برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

محمد1366

Registered User
لایک‌ها
6
راستی این مدل
ASUS N56JR - A
در مقابل مدل های قبلی که گفتم از نظر قیمت توجیه اقتصادی داره؟

AmirKypr

Registered User
لایک‌ها
18
سلام دوستان
لطفا من رو یه راهنمایی کامل بکنید هفته دیگه دارم میرم لب تاپ بگیرم.

بودجه ای که برای لب تاپ کنار گذاشتم حدود 4 میلیون تومان هست ، اما می تونم یه مقدار کمی هم افزایش بدم.

کاره من طراحی سایت و برنامه نویسی هست و تنها با برنامه های مربوط بهشون کار می کنم.
فیلم دیدن ، گوش دادن به موسیقی و اینترنت هم زیاد انجام می دم.
اهل بازی نیستم ، شاید بعضی موقع ها FIFA بازی کنم.

انتظارات من از لب تاپ
- سخت افزار نسبتا قوی داشته باشه که تا چند سال برای کار هایی که انجام می دم مشکل کم و کاستی نداشته باشه.
- شارژ خوب نگه داره و وزنش خیلی سنگین نباشه.
- صفحه نمایش 13 تا 15 اینچ و رزولوشن تصویر Full HD باشه.
- ظاهر لب تاپ شیک باشه!

بین برند های بازار اگه قرار باشه ویندوز بگیرم Sony و در درچه آخر Asus !
اگر قرار باشه سیستم عامل دیگه بگیرم خب تنها برند Apple می مونه!

اگر بخوام از برند Sony بگیرم ، مدل SVF تنها ایرادش CPU ضعیفش هست!
Core i7 سری U که فرکانس 1.8 و 2 هسته داره + 2 هسته مجازی روی هم 4 هسته! مابقی کانفیگش نسبتا خوبه!

البته بدمم نمیاد سیستم عامل Mac رو امتحان کنم چون خیلی تعریف ازش شنیدم اما از این می ترسم که توی کارم به مشکل بخورم.
مثلا نرم افزار های جهت برنامه نویسی برای این سیستم عامل وجود داره ؟ مثل Visual Studio ؟
یا اینکه شنیدم فارسی نوشتن در نرم افزار های نسخه Mac دردسر داره !

کلا گیج شدم نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم!

یه سوال اساسی.
سری جدید لب تاپ ها کی معرفی می شه!؟ اگه به همین زودی قراره بیاد دست نگه دارم.
ولی اگه حالا حالا ها خبری ازش نیست برم بگیرم...

amirfakhrian

Registered User
لایک‌ها
38
بعضی از دوستان هر چند وقت یکبار مشاوره می گیرند و یک مدتی نیستند و دوباره همین روند رو تکرار می کنند. اگر کسی قصد خرید داره اینقدر دست دست نمی کنه.

bz4d1245

Registered User
لایک‌ها
17
آره عزيز كيفيت ساختش به نظر من كه تا بحال چندين لپ تاپ رو در سالهاي مختلف از برندهاي مختلف باز كردم و دل و جيگرشو بيرون ريختم و كيفيت ساختش رو بررسي كردم ، اول اپل و بعدش سوني بوده. بگذريم كه نماينده ساير برندها واسه اينكه اين دو برند رو بنا به منافع شخصي خراب كنن ميگن اين برندها پول اسمشونو ميخورن كه اين حرف به عقيده من كاملا غيرمنطقي است. در هر صورت حدود 3500000 تومان توي برند سوني اين لپ تاپ خوبه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-26606/Sony-VAIO-Fit-15E-SVF15328CX/لپ-تاپ-سونی-وایو-فیت-15E
هيچي كم نداره. البته بحث من و دوستان نهايتا تا سقف حدود 2600000 تومان بود. بنده اگر بخوام حدود 3500000 تومان هزينه كنم ميرم سراغ برند اپل و واقعا بهترين خريد رو(گرچه كانفيگ پايينتر باشه اما واقعا يه دنياي ديگست حتي واسه كار با ويندوز) انجام مي دم. اگر يه بار با لپتاپها و كلا محصولات اپل كار كنيد شايد ديگه هيچ برندي به دلتون نشينه. انتخاب بنده در اونصورت اين بود:
http://www.rayansaba.net/index.php?productID=6851
البته معلومه كه كانفيگش به پاي اون سوني يا ساير برندها هم قيمت نميرسه. اما يه چيز ديگست. از شارژرش گرفته تا شفافيت صفحه و ..... واقعا متفاوته و از همون اول حتي با باز كردن بسته بنديش كيفيت رو حس مي كنيد.بد نيست يه نگاهي به لينك زير بندازيد:
http://www.machelp.ir/thread3364.html
اما اگر دنبال بازي هستيد خوب اين لپ تاپ بدردتون نميخوره و همون سوني رو پيشنهاد مي كنم.
n,sjhk
دوستان چرا از اپل و سونی اینقدر تعریف میدید این اپل با قیمت 3450000 قطعات قوی نداره. با این قیمت میشه یه اچ پی یا ایسوز گرفت با قطعات دوبرابر قوی تر.
یعنی رم 4 اپل کار رم 6 یا 8 اچ پی رو انجام میده؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
n,sjhk
دوستان چرا از اپل و سونی اینقدر تعریف میدید این اپل با قیمت 3450000 قطعات قوی نداره. با این قیمت میشه یه اچ پی یا ایسوز گرفت با قطعات دوبرابر قوی تر.
یعنی رم 4 اپل کار رم 6 یا 8 اچ پی رو انجام میده؟
عزیز همه چیز کانفیگ نمیشه. ظرافت طراحی ، جنس مواد بکاررفته،سیستم عامل اصلی، کیفیت قطعات ، دوام و..... بسیار موارد هست که شما تا یه محصول اپل رو تجربه نکنید متوجه نمیشید. هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
اپل برای ایران قیمتش غیر منطقی بالاست و در سونی هم کلا رنج قیمتهاش بالاست این موضوع رو میتونید در مورد گوشی های سونی و فرضا هوواوی در نظر بگیرید که با کانفیگ مشابه قیمتی حدودا 30% بالاتر داره که در خیلی موارد به کیفیت ساخت و قطعات مربوط میشه
البته بنظرم داشتن اپل د رایران سوای مواردی که دوستمون اشاره کردن به نوعی جنبه کلاس گذاشتن داره کااینکه خیلی ها اصلا بلد نیستن با سیستم عاملش کار کنن

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اپل برای ایران قیمتش غیر منطقی بالاست و در سونی هم کلا رنج قیمتهاش بالاست این موضوع رو میتونید در مورد گوشی های سونی و فرضا هوواوی در نظر بگیرید که با کانفیگ مشابه قیمتی حدودا 30% بالاتر داره که در خیلی موارد به کیفیت ساخت و قطعات مربوط میشه
البته بنظرم داشتن اپل د رایران سوای مواردی که دوستمون اشاره کردن به نوعی جنبه کلاس گذاشتن داره کااینکه خیلی ها اصلا بلد نیستن با سیستم عاملش کار کنن
اینو هم بنده اضافه می کنم:

bz4d1245

Registered User
لایک‌ها
17
عزیز همه چیز کانفیگ نمیشه. ظرافت طراحی ، جنس مواد بکاررفته،سیستم عامل اصلی، کیفیت قطعات ، دوام و..... بسیار موارد هست که شما تا یه محصول اپل رو تجربه نکنید متوجه نمیشید. هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست
با وجود این ک در طراحی و جنش بدنه برند ها تفاوت وجود داره ولی خب در درجه اول قدرست سیستم هم ک مهمه بطور مثال مارک سونی الان بعنوان یک مارک با دوام و با کیفیت مطرح هست ولی مارک اچ پی یا ایسوز و حتی سامسونگ هم کیفیت بالایی دارند و این همه اختلاف قیمت!!! بنظر زیاده.

usersarelosers

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
دوستان کیفیت صفحه نمایش lenovo z510 چجوریه؟ بین این و lenovo z5070 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
کارکرد هام هم برنامه نویسی معمولی و بازی و فیلم دیدن هست.
آیا صفحه ی فول اچ دی وکارت گرافیک قوی تر z5070 خیلی از z510 بهتره؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با وجود این ک در طراحی و جنش بدنه برند ها تفاوت وجود داره ولی خب در درجه اول قدرست سیستم هم ک مهمه بطور مثال مارک سونی الان بعنوان یک مارک با دوام و با کیفیت مطرح هست ولی مارک اچ پی یا ایسوز و حتی سامسونگ هم کیفیت بالایی دارند و این همه اختلاف قیمت!!! بنظر زیاده.
عزیز یه نگاهی به این لینک بندازید:
این تازه یه مقداریش بود. اینقدر Application های متنوع برای مک و IOS وجود داره که حد و حساب نداره. کلا تا یه آیفون یا مک بوک حداقل یه سالی نداشته باشید متوجه نمیشید.
با پول یه BMW کلاس C میشه مثلا یه ماشین کره ای هیوندای یا کیا بسیار پرقدرت تر و آپشن بیشتر خرید. اما .........
ببینید عزیز اولا که شما هنگام خرید اپل دارید پول سیستم عامل ارژینال مک رو هم میدید به علاوه کیفیت طراحی و قطعات(حتی شارژر). ثانیا یکی از دلایل لپتاپهای ارزان قیمت برند HP و Asus که معمولا خریدارای کمتر بهش توجه می کنند اینه که سیستم عامل نداره و باید همین غیرارژینالهای کرک شده روش نصب بشه. اما لپ تاپهای سونی عموما ویندوز ارژینال دارند. اینکه شما یه لپ تاپ سونی با کیفیت خوب بخرید یا اینکه اج پی یا ایسوس با همان قیمت و کانفیگ بالاتر بخرید بر میگرده به تجربه شما از این برندها و یا اولویتهای شما و تا حدی هم سلیقه ای میشه. پس یه قانون مطلق وجود نداره. ضمنا قیمت سونی و ایسوس و اچ پی در مدلهای معادل شاید حدود 20% فرق داشته باشه. اما اپل بحثش کاملا جداست. پس تا حدی اولویتها و معیارهای انتخاب و سلیقه دخیل میشه که هنوز که هنوزه آیفون با این قیمت بالا هنوز پرفروشترین برند دنیاست. بنده خودم برندهای اپل , سونی , ایسوس , اچ پی , دل و لنوو , ایسر و فوجیتسو رو تجربه کردم. به نظر من دقیقا به همین ترتیب از نظر کیفیت طبقه بندی میشن. خواهرم و برادرم دو لپ تاپ سونی و اچ پی گرفتن. تقریبا هم قیمت اما کانفیگ اچ پی بالاتر. الان 3 سال گذشته. سونی یکبار هم تعمیر نرفته ولی اچ پی تابحال دو مرتبه فلت مانیتور و فن کارت گرافیکش تعویض شده, یکبار هم باطریش. البته شانس و مراقبت هم دخیله اما عموما کیفیت این برندها با هم متفاوته و این اختلاف قیمت تا حد بسیار زیادی از همینجا نشات میگیره.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان کیفیت صفحه نمایش lenovo z510 چجوریه؟ بین این و lenovo z5070 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
کارکرد هام هم برنامه نویسی معمولی و بازی و فیلم دیدن هست.
آیا صفحه ی فول اچ دی وکارت گرافیک قوی تر z5070 خیلی از z510 بهتره؟
عزیز شما یه تاپیک ایجاد کردید و حسابی در اونجا بحث شد. اینم تاپیکتون:
http://forum.persiantools.com/threads/خرید-لپ-تاپ-با-بودجه-ی-2-و-نیم-میلیون.590416/
فکر کنم اگر زیاد وسواس بخرج بدید نتیجه معکوس بگیرید.

usersarelosers

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اون جا فقط شما پاسخ دادید. میخواستم نظر سایر ذوستان رو هم بدونم خب.

FarnamSanat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز به نظرم می کنم Z510 بهتر باشه!
چند تا از دوستانم دارن خیلی راضی ان ، خصوصا اگه بعدها روش هارد SSD بندازی!

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
سلام
من میخوام از یکی از دوستان توی سایت یک لپتاپ استوک بگیرم. اولا میخواستم ببینم کسی تا حالا کار کرده و راضی بوده؟ و اینکه چیزی که مرددم میکنه CPU دستگاه ه که i5 520m ه! فکر میکنم نسل 2 باشه... سرعت و کارایش در چه حدیه؟ به قیمتش (حدود 1 تومن) میارزه؟ کانفیگ هم اینه: i5 520m/4/500/intel HD
ممنون میشم راهنمایی کنید

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
با سلام
بهترین لپ تاپ زیر تا 3 میلیون(حالا دویست تومن هم بیشتر شد مشکل نداره)چیه؟
زود بگین میخام تا دو روز دیگه بخرم
نرم افزار های کتیا و سالید ورک و تحلیلی و البته بازی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
من میخوام از یکی از دوستان توی سایت یک لپتاپ استوک بگیرم. اولا میخواستم ببینم کسی تا حالا کار کرده و راضی بوده؟ و اینکه چیزی که مرددم میکنه CPU دستگاه ه که i5 520m ه! فکر میکنم نسل 2 باشه... سرعت و کارایش در چه حدیه؟ به قیمتش (حدود 1 تومن) میارزه؟ کانفیگ هم اینه: i5 520m/4/500/intel HD
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام عزیز. حرف کلی در مورد لپ تاپهای استوک نمیشه زد. ممکنه خوب ازش مراقبت شده باشه و بهتون خوب جواب بده و برعکس. کانفیگش خوبه و پردازنده از سری Sandy Bridge هستش که کاملا جوابگو هست. اما باطریش و دیسک درایو و ... رو حواستون باشه حسابی چک کنید.
با سلام
بهترین لپ تاپ زیر تا 3 میلیون(حالا دویست تومن هم بیشتر شد مشکل نداره)چیه؟
زود بگین میخام تا دو روز دیگه بخرم
نرم افزار های کتیا و سالید ورک و تحلیلی و البته بازی
سلام عزیز. اسم بازی که میاد انتخاب محدود میشه. اگر بازی نمی خواستید بهترین انتخاب از برند سونی بود:
http://www.digikala.com/Product/DKP-33552/Sony-VAIO-Fit-15-SVF15A16CXB/لپ-تاپ-سونی-وایو-Fit-15

اما حالا که بازی می خواین پیشنهاد من اینه(لطفا به قابلیتهاش توجه کنید و بررسیش رو بخونید):
http://www.digikala.com/Product/DKP-35692/Lenovo-Flex-2-A/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
سلام عزیز. حرف کلی در مورد لپ تاپهای استوک نمیشه زد. ممکنه خوب ازش مراقبت شده باشه و بهتون خوب جواب بده و برعکس. کانفیگش خوبه و پردازنده از سری Sandy Bridge هستش که کاملا جوابگو هست. اما باطریش و دیسک درایو و ... رو حواستون باشه حسابی چک کنید.

سلام عزیز. اسم بازی که میاد انتخاب محدود میشه. اگر بازی نمی خواستید بهترین انتخاب از برند سونی بود:
http://www.digikala.com/Product/DKP-33552/Sony-VAIO-Fit-15-SVF15A16CXB/لپ-تاپ-سونی-وایو-Fit-15

اما حالا که بازی می خواین پیشنهاد من اینه(لطفا به قابلیتهاش توجه کنید و بررسیش رو بخونید):
http://www.digikala.com/Product/DKP-35692/Lenovo-Flex-2-A/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2
سلام
هر دو این ها پردازش سی پی یو کمتری نسبت به سایر مدل ها دارن
دومی هم صفحه نمایش لمسی داره که به کارم نمیاد
اگه مورد دیگه ای هم هست بگین

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
عزیز اگر دنبال کیفیت هستید سونی بهتره. ضمنا صفحه نمابش لمسی واسه ویندوز 8 خیلی مفیده. مدل پیشنهادی بعدی asus N56jn-a هم به پولتون میخوره و هم پردازنده و گرافیک بالایی داره. برندش هم نسبتا خوبه

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,372
دوستان به نظرتون vostro a860 واسه کار معماری ،سه بعدی جواب میده یا باسد عوض کنم؟!
انیمیشن نمیخواما

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
دوستان به نظرتون vostro a860 واسه کار معماری ،سه بعدی جواب میده یا باسد عوض کنم؟!
انیمیشن نمیخواما

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta
دوست عزیز از معماری اگه منظورتون autocad و نرم افزاری مشابه هست بله بدون مشکل انجام میده و اگه بحث 3D بیاد وسعت قضیه کلا فرق میکنه و نیاز به گرافیک بالا و... دارید
موفق باشید

بالا