکل اجرا میشه , این سیاست مایکروسافته که برنامه و بازی جوری باید طراحی بشه که تو تمام گوشی ها اجرا شه حتی ضعیفترین گوشی ها
از اون ور گوشی اندرویدی ها مصرف خیلی زیاد باتری و منابع گوشی داره
دست هر بچه 5 ساله ای الان گوشی تبلت اندرویدی هست و باید یه فرق بین شما و اونا باشه

حالا میخوام دوباره یه گوشی ویندوز موبایلی بخرم مثل htc hd mini که ویندوز موبایل 6.5.3 داره , اگر بشه شایدم یه گوشی ویندوز فونی هم در کنارش بخرم

دنبال خرید گوشی ویندوز موبایلی با کیفیتم
چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
خودتون برای فروش دارید؟

نظرتون درباره htc hd mini چیه؟
بدنه و باتریش گیر میاد؟

xui011zvqiwe9o9cv6wd.jpg

1sb3um715icb58sy0ddj.jpg

خوب درباره windows phone هم باید بگم , میدونم ویندوز فون با ویندوز موبایل خیلی فرق کرده از ریشه متفاوته , چند روز پیش تصمیم گرفتم یه کنسول ارون قیمت بخرم باهاش بازی کنم تا سرگرم شم مثل ps2 و wii و......
بعد با خودم فکر کردم این کنسول ها عتیقه چرا بگیرم آخه؟ همین الان خیلی از بازیا همین کنسول ها به صورت رسمی پورت شدن روی اسمارت فون ها بخصوص اندروید , بعد دیدم که دل خوشی ازش ندارم
گفتم ببینم سیستم ویندوز موبایل 8 چطوریه؟ بازی داره؟

یه جستجویی کردم دیدم مثلا بازی halo انحصاری خاصی برای ویندوز موبایل ساخته شده توسط مایکروسافت , بعد تو سایت خبری خوندم مایکروسافت دنبال یه اکو سیستم گیم هست که بازیا که روی پلتفرم مایکروسافت بیاد میخواد روی ویندوز موبایل - ویندوز 10 و xbox one باهم مشترک بشه
بعد دیدم یه قسمت بازی داره اصلا تو خود ویندوز 8

بخاطر همین تصمیم گرفتم یه گوشی لومیا ویندوزی بخرم , بعد تو سایت مرتبط با ویندوز فون که سایت ایرانی بود یه خبری خوندم که نوشته بود 72 درصد برنامه ها استور ویندوز فون روی گوشی ها با رم 512 مگ اجرا میشن بخاطر همین تصمیم گرفتم یه لومیا ارزون قیمت بخرم

الانم دیدم lumia 532 و lumia 435 هر دو 240 هزار قیمت دارن , اما تعجبم برای این بود که lumia 532 دو مگاپیکسله هم سی پیو 4 هسته ای , اما دوربین lumia 435 دوربینش 2 مگاپیکسله و سی پیوش 2 هسته ای
اما قیمت هر دو یکیه

اگر اطلاعات این سایت درست باشه جالب اینجاست lumia 435 تنها گوشی لومیا با قیمت پایینی هست که سنسور ژیروسکوپ داره که برای استفاده از هدست ها واقعیت مجازی حتما این سنسور باید باشه ( البته شاید این سایت اشتباه گفته باشه )
البته تو پک lumia 435 هندزفری وجود نداره
http://gadgets.ndtv.com/microsoft-l...rosoft-lumia-535-2130-vs-nokia-lumia-525-1142

جایی رو میشناسید lumia 435 با قیمت مناسب و گوشی پلمپ اصلی تحویل بده؟ الان تاج موبایل lumia 532 داره اما 435 تموم کرده
https://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia435/

یه سوال این گوشی otg ساپورتم هست؟ یا فقط باید ویندوز 10 موبایل بیاد که بتونه otg ساپورت کنه؟

Last edited:

omid ds

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
صدردصد اندرويد

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
ممنون از وقتی که گذاشتی داداش

من از اون دست آدمایی بودم که عاشق تکنولوژی بودم خیلی از گوشی ها و هند هلد pc ها تجربه کردم
انواع گوشی سونی اریکسون , نوکیا , i-mate و ....... خریدم
بهترین تجربه من سر ویندوز ها گوشی بود

1v03y32osuy6ri6d1zns.jpg

این اولین گجت پرتابل من بود اسمش siemens simpad sl4 ه 14 سال پیش خریدمش - سیستم عاملش Microsoft Handheld PC 2000 ه -- ستم عاملش دقیقا شبیه ویندوز 98 ه حتی آفیس داره حتی برنامه اجرا فایل ها pdf داره
بعد ویندوز CE تجربه کردم بعد عد i-mate SP3 گرفتم - i-mate JAM و i-mate K-JAM و .... تا این ادامه پیدا کرد رسید به htc viva و آخرین گوشی ویندوز موبایلی که داشتم htc touch 3g بود که روش ویندوز موبایل 6.1 داشت
عکس گوشی i-mate k-jam خودم که چند وقت پیش فروختم , اینو 11 سال پیش خریدم
g431002u02jxp9hfq1ky.jpg

زمانی که مردم میگفت وای فلان گوشی هم بلوتوث داره هم برنامه جاوا نصب میکنه ( بازیا dos از هر نظر بهتر از بازیا ساده جاوا بودن ) , اون زمان من داشتم روی گوشی ها ویندوز مبایلیم Call of Duty 2 و Call of Duty: World at War بازی میکردم
همه تو کف بلوتوث بودن این گوشی وای فایو داشت , مثلا مدیریت فایلش دقیقا کپی ویندوز xp بود حتی دستتو روی فایل نگه میداشتی لیست تنظیمات و میان بر ها میومد یا ویندوز مدیا پلیر روی گوشی بود
390 هزار تومن اون زمان پولشو دادم 11 سال بدون مشکل کار کرد برام نه باتریش خراب شد نه باتریش افت کرد نه تاچش ضعیف شد و ....... -- سال ها سیستم عاملش ساپورت شد مثل اندروید نبود هر روز یه نسخهبیاد و برنامه ها بگن فقط از فلان اندروید به بعد نصب میشه

اون زمان به این دست گوشیا pocket pc میگفتن - htc touch 3g دیگه آخرین گوشی ویندوز موبایلی بود که خریدم ویندوز موبایل نسخه 6.1 داشت

یه گوشی اندرویدی داشتم که چند وقت پیش فروختمش , ناهماهنگیش آدمو بیچاره میکنه اونایی که با سیستم عامل ها مختلف ویندوزی کار کردن میدونن من چی میگم
گوشی اندرویدیم Smart Coral S5201 بود داداشمم گوشیش Huawei Ascend Y520 بود با اینکه فرکانس پردازنده و نوع چیپ گرافیکشون و اندرویدمون یکی بود اما 2 تا بازی اندرویدی دیتا دار تو گوشی من کار میکرد تو گوشی اون کار نمیکرد و 2 تا بازی تو گوشی اون کار میکرد که تو گوشی من کار نمیکرد - این واقعا مضحکه بنظر من

اما تو ویندوز موبایل و وینوز فون یه بازی یا برنامه روی تمام گوشی ها راحت بدون مشکل اجرا میشه , این سیاست مایکروسافته که برنامه و بازی جوری باید طراحی بشه که تو تمام گوشی ها اجرا شه حتی ضعیفترین گوشی ها
از اون ور گوشی اندرویدی ها مصرف خیلی زیاد باتری و منابع گوشی داره
دست هر بچه 5 ساله ای الان گوشی تبلت اندرویدی هست و باید یه فرق بین شما و اونا باشه

حالا میخوام دوباره یه گوشی ویندوز موبایلی بخرم مثل htc hd mini که ویندوز موبایل 6.5.3 داره , اگر بشه شایدم یه گوشی ویندوز فونی هم در کنارش بخرم

دنبال خرید گوشی ویندوز موبایلی با کیفیتم
چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
خودتون برای فروش دارید؟

نظرتون درباره htc hd mini چیه؟
بدنه و باتریش گیر میاد؟

xui011zvqiwe9o9cv6wd.jpg

1sb3um715icb58sy0ddj.jpg

خوب درباره windows phone هم باید بگم , میدونم ویندوز فون با ویندوز موبایل خیلی فرق کرده از ریشه متفاوته , چند روز پیش تصمیم گرفتم یه کنسول ارون قیمت بخرم باهاش بازی کنم تا سرگرم شم مثل ps2 و wii و......
بعد با خودم فکر کردم این کنسول ها عتیقه چرا بگیرم آخه؟ همین الان خیلی از بازیا همین کنسول ها به صورت رسمی پورت شدن روی اسمارت فون ها بخصوص اندروید , بعد دیدم که دل خوشی ازش ندارم
گفتم ببینم سیستم ویندوز موبایل 8 چطوریه؟ بازی داره؟

یه جستجویی کردم دیدم مثلا بازی halo انحصاری خاصی برای ویندوز موبایل ساخته شده توسط مایکروسافت , بعد تو سایت خبری خوندم مایکروسافت دنبال یه اکو سیستم گیم هست که بازیا که روی پلتفرم مایکروسافت بیاد میخواد روی ویندوز موبایل - ویندوز 10 و xbox one باهم مشترک بشه
بعد دیدم یه قسمت بازی داره اصلا تو خود ویندوز 8

بخاطر همین تصمیم گرفتم یه گوشی لومیا ویندوزی بخرم , بعد تو سایت مرتبط با ویندوز فون که سایت ایرانی بود یه خبری خوندم که نوشته بود 72 درصد برنامه ها استور ویندوز فون روی گوشی ها با رم 512 مگ اجرا میشن بخاطر همین تصمیم گرفتم یه لومیا ارزون قیمت بخرم

الانم دیدم lumia 532 و lumia 435 هر دو 240 هزار قیمت دارن , اما تعجبم برای این بود که lumia 532 دو مگاپیکسله هم سی پیو 4 هسته ای , اما دوربین lumia 435 دوربینش 2 مگاپیکسله و سی پیوش 2 هسته ای
اما قیمت هر دو یکیه

اگر اطلاعات این سایت درست باشه جالب اینجاست lumia 435 تنها گوشی لومیا با قیمت پایینی هست که سنسور ژیروسکوپ داره که برای استفاده از هدست ها واقعیت مجازی حتما این سنسور باید باشه ( البته شاید این سایت اشتباه گفته باشه )
البته تو پک lumia 435 هندزفری وجود نداره
http://gadgets.ndtv.com/microsoft-l...rosoft-lumia-535-2130-vs-nokia-lumia-525-1142

جایی رو میشناسید lumia 435 با قیمت مناسب و گوشی پلمپ اصلی تحویل بده؟ الان تاج موبایل lumia 532 داره اما 435 تموم کرده
https://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia435/

یه سوال این گوشی otg ساپورتم هست؟ یا فقط باید ویندوز 10 موبایل بیاد که بتونه otg ساپورت کنه؟
حال کردم با پستت داداش
آبجی منم یدونه 525 داره که رمش یه گیگه ولی کمی ضعیفه.
او تی جی با ویندوز 10 شاید بیاد ولی الان که نست کلا.
گفتی پیشنهاد بدم; با توجه به علافت به ویندوز پیشنهادم فقط Lumia 950 XL Dual SIM هست.
مطمئن باش پشیمون نمیشی.

بالا