برگزیده های پرشین تولز

پرینتر و اسکنر

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
HP 1020 فقط 2MB Ram داره.
با این مقدار رم چند صفحه رو می تونه توی حافضش ذخیره کنه؟

afshinpoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
hp 5183 خوبه. سه كاره است. پرينت+اسكن+كپي
چاپ رنگي با كيفيت مناسب داره و روي انواع كاغذ و مقواي معمولي، گلاسه، شفاف و... چاپ مي كنه. از انواع دوربين هاي ديجيتال هم مي تونه عكس ها رو مستقيماً چاپ كنه. كارت ويزيت هم ميتونه بزنه.
قيمت: 200 تومن
مزاياش زياده. مي تونيد توي سايت:
www.rayansaba.com
بخونيد. اما معايبش:
1- گران بودن هزينه چاپ هر برگ (متن معمولي: 33 تومن جوهر+6 تومن كاغذ، عكس رنگي: 535 تومن جوهر+15 تومن كاغذ گلاسه)
2- خشك شدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت (مثلاً چند ماه)
در ضمن چاپ ليبل سي دي هم انجام ميده، اما پرينترهاي سه كاره، چاپ مستقيم روي سي دي نمي كنند. اگه اون امكان رو مي خوايد، مدل:
hp 5063
Canon 4200

(البته يكي از دوستان گفت كه چاپ روي سي دي، امكان چندان جالبي نيست. چون اگه دست خيس به سي دي بخوره، رنگهاش پاك ميشه).
اگر هم ميخوايد متن هاي سنگين چاپ كنيد، بهتره ليزري (سياه و سفيد) بگيريد كه هزينه چاپ هر برگ متن با اون تقريباً نصف جوهر افشان ميشه)
مشخصات و قيمت انواع چاپگر و چندكاره رو از اينجا بگيريد:
www.rayansaba.com
سلام
ممنون از شما بابت جواب
به جواب همه سوال هام رسیدم . تشکر
من پرینتر 3820 اچ پی دارم حالا می خوام برم سی 5183 بخرم:lol:
فقط از نظر شما دوستان پس این پرینتر مشکلی نداره ؟ چون می خوام برم بخرمش
اگر دوستان دیگه ای هم در مورد این پرینتر یا پرینترهای چاپ سیدی اطلاعاتی دارند نظری دارند بدند ممنون میشم
منتظر نظرات شما عزیزان هستم
باز هم تشکر بای
:blush:

Nikonian

Registered User
لایک‌ها
5
لطفا راهنمائی کنید :rolleyes:

میخوام یه دستگاه سه کاره لیزری بگیرم که کار اصلی من با اون کپی سیاه وسفید هست و حجم کارروزانه من حداکثر 100 الی 150 برگ هستش !
Canon 3110 بهتره یا 3220 ؟ البته من یک پرینتر Canon LBP-3200 دارم که کارتریج اون EP-26 هستش و اگر 3110 بگیرم از این نظر که کارتریجشون رو در مواقع لزوم بشه جایگزین کرد ... جالب به نظر می رسه !!

یا اینکه برم سراغ HP ؟؟؟؟ از HP هم مدل 3052 رو در نظر دارم ...یکی از فروشنده ها میگفت که Canon رو بیخیال شو ! و فقط HP بگیر ....

خودم هم موندم چی بگیرم ؟ از این پرینتر لیزر 3200 هم که دارم ( Canon ) راضی هستم .ازطرفی هم حرف بعضی از فروشنده ها که میگن فقط HP بگیر منو گیج کرده:blush:

دوستان نظراتتون رو با ذکر دلیل بفرمائید .ممنون

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

فرق پرینتر های لیزری و جوهر افشان چیه و کدوم بهتره؟ این اپسون رنگی C46 که یکی از دوستان معرفی کردند از کدوم نوع هست ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
HP 1020 فقط 2MB Ram داره.
با این مقدار رم چند صفحه رو می تونه توی حافضش ذخیره کنه؟
سلام
دقيقاً نمي دونم رم پرينتر به چه كار مياد.
اما اگه تصور مي كنيد ميشه چيزي رو توي حافظه چاپگر ذخيره كرد تا بعداً (بدون نياز به PC ) چاپش كنيم، چنين امكاني وجود نداره.
به طور تقريبي هم، در 2 مگابايت حافظه ميشه حدود 50 صفحه رو ذخيره كرد، اما مطمئن باشيد شما هيچ مشكلي با مقدار رم چاپگر 1020 نخواهيد داشت.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
لطفا راهنمائی کنید :rolleyes:

میخوام یه دستگاه سه کاره لیزری بگیرم که کار اصلی من با اون کپی سیاه وسفید هست و حجم کارروزانه من حداکثر 100 الی 150 برگ هستش !
Canon 3110 بهتره یا 3220 ؟ البته من یک پرینتر Canon LBP-3200 دارم که کارتریج اون EP-26 هستش و اگر 3110 بگیرم از این نظر که کارتریجشون رو در مواقع لزوم بشه جایگزین کرد ... جالب به نظر می رسه !!

یا اینکه برم سراغ HP ؟؟؟؟ از HP هم مدل 3052 رو در نظر دارم ...یکی از فروشنده ها میگفت که Canon رو بیخیال شو ! و فقط HP بگیر ....

خودم هم موندم چی بگیرم ؟ از این پرینتر لیزر 3200 هم که دارم ( Canon ) راضی هستم .ازطرفی هم حرف بعضی از فروشنده ها که میگن فقط HP بگیر منو گیج کرده:blush:

دوستان نظراتتون رو با ذکر دلیل بفرمائید .ممنون
سلام
بگذاريد اول يه سوال از شما بكنم:
شما كه چاپگر ليزري كنن داريد، وقتي جوهرش تموم ميشه چكار مي كنيد؟ آخه نماينده كنن گفت كه چاپگرهاي ليزري ما قابل شارژ نيستند. آيا شما با هر بار تمام شدن كارتريج، ميريد كارتريج نو مي خريد؟

در مورد انتخاب سه كاره هم، به نظرم بهتره يكي از همون سه كاره هاي اچ پي رو (كه اسكنر تخت و ADF رو با هم دارند) انتخاب كنيد. چون مصرف شما يه مقدار بالاست بايد حتماً دستگاهي بگيريد كه از عهده كارهاي سنگين بر بياد. به نظرم مدل 3052 به بالا خوب هست. اين هم مشخصات انواع سه كاره هاي اچ پي:
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...tion&v1=Print,+copy,+scan&catLevel=2#bcAnchor

Nikonian

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
بگذاريد اول يه سوال از شما بكنم:
شما كه چاپگر ليزري كنن داريد، وقتي جوهرش تموم ميشه چكار مي كنيد؟ آخه نماينده كنن گفت كه چاپگرهاي ليزري ما قابل شارژ نيستند. آيا شما با هر بار تمام شدن كارتريج، ميريد كارتريج نو مي خريد؟

در مورد انتخاب سه كاره هم، به نظرم بهتره يكي از همون سه كاره هاي اچ پي رو (كه اسكنر تخت و ADF رو با هم دارند) انتخاب كنيد. چون مصرف شما يه مقدار بالاست بايد حتماً دستگاهي بگيريد كه از عهده كارهاي سنگين بر بياد. به نظرم مدل 3052 به بالا خوب هست. اين هم مشخصات انواع سه كاره هاي اچ پي:
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...tion&v1=Print,+copy,+scan&catLevel=2#bcAnchor

آقا من کارتریج کانن رو میدم شارژمیکنند 8000 تومان !! خوب هم جواب میده :rolleyes:
یعنی کانن رو بیخیال بشم حتی به دلیل یکی بودن کارتریج پرینترم ؟ و آیا همون HP 3052 عالیه ؟؟ انتخاب بهتری توی اون رنج قیمت وجود نداره ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من می خوام یه پرینتر سه کاره بخرم! می خاوم که جوهرش ازا ین مدلهای چندتایی که هر رنگ یه جوهر جدا داره باشه
اچ پی خوبه اما هزینه کارتریجش گرونه! شارژشم که خوب در نمیاد!
کنون رو اپسون رو نمی دونم!
قیمت هم تا 100 تومن!

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
آقا من کارتریج کانن رو میدم شارژمیکنند 8000 تومان !! خوب هم جواب میده :rolleyes:
یعنی کانن رو بیخیال بشم حتی به دلیل یکی بودن کارتریج پرینترم ؟ و آیا همون HP 3052 عالیه ؟؟ انتخاب بهتری توی اون رنج قیمت وجود نداره ؟
سلام
ممنون از پاسختون. من فكر مي كردم كنن شارژ نميشه (چون خود نمايندگيش گفت).
در مورد سوال هم به نظر من بهترين گزينه همينه (3052). چون با توجه به قيمت ارزونتر كنن نسبت به اچ پي (تقريباً هم قيمت مدل هاي سامسونگ) و ذكر نشدن عدد Montly Duty Cycle (حجم كار ماهيانه) در مشخصات دستگاه هاي كنن ميشه اين نتيجه رو گرفت كه كنن هم مثل سامسونگ براي حجم هاي بالاتر از 3000 برگ در ماه ضعيف هست. اما 3052 عدد 7000 برگ رو در مشخصاتش داره.

ضمن اين كه بين مدل هاي سه كاره كنن، مدلي رو سراغ ندارم كه اسكنر ADF هم داشته باشه، اما 3052 اچ پي داره.
مي تونيد مشخصات انواع Multifunction هاي كنن رو از اينجا مشاهده كنيد:
http://www.canon.co.uk/For_Home/Compare_Products/index.asp

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من می خوام یه پرینتر سه کاره بخرم! می خاوم که جوهرش ازا ین مدلهای چندتایی که هر رنگ یه جوهر جدا داره باشه
قیمت هم تا 100 تومن!
سلام
به نظر من دنبال سه كاره ارزون قيمت نباشيد. چون دستگاه هاي سه كاره، به دليل پيچيدگي بيشتر، احتمال خرابي بالاتري هم نسبت به تك كاره ها دارند (به خصوص در مورد جوهر افشان ها). بنا بر اين خريد سه كاره با اين قيمت ريسك هست. اما اگه ميخوايد بدونيد چه مدل هايي توي اين محدوده قيمت كارتريج مجزا دارند، فقط مدل هاي اپسون اينجوري هستند.
قيمت و مشخصات انواع چند كاره هاي موجود رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=136

مشخصات انواع چندكاره هاي اپسون رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.maadiran.com/Persian/Products/printer/CompareEpsonMultiFunctions.asp?sort=PPR_Priority#2
(براي پرسيدن قيمت اونها هم با تلفن همون سايت تماس بگيريد).

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
قیمت هم تا 100 تومن!
سلام
به نظر من دنبال سه كاره ارزون قيمت نباشيد. چون دستگاه هاي سه كاره، به دليل پيچيدگي بيشتر، احتمال خرابي بالاتري هم نسبت به تك كاره ها دارند (به خصوص در مورد جوهر افشان ها). بنا بر اين خريد سه كاره با اين قيمت ريسك هست. اما اگه ميخوايد بدونيد چه مدل هايي توي اين محدوده قيمت كارتريج مجزا دارند، فقط مدل هاي اپسون اينجوري هستند.
قيمت و مشخصات انواع چند كاره هاي موجود رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=136

مشخصات انواع چندكاره هاي اپسون رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.maadiran.com/Persian/Products/printer/CompareEpsonMultiFunctions.asp?sort=PPR_Priority#2
(براي پرسيدن قيمت اونها هم با تلفن همون سايت تماس بگيريد).

Yahoo!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
می خواستم ببینم این پرینتر جوهر افشانه یا لیزری؟

مواد مصرفی و هزینه هاش به چه صورته؟

قیمت نو و دسته دومش چنده؟

Yahoo!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من به یک پرینتر لیزری (سیاه و سفید) که بتونه A3 هم چاپ کنه نیاز دارم
اما هیچ اطلاعی در مورد مارک ها و مدل ها ندارم
لطفا:
1- انواعی که برای خرید مناسب هست رو معرفی کنید
2- قیمت نو و دسته دومش رو بگید
3- مصرف جوهر و هزینه هاش رو بگید
4- در مورد پر مصرف بودن یا کم مصرف بودنش و مقرون به صرفه بودن یا نبودن صحبت کنید

می خوام که حدالمقدور به صرفه و کم خرج باشه. هم قیمت خود پرینتر می خوام مناسب باشه و هم مواد مصرفی

یک سئوال هم که دارم اینه که پرینترهای لیزری سیاه و سفید چه نوع جوهری مصرف می کنند؟ از این پودریاست یا اینا که مایع هست و با سرنگ میریزن داخل کارتریج؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
می خواستم ببینم این پرینتر جوهر افشانه یا لیزری؟

مواد مصرفی و هزینه هاش به چه صورته؟

قیمت نو و دسته دومش چنده؟
سلام
تمام مدل هاي اپسون استايلس جوهرافشان هستند.
هزينه جوهر و مواد مصرفي رو دقيق نمي دونم. اما قيمت دستگاه رو از سايت:
www.rayansaba.com

بگيريد. هزينه مواد مصرفي رو هم مي تونيد از نمايندگي اپسون بپرسيد:
http://www.maadiran.com/Persian/Contactus.asp

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من به یک پرینتر لیزری (سیاه و سفید) که بتونه A3 هم چاپ کنه نیاز دارم
اما هیچ اطلاعی در مورد مارک ها و مدل ها ندارم
لطفا:
1- انواعی که برای خرید مناسب هست رو معرفی کنید
2- قیمت نو و دسته دومش رو بگید
3- مصرف جوهر و هزینه هاش رو بگید
4- در مورد پر مصرف بودن یا کم مصرف بودنش و مقرون به صرفه بودن یا نبودن صحبت کنید

می خوام که حدالمقدور به صرفه و کم خرج باشه. هم قیمت خود پرینتر می خوام مناسب باشه و هم مواد مصرفی

یک سئوال هم که دارم اینه که پرینترهای لیزری سیاه و سفید چه نوع جوهری مصرف می کنند؟ از این پودریاست یا اینا که مایع هست و با سرنگ میریزن داخل کارتریج؟
سلام
اگه چاپگر رو براي مصارف خونگي ميخوايد بهتره A3 رو بيخيال شيد. چون چاپگر A3 قيمتش 10 برابر چاپگر A4 هست. (ليزري، يك ميليون و 350 هزار، جوهرافشان: بالاي 300 هزار).

اگه ميخوايد هزينه مواد مصرفيش كم باشه بايد ليزري بگيريد (ماده مصرفي: پودر مخصوص).

اگه ميخوايد حتماً چاپگر Large Format بگيريد، بهتره بين مدل هاي موجود كنن و اچ پي يكي رو انتخاب كنيد. آدرس سايت هايي كه اين مدل ها رو معرفي كردند در پست اول تاپيك مرجع انتخاب پرينتر اومده:
http://forum.persiantools.com/t74716.html

Yahoo!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
براي مصرف خونگي نمي خوام (براي مغازست)

من اگر يه پرينتر رنگي ليزري A3 بتونم بگيرم همه کار هام رو انجام ميده ديگه درسته؟
از چاپ عکس با کيفيت بالا تا پرينت مقالات و کار هاي دانشجويي

آيا مقرون به صرفه و عاقلانه هست که براي مغازه فقط يک پرينتر رنگي ليزري A3 بگيرم و همه ي کار هام رو با اون انجام بدم؟ قيمت همچين پرينتري حدودا چنده؟

در کل پيشنهادتون براي يک مغازه چيه؟ مي خوام اين کار ها رو بتونم انجام بدم:
1- پرينت متون (سياه و سفيد) در مقادير بالا (مثلا 100 برگ متن word در روز) در اندازه هاي A4 و A3
2- پرينت عکس و پوستر رنگي با کيفيت بالا در اندازه ي A3

از A3 هم نمي تونم بگذرم چون واقعا به چاپ A3 نياز دارم و فقط A4 کارم رو راه نمي اندازه

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
براي مصرف خونگي نمي خوام (براي مغازست)

من اگر يه پرينتر رنگي ليزري A3 بتونم بگيرم همه کار هام رو انجام ميده ديگه درسته؟
از چاپ عکس با کيفيت بالا تا پرينت مقالات و کار هاي دانشجويي

آيا مقرون به صرفه و عاقلانه هست که براي مغازه فقط يک پرينتر رنگي ليزري A3 بگيرم و همه ي کار هام رو با اون انجام بدم؟ قيمت همچين پرينتري حدودا چنده؟

در کل پيشنهادتون براي يک مغازه چيه؟ مي خوام اين کار ها رو بتونم انجام بدم:
1- پرينت متون (سياه و سفيد) در مقادير بالا (مثلا 100 برگ متن word در روز) در اندازه هاي A4 و A3
2- پرينت عکس و پوستر رنگي با کيفيت بالا در اندازه ي A3

از A3 هم نمي تونم بگذرم چون واقعا به چاپ A3 نياز دارم و فقط A4 کارم رو راه نمي اندازه
سلام
چند نفر هم قبل از شما درست پرسش مشابه رو داشتند و براي مغازه دنبال چاپگر همه كاره بودند.
ليزري رنگي نميتونه گزينه مناسبي باشه. چون كيفيت چاپ عكس بالايي نداره.
شما بايد براي كارهاي سياه و سفيد (A4) با حجم بالا، يك چاپگر ليزري خوب مثل hp 1320 بگيريد. (250 تومان) (هزينه چاپ هر برگ با اين چاپگر تقريباً: 12 تومان جوهر+ 6 تومان كاغذ).
براي چاپ تصاوير رنگي و متن ها و عكس هاي A3 هم يك چاپگر سايز بزرگ جوهرافشان بگيريد.

متاسفانه در انتخاب چاپگر جوهرافشان A3 نميتونم كمكي كنم. چون نمي دونم دقيقاً چه مدل هايي توي بازار ايران موجود هست. اما توصيه مي كنم روي مارك هاي اچ پي و كنن بيشتر از بقيه حساب كنيد. اين هم مشخصات انواع چاپگر Wide Format اچ پي و كنن و قيمت اونها (به دلار) :

http://www.bluedogink.com/canon-wide-format-printers.html
http://www.bluedogink.com/hp-wide-format-printers.html

نمي دونم كدوم مدل ها توي بازار موجود باشه، اما اينو مي دونم كه اگر باشه، قيمتش تقريباً معادل قيمت دلاري چاپگرها (با احتساب هر دلار 1000 تومان) خواهد بود. مثلاً چاپگري كه توي آمريكا 400 دلار هست، توي ايران هم تقريباً 400 هزار تومان هست.

در ضمن اگه نهايتاً به جواب پرسشتون در مورد چاپگر سايز بزرگ رسيديد، ممنون ميشم ما رو هم در جريان بگذاريد.
با تشكر

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من يك پرينتر سايز A2 احتياج دارم راستش براي چك پرينت گرفتن سايز A0 ميخوام
چند جا سر زدم كسي نداشت حالا چند تا سوال دارم
0 ايا براي اين سايز پرينتر روميزي وجود داره يا ploter
1 چه نوع از اين پرينتر را بگيرم ليزري يا جوهر افشان
2 چه ماركي را بگيرم كه هم هزينه نگه داريش بالا نباشه هم بشه جوهرش را شارج كرد
3 حدود قيمت اين دستگاه ها چه قدره؟

Yahoo!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنماييتون

چشم . اگر به نتيجه رسيدم يا پرينتر رو خريدم اطلاع ميدم

فقط يک سئوال ديگه : از هزينه ي چاپ با پرينتر هاي جوهر افشان رنگي A3 اطلاعي داريد که هر برگ پرينت تقريباً چقدر خرج داره؟

در مورد خريد جوهر افشان A3 پيشنهاد يا توصيه ي ديگري اگر داريد بفرماييد . همچنين اگر اطلاعي در مورد قابليت يا عدم قابليت شارژ کارتريج در برند هاي مختلف و هزينه ي جوهر و ... داريد ممنون ميشم راهنمايي کنيد

من دو نمونه از اين جوهر افشانا ديدم. يکيش کارتريج جوهرش 6 تايي (6 رنگ) بود و ديگري 3 يا 4 رنگ (مطمئن نيستم) . کدومش بهتره؟ کدومش کيفيت بهتر و کدومش هزينه ي چاپ کمتري داره؟ کدوم نوع رو توصيه مي کنيد؟

صرف نظر از اينکه کدام مدل ها در ايران هستند و کدام ها نيستند، پيشنهاد هاي کلي را در مورد برند ها و نوع کارتريج ها و هزينه ها بفرماييد.

Yahoo!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي يک مورد ديگه: پرينت هاي A3 سياه و سفيد رو که نمي تونم با پرينتر جوهر افشان رنگي پرينت کنم
چون هم زمان زيادي مي بره و هم هزينه ي زياد
پس بايد براي مغازه يک جوهر افشان رنگي A3 و يک ليزري سياه و سفيد A3 بگيرم...
فکر مي کنم همون ليزري رنگي A3 معقول تر و کم خرج تر باشه...

کيفيت چاپ عکس در پرينتر ليزري رنگي خيلي افتضاحه؟؟
قيمت اين نوع پرينتر ها حدوداً چنده؟

بالا