برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

MagnetiC7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من توآ کار میکرذم به مدت یک سال ....
امم .. داییم بهم پیشنهاد داد که برم جیت کاندو !!!!
میشه شمارتونو بدید که راحتتر در ارتباط باشیم ؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
بالاخره دوره کراوماگای ماهم تموم شد بعد از 6 ماه:D البته کراوماگا مثل رانندگی میمونه . یعنی تو مدت کوتاه میشه یادش گرفت ولی بعدش مدام باید تمرین بشه وگرنه فایده ای نداره

به نظر من یکی از دلایل گرایش کمتر به باشگاههای رزمی نبودن وقته . مثلا 3 روز در هفته و سر یه ساعت خاص ! خب کسی که سرکاره یا دانشجوهه ممکنه نتونه اینجوری بره یا ممکنه اون ساعت یه مشکلی پیش بیاد
ولی بدنسازی اینجوری نیست . هر موقع که ادم وقت کنه میتونه بره . شنبه یکشنبه پنج شنبه و ... تازه اونم از 10 صبح تا 11 شب !
حتی باشگاهی که من میرم جمعه ها هم بازه:confused:

خسته نباشید رضا جان
امیدوارم به اهدافی که در نظر داشتی رسیده باشی و بتونی در آینده هم به تمریناتت ادامه بدی.
از مطالب بسیار ارزشمندی هم که در تاپیک کراوماگا می نوشته بسیار تشکر می کنم ...

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
سلام بر همه رزمی کاران عزیز

چرا در فیلم اژدها وارد می شود اول فیلم بروس لی بالاترین تکنیک را بی تکنیکی نامید

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام بر همه رزمی کاران عزیز

چرا در فیلم اژدها وارد می شود اول فیلم بروس لی بالاترین تکنیک را بی تکنیکی نامید

نظر خود شما چی هست در این باره؟

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
نظر خود شما چی هست در این باره؟

یک رزمی کار باید تمامی تکنیک ها را که بلده بکار ببره دیگه تکنیکی نداشته باشه برای ارائه و غلبه بر حریف که ناگهان یک تکنیک جدید وارد می شود

درست مثل صحنه های آخر ارتباط چینی زماینیکه رزمی کار روس روی زمین مچ بروس لی را قفل میکنه بروس لی تکنیک گاز گرفتن پای حریف را پیش میگیره

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
یک رزمی کار باید تمامی تکنیک ها را که بلده بکار ببره دیگه تکنیکی نداشته باشه برای ارائه و غلبه بر حریف که ناگهان یک تکنیک جدید وارد می شود

اما من متوجه نشدم.
شما گفتی رزمی کار "تکنیک هایی که بلده" را بکار ببره. پس داری از "تکنیک" حرف می زنی و "بی تکنیکی" را نقض می کنی.
تکلیف چیست؟

Last edited:

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
اما من متوجه نشدم.
شما گفتی رزمی کار "تکنیک هایی که بلده" را بکار ببره. پس داری از "تکنیک" حرف می زنی و "بی تکنیکی" را نقض می کنی.
تکلیف چیست؟

البته این برداشت خودمه ممکنه اطلاعات من درست نباشه
بکار بردن تمام تکنیک ها بطوریکه دیگه تکنیکی برای عرضه نداشته باشید
با توجه به اینکه شما جیت کان دور کار میکنید برداشت خودتون را ازین جمله بگشید کم کم دارم به جملات فلسفی اساتید شائولین علاقه مند میشم

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
البته این برداشت خودمه ممکنه اطلاعات من درست نباشه
بکار بردن تمام تکنیک ها بطوریکه دیگه تکنیکی برای عرضه نداشته باشید
با توجه به اینکه شما جیت کان دور کار میکنید برداشت خودتون را ازین جمله بگشید کم کم دارم به جملات فلسفی اساتید شائولین علاقه مند میشم

خواهش می کنم. در واقع من یک "کوان" برای شما طرح کردم. (کوان یکجور معمای عرفانی در ذن است.)
پاسخ این است:
تکنیک وجود دارد، اما تکنیکی که وجود دارد، وجود ندارد، چون شما به آن "نمی اندیشید"، اما به آن "عمل" می کنید. فکر نکنید! عمل کنید ...
به زبان ساده، شما و تکنیک یکی هستید، یک چیز هستید. اگر راجع به تکنیک فکر کنید این یگانگی از بین می رود.
به همین ترتیب، حریف وجود ندارد. شما و حریف یکی هستید ...
آیا متوجه شدید؟
اگر دارید برای فهمیدن تلاش می کنید و به استدلال و منطق متوسل می شوید، چیزی دستگیرتان نمی شود.
پس فکر نکنید! واقعیت پیش روی شما است، فقط باید ببینیدش و بفهمیدش ...

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
خواهش می کنم. در واقع من یک "کوان" برای شما طرح کردم. (کوان یکجور معمای عرفانی در ذن است.)
پاسخ این است:
تکنیک وجود دارد، اما تکنیکی که وجود دارد، وجود ندارد، چون شما به آن "نمی اندیشید"، اما به آن "عمل" می کنید. فکر نکنید! عمل کنید ...
به زبان ساده، شما و تکنیک یکی هستید، یک چیز هستید. اگر راجع به تکنیک فکر کنید این یگانگی از بین می رود.
آیا متوجه شدید؟
اگر دارید برای فهمیدن تلاش می کنید و به استدلال و منطق متوسل می شوید، چیزی دستگیرتان نمی شود.
آیا منظور شما همون شکل دایره نیروی خیرشر یین یانگ هستند؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
نه دقیقا.
فرض کن که با یک بیل در حال حفر زمین هستیم. آیا به بیل فکر می کنیم؟ نه. فقط زمین رو می کنیم.
پس زمین کنده میشه اما بیلی در کار نیست!
تکنیک ها هم همین طورند.

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
نه دقیقا.
فرض کن که با یک بیل در حال حفر زمین هستیم. آیا به بیل فکر می کنیم؟ نه. فقط زمین رو می کنیم.
پس زمین کنده میشه اما بیلی در کار نیست!
تکنیک ها هم همین طورند.

منظور شما اینه که حریف را هیچ فرض کنیم؟

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
پاسخ این است:
آیا متوجه شدید؟
سلام
بسيار زيبا بود استاد .
مطلب بسيار عميقي بود .من به شخصه لذت بردم
اگر امكانش هست اين مطلب رو در تاپيك دست نوشتها قرار بدم

باتشكر

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
منظور استاد اينه كه اگر به حريف فكر كني ديگه شما وجود نداري و اگر به خودت فكر كني حريفي نيست و تكنيكي نيست.
حال آنكه تكنيك به بي تكنيكي تبديل خواهد شد چون هيچ نيست
هوممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
بسيار لذت برديم از مطلب جناب آبتين

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام
بسيار زيبا بود استاد .
مطلب بسيار عميقي بود .من به شخصه لذت بردم
اگر امكانش هست اين مطلب رو در تاپيك دست نوشتها قرار بدم

باتشكر

خواهش می کنم استاد بزرگوار. اگر صلاح دیدید این مطلب را منتقل کنید.
ممنونم از لطفتون

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
منظور استاد اينه كه اگر به حريف فكر كني ديگه شما وجود نداري و اگر به خودت فكر كني حريفي نيست و تكنيكي نيست.
حال آنكه تكنيك به بي تكنيكي تبديل خواهد شد چون هيچ نيست
هوممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
بسيار لذت برديم از مطلب جناب آبتين

من هم بسیار بسیار لذت بردم از تفسیر شما استاد عزیزم!
ارادتمند
:)

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
حریف خود به خود هیچ می شود
چون شما به هیچ چیز نمی اندیشید
نه به تکنیک
نه به خودتان
نه به حریف
فقط "عمل" می کنید ...

ذن یعنی این: صرف نظر کردن از تفکر منطقی به نفع واقعیات.

Last edited:

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
پاسخ این است:
آیا متوجه شدید؟

به یاد جملات عرفان نظری عرفای بزرگی همچون شیخ اشراق و صدرالمتالهین افتادم، مفاهیم واقعا بلندی هستند.... و غیر قابل بیان...
چند روز پیش این جمله از درونم جوشید:
آن هنگام که در میدان نبرد، به سختی با حریفم می جنگم، همه از درون ناآرام من سخن می گویند و این سختی و بی رحمی را در چهره ام می بینند؛ حال آنکه در چشمان حریفم به خود می نگرم و جز خود، چیزی در او نمی بینم. آری! براستی من با خودم می جنگم...

Last edited:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
به یاد جملات عرفان نظری عرفای بزرگی همچون شیخ اشراق و صدرالمتالهین افتادم، مفاهیم واقعا بلندی هستند.... و غیر قابل بیان...
چند روز پیش این جمله از درونم جوشید:
آن هنگام که در میدان نبرد، به سختی با حریفم می جنگم، همه از درون ناآرام من سخن می گویند و این سختی و بی رحمی را در چهره ام می بینند؛ حال آنکه در چشمان حریفم به خود می نگرم و جز خود، چیزی در او نمی بینم. آری! براستی من با خودم می جنگم...

بله همون طور که فرمودید گاهی اوقات مکاتب فکری مختلف تلاقی هایی جالب و عجیبی با هم پیدا می کنن.
و ممنونم در میون گذاشتن تجربیات روحی که داشتید در قالب این جملات ... بسیار لذت بردم ...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود بر همگی
دوستان متد جدیدی برای دفاع چاقو جدیدا تمرین میشه . به این صورت که دو طرف لوازم محافظتی کامل میپوشن و بصورت فول کنتاکت مبارزه میکنن باهم .
درست مثل مبارزه بدون سلاح . شما تکنیکهای زیادی رو تو سبکهای مختلف یاد میگیرید ولی فقط وقتی که full contact مبارزه کنید میفهمید کدوم تکنیک در عمل کاربردی تره
واسه دفاع شخصی هم همینجوریه . شما صدها روش برای دفاع چوب و چاقو میبینید ولی باید بطور واقعی مبارزه کنید تا تشخیص بدین در عمل کدوم بهتره
در مورد 4 اصل دفاع چاقو و اصلا چرا این 4 اصل برای دفاع چاقو تو کراوماگا وجود داره بعدا تو تاپیکش مطلبی مینویسم ...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود بر همگی
دوستان متد جدیدی برای دفاع چاقو جدیدا تمرین میشه . به این صورت که دو طرف لوازم محافظتی کامل میپوشن و بصورت فول کنتاکت مبارزه میکنن باهم .
درست مثل مبارزه بدون سلاح . شما تکنیکهای زیادی رو تو سبکهای مختلف یاد میگیرید ولی فقط وقتی که full contact مبارزه کنید میفهمید کدوم تکنیک در عمل کاربردی تره
واسه دفاع شخصی هم همینجوریه . شما صدها روش برای دفاع چوب و چاقو میبینید ولی باید بطور واقعی مبارزه کنید تا تشخیص بدین در عمل کدوم بهتره
در مورد 4 اصل دفاع چاقو و اصلا چرا این 4 اصل برای دفاع چاقو تو کراوماگا وجود داره بعدا تو تاپیکش مطلبی مینویسم ...

بالا