برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان شدیدا از همگی معذرت خواهی می کنم که این مدت نبودم. اط امروز سعی می کنم هر روز مدتی را به این انجمن اختصاص بدم. باز هم معذرت خواهی می کنم.
دوستانی که هستند و سوالاتشون قدیمی نشده لطف می کنید یکبار دیگه بعد از این پست سوالاتتون رو بزنید که اگر بتونم راهنمایی کنم.

mojtabadj88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام اقای یاسینی.
دکترحسن رزمجو در اصفهان را میشناسید؟کارش خوبه؟
بیمارستان فیض اصفهان خوبه برا عمل عیوب انکساری؟
مرسی با تشکر

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی.
دکترحسن رزمجو در اصفهان را میشناسید؟کارش خوبه؟
بیمارستان فیض اصفهان خوبه برا عمل عیوب انکساری؟
مرسی با تشکر

بله ایشان را به خوبی میشناسم. قویا ایشان را برای عمل توصیه میکنم.
بیمارستان فیض یک مرکز دولتی وابسته به دانشگاهه ولی باید بدونید که بسیار مجهزه و همیشه گران ترین دستگاههای موجود رو میخرن.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام آقای یاسینی
من قبلا هم عرض کردم که چشمام به نور کامپیوتر حساس بود و با وجود عینک هم بعد 20دقیقه سوزش و درد چشم شروع میشد...
کلی هم تحقیق کردم دیدم یه جور حساسیت هستش که راه درمانی نداره
چون یکی رو پیدا کردم که دقیقا مشکل خودم رو داره!!!
هیچی دیگه تا آخر عمر باید با این مشکل سر کنیم! اصلا این دوره زمونه بدون کامپیوتر نمیشه!!!!!!
1- یه قطره شنیدم به نام آکوایس که نرم کننده چشم و ضدالتهاب هستش میگن برای تسکین خوبه؟ بنظرتون بگیرم؟؟؟
قطره آرتلاک هم قبلا استفاده میکردم ولی الانا استفاده نمیکنم!!!
====
2- تفاوت عدسی آپتی سویس با آساهی و غیره چیه؟ بهترین مدل به خصوص در مورد ضد اشعه و آنتی رفلکس کدومه؟ زایس چطوره؟

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی.امیدوارم حالتون خوب باشه
خیلی ممنون از جوابتون.به نظرشما عمل relex smile چه مدت طول میکشه که در اصفهان انجام بشه .چون طبق توضیحات شما که خوندم ریسک کمتری داره تا prk ,lasik.(به نظر شما به تاییید fda آمریکا میرسه یا نه؟).ممنون از راهنمایی هاتون

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آقای یاسینی لطف می کنید اگر در مورد کلینیک فارابی توی رشت اطلاعات دارید در اختیارمون بذارین ؟ خیلی خیلی ممنونم به خاطر وقتی که میذارید . از صحبت هاتون خیلی استفاده می کنم . :general105:

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من با سرچ کردن صحبت های شما به جوابم رسیدم . به دوستان هم پیشنهاد می کنم از سرچ استفاده کنن . باز هم ممنونم جناب یاسینی . :)

bomb5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام چنتا سوال داشتم
من شماره هر کدوم از چشمام 3.5 هست. عمل لازیک یا لیزیک فرقی دارن؟ هزینش چقدره؟ بیمارستان فارابی آیا بیمارستان خوبیه برای عمل؟ بیمارستان نور خیلی تعریف شنیدم ولی گرونه. بغیر از هزینه عمل هزینه های جانبیش چقدره؟ مثلا یکی از دوستان میگفت تا الان 600 700 تومن هزینه کرده بعد از عمل... آیا احتمال بازگشت شماره چشمم بعد از عمل هست؟ چند روز بعد از عمل میشه به کارای روز مرم برسم؟ ممنون میشم جواب بدید..

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من قبلا هم عرض کردم که چشمام به نور کامپیوتر حساس بود و با وجود عینک هم بعد 20دقیقه سوزش و درد چشم شروع میشد...
کلی هم تحقیق کردم دیدم یه جور حساسیت هستش که راه درمانی نداره
چون یکی رو پیدا کردم که دقیقا مشکل خودم رو داره!!!
هیچی دیگه تا آخر عمر باید با این مشکل سر کنیم! اصلا این دوره زمونه بدون کامپیوتر نمیشه!!!!!!
1- یه قطره شنیدم به نام آکوایس که نرم کننده چشم و ضدالتهاب هستش میگن برای تسکین خوبه؟ بنظرتون بگیرم؟؟؟
قطره آرتلاک هم قبلا استفاده میکردم ولی الانا استفاده نمیکنم!!!
====
2- تفاوت عدسی آپتی سویس با آساهی و غیره چیه؟ بهترین مدل به خصوص در مورد ضد اشعه و آنتی رفلکس کدومه؟ زایس چطوره؟

یک پیشنهاد دوستانه بهتون می کنم.
بدون مشورت با دکتر هیچ دارویی رو سر خود مصرف نکنید. همیشه عوارضی وجود داره که در اینترنت نمیشه اونها رو دید و بعدا باید مدتها تلاش کنید تا به وضعیت امروزتون برسید.
یک خبر خوش دارم براتون اونم اینکه به مرور زمان این حساسیت ها کم میشه ولی بهتره نا امید نشید.

در مورد عدسی هیا عینک زاد نمی تونم کمکتون بکنم چون زمینه شغلی من فرق داره ولی می تونم بگم که فعلا در حال حاضر بهترین لنز های عینک ماله Hoya ژاپن و Zeiss المان هستند.
دقت کنید خیلی از مغازه دارها لنز های چینی رو به اسم کره ای و با کیفیت پیشنهاد می کنن.
به نظر من اگر قرار لنز ارزون بگیرید فرق زیادی نمی کنه ارزونترین رو بگیرید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی.امیدوارم حالتون خوب باشه
خیلی ممنون از جوابتون.به نظرشما عمل relex smile چه مدت طول میکشه که در اصفهان انجام بشه .چون طبق توضیحات شما که خوندم ریسک کمتری داره تا prk ,lasik.(به نظر شما به تاییید fda آمریکا میرسه یا نه؟).ممنون از راهنمایی هاتون
ریلکس جدیدا تاییده FDA' رو گرفته و به زودی همه گیر میشه.
کمی طول می کشه تا به اصفهان برسه.
ولی نباید زیاد نگرانش باشید.
بزارید یک مثال براتون بزنم که بهتر بفهمید.

فکر کنید هدف از عمل لیزیک که رسیدن به دید بهتره مثل رفتن به شمال می مونه.
اینطوری میشه از چند جاده به شمال رفت. مثلا هراز و چالوس و فلان و بسار.
نتیجه که رسیدنه به شماله یکی ولی روشها فرق داره .
و ریلکس مثل اتوبان تهران شال می مونه.!!!

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
برای خرید عینک طبی باید به چی توجه کنم؟
فریم عینک کاملا به خودتون بستگی داره زیباییش مهمه.
فقط دقت کنید که بعضی مدلهای فریم های مارک دار مثل TAG قیمت بالایی دارند و به طور کلی گرون هستند مثلا 1 میلیون تومان. ولی خیلی از فریم های میان رده قیمت مثلا 500 هزار تومن به طور فله وارد میشن و قیمت در حدود 10 دلار دارند.
لنز هم که در پست قبلی گفتم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی لطف می کنید اگر در مورد کلینیک فارابی توی رشت اطلاعات دارید در اختیارمون بذارین ؟ خیلی خیلی ممنونم به خاطر وقتی که میذارید . از صحبت هاتون خیلی استفاده می کنم . :general105:

مرکز بسیار بسیار مجهزیه. بسیار هم تمیز کار می کنند. دکتر های خوبی هم داره. عمل مد نظرتون چیه؟ لیزیک یا آب مروارید؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من با سرچ کردن صحبت های شما به جوابم رسیدم . به دوستان هم پیشنهاد می کنم از سرچ استفاده کنن . باز هم ممنونم جناب یاسینی . :)

خیلی ممنون که کمی وقت گذاشتید و سوال تکراری نپرسیدید.
اگر سوالی داشتید من در خدمت شما هستم.

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام جناب یاسینی
چندی پیش من این سوال رو پرسیدم :
سلام دکتر
وقت بخیر
من 21 سالمه چند وقتیه حس میکنم شبا تو خیابون یا جاده وقتی خیلی تاریک باشه اختلال دید دارم ( منظورم فاصله دور هست )
امروز رفتم پیش چشم پزشک معاینه کرد گفت چشمات آستیگماته و هرکدوم 1.25 هستن.
حالا من چند سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین :
1. دو هفته پیش رفتم پیش اپتومتریست. جالبه که اپتومتریست گفت هرکدوم 0.75 هستن. ولی امروز متخصص چشم که از دکترای معروف شهرمون هستن گفت هرکدوم 1.25. دلیل این اختلاف چیه وقتی هردوشون با کامپیوتر نمره کردن ؟
2. میتونم دائمی عینک نزنم ؟ مثلا فقط شب موقعی تو جاده یا تو خیابون تاریک هستم استفاده کنم ؟
3. درصورت عدم استفاده شماره چشمام بالاتر نمیره ؟
4. آیا راست میگن که مشکل آستیگماتی با زدن ممتد عینک بعد از یکی دو سال کاملا خوب میشه و نمره چشمها به حالت طبیعی برمیگرده ؟
5. در روز حدود 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم ایا کمترش کنم نمره چشام درست میشه یا تاثیر چندانی نداره ؟
باتشکر...
و شما این جواب رو دادین :
سلام
پ1- قبلا هم گفتم که اختلاف بین اپتومتریست و دکتر ها معمولا به این موضوع بر میگرده که بعضی دکتر ها یا اپتومتریست ها در محاسبه آستیگمات کمی به شماره چشم اضافه می کنند و از آستیگمات کم می کنن که دید شب بهتر بشه.
2- شماره 1.25 برای استیگمات کم نیست و نزدن عینک ممکنه باعث سر درد بشه.
3- نزدن عینک در تغییر شماره چشم تاثیری نداره.
4- خیر آستیگمات و کلا مشکلات کاهش دید با زدن عینک درمان نمیشه.
5- خیر دوست عزیز چشم ضعیف شده معمولا خود به خود درمان نمیشه.

یک نصیحت. چشمتون ضعیف شده اصلا نگران نباشید. میلیون ها نفر مثل شما هستند از جمله خود بنده.

حالا چنتا سوال دارم :
1.واسه عینک طبق نظریه پزشک اقدام به تهیه عینک کنم یا اپتومتریست ؟ آخه دکتر نوشته هر دوتا 1.25 اما اپتومتریست یکیش رو 0.75 و یکی رو 1.25 نوشته.
2. در طول روز هیچ مشکلی ندارم و براحتی دید دارم و حتی شب هم موردی ندارم اما تو جاده تاری دید دارم و حتی با نور بالا هم گاهی جاده رو قاطی میکنم. ایا فقط شبا عینک بزنم مشکلی نیست ؟
3. با توجه به اینکه 21 سالمه ایا نمره چشمام بالاتر میره یا نه ؟
4. استفاده از کامپیوتر و گوشی و ... تو بالا رفتنش از این به بعد تاثیر داره ؟ آخه در طول روز حدود 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم
5. واسه چشم استیگمات ایا عملی چیزی هست که دقیقا مثه همون روز اول بشه ؟
6. دکتر خوب در شهر کرمان کیو پیشنهاد میکنید ؟ مثلا ایا شناختی از دکتر جلال جلالی دارین که از دکترای معروف کرمانه ؟

باتشکر...

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام چنتا سوال داشتم
من شماره هر کدوم از چشمام 3.5 هست. عمل لازیک یا لیزیک فرقی دارن؟ هزینش چقدره؟ بیمارستان فارابی آیا بیمارستان خوبیه برای عمل؟ بیمارستان نور خیلی تعریف شنیدم ولی گرونه. بغیر از هزینه عمل هزینه های جانبیش چقدره؟ مثلا یکی از دوستان میگفت تا الان 600 700 تومن هزینه کرده بعد از عمل... آیا احتمال بازگشت شماره چشمم بعد از عمل هست؟ چند روز بعد از عمل میشه به کارای روز مرم برسم؟ ممنون میشم جواب بدید..

شماره آستیگمات شما چقدره اون بیشتر در تعیین نوع عمل تاثیر داره.
بیمارستان فارابی بسیار مرکز مجهزیه. تا مدتی قبل من این مرکز را برای لیزیک توصیه نمی کردم ولی الان به همه توصیه می کنم. خودم از مرکز دیدن کردم و با دکتر جباروند جلسه ای داشتم در این مورد. دکتر خودشان به من گفتند که عمل لیزر در فارابی توسط اساتید انجام میشود. برگشت در صورتیکه شماره چشمتون ثابت شده باشه اتفاق نمی افته. قبلا بارها در موردش توضیح دادم می تونید مطالعه کنید..
تقریبا یک هفته اصلا نمی تونید برید سر کار و برای حداقل یک ماه دیدتون بسیار کمه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
چندی پیش من این سوال رو پرسیدم :

و شما این جواب رو دادین :

حالا چنتا سوال دارم :
1.واسه عینک طبق نظریه پزشک اقدام به تهیه عینک کنم یا اپتومتریست ؟ آخه دکتر نوشته هر دوتا 1.25 اما اپتومتریست یکیش رو 0.75 و یکی رو 1.25 نوشته.
2. در طول روز هیچ مشکلی ندارم و براحتی دید دارم و حتی شب هم موردی ندارم اما تو جاده تاری دید دارم و حتی با نور بالا هم گاهی جاده رو قاطی میکنم. ایا فقط شبا عینک بزنم مشکلی نیست ؟
3. با توجه به اینکه 21 سالمه ایا نمره چشمام بالاتر میره یا نه ؟
4. استفاده از کامپیوتر و گوشی و ... تو بالا رفتنش از این به بعد تاثیر داره ؟ آخه در طول روز حدود 4 ساعت با کامپیوتر کار میکنم
5. واسه چشم استیگمات ایا عملی چیزی هست که دقیقا مثه همون روز اول بشه ؟
6. دکتر خوب در شهر کرمان کیو پیشنهاد میکنید ؟ مثلا ایا شناختی از دکتر جلال جلالی دارین که از دکترای معروف کرمانه ؟

باتشکر...
1- معمولا نظر اپتومتریست بهتره.
2- به نظر من همیشه عینک بزنید. بهتر از ریسک کردن و خطر کردنه.
3- بستکی داره که شماره چشمتون ثابته شده است یا خیر. به شماره سال های قبل دقت کنید ببینید شماره چشمتون رفته بالا یا خبر. معمولا تا 24 سالگی شماره چشم زیاد میشه.
4- خیر کاملا بی تاثیره. یک باور قدیمیه.
5- بله عمل های لیزر می تونن به خوبی آستیگمات رو درمان کنند.
6- دکنر شجاعی و دکتر عالم زاده از دکتر های خوب در کرمان هستند. دکتر جلالی رو هم میشناسم. از دکرت های خوب هستند ولی با ایشان بیشتر فقط در کنگره آشنا شدم.

lepkin

Registered User
لایک‌ها
1,155
با سلام
شيشه هاي برند crizal و فتوكروميك transition از نظر كيفيت در چه حدي هستن؟! ايا به زايس ميرسن؟

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
سلام من یه سوال داشتم میشه رنگ عینبه چشم تعقیر داد؟این عمل در چند تا مراکز چشم پزشگی دنیا صورت گرفته و موفقیت آمیز بوده ولی متخصصان داخلی بی اطلاع هستن

Katy.g2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید، میخواستم ازتون بپرسم برای عمل لازک در بیمارستان مهرگان شما کدوم دکتر را پیشنهاد میکنید؟
دکتر تبریزی یا دکتر خانلری

بالا