برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد "همستر"

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
الان قفس من رو دیدی ؟
این مناسبه مثل اون اگه بخواین میتونم براتون تهیه کنم البته خودتون باید سر همش کنین تو کارتن میرسته دستتون
و اینکه همسترم شکل و قیافش براتون مهمه یا نه؟
کوچیک میخواید یا بزرگ؟
و کدوم شهرید ؟

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
الان قفس من رو دیدی ؟
این مناسبه مثل اون اگه بخواین میتونم براتون تهیه کنم البته خودتون باید سر همش کنین تو کارتن میرسته دستتون
و اینکه همسترم شکل و قیافش براتون مهمه یا نه؟
کوچیک میخواید یا بزرگ؟
و کدوم شهرید ؟
شما فروشنده همسترین؟ کجا میشه انواع همستر با لوازمشو با قیمت مناسب خرید؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
آقا یه قفس همستر با قیمت مناسب هست،کسی خواست بگه

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
شما فروشنده همسترین؟ کجا میشه انواع همستر با لوازمشو با قیمت مناسب خرید؟

نه دوست من
ولی چون حیوانات رو دوست دارم واسه دوستان میگیرم و چون کارم پست هستش واسشون ارسال میکنم برای قفس و... هم یه پت شاپ هست که از دوستانه با قیمت مناسب مستقیم از وارداتش میگیرم و براشون میفرستم

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
نه دوست من
ولی چون حیوانات رو دوست دارم واسه دوستان میگیرم و چون کارم پست هستش واسشون ارسال میکنم برای قفس و... هم یه پت شاپ هست که از دوستانه با قیمت مناسب مستقیم از وارداتش میگیرم و براشون میفرستم

چه خوب! پس شما می تونید قفس و لوازم همستر رو با قیمت مناسب تهیه کنید؟ مثلا توپ شیشه ای یا انواع قفسهاش؟
آدرس جایی رو می شناسید که با قیمت مناسب انواع همستر با لوازمشو داشته باشه؟
چون من احتمالا بخوام یکی بگیرم

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
سلام دوستان با اجازه استارتر و دوستان 3 تا قفس همستر برای فروش دارم
گفتم که هر کی اگه خواست موجوده

kuchulu93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوست جونا
rolleyessmileyanim.gif

من تازه همستر خریدم... خیلی هم اینترنتو زیرو رو کردم تا اطلاعات جمع کنم یوقت خدایی نکرده ندونسته بلایی سرش نیارم
الانم نمیدون اگه چندتا سوال بپرسم کسی اینجا جواب میده یا نه، در هرصورت خیییییییییییییلی ممنون میشم یه دوست گلی
لطف کنه به سوالام جواب بده...فدای دستاش!
happysmiley.gif

اول راجع به غذاش:
من هنوز نمیدونم روزی چقدر بش غذا بدم....میدونم که دو یا سه بار باید باشه اما مقدارشو نمیدونم.
حالا میخوام بدونم اگه یوقت زیاد بش غذا بدیم اونقدری میخوره که بترکه(!) یا انبارشون میکنه؟
بعدم اینکه از بس چیزای مختلفی راجع به نوع غذاهایی که میشه بش داد خوندم که قاطی کردم...
یه جا نوشته آجیل چربه بش ندین...یه جا نوشته عاشق فندوق اند و تخمه هم زیاد میخورن!
میشه بگین حداقل روزی چندتا آجیل میشه بش داد... یا اصلا بادوم و گردو که چرب اند هم خوبه یا نه؟

دوم راجع به ساعات فعالیتش:
همستر من شبا (از 8-9 به بعد) دیگه نمیخوابه یا بهتره بگم طولانی نمیخوابه... باهاش بازی هم میکنم و فعالیتش خوبه
rolleyessmileyanim.gif

اما برام سوال شده که شبا که ما میخوابیمو تاریک میشه خونه، این بازم بیداره؟؟!
البته نگاش کردم و دیدم که یه گوشه آروم نشسته (بعضی موقع هام خواب) ولی الان میخوام بدونم که وقتی تو اتاقمه و من میخوام از اتاق بیام بیرون باید چراغو روشن بذارم؟؟؟؟
laughingsmiley.gif

ببخشید میدونم سوالم خنده داره اما واقعا برام سوال شده که تو ساعات فعالیتش باید حتما تو روشنایی باشه یا نه
blinksmiley.gif

سوم هم راجع به موهاش و خاروندن خودش:
همسترم مو بلنده... کرمی رنگ هست ولی موهای پشتش متمایل به سفیده، الان موهای پشتش خیلی بلند شده،
اتفاقا خیلی هم ناناز شده ولی خورده چوبا میچسبه بهش... حالا یعنی باید موهاشو کوتاه کنم و اصلا لازمه؟ (اصلا نکنه رشد موهاش بدون توقفه؟؟
biggrinsmiley.gif
)

احساس میکنم جدیدا هم خیلی خودشو تمیز میکنه... منم خیلی حساس شدم رو این کارش ، همش میگم نکنه مشکل پوستی پیدا کرده باشه!
مامانم میگه طبیعیه که خودشو خیلی تمیز میکنه... آخه خیلی شدید تمیز میکنه خودشو!
همچین جفت دستشو خیس میکنه و میکشه رو کلش که اصلا واسه چندثانیه اون میمیک صورتش در حد المپیک خنده دار میشه...
laughingsmiley.gif

امروز اونقدر خودشو تمیز کرد و خاروند که یه لحظه نگاش کردم انگاری یکی دستمال تر بهش مالیده بودن! خیسی رو موهاش پیدا بود قشنگ

حالا طبیعیه این تمیز کردن و خاروندنش؟ آخه جاشم تمیزه...

سوال آخرم:
تو صفحه های قبلتر بعضیا نوشته بودن که حتی قفس فلزی رو هم همسترشون گاز گرفته و اینا...
blinksmiley.gif

من فعلا تو آکواریوم گذاشتمش ولی میخواستم قفس مخصوص بخرم... اونوقت ممکنه قفسو پاره کنه بیاد بیرون؟!! یعنی تا این حد؟؟
wacsmiley.gif

ببخشید خیلی سوالام طولانی شد... من پیشاپیش ممنونم از کسی که جوابمو بده، چون جای دیگه ای ندارم برم سوالامو بپرسم...بوووووس!
wubsmiley.gif

SixPack

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
154

سلام......

اول از همه راجع ب غذاش: همستر موجود پُر خوری نیست ب اون صورت ک روزی 3بار بخوای بهش غذابدی!...اکثرشون رو هم انبار میکنن منظور از آجیل رو ک گفتی رو نمیدونم ولی تخمه ژاپنی -تخمه کدو-تخمه های بو داده اصلا بهش نده....بادوم زمینی خام(حتما خام نه اینایی ک تو آجیل هست) بهش بده و فندق خام و گردو خام ..تخمه هم دادی تخمه خام بده از همونایی ک ب کاسکو میدن.....

به هیچ وجه هم بهش آب نده..برای تامین آب بدنش بهش میوه های آبدار بده مثل سیب...البته در تیکه های کوچیک و پوست گرفتـه شده...کاهو ( اون قسمت میانیش ک سفیده)...هویج (مغزش)

راجع ب خواب: همستر هم مثل همه ی موجودات ( جز انسان :D..) ب طور طبیعی با تاریک شدن هوا میرن استراحت میکنن و میخوابن و با روشن شدن هوا دم دم های صبح ساعت 4نیم 5 بیدار میشن جنب و جوششون اوایل صبح زیاده باید یه فضایی براش مهیا کنی ک با بازی کردن خودشو خالی کنه ......بهتره محیط ش جوری باشه ک شب ک شد چراغ زیاد خاموش روشن نشه ..یه کارتن هم بذار براش یه گوشه و براش در درست کن خودش میره اون زیر میخوابه ک از نور لامپ در امان باشه........

راجع ب موهاش: اصلا نیازی ب کوتاه کردن موهاش نی!...اگه خارش داره باید یه سری شامپوهای مخصوص از پرنده فروشی بگیری و بشوریش اگه گیر نیاوردی شامپو بچه..و باید شدیدا مراقب باشی ک حتی 1قطره آب هم ب گوش هاش و بینی ش نفوذ نکنه..و حتما هم با آب ولرم شسته بشه...بسته گی ب این هم داره ک کف آکواریومت چی گذاشته باشی!!..!! ..باید یه سری پوشال تمیز بذاری...(منظور از پوشال پوشال کولر نی :D.....یه سری از پوست های محفظه ای چوب هستن ک تو چوب بری ها یافت میشه فقط)

اون خودشو میخارونه شوما میخند!:D..حتما یه کارواش ببرش!.......بره شستنش هم یه تیکه ابر اسفنجی بردار یه یه پارچه لطیف بردار دو تیکه ش کن از هر تیکه ش هم فقط 1بار بره شستشو استفاده کن .با پارچه نَم بدن ش رو آغشته ب شامپو کن..البته قبلش با پارچه نَم یه دستی رو هیکل همسترت بکش....بَد ک آغشته ب شامپو شد هیکل ش ..با تیکه پارچه ی دوم یه بار دیگه اینکارو انجام بده..زیاده هم رو سرش و اطراف گوش هاش مانور نده! ممکنه شامپو بره تو چشمش یا گوشش..سرش رو فقط با یه تیکه پارچه نَم تمیز کن نه با پارچه آغشته ب شامپو..اگه تونستی اطراف بینی ش هم یه مانوری بده

بعد ک بره بار دوم با پارچه آغشته ب شامپو بدنش کفی شد یه دستمال کاغذی چند لای خیس دستت بگیر تا جایی ک میتونی کف ها رو از هیکل ش محو کن....3بار اینکارو بکن با 3تا دستمال کاغذی مختلف ..

با باد خیلی کم سشوار هم خشگ ش کن تونستی بذار جلو آفتاب..البته سایه ای براش وجود داشته باشه ک وقتی از آفتاب خوشش نیومد بره زیر سایه :D...

هیچ وقت با آب مستقیم مثل شیر آب یا شیلنگ نشورش!!!!!

اونوقت ممکنه قفسو پاره کنه بیاد بیرون؟!! یعنی تا این حد؟؟

نه دیگه باووو بَتمن که نی!....اون قفس ها بهتره نسبت آکواریوم...حالا نمیدونم اون قفس ها جنس پلاستیک کفی شون مناسب هست یا نه........

بهترین راه اینه که خودت براشون محیطی بسازی ک توش حال کنن

Last edited:

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام دوست جونا
rolleyessmileyanim.gif

من تازه همستر خریدم... خیلی هم اینترنتو زیرو رو کردم تا اطلاعات جمع کنم یوقت خدایی نکرده ندونسته بلایی سرش نیارم
الانم نمیدون اگه چندتا سوال بپرسم کسی اینجا جواب میده یا نه، در هرصورت خیییییییییییییلی ممنون میشم یه دوست گلی
لطف کنه به سوالام جواب بده...فدای دستاش!
happysmiley.gif

اول راجع به غذاش:
من هنوز نمیدونم روزی چقدر بش غذا بدم....میدونم که دو یا سه بار باید باشه اما مقدارشو نمیدونم.
حالا میخوام بدونم اگه یوقت زیاد بش غذا بدیم اونقدری میخوره که بترکه(!) یا انبارشون میکنه؟
بعدم اینکه از بس چیزای مختلفی راجع به نوع غذاهایی که میشه بش داد خوندم که قاطی کردم...
یه جا نوشته آجیل چربه بش ندین...یه جا نوشته عاشق فندوق اند و تخمه هم زیاد میخورن!
میشه بگین حداقل روزی چندتا آجیل میشه بش داد... یا اصلا بادوم و گردو که چرب اند هم خوبه یا نه؟

دوم راجع به ساعات فعالیتش:
همستر من شبا (از 8-9 به بعد) دیگه نمیخوابه یا بهتره بگم طولانی نمیخوابه... باهاش بازی هم میکنم و فعالیتش خوبه
rolleyessmileyanim.gif

اما برام سوال شده که شبا که ما میخوابیمو تاریک میشه خونه، این بازم بیداره؟؟!
البته نگاش کردم و دیدم که یه گوشه آروم نشسته (بعضی موقع هام خواب) ولی الان میخوام بدونم که وقتی تو اتاقمه و من میخوام از اتاق بیام بیرون باید چراغو روشن بذارم؟؟؟؟
laughingsmiley.gif

ببخشید میدونم سوالم خنده داره اما واقعا برام سوال شده که تو ساعات فعالیتش باید حتما تو روشنایی باشه یا نه
blinksmiley.gif

سوم هم راجع به موهاش و خاروندن خودش:
همسترم مو بلنده... کرمی رنگ هست ولی موهای پشتش متمایل به سفیده، الان موهای پشتش خیلی بلند شده،
اتفاقا خیلی هم ناناز شده ولی خورده چوبا میچسبه بهش... حالا یعنی باید موهاشو کوتاه کنم و اصلا لازمه؟ (اصلا نکنه رشد موهاش بدون توقفه؟؟
biggrinsmiley.gif
)

احساس میکنم جدیدا هم خیلی خودشو تمیز میکنه... منم خیلی حساس شدم رو این کارش ، همش میگم نکنه مشکل پوستی پیدا کرده باشه!
مامانم میگه طبیعیه که خودشو خیلی تمیز میکنه... آخه خیلی شدید تمیز میکنه خودشو!
همچین جفت دستشو خیس میکنه و میکشه رو کلش که اصلا واسه چندثانیه اون میمیک صورتش در حد المپیک خنده دار میشه...
laughingsmiley.gif

امروز اونقدر خودشو تمیز کرد و خاروند که یه لحظه نگاش کردم انگاری یکی دستمال تر بهش مالیده بودن! خیسی رو موهاش پیدا بود قشنگ

حالا طبیعیه این تمیز کردن و خاروندنش؟ آخه جاشم تمیزه...

سوال آخرم:
تو صفحه های قبلتر بعضیا نوشته بودن که حتی قفس فلزی رو هم همسترشون گاز گرفته و اینا...
blinksmiley.gif

من فعلا تو آکواریوم گذاشتمش ولی میخواستم قفس مخصوص بخرم... اونوقت ممکنه قفسو پاره کنه بیاد بیرون؟!! یعنی تا این حد؟؟
wacsmiley.gif

ببخشید خیلی سوالام طولانی شد... من پیشاپیش ممنونم از کسی که جوابمو بده، چون جای دیگه ای ندارم برم سوالامو بپرسم...بوووووس!
wubsmiley.gif
سلام
به انجمن خوش اومدی
اول اینکه غذا به چند دسته تقسیم میشه چون همستر همه چی خواره ولی بهترین **** غذایی که میتونی بهش بدی سیب و هویج و کاهو جعفری هست و تو غلات هم سبوس گندم (نونوایی بریبری سرکوچتون داره) تخمه افتاب گردون خام که مثلا روزی بهش 10 تا دونه بده یه دونه گردو با پوست که هم دندوناش رو بسابه و هم بازی کنه باهاش
همستر مثل بقیه خزندگان شب زی هست پس نگران فعالیتهای شبانش نباش طبیعیه
برای تمیز کردن خودش هم همیشه در حال تمیز کردن خودشه پس زیاد نگران نباش
قفس هم خوبه اکواریوم هم خوبه ولی اکواریوم چون جریان هوای داخلش کمتر زود به زود باید پوشالشو عوض کنی تا بو نگیره
بدی اکواریوم هم اینه چون نمیفهمه تو شیشه هستش سختشه همش میخواد بیاد بیرون
اب نمیخواد اب بدنش رو از میوه ها تامین میکنه
ولی من پیشنها شستنش رو نمیدم اصلا چون کلا با اب مشگل داره و احتمال مریضی دم خیسی هم هست

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
سلام
من چند سال پیش 2 تا همستر داشتم ولی یک بار هم بهشون دست نزدم .
داداشم تمیزشون میکرد .
حالا نمیدونم چون چندشم می شد یا میترسیدم!
اما خوشم ازشون می اومد .

الان میخوام یه جفت نر و ماده بگیرم .
توی آپارتمان زندگی می کنم و بالکن هم ندارم ، اینطوری اذیت نمیشن که بهشون هوا نمیخوره؟
بعد من شبا بیدارم و اینا اذیت نمیشن؟
اگه به مدت مثلا 10 روز برم مسافرت و غذا براشون انبار کنی ، خودشون زنده می مونن یا نیازه که هر روز بهشون رسیدگی بشه؟
اینکه من نمیخوام بهشون دست بزنم مشکلیه که نمیدونم چطوری میشه تمیزشون کرد و بهشون رسید!!

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
یک سوال فنی از محضر دوستان :D
همستر نجس هست ؟ آخه من خیلی به این موارد اهمیت میدم ، باید حیون جالبی باشه در نظر داشتم خوکچه هندی بگیرم ولی دوستان فرمودند که چون از خانواده خوگ ها هست ؛ نجس و غسل واجب :) کُلاً منصرف شدم ، حالا در نظر دارم یک همستر بگیرم ولی اگر نجس باشه که کلاً بیخیالش میشم :)
حالا اگر دوستانی در این زمینه بتونه کمکی به من بکنه. خیلی ممنون میشم
یا علی.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
یک سوال فنی از محضر دوستان :D
همستر نجس هست ؟ آخه من خیلی به این موارد اهمیت میدم ، باید حیون جالبی باشه در نظر داشتم خوکچه هندی بگیرم ولی دوستان فرمودند که چون از خانواده خوگ ها هست ؛ نجس و غسل واجب :) کُلاً منصرف شدم ، حالا در نظر دارم یک همستر بگیرم ولی اگر نجس باشه که کلاً بیخیالش میشم :)
حالا اگر دوستانی در این زمینه بتونه کمکی به من بکنه. خیلی ممنون میشم
یا علی.

میتونم تعریف شما از نجس رو بدونم؟!:)

Sent from my Awesome LG P713

kimsungbabak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوکچه هندی کلا ربطی به خوک نداره از خانواده سنجاب و اینها هست.

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
اِ پس اطلاعات اون بابا ناقص بوده :D
حالا این همستر چی ؟ نجس هست یا نه ؟ :D

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
رو ندانستت اینقدر تاکید داری؟!
اگه میدونستی که دیگه واویلا بود

Sent from my Awesome LG P713

نه خُب زیاد وسواس دارم :D
الان که با این چیزا سر و کله نزدیم وضعیتمون اینه وای به ال روزی که یک چیز نجس مثل سگ بیاد بشه مونسمون .:)

بالا