برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت به آلمان ولی بدون هدف

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
درود بر شما
اخیراً با خبر شدم که یه آشنایی توی آلمان پیدا شده و بهم پیام رسونده که میتونه دعوت نامه برام بفرسته و هم در آلمان کار کنم و هم در صورت امکان ادامه تحصیل بدم . از یه طرف هم با این حال که از زندگی تو ایران خسته شدم و حالم از شرایط فعلی بهم مخیوره ولی نمیدونم برم آلمان پشیمون میشم یا نه . چون هدف خاصی ندارم ، اگه قراره اونجا کارگری کنم پس همین جا کنم ، اگه قراره درس بخونم پس همین جا درس بخونم . در کل توی دو راهی موندم چه کار کنم . لطفا اگه نظری دارید بفرمایید شاید مسیر زندگی ام عوض شد .

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
با کله برو
دیگه نهایتش پشیمون که شدی یه راهی پیدا می کنی و بر می گردی! حداقلش باعث میشه یه خورده به این زندگی حال بهم زنت تنوع و هیجان داده باشی! سعی کن از مارکو پولو و سفرهاش الهام بگیری

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
قراره اونجا کارگری کنی پس همین جا کنی؟قراره درس بخونی پس همین جا بخونی؟چند سالته داداش؟
از این فرصت استفاده کن که بعدا حتما پشیمون میشی.
ملت در به در دنبال راه فرارن از این مملکت برن شما تو 2 راهی موندی!بری اونجا چیزی از دست ندادی ولی بمونی اینجا خیلی چیزا از دست میدی از جمله جوونی!

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
سطح تحصیلات، سن و تخصص و ....؟!
اینجا وابستگی خاصی داری؟ (خانواده و ....)
کاری که میخوای اونجا بکنی چیه؟
اون آشنا مطمئنه ؟!
واسه ادامه تحصیل دنبال فاندی یا پولی میخوای بری؟!

7star

Registered User
لایک‌ها
280
برو! یکسال بمون، اگه بد بود برگرد ولی مطمئنم که دیگه بر نمیگردی چون وقتی رفتی تازه میفهمی زندگی یعنی چی؟!

من خودمم در به در دنبال یه راهی هستم که از این مملکت برم اما شرایطشو ندارم!

بنظرم این بهترین فرصته، از دستش نده!

Sent from my GT-S6310N

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
اولا رفتنش حتی با دعوتنامه کار راحتی نیست اما فرض کنیم این مرحله رو گذروندی
یعنی چی هدف مشخصی ندارم؟؟؟ تو رفتن از ایران درنگ نکن و هدفی هم نمیخواد
یکی رو میشناسم از ایران رفت کانادا اونجا کار قاچاق انجام میداده دیپورتش کردن
دوباره برگشت ایران چند سالی اینجا بود الان قاچاقی رفته استرالیا و پناهنده شده
مثلا این آدم چه هدفی داشته؟؟ :D فعلا هم که از ما بیشتر حال میکنه

کهنه پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
می خواهی بروی چه کار؟
هر چه می خواهی بشوی در مملکت خودت بشو
در غرب خبری نیست.
هر که رفته پشیمان است.

جانور

Registered User
لایک‌ها
447
می خواهی بروی چه کار؟
هر چه می خواهی بشوی در مملکت خودت بشو
در غرب خبری نیست.
هر که رفته پشیمان است.

پیرو صحبت ارزنده آغ سینا بگم که:

آسمان همه جا یه رنگ است. ام القرای اسلام را رها کنی به سرزمین کفر بروی که چه ؟!

Registered User
لایک‌ها
95
ممنون از دوستان
بنده 24 ساله هستم ، تخصص خاصی هم ندارم ، آلمانی هم بلد نیستم
وابستگی به کسی یا چیزی هم ندارم ولی به وطنم علاقه دارم . کاره هم نمیدونم چی هست . اگه فاند بهم بدند که خوب هست ولی بعید میدونم بدون مقاله یا نمره بالا پولی به کسی بدن . اتفاقا تو فکرم بود که دو سالی برم و برگردم ولی از یه طرف هر کی رفته برنگشته و با اون هزینهو سختی که میکشه بعید میدونم برگرده

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
به نظر من هدف داشتن برات از هر چیزی مهم تره چون راحت تر میتونی سختی غربت رو تحمل کنی و این چیز کمی نیست
دختر عموی مادرم برای سربازی نرفتن پسرهاش،زمان جنگ از طریق دعوت نامه ای که برادرشوهرش فرستاده بود ،رفت المان و الان نزدیک سی ساله که اونجا هستن و خونه و زندگی مرتب هم دارن و چون کل خانواده اونجا بودن ،غمی هم ندارن و هر ده سال یه باری هم که میاد ایران میگه حاضر نیستم به هیچ قیمتی برگردم
البته بچه هاش همه اونجا تحصیلات خوب و کار خوب دارن
اما یکی دیگه از دوستام که رفته المان ،اوایل همش از سختی زبان المانی و غربت می نالید و تا الانش هم میگه به اجبار موندم و اگه راهی داشتم برمیگشتم(به خاطر ریشخند فامیل برنمیگرده)
اینه که میگم باید هدف داشته باشی تا بتونی سختی اوایل رو تحمل کنی

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
به طور کلی که میگم بری ولی کاملا سنجیده برو

ولکا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
بعضی دوستان میگن برو یکسال بمون انگار میخاد بره تا جمکران...میخواد بره آلمان...اگر بری اونجا در عرض چندماه خودکشی میکنی...کشورهای اروپایی کشور های بی روحی هستند...اما اگه آلمانی بلدی وضعیت فرق میکنه...من هم چند وقت پیش بهم گفتن برو مسکو...ولی روسیم ضعیف بود و عشق به وطن نرفتم...من دو ماه آذربایجان بودم وقتی برگشتم تو فرودگاه امام میخواستم از خوشحالی بمیرم...افسر فردگاه فکر کرده بود چیزی خوردم...نرو...چه برلین چه لندن چه پاریس..نرو که پشیمون میشی

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
بعضی دوستان میگن برو یکسال بمون انگار میخاد بره تا جمکران...میخواد بره آلمان...اگر بری اونجا در عرض چندماه خودکشی میکنی...کشورهای اروپایی کشور های بی روحی هستند...اما اگه آلمانی بلدی وضعیت فرق میکنه...من هم چند وقت پیش بهم گفتن برو مسکو...ولی روسیم ضعیف بود و عشق به وطن نرفتم...من دو ماه آذربایجان بودم وقتی برگشتم تو فرودگاه امام میخواستم از خوشحالی بمیرم...افسر فردگاه فکر کرده بود چیزی خوردم...نرو...چه برلین چه لندن چه پاریس..نرو که پشیمون میشی
عزیز بستگی به روحیه ش داره،یکی میتونه طاقت بیاره یکی نمیتونه،نمیشه یه نسخه رو برای هر کسی پیچید

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
ممنون از دوستان
بنده 24 ساله هستم ، تخصص خاصی هم ندارم ، آلمانی هم بلد نیستم
وابستگی به کسی یا چیزی هم ندارم ولی به وطنم علاقه دارم . کاره هم نمیدونم چی هست . اگه فاند بهم بدند که خوب هست ولی بعید میدونم بدون مقاله یا نمره بالا پولی به کسی بدن . اتفاقا تو فکرم بود که دو سالی برم و برگردم ولی از یه طرف هر کی رفته برنگشته و با اون هزینهو سختی که میکشه بعید میدونم برگرده
با این شرایطی که میگی فکر نکنم اصلا پات به آلمان برسه
احتمالا یه حساب بانکی گنده هم نداری؟؟
اگه بخوای ویزای توریستی بگیری و بعدش غیر قانونی بمونی باید شغل و درآمد و حساب بانکی و... داشته باشی تا بهت ویزا بدن
اگه بخوای واسه کار بری حالا به جز تخصصی که لازم داری،کلی دنگ و فنگ واسه خودت و کارفرمایی که تو رو دعوت میکنه داره
اگه هم بخوای واسه درس خوندن بری که اصلا نیازی به دعوتنامه از طرف شخص نیست و فاند و این چیزا هم نمیدن
زبان آلمانی هم سخت نیست اگه 1 سال فشرده یا 1.5 سال عادی کلاس بری میتونی مسلط صحبت کنی

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
بنده موافق سرسخت خروج از ایران هستم.
اما شما واقعا دیوونگی هست !
نه زبان بلدید ، نه تخصص خاصی دارید ، نه پولی زیادی دارید ( منظور میلیاردی هست که بعید می دونم )
حداقل باید دو تا از موارد بالا رو داشت برای مهاجرت.
شما الان بخوای بری خیلی سخته ، اما می تونی به جون بخری ، اما واقعا قبلش تحقیق کن. با این وضع همینطوری نرو.

Registered User
لایک‌ها
95
منظور از حساب گنده یعنی چقدر ؟ میانگین حسابم 10 تومن هست ، بعضی روزها به 50 هم رسیده و بعضی اوقات خالی بوده . گرفتن ویزا هم فکر کنم ویزای کار اقدام کنم ، بستگی داره طرف چطوری اقدام کنه . فعلا بهم گفته فکرت را بکن اگه خواستی بیای بهم بگو تا کارهاش را انجام بدم
ولی از یه طرف دلم اینجاست از یه طرف حالم از وضع و اوضاع اینجا بهم میخوره . موندم چکار کنم

ultra-x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
دیگه از روس ها که بی روح تر نیستن شما که عشق روسیه ای نباید این حرفو بزنی
تو تاپیک بغلی میگفتی بهترین کشور واسه پناهندگی روسیه هست

Registered User
لایک‌ها
95
بنده موافق سرسخت خروج از ایران هستم.
اما شما واقعا دیوونگی هست !
نه زبان بلدید ، نه تخصص خاصی دارید ، نه پولی زیادی دارید ( منظور میلیاردی هست که بعید می دونم )
حداقل باید دو تا از موارد بالا رو داشت برای مهاجرت.
شما الان بخوای بری خیلی سخته ، اما می تونی به جون بخری ، اما واقعا قبلش تحقیق کن. با این وضع همینطوری نرو.
زبان را به قول دوستان میشه 1 ساله یاد گرفت ، زیاد هم بی تخصص نیستم ولی وقتی فعالیت ام کار با تجهیزات چینی هست بعید میدونم تو آلمان تخصص ام به دردشون بخوره . اگه میلیاردی پول داشتم که چه غمی بود !! برای همین دارم نظر دوستان را میپرسم ، میخوام بی گدار به آب نزنم چون حوصله پیشمونی را ندارم

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
زبان را به قول دوستان میشه 1 ساله یاد گرفت ، زیاد هم بی تخصص نیستم ولی وقتی فعالیت ام کار با تجهیزات چینی هست بعید میدونم تو آلمان تخصص ام به دردشون بخوره . اگه میلیاردی پول داشتم که چه غمی بود !! برای همین دارم نظر دوستان را میپرسم ، میخوام بی گدار به آب نزنم چون حوصله پیشمونی را ندارم
فکرشو نکن. زبان رو یک ساله نمی تونی یاد بگیری :)
کی گفته شما زبان رو می تونی یک ساله یاد بگیری ؟!
برای زندگی باید چند سال بری زبان. چیزهایی که بعد از یک سال یاد می گیری اصلا به دردت نمی خوره و یک سری چیزهای چرت و پرته.

بالا