برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
سلام
من متولد 13 شهریور 75 هستم . به دلیل جهشی خوندن سال 91 پیش دانشگاهیم رو تموم کردم.میخوام دوباره کنکور 94 شرکت کنم .به همین خاطر امسال داشنگاه پیام نور رو انتخاب کردم . ولی یه بندی رو تو شرایط ثبت نام خوندم که مردد شدم .
این بند اینه :
يک شرط ثبت نام در آزمون براي کنکوريهاي قبول شده
همچنين دانشجويان دوره هاي نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي که از معافيت تحصيلي استفاده نمي کنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام و شرکت کنند.
اینی که نوشته از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنند یعنی چی ؟؟ خب من وقتی برم پیام نور یعنی دارم از معافیت تحصیلیِِِِ تحصیل در پیام نور استفاده میکنم دیگه ؟
پس با این شرایط نمیتونم کنکور سال بعد شرکت کنم ؟؟
خیلی فوریه خواهشا هر کی میدونه دریغ نکنه دم همه گرم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
بلــــــــــــــی
خیلی خیلی ممنونم
6ماه کسری دارم احتمالا
اگه زودتر اقدام میکردم 2ماه اموزشی رو هم نمیرفتم
کلا میشد 13 ماه!
حسرت میخورم اگه درس هم میخوندم الان سر 1سال راحت خدمتم تموم میشد و میرفت!

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
شما یا کارت پایان خدمت دارید از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنید یا ندارید مثل خود شما استفاده میکنید.
از بابت ثبت نام نگرانی وجود نداره اما اینکه شما میخواید الان ثبت نام کنید و بعد انصراف بدین دوباره رشته دیگه ثبت نام کنید فکر نکنم برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی بهتون بدن
هر چند دوست خود من بعد از 12 ترم خوندن دوباره توی مقطع کارشناسی ثبت نام کرد !!

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام
من متولد 13 شهریور 75 هستم . به دلیل جهشی خوندن سال 91 پیش دانشگاهیم رو تموم کردم.میخوام دوباره کنکور 94 شرکت کنم .به همین خاطر امسال داشنگاه پیام نور رو انتخاب کردم . ولی یه بندی رو تو شرایط ثبت نام خوندم که مردد شدم .
این بند اینه :
همچنين دانشجويان دوره هاي نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي که از معافيت تحصيلي استفاده نمي کنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري سال 1392 ثبت نام و شرکت کنند.
اینی که نوشته از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنند یعنی چی ؟؟ خب من وقتی برم پیام نور یعنی دارم از معافیت تحصیلیِِِِ تحصیل در پیام نور استفاده میکنم دیگه ؟
پس با این شرایط نمیتونم کنکور سال بعد شرکت کنم ؟؟
خیلی فوریه خواهشا هر کی میدونه دریغ نکنه دم همه گرم
شما از 118 شماره **** وظیفه رو بپرس
تماس بگیر تلفن گویا هستش و راحت مشاوره میدن
یخورده سوال شما تخصی هستش
---------------
18مهر اعزام!

hermedass

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا یکی جواب من رو بده....
دوسال زندگیم رو هواست.....
لطفا راهنماییم کنید.

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
نه الزاماً. در حین خدمت هم تحصیل در پیام نور ممکن است. بود حداقل.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
خیلی خیلی ممنونم
6ماه کسری دارم احتمالا
اگه زودتر اقدام میکردم 2ماه اموزشی رو هم نمیرفتم
کلا میشد 13 ماه!
حسرت میخورم اگه درس هم میخوندم الان سر 1سال راحت خدمتم تموم میشد و میرفت!

6 ماه کسری بسیج؟ اگه بسیج هست و دوره تکمیلی رفتید که حداکثر 6 ماه هست و اگه **** باشید اموزشی ندارید ولی بقیه جاها اموزشی رو دارید و 6 ماه از دوره یگان کسر میشه.
یعنی نمیشه 6 ماه کسری بسیج + حذف آموزشی.
در مورد تحصیل هم فرقی نداره چون کسری تحصیلی دو سه سالی هست که حذف شده.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
نه الزاماً. در حین خدمت هم تحصیل در پیام نور ممکن است. بود حداقل.
داداش منظور من رو متوجه نشدی
من میگم کسی که دانشجو پیام نوره و به خاطر ثبت نام و اسسم نوشتن تو پیام نور معاف موقت شده ، ایا میتونه کنکور سراسری اسم بنویسه یه نه ؟؟؟؟ طبق این بند سازمان سنجش

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
داداش منظور من رو متوجه نشدی
من میگم کسی که دانشجو پیام نوره و به خاطر ثبت نام و اسسم نوشتن تو پیام نور معاف موقت شده ، ایا میتونه کنکور سراسری اسم بنویسه یه نه ؟؟؟؟ طبق این بند سازمان سنجش
من توجهم رفت سمت پیام نور و نیاز به معافیت منظور بند را فراموش کردم. معافیت تحصیلی وقتی صادر می‌شود که شما مشمول باشید. اگر زودتر از موعد، یعنی قبل از رسیدن به سن مشمول‌ها، به دانشگاه بروید، نیازی به معافیت تحصیلی ندارید و درستان را می‌خوانید. منظور این بند هم همین هست. این بند می‌گوید ثبت نام در دانشگاه برای فردی که مشمول نشده تغییری در وضعیت مشمول شدندش ایجاد نمی‌کند. اگر سن سربازی ۱۹ سال باشد دقیقا وضع شما را توضیح می‌دهد.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
من توجهم رفت سمت پیام نور و نیاز به معافیت منظور بند را فراموش کردم. معافیت تحصیلی وقتی صادر می‌شود که شما مشمول باشید. اگر زودتر از موعد، یعنی قبل از رسیدن به سن مشمول‌ها، به دانشگاه بروید، نیازی به معافیت تحصیلی ندارید و درستان را می‌خوانید. منظور این بند هم همین هست. این بند می‌گوید ثبت نام در دانشگاه برای فردی که مشمول نشده تغییری در وضعیت مشمول شدندش ایجاد نمی‌کند. اگر سن سربازی ۱۹ سال باشد دقیقا وضع شما را توضیح می‌دهد.
داداش خیلی ممنون از پاسخت
من زیاد متوجه معافیت و سن و ... نیستم
میشه بگی من الان وضعبتم چطوریه ؟؟
من قبل از 18 سالگی ، مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم .الان هم 18 سال و چند روزمه (13 شهریور تولدم بود) .بنظر شما من باید معافیت تحصیلی و ... استفاده کنم ؟
خیلی این روز ها ذهنم مشغوله .حتی سازمان سنجش هم رفتم طرف چیزی سرش نشد یه حرف الکی زد

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
داداش خیلی ممنون از پاسخت
من زیاد متوجه معافیت و سن و ... نیستم
میشه بگی من الان وضعبتم چطوریه ؟؟
من قبل از 18 سالگی ، مدرک پیش دانشگاهیم رو گرفتم .الان هم 18 سال و چند روزمه (13 شهریور تولدم بود) .بنظر شما من باید معافیت تحصیلی و ... استفاده کنم ؟
خیلی این روز ها ذهنم مشغوله .حتی سازمان سنجش هم رفتم طرف چیزی سرش نشد یه حرف الکی زد
ظاهرا سن سربازی ۱۸ سال تمام است. اگر اینطور باشد شما از ۶ ماه دیگر،‌ از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنید و امکان شرکت در آزمون دانشگاه دیگری برای این مقطع نخواهید داشت.
اگر سن سربازی ۱۹ سال تمام باشد مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری ۹۴ ندارید. دوستانی که دقیق می‌دانند سن سربازی چندسالگی است کمک کنند.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
ظاهرا سن سربازی ۱۸ سال تمام است. اگر اینطور باشد شما از ۶ ماه دیگر،‌ از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنید و امکان شرکت در آزمون دانشگاه دیگری برای این مقطع نخواهید داشت.
اگر سن سربازی ۱۹ سال تمام باشد مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری ۹۴ ندارید. دوستانی که دقیق می‌دانند سن سربازی چندسالگی است کمک کنند.
سن سربازی 18 سال تمام هست
الان تکلیف چیه ؟

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
راستی من امسال دانشجو پیام نور هستم . و مهر دانشجو هستم

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
بچه ها من الان دانشگاه پیام نور اسم نویسی کردم و دانشجو محسوب میشم .سوالم در مورد ثبت نام کنکور سراسریه
معافیت تحصیلی یعنی چی آخه ...
من الان 20 روز از 18 سالگیم تموم شده و دانشگاه پیام نور اسم نوشتم ، یعنی از معافیت تحصیلی استفاده کردم ؟
:|
آی خدا

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
بچه ها من الان دانشگاه پیام نور اسم نویسی کردم و دانشجو محسوب میشم .سوالم در مورد ثبت نام کنکور سراسریه
معافیت تحصیلی یعنی چی آخه ...
من الان 20 روز از 18 سالگیم تموم شده و دانشگاه پیام نور اسم نوشتم ، یعنی از معافیت تحصیلی استفاده کردم ؟
:|
آی خدا
آره آقا جون شما الآن وقتی دانشگاه ثبت نام کنی ، از معافیت تحصیلی استفاده کردی
رفیق خود من دوسال پیش پیام نور یه شهر دیگه بود، بعد دوباره کنکور داد، پیام نور شهر خودش قبول شد و رفت اونجا
شما هم دوباره کنکور بده هرجا قبول شدی انصراف میدی میری اونجا
اینی که من میدونستم، دیگه درست یا غلطشو نمیدونم

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
آره آقا جون شما الآن وقتی دانشگاه ثبت نام کنی ، از معافیت تحصیلی استفاده کردی
رفیق خود من دوسال پیش پیام نور یه شهر دیگه بود، بعد دوباره کنکور داد، پیام نور شهر خودش قبول شد و رفت اونجا
شما هم دوباره کنکور بده هرجا قبول شدی انصراف میدی میری اونجا
اینی که من میدونستم، دیگه درست یا غلطشو نمیدونم
ممنون دوست عزیز ولی این جواب من نیست
تو سایت سازمان سنجش اون بند رو زده که به شرط عدم استفاده از معافیت تحصیلی میتونی کنکور بدی
من سوالم اونجاست

behzad_DjMj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام
دوستان من ارشد قبول شدم ، از اون ور هم دفترچه رو پست کرده بودم و برگ سبز هم اومده بود
حالا چطور می تونم باطلش کنم ؟ چیکار باید بکنم ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

بالا