برگزیده های پرشین تولز

پرینتر و اسکنر

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43
چاپ روی سی دی فقط روی مدیای مخصوص امکان پذیر هست و بدک در نمیاد . البته در مورد چند کاره ها نظرها مختلفه ولی یه نکته وجود داره که اگر خراب بشه دست صاحبش بد جوری توی حنا میمونه ! در مورد اشتراک بین جوهر ها اطلاعی ندارم و چاپ عکس رنگی با چاپ صفحه ی رنگی متفاوته و شما میتونید کیفیت چاپتون رو انتخاب کنید . یا حق
:D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام خدمت دوستان. مي خوام ببينم اصلا سه كاره توصيه مي كنين يا نه؟ من بيشتر يه پرينتر لازم دارم. مي خوام ماهي حدود 200 برگ پرينت بگيرم. اما اگر كپي هم باشه ديگر راحت تر مي شم. اسكنر خيلي لازم ندارم.

از بين سه كاره هاي موجود سه مدل را پسنديدم. مي خوام بهم بگين كدوم برام مناسب تره.

اول) سه كاره اچ پي مدل F 380 قيمت: 63000 تومان
دوم) سه كاره اچ پي مدل C 4183 قيمت: پ129000 تومان
سوم) سه كاره اپسون مدل CX 4900 قيمت: 141000 تومان

انتخاب دوم با قيمت 129000 تومان، چهار تا قابليت داره كه انتخاب اولي نداره: چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال،‌LCD، نرم افزار بازشناسي متن يا همون OCR، چاپ روي سي دي. از اين چهار قابليت فقط يكي به دردم مي خورد: چاپ روي سي دي. اما بايد ديد آيا روي هر نوع سي دي خامي چاپ مي كنه؟ كيفيتش چطوره؟ نكند يك قابليت تشريفاتي باشه؟

بعد هم مي خواستم بدونم اگر فقط از پرينتر اين سه كاره ها استفاده كنيم جوهر كپي دست نخورده مي مونه؟ يا اينكه جوهرها بين آنها مشتركه؟

ضمنا پرينت رنگي با عكس رنگي فرق داره ديگه، درسته؟

سپاسگزار دوستان پاسخگو، مبتكرين
سلام
به نظر من اگه ماهي 200 برگ ميخواي پرينت كني، ليزري سياه و سفيد بگير كه هزينه چاپ كمتري داره (تقريباً نصف جوهرافشان).

در مورد خريد يا عدم خريد سه كاره، بايد بگم كه خريد سه كاره خوب هست، اما اگه پول خوب بدي،‌سه كاره خوب گيرت مياد، اگه بخواي با قيمت پرينتر، دستگاه سه كاره بخري، چيز مناسبي گيرت نمياد.

اگه پرينتر ليزري خواستي، مدل hp1020 بگير (115 تومن). اگه پرينتر جوهرافشان خواستي، hp 5063 يا canon 4200 (به بالا) بگير (120 تومان). اگه سه كاره ليزري خواستي، سامسونگ 4200 بگير و اگه سه كاره جوهرافشان خواستي، در محدوده قيمتي كه گفتي، من همون اچ پي 4183 رو توصيه مي كنم.

قيمت و مشخصات انواع پرينتر و سه كاره:
www.rayansaba.com

ضمناً جوهر پرينت از جوهر كپي مجزا نيست و هر دو يكي هستند.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
با سلام خدمت دوستان. مي خوام ببينم اصلا سه كاره توصيه مي كنين يا نه؟ من بيشتر يه پرينتر لازم دارم. مي خوام ماهي حدود 200 برگ پرينت بگيرم. اما اگر كپي هم باشه ديگر راحت تر مي شم. اسكنر خيلي لازم ندارم.

از بين سه كاره هاي موجود سه مدل را پسنديدم. مي خوام بهم بگين كدوم برام مناسب تره.

اول) سه كاره اچ پي مدل F 380 قيمت: 63000 تومان
دوم) سه كاره اچ پي مدل C 4183 قيمت: پ129000 تومان
سوم) سه كاره اپسون مدل CX 4900 قيمت: 141000 تومان

انتخاب دوم با قيمت 129000 تومان، چهار تا قابليت داره كه انتخاب اولي نداره: چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال،‌LCD، نرم افزار بازشناسي متن يا همون OCR، چاپ روي سي دي. از اين چهار قابليت فقط يكي به دردم مي خورد: چاپ روي سي دي. اما بايد ديد آيا روي هر نوع سي دي خامي چاپ مي كنه؟ كيفيتش چطوره؟ نكند يك قابليت تشريفاتي باشه؟

بعد هم مي خواستم بدونم اگر فقط از پرينتر اين سه كاره ها استفاده كنيم جوهر كپي دست نخورده مي مونه؟ يا اينكه جوهرها بين آنها مشتركه؟

ضمنا پرينت رنگي با عكس رنگي فرق داره ديگه، درسته؟

سپاسگزار دوستان پاسخگو، مبتكرين

با سلام

تا اونجایی که من می دونم (و مطمئینم) جوهر ها یکی هستش.

یک مطلبی که خیلی مهمه جدا بودن جوهرهای رنگی هست (یعنی در واقع 4 کارتریجی) این جوری باشه بهتره

من خودم MP510 CANON دارم ازشم خیلی راضیم قیمتشم 145 بودش. اگر بخواهی چاپ رو CD هم داشته باشه باید MP600 بگیری که 200 در می آد ولی واقعا چیز توپیه.

در ضمن من از EPSON خوب نشنیدم اگر از اون سه تا خواستی بگیری HP بگیر (در ضمن جوهرهای HP گرون هستش:p)

تو سایت تامز یه مقایسه بین 3 کاره های زیر 150 دلار کرده

http://www.tomshardware.com/2007/01/17/multifunctional-printers/

اینم یکم قدیمیه ولی بد نیست برای مقایسه.

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
اقا من یه پرینتر می خوام لیزری حدود 200 هزار تومن .در روز هم باهاش می خواهم 80 صفحه پرینت کنم چه پیشنهادی به من می کنید .
حالا چند تا سوال؟
منظور از هزینه شارژچیه؟
هزینه کاتریج لیزری ها چنده؟
از کجا بگیرم بهتره (پایتخت ، ایران زمین ، رضا)
سامسونگ بهتره یا hp (هزینه کاتریج کدوم کمتره)

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه ماهي 200 برگ ميخواي پرينت كني، ليزري سياه و سفيد بگير كه هزينه چاپ كمتري داره (تقريباً نصف جوهرافشان).

در مورد خريد يا عدم خريد سه كاره، بايد بگم كه خريد سه كاره خوب هست، اما اگه پول خوب بدي،‌سه كاره خوب گيرت مياد، اگه بخواي با قيمت پرينتر، دستگاه سه كاره بخري، چيز مناسبي گيرت نمياد.

اگه سه كاره ليزري خواستي، سامسونگ 4200 بگير و اگه سه كاره جوهرافشان خواستي، در محدوده قيمتي كه گفتي، من همون اچ پي 4183 رو توصيه مي كنم.

:) سلام دوست عزيز. رنگي بودن پرينتر يا سه كاره اي كه مي گيرم برام مهمه. پس سياه و سفيد نمي خوام.

در واقع من يك دوكاره خوب مي خوام (پرينتر و كپير)! ولي خب از آنجا كه به نظر مي رسه دو كاره اي در كار نيست، بايد سه كاره بخرم. اگر محدوده قيمت را كمي بالاتر ببريم، يعني تا 200 هزار تومن، آن وقت پيشنهادتون چيه؟ اگر فكر مي كنيد قيمت من پايينه، قيمت خوبي كه بايد بدم چقدره؟

راسته كه اگر يكي از بخش هاي سه كاره خراب بشه، باقي بخش ها ديگر كار نمي كنن؟

يك فرض ديگر هم بكنيم و آن اين كه من بي خيال سه كاره شوم و به همان پرينتر رنگي رضايت دهم. پرينتر رنگي مناسب كار من كدومه؟ نظرتون راجع به Deskjet D5063 اچ پي كه هشتاد و سه هزار تومن قيمت داره چيه؟:)

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
اقا من یه پرینتر می خوام لیزری حدود 200 هزار تومن .در روز هم باهاش می خواهم 80 صفحه پرینت کنم چه پیشنهادی به من می کنید .
حالا چند تا سوال؟
منظور از هزینه شارژچیه؟
هزینه کاتریج لیزری ها چنده؟
از کجا بگیرم بهتره (پایتخت ، ایران زمین ، رضا)
سامسونگ بهتره یا hp (هزینه کاتریج کدوم کمتره)

کسی نیست راهنمایی کنه:blink::blink::blink::blink:

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی نیست راهنمایی کنه:blink::blink::blink::blink:
:) سلام. منظور از هزينه شارژ: كاتريج ها بعد از مدتي نياز به تعويض دارند و آن موقعي است كه جوهرشان تمام مي شود. اما بعضي از كارتريج ها اين قابليت را نيز دارند كه يكي دوباري بدون تعويض، شارژ گردند. اينها اونهايي اند كه در مشخصاتشون، قابليت CIS ذكر شده باشه. پرسيديد سامسونگ يا اچ پي؟ اچ پي بيشتر توصيه شده است. اما بايد توجه كرد كه هزينه كارتريج هاي اچ پي بيشتر است. :)

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
اقا من بین این دو تا گیر کردم یکی کمک کنه چون باید تو چند روز اینده بخرم؟
120 تومن HP - 1020

140تومن SAMSUNG - ML-2570

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
چاپ روی سی دی فقط روی مدیای مخصوص امکان پذیر هست و بدک در نمیاد . البته در مورد چند کاره ها نظرها مختلفه ولی یه نکته وجود داره که اگر خراب بشه دست صاحبش بد جوری توی حنا میمونه ! در مورد اشتراک بین جوهر ها اطلاعی ندارم و چاپ عکس رنگی با چاپ صفحه ی رنگی متفاوته و شما میتونید کیفیت چاپتون رو انتخاب کنید . یا حق
:D

شما از اینا داری ؟
چی دارین دقیق ؟

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بین این دو تا گیر کردم
120 تومن HP - 1020

140تومن SAMSUNG - ML-2570

:) چه دوستان توي محل و چه دوستان اينجا اچ پي رو بيشتر ترجيح مي دن و توصيه مي كنن. دوست من همين اچ پي 1020 رو داره و ازش راضيه. تو همين فروم هم هستن دوستاني كه از اين مدل داشته باشن يا اين مدل رو توصيه كنن. :)

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
:) چه دوستان توي محل و چه دوستان اينجا اچ پي رو بيشتر ترجيح مي دن و توصيه مي كنن. دوست من همين اچ پي 1020 رو داره و ازش راضيه. تو همين فروم هم هستن دوستاني كه از اين مدل داشته باشن يا اين مدل رو توصيه كنن. :)

دقیقا" تایید میشه .
اصلا کار ساموسنگ اینجور چیزا نیست .
اچ پی سری 10xx از سگ کارترین پرینتارهاست . مصرفش هم خیلی کمه . خرابی هم اصلا نداره .

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
از این دو دوست که را هنمایی کردن ممنونم.

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
من قصد خرید یه پرینتر لیزری سیاه و سفید رو دارم . بودجه هم در حد150 - 140 تومان .

1. اینکه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ؟
2. با کارتریجی که روی پرینتر هست چند برگ میشه پرینت گرفت ؟
3. آیا کارتریج قابل شارژ هست ؟ اگه جواب مثبت هست هزینه شارژ چقدره و با کارتریج شارژ شده چند برگ میشه پرینت گرفت ؟
4. قیمت کارتریج نو چقدره ؟
5. آیا پرینتر سیاه و سفید لیزری هم از این مدلهای ALL-In-One داره ؟ اگه داره آیا خریدش رو پیشنهاد میکنید ؟ ( با توجه به بودجه من )
.
.
مورد دوم هم اینه که 1 پرینتر جوهر افشان رنگی کانن مدل ip4000 دارم که جوهرش الان 1 سالی هست تمام شده و بدون استفاده افتاده . اما تا الان کارتریجش رو شارژ نکردم .

می خواهم این کانن رو بفروشم . ( چونکه از پرینتر رنگی الان دیگه هیچ استفادهای ندارم و قیمت پرینتش هم واسه من به صرفه نیست ).
حدود چقدر بفروشمش منصفانه فروختم؟ ( البته پرینتر سالمیه فقط جوهر تمام کرده )

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
:) سلام دوست عزيز. رنگي بودن پرينتر يا سه كاره اي كه مي گيرم برام مهمه. پس سياه و سفيد نمي خوام.

در واقع من يك دوكاره خوب مي خوام (پرينتر و كپير)! ولي خب از آنجا كه به نظر مي رسه دو كاره اي در كار نيست، بايد سه كاره بخرم. اگر محدوده قيمت را كمي بالاتر ببريم، يعني تا 200 هزار تومن، آن وقت پيشنهادتون چيه؟ اگر فكر مي كنيد قيمت من پايينه، قيمت خوبي كه بايد بدم چقدره؟

راسته كه اگر يكي از بخش هاي سه كاره خراب بشه، باقي بخش ها ديگر كار نمي كنن؟

يك فرض ديگر هم بكنيم و آن اين كه من بي خيال سه كاره شوم و به همان پرينتر رنگي رضايت دهم. پرينتر رنگي مناسب كار من كدومه؟ نظرتون راجع به Deskjet D5063 اچ پي كه هشتاد و سه هزار تومن قيمت داره چيه؟:)
سلام
اگه ميخواي سه كاره خوب بگيري به نظرم بين اين دو تا يكيشو انتخاب كن:
Canon MP600 (قيمت 205 تومن)
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1504

و HP 5183 (قيمت: 200 تومن)
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1151

اگه ميخواي پرينتر تك بخري، بين hp 5063 و canon 4200 يكي رو انتخاب كن. (قيمت: حدود 120 تومن)

ضمناً اين كه در صورت خرابي يكي از قطعات، مابقي هم از كار مي افتند درست نيست. البته به هر حال هر قطعه اي خراب بشه، شما ناچاريد كل دستگاه رو ببريد براي تعمير، اما در صورت خرابي اسكنر، پرينتر همچنان كار مي كنه و بالعكس. ولي در صورت خرابي هر يك از اين دوتا، كپي از كار مي افته.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من قصد خرید یه پرینتر لیزری سیاه و سفید رو دارم . بودجه هم در حد150 - 140 تومان .

1. اینکه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ؟
2. با کارتریجی که روی پرینتر هست چند برگ میشه پرینت گرفت ؟
3. آیا کارتریج قابل شارژ هست ؟ اگه جواب مثبت هست هزینه شارژ چقدره و با کارتریج شارژ شده چند برگ میشه پرینت گرفت ؟
4. قیمت کارتریج نو چقدره ؟
5. آیا پرینتر سیاه و سفید لیزری هم از این مدلهای ALL-In-One داره ؟ اگه داره آیا خریدش رو پیشنهاد میکنید ؟ ( با توجه به بودجه من )
.
.
مورد دوم هم اینه که 1 پرینتر جوهر افشان رنگی کانن مدل ip4000 دارم که جوهرش الان 1 سالی هست تمام شده و بدون استفاده افتاده . اما تا الان کارتریجش رو شارژ نکردم .

می خواهم این کانن رو بفروشم . ( چونکه از پرینتر رنگی الان دیگه هیچ استفادهای ندارم و قیمت پرینتش هم واسه من به صرفه نیست ).
حدود چقدر بفروشمش منصفانه فروختم؟ ( البته پرینتر سالمیه فقط جوهر تمام کرده )
در مورد خريد ليزري، جواب تمام پرسش هاتون رو درپست دوم از مرجع انتخاب پرينتر ببينيد:
http://forum.persiantools.com/t74716.html

اما در مورد جوهرافشان كه گفتيد، فكر نمي كنم بتونيد بيشتر از 30 تومن بفروشيدش. چون چاپگر جوهرافشان وقتي جوهرش تموم شد ديگه قيمت چنداني نداره. در عين حال، زير 25 تومن هم نفروشيدش. چون كمتر از اين انگار مفت فروختيد.

heavaz60

Registered User
لایک‌ها
0
در مورد خريد ليزري، جواب تمام پرسش هاتون رو درپست دوم از مرجع انتخاب پرينتر ببينيد:
http://forum.persiantools.com/t74716.html

مرسی از کمکت جواد جان.

فقط جواب این سئوالم نبود که قیمت کارتریج نو چقدره ؟

و 1 سئوال دیگه هم که الان برام پیش اومد اینه که با کارتریج شارژ شده چقدر کیفیت پرینت افت میکنه ( و آیا اصلا مثل پرینتر های جوهر افشان کیفیت افت میکنه ؟ ) [ چون اصلا از سیستم پرینتر های لیزری اطلاعی ندارم ]

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
مرسی از کمکت جواد جان.

فقط جواب این سئوالم نبود که قیمت کارتریج نو چقدره ؟

و 1 سئوال دیگه هم که الان برام پیش اومد اینه که با کارتریج شارژ شده چقدر کیفیت پرینت افت میکنه ( و آیا اصلا مثل پرینتر های جوهر افشان کیفیت افت میکنه ؟ ) [ چون اصلا از سیستم پرینتر های لیزری اطلاعی ندارم ]
خواهش مي كنم.
قيمت كارتريج شارژ شده، حدود 60 تومن هست و با شارژ كارتريج ها، افت كيفيت وجود داره، اما به حدي نيست كه احساس نارضايتي كنيد. شايد 10-15 درصد. كه البته با هر بار شارژ، اين افت كيفيت تشديد نميشه،‌اما بعد از هر 3 بار شارژ بايد درام رو هم تعويض كنيم.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
دوستان این تانک های پرینتر های اپسون چطویه؟
من میخام یه R270 بگیرم گفت تانکش 90 تومن:wacko:
می خاستم ببینم اگه اینو بگیرم واقعا دیگه نیازی به تعویض هد و کارترج ندارم؟
من واسه کار سنگین میخام ( شاید روزی 200 تا ) آیا R270 + تانک جوهر جوای کارم رو میده؟
ممنون دوستان عجله دارم. یکشنبه دارم میرم بگیرم.
راستی اگه آدرس نمایندگی مادیران رو دارین ( پاساژ ایران یا علاالدین ) میترسم کارتریج تقلبی بدن:(

بالا