برگزیده های پرشین تولز

دانستنیهای عمومی خودرو

آيا نحوه رانندگي به نوع و رنگ خودرو بستگي دارد؟

• Total voters
    19

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
آخه دوست عزیز مگه امنیت سمند چقدر بیشتر از پرایده ؟ ( البته مقایسه قیمت تقریبا 2 برابر 206 با پراید اشتباهه )
از لحاظ بدنه شاید یکی باشن ولی سمند سنگین تر واسه همین فرتی مثل پراید جر نمیخوره در کل انتخاب بین بد و بدتر

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
فرق ماشین ایرانی با خرجی:

فایل های ضمیمه

• 6580.jpg
    6580.jpg
    88.6 KB · نمایش ها: 7

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
با سلام و خسته نباشید

من قصد خرید پراید رو دارم و بین 141 و صبا گیر کردم

لطفا کمک کنید

تفاوت قیمتش حدودا چقدره?

کدومش بهتره?

و...

لطفا همه جوره کمک کنید.

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919
فرقی ندارن . فقط چراغاشون فرق میکنه همین :D

132 رو بخر خودم هم اذیت نشی. باقی مدل هاش هم همینن

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
کلا مردمه ایران هیچ علاقه ایی به ماشین لیفت بک - استیشن و دو در ندارند و این تو مغزشون نهادینه شده :general602:
عشقشون 4 در صندوقداره :general306:

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
اخه 141 هم عین معمولیه فقط صندقشه

من موندم بگیرم رو دستم نمونه یا ارزون تر بفروشم

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
کلا مردمه ایران هیچ علاقه ایی به ماشین لیفت بک - استیشن و دو در ندارند و این تو مغزشون نهادینه شده :general602:
عشقشون 4 در صندوقداره :general306:
تو که خودت 141 داری به جای سرکوفت زدن این بنده اودین رو راهنمایی کن!

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
141 جدید بگیر با فناوری کمپلت لچکی:D و در بازارهای آمریکا و ژاپن این خودرو با کد ـه 141BSB یا همان BackStereetBoy شناخته میشه:p

r5qmq3vgpolj9jmljr3z.jpg

همین که مهندسین ایرانی بر این باورن که گامی بلند برای ایمنی پراید ورداشتن 1 رفته رو قیمتش:p لاستیکا و فاقشو نگاه نکن بیشترین چسبندگی رو دارن و بیشترین گشتاور هم میتونن تحمل کنن :p

فقط یه نکته ای که هست فاصله لاستیک جلو با گلیگیر(زیر راهنما) مقایسه شود با فاصله لاستیک عقب به درـه عقب.

فک کنم لچکی رو از بیوک لسابر الگو گرفتن که ستون آخر در مماشات با خطوط بدنه باشه :p
11067521_813594515381275_7824583056378083788_o.jpg 1901814_813595312047862_3490944560466004403_n.jpg

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
141 جدید بگیر با فناوری کمپلت لچکی:D و در بازارهای آمریکا و ژاپن این خودرو با کد ـه 141BSB یا همان BackStereetBoy شناخته میشه:p

مشاهده پیوست 781999

همین که مهندسین ایرانی بر این باورن که گامی بلند برای ایمنی پراید ورداشتن 1 رفته رو قیمتش:p لاستیکا و فاقشو نگاه نکن بیشترین چسبندگی رو دارن و بیشترین گشتاور هم میتونن تحمل کنن :p

فقط یه نکته ای که هست فاصله لاستیک جلو با گلیگیر(زیر راهنما) مقایسه شود با فاصله لاستیک عقب به درـه عقب.

فک کنم لچکی رو از بیوک لسابر الگو گرفتن که ستون آخر در مماشات با خطوط بدنه باشه :p
مشاهده پیوست 782000 مشاهده پیوست 782001
چی

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اخه 141 هم عین معمولیه فقط صندقشه

من موندم بگیرم رو دستم نمونه یا ارزون تر بفروشم
اخه نووکرتم دنیا دوزار ارزش داره که خودتو درگیر این کنی 141 بگیری یا 131 ؟ مگه میخوای جگوار بگیری که خیال کردی رو دستت بمونه ؟
به جان @JaroOBarghi میخوام دنیا نباشه دستم به جایی بند بشه 141 رو میدم حداقل یه بیوک ایران رو میگیرم صدایه موتوره V8 رو میشنوم حال میکنم :general601:
واقعا دنیا رو چی حساب کردین ؟؟ o_O

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
آقا من دو سال 141 داشتم . مدل 87 هیدرولیک

زمانی که من هیدرولیک خریدم پراید های معمولی خیلی کم هیدرولیک بودن و بیشتر 141 ها بودن .

خیلی ها اون زمان برای پراید های هیدرولیک حرف درست کرده بودن که با فرمون دادن چپ میکنن !!!!

ولی این خبرا نبود . فرمونش یه مقدار تیز بود ولی با قلق اتفاقا خیلی جاها کمکت میکرد تا اینکه اذیت کنه !

خلاصه ، ماشین من زمانی که خریدم 70 تا راه رفته بود . خیلی خیلی ماشین بی خرج و خیلی نرمی بود ( و هست ) . پراید کلا هر .. هست ولی هیدرولیکش با معمولیش سواریش فرق داره و حس سواری لگن پراید های معمولی رو نمیده . من که خیلی راضی بودم ازش و 150 هزار تا هم کار کرده بود فروختم . تنها خرجش فقط یکی دو تا استپر بود که تعویض کردم و مصرفی .
در مجموع هنوز هم اگر بخوام مجدد پراید بگیرم از فیس 141 خیلی بیشتر از باقی خوشم میاد و حداقل سوار لگن میشی ولی یه ذره قیافش از احساس تنفر به پراید کم میکنه :D:D
تا اواخر با تمام کارکردش یه نقطه هم روش نبود و خیلی تمیز نگه داشته بودم ( چون به ظاهر ماشین شدیدا حساسم )
اما یه تصادف شدید با ماشینم شد که دیگه به دلم ننشست و فروختمش .

ولی به چند دلیل به هیچ عنوان دیگه به سمت خرید 141 نمیرم . اولین مورد که خیلی خیلی خیلی خیلی آزار دهنده هست ، سر و صدای فاجعه داخل اتاقش هست . داخل اتاقش افتضاحه در یک کلام . از همه جاش سر و صدا در حد استادیوم آزادی میاد :p . هیچ جوره هم نمیتونی صدای داخلش رو بگیری

مورد دوم هم بد خرید و فروش بودنش هست . موقع فروش سه بار رفتم پارکینگ ( دم عید ) ولی حتی یک نفر هم نیومد ببینه چند میفروشمش ! آخر هم 9 تومن فروختم که الان میبینم شبیه همون رو 13 تومان قیمت گذاری میکنن ! در مجموع . اگر سر و صدا و فروشش مهم نیست حتما به معمولی ترجیحش بده .

و اینکه ، هیچ فرقی از نظر موتوری و لوازم و .. با پراید معمولی نداره و فقط از درب پشت تا صندوق با پراید معمولی بدنه ای تفاوت داره .

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
آقا من دو سال 141 داشتم . مدل 87 هیدرولیک

زمانی که من هیدرولیک خریدم پراید های معمولی خیلی کم هیدرولیک بودن و بیشتر 141 ها بودن .

خیلی ها اون زمان برای پراید های هیدرولیک حرف درست کرده بودن که با فرمون دادن چپ میکنن !!!!

ولی این خبرا نبود . فرمونش یه مقدار تیز بود ولی با قلق اتفاقا خیلی جاها کمکت میکرد تا اینکه اذیت کنه !

خلاصه ، ماشین من زمانی که خریدم 70 تا راه رفته بود . خیلی خیلی ماشین بی خرج و خیلی نرمی بود ( و هست ) . پراید کلا هر .. هست ولی هیدرولیکش با معمولیش سواریش فرق داره و حس سواری لگن پراید های معمولی رو نمیده . من که خیلی راضی بودم ازش و 150 هزار تا هم کار کرده بود فروختم . تنها خرجش فقط یکی دو تا استپر بود که تعویض کردم و مصرفی .
در مجموع هنوز هم اگر بخوام مجدد پراید بگیرم از فیس 141 خیلی بیشتر از باقی خوشم میاد و حداقل سوار لگن میشی ولی یه ذره قیافش از احساس تنفر به پراید کم میکنه :D:D
تا اواخر با تمام کارکردش یه نقطه هم روش نبود و خیلی تمیز نگه داشته بودم ( چون به ظاهر ماشین شدیدا حساسم )
اما یه تصادف شدید با ماشینم شد که دیگه به دلم ننشست و فروختمش .

ولی به چند دلیل به هیچ عنوان دیگه به سمت خرید 141 نمیرم . اولین مورد که خیلی خیلی خیلی خیلی آزار دهنده هست ، سر و صدای فاجعه داخل اتاقش هست . داخل اتاقش افتضاحه در یک کلام . از همه جاش سر و صدا در حد استادیوم آزادی میاد :p . هیچ جوره هم نمیتونی صدای داخلش رو بگیری

مورد دوم هم بد خرید و فروش بودنش هست . موقع فروش سه بار رفتم پارکینگ ( دم عید ) ولی حتی یک نفر هم نیومد ببینه چند میفروشمش ! آخر هم 9 تومن فروختم که الان میبینم شبیه همون رو 13 تومان قیمت گذاری میکنن ! در مجموع . اگر سر و صدا و فروشش مهم نیست حتما به معمولی ترجیحش بده .

و اینکه ، هیچ فرقی از نظر موتوری و لوازم و .. با پراید معمولی نداره و فقط از درب پشت تا صندوق با پراید معمولی بدنه ای تفاوت داره .
داداش تصادفت چقدر بوده?
9 تومن رو هوا خریدن?

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
والا خودم تصادف نکردم .

ماشین رو خونه بود برده بودن بیرون . سر پیچ توی کن اومدن دور بزنن که یه ریو با 80 تا سرعت سمت راست ماشین رو له مرده بود
سمت چپش هم یه وانت ترکونده بود . به گفته صافکار شاسی تا حدی تکون خورده بود .

کلا بعد از چند بار اگهی و پارکینگ یک نفر اومد سمت ماشین و قیمت داد و من هم سریع به همون فروختم . البته قبلش توی پارکینگ یه بنده خدایی ه 141 سفید خیلی تمیز اورده بود برای فروش که دیدم سمت اون هم هیچ کس نرفت . اون بنده خدا مدل 88 بی رنگ رو میگفت 10 ازم بخرن میدم بره ( البته الله علم که رنگ داشت یا نه ) . من هم وضعیت بازار و حرف اون بنده خدا رو تاثیر گذاشت و 9 تومن دادم رفت . الته یکی دو تا خرج داشت زمان فروش . مثلا پایه موتور شکسته بود و باید باز میشد جوش میخورد و ... که 200-300 تومنی در مجموع خرج داشت ماشین .

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
والا خودم تصادف نکردم .

ماشین رو خونه بود برده بودن بیرون . سر پیچ توی کن اومدن دور بزنن که یه ریو با 80 تا سرعت سمت راست ماشین رو له مرده بود

کلا بعد از چند بار اگهی و پارکینگ یک نفر اومد سمت ماشین و قیمت داد و من هم سریع به همون فروختم . البته قبلش توی پارکینگ یه بنده خدایی ه 141 سفید خیلی تمیز اورده بود برای فروش که دیدم سمت اون هم هیچ کس نرفت . اون بنده خدا مدل 88 بی رنگ رو میگفت 10 ازم بخرن میدم بره ( البته الله علم که رنگ داشت یا نه ) . من هم وضعیت بازار و حرف اون بنده خدا رو تاثیر گذاشت و 9 تومن دادم رفت . الته یکی دو تا خرج داشت زمان فروش . مثلا پایه موتور شکسته بود و باید باز میشد جوش میخورد و ... که 200-300 تومنی در مجموع خرج داشت ماشین .
پس میشه فروخت ماشین رو?
چون میخوام قشنگ اسپرت کنم بعد یه سال یا کمتر بفروشم پژو بگیرم

nersia

Registered User
لایک‌ها
68
والا خودم تصادف نکردم .

داداش ای دی لاینتو بده تو لاین باهم صحبت کنیم
واقعا خیلی درگیر ماشینم

بالا