برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آقای یاسینی برای خرید کانتکت لنز حتما باید برم پیش دکتر ؟ آخه تازه رفتم گفت شماره چشمم تغییر نکرده . میشه برم اپتومتریست برام با توجه به نمره عینکم لنز بده ؟ لنز خوب چه مارکی بخرم و چه مدل ؟ روزانه ؟فصلی ؟ تو رشت جایی رو میشناسین ؟خیلی خیلی خیلی ممنونم .

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آقای یاسینی برای خرید کانتکت لنز حتما باید برم پیش دکتر ؟ آخه تازه رفتم گفت شماره چشمم تغییر نکرده . میشه برم اپتومتریست برام با توجه به نمره عینکم لنز بده ؟ لنز خوب چه مارکی بخرم و چه مدل ؟ روزانه ؟فصلی ؟ تو رشت جایی رو میشناسین ؟خیلی خیلی خیلی ممنونم .

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببخشید سوال قبلیم سه بار تکرار شد ، مشکل از نت هست . یه سوال دیگه ، برای تجویز لنز چه معایناتی لازمه ؟ ممنون .

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
آقای @b.yasini عزیز، خیلی مهمه لطفا در اسرع وقت کمکم کن:
امروز دکتر استاین من رو ویزیت کرد و گفت که لنز مولتی فوکال به دردم نمی‌خوره و گفت باید لنز Single Vision بذارم برای دید دور و فقط برای مطالعه از یه عینک خیلی نازک استفاده خواهم کرد. گفت یه روشی اومده به نام Corneal Inlay که هنوز تو کانادا تاییدیه نگرفته و به همین خاطر وقت بعدی من رو ۶ ماه دیگه داد. گفت با این روش احتمالا احتیاجی به عینک حتی برای مطالعه نخواهم داشت. ولی وقتی ازش پرسیدم فرق Multi focal IOL با Cornea Inlay چیه، منو پیچوند و چیز زیادی دستگیرم نشد. حالا تو رو به خدا آقای یاسینی شما که به پزشک دسترسی داری برام سوال کن اگه ممکنه که ببینم چی کار باید بکنم. ضمنا نمی‌دونم چرا دلیل اینکه با مولتی فوکال برای من مخالفه رو نگفت. ولی خب چیزی که خوشحالم کرد این بود که گفت با همین دید فعلی هم می‌تونم رانندگی کنم. یه برگست باید از وزارت حمل و نقل بگیرم و بدم دکتر امضا کنه که گفت می‌کنه! تا بتونم گواهی نامه بگیرم!! آقای یاسینی تو رو خدا من کسی رو تو ایران تو این کار نمی‌شناسم.لطفا هرچه سریع‌تر جواب بدید.

Arezoo.sd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا جواب سوالای منو ندادین؟؟ :'(
: 11342528, member: 374935"]دو تا سوال دیگه هم داشتم
اول اینکه من از پارسال تا الان حدود 1درجه چشمام ضعیف شده بخاطر مطالعه و استفاده از کامپیوتر و الان هردوچشمم نزدیک بین 3 از 10هستند و نیم درجه هم استیگمات دارم.
تا چند درجه در سال ضعیف بشه نباید عمل کنم؟ با توجه به اینکه من پریروز 23 سالم تموم شد یعنی هنوز چشمام ثابت نشده :-(
و سوال دومم اینکه بخاطر کنکور دکترام باید خیلی درس بخونم و از کامپیوتر هم زیاد استفاده میکنم ایا اینا باعث نمیشه چشمم بعد از عمل برگرده و ضعیف بشه؟؟[/QUOTE]
واب سوالای منو ندادین؟؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام آقای یاسینی بزرگوار.
من دیروز رفتم برای ویزیت، سی و پنج روز از عمل PRK میگذره. دکتر گفت همه چی عالی. خدارو شکر. چند تا سوال کردم آخر کاری پرسیدم دکتر از کی من باید انتظار دید خوب رو داشته باشم؟ دکتر گفت با توجه به اینکه قرنیت نامنظمه، شاید سه یا چهار ماه طول بکشه!!! گفتن نامنظم، یه لحظه خشکم زد. سرچ زدم چیزای عجیب غریبی نصیبم شد. خب اگه نامنظم بود، چرا بهم اجازه عمل داده؟
راستی اینو بگم الان چشمام خیلی خوبه وضعیتش، واقعا احساس خوبی دارم

ali zgm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام
یه جایی خوندم استیگمات اگر همراه با قوز قرنیه نباشه با لیزیک درمان میشه خواستم نظر شما رو بدونم
دوم اینکه من اصفهان هستم ایا پزشکی که مورد تایید شما باشه می تونید معرفی کنید؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی شرمنده من همش سوال می کنم.چشام برگشته واسه همین خیلی دارم تحقیق می کنم.
دکتر خانلری توی کلینیک نور عمل نمی کنن.فقط ونک و رازی عمل می کنن.منم دلم فقط کلینیک نور هست .چیکار کنم بنظرتون ؟همون نور عمل کنم ؟بهترین جا واسه عمل کجاست ؟بهترین جراح نور کی هست ؟و اینکه راسته که می گن بعد از 5 سال احتمال برگشت زیاد هست ؟من بدجوری استرس دارم.که عمل کنم باز 3 4 سال دیگه برگرده.یا حتی قوز قرنیه بگیرم.لطفا همه سوال هامو پاسخ بده مرسی آقای یاسینی عزیز

در نور دکترهای بسیار خوبس هستند پس نباید نگران باشید. برید پیش دکتر میرافتاب در نور و قضیه کامل براش تعریف کنید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خدمت اقای یاسینی
من برای عمل بهم گفتیدتوکرج باکرامتی یا میردهقان عمل کنم ولی موفق شدم بادکترهاشمی وقت بگیرم حالا نظرتون چیه که کرج عمل کنم یا بیمارستان نور با دکترهاشمی ؟ممنون میشم جوابمو بدید

خیلی عالیه. دکتر هاشمی واقعا بهترین دکتر چشپ ایران هستند ولی جدیدا به دلیل وزیرات سرشون خیلی شلوغه برای ویزیت اولیه برید ببینید کی شما رو میبینه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام. وقتتون بخیر. ممنون میشم به سوالات بنده پاسخ بدین.
1- بنظرتون عمل رو توی بیمارستان نور انجام بهتره یا بیمارستان خدادوست؟ هردوش برام امکان پذیر هست.
2- من کارم جوریه که روزانه حداقل 8 ساعت کامل رو پای لپ تاپ هستم. چقدر بعد از عمل لیزیک باید از کارم مرخصی بگیرم؟ و اینکه کلا این مساله مشکل ایجاد نمیکنه؟
3- تفاوت اصلی عمل های لیزیک و فمتولیزیک توو چیه؟ چون حدود 2 میلیون تفاوت هزینه دارن!
سپاسگزارم

نور تهران و خدادوست شیراز منظورتونه. کمی با هم فاصله دارنا! فرقی نمیکنه اگر در تهران میتونید بمونید نور خیلی بهتره.
2 حداقل یک هفته کار کردن با لپ تاپ بسیار سخت خواهد بود.
3 تقاوت اصلی در میزان برداشت از فرنیه است که در بیماران با شماره های بالای چشمی و استیگمات بالا خیلی مهم میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خدمت دوستان وسلام مخصوص خدمت جناب یاسینی محترم
من 14 مرداد در کلینیک نگاه وتوسط دکتر نوروزی زاده عمل لازک انجام دادماومدم که تجربمو براتون بگم.
خب عمل خیلی راحتی بود.کادر اتاق عمل خیلی مهربون بودن وعمل نهایتش بین 10 تا 15ذقیقه طول میکشه.
باقطره چشمهارو بیحس میکنن وشما اصلا دردی حس نمیکنید.ابدا برای عمل استرس نداشته باشین چون هیچ ناراحتی براتون پیش نمیاد دحین عمل .پلک هم نمیتونید بزنید نگران نباشین .فقط باید بیحرکت بمونید وبه نوری که میگن بهتون خیره بشید.ابتدای عمل رو خوددکتر انجام میده ینی بایه چیزی شبیه گوش پاک کن یه لایه از قرنیه رو برمیدارن البته اگه درست بگم بعد لیزر میکنن .اصلا آزاردهنده نیست.بعد عمل یه ساک کوچیک شامل قطره ها ودستور استفادشونو بهم دادن ویه عینک آفتابی مسکن وآبمیوه هم میدن.
من که از عمل وکادر اتاق عمل راضی بودم.بعد عمل خود من کمی سوزش داشتم وحدود یکی دوساعت بعد درد شدید شروع شد که قطره دیکلوپتین ریختم ونیم ساعت شایدم بیشتر طول کشد تا درد ساکت شد بنابراین نگران درد بعد عمل هم نباشین چون کاملا کنترل میشه.
3روز اول 90 درصد اوقات چشمام بسته بودن وعینک به چشم داشتم واستراحت کردم.اینم بگم روز سوم چشمام کاملا تار شدن و خیلی حساس طوریکه نمیتونستم بازشون کنم.روز سوم خیلی سختم شد اما روز چهارم تاری ازبین رفت.بهرحال احساس وجود جسم خارجی ودرد وآبریزش چن روزی وجود داره.
روز بعد عمل هم رفتم معاینه دکتر خیلی راضی بود.5روز بعد عمل هم لنز پانسمانو برداشتن یکی دوروزی چشمم تارشد دوباره وبعد خوب شد.
دید چشمم در کل خوبه گاهی هنوز تار میشه اما کم یااگه مدت زیادی بیرون باشم درد میگیره .خشکی چشمم هم زیاده فعلا که باید قطره استفاده کنم.درمجموع راضیم خداروشکر وتاالان به نظر خودم 60 تا 70 درصد دیدم برگشته وخیلی خوبه.
دوستان قبل عمل حتما صبحانه بخورید.شب قبل وصبح روز عمل چشماتونو با شامچو بچه بشورین.هیچ نوع کرم با لوازم آرایش هم استفاده نکنید
دکتر نوروزی زاده معتقدن بعد عمل چن روزی باید حتما استراحت کنید واگه نمیتونید اصلا عمل نکنید.
ضمنا از عینک آفتابی که خودشون میدن حتما استفاده کنید.بخصوص 3 روز اول چشمتون بسته باشه اکثراوقات واستراحت کنید.
اگه بازم سوالی هست من در خدمتم.
ایا برخورد دکتر این بار بهتر بود ؟ دکتر نوروزی زاده یکی از خوش خلق ترین دکتر هایی که من میشناسم واقعا تعجب کردم که اون سری سرد برخورد کرده بودن.
راستی تبریک میگم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی از دستگاههای مربوط به لیزیک توی اهواز خبر دارین؟؟چطوری هستن؟؟
من ساکن اهوازم...فقط مرکز لیزیک رو که کیانپارس هست پرسیدم تکنولاس بود که خیلی قدیمیه...ایا شما از مراکز دیگش خبری دارین؟؟فمتو لیزیک توی اهواز نیمده؟؟

بله کیانپارس با وجود خرید های جدید هنوز تکنو لاش داره ولی فکر میکنم اریا یک الگرتو خریده.
براتون سوال میکنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

داروخانه ها مثل اینکه الان فروش دارند.
ولی مدلش رو با من چک کنید.
هر چی زمان لنز کمتر باشه بهتره مثلا ماهانه از فصلی بهتره و فصلی از سالیانه است.
من قبلا همیشه بوش اندلامب رو توصیه میکردم هم قیمت مناسبی داشت و هم کیفیت خوب. ولی الان مدلها زیاد شدند.
قبلا چی میگرفتید؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشید سوال قبلیم سه بار تکرار شد ، مشکل از نت هست . یه سوال دیگه ، برای تجویز لنز چه معایناتی لازمه ؟ ممنون .
یک اپتومتریست میتونه شماره لنز رو بهتون بده ولی معمولا برای سود شخصیشون نمیدن. رفتید پیش دکتر یا اپتومتریست درخواست کنید که شماره کانتکت لنز و قطر کره چشمتون رو بهتون بدن. با همین دو فاکتور میشه از داروخانه خرید کرد

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای @b.yasini عزیز، خیلی مهمه لطفا در اسرع وقت کمکم کن:
امروز دکتر استاین من رو ویزیت کرد و گفت که لنز مولتی فوکال به دردم نمی‌خوره و گفت باید لنز Single Vision بذارم برای دید دور و فقط برای مطالعه از یه عینک خیلی نازک استفاده خواهم کرد. گفت یه روشی اومده به نام Corneal Inlay که هنوز تو کانادا تاییدیه نگرفته و به همین خاطر وقت بعدی من رو ۶ ماه دیگه داد. گفت با این روش احتمالا احتیاجی به عینک حتی برای مطالعه نخواهم داشت. ولی وقتی ازش پرسیدم فرق Multi focal IOL با Cornea Inlay چیه، منو پیچوند و چیز زیادی دستگیرم نشد. حالا تو رو به خدا آقای یاسینی شما که به پزشک دسترسی داری برام سوال کن اگه ممکنه که ببینم چی کار باید بکنم. ضمنا نمی‌دونم چرا دلیل اینکه با مولتی فوکال برای من مخالفه رو نگفت. ولی خب چیزی که خوشحالم کرد این بود که گفت با همین دید فعلی هم می‌تونم رانندگی کنم. یه برگست باید از وزارت حمل و نقل بگیرم و بدم دکتر امضا کنه که گفت می‌کنه! تا بتونم گواهی نامه بگیرم!! آقای یاسینی تو رو خدا من کسی رو تو ایران تو این کار نمی‌شناسم.لطفا هرچه سریع‌تر جواب بدید.

شما رو پیچوند چون خودشم هیچی نمیدونسته. کلا اطلاعات بعضی دکتر های چشم در حد حتی خود شما هم نیست.
روش درمانی که گفتند Inlay Ring یا kamara ring که شرکت acufocus اونو درست کرده و جدیدا fda گرفته و مربوط به شما نمیشه و برای درمان پیر چشمیه.
ولی بدونید که اگر لنز مونو ویژن هم بزارید چیز زیادی از دست نمیدید مگر یک عینک کوچک برای مطالعه.
این که خیلی با مولنی فوکال حال نمیکنن دلیلش اینه که گذاشتن مولتی فوکال نیاز به تجربه قبلی داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
چرا جواب سوالای منو ندادین؟؟ :'(
: 11342528, member: 374935"]دو تا سوال دیگه هم داشتم
اول اینکه من از پارسال تا الان حدود 1درجه چشمام ضعیف شده بخاطر مطالعه و استفاده از کامپیوتر و الان هردوچشمم نزدیک بین 3 از 10هستند و نیم درجه هم استیگمات دارم.
تا چند درجه در سال ضعیف بشه نباید عمل کنم؟ با توجه به اینکه من پریروز 23 سالم تموم شد یعنی هنوز چشمام ثابت نشده :-(
و سوال دومم اینکه بخاطر کنکور دکترام باید خیلی درس بخونم و از کامپیوتر هم زیاد استفاده میکنم ایا اینا باعث نمیشه چشمم بعد از عمل برگرده و ضعیف بشه؟؟
واب سوالای منو ندادین؟؟[/QUOTE]

اگر در طول دو سال بین 0.25 تا 0.5 تغییر کرد مشکلی نداره و میتونید عمل کنید.

2 خیر نگران نباشید. اگر به چشمتون هر دو ساعت 5 دقیقه ایتراحت بدید مشکلی پیش نمیاد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی بزرگوار.
من دیروز رفتم برای ویزیت، سی و پنج روز از عمل PRK میگذره. دکتر گفت همه چی عالی. خدارو شکر. چند تا سوال کردم آخر کاری پرسیدم دکتر از کی من باید انتظار دید خوب رو داشته باشم؟ دکتر گفت با توجه به اینکه قرنیت نامنظمه، شاید سه یا چهار ماه طول بکشه!!! گفتن نامنظم، یه لحظه خشکم زد. سرچ زدم چیزای عجیب غریبی نصیبم شد. خب اگه نامنظم بود، چرا بهم اجازه عمل داده؟
راستی اینو بگم الان چشمام خیلی خوبه وضعیتش، واقعا احساس خوبی دارم

نگران نباشید. همه ما قرنیه نامنظم داریم. برای همین قبل عمل ازتون عکس قرنیه میگیرن. همون که رنگ قرمز تا سبز داره. بهش میگن توپوگرافی قرنیه. هرچی نا منظمی بیشتر باشه برداشت از قرنیه نامتقارن تره و برای همین درمان بیشتر طول میکشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با عرض سلام
یه جایی خوندم استیگمات اگر همراه با قوز قرنیه نباشه با لیزیک درمان میشه خواستم نظر شما رو بدونم
دوم اینکه من اصفهان هستم ایا پزشکی که مورد تایید شما باشه می تونید معرفی کنید؟

این دو تا با هم فرق دارند. قوز قرنیه یعنی تحدب بسیار با شیب بالا در قرنیه که اگر درست شناخته نشه و خدای ناکرده با وجود اون لیزر انجام بشه منجر به از بین رفتن قرنیه میشه.
بله دکتر های بسبار زیادی در اصفهان هستند ولی فکر میکنم دکتر ساووج یکس از دکتر های خیلی خوب باشند.

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
داروخانه ها مثل اینکه الان فروش دارند.
ولی مدلش رو با من چک کنید.
هر چی زمان لنز کمتر باشه بهتره مثلا ماهانه از فصلی بهتره و فصلی از سالیانه است.
من قبلا همیشه بوش اندلامب رو توصیه میکردم هم قیمت مناسبی داشت و هم کیفیت خوب. ولی الان مدلها زیاد شدند.
قبلا چی میگرفتید؟

اولین بارمه . نظرتون راجع به http://www.lensiran.ir/Fa/Order.aspx?ProductID=21 چیه ؟ فقط 5 روز میخوام استفاده کنم آخه ، بعدش همون عینک خودمو میزنم . اگه چشمام حدودا نیم نمره آستیگمات داشته باشه میتونم لنز بدون آستیگمات استفاده کنم ؟

بالا