برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammadmahani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
یه سوال دارم فکرمو درگیر کرده اگه پاسخ کامل بدین ممنون میشم
با توجه به اینکه مادربرد طبق گفته دوستان چیزی رو پردازش نمیکنه چه فرقی داره مثلا من بخوام این مدل ASRock H81 Pro BTC LGA1150 H81 Mainboard یا اینکه این مدل رو Motherboard : GIGABYTE GA-H97-D3H انتخاب کنم؟ آیا نوع مادربرد روی عملکرد سی پی یو و کارت گرافیک تاثیر داره؟ اگه مادربرد قیمت بالاتری داشته باشه روی کیفیت بازی ها تاثیر داره؟ یا اینکه فرق چندانی ندارن و مهم همون سی پی یو و کارت گرافیک هست

dg1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
سلام با توجه به فایل اتچ شده زیر که مشخصات رم فعلی لپتاپ در اون ذکر شده .اگر بخوام یه رم 4 دیگه اضافه کنم چه مدل و با چه مشخصاتی باید بخرم؟
http://www.rodfile.com/hk313mha8xcn

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
سلام با توجه به فایل اتچ شده زیر که مشخصات رم فعلی لپتاپ در اون ذکر شده .اگر بخوام یه رم 4 دیگه اضافه کنم چه مدل و با چه مشخصاتی باید بخرم؟
http://www.rodfile.com/hk313mha8xcn
اگه میخواید رم Match بشه با رم قبلی ، رمی 4 گیگ با مشخصات زیر خریداری کنید ( برند فرق نمیکنه )
DDR3 SDRAM
Module Type: SO-DIMM
Memory Speed: DDR3-1600 / PC3-12800
البته چون بالاترین clock رمی که لپ تاپ شما support میکنه 1333 هستش میتونید این رم و بفروشید و دو رم 4 گیگ با این مشخصات بخرید.
DDR3 SDRAM
Module Type: SO-DIMM
Memory Speed: DDR3-1333 / PC3-10600

Last edited:

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
سلام
یه سوال دارم فکرمو درگیر کرده اگه پاسخ کامل بدین ممنون میشم
با توجه به اینکه مادربرد طبق گفته دوستان چیزی رو پردازش نمیکنه چه فرقی داره مثلا من بخوام این مدل ASRock H81 Pro BTC LGA1150 H81 Mainboard یا اینکه این مدل رو Motherboard : GIGABYTE GA-H97-D3H انتخاب کنم؟ آیا نوع مادربرد روی عملکرد سی پی یو و کارت گرافیک تاثیر داره؟ اگه مادربرد قیمت بالاتری داشته باشه روی کیفیت بازی ها تاثیر داره؟ یا اینکه فرق چندانی ندارن و مهم همون سی پی یو و کارت گرافیک هست
اگر کاربریتون فقط گیمینگ باشه تو رده ی مادربوردهایی که از اورکلاک پشتیبانی نمی کنند، تفاوت محسوسی رو مشاهده نخواهید کرد.
یک توضیحی هم در مورد برند ازراک بدم: مادربوردهای این برند با توجه به قیمت فوق العاده مناسبشون، کیفیت خیلی خوبی دارن، که به نوعی تو بازار ما، یک استثنا شمرده میشه.

shadow fiend

Registered User
لایک‌ها
515
دوستان نظرتون در مورد ازراک فتلیتی واسه سیستم گیمینگ چیه؟!

enrique_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام رضا جان یه سوال تخصصی داشتم من کارت گرافیکم قدیمیه مدل geforce 8400 GS و hdmi نداره .من میخام یه مانیتور asus mx239h بگیرم فول اچ دی که این مانیتور dvi نداره ولی hdmi داره حالا اگه مبدل dvi به hdmi بگیرم میتونم به راحتی باهاش فیلم ببینیم؟ کارت گرافیکم میکشه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام رضا جان یه سوال تخصصی داشتم من کارت گرافیکم قدیمیه مدل geforce 8400 GS و hdmi نداره .من میخام یه مانیتور asus mx239h بگیرم فول اچ دی که این مانیتور dvi نداره ولی hdmi داره حالا اگه مبدل dvi به hdmi بگیرم میتونم به راحتی باهاش فیلم ببینیم؟ کارت گرافیکم میکشه؟
سلام عزيز. خير. مشكل خواهيد داشت. مبدلها كيفيت ندارند. كلا HDMI صدا و تصوير رو با هم داره و كارت گرافيكهاي جديد اين دورو بهينه شده با هم دارن. مبدل به نظر من الكيه. بايد كارت گرافيك رو تعويض كنيد. ديگه دوران DVI داره تموم ميشه.

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
سلام
دوستان سیستم های All in one نسبت به pc از لحاظ کیفیت و قدرت قطعات تفاوتی خاصی دارند؟ بعنوان مثال قطعات لپ تاپ کارایی قطعات PC رو ندارن (البته فکر کنم!). بیشتر برای Gaming.
و کلا توی all in one ها بهترین برند کدوم یکیه؟
ممنون

danial13

Registered User
لایک‌ها
92
سلام دوستان یک مادربرد و پردازنده تا ۲۰۰ تومان ddr2 چی پیشنهاد میدین؟
باقی قطعاتم:
2*1 ocz gold رم
پاور 230 وات hico
ممنون

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام

یه مادربرد گیگا جمع و جور که گرافیک آنبرد داشته باشه چی پیشنهاد می کنید و چنده؟ cpu core i3 و 4 گیگ رم به چند؟ در ضمن من یه پاور 460 وات قدیمی کولر مستر دارم، نگه دارم یا یه نو بگیرم؟ قیمت نو پیشنهادیتون چیه؟

پ. ن. لطفا اینتل معرفی کنید، amd نباشه. ممنون.

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
دوستان سیستم های All in one نسبت به pc از لحاظ کیفیت و قدرت قطعات تفاوتی خاصی دارند؟ بعنوان مثال قطعات لپ تاپ کارایی قطعات PC رو ندارن (البته فکر کنم!). بیشتر برای Gaming.
و کلا توی all in one ها بهترین برند کدوم یکیه؟
ممنون
سلام عزيز. ميشه گفت All in One يه چيزيه بين PC و لپ تاپ. بسته به نوع كاربري ممكنه All In one پيشنهاد بشه اي لپ تاپ يا پي سي. در حقيقت وقتي شما نياز به سيستمي داريد كه زياد فضا اشغال نكنه ، از طرفي صفحه نمايش بزرگ هم لازم داريد اين موقع هستش كه All in one انتخاب خوبيه. اما به دليل نازك بودن و طراحي خاصي كه داره نميشه كارتهاي گرافيك بزرگ رو داخلش گذاشت و دما رو هم مهار كرد. به همين دليل واسه گيم پيشنهاد نميشه. در خصوص برترين برندها نميشه نظر كلي داد ، اما به نظر من :
1) Apple
2) Sony
3) Asus و HP
4) MSI

سلام دوستان یک مادربرد و پردازنده تا ۲۰۰ تومان ddr2 چی پیشنهاد میدین؟
باقی قطعاتم:
2*1 ocz gold رم
پاور 230 وات hico
ممنون
سلام عزيز. والا با توجه به اينكه مادربوردهاي مبتني بر DDR2 چند ساله كه ديگه توليد نميشه پس نميشه نظر خاصي داد. شما بايد تشريف ببريد توي بازار ببينيد چيا گيرتون مياد با چه قيمتهايي. اونوقت موارد رو اينحا اعلام كنيد تا بررسي بشه و انتخاب بهينه صورت بگيره. حتي الامكان سعي كنيد از برندهاي خوبي مثل گيگابايت و ايسوس و ... باشه.
سلام

یه مادربرد گیگا جمع و جور که گرافیک آنبرد داشته باشه چی پیشنهاد می کنید و چنده؟ cpu core i3 و 4 گیگ رم به چند؟ در ضمن من یه پاور 460 وات قدیمی کولر مستر دارم، نگه دارم یا یه نو بگیرم؟ قیمت نو پیشنهادیتون چیه؟

پ. ن. لطفا اینتل معرفی کنید، amd نباشه. ممنون.
سلام. عزيز پيشنهاد مادربورد بستگي به مدل دقيق پردازنده و رم شما داره. چون Core i3 سه نسلش الان توي بازار كما بيش پيدا ميشه و سوكتها و مادربوردهاي متفاوتي دارن. پاورتون هم برندش خوبه و هم توانش(البته بعدا بايد بفرمائيد كاربريتون چيه مثلا اين پاور ممكنه براي كارتهاي گرافيك بالا توانش كم باشه اما برندش عاليه) و واسه كارهاي معمولي كم نيست. پس به نظر من حيفه تعويضش كنيد يا نو بگيريد.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام. عزيز پيشنهاد مادربورد بستگي به مدل دقيق پردازنده و رم شما داره. چون Core i3 سه نسلش الان توي بازار كما بيش پيدا ميشه و سوكتها و مادربوردهاي متفاوتي دارن. پاورتون هم برندش خوبه و هم توانش(البته بعدا بايد بفرمائيد كاربريتون چيه مثلا اين پاور ممكنه براي كارتهاي گرافيك بالا توانش كم باشه اما برندش عاليه) و واسه كارهاي معمولي كم نيست. پس به نظر من حيفه تعويضش كنيد يا نو بگيريد.
کاربری مد نظر من اصلا به کارت گرافیک احتیاجی نداره. یعنی من نه اهل گیمینگ هستم، نه کارهای سه بعدی کد و این طور کارها رو دارم. شاق ترین کار من شاید با متلب باشه و محاسبات. سرف و دانلود و دیدن فیلم. اینه که سی پی یو شاید برام مهم تر باشه، ولی قطعا همین 3.1GHz core i3 2100 که سر کار دارم، جواب همین کارها رو می ده. مادربرد ها هم همه احتمالا الان usb3 رو ساپورت می کنن دیگه؟ همین. کار دیگه ای ندارم باهاش. حالا نهایتا یک آپشن نسل جدید و یک آپشن هم از نسل قدیمی تر با قیمت بهم بدید ممنون می شم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
کاربری مد نظر من اصلا به کارت گرافیک احتیاجی نداره. یعنی من نه اهل گیمینگ هستم، نه کارهای سه بعدی کد و این طور کارها رو دارم. شاق ترین کار من شاید با متلب باشه و محاسبات. سرف و دانلود و دیدن فیلم. اینه که سی پی یو شاید برام مهم تر باشه، ولی قطعا همین 3.1GHz core i3 2100 که سر کار دارم، جواب همین کارها رو می ده. مادربرد ها هم همه احتمالا الان usb3 رو ساپورت می کنن دیگه؟ همین. کار دیگه ای ندارم باهاش. حالا نهایتا یک آپشن نسل جدید و یک آپشن هم از نسل قدیمی تر با قیمت بهم بدید ممنون می شم.
عزيز اين پردازنده مربوط به دو نسل قبله. يعني حداقل دو سال پيش. مادربوردهايي كه سوكتشون قابليت پشتيباني از اين پردازنده رو دارن ، توليدشون بيش از يكساله كه متوقف شده. پس شما الان توي بازار اگر بگرديد حتي اگر كسي بگه نوشو داره احتمال 99% دروغ ميگه. مگه اينكه الكي پولش رو بخوابونه كه منطقي به نظر نمياد. همچنين چون مادربوردي كه اين پردازنده رو پشتيباني مي كنه متعلق به حداقل 2 سال قبله پس USB 3.0 به احتمال بسيار زياد پشتيباني نمي كنه و USB 2.0 خواهد بود. پس بازم عرض مي كنم اينكه بنده به شما بگم فلان مادربورد ايده آله ، ممكنه كل بازار رو هم بگرديد گيرتون نياد. پس بايد اول توي بازار بگرديد ببينيد اصلا گير مياد يا خير و اگر گير مياد چه مدلهايي با چه قيمتهايي هستش تا راهنمائيتون كنم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
عزيز اين پردازنده مربوط به دو نسل قبله. يعني حداقل دو سال پيش. مادربوردهايي كه سوكتشون قابليت پشتيباني از اين پردازنده رو دارن ، توليدشون بيش از يكساله كه متوقف شده. پس شما الان توي بازار اگر بگرديد حتي اگر كسي بگه نوشو داره احتمال 99% دروغ ميگه. مگه اينكه الكي پولش رو بخوابونه كه منطقي به نظر نمياد. همچنين چون مادربوردي كه اين پردازنده رو پشتيباني مي كنه متعلق به حداقل 2 سال قبله پس USB 3.0 به احتمال بسيار زياد پشتيباني نمي كنه و USB 2.0 خواهد بود. پس بازم عرض مي كنم اينكه بنده به شما بگم فلان مادربورد ايده آله ، ممكنه كل بازار رو هم بگرديد گيرتون نياد. پس بايد اول توي بازار بگرديد ببينيد اصلا گير مياد يا خير و اگر گير مياد چه مدلهايي با چه قيمتهايي هستش تا راهنمائيتون كنم.
ببینید من منظورم این نیست که حتما این cpu رو بگیرم. منظورم اینه که یه چیزی در حد corei3 کارم رو راه می اندازه. اتفاقا یه چیزی می خوام در حد پراید! نورم بازار و فراوان باشه. فقط اینتل باشه، گیگا باشه، گرافیک آنبرد باشه. همین مدل های جدید با جدید ترین سوکت رو محبت کنید با قیمت بهم بدید، همراه 4 گیگ رم ممنون می شم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ببینید من منظورم این نیست که حتما این cpu رو بگیرم. منظورم اینه که یه چیزی در حد corei3 کارم رو راه می اندازه. اتفاقا یه چیزی می خوام در حد پراید! نورم بازار و فراوان باشه. فقط اینتل باشه، گیگا باشه، گرافیک آنبرد باشه. همین مدل های جدید با جدید ترین سوکت رو محبت کنید با قیمت بهم بدید، همراه 4 گیگ رم ممنون می شم.
آهان حالا متوجه شدم. الان بهترين انتخاب با توجه به فرمايشات شما به نظر من Mother Board : Gigabyte H81M-S2PT با قيمت حدود 215000 تومانه. پردانزده Intel Haswell Core i3-4130 Box حدود 335000 تومانه. رم هم Corsair XM3-BUS1600Mhz حدود 130000 تومانه. همه عالي ، نو و با بهترين برند و كيفيت هستند.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پیشنهاد رضا خوبه . ولی مادربرد رو کمی بیشتر هزینه کنید . گیگابایت h97-d3h برد مناسبی هست با قیمت 400 تومن . در مورد پردازنده هم پیشنهادشون خوبه . ولی 4150 از سری هاسول ریفرش کمی بهینه تر هست .
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4962#ov

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
پیشنهاد رضا خوبه . ولی مادربرد رو کمی بیشتر هزینه کنید . گیگابایت h97-d3h برد مناسبی هست با قیمت 400 تومن . در مورد پردازنده هم پیشنهادشون خوبه . ولی 4150 از سری هاسول ریفرش کمی بهینه تر هست .
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4962#ov
ميشه بفرمائيد با توجه به فرمايش دوستمون ، H97 با H81 چه تفاوتي در كار ايشون ايجاد مي كنه كه بخوان تقريبا دو برابر هزينه كنن؟ در خصوص پردازنده باهاتون موافقم. چون تقريبا هم قيمت هستند. پس منم پيشنهاد پردازندم ميشه همون Intel Haswell Core i3-4150 Box كه قيمتش با 4130 تقريبا يكيه(شايد 2000 تومان گرونتره) اما 100Mhz سرعتش بيشتر و اين ارزششو داره.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مدار تغذیه cpu بهتر - چیپ صدای بهتر - چیپ لن بهتر .داشتن پورت m2 و پیشتبانی از pcie نسخه 3

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مدار تغذیه cpu بهتر - چیپ صدای بهتر - چیپ لن بهتر .داشتن پورت m2 و پیشتبانی از pcie نسخه 3
چون ايشون گفتن اهل بازي نيستن پس فكر نكنم كه PCI Express 3.0 براشون با ورژن 2 تفاوتي داشته باشه. ساير مواردي هم كه فرموديد هم تا جائيكه بنده از نيازهاي ايشون برداشت كردم براشون اهميتي نداره(كارت صداي بهتر ، Lan بهتر و ...). اينا ديگه برميگرده به نظر ايشون كه آيا براشون ارزش داره بخاطر امكاناتي كه فرموديد تقريبا دوبرابر هزينه كنند يا خير.

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا