برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
شما هنوز سنگر بخش رزمی رو حفظ کردین:general311:

راستش من اگه حرفی هم نداشته باشم که ارائه بدم بازم اینجا رفت و آمد می کنم. به این دلیل که هنرهای رزمی یه بخشی از وجود و زندگیم هست.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
راز مشت یک اینچی چی هست؟ آیا این ضربه برای ناک آوت کردن حریف هست؟ آیا این تکنیک کاربرد بخصوصی در مبارزه داره یا نه؟

Pai_Mei_teaching_Bride_Punch.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
مشت یک اینچی همون ضربه ای هست که از فاصله خیلی نزدیک میزنن ؟؟

به نظر من خیر ! تو مبارزه فول کنتاکت هیچ کارایی نداره . یعنی اصلا فرصتی نیست که بشه همچین کارایی کرد

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
چطور میشه در ورزش بوکس به مشت های قوی دست پیدا کرد؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286

به نظر من خیر ! تو مبارزه فول کنتاکت هیچ کارایی نداره . یعنی اصلا فرصتی نیست که بشه همچین کارایی کرد

بله منظور همون ضربه از فاصله خیلی کم مثلا یک اینچ یا کمی بیشتر یا کمتره.
ممنونم که نظرتون رو بیان کردید. تشکر

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,721

چطور میشه در ورزش بوکس به مشت های قوی دست پیدا کرد؟

چرا شما با دو یوزر میاید توضیحات میدید سوال هم میپرسید ؟!!!
نکنه میخواید خودتون جواب خودتون رو بدید:general304:
واقعا جالبه...

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
دیدم یکی دوبار از بوکس سوال کردید. قصد دارید به این رشته بپردازید؟

با خودم که فکر میکنم بوکس از نظر مبارزات خیابانی بعنوان سبک برتر شناخته میشه
تو خونه چطور میتونی قدرت ضربات مشت را بالاتر ببرم مشت های بزرگ استخوانی هست یعنی نیازی به پنجه بوکس ندارم
اما میخوام با قدرت زده بشن مثل مشت یک گوریل نر

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
با خودم که فکر میکنم بوکس از نظر مبارزات خیابانی بعنوان سبک برتر شناخته میشه
تو خونه چطور میتونی قدرت ضربات مشت را بالاتر ببرم مشت های بزرگ استخوانی هست یعنی نیازی به پنجه بوکس ندارم
اما میخوام با قدرت زده بشن مثل مشت یک گوریل نر

بر می گردم و یک توضیح مختصر به شما می دم؛ اما این رو هم بپرسم که آیا با تکنیک های پایه در مشت زنی به روش بوکس آشنایی دارید یا خیر.

راستی بقیه دوستان هم اگر مطلبی نکته ای پرسشی چیزی درباره مشت یک اینچی دارند لطفا مطرح کنند تا از نظرشون استفاده کنیم.

Last edited:

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
بر می گردم و یک توضیح مختصر به شما می دم؛ اما این رو هم بپرسم که آیا با تکنیک های پایه در مشت زنی به روش بوکس آشنایی دارید یا خیر.

راستی بقیه دوستان هم اگر مطلبی نکته ای پرسشی چیزی درباره مشت یک اینچی دارند لطفا مطرح کنند تا از نظرشون استفاده کنیم.
تکنیک های پایه نه
فقط بلدم چپ راست با سرعت مشت بزنم
همون کاری که تو دعوا میکنن

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
تکنیک های پایه نه
فقط بلدم چپ راست با سرعت مشت بزنم
همون کاری که تو دعوا میکنن

خب راستش اینجوری کار ما سخت شد. برای اینکه یک مشت قوی یا سریع یا فریبنده یا غیره تولید کنید اول باید با "تکنیک" آشنا باشید و آشنایی با تکنیک زمان بر و تدریجی هست و راه میان بری هم وجود نداره.
ضمنن اگر بنده تمریناتی رو پیشنهاد بدم و شما شروع به مشت زدن کنید مطمئنا به خودتون آسیب می زنید.

یک راننده، مهارت رانندگی رو به صورت یک "کل" می فهمه و اجرا می کنه و دیگه به جزییات رانندگی فکر نمی کنه، در حالی که رانندگی یک مهارت پیچیده متشکل از اجزای مختلف هست. تکنیک های موجود در هنرهای رزمی هم همین طورند. یک مشت مستقیم ساده در بوکس (مثلا ضربه جب یا کراس) متشکل از اجزای مختلف هست. ضربه بوسیله بازو ایجاد نمی شه، بلکه تمام بدن به حرکت در میاد تا یک مشت تولید بشه. اما یک بوکسور ماهر به جزییات ضربه فکر نمی کنه و ضربه رو به شکل یک کل اجرا می کنه. هر وقت تونستی به این سطح از هماهنگی برسی می تونی یک ضربه ی خوب و با کیفیت تولید کنی.

پیشنهاد من اینه که در یک باشگاه بوکس ثبت نام کنید و تمرینات مقدماتی رو شروع کنید. اونوقت من به شما کمک می کنم تا سریعتر پیشرفت کنید. مثلا می تونم به شما درباره ی اینکه چطور در زمان مشت زنی اتصالت رو با زمین حفظ کنی و از زمین نیرو بگیری، اینکه از بازوهات صرفا به عنوان حامل انرژی استفاده کنی و نه برای ایجاد انرژی، اینکه عضلات core چه نقشی در بهبود ضربات دارند، اینکه ضربه ات رو چطور و چه اندازه در هدف نفوذ بدی، اینکه ضربه ات رو خوب زمان بندی کنی، اینکه دستت رو به سرعت عقب بکشی و .... صحبت کنیم :)

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام بر دوستان. بنده دوست ندارم بدقول باشم ولی متاسفانه الان تقریبا یه هفته است در حال مسافرتم و جایی ساکن نبودم.
هفته پیش شبکه نمایش تقریبا تمام سینمایی های مربوط به بروس لی رو پخش کرد و فرصت دوباره ای برای اندیشیدن در مورد راه و طریقه بروس لی برام ایجاد کرد. فیلم بیوگرافیک و مستندوار "چگونه بروس لی دنیا رو تغییر داد" واقعا خیلی جالب بود، مخصوصا ایده های بروس لی در مورد بدنسازی مخصوص رشته های رزمی، که بنظر شخصی خودم هنوز هم که هنوزه اسلوب واحدی براش نمیشه پیدا کرد، نشون میده این آدم چقدر جلوتر از هم عصرهای خودش بوده.
از همه اینها که بگذریم نفرت بروس لی از کاراته همیشه برام جالب بوده، جالبتر اینکه همه کارته کارهایی که توی فیلم هاش نشون داده میشه کنترلی کار هستند و اصولا هم در اون زمان کاراته فول کنتاکت آنچنان شناخته شده و جاافتاده نبوده.
بازی با مرگ بنظرم مرموزترین فیلم بروس لی ست، همیشه حیفم میاد چرا عمرش کفاف نداد این فیلم رو کامل کنه.
در نهایت اعجوبه ای از مردان دنیا رو می بینم که در سی و چند سالگی ترک دنیا میکنه و چهره رازآلود خودش رو برای همیشه از دیده ها پنهان میکنه تا الی الابد ناشناخته و مرموز و غیر قابل اکتشاف باقی بمونه. حیف که نتونست مثل سوسای اویاما و کانو راهش رو بصورت کامل به مردم دنیا عرضه کنه و به رشد کافی برسونه.
ببخشید طولانی شد، برم یه دوری بزنم برگردم در مورد سوالی که استاد آبتین بیان کردند نظرم رو بیان کنم.
اوس.

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
اصولا نابغه ها با بحران انرژی روبرو هستند چون تمام انرژی شون را در کسری از زمان از دست میدن از دنیا میرن
بروس لی بعنوان یکی از 100 شخصیت تاثیرگذار در تاریخ مطرح شده است

بالا