برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
این به این معنا نیست که هر کلمه ای که آخرش جوتسو هست مربوط به مدارس مخفی هست.مثل کن جوتسو و................. در مورد جوتسو مدت ها پیش بحث کردم. جوتسو یعنی روش در اصل روشی که مربوط به زمان جنگ بوده مثل :کن جوتسو . با جوتسو نانا جوتسو یاری جوتسو و........
اما کلمه دو مربوط به زمان صلح هست (یعنی روش در زمان صلح) و خالی از تکنیک های جنگی و یا خیلی کنترلی هستن مثل : جودو / آیکیدو/ ای آیدو / و.....

این جوجیتسویی که شما میبینی جوجیتسو اصلی نیست کاکو ;)
و این که جودو روش فیلتر شده جوجیتسو که در زمان صلح تولید شد. تا آخرش بخون خودت .خشن ترین فنونها ازش فیلتر شده
شما بگو جوجیتسو;) امان از این آمریکایی ها
با تشکر ممنون از حسن توجه شما

اینطوری نمیشه اقا میلاد باید تاپیک رو کلا از اول بخونم.خیلی بحث ها شده در این تاپیک که جواب سوال های منه و منم دوباره میپرسمشون و وقت رو تلف میکنم.باید از لحظه لحظه ی حضور اساتید تاپیک بهره برد الحق که همه اساتید اطلاعات قوی دارند.
-----
میدونم این جوجیتسو اصل نیست چون اگه جوجیتسو اصل بود اصلا درست نبود به همه اموزش بدن چون همه صلاحیت دونستن فنون کشنده رو ندارن.
خب اگه جوجیتسوی الان فیلتر شده و جودو فیلتر شده ی جوجیتسوی فیلتر شده هست پس وای به حال جودو.
---
یه سوال دیگه شما جایی گفتین توی سبکی که شما کار کردین دان معنا نداره.ایا همه ی نینجوتسو های واقعی اینطوری هستن؟تا اونجایی که من میدونم بوجینکان دان داره.پس خیلی کاربردی نیست؟یا اصلا نمیتونه ملاک باشه وجود کمربند و دان؟و اینکه اگه کمربند نباشه چطوری سطح هنرجو مشخص میشه؟
----
برای فراگیری نینجوتسوی سبک شما چقدر وقت لازمه؟میدونم خیلی وسیع هست و به هنرجو بستگی داره ولی به صورت تقریبی پرسیدم.
خیلی ممنون استاد از اینکه لطف میکنین و جواب سوال هارو میدین.
تشکر.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اینطوری نمیشه اقا میلاد باید تاپیک رو کلا از اول بخونم.خیلی بحث ها شده در این تاپیک که جواب سوال های منه و منم دوباره میپرسمشون و وقت رو تلف میکنم.باید از لحظه لحظه ی حضور اساتید تاپیک بهره برد الحق که همه اساتید اطلاعات قوی دارند.
-----
میدونم این جوجیتسو اصل نیست چون اگه جوجیتسو اصل بود اصلا درست نبود به همه اموزش بدن چون همه صلاحیت دونستن فنون کشنده رو ندارن.
خب اگه جوجیتسوی الان فیلتر شده و جودو فیلتر شده ی جوجیتسوی فیلتر شده هست پس وای به حال جودو.
---
یه سوال دیگه شما جایی گفتین توی سبکی که شما کار کردین دان معنا نداره.ایا همه ی نینجوتسو های واقعی اینطوری هستن؟تا اونجایی که من میدونم بوجینکان دان داره.پس خیلی کاربردی نیست؟یا اصلا نمیتونه ملاک باشه وجود کمربند و دان؟و اینکه اگه کمربند نباشه چطوری سطح هنرجو مشخص میشه؟
----
برای فراگیری نینجوتسوی سبک شما چقدر وقت لازمه؟میدونم خیلی وسیع هست و به هنرجو بستگی داره ولی به صورت تقریبی پرسیدم.
تشکر.

ولی دوست من جوجیتسوی امروزی(هوکوتوریو و jjif و ...) هیچ حرفی برای زدن در مقابل جودو نداره و یه نکته اینکه جودو فیلتر شده ی جوجیتسوی اصیل هست

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
-----
---
----
تشکر.
با سلام
دان مربوط به سبکهای اکیناوایی و اینکه بوجینکان کامل نیست. نینجوتسو درجه بندی داشته مثل نظامی ها. چونین /جونین/ نجین/ و.......
و یادتون باشه استفاده از کلمه هنرجو برای نینجوتسو مناسب نیست:)
و دوم اینکه نینجوتسو سبک نیست.

نیازی هم نیست کل تاپیک رو بخونی چون سردرگم میشی و من نزدیک به 800 پستم رو حذف کردم بنا به مسائلی
حالا در خدمتم
ممنون از حسن توجه شما
ببر سیاه

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
ولی دوست من جوجیتسوی امروزی(هوکوتوریو و jjif و ...) هیچ حرفی برای زدن در مقابل جودو نداره و یه نکته اینکه جودو فیلتر شده ی جوجیتسوی اصیل هست
بله درست میفرمایید
و یک نکته اینکه جودو در مقابل یک کشتی گیر ایرانی هیچ حرفی برای گفتن نداره :)

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
با سلام
دان مربوط به سبکهای اکیناوایی و اینکه بوجینکان کامل نیست. نینجوتسو درجه بندی داشته مثل نظامی ها. چونین /جونین/ نجین/ و.......
و یادتون باشه استفاده از کلمه هنرجو برای نینجوتسو مناسب نیست:)
و دوم اینکه نینجوتسو سبک نیست.

نیازی هم نیست کل تاپیک رو بخونی چون سردرگم میشی و من نزدیک به 800 پستم رو حذف کردم بنا به مسائلی
حالا در خدمتم
ممنون از حسن توجه شما
ببر سیاه

هنرجو به این خاطر گفتم چون نمیدونستم در نینجوتسو درستش چیه و بنا رو مثل هنر های رزمی گذاشتم.حالا درستش چی هست؟
----
میدونم نینجوتسو سبک نیست.منظورم از سبک همون اسم طولانی که گفته بودین بود.
-----------
راستی این سوال موند :
برای فراگیری نینجوتسو شما چقدر وقت لازمه؟میدونم خیلی وسیع هست و به هنرجو بستگی داره ولی به صورت تقریبی پرسیدم؟

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
هنرجو به این خاطر گفتم چون نمیدونستم در نینجوتسو درستش چیه و بنا رو مثل هنر های رزمی گذاشتم.حالا درستش چی هست؟
----
میدونم نینجوتسو سبک نیست.منظورم از سبک همون اسم طولانی که گفته بودین بود.
-----------
راستی این سوال موند :
برای فراگیری نینجوتسو شما چقدر وقت لازمه؟میدونم خیلی وسیع هست و به هنرجو بستگی داره ولی به صورت تقریبی پرسیدم؟
حسین جان چرا حالا گیر دادی به نینجوتسو؟؟
مگه ایکیدو کار نمیکنی؟

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
حسین جان چرا حالا گیر دادی به نینجوتسو؟؟
مگه ایکیدو کار نمیکنی؟

:D
چرا ایکیدو رو خیلی هم دوست دارم ولی این سوال ها به خاطر علاقم به مخفی کاری هست که از بچگی داشتم.اولین باری که در مورد نینجا ها شنیدم با خودم گفتم باید من نینجا بشم چون خیلی دوست دارم روش های مخفیانه رو.ولی خب توی 6 سالگی کونگ فو توا رو شروع کردم(چون نمیدونستم اصلا باشگاهی برای نینجا شدن هست) و دو سال ادامه دادم ولی پدرم به خاطر اسیب های بدنی که میدیدم نذاشت ادامه بدم بعدا هم وقتی که درباره ی نینجوتسو یکم اطلاعات کسب کردم چون من اردبیل زندگی میکنم اینجا از نظر تنوع باشگاه ها خیلی محدود هست باشگاه نینجوتسو پیدا نکردم.برای همین از وقتی که این تاپیک رو پیدا کردم و اساتیدی مثل شما رو دیدم دارم اطلاعات جمع میکنم.حتی یه زمان میخواستم تو کنکور دانشگاه شیراز رو بزنم و بیام اونجا دست به دامن شما بشم که به من نینجوتسو یاد بدین. (اینو شوخی نکردم واقعا یه همچین قصدی داشتم) :D
ولی دیگه زمانی که از نینجوتسو نا امید شدم توی همین تاپیک از همه دوستان مشاوره گرفتم که چه ورزشی برم و به این نتیجه رسیدم فعلا توی این شهر ایکیدو بهترین گزینه هست(البته واقعا بهترین مربی ممکن رو هم پیدا کردم)
ولی خب هنوز برای نینجا شدن نا امید نشدم با اینکه دیگه یکم داره سنم زیاد میشه برای شروع نینجوتسو.الان 19 سالمه.برای همین طول مدت یادگیری نینجوتسو رو داشتم میپرسیدم.
الیته میخوام تا زمانی که بتونم به نینجوتسو دسترسی پیدا کنم همراه با ایکیدو یکی از سبک های شوتوکان یا کیوکوشین کاراته رو هم شروع کنم تا بدنم خیلی اماده بشه و برای نینجوتسو مجبور نباشم از صفر شروع کنم.میدونم خیلی بلند پروازی هست که یه روزی نینجوتسو واقعی یاد بگیرم اونم با این شرایط ورزش کشور ولی خب ....

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بله درست میفرمایید
و یک نکته اینکه جودو در مقابل یک کشتی گیر ایرانی هیچ حرفی برای گفتن نداره :)

راستش مخالفم:D

از لحاظ فنون زمین زدن مسلما کشتی کاربردی تر از جودو ئه ولی یادمون نره جودو کلی تکنیک خفه کردن و شکستن دست و پا داره درحالی که یه کشتی گیر هیچ تسلطی رو این فنون نداره
دیدگاهی که من نسبت به مبارزه ی یه کشتی گیر و یه جودوکار دارم اینه که کشتی گیر جودوکار رو به راحتی میزنه زمین ولی تو خاک جودوکار با فنون شیمه کشتی گیرو شکست میده ( و اگه موقعیت جنگی باشه کشتی گیر رو میکشه ! )

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329

از لحاظ فنون زمین زدن مسلما کشتی کاربردی تر از جودو ئه ولی یادمون نره جودو کلی تکنیک خفه کردن و شکستن دست و پا داره درحالی که یه کشتی گیر هیچ تسلطی رو این فنون نداره
دیدگاهی که من نسبت به مبارزه ی یه کشتی گیر و یه جودوکار دارم اینه که کشتی گیر جودوکار رو به راحتی میزنه زمین ولی تو خاک جودوکار با فنون شیمه کشتی گیرو شکست میده ( و اگه موقعیت جنگی باشه کشتی گیر رو میکشه ! )

من به قدرت جودو وقتی پی بردم که تو مسابقات UFC مبارزه های Ronda Rousey رو دیدم.همیشه هم ارم بار میزنه نامرد. :D . واقعا ادم شگفت زده میشه.

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322

استاد رضا یه سوال. توی آیکی جوجیتسو فنون مبارزه خاک و قفل مفصل و خفه کردن به طرز کاملی کار میشه. به نظرتون آیکی جوجیتسو از نظر این فنون از جودو قوی تره یا ضعیف تر؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
آیا وینگ چوون برای تعقیب کردن حرکات دست حریف طراحی شد؟

پرسش خوبی هست.
اما پاسخ شما منفیه. تعقیب حرکات دست حریف عملا ممکن نیست، مگر در فیلم های سینمایی رزمی. در نظر داشته باشید که وینگ چون یک روش close range هست. آیا امکان داره که در فاصله ی نزدیک، حرکات حریف رو با چشم دنبال و متوقف کنیم؟

دلیلی که بنده عمدتا به "اصول" می پردازم و اهمیت می دم این هست که در هر رشته و روشی، تا زمانی که اصول زیربنایی به درستی درک و اجرا نشه و فرد ندونه که دقیقا داره چه کار می کنه یا چه کاری قراره که انجام بده، پیشرفتی در کار نخواهد بود.
افراد زیادی رو می بینید که به اصلاح کونگ فو کار، کاراته کا و غیره معرفی می شن اما در زمان مبارزه به شکل مبتدیانه و مضحکی آسیب می بینن و شکست می خورن. سوالی در ذهن مخاطب پیش می آد که مثلا کونگ فو همین بود؟ متر و معیار ما برای سنجش عملکرد یک مبارز، همین موضوع یعنی آگاهی و اجرای اصول و مبانی هست.

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
استاد رضا یه سوال. توی آیکی جوجیتسو فنون مبارزه خاک و قفل مفصل و خفه کردن به طرز کاملی کار میشه. به نظرتون آیکی جوجیتسو از نظر این فنون از جودو قوی تره یا ضعیف تر؟
راستش با ایکی جوجیتسو اشنایی زیادی ندارم ولی بعید میدونم... جودو بعد از bjj بهترین شیمه و کانستس ها رو داره ( bjj خودش فرم پیشرفته ی نه وازای جودو هست )
ولی تو ایران بستگی به استاد داره... ممکنه استاده قبلا خودش کمربند مشکی جودو گرفته باشه و فنون خاک رو از اونجا بلد باشه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
من به قدرت جودو وقتی پی بردم که تو مسابقات UFC مبارزه های Ronda Rousey رو دیدم.همیشه هم ارم بار میزنه نامرد. :D . واقعا ادم شگفت زده میشه.

RouseyArmbarsTate.jpg

Ronda rousey = Arm bar assassin
روندا فقط یکی از جودوکارای موفق تو یو اف سی هست افراد دیگه ای هم هستن مثل فدور املیاننکو ... اکیاما ... یوشیدا و ...

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
استاد با اجازتون میخوام یه مدت میخوام دیگه پست ندم اینجا چون حس میکنم لایق معاشرت با اساتید این تاپیک مانند شما نیستم. کسی که نفسش بر او تسلط داره حتی به رزمی کار بودن نزدیک هم نشده چه برسه که بخواد در مورد مسایل فنی از اساتید بزرگوار سوال بپرسه.....

داداش نمیخوام جسارت کنم فقط یه چیزی میخوام بگم:
اگه مبارزه با نفس راحت و اسون بود توی اسلام حکم جهاد رو نداشت پس خیلی هم به خودت سخت نگیر انسان جایز الخطاست.
ببخشید دخالت کردم.

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
راستش با ایکی جوجیتسو اشنایی زیادی ندارم ولی بعید میدونم... جودو بعد از bjj بهترین شیمه و کانستس ها رو داره ( bjj خودش فرم پیشرفته ی نه وازای جودو هست )
ولی تو ایران بستگی به استاد داره... ممکنه استاده قبلا خودش کمربند مشکی جودو گرفته باشه و فنون خاک رو از اونجا بلد باشه
http://fa.m.wikipedia.org/wiki/حیدرعلی_شجاعی

بالا