برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
سلام دوستان نیاز به تجربه کاربری شما دارم.
تصمیم برای خرید یک لبتاپ دارم ابتدا حتما صفحه نمایش مات باشه. برای کارهای اینترنتی و استفاده شخصی هست. و سخت افزار با کیفیت داشته باشه که تا 6 ال 7 سال کار کنه.
اگر صفحه لمسی هم باشه چه بهتر. بودجه زیر 5 تومن

usersarelosers

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام. عذر میخوام میشه سند یا مدرک معتبری واسه این فرمایشتون ارائه بدید!؟

سلام
والا این مطلب رو خیلی وقته خوندم از جایی و الان یادم نمیاد کجا بود. شاید هم معتبر نبوده چون الان سرچ کردم چیزی پیدا نشد.

kingm2

Registered User
لایک‌ها
10
سلام . من میخوام ایسوس n550jk بگیرم . بهترین گارانتی که این مدل داره چیه ؟ و کسی مدل غیر تاچ با گارانتی یکپارچه ایسوس سراغ داره ؟
ممنون

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211
دوستان تا حداکثر ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ چه مدلی خوبه؟! فقط رمش ۴ گیگ باشه پردازنده اگه i3 باشه که چ بهتر

Sent from my C2105 using Tapatalk

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان نیاز به تجربه کاربری شما دارم.
تصمیم برای خرید یک لبتاپ دارم ابتدا حتما صفحه نمایش مات باشه. برای کارهای اینترنتی و استفاده شخصی هست. و سخت افزار با کیفیت داشته باشه که تا 6 ال 7 سال کار کنه.
اگر صفحه لمسی هم باشه چه بهتر. بودجه زیر 5 تومن
سلام عزیز.
http://www.digikala.com/Product/DKP...15N2ACXB/لپ-تاپ-سونی-وایو-فیت-مالتی-فیلیپ-15A
دوستان تا حداکثر ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ چه مدلی خوبه؟! فقط رمش ۴ گیگ باشه پردازنده اگه i3 باشه که چ بهتر

Sent from my C2105 using Tapatalk
http://lioncomputer.ir/product/3604/Lenovo+G500+i3+4+500+Laptop/

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
تا 2.5 چه لپ تاپی را پیشنهاد میدهین؟چند تا گزینه مد نظرمه که ممیخام بدونم نظر بچه ها چیه؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام. عذر میخوام میشه سند یا مدرک معتبری واسه این فرمایشتون ارائه بدید!؟
ضمنا الان تمام برندها از اپل گرفته تا سونی و ... همه ساخت چین هستند اما با کیفیت خوب.

سلام عزیز. کمپانی IBM آمریکا که سازنده اولین PC در دنیا بود اولین لپتاپهای خود را با عنوان ThinkPAD در امریکا تولید کرد که واقعا اعجوبه ای بود. اما پس از گذشت سالها سری جدید لپ تاپهای خود را با عنوان Lenovo تولید کرد. Lenovo اصالتا همون کمپانی IBM هستش اما کیفیتش به نسبت قبل بسیار افت کرده و قابل قیاس با محصول اون موقعش نیست. ولی هنوزم میشه روش حساب کرد به عنوان یه لپ تاپ متوسط رو به طرف خوب. اما بین اینایی که معرفی کردید بخوایم بگیم کدوم بهتره بسته به کاربری شما داره. اگر سرعت پردازش براتون مهمه و اصلا نمی خواین باهاش بازی کنید بهترین انتخاب شما اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-20849/Lenovo-Essential-G500-A/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G500
اما اگر بازی هم می خواین این بهتره ولی سرعت پردازش کمتره:
http://www.digikala.com/Product/DKP-34562/Lenovo-Essential-G50-70-B/لپ-تاپ-لنوو-اسنشال-G50-70

سلام عزیز. همینکه اسم بازی نیاوردین باعث میشه که بتونید از برند خوب سونی هم انتخابی داشته باشید. واما اگر دنبال جنس خوب در حدود این قیمت هستید پیشنهاد بنده اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-34334/Sony-VAIO-Fit-15E-SVF1532DCYW/لپ-تاپ-سونی-وایو-فیت-15E
اما اگر دنبال کانفیگ بالا اما کیفیت ساخت و قطعات پایین تر هستید پیشنهاد من اینه(برای بازی هم این مدل مناسبه):
http://www.digikala.com/Product/DKP-34949/ASUS-K451LN-A/لپ-تاپ-ایسوس-K451LN

دوست عزيزباحترام ، شما با چه استندادي ميگين ايسوس كيفيت ساختش پايينه يا از سوني پايينتره؟
پرفورمنس Asus تو اكثر موارد با سوني قابل مقايست؟

Last edited:

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
تا 2.5 چه لپ تاپی را پیشنهاد میدهین؟چند تا گزینه مد نظرمه که ممیخام بدونم نظر بچه ها چیه؟
تو اين رنج اين مدل خوبه
Lenovo ThinkPad Edge E531 - C
منتها lcd زاويه محدودي داره.
http://www.digikala.com/Product/DKP-35359/Lenovo-ThinkPad-Edge-E531-C/لپ-تاپ-لنوو-تینک‌پد-اج-E531
مدل ASUS - X550LD

http://rayansaba.com/index.php?productID=6987

موفق باشيد

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزيزباحترام ، شما با چه استندادي ميگين ايسوس كيفيت ساختش پايينه يا از سوني پايينتره؟
پرفورمنس Asus تو اكثر موارد با سوني قابل مقايست؟
عزیز , شما دنبال Performance هستید یا کیفیت قطعات!؟ اگر دنبال Performance بالا نسبت به قیمت هستید که اصلا با اپل و سونی باید خداحافظی کرد و شاید بشه گفت لنوو یا حتی Fujitsu بهترین برند میشه چون با بهترین کانفیگ پایین ترین قیمت رو داره! ماکسیما شاید از یه BMW رده متوسط هم قیمت پرسرعت تر باشه , اما این کجا و آن کجا؟ منظور اینکه اینجور که شما برداشت می کنید می خواین بفرمائید که سونی داره پول اسمشو می خوره و قیمت بالاش نسبت به ایسوس توجیهی نداره بنده کاملا مخالفم. بنده 18 ساله که کار کامپیوتر و لپ تاپ انجام میدم. تقریبا دل و روده چند لپ تاپ از هر برندی رو چند بار ریختم بیرون. وقتی یک لپ تاپ رو باز می کنید دقیقا کیفیت طراحی , ظرافت ساخت , نوع طراحی بورد , قطعات بکار رفته و ... کاملا مشخصه. یه بار Macbook Pro رو باز کنید و یا یه لپ تاپ سونی رو باز کنید و ایسوس رو هم همینطور. اون موقع شاید متوجه تفاوت کیفیتها بشید. نمایشگر سونی که اصلا یه چیز دیگست تا ایسوس و اصلا یکی از تخصصهای سونی توی تولید نمایشگره کما اینکه تکنولوژی OLED رو سونی اختراع کرد و اولین نمایشگر OLED رو تولید کرد. لپ تاپ 5 سال پیش سونی خواهرم هنوز رنگ بدنه و کلیدها کاملا ثابت مونده مثل روز اول اما ایسوس بنده خیر(با اینکه زیاد هم باهاش کار نکردم). حتی لامصب کیفیت ساخت شارژرشم با هم فرق می کنه. البته Asus یک برند خوب محسوب میشه و بنده به هیچ عنوان نمی خوام زیرسوال ببرمش. کمااینکه مثلا در این تاپیک که دوستان از خرابی بالای ایسوس شاکی بودن بنده باز هم از این برند خوب حمایت کردم:
http://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-خرید-لپتاپ-تا-4-تومن.590478/
بنده بنا به تجربه خودم همیشه بعد از اپل و سونی , اگر کاربری طرف با این دو برند پوشش داده نشه Asus رو پیشنهاد می کنم. توی اینترنت نمیشه نتیجه قطعی گرفت و سایتها هر کدوم یه چیزی می گن. اما بنده دقیقا نتیجه تجربیات خودم رو گفتم و بهشم مطمئنم. البته در پایان عرض کنم که هیچ چیز مطلق نیست و اینکه بگیم مطلقا برندها بر اساس کیفیت از فلان به فلان دسته بندی میشن صحیح نیست. انتخاب همیشه بستگی به کاربری سیستم و اولویتهایی داره که خریدار تعیین می کنه. اما بنده عموما همین رده بندی رو پیشنهاد می کنم و اول اپی و بعدش هم سونی و توشیبا در یک رده و بعدش هم ایسوس و اچ پی در رده بعد و ایسر و لنوو در رده بعدی. این ماحصل تجربیات بنده هستش و شاید با تجربیات شما همخوانی نداشته باشه. تجربیات و نظر شما هم برای بنده محترمه.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
تو اين رنج اين مدل خوبه
Lenovo ThinkPad Edge E531 - C
منتها lcd زاويه محدودي داره.
http://www.digikala.com/Product/DKP-35359/Lenovo-ThinkPad-Edge-E531-C/لپ-تاپ-لنوو-تینک‌پد-اج-E531
مدل ASUS - X550LD

http://rayansaba.com/index.php?productID=6987

موفق باشيد
من بین دو گزینه G510 و z510 موندم چون از همه به صرفه تر و خوش قیمت تره!!!دلیل پیشنهاد این مدل شما چیه و کدام مدل بصرفه هست؟؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
عزیز , شما دنبال Performance هستید یا کیفیت قطعات!؟ اگر دنبال Performance بالا نسبت به قیمت هستید که اصلا با اپل و سونی باید خداحافظی کرد و شاید بشه گفت لنوو یا حتی Fujitsu بهترین برند میشه چون با بهترین کانفیگ پایین ترین قیمت رو داره! ماکسیما شاید از یه BMW رده متوسط هم قیمت پرسرعت تر باشه , اما این کجا و آن کجا؟ منظور اینکه اینجور که شما برداشت می کنید می خواین بفرمائید که سونی داره پول اسمشو می خوره و قیمت بالاش نسبت به ایسوس توجیهی نداره بنده کاملا مخالفم. بنده 18 ساله که کار کامپیوتر و لپ تاپ انجام میدم. تقریبا دل و روده چند لپ تاپ از هر برندی رو چند بار ریختم بیرون. وقتی یک لپ تاپ رو باز می کنید دقیقا کیفیت طراحی , ظرافت ساخت , نوع طراحی بورد , قطعات بکار رفته و ... کاملا مشخصه. یه بار Macbook Pro رو باز کنید و یا یه لپ تاپ سونی رو باز کنید و ایسوس رو هم همینطور. اون موقع شاید متوجه تفاوت کیفیتها بشید. نمایشگر سونی که اصلا یه چیز دیگست تا ایسوس و اصلا یکی از تخصصهای سونی توی تولید نمایشگره کما اینکه تکنولوژی OLED رو سونی اختراع کرد و اولین نمایشگر OLED رو تولید کرد. لپ تاپ 5 سال پیش سونی خواهرم هنوز رنگ بدنه و کلیدها کاملا ثابت مونده مثل روز اول اما ایسوس بنده خیر(با اینکه زیاد هم باهاش کار نکردم). حتی لامصب کیفیت ساخت شارژرشم با هم فرق می کنه. البته Asus یک برند خوب محسوب میشه و بنده به هیچ عنوان نمی خوام زیرسوال ببرمش. کمااینکه مثلا در این تاپیک که دوستان از خرابی بالای ایسوس شاکی بودن بنده باز هم از این برند خوب حمایت کردم:
http://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-خرید-لپتاپ-تا-4-تومن.590478/
بنده بنا به تجربه خودم همیشه بعد از اپل و سونی , اگر کاربری طرف با این دو برند پوشش داده نشه Asus رو پیشنهاد می کنم. توی اینترنت نمیشه نتیجه قطعی گرفت و سایتها هر کدوم یه چیزی می گن. اما بنده دقیقا نتیجه تجربیات خودم رو گفتم و بهشم مطمئنم. البته در پایان عرض کنم که هیچ چیز مطلق نیست و اینکه بگیم مطلقا برندها بر اساس کیفیت از فلان به فلان دسته بندی میشن صحیح نیست. انتخاب همیشه بستگی به کاربری سیستم و اولویتهایی داره که خریدار تعیین می کنه. اما بنده عموما همین رده بندی رو پیشنهاد می کنم و اول اپی و بعدش هم سونی و توشیبا در یک رده و بعدش هم ایسوس و اچ پی در رده بعد و ایسر و لنوو در رده بعدی. این ماحصل تجربیات بنده هستش و شاید با تجربیات شما همخوانی نداشته باشه. تجربیات و نظر شما هم برای بنده محترمه.

دوست عزيز من در مورد قيمت صحبتي نكردم من در مورد كيفيت صحبت كردم
ضمنا پرفورمنس بالا با كيفيت پايين قطعات مقدوره؟
پرفورمنس خود مك بوكا بالاست حتي تو ويندوز ، علتش قطعات بي كيفيته؟
البته نظرتون محترمه منتها 1 جوري گفتيد پايينتره كه تو فروم عمومي ممكنه يكسري افراد رو دچار اشتباه كنه

شما كيفيت pcb و cooling و تكنولوژيهاي و طراحي اسمبلينگ ومتريال و... ايسوس
تست هاي كيفيت ايسوس رو ديديد؟
تست لولا 20 هزار بار با دستگاه Qc
تست سقوط
تست شوك؟ (ضربه )
تست رطوبت
تست پرفمورمنس
تست اوركللاك
تست stability
تست شرايط جوي و...
تست فشار

اثری در تاریخ: لپ تاپ های ایسوس

لپ تاپ های ایسوس در سخت ترین شرایط و در عجیب و جالب ترین نقاط جهان تحت آزمایش قرار گرفته اند. بسیاری از این شاهکارهای باور نکردنی تبدیل به افسانه شده اند . ما جزئیات این موفقیت ها که ردی فراموش نشدنی از خود در تاریخ بر جای گذاشته اند را در اینجا ذکر می کنیم.

Test%20Faza.jpg

در فضا

کارایی بی نقص در شرایط بی وزنی برای 600 روز!

شرکت R&K ، یکی از تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی برای ماموریت ها و سفرهای فضایی با انتخاب دو لپ تاپ ایسوس آنها را به عنوان سخت افزار قابل اطمینان در اختیار فضانوردان قرار داد و هر دو لپ تاپ در طول 600 روز سفر فضایی ، بدون هیچ گونه مشکل به کار خود ادامه دادند.

"سرگی آودیف" یکی از فضانوردان روس در این باره گفت:"نوت بوک های ایسوس هرگز مانند نوت بوک های شرکت های دیگر بیش از حد گرم نشدند. جریان حرارتی در فضا با زمین کاملا متفاوت است و تنها نوت بوک هایی که به بهترین سیستم خنک کننده مجهز باشند می توانند بصورت مداوم به کار خود ادامه دهند .ما تمام روز بدون هیچ مشکلی از نوت بوک های ایسوس خود استفاده می کردیم."

در مسافرت های هوایی کمک به واحد هلیکوپتر امداد NRMA CareFlight برای نجات جان افراد

پرواز نجات NRMA ، یک واحد هلیکوپتری ویژه اورژانس پزشکی و امداد در ایالت نیوساوث ویلز استرالیاست که در بخش های مختلف خود از جمله بخش هوایی، درمانی و مدیریتی از نوت بوک های ایسوس استفاده می کند. نوت بوک های ایسوس در برنامه "پرواز نجات" نقشی حیاتی را ایفا کرده است و باعث افزایش تعداد نجات یافتگان در حوادث مختلف شده اند که از ناحیه آمبولانس به مکان حادثه برسند و موجب کاهش میزان مرگ و میر تا 33 درصد شده است. مدیر روابط عمومی پرواز نجات "مارک لیز" در این باره گفت :"همه ی خلبانهای ما تحت تاثیر نوت بوک های ایسوس قرار گرفته و از مقاومت آنها در برابر لرزش های هلیکوپتر، شگفت زده شده اند ما اکنون آماده هستیم که نوت بوک های ایسوس را در تمام هلیکوپترها نصب کرده و آنها را به کامپیوتری مسیریاب متصل کنیم.

Test%20Nejat.jpg

در جاده

کارایی فوق العاده در طول یک مسابقه توان فرسای Off-Road

لپ تاپ های ایسوس در مسیر مسابقه PATAGONIA 2000 که از میان بیابان های داغ و کوهستان های پوشیده از برف می گذشت، کارایی خوبی را ارائه کرده و وظایف مهمی را به انجام رساندند. این لپ تاپ ها مجهز به GPS هستند و قابلیت نمایش نقشه های دینامیک ، به عنوان دستگاههای مسیریاب وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داده و همچنین به عنوان ابزارهای ارتباطی سیار، قابلیت ایمیل و ویدئو کنفرانس را ارائه نمودند.

"آیو شوکی " برگزار کننده مسابقات در این رابطه گفت:"بدیهی است که نوت بوک های ایسوس بخوبی از پس شرایط بسیار سخت این سفر توان فرسا بدون هیچ عیب و نقصی برآمدند."

در دورترین نقطه زمین

فتح قطب جنوب

کارایی فوق العاده لپ تاپ های ایسوس در سرمای بسیار شدید قطب جنوب به ثبت رسیده است .این نوت بوک ها در دسامبر 2003 ، در طول سفر اکتشافی دو کوهنورد پرآوازه به نام های "شی وانگ" و "جیان لیو" برای فتح قله وینسون، بلندترین قله در منطقه آنتراکتیکا با ارتفاع 16000 پا که دمای هوا در آن به زیر 100- درجه فارنهایت می رسد، کارایی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشتند. این کوهنوردان، نوت بوک های S200N ایسوس را برای ثبت و اشتراک گذاری تجربیات سفر به همراه خود برده بودند.

test.jpg

بر فراز بلندترین قله جهان

اولین لپ تاپ هایی که به قله اورست رسیدند.

شرایط محیطی بر فراز بلندترین قله جهان ممکن است لپ تاپ های دیگر را دچار مشکل کند، اما چندین مدل از لپ تاپ های ایسوس شامل U5 و S6 که در ساخت آنها از چرم و بامبو استفاده شده است و همچنین W7 و U1 ، برای یک سفر اکتشافی به قله اورست که در زبان محلی Qomolangma نامیده میشود، انتخاب شدند. در کمپ اصلی در ارتفاع 5000 متری ، لپ تاپ های دیگر به دلیل سرمای بسیار پایین Boot Up نشده و تنها لپ تاپ های ایسوس بخوبی به کار خود ادامه دادند. **** تیم اکتشافی کاپیتان "وانگ یونگ فونگ" ، به منظور قدردانی از بکاگیری فناوری های دوست دار محیط زیست، یک لپ تاپ U5 ایسوس را به همراه خود به قله اورست در ارتفاع 8848 متری برد و به این ترتیب لپ تاپ های ایسوس اولین لپ تاپ هایی در جهان هستند که تاکنون به قله اورست رسیده اند.

انجام سخت ترین آزمایش ها برای تضمین بالاترین کیفیت

نوت بوک های ایسوس تحت آزمایش های بسیار سختی قرار گرفته اند که مقاومت و قابلیت اطمینان همه مدل ها را تضمین می کنند.در این آزمایش ها،برای اطمینان از ارائه کارایی بی نظیر حتی در سخت ترین شرایط ،نوت بوک ها تحت فشارهایی قرار داده می شوند که بصورت عادی در زندگی روزانه وجود ندارند.

Test%20Key2.jpg

آزمایش کیبورد

شرکت ایسوس کیبوردها و بخصوص کلیدهایی را که بیشتر مورد استفاده هستند، از لحاظ راحتی و مقاومت مورد آزمایش قرار می دهد.

Test%20Noise_thumb.jpg

آزمایش نویز

نوت بوک های ایسوس از لحاظ تولید نویز تحت آزمایش های بسیار دقیقی قرار

می گیرند تا بتوانند محیط پردازشی ساکت و خوشایندی را برای کاربران خود

ایجاد کنند. کاهش صدای مزاحم ، بی صدا بودن سیستم خنک کننده و اتصال

قطعات، همگی در برابر این سری از آزمایش ها مورد بررسی قرار می گیرند.

Test%20LOla_thumb.jpg

آزمایش لولا

لولای صفحه نمایش بصورت بالقوه یکی از نقاط ضعف در هر نوت بوک بشمار می رود. بنابراین شرکت ایسوس استحکام و مقاومت لپ تاپ های خود را از راه حداقل 20هزار بار باز کردن و بستن درب آنها مورد ارزیابی قرار می دهد. به این ترتیب ، سری لپ تاپ های تجاری ایسوس در این زمینه هم در مقایسه با استانداردهای صنعتی از مقاومت بالاتری برخوردارند.

Test%20Khash_thumb.jpg

آزمایش فشار

صفحه نمایش LCD نوت بوک ها شکننده هستند و باید توسط یک درب محکم محافظت شوند ، بنابراین شرکت ایسوس در آزمایش های ویژه فشار بر روی پنل های تجاری خود که نسبت به استاندارد صنعتی 20 درصد سخت تر هستند، با آزمودن درب لپ تاپ و قرار دادن آن تحت فشار زیاد ، محافظت کامل از هر یک از صفحه نمایش ها را تضمین می کند.

آزمایش سقوط

افتادن یک لپ تاپ لزوما نباید به معنی شکستن آن باشد ؛ برای تضمین این قابلیت ، شرکت ایسوس لپ تاپ های خود را برای سنجش میزان مقاومت در برابر تصادف های کوچک روزمره، تحت یک سری آزمایش های سقوط از ارتفاع قرار می دهد. با گذشتن از این آزمایش ها، لپ تاپ های تجاری ایسوس از توانایی مقاومت در برابر سقوط از ارتفاعی دو برابر ارتفاع مشخص شده در استانداردهای صنعتی برخوردار هستند.

Test%20Larzesh.jpg

آزمایش شوک پذیری

نوت بوک ها به احتمال زیاد در زمان انتقال به بازار و یا در استفاده های روزمره، در معرض ضربه یا شوک قرار می گیرند. به همین دلیل شرکت ایسوس برای تضمین استقامت هر یک از مدل ها در برابر ضربه ها و تکان های روزانه ، نوت بوک های خود را تحت آزمایش های مختلف شوک پذیری قرار می دهند.

Test%20Mohit.jpg

آزمایش سرعت بالا

در آزمایش HALT یا آزمایش زندگی پرسرعت (Test Highly Accelerated Life )، نوت بوک در سرعت بالا مورد آزمون قرار می گیرد تا جابجایی آن در حالت حمل ونقل شبیه سازی شود. در این حالت مهندسین ما برای کاهش مشکلاتی که ممکن است در طول جابجایی رخ دهند ارزیابی گسترده ای را به عمل می آورند.

در میان تمامی برند های قدرتمند و سازندگان لپ تاپ, ایسوس به عنوان مطمئن ترین برند در تولید لپ تاپ شناخته شده است

با طرح رضایت مشتریان، 2 شگفتی را تجربه کنید.

فلسفه Customer Happiness ایسوس به بهبود همه جانبه تجربه کاربر اختصاص داده شده است. با وجود طراحی زیبا و دلنواز ، کارایی بالای صوتی و تصویری و امکان مدیریت ورودی ها، لپ تاپ های ایسوس برای تحقق آنچه در ذهن کاربر نقش بسته طراحی شده است. تجربه ای قابل لمس از Windows 8 با وجود قابلیت صفحه نمایش لمسی که در محصولاتی مانند ,Asus Vivo book Transformer Book , Zenbook TouchAsus TAICHI, سری S550 ,S200,S400,S500 وجود دارند. معنی Customer Happiness 2.0 ایسوس یعنی تمام دستگاهها ویژگی های زیر را داشته باشد:

طراحی منحصر به فرد و زیبا

اصل مهم در ساخت محصولات ایسوس توجه به خواسته مردم و همچنین ارائه یک طراحی چشم گیر است. ظرافت هنری که در تولید ASUS VivoBook و سری جدید لپ تاپ های ایسوس بکار رفته آنها را از همه لحاظ باشکوه و عالی ساخته است. این نوت بوک ها با صفحه نمایش لمسی و بهره مندی از بدنه متالیک زیبا و ویژگی های هوشمند مانند انحنای مملایم در گوشه ها، روی هم رفته دارای ظاهری ساده و بسیار شیک هستند و بکارگیری فناوری ASUS Splendid تصویری فوق العاده زیبا را نیز به شما عرضه می دارند.

صدای واضح و قدرتمند

Asus VivoBook یک پکیج چند رسانه ای قابل حمل و جذاب است که با بکارگیری بلندگوهای بزرگتر و نرم افزارهای ویژه تنظیم صدا، بالاترین کیفیت صدا و بیشترین هیجان را به شما می بخشد.

دنیا در زیر انگشتان شما

برای ورود اطلاعات به Asus VivoBook می توانید از صفحه نمایش لمسی ، پد لمسی و یا صفحه کلید استفاده کنید که همگی توسط تیم ASUS Golden Finger برای ارائه بهترین تجربه به کاربر طراحی و بهینه شده اند. تیم طراحان ایسوس همواره در تلاش هستند تا محصولات این شرکت از کارکردی راحت، روان و پاسخگو برخوردار باشند و در این راه موفق به تولید استانداردهایی بسیار فراتر از استانداردهای متوسط صنعتی شده اند .

ذخیره ، اشتراک و همانند سازی

هدف سرویس ابری (Cloud ) ایسوس ، ارائه یک سرویس مناسب برای توسعه فعالیت کاربران با استفاده از ذخیره سازی ، اشتراک گذاری و هماهنگ سازی آسان اطلاعات است. با وجود برنامه MyBitCast و 32 گیگا بایت فضای رایگان ذخیره سازی تحت وب برای سه سال ، کاربر می تواند به راحتی اطلاعات ، عکس ها و فایل های موسیقی خود را بطور همزمان با چندین دستگاه مختلف هماهنگ کند.

نام Asus Webstorage را به خاطر بسپارید.

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630

nyato

Registered User
لایک‌ها
18
تا 2600 فقط z510-d بخرید فوالعاده هستش نسبت به قیمتش

و اگه تا
3 تومن پول دارید حتی یک لحضه هم شک نکنید و مک بوک اپل رو خریداری کنید واقعا عالی هستند

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
تا 2600 فقط z510-d بخرید فوالعاده هستش نسبت به قیمتش

و اگه تا
3 تومن پول دارید حتی یک لحضه هم شک نکنید و مک بوک اپل رو خریداری کنید واقعا عالی هستند
اینم بسیار پیشنهاد خوبیه.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
ولی خوب این موارد ناقصه...
z510 باطری اش ضعیف و داخلی!!!!فقط وزنش و گرافیکش در برابر G قویتره وگرنه G510 با هارد SSHD هست درصورتیکه Z این نوع هارد خیلی کمیابه و حدود200 تومن گرونتره...کیفیت صفحه Z هم که خیلی ضعیفه..نظر شما چیه؟
HPهم که این مدل کلا ضعیفه چون پزدازنده U هست!!!!باطری هم که 4سلولی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزيز من در مورد قيمت صحبتي نكردم من در مورد كيفيت صحبت كردم
ضمنا پرفورمنس بالا با كيفيت پايين قطعات مقدوره؟
پرفورمنس خود مك بوكا بالاست حتي تو ويندوز ، علتش قطعات بي كيفيته؟
البته نظرتون محترمه منتها 1 جوري گفتيد پايينتره كه تو فروم عمومي ممكنه يكسري افراد رو دچار اشتباه كنه

شما كيفيت pcb و cooling و تكنولوژيهاي و طراحي اسمبلينگ ومتريال و... ايسوس
تست هاي كيفيت ايسوس رو ديديد؟
تست لولا 20 هزار بار با دستگاه Qc
تست سقوط
تست شوك؟ (ضربه )
تست رطوبت
تست پرفمورمنس
تست اوركللاك
تست stability
تست شرايط جوي و...
تست فشار

اثری در تاریخ: لپ تاپ های ایسوس

لپ تاپ های ایسوس در سخت ترین شرایط و در عجیب و جالب ترین نقاط جهان تحت آزمایش قرار گرفته اند. بسیاری از این شاهکارهای باور نکردنی تبدیل به افسانه شده اند . ما جزئیات این موفقیت ها که ردی فراموش نشدنی از خود در تاریخ بر جای گذاشته اند را در اینجا ذکر می کنیم.

Test%20Faza.jpg

در فضا

کارایی بی نقص در شرایط بی وزنی برای 600 روز!

شرکت R&K ، یکی از تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی برای ماموریت ها و سفرهای فضایی با انتخاب دو لپ تاپ ایسوس آنها را به عنوان سخت افزار قابل اطمینان در اختیار فضانوردان قرار داد و هر دو لپ تاپ در طول 600 روز سفر فضایی ، بدون هیچ گونه مشکل به کار خود ادامه دادند.

"سرگی آودیف" یکی از فضانوردان روس در این باره گفت:"نوت بوک های ایسوس هرگز مانند نوت بوک های شرکت های دیگر بیش از حد گرم نشدند. جریان حرارتی در فضا با زمین کاملا متفاوت است و تنها نوت بوک هایی که به بهترین سیستم خنک کننده مجهز باشند می توانند بصورت مداوم به کار خود ادامه دهند .ما تمام روز بدون هیچ مشکلی از نوت بوک های ایسوس خود استفاده می کردیم."

در مسافرت های هوایی کمک به واحد هلیکوپتر امداد NRMA CareFlight برای نجات جان افراد

پرواز نجات NRMA ، یک واحد هلیکوپتری ویژه اورژانس پزشکی و امداد در ایالت نیوساوث ویلز استرالیاست که در بخش های مختلف خود از جمله بخش هوایی، درمانی و مدیریتی از نوت بوک های ایسوس استفاده می کند. نوت بوک های ایسوس در برنامه "پرواز نجات" نقشی حیاتی را ایفا کرده است و باعث افزایش تعداد نجات یافتگان در حوادث مختلف شده اند که از ناحیه آمبولانس به مکان حادثه برسند و موجب کاهش میزان مرگ و میر تا 33 درصد شده است. مدیر روابط عمومی پرواز نجات "مارک لیز" در این باره گفت :"همه ی خلبانهای ما تحت تاثیر نوت بوک های ایسوس قرار گرفته و از مقاومت آنها در برابر لرزش های هلیکوپتر، شگفت زده شده اند ما اکنون آماده هستیم که نوت بوک های ایسوس را در تمام هلیکوپترها نصب کرده و آنها را به کامپیوتری مسیریاب متصل کنیم.

Test%20Nejat.jpg

در جاده

کارایی فوق العاده در طول یک مسابقه توان فرسای Off-Road

لپ تاپ های ایسوس در مسیر مسابقه PATAGONIA 2000 که از میان بیابان های داغ و کوهستان های پوشیده از برف می گذشت، کارایی خوبی را ارائه کرده و وظایف مهمی را به انجام رساندند. این لپ تاپ ها مجهز به GPS هستند و قابلیت نمایش نقشه های دینامیک ، به عنوان دستگاههای مسیریاب وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داده و همچنین به عنوان ابزارهای ارتباطی سیار، قابلیت ایمیل و ویدئو کنفرانس را ارائه نمودند.

"آیو شوکی " برگزار کننده مسابقات در این رابطه گفت:"بدیهی است که نوت بوک های ایسوس بخوبی از پس شرایط بسیار سخت این سفر توان فرسا بدون هیچ عیب و نقصی برآمدند."

در دورترین نقطه زمین

فتح قطب جنوب

کارایی فوق العاده لپ تاپ های ایسوس در سرمای بسیار شدید قطب جنوب به ثبت رسیده است .این نوت بوک ها در دسامبر 2003 ، در طول سفر اکتشافی دو کوهنورد پرآوازه به نام های "شی وانگ" و "جیان لیو" برای فتح قله وینسون، بلندترین قله در منطقه آنتراکتیکا با ارتفاع 16000 پا که دمای هوا در آن به زیر 100- درجه فارنهایت می رسد، کارایی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشتند. این کوهنوردان، نوت بوک های S200N ایسوس را برای ثبت و اشتراک گذاری تجربیات سفر به همراه خود برده بودند.

test.jpg

بر فراز بلندترین قله جهان

اولین لپ تاپ هایی که به قله اورست رسیدند.

شرایط محیطی بر فراز بلندترین قله جهان ممکن است لپ تاپ های دیگر را دچار مشکل کند، اما چندین مدل از لپ تاپ های ایسوس شامل U5 و S6 که در ساخت آنها از چرم و بامبو استفاده شده است و همچنین W7 و U1 ، برای یک سفر اکتشافی به قله اورست که در زبان محلی Qomolangma نامیده میشود، انتخاب شدند. در کمپ اصلی در ارتفاع 5000 متری ، لپ تاپ های دیگر به دلیل سرمای بسیار پایین Boot Up نشده و تنها لپ تاپ های ایسوس بخوبی به کار خود ادامه دادند. **** تیم اکتشافی کاپیتان "وانگ یونگ فونگ" ، به منظور قدردانی از بکاگیری فناوری های دوست دار محیط زیست، یک لپ تاپ U5 ایسوس را به همراه خود به قله اورست در ارتفاع 8848 متری برد و به این ترتیب لپ تاپ های ایسوس اولین لپ تاپ هایی در جهان هستند که تاکنون به قله اورست رسیده اند.

انجام سخت ترین آزمایش ها برای تضمین بالاترین کیفیت

نوت بوک های ایسوس تحت آزمایش های بسیار سختی قرار گرفته اند که مقاومت و قابلیت اطمینان همه مدل ها را تضمین می کنند.در این آزمایش ها،برای اطمینان از ارائه کارایی بی نظیر حتی در سخت ترین شرایط ،نوت بوک ها تحت فشارهایی قرار داده می شوند که بصورت عادی در زندگی روزانه وجود ندارند.

Test%20Key2.jpg

آزمایش کیبورد

شرکت ایسوس کیبوردها و بخصوص کلیدهایی را که بیشتر مورد استفاده هستند، از لحاظ راحتی و مقاومت مورد آزمایش قرار می دهد.

Test%20Noise_thumb.jpg

آزمایش نویز

نوت بوک های ایسوس از لحاظ تولید نویز تحت آزمایش های بسیار دقیقی قرار

می گیرند تا بتوانند محیط پردازشی ساکت و خوشایندی را برای کاربران خود

ایجاد کنند. کاهش صدای مزاحم ، بی صدا بودن سیستم خنک کننده و اتصال

قطعات، همگی در برابر این سری از آزمایش ها مورد بررسی قرار می گیرند.

Test%20LOla_thumb.jpg

آزمایش لولا

لولای صفحه نمایش بصورت بالقوه یکی از نقاط ضعف در هر نوت بوک بشمار می رود. بنابراین شرکت ایسوس استحکام و مقاومت لپ تاپ های خود را از راه حداقل 20هزار بار باز کردن و بستن درب آنها مورد ارزیابی قرار می دهد. به این ترتیب ، سری لپ تاپ های تجاری ایسوس در این زمینه هم در مقایسه با استانداردهای صنعتی از مقاومت بالاتری برخوردارند.

Test%20Khash_thumb.jpg

آزمایش فشار

صفحه نمایش LCD نوت بوک ها شکننده هستند و باید توسط یک درب محکم محافظت شوند ، بنابراین شرکت ایسوس در آزمایش های ویژه فشار بر روی پنل های تجاری خود که نسبت به استاندارد صنعتی 20 درصد سخت تر هستند، با آزمودن درب لپ تاپ و قرار دادن آن تحت فشار زیاد ، محافظت کامل از هر یک از صفحه نمایش ها را تضمین می کند.

آزمایش سقوط

افتادن یک لپ تاپ لزوما نباید به معنی شکستن آن باشد ؛ برای تضمین این قابلیت ، شرکت ایسوس لپ تاپ های خود را برای سنجش میزان مقاومت در برابر تصادف های کوچک روزمره، تحت یک سری آزمایش های سقوط از ارتفاع قرار می دهد. با گذشتن از این آزمایش ها، لپ تاپ های تجاری ایسوس از توانایی مقاومت در برابر سقوط از ارتفاعی دو برابر ارتفاع مشخص شده در استانداردهای صنعتی برخوردار هستند.

Test%20Larzesh.jpg

آزمایش شوک پذیری

نوت بوک ها به احتمال زیاد در زمان انتقال به بازار و یا در استفاده های روزمره، در معرض ضربه یا شوک قرار می گیرند. به همین دلیل شرکت ایسوس برای تضمین استقامت هر یک از مدل ها در برابر ضربه ها و تکان های روزانه ، نوت بوک های خود را تحت آزمایش های مختلف شوک پذیری قرار می دهند.

Test%20Mohit.jpg

آزمایش سرعت بالا

در آزمایش HALT یا آزمایش زندگی پرسرعت (Test Highly Accelerated Life )، نوت بوک در سرعت بالا مورد آزمون قرار می گیرد تا جابجایی آن در حالت حمل ونقل شبیه سازی شود. در این حالت مهندسین ما برای کاهش مشکلاتی که ممکن است در طول جابجایی رخ دهند ارزیابی گسترده ای را به عمل می آورند.

در میان تمامی برند های قدرتمند و سازندگان لپ تاپ, ایسوس به عنوان مطمئن ترین برند در تولید لپ تاپ شناخته شده است

با طرح رضایت مشتریان، 2 شگفتی را تجربه کنید.

فلسفه Customer Happiness ایسوس به بهبود همه جانبه تجربه کاربر اختصاص داده شده است. با وجود طراحی زیبا و دلنواز ، کارایی بالای صوتی و تصویری و امکان مدیریت ورودی ها، لپ تاپ های ایسوس برای تحقق آنچه در ذهن کاربر نقش بسته طراحی شده است. تجربه ای قابل لمس از Windows 8 با وجود قابلیت صفحه نمایش لمسی که در محصولاتی مانند ,Asus Vivo book Transformer Book , Zenbook TouchAsus TAICHI, سری S550 ,S200,S400,S500 وجود دارند. معنی Customer Happiness 2.0 ایسوس یعنی تمام دستگاهها ویژگی های زیر را داشته باشد:

طراحی منحصر به فرد و زیبا

اصل مهم در ساخت محصولات ایسوس توجه به خواسته مردم و همچنین ارائه یک طراحی چشم گیر است. ظرافت هنری که در تولید ASUS VivoBook و سری جدید لپ تاپ های ایسوس بکار رفته آنها را از همه لحاظ باشکوه و عالی ساخته است. این نوت بوک ها با صفحه نمایش لمسی و بهره مندی از بدنه متالیک زیبا و ویژگی های هوشمند مانند انحنای مملایم در گوشه ها، روی هم رفته دارای ظاهری ساده و بسیار شیک هستند و بکارگیری فناوری ASUS Splendid تصویری فوق العاده زیبا را نیز به شما عرضه می دارند.

صدای واضح و قدرتمند

Asus VivoBook یک پکیج چند رسانه ای قابل حمل و جذاب است که با بکارگیری بلندگوهای بزرگتر و نرم افزارهای ویژه تنظیم صدا، بالاترین کیفیت صدا و بیشترین هیجان را به شما می بخشد.

دنیا در زیر انگشتان شما

برای ورود اطلاعات به Asus VivoBook می توانید از صفحه نمایش لمسی ، پد لمسی و یا صفحه کلید استفاده کنید که همگی توسط تیم ASUS Golden Finger برای ارائه بهترین تجربه به کاربر طراحی و بهینه شده اند. تیم طراحان ایسوس همواره در تلاش هستند تا محصولات این شرکت از کارکردی راحت، روان و پاسخگو برخوردار باشند و در این راه موفق به تولید استانداردهایی بسیار فراتر از استانداردهای متوسط صنعتی شده اند .

ذخیره ، اشتراک و همانند سازی

هدف سرویس ابری (Cloud ) ایسوس ، ارائه یک سرویس مناسب برای توسعه فعالیت کاربران با استفاده از ذخیره سازی ، اشتراک گذاری و هماهنگ سازی آسان اطلاعات است. با وجود برنامه MyBitCast و 32 گیگا بایت فضای رایگان ذخیره سازی تحت وب برای سه سال ، کاربر می تواند به راحتی اطلاعات ، عکس ها و فایل های موسیقی خود را بطور همزمان با چندین دستگاه مختلف هماهنگ کند.

نام Asus Webstorage را به خاطر بسپارید.
بله عزیز. چرا که نه؟ Performance یا همون کارآیی در زمانی خاص روی یه سیستم تست میشه. شاید واسه نمونه یه تبدیل ویدوئویی را به چند لپ تاپ هم قیمت در آن واحد بدن و زمان تولید خروجی رو بسنجن(کاری که توی سایتهای جهانی مثل tomshardware و Anandtech صورت می گیره). جائیکه پردازنده مثلا لنوو Core i7-4700 باشه و معادل اون پردازنده سونی Core i5-4500 باشه , طبیعیه که Performance لنوو بیشتره. پس کیفیت لزومات به کارآیی ربطی نداره. مگر اینکه قطعات دقیقا یکی باشند که در این حالت قیمت اپل و سونی از ایسوس و سایر برندها بالاتره. اما اینکه این لپ تاپها در دراز مدت چقدر کارآیی ودوام داشته باشن و کیفیت رم , هارد دیسک , مادربورد , صفحه نمایش , بدنه , حتی جنس پورتهای ارتباطی و ... مهمه. شاید نمونه ای از هنر طراحی لپتاپهای سونی رو در سری Z ببینید که عمرا توی برند Asus نمونه ای داشته باشه که در وزنی کمتر از 1.3KG بتونه پردازنده Core i7 با صفحه نمایش Full HD و ... رو جا بده(بنده تابحال معادلی براش حتی توی برند اپل هم ندیدم).
عزیز اصلا این سری با اپل مقایسه شده. یه نگاهی به لینک زیر بندازید:
http://www.pcadvisor.co.uk/opinion/...ate-and-most-expensive-ultraportable-notebook
مشخصات عمومی سری Z سونی:
http://www.sony.com.au/view/View.ac...gory=IT PC Series Z&assetId=384239&tabIndex=1

ضمنا شما اپل رو اصلا نمی تونید بگید که کلا کارآیی بیشتری نسبت به معادلش توی برندهای دیگه داره! چرا؟ به این دلیل که مثلا برای کسی که کاربریش بازی باشه همه می دونیم کارت گرافیک اپل از High end بازار خیلی پایین تره(روی مک بوک های آخرین سری AMD Radeon HD6750 بود). پس حرف کلی و مطلق نمیشه زد.
اینکه نماینده های بیشمار Asus در مقایسه با نماینده های کم تعداد سونی یه مقاله در خصوص خط تولید و تستها و امکانات ویژه اون دربیارن و شما هم از اون استفاده کنید و اینجا قرار بدید ملاک نیست. این تستها رو تقریبا تمام برندها کما بیش و حتی بهتر از این انجام میدن. اونجا مثل ایران نیست که ماشینهای تولیدی رو مشتری تست کنه و قبلش از n خط تست و تضمین کیفیت عبور میکنه. اگر در حوصله بنده بود منم مقاله های متعددی رو در خصوص خط تولید برندهای مطرح تر مثل اپل , سونی , توشیبا و ... میاوردم و ترجمه می کردم که قطعا همین طوره. این امکاناتی که گذاشته هم چیز حدیدی نیست و خیلی برندها اونو دارن. تمام برندها سریهای مخصوص برای کارهای مختلف دارند. توی مقاله ای که شما ارائه دادید(اول اینکه لطفا منابع رو ذکر کنید) کاملا مشخصه که بیشتر حالت تبلیغاتی داره تا واقعی و برای یک فرد آماتور که تازه می خواد لپ تاپ بخره خیلی جذب کننده هست که هدف نویسنده هم همین بوده. اما تجربه چیز دیگه ای میگه.

در هر صورت بنده تجربیات خودمو گفتم و اونایی که در امر لپ تاپ قدمتی دارن ممکنه با بنده هم تجربه باشن یا نباشن. ادامه این بحث هم اینجا فایده ای نداره. اگر مایلید بحث ادامه پیدا کنه پ خ بدید تا یه تاپیک جدید بزنیم و اونجا ادامه بدیم که این تاپیک به بیراهه نره.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ولی خوب این موارد ناقصه...
z510 باطری اش ضعیف و داخلی!!!!فقط وزنش و گرافیکش در برابر G قویتره وگرنه G510 با هارد SSHD هست درصورتیکه Z این نوع هارد خیلی کمیابه و حدود200 تومن گرونتره...کیفیت صفحه Z هم که خیلی ضعیفه..نظر شما چیه؟
HPهم که این مدل کلا ضعیفه چون پزدازنده U هست!!!!باطری هم که 4سلولی
ببخشید یه پیشنهاد دوستانه خدمتتون دارم. با این مبلغ و حتی کمی بالاتر دنبال لپ تاپی نباشید که همه خوبیها رو یکجا به شما ارائه بده. هم کم وزن باشه , هم باطریش قوی باشه(بیشتر از دو ساعت در حالت کار کردن با کارت گرافیک(مثلا بازی) اصلا توقع نداشته باشید از هر لپ تاپی توی این رنج) , هم گرافیکش قوی باشه هم پردازنده سر یU نباشه و ... . تقریبا تمام پتاپهای خوب توی این رنج بنده و دوستان خدمتتون معرفی کردیم. این شمائید که باید اولویتهاتونو تعیین کنید و ببینید کدومش بیشتر به دردتون می خوره. اما مطمئنا هیچیک از اینها و سایر مدلها در این رنج قیمتی تمام آیتمهای مد نظر شما رو پوشش نمیده.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
خوب اینکه معلومه!!!ولی وقتی موردی با قیمت کمتر و امکانات بیشتر این مشخصات را در اختیارمیگذاره،معلومه کدام مورد بصرفه تره؟؟؟ایرادی که شما از G510 میگیرید چی هست؟ گرافیک چقدر ضعیفتر از GT730 , 740 هست؟

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
با سلام خدمت دوستان
در حد 1200 لپ تاپی که روش بازی زیاد اجرا نخواهد شد برنامه های سنگین اجرا نمیشه البته بتونه برنامه های روزمره مثه آفیس یا ادیت عکس های معمولی رو به راحتی اجرا کنه و سرعت قابل قبولی داشته باشه
درایو نوری حتما داشته باشه
پورت های usb بیشتر بهتر
بیشترین کاربرد هم نت گردی و تماشای فیلم
(باطریش جدا شدنی باشه که خیلی عالی میشه و ظاهرشم دخترونه باشه)

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
با سلام
لطفا یکی از دوستان من رو راهنمایی کنه:
بین این دو سی پی یو چقد تفاوت وجود داره: به صورت کیفی مقایسه نکنین بلکه به صورت کمی یا با مثال بگین
Intel Core i7 4700HQ
4510U
مرسی

بالا