برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام من 21 سال دارم و کارشناسی الکترونیک میخونم در دانشگاه آزاد و یکسال دیگه درسم تموم میشه و خدمت هم باید برم زبان هم خوبه و علاقه زیادی به زبان دارم و میتونم از پسش بر بیام وضع مالی هم متوسط هست
به نظرتون برای کار و ززندگی در کدام کشور میتونم اقدام کنم؟
آیا مدرک ایران رو قبول میکنند؟

سلام دوست عزیز
شما در سال چقدر میتونی هزینه کنی؟ ببینید دوتا بحث وجود داره اینجا هدف شما بیشتر ادامه تحصیل هست یا فقط مهاجرت؟؟یه موقع هست دوستان میخوان به هر نحوه ای مهاجرت کنند این فرق میکنه با کسی که میره درس بخونه بعد درس هم اگه شرایط خوب باشه بمونه یا بدباشه برگرده
دوما شما درحال حاضر باید اول از همه دنبال گرفتن نمره زبان و گرفتن خدمت و نمره معدل بالا باشید خوبه از الان به فکر پیشرفت باشید ولی زمانبندی هم براتون بیشتر مهم هست شما باید برنامه ریزی کنید که در چه زمانی به چه مراحلی بخواید برسید

parsa_teen

Registered User
لایک‌ها
151
سلام دوست عزیز
شما در سال چقدر میتونی هزینه کنی؟ ببینید دوتا بحث وجود داره اینجا هدف شما بیشتر ادامه تحصیل هست یا فقط مهاجرت؟؟یه موقع هست دوستان میخوان به هر نحوه ای مهاجرت کنند این فرق میکنه با کسی که میره درس بخونه بعد درس هم اگه شرایط خوب باشه بمونه یا بدباشه برگرده
دوما شما درحال حاضر باید اول از همه دنبال گرفتن نمره زبان و گرفتن خدمت و نمره معدل بالا باشید خوبه از الان به فکر پیشرفت باشید ولی زمانبندی هم براتون بیشتر مهم هست شما باید برنامه ریزی کنید که در چه زمانی به چه مراحلی بخواید برسید
من قصدم مهاجرت و کار در اونجا هست و قصد ادامه تحصیل ندارم و کلن حداقل سرمایه اولیه برای رفتن به اونجا چقدر هست

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام.شاید سوالات من کمی فرق داشته باشه ولی امیدوارم بتونید پاسخ بدید.
من برنامه نویس و بازی ساز هستم.دانشگاه شریف درس خوندم.از بخش بازی سازی سونی پیشنهاد داشتم(خود ژاپن نه آمریکا)
حالا تصمیم داشتم که برم ژاپن خودم یه کمپانی بازی سازی تاسیس کنم که بتونم به راحتی تو گوگل پلی و..... منتشر کنم بازیام رو.
حالا لطف کنید بگید هزینه زندگی تو ژاپن چقدره و برای تاسیس کمپانی چقدر باید هزینه کرد.خلاصه یه سری اطلاعات از ژاپن بدید.واقعا موندم برم یا بمونم

سلام
دوست عزیز
شما با رشته ای که خوندید چرا تو فکر مهاجربه کشوری مثل آمریکا یا کانادا نیستید؟؟؟خوشبختانه هم رشتتون هم دانشگاه شما خوبه
درهرصورت اگه میخوای هزینه زندگی تو ژاپن بدونید این دو سایت هم اپدیت هست و هم قیمت هارو زده میتونید چک کنید
فقط امروز در تاریخ 16 بهمن 93 ریت تبدیل دلار به ین اینجوریه هر 1دلارتقریبن 117 هست

سایت اول
http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Japan
سایت دوم
http://www.expatistan.com/cost-of-living/tokyo

خلاصه ای از سایت بالا براتون کپی میکنم
e6d7add8aaff1250b4dc5ce3a9efeac3be358e56.jpg

2c604e628c28aec115708e40b7891903243308b4.jpg

b2dae4ace70e4d0ae02cda7b909f22020c385efd.png

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
چون شنیدم کنکور قراره برای دوستان برداشته بشه و به جاش شرط معدل بشه.
حداقل معدلی که برای بورس یا اپلای دانشگاه های آمریکا در رشته هنر وجود داره چیه ؟
اگه کنکور برداشته نشه ؛ حداقل رتبته برای بورس و اپلای چیه ؟
( برای یکی از دوستان که می خواد کارگردانی سینما بخونه )

سلام دوست عزیز
کلن برای اپلای معدل تاثیر بالای داره فقط شما برای چه مقطعی میخوای اقدام کنی؟

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
سلام دوست عزیز
کلن برای اپلای معدل تاثیر بالای داره فقط شما برای چه مقطعی میخوای اقدام کنی؟
بنده خودم ایران درس خوندم.
برادر یکی از دوستان می خواد برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد کارگردانی سینما را ترجیحا در کشور آمریکا بخونه.
از نظر تخصصی ( اطلاعات فنی سینما ) به دلیل تسلط به زبان اطلاعات بالایی داره.
دوم هنرستان سینما هست.
می خواستم بدونم برای کارشناسی بورس یا اپلای به چه صورته و برای کارشناسی ارشد چطور ؟ ( + در نظر داشته باشید که رشته کارگردانی سینما در ایران فقط تا کارشناسی ارشد موجود هست )

Woden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
برادر یکی از دوستان می خواد برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد کارگردانی سینما را ترجیحا در کشور آمریکا بخونه.
دوم هنرستان سینما هست.
می خواستم بدونم برای کارشناسی بورس یا اپلای به چه صورته و برای کارشناسی ارشد چطور ؟ ( + در نظر داشته باشید که رشته کارگردانی سینما در ایران فقط تا کارشناسی ارشد موجود هست )
دوست شما برای بورسیه شدن میخواد اقدام کنه یا میتونه هزینه های خودش و دانشگاهش بده ؟
سالی چقدر میتونه جور کنه ؟

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
دوست شما برای بورسیه شدن میخواد اقدام کنه یا میتونه هزینه های خودش و دانشگاهش بده ؟
سالی چقدر میتونه جور کنه ؟
بنده در سوال ذکر کردم.
هم شرایط بورس رو بگید هم شرایط اپلای ( که خودش هزینه هاش رو بده )
درباره اینکه بتونه هزینه ها رو بده مطمئن نیستم ؛ برای همین شما حداقل هزینه رو بگید.
شرایط بورس هم بگید.

ممنون از شما.

RAMPAIGE

Registered User
لایک‌ها
36
سلام دوستان بنده 23سال سن دارم و دانشجوی سال اخر کارشناسی مهندسی صنایع با معدل 15.5 و ایلتس 6.5 هستم و هیچ سابقه کاری ندارم . قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته و صنایع دارم .سوال اول اینکه چون مدرک کارشناسی صنایع دارم اجازه تحصیل در دوره ارشدmba میدند ؟( با توجه به اینکه خیلی از درسهای دو رشته مشترک هست). و سوال بعدی کدوم کشور واسه ادامه تحصیل و صدالبته اقامت بیشتر به کیس من میخوره؟ کل موجودی مالیم هم 180م هستش.ممنون میشم پاسخ بدید.

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
سلام، بنده میخوام برای کار و تحصیل و نهایتا اقامت به آمریکا برم. منتها میخوام بدونم کدوم روش راحت تره و هزینه ها چطوریه؟
توی ایران دانشگاه نرفتم یعنی با دیپلم ریاضی فکر کنم باید کالج برم و شایدم بتونم برای لیسانس اقدام کنم. میخوام بدونم میتونم از بورسیه توی آمریکا (یا آلمان) استفاده کنم؟ شرایطش چیه؟ (رشته های تکنولوژی یا مرتبط با برنامه نویسی و کدنویسی و یا معماری کامپیوتر و آرزوم هم که mit دیگه :D)
.
و حالت دیگه هم اینه که من چند سال سابقه ی کار آزاد طراحی وبسایت و نرم افزار دارم با نمونه کار (زندگیم از این طریق میچرخه)، هر تست مهارتی هم که لازم باشه حاضرم بدم. (ولی مدرکی در این مورد ندارم) میتونم بصورت جاب آفر یا مثلا استخدام شرکت یا کارفرما برم برای کار در آمریکا؟! (که تبعا به دانشگاه هم میرم از اون طریق)

میخوام بدونم طبق تجربه و اطلاعات شما کدوم روش و راه آسونتر و هزینه ی کمتری داره و شدنی تره؟ و پیش نیازهاش چیه؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
دوم هنرستان سینما هست.
مشکلی برای پذیرش گرفتن درهردو مقطه وجود نداره منتها بورسی برای مقطع کارشناسی پیدا نمیکنه شاید باز برای مقطع ارشد بتونه با استادش صحبت کنه بورس بگیره که اینم مستلزم رفتن به امریکا و تحصیل حداقل یک ترم در انجا هست
سوالی بود درخدمتم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام دوستان بنده 23سال سن دارم و دانشجوی سال اخر کارشناسی مهندسی صنایع با معدل 15.5 و ایلتس 6.5 هستم و هیچ سابقه کاری ندارم . قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته و صنایع دارم .سوال اول اینکه چون مدرک کارشناسی صنایع دارم اجازه تحصیل در دوره ارشدmba میدند ؟( با توجه به اینکه خیلی از درسهای دو رشته مشترک هست). و سوال بعدی کدوم کشور واسه ادامه تحصیل و صدالبته اقامت بیشتر به کیس من میخوره؟ کل موجودی مالیم هم 180م هستش.ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام دوست عزیز
بله میتونید تغییر گرایش بدید وبخونید
سوال دوم اینطوری میشه توضیح داد بحث اقامت گرفتن یکم متفاوت شده شما ممکنه برید به کشورهایی مثل کانادا یا امریکا یا استرلیا تحصیل کنید و بعدش کارپیدا کنید واقامت بگیرید ویا میتونید به کشورهایی اروبایی مثل فنلاند دانمارک اتریش و... برید که بعد تحصیل شرایطش یکم راحتر از اون سه کشوراول است

سوالی بود درخدمتم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام، بنده میخوام برای کار و تحصیل و نهایتا اقامت به آمریکا برم. منتها میخوام بدونم کدوم روش راحت تره و هزینه ها چطوریه؟
توی ایران دانشگاه نرفتم یعنی با دیپلم ریاضی فکر کنم باید کالج برم و شایدم بتونم برای لیسانس اقدام کنم. میخوام بدونم میتونم از بورسیه توی آمریکا (یا آلمان) استفاده کنم؟ شرایطش چیه؟ (رشته های تکنولوژی یا مرتبط با برنامه نویسی و کدنویسی و یا معماری کامپیوتر و آرزوم هم که mit دیگه :D)
.
و حالت دیگه هم اینه که من چند سال سابقه ی کار آزاد طراحی وبسایت و نرم افزار دارم با نمونه کار (زندگیم از این طریق میچرخه)، هر تست مهارتی هم که لازم باشه حاضرم بدم. (ولی مدرکی در این مورد ندارم) میتونم بصورت جاب آفر یا مثلا استخدام شرکت یا کارفرما برم برای کار در آمریکا؟! (که تبعا به دانشگاه هم میرم از اون طریق)

میخوام بدونم طبق تجربه و اطلاعات شما کدوم روش و راه آسونتر و هزینه ی کمتری داره و شدنی تره؟ و پیش نیازهاش چیه؟
سلام دوست عزیز
متاسفانه برای مقطع لیسانس نمیتونی رو بورس زیاد حساب کنی یا بهتربگم اصلن بورسی به دانشجوی خارجی که شرایطتش مثل شما هست نمیدن
متاسفانه از طریق ویزاهای کاری هم نمیتونید اقدام کنیدشرایط اولیه داشتن مدرک دانشگاهی هست و نبود نیروی حرفه ای در اون شغل درخود امریکا منظورم اینکه اگه یه زمانی هم بخواند کسی جذب کنند اول تو خود امریکا باید اگهی کنند اگر کسی نتونست جای این شغل پرکنه بعد سراغ نیروخارجی میرند پس میبینید با این روش به مراتب خیلی سخت هست
سوالی بود درخدتم

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
همه ويزاهاي كار شرايطش همينطوريه كه گفتيد؟ راستش من خودم ليسانسم الكترونيكه ولي بخاطر علاقه شديد به كامپيوتر دارم برنامه نويسي كار ميكنم، يه مدتي ميخواستم ارشد كامپيوتر بخونم ولي تصميم گرفتم كاربردي كاركنم وباويزاي كار بتونم برم، به نظرتون بهترين راه واسه من اگه بخوام واسه سه سال بعد پذيريش بگيرم چي ميتونه باشه؟

Sent from my heart using sincerely

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
همه ويزاهاي كار شرايطش همينطوريه كه گفتيد؟ راستش من خودم ليسانسم الكترونيكه ولي بخاطر علاقه شديد به كامپيوتر دارم برنامه نويسي كار ميكنم، يه مدتي ميخواستم ارشد كامپيوتر بخونم ولي تصميم گرفتم كاربردي كاركنم وباويزاي كار بتونم برم، به نظرتون بهترين راه واسه من اگه بخوام واسه سه سال بعد پذيريش بگيرم چي ميتونه باشه؟

شما اگه بخواهید به عنوان نیروهای ماهر برای امریکا اقدام کنی بغیر اینکه اگه دانشمند یا جربهترین ها باشی اونا مستثنی هستند باید با همون شرایطی که تو پست قبلی توضیح دادم اقدام کنید شرایطش سخت هست اینکه میگن بیاید ازراه تخصص اقدام کنید راحته نه اینطور نیست هم محدودیت درسال وجود داره و هم اولویت با خود امریکایی هست
سوال دومتون پاسخ میدم شما چرابرای 3 سال بعد میخوای اقدام کنی؟
بهترین راه برای شما برای رفتن به امریکا راه تحصیلی هست اما راحترین و کم هزینه ترینش هم ازدواج هست
سوالی بود درخدتم

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
شما اگه بخواهید به عنوان نیروهای ماهر برای امریکا اقدام کنی بغیر اینکه اگه دانشمند یا جربهترین ها باشی اونا مستثنی هستند باید با همون شرایطی که تو پست قبلی توضیح دادم اقدام کنید شرایطش سخت هست اینکه میگن بیاید ازراه تخصص اقدام کنید راحته نه اینطور نیست هم محدودیت درسال وجود داره و هم اولویت با خود امریکایی هست
سوال دومتون پاسخ میدم شما چرابرای 3 سال بعد میخوای اقدام کنی؟
بهترین راه برای شما برای رفتن به امریکا راه تحصیلی هست اما راحترین و کم هزینه ترینش هم ازدواج هست
سوالی بود درخدتم
مرسي بابت جواب سريع ووقتي كه ميگذاريد.
سه سال زمان ميخوام چون با ويزاي تحصيلي واسه مني كه ميخوام تو اين مقطع تغيير رشته بدم وهيچ كتابي از رشته مقصدو نخوندم گرفتن فاند تو ارشد غيرممكنه. همچنين حرفه اي شدن تو برنامه نويسي هم كم كم دو سالو زمان ميبره، درسته ازدواج راحتترين راهه ولي مشكل پيداكردن كيس موردنظره! ايا راهكار مناسبي براي اينكار سراغ داريد؟

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
مرسي بابت جواب سريع ووقتي كه ميگذاريد.
سه سال زمان ميخوام چون با ويزاي تحصيلي واسه مني كه ميخوام تو اين مقطع تغيير رشته بدم وهيچ كتابي از رشته مقصدو نخوندم گرفتن فاند تو ارشد غيرممكنه. همچنين حرفه اي شدن تو برنامه نويسي هم كم كم دو سالو زمان ميبره، درسته ازدواج راحتترين راهه ولي مشكل پيداكردن كيس موردنظره! ايا راهكار مناسبي براي اينكار سراغ داريد؟
چرا به امریکا؟
بهتر نیست ارشد رو از یه جای دیگه بگیرید و واسه دکترا به امریکا برید؟

omn1990

Registered User
لایک‌ها
27
چرا به امریکا؟
بهتر نیست ارشد رو از یه جای دیگه بگیرید و واسه دکترا به امریکا برید؟
راستش خودم دنبال راهي به جز ويزاي تحصيلي هستم، ولي اگه بخوام واسه ويزايه ريزي تحصيلي برنامه ريزي كنم چرا اتفاقا ارشدو داخل بخونم واسه دكترا اقدام كنم بهتره منتهي دوستمون گفتن كه چرا بعدا همين الان هم ميتوني ولي من عرض كردم كه گرفتن فاند تو مقطع ارشد سخت هست هركشوري چه برسه كسي مثل من تغيير رشته هم بخواد بده.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
راستش خودم دنبال راهي به جز ويزاي تحصيلي هستم، ولي اگه بخوام واسه ويزايه ريزي تحصيلي برنامه ريزي كنم چرا اتفاقا ارشدو داخل بخونم واسه دكترا اقدام كنم بهتره منتهي دوستمون گفتن كه چرا بعدا همين الان هم ميتوني ولي من عرض كردم كه گرفتن فاند تو مقطع ارشد سخت هست هركشوري چه برسه كسي مثل من تغيير رشته هم بخواد بده.

فاند براب ارشد خیلی هیلی خیلی سخت هست زحمتی که باید بکشی اگه برای کنکور ایران بکشی خیلی بهتره چون هم رتبه خوبی میاری هم بار علمیت بالاتر میره . اون وقته که میتونی فول فاند بشی برای کشور های خوب مثل آلمان یا امریکا . آمریکا از هر 100 نفر متقاضی فاند دکترا 2 نفرفاند میده که خیلی عالیه و المان از هر 100 نفر ، 7 نفر . تازه اگرم بورس نشدی در المان میتونی اونجا کار کنی . اما با فوق لیسانس بورس نمیشی و آمریکا هم دانشجو اجازه کار نداره باید حداقل سالیانه 200 میلیون هزینه کنی برای فوق!

ahmadhmzv

Registered User
لایک‌ها
125
من مهندس مكانيك هستم. پس فوق رو داخل بخونم واسه دكترا اقدام كنم بهتره؟

Sent from my iPad using Tapatalk

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
سلام دوست عزیز
متاسفانه برای مقطع لیسانس نمیتونی رو بورس زیاد حساب کنی یا بهتربگم اصلن بورسی به دانشجوی خارجی که شرایطتش مثل شما هست نمیدن
متاسفانه از طریق ویزاهای کاری هم نمیتونید اقدام کنیدشرایط اولیه داشتن مدرک دانشگاهی هست و نبود نیروی حرفه ای در اون شغل درخود امریکا منظورم اینکه اگه یه زمانی هم بخواند کسی جذب کنند اول تو خود امریکا باید اگهی کنند اگر کسی نتونست جای این شغل پرکنه بعد سراغ نیروخارجی میرند پس میبینید با این روش به مراتب خیلی سخت هست
سوالی بود درخدتم
تشکر بابت پاسخگویی.
دوتا متاسفانه گنده دادی بهم :)
خب در مورد اول، کالج هم یکی از حالت هاست، شاید از طریق تحصیلی با این روش بشه. و اتفاقا جالب هم میشه چون کل کالجو قورت میدم :) فقط نمیدونم میشه به طریقی بورس شد یا اینکه مهاجرت کرد و بخاطر کالج اقامت گرفت؟! (فکر میکنم آمریکا نشه ولی آلمان احتمالش بیشتره) درسته؟

و در مورد کار، من خیلی شنیدم حتی از زبون مدیران ارشد شرکت های بزرگ مثل گوگل و اپل و... که برای کار در رشته های کامپیوتری از برنامه نویسی تا هوش مصنوعی و کلا رشته های تکنولوژی، مدرک داشتن هیچ تاثیری توی شرایط استخدام نداره. شما ده تا فوق لیسانس داشته باشی ولی نتونی تستشون رو انجام بدی و نتونی کار کنی، بدرد نمیخوره، و اگه شما مستخدم و دربون باشی ولی بتونی مسائل کاری رو حل کنی بهت کار رو میدن. منم روی این قضیه حساب باز کردم.
تعریف از خود اصلا خوب نیست ولی یه ذره بگم که من هیچ مدرکی ندارم چون دنبال هیچ مدرکی نرفتم نه دانشگاهی نه بصورت آزاد، و تقریبا هر ماه دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی اشخاصی رو انجام میدم که دارن توی رشته های تکنولوژی (آی تی، وب، برنامه نویسی و...) درس میخونن. یعنی توانایی هام توی رشته ی خودم در حدیه که از دانشجویی که ۶ سال درسش رو هرروز خونده بیشتره و مهمتر اینکه کار رو میتونم انجام بدم و با بازارش هم آشنا ام نه فقط تئوری حفظ کرده باشم. این همه ی مهارتیه که من روش حساب کردم برای کار توی اروپا یا آمریکا. اعتقاد داشتم مدرک اهمیتی نداره و توی این سالها عملا به چشم خودم دیدم که مدرک اهمیتی نداره. قطعا مدیران کسب و کار توی جهان اول هم اینو متوجه شدن دیگه.
فقط الان باید راهش رو پیدا کنم.
یه سوالی خدمت شما داشتم اونم اینه که آیا میشه از اینجا رزومه و همین شرایط رو برای شرکت یا کمپانی یا دانشگاه های پژوهشی، فرستاد و مهاجرت و کار رو از این طریق انجام داد؟

بالا