برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته سرباز گردن کلفت میبرن . مدت سربازی هم اونجاها کمتره یک کمی . اما خوب اگر زنده بمونی خوبه

دوست عزيز نگاه كن يه چي بگم من خونمون لب مرز عراقه نمي دوني بدون.از اين خبرا نيست كه داري ميگي و دادو بيداد را مي ندازي در ضمن پالس منفي دادن به كسايي كه الان اضطراب خود سربازي رو دارن با هزار تا كوفت و زهرمار ديگه اصلا درست نيست:hmm:

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
نبود 80 روز دیگه نبود
حیف توفروم نمیشه لیوان شکست ....

Last edited:

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان
اگه مي شه يكي در مورد كد خوردن اونايي كه برگه موثر مثل تاهل و تك فرزندي دارن توضيح بده اونام اكه كد بخورن ميوفتن شيراز ؟؟؟ يا تو شهر خودتم مي شه

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام خدمت دوستان
اگه مي شه يكي در مورد كد خوردن اونايي كه برگه موثر مثل تاهل و تك فرزندي دارن توضيح بده اونام اكه كد بخورن ميوفتن شيراز ؟؟؟ يا تو شهر خودتم مي شه

من الان 20 روز خدمتم پادگان 01 تهران ..... در مورد کد خوردن باید بگم اگر شما شرایط دار باشی مثل متاهلی/امریه / پدر نظامی/تک فرزندی و فوق لیسانس به بالا در دوران آموزشی مدارکت رو تحویل میدی و موقع آخر دوره شما جزو کسانی میشی که در اولویت شهر انتخابی خودت که موقع پر کردن برگه روز اول آموزشی قرار میگیری ...... روز اول که میری پادگان برای آموزشی یک برگه میدن بهت که توش 3 تا اولویت شهر مورد نظرت رو در موقع تقسیم قید میکنی منظورم اونه .

رشتهای علوم انسانی 95٪ کد میخورن مثلا رشته زبان جغرافیا شیراز رسته زرهی و پیاده / اصفهان / بروجرد و ارومیه میرن و تعدادی هم در تهران مثلا پرندک لشگرک کد میخورن که اینا بدترن ! پرندک و لشکرک به مراتب سخت تر از شیراز هست ! رسته زرهی شیراز بهتر از پیاده هست و وای به اون روزی که بری تو تکاوری ...... رشتهای عمران مکانیک و فوق لیسانس به طور مستقیم و بدون کد تقسیم میشن .ابته اینا همگی در مورد نیرو زمینی ارتش هست و در مورد نیرو هوایی و غیره صدق نمیکنه .

Last edited:

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من الان 20 روز خدمتم پادگان 01 تهران ..... در مورد کد خوردن باید بگم اگر شما شرایط دار باشی مثل متاهلی/امریه / پدر نظامی/تک فرزندی و فوق لیسانس به بالا در دوران آموزشی مدارکت رو تحویل میدی و موقع آخر دوره شما جزو کسانی میشی که در اولویت شهر انتخابی خودت که موقع پر کردن برگه روز اول آموزشی قرار میگیری ...... روز اول که میری پادگان برای آموزشی یک برگه میدن بهت که توش 3 تا اولویت شهر مورد نظرت رو در موقع تقسیم قید میکنی منظورم اونه .

رشتهای علوم انسانی 95٪ کد میخورن مثلا رشته زبان جغرافیا شیراز رسته زرهی و پیاده / اصفهان / بروجرد و ارومیه میرن و تعدادی هم در تهران مثلا پرندک لشگرک کد میخورن که اینا بدترن ! پرندک و لشکرک به مراتب سخت تر از شیراز هست ! رسته زرهی شیراز بهتر از پیاده هست و وای به اون روزی که بری تو تکاوری ...... رشتهای عمران مکانیک و فوق لیسانس به طور مستقیم و بدون کد تقسیم میشن .ابته اینا همگی در مورد نیرو زمینی ارتش هست و در مورد نیرو هوایی و غیره صدق نمیکنه .

ممنون سالار اما يه سوال مي شه بعد آموزشي اين اولويت بندي رو عوض كرد

Last edited:

trader.1

Registered User
لایک‌ها
41
سلام آقایون

بالاخره آموزشی منم تموم شد

گردان 045 آموزشی نیروی زمینی ارتش ، قوچان ( سیبری ) :f34r:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعضی از هم دوره ایها افتادن لویزان و اقدسیه ، منم همونطور که توی امریه نوشته تا 25 اسفند باید خودمو به لشگر 23 تکاوری آج پرندک معرفی کنم .

حالا میخوام بدونم که میشه انتقالی بگیرم به یه پادگان دیگه یا نه ؟ ( مثلا همون اقدسیه یا لویزان )

من نمیخوام تکاور بشم ؛ اونم توی پرندک :wacko:

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقایون

بالاخره آموزشی منم تموم شد

گردان 045 آموزشی نیروی زمینی ارتش ، قوچان ( سیبری ) :f34r:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعضی از هم دوره ایها افتادن لویزان و اقدسیه ، منم همونطور که توی امریه نوشته تا 25 اسفند باید خودمو به لشگر 23 تکاوری آج پرندک معرفی کنم .

حالا میخوام بدونم که میشه انتقالی بگیرم به یه پادگان دیگه یا نه ؟ ( مثلا همون اقدسیه یا لویزان )

من نمیخوام تکاور بشم ؛ اونم توی پرندک :wacko:

مگه پرندك با لويزان چه فرقي داره.منظورم تكاوريه؟؟؟؟؟

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
آقا من خودم بچه کردستانم لب مرز.داداشمم سربازه.هیچم ازین خبرای چرته نمیدونم بکش بکش و اینا نیست خیالتون راحت.در ضمن هر کشوری لب مرزش درگیریهای مختصری داره مربوط به مرزبانی اینا که اونم قاچاق لوازم و ورود و خروج غیر قانونی که اینام دیگه مثل اون آرنولد بازییایی که بعضیا میگن نیست.:)سخت نگیرید همه جا امن و امانه.

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من خودم بچه کردستانم لب مرز.داداشمم سربازه.هیچم ازین خبرای چرته نمیدونم بکش بکش و اینا نیست خیالتون راحت.در ضمن هر کشوری لب مرزش درگیریهای مختصری داره مربوط به مرزبانی اینا که اونم قاچاق لوازم و ورود و خروج غیر قانونی که اینام دیگه مثل اون آرنولد بازییایی که بعضیا میگن نیست.:)سخت نگیرید همه جا امن و امانه.

منم تاييد مي كنم اما در مورد كردستان در بلوچستان رو جديدا خبر معتبر ندارم .

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
نبود 79 روز دیگه نبود
حیف توفروم نمیشه لیوان شکست ....

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
ممنون سالار اما يه سوال مي شه بعد آموزشي اين اولويت بندي رو عوض كرد

تا اونجایی که من دیدم و میدونم خیر نمیشه ...... چون این تقسیم نیرو از طرف ستاد کل ارتش انجام میشه و ربطی به نیرو زمینی و پادگان محل خدمت نمیشه و فقط یکبار اینکار انجام میشه .... پس هرکاری میخای بکنی الان انجام بده .

Milad.Cc

Registered User
لایک‌ها
25
خوب خدا رو شكر اين اموزشي ما هم به خير و خوشي تمام شد ! البته جداي از خير ، توي خوش بودنش كمي شك دارم !
طبق قول قبلي ، يه سري اطلاعات كلي مي خوام بدم كه اميدوارم به درد تمامي آش خور بعد از اينها بخوره :)
---
1- اول از همه بگم كه من توي نيرو هوايي **** خدمت مي كنم و اينطور كه همه ميگن ، خيلي آسونتر از ارتش هست . با چند تا از سربازهاي ارتش هم كه صحبت كردم ، براي خودم هم اين مهم ثابت شد ! پس ب احتمال خيلي زياد اين نوشته نوشته به درد برادران پاسدار مي خوره !

2- چيزي كه توي آموزشي خيلي خيلي مرسوم هست ، ترسوندن از تجديد دوره ، بازداشت ؛ تجديد اردو و اضافه خدمته ! چيزي كه قبل از خدمت به ما گفتن و ما باور نكرديم . به ما مي گفتند اگر با كسي دعوا كني يا سيگار بكشي يا .... سه سوت تجديد دوره ميشه ! باور كنيد تو گروهان خود ما كسي بود كه تقريبا هر روز دعوا مي كرد ، هفته اي 2 رو به خاطر سيگار يا دعوا بازداشت بود و در كل موجود شري بود ، ولي تجديد دوره نشد ! پس بي خود نترسيد !

3- كلا فرمانده گروهان ها بيشتر از اينكه شما رو از نظر جسمي اذيت كنند ، از نظر روحي مورد عنايت قرارتون ميدن ! پس چه خوبه شما كمي بيشتر از من ريلكس باشيد و هر چي گفتند ، باور نكنيد !

4- اگر مي خواين 60 شب خوب رو پشت سر بگذاريد ، سعي كنيد با كسي درگير نشيد ! طيف فرهنگ و اخلاق آدم هاي محيط پادگان به حدي گستردست كه عمرا شما بتونيد با همه اونها بسازيد ! پس چه خوبه كه روابطتون رو تا حد امكان محدود كنيد ، مطمئن باشيد بد نمي بينيد !

5- سخت ترين قسمت اموزشي كه باور كنيد هنوز هم وقتي بهش فكرمي كنم ، پشتم ميلرزه ؛ شب اولشه ! هيچ جوري نميشه توصيفش كرد . آدم دلش به بدترين شكل ممكن مي گيره و هواي خونه به سرش ميزنه ! اين يه حالت عموميه و همه خدمت رفته ها حفم رو تاييد مي كنند !

6- سعي كنيد مريض نشيد و اگر شديد ، سعي كنيد بدتر نشيد ! از شانس بد من ، همون هفته اول يه مريضي افتاد تو آسايگاه كه چيزي بيت آنفولانزا و تب ولرز و سرما خوردگي بود . همه يك هفته اي خوب شدند و من 3 هفته درگيرش بودم ! جالبه بدونيد من كه از آمپول مي ترسيدم ، مجبور شدم خودم تنهايي برم بهداري و 2 تا 2 تا آمپول بزنم ! و باز جالبتر اينكه بدونيد بچه ها همه به من مي گفتند دكتر به دو دليل : يكي اينكه از همه تميز تر بودم و همش تو حموم بودم! دوم اينكه كمدم پر از دارو بود هر كي مريض ميشد ميومد پيش من ! بدترين خاطرات من از آموزشي ، شب هايي بود كه از تب و لرز خوابم نمي برد ...

7- بيخيال باشيد ! اگه بخواين مثل 2 هفته اول من هر روز "نبود" بكشيد ، سرويس ميشين ! هرچقدر راحت تر بگيريد ، راحتتر ميگذره !
8- تخمه به هيچ وجه فراموش نشه ! نمي دونيد توي پياده روي ها چه فازي ميده دي:
---------
چيزهائيكه بايد با خودتون ببريد :
1- خوردني ها :
1-1 تخمه به مقدار كافي
2-1 شكلات به مقدار كافي
3-1 انواع كنسرو (ماهي ؛ مرغ ؛ بادمجان ؛ لوبيا) حداقل 15 عدد
4-1 كافي ميكس و هات چاكلت و چاي كيسه اي معطر
5-1 بيسكوئيت (ترجيحا ساقه طلائي) 5 عدد
6-1 سانديس حداقل 10 عدد
7-1 پياز به مقدار لازم !
8-1 بادام ، پسته ، بادام هندي و كلا مغز هاي مقوي
9-1 انواع دارو (قرص فارماتوم يا قرص جوشان مولتي ويتامين ، مسكن قوي و معمولي ، شربت سينه ، سرما خوردگي و...)
10-1 كمپوت حداقل 5 عدد
تبصره 1 : خيلي از اينها رو توي بوفه پادگان هم مي فروشند كه معمولا كيفيت خوبي نداره .پس بهتره با خودتون ببريد !
تبصره 2 : فكر نكنيد من آدم شكمويي هستم ! باور كنيد تنها كاري كه در مواقع بيكاري ميشه انجام داد ؛ خوردنه ! ضمنا اگر مثل من باشيد و دست به تعرفتون خوب باشه ، تمامي مقادير فوق رو بايد دو برابر بكنيد !
2- غير خوردني ها !
1-2 درباز كن
2-2 دستمال مرطوب
3-2 دستمال مرطوب
4-2 نخ و سوزن
5-2 قيچي و چراغ قوه كوچك (اين 2 تا رو بايد مخفيانه ببريد داخل !)
6-2 نوار چسب
7-2 حداقل 4 عدد خودكار
8-2 حداقل 2 عدد دفتر (براي روزنگار ، يادگاري و...)
9-2 اگر احل مطالعه هستيد ، چند كتاب جيبي . شديدا كتاب هاي كوئيليو رو توضيه مي كنم !
10-2 جوراب پشمي بلند مشكي و پيراهن گرم فراموش نشه
--------------------
چند توصيه دوستانه :
* سعي كنيد هر چه سريعتر با دژبان ها ، انتطامات سالن غذاخوري ؛ ارشد ها ؛ دژبان حمام ؛فرمانده گروهانتون و كلا آدم هايي كه كارتون گيرشونه ارتباط برقرار كنيد ، حالا بقيه هر چي مي خوان بگن !
* در اولين فرصت يك دوست خوب پيدا كنيد ! هواي دوستتون رو همه جوره داشته باشيد و دوستتون رو هم تفهيم كنيد كه هواتون رو همه جوره داشته باشه :) جدا گاهي به يكي نياز پيدا مي كنيد !
* حداقل با خودتون 100 هزار تومن پول به صورت 5 هزار توماني ببريد . تو دوران آموزشي ؛ پول عجيب خرج ميشه ! باورتون ميشه من 300 تومن خرج كردم ؟!
*همونطور كه گفتم لازم نيست با همه رابطه دوستانه برقرار كنيد ، ولي با همه سلام عليك داشته باشيد. ابدا با كسي چپ نيافتيد كه مي تونه خيلي آزار دهنده باشه!
*چتر باز تو آموزشي زياده ! مواظب باشيد مثل من تبديل به باند فرود نشين ! البته اين بر ميگرده به خصلت بد ِ دست و دلبازي من ! ولي خوب تو آموزشي يه دونه بيسكونيت گاهي حكم طلا رو داره ! مخصوصا تو آموزشي !
* مايعات زياد بخوريد
-------------------
نكته طلائي :
باور كنيد ، باور كنيد ، باور كنيد آموزشي به اون سختي هايي هم كه مي گن نيست ! به نظر من ترسش خيلي هراس انگيز تر از خودشه ! به محضي كه كلاس هاتون شروع ميشه ، ديگه گذر زمان رو احساس نمي كنيد . دوران بدي نيست و پره از خاطره . حتما خاطراتتون رو مكتوب كنيد . من كه العان 48 ساعت از ترخيصم ميگذره ، كمي دلم براي اون روزها تنگ شده ، ديگه 2 سال بعدش كه مشخصه ...

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون ميلاد جان از راهنماييت شايد باورت نشه اما من كه تقريبا همه پست هاتو خونده بودم اين آخري چيزي جداست انگار يه درجه مردتر شدي باور كن شوخي نمي كنم.

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
به سلامتی میلاد جان . کجا بودی من پست قبلیاتو نخوندم نیرو هوایی احتمالا اردکان بودی دیگه درسته؟

shahi boobooli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
الان یک ماه از خدمتم در یگان میگذره
همش در حال پست دادنیم
اونقدر ها هم که میگند پست بد نیست خیلی هم حال میده
تو 48 ساعت 8 ساعت پست میدی بقیش رو بیکاری این سخته؟
پس از پست نترسید
یک روز کامل بیکاری فرداش 2 ساعت پست میدی 4 ساعت استراحت میکنی که در روز میشه 4 بار پست دادن دو بار تو

روز دو بار تو شب

سوالی که الان دارم اینه:
میخوام MP3 Player وارد پادگان کنم بهترین روش چیه؟
کجا جاسازی کنم؟
اگه ازم گرفتند چی مشه؟ تازه باز دو حالت داره
اگه دم دژبانی گرفتند چی میشه؟ اگه بردم تو بعد گرفتند چی میشه؟
ممنون از راهنماییتون
با تشکر

uosof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

سوالی که الان دارم اینه:
میخوام MP3 Player وارد پادگان کنم بهترین روش چیه؟
کجا جاسازی کنم؟
اگه ازم گرفتند چی مشه؟ تازه باز دو حالت داره
اگه دم دژبانی گرفتند چی میشه؟ اگه بردم تو بعد گرفتند چی میشه؟
ممنون از راهنماییتون
با تشکر

از اينا بخر كه شبيه ساعت مچيه.كسي نمي فهمه.

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
الان یک ماه از خدمتم در یگان میگذره
همش در حال پست دادنیم
اونقدر ها هم که میگند پست بد نیست خیلی هم حال میده
تو 48 ساعت 8 ساعت پست میدی بقیش رو بیکاری این سخته؟
پس از پست نترسید
یک روز کامل بیکاری فرداش 2 ساعت پست میدی 4 ساعت استراحت میکنی که در روز میشه 4 بار پست دادن دو بار تو

تا 3 ماه خوبه اما بعد از آن دیگه نمیشه تحمل کرد به قدری این پروسه تکراری و عذاب آور میشه که حد نداره و البته زمستان امسال اصلا سرد نبود!

Milad.Cc

Registered User
لایک‌ها
25
لطف داري دوست من ، خودم هم دارم تغييرم رو احساس مي كنم :)
--
اره بهروز جان ؛ تو پ.خ كه گفتم بهت ؛ اردكان بودم

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
لطف داري دوست من ، خودم هم دارم تغييرم رو احساس مي كنم :)
--
اره بهروز جان ؛ تو پ.خ كه گفتم بهت ؛ اردكان بودم

ها آره یادم اومد. به سلامتی. قانعی چطور بود؟ زیاد که اذیتتون نکرد؟!

پ.ن. : شما 27 امین نفری هستی که به من میگی بهروز :blush:

بالا