برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
با سلام
فکر کنم فوروم به یک تاپیک جهت ویندوز 8 نیاز داشت
اینجا سعی میکنیم تا جای که میشه به مسائل و مشکلات دوستان در مورد این ویندوز رو بررسی و جل کنیم همچنین آموزش هایی رو هم اینجا قرار خواهیم داد.
دوستان همکاری کنن.
برای اولین موضوع مشکلی رو که خودم دیروز داشتم رو + راه حلش رو می نویسم.

روش فعال کردن net Framework 3.5. در ویندوز 8
واسه اینکه برخی برنامه رو اجرا کنیم نیاز به دات فریم ورک داریم.این برنامه بصورت پیش فرض در ویندوز 8 هستش ولی باید فعالش کنیم.
دیسک ویندوز 8 رو در داخل درایو قرار بدید.
بعدش cmd رو در حالت Run as Administrator اجرا کنید.
حالا دستورات زیر را در CMD وارد کنید:

HTML:
dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:x:sourcessxs /LimitAccess
توجه داشته باشید که x در دستور بالا همان درایوی است که دیسک ویندوز در آن قرار دارد.
بعد از وارد کردن دستور Enter را زده و منتظر بمانید تا دات نت فریمورک نصب شود.

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
یه چیز خسته کننده که به نظر خودم من اینکه مثلا واسه خاموش کردن سیستم باید بری تو این رابط کاربری مترو و طی مراحل سیستم رو خاموش کنی.
حالا واسه راحت خاموش کردن در صفحه دستکتاپ میتونید با فشار دادن کلید ترکیبی alt+f4 به صفحه shutdown برید.
و راحت سیستم رو خاموش یا ریستارت و ... بکنید.
امیدوارم مقید باشه.

Javad-ht

Registered User
لایک‌ها
560
پیشنهاد میکنم حتما برنامه Classic Shell رو نصب کنید تا منوی استارت برگرده.از معدود برنامه های استارت برای ویندوز 8 که هم خوبه و هم رایگان.

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
پیشنهاد میکنم حتما برنامه Classic Shell رو نصب کنید تا منوی استارت برگرده.از معدود برنامه های استارت برای ویندوز 8 که هم خوبه و هم رایگان.

سپاس از پیشنهاد خوب شما.
در مورد عملکرد این نرم افزار در سایت سازنده اش اومده.
Classic Start Menu for Windows Vista, Windows 7 and Windows 8 (with skins)
Toolbar for Windows Explorer
Classic copy UI (Vista and Windows 7 only)
Show file size in Explorer status bar (Vista and Windows 7 only)
Title bar and status bar for Internet Explorer (9 and up)

لینک دانلود این نرم افزار از صفحه سازنده در SourceForge - Download, Develop and Publish Free Open Source Software
نرم افزار صدرصد رایگان می باشد.
دانلود
حجم 8 مگابایت

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با استفاده از این ترفند می‌توانید یک فایل میان‌بر (Shortcut) جهت دسترسی مستقیم به تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی ویندوز 8 ایجاد نمایید. نکته‌ی جالب این موضوع اینجاست که امکان مشاهده‌ و دسترسی به اپلیکیشن‌ها هم در محیط اکسپلورر و هم در محیط Modern UI وجود دارد.

بدین منظور:
ابتدا بر روی فضای خالی از صفحه‌ی دسکتاپ (و یا پوشه‌ی مورد نظر خود) راست کلیک کرده و New > Shortcut را انتخاب نمایید.
در پنجره‌ی باز شده در قسمت Type the location of the item عبارت زیر را وارد نمایید:
%windir%\explorer.exe shell:::{4234d49b-0245-4df3-b780-3893943456e1}
سپس بر روی Next کلیک کنید.
در مرحله‌ی بعد بایستی نام فایل میان‌بر خود را انتخاب کنید. نام All Apps Explorer به نظر مناسب می‌رسد.
در پایان بر روی Finish کلیک کنید.
حال در صورتی که بر روی این فایل دوبار کلیک کنید، خواهید دید که کلیه اپلیکیشن‌های نصب شده، در محیط اکسپلورر ویندوز نمایش داده می‌شوند و می‌توان هر یک را نیز اجرا کرد.

اما برای ایجاد یک فایل میان‌بر جهت دسترسی به تمامی اپلیکیشن‌ها در محیط Modern UI دقیقاً همین مسیر را طی نمایید، با این تفاوت که در قسمت Type the location of the item این عبارت را وارد کنید:
%windir%\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
نام فایل میان‌بر را هم می‌توانید All Apps Modern UI قرار دهید.
با اجرای این فایل، کلیه اپلیکیشن‌های نصب شده، در محیط Modern UI نمایش داده خواهند شد.

شما می‌توانید این فایل‌های Shortcut را با راست کلیک بر روی هر یک و انتخاب Pin to Taskbar به نوار تسک‌بار ویندوز سنجاق کنید.
همچنین می‌توانید با راست کلیک بر روی هد یک و انتخاب Properties و مراجعه به تب Shortcut و انتخاب Change Icon، آیکن تصویری این فایل میان‌بر را نیز به دلخواه خود تغییر دهید.

emperor280

Registered User
لایک‌ها
40
برای دوستانی که دوست دارن مثل ویندوز 7 از Gadget ها استفاده کنن نرم افزار Desktop Gadgets 1.3 for Win 8 & 8.1 رو پیشنهاد میکنم

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
برای دوستانی که دوست دارن مثل ویندوز 7 از Gadget ها استفاده کنن نرم افزار Desktop Gadgets 1.3 for Win 8 & 8.1 رو پیشنهاد میکنم

تشکر از آموزشتون
البته شرکت مایکروسافت طی گزارشی در تاریخ Tuesday, July 10, 2012 طی گزارش شماره ۲۷۱۹۶۶۲ اعلام کرد که استفاده از گچت ها و ساید بار فعال ماندن آنها این دو بخش می‌تواند راههای نفوذ و دسترسی غیرمجاز به رایانه را برای افراد بیگانه و خلافکار فراهم آورد.
و همچنین به جای رفع این مشکلا از کاربرانش درخواست کرد که لطفا گچت ها و سایدبار رو غیرفعال کنید !
این گزارش رو به طور تفضیلی از لینک زیر می تونید بخونید.
Microsoft Security Advisory (2719662): Vulnerabilities in Gadgets Could Allow Remote Code Execution

S.HAMID.M

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
برنامه موزیک ویندوز من باز نمیشود و میگوید آپدیت کن چند بارم ویندوز ریختم درست نشد ویندوز هم اکتیو هست
میشه راهنمایی کنید ببینم چه طور این مشکل را حل کنم؟( ویندوز 8 )

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
سلام
برنامه موزیک ویندوز من باز نمیشود و میگوید آپدیت کن چند بارم ویندوز ریختم درست نشد ویندوز هم اکتیو هست
میشه راهنمایی کنید ببینم چه طور این مشکل را حل کنم؟( ویندوز 8 )
میشه از صفحه ای که میگه آپدیت کن عکس بذارید؟

البته مشکل برنامه جل میشه ولی بهتره از برنامه های قوی تر مثل km player , jet Audio هم استفاده کنید.

S.HAMID.M

Registered User
لایک‌ها
5

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208

S.HAMID.M

Registered User
لایک‌ها
5
دوست عزیز این قسمت که شما گذاشتید مال قسمت music که مال بخش فروشگاه مایکروسافته.
شما واسه دسترسی به ویندوز مدیا پلیر
تو همون قسمت مترو که هستید تایپ کنید windows media براتون برنامه windows media palyer رو میاره.

سلام
من تا چند روز پیش با همین برنامه موزیک * آهنگ هام رو گوش میکردم اما الآن جدیدا تا میزنم همین رو میده که در عکس هستش
ویندوز مدیا پلیر که از اولشم درست بود من میخواهم این برنامه که در مترو هست را درست کنم و مثل قبلش بشود
ممنون میشم راهنمایی کنید

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
سلام
من تا چند روز پیش با همین برنامه موزیک * آهنگ هام رو گوش میکردم اما الآن جدیدا تا میزنم همین رو میده که در عکس هستش
ویندوز مدیا پلیر که از اولشم درست بود من میخواهم این برنامه که در مترو هست را درست کنم و مثل قبلش بشود
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز متاسفانه بدلیل تحریم ها این برنامه ها که باید از store مایکروسافت دریافت بشه برای کشور ما مسدود.
تو اون قسمت هست که نوشته get the update اگه بزنید به store مایکروسافت میره و بعدش مینویسه که این بخش برای منطقه شما مسدوده.

حالا راه حل
اول از قسمت settings بخش regions از زبانه Location کشور را United States انتخاب کنید.
بعدش نوبت به اینه که ip سیستمتون رو عوض کنید که store متوجه نشه شما کاربر ایرانی هستید.
با وی پی ان متصل بشید و ip تون رو تغییر بدید.حتما با وی پی ان
بعدش هم راحت دیگه برید قسمت music و به راحت بعد از وصل شدن به store برنامه رو آپدیت کنید.

shahede.dovom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزیز و همیشه همراه

برای من مشکلی پیش اومده نیاز به کمک شما دارم

هفته گذشته سیستم رو ارتقا دادم مشخصات سیستم

مادر برد
CROSSHAIR V FORMULA

cpu amd fx 8350
کولر روی cpu corsair h70
ram corsair 8gb 1866
vga asus 6770
hdd ssd corsair 128 gs
va hard asli 1000 gb

البته فقط سی پی یو و هارد ssd اضافه شد به سیستم
در حالت قبلی ویندوز 7 داشتم
ولی بعد تغییرات یک ویندوز 8 اورجینال روی ssd نصب کردم و نرم افزار های مورد نیازم بیشتر 3دی مکس و اتوکد و فتوشاپ بود
از سرعت جدید سیستم فوق العاده راضیم و رندر ها بسیار پر سرعت شد

حال مشکل بوجود آمده !
سیستم با وجود آپدیت کل سیستم هم از لحاظ نرم افزار و هم آپدیت ویندوز توسط مایکروسافت در حالت رندر دچار restart میشود
یک صفحه آبی با شمارش برای ریستارت شده(مرگ آبی)
البته روی هارد 1000 gb متصل ویندوز 7 نصب است برای جک یه بار با اون بوت کردم رندر گرفتم مشکلی پیش نیومد
ولی با بازگشت روی 8 دوباره این مشکل بود در ضمن یه کسپراسکای هم نصب کردم که اون وقتی میزنم کل سیستم رو اسکن کنه همینطور میشه
از افراد با تجربه و متخصص درخواست راهنمایی دارم

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
دوستان عزیز و همیشه همراه

برای من مشکلی پیش اومده نیاز به کمک شما دارم

هفته گذشته سیستم رو ارتقا دادم مشخصات سیستم

مادر برد
CROSSHAIR V FORMULA

cpu amd fx 8350
کولر روی cpu corsair h70
ram corsair 8gb 1866
vga asus 6770
hdd ssd corsair 128 gs
va hard asli 1000 gb

البته فقط سی پی یو و هارد ssd اضافه شد به سیستم
در حالت قبلی ویندوز 7 داشتم
ولی بعد تغییرات یک ویندوز 8 اورجینال روی ssd نصب کردم و نرم افزار های مورد نیازم بیشتر 3دی مکس و اتوکد و فتوشاپ بود
از سرعت جدید سیستم فوق العاده راضیم و رندر ها بسیار پر سرعت شد

حال مشکل بوجود آمده !
سیستم با وجود آپدیت کل سیستم هم از لحاظ نرم افزار و هم آپدیت ویندوز توسط مایکروسافت در حالت رندر دچار restart میشود
یک صفحه آبی با شمارش برای ریستارت شده(مرگ آبی)
البته روی هارد 1000 gb متصل ویندوز 7 نصب است برای جک یه بار با اون بوت کردم رندر گرفتم مشکلی پیش نیومد
ولی با بازگشت روی 8 دوباره این مشکل بود در ضمن یه کسپراسکای هم نصب کردم که اون وقتی میزنم کل سیستم رو اسکن کنه همینطور میشه
از افراد با تجربه و متخصص درخواست راهنمایی دارم

با صحبت های گفته شده لازمه دوستان دیگه هم نظر بدن.
ولی نظر بنده اینه اگه بشه روی هارد دیگرتون که ssd نیست ویندوز 8 رو تست کنید.
از قرار معلوم سیستم در زیر بار بالا(ویروس کشی یا رندرینگ کم میاره) میتونستیم بگیم شاید مشکل از سخت افزارهای دیگه است ولی وقتی میگید که فقط روی ویندوز 8 اینطوره وتنها قطعه ای که در ویندوز 7 و 8 شما با هم فرق دارن فقط هارددیسک شماست.

drpc

Registered User
لایک‌ها
274
به نظرتون بهترین نسخه ی 64 بیتی این ویندوز کدام نسخه هستش؟
اگر ممکن لینک دانلود هم لطف کنید
نشکر

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
به نظرتون بهترین نسخه ی 64 بیتی این ویندوز کدام نسخه هستش؟
اگر ممکن لینک دانلود هم لطف کنید
نشکر

صدرصد بهترین نسخه از ویندوز 8 نسخه Windows 8 Enterprise x64 بهترین نسخه است.چون تمامی امکانات از جمله bitlocker و یک سری تکنولوژی هایی مثل hyper-v که اگه در پردازنده شما باشه رو سا‍ پورت میکنه.
شما میتونید بهترین نسخه رو که شامل تمامی نسخه ها هست از سایت پی سی دانلود دانلود کنید.
لینک
دانلود Windows 8 AIO 18in1 x86/x64 Integrated May 2013 - ویندوز 8، همراه با جدیدترین آپدیت ها

alarm

Registered User
لایک‌ها
105
سلام دوستان
من روی 2 تا لپ تاپ ويندوز 8 دارم
يکی که آکبند گرفتيم از اول وايرلس فعال نميشد
الان هم به تازگی دقيقاً رو لپ تاپ ديگری همين مشکل رو دارم
يا رو گزينه اير مد ميره يا آف

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
سلام دوستان
من روی 2 تا لپ تاپ ويندوز 8 دارم
يکی که آکبند گرفتيم از اول وايرلس فعال نميشد
الان هم به تازگی دقيقاً رو لپ تاپ ديگری همين مشکل رو دارم
يا رو گزينه اير مد ميره يا آف

مدل لپ تاپتون چی هست؟
درایورش شناسایی نمیشه برید تو سایت سازنده صدرصد اگه مشکلی باشه اونجا درایور سازگار با ویندوز 8 رو براش گذاشته.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
قبل از نصب ويندوز 8 حتما چك كنيد كه درايور هاي سيستم شما براي اي ويندوز 8 موجوده باشه در واقع win 8 ready باشند .

بالا