برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
مرسي بابت جواب سريع ووقتي كه ميگذاريد.
سه سال زمان ميخوام چون با ويزاي تحصيلي واسه مني كه ميخوام تو اين مقطع تغيير رشته بدم وهيچ كتابي از رشته مقصدو نخوندم گرفتن فاند تو ارشد غيرممكنه. همچنين حرفه اي شدن تو برنامه نويسي هم كم كم دو سالو زمان ميبره، درسته ازدواج راحتترين راهه ولي مشكل پيداكردن كيس موردنظره! ايا راهكار مناسبي براي اينكار سراغ داريد؟

Sent from my heart using sincerely

خواهش میکنم دوست عزیز
بله همینطوره برای ارشد گرففتن فاند راحت نیست
متاسفانه برای اون راه شما باید اونجا باشید ازاینجا تقریبا میشه گفت امکان پذیرنیست کیسش پیدا نمیشه چراشو نمیشه گفت
درهرصورت همونطور که قبلا هم گفتم بهتره که برای دکترا اقدام کنی اگه ازاول بورس میخوای

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
تشکر بابت پاسخگویی.
دوتا متاسفانه گنده دادی بهم :)
خب در مورد اول، کالج هم یکی از حالت هاست، شاید از طریق تحصیلی با این روش بشه. و اتفاقا جالب هم میشه چون کل کالجو قورت میدم :) فقط نمیدونم میشه به طریقی بورس شد یا اینکه مهاجرت کرد و بخاطر کالج اقامت گرفت؟! (فکر میکنم آمریکا نشه ولی آلمان احتمالش بیشتره) درسته؟

و در مورد کار، من خیلی شنیدم حتی از زبون مدیران ارشد شرکت های بزرگ مثل گوگل و اپل و... که برای کار در رشته های کامپیوتری از برنامه نویسی تا هوش مصنوعی و کلا رشته های تکنولوژی، مدرک داشتن هیچ تاثیری توی شرایط استخدام نداره. شما ده تا فوق لیسانس داشته باشی ولی نتونی تستشون رو انجام بدی و نتونی کار کنی، بدرد نمیخوره، و اگه شما مستخدم و دربون باشی ولی بتونی مسائل کاری رو حل کنی بهت کار رو میدن. منم روی این قضیه حساب باز کردم.
تعریف از خود اصلا خوب نیست ولی یه ذره بگم که من هیچ مدرکی ندارم چون دنبال هیچ مدرکی نرفتم نه دانشگاهی نه بصورت آزاد، و تقریبا هر ماه دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی اشخاصی رو انجام میدم که دارن توی رشته های تکنولوژی (آی تی، وب، برنامه نویسی و...) درس میخونن. یعنی توانایی هام توی رشته ی خودم در حدیه که از دانشجویی که ۶ سال درسش رو هرروز خونده بیشتره و مهمتر اینکه کار رو میتونم انجام بدم و با بازارش هم آشنا ام نه فقط تئوری حفظ کرده باشم. این همه ی مهارتیه که من روش حساب کردم برای کار توی اروپا یا آمریکا. اعتقاد داشتم مدرک اهمیتی نداره و توی این سالها عملا به چشم خودم دیدم که مدرک اهمیتی نداره. قطعا مدیران کسب و کار توی جهان اول هم اینو متوجه شدن دیگه.
فقط الان باید راهش رو پیدا کنم.
یه سوالی خدمت شما داشتم اونم اینه که آیا میشه از اینجا رزومه و همین شرایط رو برای شرکت یا کمپانی یا دانشگاه های پژوهشی، فرستاد و مهاجرت و کار رو از این طریق انجام داد؟

دوست عزیز من واقعیتشو بهتون گفتم اگه میگفتم راحت هست میتونی بری بگیری خوب بود؟میرفتید سفارت یه ریجکت هم بهتون میخورد میرفت توسابقتونبراتون بد میشد!
درسته آلمان شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش داری تا امریکا
بله متونید ازهمینجا رزومه بفرستید مشکلی برای فرستادن رزومه و... نیست مشکل اساسی بعدش هست دوست عزیز

Last edited:

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
تشکر بابت پاسخگویی.
دوتا متاسفانه گنده دادی بهم :)
خب در مورد اول، کالج هم یکی از حالت هاست، شاید از طریق تحصیلی با این روش بشه. و اتفاقا جالب هم میشه چون کل کالجو قورت میدم :) فقط نمیدونم میشه به طریقی بورس شد یا اینکه مهاجرت کرد و بخاطر کالج اقامت گرفت؟! (فکر میکنم آمریکا نشه ولی آلمان احتمالش بیشتره) درسته؟

و در مورد کار، من خیلی شنیدم حتی از زبون مدیران ارشد شرکت های بزرگ مثل گوگل و اپل و... که برای کار در رشته های کامپیوتری از برنامه نویسی تا هوش مصنوعی و کلا رشته های تکنولوژی، مدرک داشتن هیچ تاثیری توی شرایط استخدام نداره. شما ده تا فوق لیسانس داشته باشی ولی نتونی تستشون رو انجام بدی و نتونی کار کنی، بدرد نمیخوره، و اگه شما مستخدم و دربون باشی ولی بتونی مسائل کاری رو حل کنی بهت کار رو میدن. منم روی این قضیه حساب باز کردم.
تعریف از خود اصلا خوب نیست ولی یه ذره بگم که من هیچ مدرکی ندارم چون دنبال هیچ مدرکی نرفتم نه دانشگاهی نه بصورت آزاد، و تقریبا هر ماه دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی اشخاصی رو انجام میدم که دارن توی رشته های تکنولوژی (آی تی، وب، برنامه نویسی و...) درس میخونن. یعنی توانایی هام توی رشته ی خودم در حدیه که از دانشجویی که ۶ سال درسش رو هرروز خونده بیشتره و مهمتر اینکه کار رو میتونم انجام بدم و با بازارش هم آشنا ام نه فقط تئوری حفظ کرده باشم. این همه ی مهارتیه که من روش حساب کردم برای کار توی اروپا یا آمریکا. اعتقاد داشتم مدرک اهمیتی نداره و توی این سالها عملا به چشم خودم دیدم که مدرک اهمیتی نداره. قطعا مدیران کسب و کار توی جهان اول هم اینو متوجه شدن دیگه.
فقط الان باید راهش رو پیدا کنم.
یه سوالی خدمت شما داشتم اونم اینه که آیا میشه از اینجا رزومه و همین شرایط رو برای شرکت یا کمپانی یا دانشگاه های پژوهشی، فرستاد و مهاجرت و کار رو از این طریق انجام داد؟

اعتقادتون کلا از پایه اشتباهه . بدون مدرک هم اقامت صلواتی نمیدن مگه با داشتن پول فراوان (در حد 600 هزار دلار)

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
اعتقادتون کلا از پایه اشتباهه . بدون مدرک هم اقامت صلواتی نمیدن مگه با داشتن پول فراوان (در حد 600 هزار دلار)
برای این اعتقاد منم دلایل خودمو داشتم و کاملا برای من قانع کننده بوده تا الان. الان که دیگه وقتش هم گذشته فکر نمیکنم توی ایران بخوام دنبال مدرک و این داستانا برم.
شما خودت رو بذار جای من، وقتی شما پروژه پایان نامه ی لیسانس فلان رشته رو داری برای یه دانشجو تهیه میکنی و میره نمره کامل میگیره و استاده هم نمیفهمه و طرف هم کلا یاد نگرفته مدرک میگیره، دیگه چه انگیزه ای برای درس خوندن و مدرک (بیخودی) میمونه؟! عاقلانست برای این بازی مسخره چند سال از عمر و یه عالمه پول رو صرف کرد؟! (اگه موضوع کار و درامده که اصولا مدرک نمیخواد! اگه کار بلد باشی پول درمیاری، مثل من. اگرم بیسواد و نفهم باشی هم ممکنه مدیرکل جایی بشی!!!)
برای اقامت راه های زیادی هست، فکر میکنم برای تهیه کار باید خودمو ثابت کنم که البته باید راهشو پیدا کنم.

دوست عزیز من واقعیتشو بهتون گفتم اگه میگفتم راحت هست میتونی بری بگیری خوب بود؟میرفتید سفارت یه ریجکت هم بهتون میخورد میرفت توسابقتونبراتون بد میشد!
درسته آلمان شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش داری تا امریکا
بله متونید ازهمینجا رزومه بفرستید مشکلی برای فرستادن رزومه و... نیست مشکل اساسی بعدش هست دوست عزیز
بله درسته، من تشکر میکنم از راهنمایی شما. منم دنبال شرایط دلخواهم نیستم که بشنوم. دارم تحقیق میکنم راه های مختلف رو.
برای ورود به دانشگاه توی اروپا باید بیشتر تحقیق کنم، البته الان یه کالج توی ایرلند پیدا کردم 3000یورو من رو پذیرش میکنه. با یه موسسه هم صحبت کردم توی فرانسه گفتش برای لیسانس میتونی اقدام کنی حتی دانشگاه های رایگان. که البته مدرک زبان و یه سری پیش نیازهاش ضروریه. به هرحال دارم تحقیق میکنم ببینم چطوری میشه. دنبال یه راه برای آلمان یا آمریکا هستم.
.
جناب منظورتون از مشکل بعدش چیه؟ یعنی احتمالش نیست که یه شرکتی کارفرمایی چیزی بخواد یه خارجی رو استخدام کنه و شرایط اقامتش رو محیا کنه؟
الان دوتا از آشناهای بنده همین کارو کردن، یکیشون چند سال پیش رفت ژاپن و استخدام یه شرکت شد و اقامت گرفت مدتی که کار میکرد ولی بعدش برگشت. یکی هم همین الان رفته و ترکیه ست. هیچکدوم اروپا نیست ولی فکر میکنم چنین شرایطی توی اروپا هم پیش بیاد، درسته؟

شما دفتر مشاوره ندارید حضوری صحبت کنیم؟!

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
برای این اعتقاد منم دلایل خودمو داشتم و کاملا برای من قانع کننده بوده تا الان. الان که دیگه وقتش هم گذشته فکر نمیکنم توی ایران بخوام دنبال مدرک و این داستانا برم.
شما خودت رو بذار جای من، وقتی شما پروژه پایان نامه ی لیسانس فلان رشته رو داری برای یه دانشجو تهیه میکنی و میره نمره کامل میگیره و استاده هم نمیفهمه و طرف هم کلا یاد نگرفته مدرک میگیره، دیگه چه انگیزه ای برای درس خوندن و مدرک (بیخودی) میمونه؟! عاقلانست برای این بازی مسخره چند سال از عمر و یه عالمه پول رو صرف کرد؟! (اگه موضوع کار و درامده که اصولا مدرک نمیخواد! اگه کار بلد باشی پول درمیاری، مثل من. اگرم بیسواد و نفهم باشی هم ممکنه مدیرکل جایی بشی!!!)
برای اقامت راه های زیادی هست، فکر میکنم برای تهیه کار باید خودمو ثابت کنم که البته باید راهشو پیدا کنم.

بله درسته، من تشکر میکنم از راهنمایی شما. منم دنبال شرایط دلخواهم نیستم که بشنوم. دارم تحقیق میکنم راه های مختلف رو.
برای ورود به دانشگاه توی اروپا باید بیشتر تحقیق کنم، البته الان یه کالج توی ایرلند پیدا کردم 3000یورو من رو پذیرش میکنه. با یه موسسه هم صحبت کردم توی فرانسه گفتش برای لیسانس میتونی اقدام کنی حتی دانشگاه های رایگان. که البته مدرک زبان و یه سری پیش نیازهاش ضروریه. به هرحال دارم تحقیق میکنم ببینم چطوری میشه. دنبال یه راه برای آلمان یا آمریکا هستم.
.
جناب منظورتون از مشکل بعدش چیه؟ یعنی احتمالش نیست که یه شرکتی کارفرمایی چیزی بخواد یه خارجی رو استخدام کنه و شرایط اقامتش رو محیا کنه؟
الان دوتا از آشناهای بنده همین کارو کردن، یکیشون چند سال پیش رفت ژاپن و استخدام یه شرکت شد و اقامت گرفت مدتی که کار میکرد ولی بعدش برگشت. یکی هم همین الان رفته و ترکیه ست. هیچکدوم اروپا نیست ولی فکر میکنم چنین شرایطی توی اروپا هم پیش بیاد، درسته؟

شما دفتر مشاوره ندارید حضوری صحبت کنیم؟!
درست میگین کاملا ممکنه کسی بدون مدرک از یه دکترا هم بیشتر بدونه اما سیستم تمام دنیا همینه متاسفانه . شما برو سایت کاریابی های خارجی رو ببین اولین شرطش به فرض داشتن مدرک اکادمیک در رشته مورد نظر هست .
شما اگه قصدت مهاجرته و بدون مدرک باید سرمایه داشته باشی و برای خودت کارافرینی کنی که اجازه بدن مهاجرت کنی . مثلا یه رستوران دایر کنی ! وگرنه الان تمام دنیا مشکلات بیکاری داره به صورت جدی حتی برای خودشون و حتی برای تحصیل کرده هاشون .

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
آره درسته، من کاریابی هارو چک کردم همشون مدرک میخوان، حتی یه سمت کاری ثابت ولی با درجه ی مدرک متفاوت، حقوقش متفاوته اینو کاملا متوجه شدم.
اما چند ماه پیش با یکی ازین شرکتای زیرمجموعه گوگل یه مکاتبه ای داشتم گفتش رزومه که خوبه و همون حرفای همیشگی که اولویت با خارجی نیست و ازین چیزا. اما گفتش اگه توی مصاحبه موفق بشی و بتونی خودتو ثابت کنی میتونی کار کنی، و در مورد مدرک گفتش میتونیم از طرف شرکت بفرستیمت دانشگاه مربوطه و توی رشته ای که الان مهارتش رو داری مدرک آکادمیک هم بگیری، هم علمت بالاتر بره هم حقوقت. منم خیلی خوشحال شدم و امیدوار که چنین چیزی هم ممکنه. چنین پیشنهادی خیلی عالیه هم تضمین کار بعد از درس داره هم دانشگاه مورد تایید گوگل میری هم فکر میکنم مشکل ویزا رو حل میکنن.

بهم نگو اعتقادت اشتباهه خود شما هم متوجهش شدی که هزارهزار آدم مدرک بیخودی گرفتن قد یه بز حالیشون نیست (حتما دیدیشون)، مدیر کل نباشن یه مناقصه از طرف پارتی دایی جون برنده میشن، میرن یه سایت عمومی دولتی میزنن و یه ماه نشده هزارتا باگ امنیتی و غیره داره... (نمونه ی تازش باگ بانک ملت و سامان و اینا که هرماه یه گندی میزنن) خب این یعنی اون تیم سازندش همشون قطعا مدارک بالا دارن ولی از کار هیچی حالیشون نیست. و هم ایران هم خارج ایران متاسفانه همه چی مدرک محوره نه بر اساس لیاقت یا مهارت، که فکر میکنم کشورهای غربی همه چیزشون بر اساس مدرک و پارتی نباشه. قطعا وضع من خیلی بهتر بود اگه مدرک خوب داشتم ولی منی که درامد خوبی دارم و کارمم راحته خصوصا که علاقه ی شدید به کارم دارم، اما از اینجا خسته شدم، حالا میخوام مهاجرت کنم یه جایی برم که فکر میکنم بهتره. بلخره باید راهی باشه که من برم، نه خلافکارم نه بدبخت، کاروبارم که بلدم قصد تحصیل هم دارم، حداقلش به خودم اطمینان دارم از پس خودم بر میام نه کارتن خواب میشم نه ظرفشور رستوران (مثال بارز ما ایرانیا برای حداقل کار توی غرب). برای شخصی مثل من و شرایط من بلخره باید یه راهی باشه برای اقامت خارج از ایران. ببخشید، هزارتا هزارتا ایرانی بی خاصیت ریخته توی لس آنجلس! فکر کنم من یه سودی برای اون جامعه داشته باشم! :cool:
یه جا میخوندم برای پرونده های مهاجرت نوشته بود باید اونارو متقاعد کنی که برای کشور و جامعشون مفید هستی. حالا مدرک و سرمایه توی بانک بارزترین چیزهاست که نیازی به توضیح نداره ولی سودمندی توی جامعه مگه فقط به مدرک و سرمایس؟! کسی مثل ووزنیاک که اسطوره ی تکنولوژی و از افتخارات آمریکاست، نه مدرک داره نه سرمایه!
.
توی همین ایران وقتی میرم پیش مدیر یه شرکتی برای گرفتن کار و پرزنت و این چیزا وقتی باهاش صحبت میکنم میتونم بهش ثابت کنم و خیلی کارها هم اینطوری گرفتم، اینا که مدیرای جهان سوم هستن و متوجه این قضیه میشن، پس مطمئنا اوناهم میفهمن. حالا بگذریم که هم تیم کوک هم لری پیج هم بیل گیتس بارها گفتن معیار ما مدرک نیست اینا شعار هم باشه بلخره یه امیدی به این حرفا هست.

کل حرف من اینه که من نمیپذیرم با شرایطی که دارم هر مشاور مهاجرتی یه بن بست بهم نشون میده و میگه اصلا نمیشه!
ببخشید طولانی شد میخواستم از اعتقاداتم بیشتر بگم :)

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
ازدواج . فکر نمبکنم ساده تر از این برای مهاجرت وجود داشته باشه

خوب از کجا گیر بیارم کیس ازدواج و هزنه هاش چقدر در میاد؟

گرینلند آخه غیر از یخ چیزی نداره نمیشه اقامت با حداقل هزینه گرفت :D

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863

کشورای اون طرف فکر نکنم همین جوری بشه ازدواج کرد دختری قبول کنه اما طرفای روسیه میخوای میشه

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244

کشورای اون طرف فکر نکنم همین جوری بشه ازدواج کرد دختری قبول کنه اما طرفای روسیه میخوای میشه
این راه رو پیشنهاد نمی کنم و فکر نکنم شما هم دیگه تا این حد دیوونه رفتن باشی ؛ اما بعضی ها در همه کشورها ( از جمله آمریکا ) هستند که CitizenShip دارن و قبول می کنن با یک هزینه ای با شما ازدواج کنن تا شما هم اقامت رو بگیری. بعد هم طلاق می گیرن و شما می مونی با اقامت آمریکا. البته تا جایی که بتونن دارن جلوگیری می کنن که جرم اینطوری صورت نگیره ؛ اما به هرحال امکان پذیره.

+ البته الان کمپ های ترکیه هم داغه ( البته فکر کنم جدیدا بسته شدن ). که 6 ماه کمپ هستی و بعد می تونی بری آمریکا یا کانادا. البته هزینه داره و ریسک. اما من شخصا 3 خانواده رو می شناسم که اینطوری رفتن.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
این راه رو پیشنهاد نمی کنم و فکر نکنم شما هم دیگه تا این حد دیوونه رفتن باشی ؛ اما بعضی ها در همه کشورها ( از جمله آمریکا ) هستند که CitizenShip دارن و قبول می کنن با یک هزینه ای با شما ازدواج کنن تا شما هم اقامت رو بگیری. بعد هم طلاق می گیرن و شما می مونی با اقامت آمریکا. البته تا جایی که بتونن دارن جلوگیری می کنن که جرم اینطوری صورت نگیره ؛ اما به هرحال امکان پذیره.

+ البته الان کمپ های ترکیه هم داغه ( البته فکر کنم جدیدا بسته شدن ). که 6 ماه کمپ هستی و بعد می تونی بری آمریکا یا کانادا. البته هزینه داره و ریسک. اما من شخصا 3 خانواده رو می شناسم که اینطوری رفتن.
دوست عزیز من برای اقامت نگفتم . شما به فرض از یه دختر روس خوشت میاد و واقعا قصدت ازدواجه باهاش . در کنارش اقامت هم میگیری. اما برای اقامت گرفتن مشخصه پیشنهاد نمیشه!

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

تا اونجایی که میدونم کشوری مثل کانادا دیگه اینطوری ازدواج و اقامت قبول نداره و میگه باید مدرک بیارید 6 ماه قبل از ازدواج باهم بودید و عکس از مراسم ها و چیزایی که باهم بودید بیارید و ثابت کنید و بعد ازازدواج هم 6 ماه باید بگذره تا اقامت بدن

دردسرش زیاد شده

اتفاقا من عاشق کشورا سردسیرم خیلی دوست دارم برم گرینلند یا آلاسکا بخصوص آلاسکا

اینم وبلاگ خاطرات زندگی یه خانوم ایرانی در آلاسکا
http://setareheghotbi.blogspot.com/

اگر بخوام پناهندگی برم که راحت میتونم از چند طریق که هم خرجش کمتره هم کوتاه تره پناهندگی آمریکا و اتریش بگیرم اما من میخوام قانونی برم

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
جالب بود ممنون

خواهش میکنم عزیز

یادمه سال پیش فکر کنم سال 87 بود که با این وبلاگ آشنا شدم اونم با اینترنت دیال آپ زغالی میرفتم تو این وبلاگ از اولین مطلبی که گذاشت خوندم و واقعا لذت بردم اون زمان سرباز بودم

همیشه دوست داشتم جا بکری برم یه جا که هم طبیعیت حس کنم هم یه زندگی آروم بدون دغدغه یه جایی که احترام متقابل باشه

بارها سعی کردم اون خانوم پیدا کنم مثلا تو یه سایتی چیزی بهش پیام بدم ازش سوالاتی بپرسم اما فقط خبرهایی که زمانی که ایران بودن پیدا کردم

خاطرات جالبی نوشته از صحبش با یه اسکیمو درباره ایران از دست تکون داد مردم شهر براش و تعجب کردنش که بعد فهمیده این عادت مردمه اونجاس به تازه واردا دست تکون میدن بدرقه اش میرن از سفرش به بوستون و .........

از مرور خاطراتم هم لذت میبرم هم نا امید میشم چون از سال 87 تا 94 یعنی 7 سال گذشته چه زود عمر میگذره

اینم یکی از شهرها آلاسکا

https://www.google.com/search?q=Anc...&sa=X&ei=csYqVZj1Gua8ygOHn4A4&ved=0CAYQ_AUoAQ

میدونی من آدمیم که هیچی تو دنیا ندارم کاش بتونم بقیه عمرمو حداقل جایی که دوست دارم زندگی کنم

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
اینم جالب بود
anchorage_climate_0.gif

MohammadRe2a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دو صفحه ی پیش سوالمو پرسیدم کسی جواب نداد مـثله اینکه باید دوباره بنویسم
سلام .من 20 سالمه و دو ساله دارم رشته بیوتکنولوژی پیوسته در دانشگاه کردستان رو میخونم.
میخوام برای ادامه تحصیل برم آمریکا.ایالتشم زیاد مهم نیست.میشه با گرفتن بورس به این کشور برم؟اگه میشه شرایط گرفتن بورس چیه؟
باید لیساسنسمو بگیرم بعد برم یا همین الان هم میتونم؟
زبان انگلیسیم هم خیلی خوبه ولی مدرک tofel و ielts هیچکدمشو نگرفتم!
لطفا راهنمایی کنید که برای ادامه تحصیل رایگان تو آمریکا چه کار هایی باید انجام بدم؟
با تشکر

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
سلام .من 20 سالمه و دو ساله دارم رشته بیوتکنولوژی پیوسته در دانشگاه کردستان رو میخونم.
میخوام برای ادامه تحصیل برم آمریکا.ایالتشم زیاد مهم نیست.میشه با گرفتن بورس به این کشور برم؟اگه میشه شرایط گرفتن بورس چیه؟
لطفا راهنمایی کنید که برای ادامه تحصیل رایگان تو آمریکا چه کار هایی باید انجام بدم؟
با تشکر
سوال کلی هست خیلی . برای فوق و لیسانس نمیتونی ! برای دکترا امکان پذیره ! تا پایان فوق لیسانس شما تلاش کن زبانتو قوی کنی و معدل بالا داشته باشی . مقاله های بین المللی مثل isi و کنفرانس های خارجی هم مفیدن . خلاصه کلام الان تا اون موقع باید بار علمی خودتو ببری بالا !

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
برای دکترا شانس بیشتری دارید نسبت به فوق. ولی اگر بتونید در دوره لیسانس هم یک دو تا مقاله خوب ارایه بدید و معدل بالایی داشته باشید و نمره تافل حداقل حدود 90 بگیرید برای فوق هم شانس خواهید داشت.
اکر دانشگاه خیلی کوچکی نباشد، حتی بدون فاند هم میتونید بخش قابل توجهی از هزینه ها را با کار کردن بصورت ساعتی برای دانشگاه جبران کنید.

با تشکر

Last edited:
بالا