برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد "همستر"

b072

Registered User
لایک‌ها
4
Ghafase hamsteram barash koochik shode... Kasi nazari dare? Kasi tu esfahan petshop soragh dare?
Sent from my Windows phone using Board Express tapatalk

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
سلام
نمیدونم این چه تلاشی داره واسه فرار پدر منو در اورده هر چی تو قفس هست جور میکنه که بتونه فرار کنه از لوله بگیر تا ضرف غذا همش باید مواظبش بود دوبار فقط همسرم فقط فرار گرفتتش
یه چیزه دیگه این چرا تو دست نمیاد همش فرار میکنه؟
بعد من وقتی قلقلکش میدم بر میگرده به پشت خودشو تکون میده یعنی بدش میاد؟؟؟
با چرخ و فلکشم اصلا کاری نداره فقط از تو لوله دستمال توالت میره اینور اونور
واسه فرار همیشه مثل ماهی لجن خوار چسبیده به شیشه لی لی هم میکنه :دی

دیگه روش های عادتی شدن رو نوشتم قبلا , سخته یکم ...پیر که بشن راحتر میشه ! :دی
خب بستگی به قلقلکش داره , شاید یکجوری قلقلک بدین که روده هاش بخواد در بیاد :دی

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
امین جان ممنون ولی انگار نه انگار این نفهم تر از این داستاناس
ناخونامو گاز میگیره ها با دستم بازی میکنه ولی همین که میام بگیرمش دنباب بازی شروع میشه مثل موشک میدوه

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
امین جان ممنون ولی انگار نه انگار این نفهم تر از این داستاناس
ناخونامو گاز میگیره ها با دستم بازی میکنه ولی همین که میام بگیرمش دنباب بازی شروع میشه مثل موشک میدوه

ببخشید من پابرهنه میپرم وسط بحثتون
ولی باید بگم که دقیقا رفتار همشون به همین شکلیه که شما میفرمایید ،(کلا خیلی بی شخصیتا:D) حرص آدمو در میارن ، غذا رو خوب از دست آدم کش میرن ، اما اصلا بهت محل نمیدن همش میخوان بپیچوننت و در برن :eek:(آدم یاد این دختر و پسرای جوون میفته:blush:) ، زیاد نباید انتظار داشت.
این همستری که ما الان داریم هم به همین شکله.
الان با اینکه حدودا یک ماه مهمون ماست اصلا به ما عادت نداره رفتارش همراه با ترس زیاده از هر حرکت ما میترسه...:wacko:
فکر میکنم یکم باید حوصله کرد شاید در بلند مدت با یک کار روانشناسی عمیق بشه اینا رو سر راه آورد.

khafan12

Registered User
لایک‌ها
28
دوستان توجه داشته باشید که نر ها کلا به این شکل هستن زیاد راحت نیستن عادت نمیکنن به ادم ولی ماده به این شکل نیست خیلی راحت هم توی دست خوابش میبره !! یا موقعی که خوابه میتونی به ارومی تو دستت بزاری بیدار نمیشه ولی نر اینجوری نیست سریعا واکنش نشون میده

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام
این به در یخچال خونه شرطی شده در رو که وا میکنی مثل سگ میاد رو دوتا پاش وا میسته نیکات میکنه یه چی بهش بدی بخوره
از کنارش رد میشه دنبال خوراکی میگرده
اون روز بهش سویا دادم انقدر تند تند خورد گفتم الان خفه میشه لپش شده بود اندازه گردو
ولی کلا کارای خنده دار زیاد میکنه
تنها بدیش نفهم بودنشه

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
ببخشید من پابرهنه میپرم وسط بحثتون
ولی باید بگم که دقیقا رفتار همشون به همین شکلیه که شما میفرمایید ،(کلا خیلی بی شخصیتا:D) حرص آدمو در میارن ، غذا رو خوب از دست آدم کش میرن ، اما اصلا بهت محل نمیدن همش میخوان بپیچوننت و در برن :eek:(آدم یاد این دختر و پسرای جوون میفته:blush:) ، زیاد نباید انتظار داشت.
این همستری که ما الان داریم هم به همین شکله.
الان با اینکه حدودا یک ماه مهمون ماست اصلا به ما عادت نداره رفتارش همراه با ترس زیاده از هر حرکت ما میترسه...:wacko:
فکر میکنم یکم باید حوصله کرد شاید در بلند مدت با یک کار روانشناسی عمیق بشه اینا رو سر راه آورد.
بله قطعا خوب میشن همشون , مثلا دیگه سه سال بگذره دیگه پیر میشه نمیتونه راه بره بعدش خووووووووووب عادتی میشه :دی
دوستان توجه داشته باشید که نر ها کلا به این شکل هستن زیاد راحت نیستن عادت نمیکنن به ادم ولی ماده به این شکل نیست خیلی راحت هم توی دست خوابش میبره !! یا موقعی که خوابه میتونی به ارومی تو دستت بزاری بیدار نمیشه ولی نر اینجوری نیست سریعا واکنش نشون میده
همستر رو اگر در هنگام خواب بهش دست بزنی , همچین گازت میگیره که تا مغزت درد میگیره :دی

سلام
این به در یخچال خونه شرطی شده در رو که وا میکنی مثل سگ میاد رو دوتا پاش وا میسته نیکات میکنه یه چی بهش بدی بخوره
از کنارش رد میشه دنبال خوراکی میگرده
اون روز بهش سویا دادم انقدر تند تند خورد گفتم الان خفه میشه لپش شده بود اندازه گردو
ولی کلا کارای خنده دار زیاد میکنه
تنها بدیش نفهم بودنشه

بنظرم سویا هم چرب هست و هم شور و جزو غذا های ممنوعه و خطرناک محسوب میشه.

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
سلام
دوستان لطفا کمک کنید...

موقعی که این همستر رو گرفتم ، فروشنده این اسپری رو هم داد گفت که میتونید روی خود همستر هم اسپری کنید

HTML:
http://www.hamster-iran.ir/15431/10219

منم این کار رو کردم ، حالا میبینم که تنفسش به شدت به صدا افتاده و خس خس شدید میکنه چی کار باید بکنم ؟ نمیره؟

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,233
همستر رو اگر در هنگام خواب بهش دست بزنی , همچین گازت میگیره که تا مغزت درد میگیره :دی

.

احتمالا همستر شما هم نر بوده که واکنش نشون داده وگرنه ماده رو میتونید هنگام خوابش به ارومی بزارید تو دستتون

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,233
سلام
دوستان لطفا کمک کنید...

موقعی که این همستر رو گرفتم ، فروشنده این اسپری رو هم داد گفت که میتونید روی خود همستر هم اسپری کنید

HTML:
http://www.hamster-iran.ir/15431/10219

منم این کار رو کردم ، حالا میبینم که تنفسش به شدت به صدا افتاده و خس خس شدید میکنه چی کار باید بکنم ؟ نمیره؟

احتمالا راست گرفتی تو دهنش !!
به نظر من این چیزا اصلا نیاز نیست !! این زبون بسته ها خودشون خیلی تمیز هستن غذا یه طرف جیش و پی پی یه طرف استراحت هم یه طرف :happy:

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
احتمالا همستر شما هم نر بوده که واکنش نشون داده وگرنه ماده رو میتونید هنگام خوابش به ارومی بزارید تو دستتون

به هیچ عنوان اینجور که شما میگید نیست ، همونطور که آقا امین گفتن اگر هنگام خواب سر به سرشون گذاشته بشه باعث میشه عصبی بشن و کلا رفتارش تهاجمی میشه ، هیچ ربطی هم به نر وماده بودنش نداره ، کلا هنگام استراحت به هیچ عنوان نباید مزاحمشون شد ، الان همستر ما ماده است ولی نمیشه بهش دست زد همش فرار میکنه ، اگرهم زیاد تلاش بشه یه گاز کوچیک میگره....

احتمالا همستری که شما دیدید تعطیل تشریف داره ، اینا موقع خواب به شدت هوشیارند به کوچکترین تغییر اطرافشون واکنش نشون میدن چه طور ممکنه اونو تو دست گذاشت بدون اینکه بیدار بشه؟

احتمالا راست گرفتی تو دهنش !!
به نظر من این چیزا اصلا نیاز نیست !! این زبون بسته ها خودشون خیلی تمیز هستن غذا یه طرف جیش و پی پی یه طرف استراحت هم یه طرف :happy:

نه به صورتش اصلا نزدم فقط به شکمش و پشتش ولی امشب دیدم مشکلش حل شده ظاهرا دیگه خس خس نمیکنه ولی فکر کنم دیگه نباید این کار رو بکنم

البته این اسپری آنتی باکتریال هست و برای تمیز کردنش نیست برای رفع بوی نامطبوع خودش کاربرد داره ...

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,233
:lol:همستر گرفتید با نمکیش به همین خنگ بودنش هست ! سگ که نگرفتید که رفتار تهاجمی داشته باشه پاچه بگیره

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
سلام

چقدر اینجا سوت و کور شده چند ماهه کسی پستی نزده

این همستر ما هم داره به زندگی خودش ادامه میده ، موهاش کمی بلند شده ، تا حدی که مجبور شدم موهای اطرف دمش رو کوتا کنم چون اینقد شده بود که همش بهش خاک اره میچسبید

هرچه تلاش کردیم با ما رفیق نشده و به شدت ترسو هست حتی به صدای اتسه کردن و جاروبرقی و بسته شدن درها در فاصله چندین متری واکنش نشون میده.
احساس میکنم به تنهایی بیشتر علاقه داره و تلاش ما برای ورود به حیطه خصوصیش غیر از اینکه اعصابش رو به هم بریزه و باعث بشه تا عکسل العملهای شدید از خودش نشون بده چیز دیگه ای نداره:happy::rolleyes:
توی بررسی رفتارش به نظرم میاد ترس (زیاد) از جمله صفاتی که از پدر و مادرش به ارث برده احتمالا اونا هم در شرایط ترس بودن یا اینکه بعد از تولدش در شرایط ترس بوده چون راه رفتنش هم همیشه به حالتی خاصیه که ظاهرا در هنگام ترس به این جانور دست میده (شکم کاملا به سطح میچسبه و پشتش رو بالا میبره و بدنش رو به حالت کشیده روی سطح پهن میکنه و با دقت و وسواس زیاد راه میره).
اینا رو فهمیدم چون همستر قبلی که داشتیم به این شکل نبود و خیلی شجاع و قوی بود

خلاصه اینکه فکر میکنم اگه بزاریم زندگی عادیش رو بکنه بهتر باشه...

Last edited:

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
ولی ماله من اینتوری نیست قشنگ میزاره دست بگیریش
بازی میکنه باهات دستتو گاز میگیره وقت بازی کلا خیلی باحال شده

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
سلام

چقدر اینجا سوت و کور شده چند ماهه کسی پستی نزده

این همستر ما هم داره به زندگی خودش ادامه میده ، موهاش کمی بلند شده ، تا حدی که مجبور شدم موهای اطرف دمش رو کوتا کنم چون اینقد شده بود که همش بهش خاک اره میچسبید

هرچه تلاش کردیم با ما رفیق نشده و به شدت ترسو هست حتی به صدای اتسه کردن و جاروبرقی و بسته شدن درها در فاصله چندین متری واکنش نشون میده.
احساس میکنم به تنهایی بیشتر علاقه داره و تلاش ما برای ورود به حیطه خصوصیش غیر از اینکه اعصابش رو به هم بریزه و باعث بشه تا عسل العملهای شدید از خودش نشون بده چیز دیگه ای نداره:happy::rolleyes:
توی بررسی رفتارش به نظرم میاد ترس (زیاد) از جمله صفاتی که از پدر و مادرش به ارث برده احتمالا اونا هم در شرایط ترس بودن یا اینکه بعد از تولدش در شرایط ترس بوده چون راه رفتنش هم همیشه به حالتی خاصیه که ظاهرا در هنگام ترس به این جانور دست میده (شکم کاملا به سطح میچسبه و پشتش رو بالا میبره و بدنش رو به حالت کشیده روی سطح پهن میکنه و با دقت و وسواس زیاد راه میره).
اینا رو فهمیدم چون همستر قبلی که داشتیم به این شکل نبود و خیلی شجاع و قوی بود

خلاصه اینکه فکر میکنم اگه بزاریم زندگی عادیش رو بکنه بهتر باشه...

شاید خب نژاد مو بلند هست ... در هر صورت همستر نیازی به اصلاح نداره.

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
ولی ماله من اینتوری نیست قشنگ میزاره دست بگیریش
بازی میکنه باهات دستتو گاز میگیره وقت بازی کلا خیلی باحال شده

خوب خوش به حال شما شانس نداریم ما اصلا این یارو کلا تو رفاقت تعطیله:rolleyes:

شاید خب نژاد مو بلند هست ... در هر صورت همستر نیازی به اصلاح نداره.

آره میدونم به نظرم خیل;)ی زشت شده بود اطرف دم بسیار بلند بود هر وقت نگاش میکردیم یه تیکه خورده چوب چسبیده بود بهش یه جوری بود...

chimikhay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
3 سال پیش 2 تا همستر گرفتم از همین مغازه هایی که فله ای می فروشن، شهرستان هستم بهتر گیر نمیومد، اما قفس و غذای درست حسابی براشون از همستر کوچولو گرفتم...

هر دو نر بودن و کنار هم بشدت می جنگیدن! جدا نگهشون داشتم... از یک ماهگی تا زمانی که کاملا پیر شدن و بر اثر کهولت سن مردن :(
دوران پیری و خصوصا زمان مرگشون بشدت ناراحت کننده بود و اشکمونو در آوردن :(
کاملا دستی شده بودن و کاملا هم منو می شناختن! چند بار فرار کرده بودن از قفس که میومدن تو اتاق من دنبالم می گشتن!

الان 2 تا دیگه نر و ماده خریدم به امید جوجه کشی :D

عکس یکی از همسترای قبلیم که خدا رحمتش کنه، با لپ کاملا پر ! :lol:

hamster.jpg

Enoch

Registered User
لایک‌ها
318
سلام دوستان؛
من امروز یه همستر خریدم،
کوچولوی کوچولوئه، قد دو بند انگشت!
میخواستم اگه نکته ای، چیزی هست در موردش بهم بگید؛
غذا، جا، بازی و خلاصه هر چیزی...

در ضمن یه مشکل باهاش دارم:
خیلی ترسوئه. فکر کنم به این خاطره که روز اولشه و در ضمن فقط دو هفتشه. یا کمتر
(شیر بهش بدم)

آزادش کردم، رفته بود زیر یخچال، یک ساعت و نیم طول کشید گیرش انداختیم! یه وضعی! خیلی تر و فرزه! الان گذاشتمش توی سطل!

اما من از اول هم که گرفتمش میخواستم آزادش بذارم. با هم مثل دو تا دوست بشیم، از سر و کولم بالا بره و خودش از من جدا نشه و بیرون هم میخوام برم بذارمش تو جیبم.
آیا امکانش هست؟ چون این چیزی که من دیدم یه دنیا با اون چیزی که فکر میکردم فرق داره!

البته الان خیلی مونده! فکر کنم باید صبر کنم بزرگ بشه!

o14a1kydybt6pul77qko.jpg

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
1- باید صبر کنی بزرگ بشه
2- زیرش خاک اره باید بیزی
3- غذا باید تخمه و.... بهش بدی با کاهو . وووو
4-اب نمیخواد اصلا
5- واسه بازی کردنش بهش لوله دستمال کاغذی بده 2-3 تا
6- دو برگ دستمال کاغذی بهش بده خودش خونه برا خودش میسازه
7-واسه ازاد گذاشتن هنوز زوده

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
همین تاپیک چندتا صفحه اولش کلی توضیح داده شده نگاه بنداز...

بالا