برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من چندروز پیش رفتم یه سرمهرگان به طور اتفاقی بایه اقایی که توسط دکترتبریزی لیزیک کرده بود اشنا شدم ازش راجب نتیجه عمل پرسیدن خیلی بعد تعریف کرد کفت که دکترچشم منوعمل کرده والان من قوزقرنیه کرفتم میگفت ازدست دکترشکایت کرده حتی چندباردکترو به تهران کشونده خلاصه بدجورترسیدم طوری اونروز بدون هیچ کاری برگشتم خونه
من البته این رو نشنیدم. معمولا این خبر ها خیلی سریع میپیچه و ما هم میشنویم.
کاش کمی بیشتر شوال میکردید و اگر مطمئن میشدید به من میگفتید که در معرفی دکتر تجدید نظر کنم.
به هر حال دکتر خانلری هم او نجا میرن که در مورد ایشان دیگه من کاملا مطمئن هستم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام ایا شما انجمن دیگری رانیز برای جراحی چشم دارید اگردارید لطفا ادرس ان را لینک کرده تا ما استفاده کنیم
خیر متاسفانه همین انجمن هم در اصا وقت نمیکنم درست و حسابی بیام

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام، من پسری ۱۸ ساله هستم که چشمام کلا بالا پایین هستن یعنی چشم راستم خیلی پایین تر از چشم چپم قرار داره اینو بهتون بگم که قبلا که ۱۰ سالم بود یه تیر حصیری از یک کمان دست ساز به چشم راستم خورد و از اون به بعد این داستان واسم پیش اومد خواهش میکنم خواهش میکنم التماس میکنم کمکم کنین هیچکس به جز چند ثانیه توی صورتم نگاه نمیکنه تورو خدا کمکم کنین
ران نباش رفیق. شما خیلی چوانی و علم پزشکی داره به سرعت برق پیشرفت میکنه.
فکر میکنم شما به چشم پزشک نیاز نداری.
اول یک سوال ایا جمجمه تغییر شکل داده. یعنی چشمی که پایینتره شکلش درسته فقط چون استخوان صورت شکسته پایین اومده با نه ؟
اگر چواب مثبته برید پیش دکتر بهلولی جراح فک و صورت کارش در همین موارده بازسازی جمجمه.
اگر خیر برید پیش دکتر رحیمی متخصص استرابیسم و زیبایی چشم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی.همسر برادرم پشت شبکیه چشمش اب اورده.توی نت چیزی در موردش پیدا نکردم.میشه در موردش و روش درمانش توضیح بدید.ممنون میشم.

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

اب اوردن پشت شبکیه بیشتر به جدا شدن شبکیه از کره چشم گفته میشه. باید ببریدش پیش یکی از دکتر های شبکیه تگر با دارو درمان نشه باید ویترکتومی بشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام استادچراسوالات رادیر دیر پاسخ میدهید این انجمن به نظرمن یکی ازبهترینهاست بیشترسربزنید لطفا
شرمنده ام. واقعا این چند روز سرم شلوغ بوده

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من قضیه این دو تا پست شما رو نفهمیدم.
شرمنده ام

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی.من چشم قوز قرنیه داره دکتر گفت باید عمل کراس لینکینگ انجام بدی.من قصد دارم تو هلال این عمل رو انجام بدم. شما چه دکتری رو تو هلال برای این عمل پیشنهاد می کنید ؟؟؟با تشکر
دکتر فقیهی اگر عملتون کرد خیلی عالیه.
ولی اگر عمل نکرد برید پیش دکتر رحمتی.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من میخوام عمل لیزیک انجام بدم ولی یکم سردرگمم که کلینیک نور کرج برم پیش دکترنورانی یا پیش دکترفهیم تو بیمارستان نورتهران یا ن دکترفقیهی یا میرافتاب ؟میشه لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه .کلینیک های نورکرج دستگاهاش یکیه بابیمارستان نورتهران؟
هیچ کدام. اگر کرج هستید برید پیش دکتر کرامتی تو چهار راه طالقانی و یا دکتر میر دهقان بعد از پارک کودک.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درسته که میگن دستگاه های کلینیک نور و ونک و رازی کلا یکی هستند ؟
من موندم پیش آقای خانلری که در ونک و رازی عمل می کنن عمل کنم یا برم کلینیک نور
بله البته نور دستگاه کنسرتو داره که در ایران یکیه.
ولی اگر رفتید پیش دکتر خانلری خواهش کنید در مگاه عملتون کنه که دستگاههاش جدیدتره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

تا ٢٥ آبان كلى وقت هست دوست عزيز چرا فورى فورى!!!؟
دوستان يك مساله مهم در اعمال رفع مورد عيوب انكسارى كه به شدت بهش بى توجهى مى شه حساسيت در مورد دكتر است درصورتى كه بايد بيشتر در مورد دستگاه ليزر اگزايمر ، نوع عمل ( prk، لازك، ليزيك ) و نوع برداشت (wavefront, optimized, conventional ) از قرنيه حساسيت داشته باشيد.
يادتون باشه وقتى يك دكتر خاص را انتخاب مى كنيد، اون دكتر با دستگاهى كه داره شمارو عمل مى كند و چه بسا اين دستگاه قديمى باشد يا نمونه هاى نوين تر و بهترى موجود باشه.
مطلب ديگر: پزشك تقريبا اپراتور دستگاه است و استفاده از دستگاه ليزر اگزايمر دستورالعمل و استاندارد مشخصى دارد كه براى همه پزشك ها يكسان است دارد و تخطى از آن كار پزشك ناشى است كه قطعا پزشكى كه هفته اى ٢٠ بيمار با اين دستگاه عمل مى كند چشم بيسته هم مى تونه باهاش كار كند.
تنها نقط عطف يك پزشك خوب مطالعه و برسى دقيق چشم بيمار است و اينكه آيا كانديد مناسبى است يا خير! و صداقت دكتر در بيان و شفاف سازى موضوع با بيمار، قطعا بهترين دكترى كه در ايران داريم دكتر خانلرى هستند، تنها كسى كه كاملا بررسى مى كنند و دلسوزانه جواب مى دهند. البته ايشون عمل هاشون را در كلينيك ونك و نگاه انجام مى دهند كه دستگاه هاى ونك و نگاه آس بازار نيستند.
دقیقا حق با شماست. منم فکر میکنم معیار انتخاب یک دکتر وقتی هست که دکتر برای بیمار میزاره. چون این روزها بهضی از دکتر های عزیز لطف میکنن حتی ویریت قبل از عمل را میسپرن به رزیدنتها.
در مورد دستگاهها البته نگاه دیتگاههای خوبی داره مخصوصا اپگرید الگرتو که مدتی قبل انجام دادن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام و تشکر فراوان بخاطر اینکه با حوصله جواب سوالای مارو میدید
من اصفهان زندگی میکنم و چندنفر از فامیلامون برای عمل لیزیک پیش دکتر مهدی جوانمرد توی چهارباغ بالا رفتن و راضی بودن ولی الان دیدم که شما از دکتر قریشی تعریف کردید
لطفا کمکم کنید که پیش کدوم دکتر برم؟؟؟؟
خیلی استرس گرفتم :-\
ممنونم

من خیلی دکتر قریشس رو دوست دارم. کارش هم خیلی خوبه ولی متاسفانه الان مدتهاست که سرش خیلی شلوغه. من فکر میکنم عمل با دکتر جوانمرد خیلی بهتر باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
راستی شما گفتید دستگاه مهمه
یعنی ازشون بپرسیم چه دستگاهی استفاده میکنند؟
لطفا مارکهای جدید رو بگید
و اینکه در اخر فکر میکنم از لحاظ تجهیزات دکتر جوانمرد هم پیشرفته باشن ولی نمیدونم درمقایسه با دکتر قریشی کدوم بهترن
لطفا کمکم کنید
مرکز رو بگید تا من دستگاهش رو بهتون بگم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دو تا سوال دیگه هم داشتم
اول اینکه من از پارسال تا الان حدود 1درجه چشمام ضعیف شده بخاطر مطالعه و استفاده از کامپیوتر و الان هردوچشمم نزدیک بین 3 از 10هستند و نیم درجه هم استیگمات دارم.
تا چند درجه در سال ضعیف بشه نباید عمل کنم؟ با توجه به اینکه من پریروز 23 سالم تموم شد یعنی هنوز چشمام ثابت نشده :-(
و سوال دومم اینکه بخاطر کنکور دکترام باید خیلی درس بخونم و از کامپیوتر هم زیاد استفاده میکنم ایا اینا باعث نمیشه چشمم بعد از عمل برگرده و ضعیف بشه؟؟

شاید بهتر باشه تا سال دیگه صبر کنید.
برای اینکه اگر بهد از عمل شماره چشمتون بالا بره ممکنه مجبور بشید دوباره عینک بزنید.
دوم خیر. بعد از عمل چشمتون با چشم سالم فرقی نداره. اگر هر از گاهی به چشمتون استراحت بدید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دکتر خانلری در کلینیک ونک عمل می کنن.آیا دستگاه های کلینیک نور بهتر هستند ؟
بله نور دستگاههای حیلی خوبی داره مثل ویسکس و کنسرتو که در مراکز دیگه وجود ندارن.

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقای یاسینی شرمنده من همش سوال می کنم.چشام برگشته واسه همین خیلی دارم تحقیق می کنم.
دکتر خانلری توی کلینیک نور عمل نمی کنن.فقط ونک و رازی عمل می کنن.منم دلم فقط کلینیک نور هست .چیکار کنم بنظرتون ؟همون نور عمل کنم ؟بهترین جا واسه عمل کجاست ؟بهترین جراح نور کی هست ؟و اینکه راسته که می گن بعد از 5 سال احتمال برگشت زیاد هست ؟من بدجوری استرس دارم.که عمل کنم باز 3 4 سال دیگه برگرده.یا حتی قوز قرنیه بگیرم.لطفا همه سوال هامو پاسخ بده مرسی آقای یاسینی عزیز

Last edited:

elina1370

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت اقای یاسینی
من برای عمل بهم گفتیدتوکرج باکرامتی یا میردهقان عمل کنم ولی موفق شدم بادکترهاشمی وقت بگیرم حالا نظرتون چیه که کرج عمل کنم یا بیمارستان نور با دکترهاشمی ؟ممنون میشم جوابمو بدید

eszmath

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. وقتتون بخیر. ممنون میشم به سوالات بنده پاسخ بدین.
1- بنظرتون عمل رو توی بیمارستان نور انجام بهتره یا بیمارستان خدادوست؟ هردوش برام امکان پذیر هست.
2- من کارم جوریه که روزانه حداقل 8 ساعت کامل رو پای لپ تاپ هستم. چقدر بعد از عمل لیزیک باید از کارم مرخصی بگیرم؟ و اینکه کلا این مساله مشکل ایجاد نمیکنه؟
3- تفاوت اصلی عمل های لیزیک و فمتولیزیک توو چیه؟ چون حدود 2 میلیون تفاوت هزینه دارن!
سپاسگزارم

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان وسلام مخصوص خدمت جناب یاسینی محترم
من 14 مرداد در کلینیک نگاه وتوسط دکتر نوروزی زاده عمل لازک انجام دادماومدم که تجربمو براتون بگم.
خب عمل خیلی راحتی بود.کادر اتاق عمل خیلی مهربون بودن وعمل نهایتش بین 10 تا 15ذقیقه طول میکشه.
باقطره چشمهارو بیحس میکنن وشما اصلا دردی حس نمیکنید.ابدا برای عمل استرس نداشته باشین چون هیچ ناراحتی براتون پیش نمیاد دحین عمل .پلک هم نمیتونید بزنید نگران نباشین .فقط باید بیحرکت بمونید وبه نوری که میگن بهتون خیره بشید.ابتدای عمل رو خوددکتر انجام میده ینی بایه چیزی شبیه گوش پاک کن یه لایه از قرنیه رو برمیدارن البته اگه درست بگم بعد لیزر میکنن .اصلا آزاردهنده نیست.بعد عمل یه ساک کوچیک شامل قطره ها ودستور استفادشونو بهم دادن ویه عینک آفتابی مسکن وآبمیوه هم میدن.
من که از عمل وکادر اتاق عمل راضی بودم.بعد عمل خود من کمی سوزش داشتم وحدود یکی دوساعت بعد درد شدید شروع شد که قطره دیکلوپتین ریختم ونیم ساعت شایدم بیشتر طول کشد تا درد ساکت شد بنابراین نگران درد بعد عمل هم نباشین چون کاملا کنترل میشه.
3روز اول 90 درصد اوقات چشمام بسته بودن وعینک به چشم داشتم واستراحت کردم.اینم بگم روز سوم چشمام کاملا تار شدن و خیلی حساس طوریکه نمیتونستم بازشون کنم.روز سوم خیلی سختم شد اما روز چهارم تاری ازبین رفت.بهرحال احساس وجود جسم خارجی ودرد وآبریزش چن روزی وجود داره.
روز بعد عمل هم رفتم معاینه دکتر خیلی راضی بود.5روز بعد عمل هم لنز پانسمانو برداشتن یکی دوروزی چشمم تارشد دوباره وبعد خوب شد.
دید چشمم در کل خوبه گاهی هنوز تار میشه اما کم یااگه مدت زیادی بیرون باشم درد میگیره .خشکی چشمم هم زیاده فعلا که باید قطره استفاده کنم.درمجموع راضیم خداروشکر وتاالان به نظر خودم 60 تا 70 درصد دیدم برگشته وخیلی خوبه.
دوستان قبل عمل حتما صبحانه بخورید.شب قبل وصبح روز عمل چشماتونو با شامچو بچه بشورین.هیچ نوع کرم با لوازم آرایش هم استفاده نکنید
دکتر نوروزی زاده معتقدن بعد عمل چن روزی باید حتما استراحت کنید واگه نمیتونید اصلا عمل نکنید.
ضمنا از عینک آفتابی که خودشون میدن حتما استفاده کنید.بخصوص 3 روز اول چشمتون بسته باشه اکثراوقات واستراحت کنید.
اگه بازم سوالی هست من در خدمتم.

saeidahvaz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اقای یاسینی از دستگاههای مربوط به لیزیک توی اهواز خبر دارین؟؟چطوری هستن؟؟
من ساکن اهوازم...فقط مرکز لیزیک رو که کیانپارس هست پرسیدم تکنولاس بود که خیلی قدیمیه...ایا شما از مراکز دیگش خبری دارین؟؟فمتو لیزیک توی اهواز نیمده؟؟

بالا