برگزیده های پرشین تولز

طرح انتقادات و پیشنهادات عمومی مربوط به کل فروم

ARR@W

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
3,285
سلام. معذرت میخوام اما جناب arr@w بزرگ من رو میشناسن و من هرگز به ایشون و کلاً به هیچکدوم از دوستان دیگه توهین نمیکنم. ارادت خاصی هم به ایشون دارم.
از نظر لطف شما هم نسبت به خودم سپاسگزارم.
در مرد لایک بعضی پست ها، ممکنه سوال من هم در بعضی قسمت های یک ارسالی از دوستان باشه.برای اینکه اسپم نشه نقل قول نکردم .
به هر حال باز هم میگم arr@w بزرگ از افرادی هستن که برای من سمبل یک مدیر توانمند و موفق هستن و اگر روزی من در سایتی مدیر بشم رفتار این مرد بزرگ رو الگوی راه خودم و نحوه ی مدیریت خودم میکنم.
البته لون تشکر رو حذف کردم که باعث سو تفاهم نشه ‎:)
شما لطف و حسن نظر بالایی دارید سعید جان
من هم کاربری هستم مانند سایر کاربران سایت که با حسن اعتماد مدیران این فروم اختیارات بیشتری به من داده شده و امیدوارم در انجام وظایفم موفق باشم. نحوه مدیریت خودم را هم هرچند نشأت گرفته از حداکثر توان و توجهم است اما شایسته الگو شدن نمی بینم. شما هم در تشکر و تایید هر پستی که مایلید آزادید و صاحب اختیار.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
شما لطف و حسن نظر بالایی دارید سعید جان
من هم کاربری هستم مانند سایر کاربران سایت که با حسن اعتماد مدیران این فروم اختیارات بیشتری به من داده شده و امیدوارم در انجام وظایفم موفق باشم. نحوه مدیریت خودم را هم هرچند نشأت گرفته از حداکثر توان و توجهم است اما شایسته الگو شدن نمی بینم. شما هم در تشکر و تایید هر پستی که مایلید آزادید و صاحب اختیار.
سلام عرض میکنم جناب arr@w بزرگ ‎:)
شکست نفس نفرمایید .قبلاً هم از شما بخاطر این مدیریت اصولی و درست تشکر و قدردانی کردم و برای منی که خیلی جاها رو بررسی کردم و مدیران زیادی رو چه بصورت فیزیکی چه بصورت مجازی دیدم، بدون اغراق میگم مدیریت شما شایسته ی تقدیر و تشکر و الگو شدنه.
درسته که نظر دادن آزاده اما متاسفانه در این مورد خاص سو تفاهم برای سایر دوستان پیش اومد و من تشکر رو حذف کردم. البته باز هم میگم از نظر من تشکر کردن نشون دهنده ی موافقت با بخشی از صحبتهای اون دوستمون درمورد اسپم تبلیغاتی بود چون برای خودم هم سوال بود و اینطور فکر میکردم که با تشکر کردن میتونم از ارسال اسپم جلوگیری کنم. به هر حال اگر سو تفاهمی پیش اومده از همه ی دوستان و مخصوصاً شما مدیر مدبر عذرخواهی میکنم ‎:)

Last edited:

ARR@W

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
3,285
سلام عرض میکنم جناب arr@w بزرگ ‎:)
شکست نفس نفرمایید .قبلاً هم از شما بخاطر این مدیریت اصولی و درست تشکر و قدردانی کردم و برای منی که خیلی جاها رو بررسی کردم و مدیران زیادی رو چه بصورت فیزیکی چه بصورت مجازی دیدم، بدون اغراق میگم مدیریت شما شایسته ی تقدیر و تشکر و الگو شدنه.
درسته که نظر دادن آزاده اما متاسفانه در این مورد خاص سو تفاهم برای سایر دوستان پیش اومد و من تشکر رو حذف کردم. البته باز هم میگم از نظر من تشکر کردن نشون دهنده ی موافقت با بخشی از صحبتهای اون دوستمون درمورد اسپم تبلیغاتی بود چون برای خودم هم سوال بود و اینطور فکر میکردم که با تشکر کردن میتونم از ارسال اسپم جلوگیری کنم. به هر حال اگر سو تفاهمی پیش اومده از همه ی دوستان و مخصوصاً شما مدیر مدبر عذرخواهی میکنم ‎:)
سلام عزیز
مدیران لایق تر و توانمندتر از من در همین فروم فراوانند.
در خصوص اون نکات هم پاسخ اون کاربر به فارسی روان و ساده داده شده و قصد من و هیچ یک از مدیران دیگه وارد شدن در بحث های بی نتیجه با کاربرانی که اهداف مشخصی را دنبال می کنند نیست. من یکبار دیگه خلاصه وار ذکر می کنم که:
در حال حاضر ارسال هر گونه اسپم و پیام و یا پست و تاپیک تبلیغی در این فروم ممنوعه. پستها در صورت مشاهده ما یا گزارش کاربران حذف و با خاطی برخورد میشه. پیامهای خصوصی در دسترس ما نیست و فقط وقتی وارد عمل می شویم که کاربری "گزارش تخلف" پیام را ارسال کنه. این به معنای اینه که کاربری معتقده حریم خصوصیش نقض شده یا تخلفی از قوانین فروم انجام شده. ما رسیدگی می کنیم و اگر حق با گزارش دهنده تشخیص داده بشه مطابق قوانین برخورد می کنیم. حریم فروشندگان فروم هم محترمه و هر کسی کالایی داره باید مطابق قوانین تاپیک فروش بزنه و اینکه کاربری با رعایت قوانین مذکور تاپیک بزنه و شخص دیگه ای از راه برسه و با دور زدن قوانین بخواد مشتری سایرین را به چنگ بیاره هم از دید قوانین و هم از لحاظ اخلاقی خلافه. اما اگر این عمل در پیام خصوصی باشه باز به همان خانه قبلی بر می گردیم و تا گزارش تخلفی نیاد نمی تونیم اقدامی انجام بدیم.
تمام مدیران قوانین را رعایت می کنند حالا ممکنه مدیر ارجمندی مثل drdexter یکی دوبار در بعضی تخلفات کوچک اغماض کنه ممکنه یکی هم مثل من همون لحظه برخورد قاطع را ضروری ببینه.
موفق باشید.

mad50

Registered User
لایک‌ها
83
با سلام مدیران محترم قضیه چیه برای انجمن اسپمر نوشتد بعضی یوزر ها خدایش مییام پیام های خصوصی باز می کنیم پیام های تبلیغاتی فرستادند
لطفا در این مورد رعایت بشه و تذکر داده شود

با تشکر

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام عزیز
مدیران لایق تر و توانمندتر از من در همین فروم فراوانند.
در خصوص اون نکات هم پاسخ اون کاربر به فارسی روان و ساده داده شده و قصد من و هیچ یک از مدیران دیگه وارد شدن در بحث های بی نتیجه با کاربرانی که اهداف مشخصی را دنبال می کنند نیست. من یکبار دیگه خلاصه وار ذکر می کنم که:
در حال حاضر ارسال هر گونه اسپم و پیام و یا پست و تاپیک تبلیغی در این فروم ممنوعه. پستها در صورت مشاهده ما یا گزارش کاربران حذف و با خاطی برخورد میشه. پیامهای خصوصی در دسترس ما نیست و فقط وقتی وارد عمل می شویم که کاربری "گزارش تخلف" پیام را ارسال کنه. این به معنای اینه که کاربری معتقده حریم خصوصیش نقض شده یا تخلفی از قوانین فروم انجام شده. ما رسیدگی می کنیم و اگر حق با گزارش دهنده تشخیص داده بشه مطابق قوانین برخورد می کنیم. حریم فروشندگان فروم هم محترمه و هر کسی کالایی داره باید مطابق قوانین تاپیک فروش بزنه و اینکه کاربری با رعایت قوانین مذکور تاپیک بزنه و شخص دیگه ای از راه برسه و با دور زدن قوانین بخواد مشتری سایرین را به چنگ بیاره هم از دید قوانین و هم از لحاظ اخلاقی خلافه. اما اگر این عمل در پیام خصوصی باشه باز به همان خانه قبلی بر می گردیم و تا گزارش تخلفی نیاد نمی تونیم اقدامی انجام بدیم.
تمام مدیران قوانین را رعایت می کنند حالا ممکنه مدیر ارجمندی مثل drdexter یکی دوبار در بعضی تخلفات کوچک اغماض کنه ممکنه یکی هم مثل من همون لحظه برخورد قاطع را ضروری ببینه.
موفق باشید.
کامل و جامع مثل همیشه ‎:)
سپاسگزارم.
برای خودم هم بارها دوستان پیام خصوصی تبلیغاتی فرستادن اما خوب من کلاً اهل گزارش دادن نیستم.
اگر هم شخصی در تاپیکهای فروش من تبلیغ کالای خودش رو بکنه(من همیشه در تاپیکهام کارشناسی ها رو آزاد میذارم چون اعتقاد دارم اگر در قیمت گذاری یا اطلاعات اشتباه کنم،دوستان راهنمایی کنن و من متوجه اشتباهم بشم، ضمن اینکه با انجام بحث های علمی بین کاربران کلاً اطلاعات عمومی مراجعه کنندگان به تاپیک بالا میره) گزارش نمیکنم ،فقط بشون پیام میدم که پستتون رو پاک کنید .اگر هم پاک نکردن،بدون گزارش تخلف به همکاران پیام میدم که فلان ارسال رو پاک کنن.

Last edited:

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
مدیران عزیز لطفا محدودیت امضا هارو کمتر کنید
مثلا بشه چند خط بیشتر و بنرای بیشتری قرار داده بشه
با سپاس

پ ن : ما همه باهم رفیقیم - هر چیز که در جُستن آنی ، آنی

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
مدیران عزیز لطفا محدودیت امضا هارو کمتر کنید
مثلا بشه چند خط بیشتر و بنرای بیشتری قرار داده بشه
با سپاس

پ ن : ما همه باهم رفیقیم - هر چیز که در جُستن آنی ، آنی
سلام ‎:)‎ ارادت دارم. رییس به نظر من این محدودیت امضا برای حفظ نظم تاپیک هست. در بعضی سایتها دیدم کاربری نصف صفحه رو از امضاش گرفته و حرص آدم در میاد که بجای خوندن مطالب مفید همش باید تبلیغات امضا ببینه و صفحه حسابی بینظم میشه.

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
این که من تو بازارچه بگردم دنبال یوزری که قطعات منو لازم داره و بهشون پی ام بدم جرمه باید یه تعریفی براش داشته باشید .

از نظر من بازاریابیه از نظر شما دخالت در تاپیک دیگران . کسی قطعاتش فروش میره که کیفیت بهتری داره و ارزونتره .

من وقتی بخوام یه مادربرد سوکت 1366 بفروشم یه سرچ میکنم تو بازارچه 1366 و به تمام یوزرهای تاپیکهایی که برای سی پی یو مین 1366 زده شده ( چه خریدار چه فروشنده ) پی ام میفرستم من این مدل سی پی یو مینبردو دارم دیگه خود اون طرف میدونه بخره یا نخره . کیفیت و قیمت جنسو منو با شما مقایسه میکنه و تصمیم میگره .

از اقای دکستر میخوام که این مساله رو موشکافانه بررسی کنن که آیا تعریف قانونی برای این کار من وجود داره یا نه ؟ آیا این کار دخالت در تاپیک دیگران محسوب میشه ؟ آیا منظور از اسپمینگ تبلیغاتی همینه که خب قبلا گفتین کار من اسپمینگ نیست ؟

این کار من تحت چه عنوانی توی مرامنامه به عنوان تخلف ثبت شده ؟

خراب کردن تاپیک دیگران
دخالت در تاپیک دیگران
دزدیدن مشتری های تاپیک دیگران

بعد اینکه اگر هم تخلف باشه چجوری میخواهید با اون مقابله کنید ؟ چطور این کارو یکسان برای همه یوزرا انجام میدین ؟ صبر میکینید یه یوزر که یه قطعه ایو لازم داره و یکی مثل من بهش پیشنهاد میده بیاد بهم بدوبیراه بگه و به هم فحش بدیم بعد اون گزارش کنه ؟ یک در ملیون هم همچین اتفاقی نمیفته دلیلشم معلومه . یا اینکه میخواهید فرهنگ سازی کنید برای مردم که این کار درست نیست و یه شبه هر کسی بهش پی ام زده شد فوری بیاد گزارش کنه و فرد پی ام زننده رو هم ارشاد کنه که ببین پسرم این کار درستی نیست و تو نباید پی ام بزنی .

ضمن اینکه این ذات فروش مجازی و اینترنتیه . نباید صبر کنی پاتو بندازی روپات مشتری بیاد برات . باید تو بدویی دنبال مشتری که یکی از بهترین یا درستش اینه بگم بهترین راههای ممکنه اسپمینگ تبلیغاتیه که بزرگترین کمپانی های دنیا دارن از این مساله پول در میارن مثل یاهو گوگل فیسبوک و پرشین تولزم میتونه به این شکل که توی مرامنامه موقع ثبت نام اینو اضافه کنه که بعدا یوزر حق شکایت نداشته باشه و بابت هر پی ام به کل یوزرای فروم چند ملیونی بگیره ( نه اینکه هر یوزر خودش به همه پی ام بزنه بدونه اینکه چیزی به پرشین بماسه ) . حالا این مسالرو من تو حجم کمتر من دارم توی بازارچه پیاده میکنم مثلا روزی 20 تا . قبلنم گفتم هیچ کدومشون با کف گرگی نزدن تو صورت ما . تو بدبینانه ترین حالش طرف گفته خریداری شده یا اینکه یه تشکرم کرده کنارش .

آقای دکتر لطفا این مسالرو درستو حساب بررسی کنید که این کار من تحت عنوان تخلف تو مرامنامه اومده یا نه و اگر نیومده کجای کار من ایراد داره ؟ و اگر ایراد داره پرشین و تیم مدیریتیش چطور میخوان با این کاری که هزاران بار در روز انجام میشه مقابله کنن ؟ صبر کنن سه نفر شکایت کنن از یه نفر یا با اون تکنیکهای زوم کردنو ....

من بیشتر از دو ساله دارم اینجوری کار میکنم کسی ازمون شکایت نکرده حالا اینکه احیانا فردا پسفردا بن بشیم دیگه اون یه بحث دیگست .

البته یه بحث دیگم هست .

با توجه به اینکه یوزر اررو معتقده این کار جرمه حالا چه یوزر دریافت کننده گزارش کنه چه گزارش نکنه پس باید دنبال راه حلی باشید که این افرد شناسایی و بن بشن نه اینکه صبر کنید یوزر دریافت کننده گزارش کنه که هزار سال دیگم همچین کاری نمیکنه و این یه ایراد محسوب میشه که باید اون تعریف من توی مرامنامه اضافه بشه که گفتم :

در صورتی که شما پیغام خصوصی ای یا پیغام های خصوصی ای به یوزری بفرستید که منشا آن پستی داخل تاپیک های شما یا تاپیک فرد دریافت کننده پیغام خصوصی مبنی بر اجازه ارسال پیغام نباشد و تعداد آنها از عدد 3 تجاوز کند شما قوانین مرامنامه را زیر پا گذاشته و دفعه اول یک هفته و دفعه دوم بن دائم میشوید .

درمورد کاری که من انجام میدم باید یک تعریف حصوصی توی قوانین فروم وجود داشته باشه یک . دو اینکه باید راه مقابله با اون در دستور کار تیم مدیریتی وجود داشته باشه که اگر وجود نداشته باشه همون بهتر قانونشم وجود نداشته باشه چون قانونی که نوشته بشه ولی اجرا نشه دیگه اسمش قانون نیست اینو اقای دکتر هم تایید میکنن .

طبق پاراگراف بالا پس تنها این تعریف اقای دکتر درسته که اگر شما پیغام تبلیغاتی توی سطح وسیع برای یوزرها بفرستی و معلوم بشه که اون پیغام شما تبلیغاتیه بعد یوزرهای دریافت کننده شکایت کنن و این شکایتا تعدادش به 3 برسه ( که معمولا حدود 100 تا میشه و بحث سه چار پنج شیشتا مطرح نیست تو اینجور موارد ) اون موقع با شما برخورد میشه نه وقتی که مدیری متوجه بشه یوزری به یوزر دیگه که قطعه ایو لازم داره پیغام خصوصی داده باشه که اینم داستانه خودشو داره که اگر پیغام خصوصیه پس مدیر چجوری متوجه شده ..... .

متشکر
دوست عزیزم، سلام
پاسخ شما رو دوستان عزیزم در تیم مدیریتی پرشین تولز دادن، اما من با بیان دیگری مجدد توضیح می دم براتون و امیدوارم مسئله براتون روشن بشه.
ببینید در صحبت های شما سه محور کلی وجود داره:
1- اسپمینگ تجاری با پیام خصوصی:
شما می گید مشکلی نداره از پیام خصوصی استفاده تبلیغاتی بشه. اما این سیاست پرشین تولز نیست و درواقع اسپمینگ تجاری رو به نوعی نقض حریم شخصی افراد تلقی می کنه. بنابراین این استفاده از پیام خصوصی ممنوع هست. هر موقع این سیاست تغییر کرد شما می تونید سپمینگ تجاری داشته باشید.
2- راهکار تشخیص تخلف اسپمینگ تجاری:
مسلما پیام خصوصی، خصوصی هست! یعنی فقط شرکت کنندگان در اون پیام بهش دسترسی دارن و مدیران ارشد هم بهش دسترسی ندارن، بنابراین تشخیص تخلف در این محدوده فقط با گزارش تخلف ممکن هست. بدیهی هم هست که بسیار ممکنه تخلفی صورت بگیره اما چون گزارش تخلف نشده باهش برخورد نشه. این مشابه اون هست که مثلا برخی رفتار ها از نظر نیروی انتظامی جرم هست اما اگر کسی اون رفتار رو در منزل شخصی اش انجام بده نه نیروی انتظامی متوجه میشه و نه باهش برخوردی می کنه، مگر اینکه مثلا همسایه ای ازش شکایت کنه.
بنابراین با توجه به ماهیت پیام خصوصی، امکان بررسی سیستمی و یا تمام پیام های خصوصی وجود نداره.
3- چه نوع پیامی اسپمینگ تجاری محسوب میشه؟
این موضوع بطور خاص در قانون ذکر نشده و بنا هم نیست که تمام جزئیات در قانون ذکر بشه. بلکه قانون چند بند کلی در این زمینه داره:
بند ب، 1 قوانین بازارچه:
1- هر کاربر برای خرید، فروش و یا معاوضه کالا(ها) و یا خدمات خود، می‌بایست در بخش مناسب و مرتبط از بازارچه، تاپیک ایجاد کند.
به عبارت دیگر، خرید، فروش و یا معاوضه کالا(ها) و یا خدمات و یا تبلیغ آن‌ها در تاپیک دیگران مجاز نیست.
پس اگر کسی خریدار و یا فروشنده کالایی هست حتما تاپیک خرید و یا فروش باید داشته باشه.
بند، ب،9 قوانین بازارچه:
9- تمامی مراحل خرید و فروش می‌بایست در تاپیک انجام شود.
یعنی اگر کاربری می خواهد به کاربر دیگر پیشنهاد فروش یا خرید کالا یا خدماتی رو بده، باید در تاپیک این کار رو بکنه. (البته مرحله نهایی که ارسال اطلاعات حساب بانکی و آدرس پستی و امثالهم هست می تونه تو پیام خصوصی انجام بشه.)
بنابراین اینکه مثلا کاربری تو تاپیک فروشنده الف پست داده باشه که فلان کالا یا خدمات رو می خواد و فروشنده ب که همون کالا یا خدمات رو ارائه می کنه بره به اون کاربر در مورد اون کالا یا خدمات پیام بده، این میشه اسپمینگ تجاری و مشخصا مغایر با قانون هست چون مراحل خرید و فروش توی تاپیک انجام نشده.

نتیجه گیری کلی:
مجددا مطابق قانون، بند الف، 5:
5- تشخیص مصداق و موضوعیّت قوانین و نحوه اجرای آن، با تیم مدیریّتی بازارچه پرشین‌تولز است و مدیران و همکاران بازارچه، در حذف یا ویرایش تمام یا بخشی از نوشته‌های ارسالی اختیار تام دارند.
یعنی اینکه ( مثلا در این مورد) چه پیامی اسپم هست و چه پیامی نیست، تشخیصش به عهده تیم مدیرتی هست و البته لازمه این تشخیص گزارش تخلف پیام خصوصی هست.

پ.ن: بطور سربسته بهتون پیشنهاد می کنم این بحث رو ادامه ندید چون ممکنه مثل قضیه گاو بنی اسرائیل اوضاع رو محدود و سخت تر کنه.

موفق باشید

مدیران عزیز، آیا امکانش هست پروفایل هر کس رو طوری تنظیم کنید که تعداد آپ شدن هر تاپیکش رو مشخص کنه؟
الان فقط مشخصه که چند بار در مجموع تاپیک ها رو آپ کردیم.اگر مشخص بشه هر تاپیک جداگانه چند بار آپ شده بهتره. سپاسگزارم.
سلام دوست من
من دقیقا متوجه منظور شما نشدم، می خواهید بدونید چند بار تاپیک خودتون رو آپ کردید و یا اینکه دیگران چند بار تاپیکشون رو آپ کردن؟
ممنون

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام بر دیگر مدیر این سایت :)
منظورم در مورد نمایش تعداد آپ کردن تاپیک اینه که(فقط برای تاپیک خودم، کاری به تاپیک دیگر دوستان ندارم) مثلاً من در حال حاضر 4 تا تاپیک فعال دارم. و اجازه دارم هر تاپیک رو 10 بار آپ کنم.
وقتی در پروفایلم نگاه میکنم، فقط نوشته شما 30 بار از آپ استفاده کرده اید و 10 بار دیگه باقی مونده.
حالا من نمیدونم کدوم تاپیکم رو بیشتر آپ کردم و چند آپ دیگه برای هر تاپیک مونده.
اگر بشه مشخص کنید مثلاً تاپیک شماره 1، 7 بار آپ شده، 3 بار دیگه مونده.
تاپیک 2، 9 بار آپ شده و 1 بار دیگه مونده و به همین ترتیب بصورت جداگانه مشخص بشه هر تاپیک چند مرتبه توسط من آپ شده.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
راستی، اسمایلی هایی هم که میشد به نوشته هامون اضافه کنیم، چند روزی هست که خیلی محدود شده. لطفاً بررسی کنید(البته احتمالاً برای درست کردن اسمایلی ها باید برنامه نویسان سایت بررسی کنن اما خوب شما ارتباط نزدیکتری با اونها دارید، پس لطف کنید بشون بگید.)

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
دوست عزیزم، سلام
پاسخ شما رو دوستان عزیزم در تیم مدیریتی پرشین تولز دادن، اما من با بیان دیگری مجدد توضیح می دم براتون و امیدوارم مسئله براتون روشن بشه.
ببینید در صحبت های شما سه محور کلی وجود داره:
1- اسپمینگ تجاری با پیام خصوصی:
شما می گید مشکلی نداره از پیام خصوصی استفاده تبلیغاتی بشه. اما این سیاست پرشین تولز نیست و درواقع اسپمینگ تجاری رو به نوعی نقض حریم شخصی افراد تلقی می کنه. بنابراین این استفاده از پیام خصوصی ممنوع هست. هر موقع این سیاست تغییر کرد شما می تونید سپمینگ تجاری داشته باشید.
2- راهکار تشخیص تخلف اسپمینگ تجاری:
مسلما پیام خصوصی، خصوصی هست! یعنی فقط شرکت کنندگان در اون پیام بهش دسترسی دارن و مدیران ارشد هم بهش دسترسی ندارن، بنابراین تشخیص تخلف در این محدوده فقط با گزارش تخلف ممکن هست. بدیهی هم هست که بسیار ممکنه تخلفی صورت بگیره اما چون گزارش تخلف نشده باهش برخورد نشه. این مشابه اون هست که مثلا برخی رفتار ها از نظر نیروی انتظامی جرم هست اما اگر کسی اون رفتار رو در منزل شخصی اش انجام بده نه نیروی انتظامی متوجه میشه و نه باهش برخوردی می کنه، مگر اینکه مثلا همسایه ای ازش شکایت کنه.
بنابراین با توجه به ماهیت پیام خصوصی، امکان بررسی سیستمی و یا تمام پیام های خصوصی وجود نداره.
3- چه نوع پیامی اسپمینگ تجاری محسوب میشه؟
این موضوع بطور خاص در قانون ذکر نشده و بنا هم نیست که تمام جزئیات در قانون ذکر بشه. بلکه قانون چند بند کلی در این زمینه داره:
بند ب، 1 قوانین بازارچه:

پس اگر کسی خریدار و یا فروشنده کالایی هست حتما تاپیک خرید و یا فروش باید داشته باشه.
بند، ب،9 قوانین بازارچه:

یعنی اگر کاربری می خواهد به کاربر دیگر پیشنهاد فروش یا خرید کالا یا خدماتی رو بده، باید در تاپیک این کار رو بکنه. (البته مرحله نهایی که ارسال اطلاعات حساب بانکی و آدرس پستی و امثالهم هست می تونه تو پیام خصوصی انجام بشه.)
بنابراین اینکه مثلا کاربری تو تاپیک فروشنده الف پست داده باشه که فلان کالا یا خدمات رو می خواد و فروشنده ب که همون کالا یا خدمات رو ارائه می کنه بره به اون کاربر در مورد اون کالا یا خدمات پیام بده، این میشه اسپمینگ تجاری و مشخصا مغایر با قانون هست چون مراحل خرید و فروش توی تاپیک انجام نشده.

نتیجه گیری کلی:
مجددا مطابق قانون، بند الف، 5:

یعنی اینکه ( مثلا در این مورد) چه پیامی اسپم هست و چه پیامی نیست، تشخیصش به عهده تیم مدیرتی هست و البته لازمه این تشخیص گزارش تخلف پیام خصوصی هست.

پ.ن: بطور سربسته بهتون پیشنهاد می کنم این بحث رو ادامه ندید چون ممکنه مثل قضیه گاو بنی اسرائیل اوضاع رو محدود و سخت تر کنه.

موفق باشید

سلام دوست من
من دقیقا متوجه منظور شما نشدم، می خواهید بدونید چند بار تاپیک خودتون رو آپ کردید و یا اینکه دیگران چند بار تاپیکشون رو آپ کردن؟
ممنون

درود

در مورد هر یک از محورهایی که گفتین توضیح میدم .

محور شماره 1 :
بیاید اول تعریف اسپم رو در ویکیپدیا بخونیم :
اسپم یا جفنگ (به انگلیسی: Spam )، به معنای پیامی الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود .
پیغامای من با اسپم دوتا تفاوت عمده داره :
1 . تعدادشون کمه
2 . با درخواست گیرنده ارسال میشه
پس پی ام های من اسپمینگ تبلیغاتی نیست و فقط میشه روی بحث تجاوز به حریم خصوصیش بحث کرد که اونم مطمئن باشید هیچ فردی توی این 8 میلیارد نفر روی زمین نیست که وقتی یه قطعه ای نیاز داره بهش پیشنهاد بدی ناراحت نمیشه .
مشکل که یوزر اررو با این پیغامای من داره غیر اخلاقی بودن از نظر ایشونه که محیط مجازیو با واقعی یکی میدونن و چیزی از خیر اخلاقی بودن این پیغامای من توی قوانین پرشین تولز نیومده و ایشون نمیتونن با توجه به اخلاقشون توی جایی که قانون داره تصمیم بگیرن . اینو هر مدیری باید بدونه شما هم براشون توضیح بدین که اخلاقی تصمیم نگیره قانونی تصمیم بگیره .

در مورد محور شماره 2 مثالی که زدین اشتباه بود . وقتی یه فردی یه جرمی توی خونه انجام میده و پلیس متوجه نمیشه پس دستگیرش نمیکنه درست نیست و خب اگر اون فرد بره اداره پلیس اعلام کنه دستگیرش میکنن . من یه جرمی انجام دادم اونم فرستادن پیغام تبلیغاتی برای افرادی که قطعات منو نیاز دارن و اینو دارم اینجا اعلام میکنم و کسی نمیتونه با من برخورد قانونی داشته باشه برای اینکه کاری که انجام دادم جرم نیست و تعریفی براش نیست . هم شما هم یوزر اررو پیغامای منو با اسپمینگ اشتباه گرفتین و دکتر اینو گفت که پیغامای من اسپمینگ نیست و فقط به اون تیکه تجاوز به حریم خصوصی متکی هستین که اونم با توجه به اینکه دارم به حریم اون فرد تجاوز میکنم برای اینکه نیاز اون فردو رفع کنم هیچ شکایتی صورت نمیگیره و این مسالرو فقط میشه از نظر اخلاقی مورد بررسی قرار داد که اونم توی قوانین پرشین چیزی در موردش نیومده چون ذات خریدو فروش اینترنتی اینطوریه و اقای دکتر هم گفتن که کار من هیچ مشکلی نداره مگر اینکه فرد دریافت کننده پیام گزارش کنه که آی ایو هناس به حریمم تجاوز شد کمکم کنید :general509: . لطفا معنی اسپمینگ رو با کار من مقایسه کنید اونم نه افراطی بلکه از روی منطق مثل اقای دکتر .

و در محور شماره 3 اینو باید بگم که این بخش از گفته هاتونو :
یعنی اگر کاربری می خواهد به کاربر دیگر پیشنهاد فروش یا خرید کالا یا خدماتی رو بده، باید در تاپیک این کار رو بکنه .
در مورد یوزر Arrow چک کنید ببینید تمام امتیازات بازارچه ای که برای فروش گرفته آیا بابت هر کدوم یک پست داخل تاپیک ایشون هست یا قطعاتی که خرید کردن و امتیاز گرفتن بابت هر خریدشون توی تاپیک فروش فرد دیگه ای یک پست دارن و همینطور یوزرای با سابقه مثل اقای شعبانی و نوید ای تی آی . این که دیگه بحث اسپمینگ نیست این یه بحث دیگست که جاده خاکی میشه اونم از سمت شما چون هیچ ربطی به بحثمون نداشت و خیلی راحت قابل پیگیریه و بعد از بررسی به این نتیجه میرسید که باید ایشونو بن کنید و موقعی که بن بشن دیگه نمیتونن مدیر باشن و از تیم مدیریتی هم اخراج میشن . من توی این دوسالو خورده ای که اینجا فعالم خوب زیرو بم کارو یاد گرفتم . وقتی یه قانونیو میخونم خوب میدونم قابل اجرا هست یا سوریه . اگرم برای یوزر اررو تمام خریدو فروشاشون یه پست باشه برای بقیه یوزرا نیست و همرو باید از دم بن کنید یعنی اینکه در بخش بازارچه تخته بشه . در مورد محور سومتون اگر بخواهیم بیشتر بحث کنیم فروم ( بخش بازارچه که نور چشم فرومه ) نابود میشه پس همونطور که گفتین در مورد محور سه که مثل بنی اسرائیله بحث نکنیم و محور یکو دورو بیشتر بهش بپردازیم . محور شماره سه فقط جنبه شعاری داره نه عملی .

کاش به جای این بحثا یه تاپیک میزدین که چی شد بازارچه پرشین تولز به این روز افتاده و هر یوزری نظرشو میگفت یا نظر سنجی میذاشتین :
تغیر قالب فروم که باعث شد یه سری یوزرا مثل یوزر حمید پوده ای برن - سخت گیری های یک دفعه همکاران آزمایشی بازارچه در بدو انتخابشون - باید پول بدی تا تاپیکت آپ بشه وگرنه همیشه صفحه شیشو هفته هشته - بسته شدن بخش شکایات - اقدام اشتباه سوق دادن یوزرا به سمت ایسام که پورسانت بالایی میگیره - و ....

به خدا یه سالو نیم دوسال پیش اینجوری نبود فروم یه تاپیک میزدی رو هوا میبردن قطعاتو ولی الان دیگه نیستن اون یوزرایی که میشناختم . بچه های مشهد تبریز و ...
همین بچه های تهران - نیما سون جی و خیلیای دیگه

قوانین باید اجرا بشه .
اخلاق بالاتر از قانونه .
در مورد یک عمل اول باید تصمیم گیری بشه که اخلاقی هست یا نه .
بعد که معلوم شد غیر اخلاقیه باید ببینیم طبق قانون جرم محسوب میشه .
اگر معلوم شد جرمه بعد تازه طبق قانون باید فرد متخلف جریمه بشه .
در مورد من :general212: فقط بند اخر میخواد اجرا بشه اونم سلیقه ای .

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
خوب
برای مثال ایشون : http://forum.persiantools.com/members/rz76900.334683/

تقریبا 1 ساعت پیش توسط خود من بن شدن . حداقل 25 ریپورت از ایشون بود چه در پیغام خصوصی به من و یا گزارش تخلف کافی هست به پروفایل ایشون برید و ببینید در هر تاپیکی که تونستن این پست رو دادن :

این همه یکی دیگه از دلایل بن هست . تبلیغات در تاپیک دیگران به شخصه تا 3 مورد رو اغماض میکنم ولی وقتی تعداد زیاد باشه تنها راه اجرای قوانین هست
1- اگه کسی توی تاپیک دیگران تبلیغ کنه بن دائم میشه یا موقت یا بستگی داره؟ مثلا همین طرف که گفتید موقت بن میشه یا دائم -
2- در مورد تبلیغ در امضا چطور؟مثلا اگه عکس تبلیغاتی در امضا باشه طرف بن میشه؟ مثلا یه عکس متحرک در مورد فروش فلان جنس رو توی امضا باشه بن میشه؟
3- اگه کسی تعداد زیادی لینک توی امضاش باشه هم بن میشه؟ مثلا اگه 200 تا و یا تعداد بیشتر لینک به صورت نقطه و با فونت و اندازه کوچیک توی امضا باشه بن میشه؟ مثلا این شکلی ........................... (البته با فونت و اندازه کوچیک تر)

خیلی ممنون میشم اگه به این 3 مورد جواب بدین

bestmusic

Registered User
لایک‌ها
31
کسی نمیتونه با من برخورد قانونی داشته
چرت و پرت ترین و هجو ترین پستی که امروز دیدم. چی می گی بابا؟ شما تا حالا به خاطر پیام مگه بن شدی؟ هفتاد من تایپ کردی دریغ از یه کلمه به درد بخور.
من از کاربرای دیگه به خاطر همچین یوزرایی عذر میخوام. نصفه شب خوابشون نمیبره میان جفنگ مینویسن. وقتمو تلف کردی فکر کردم میخوای یه چیز درست درمونو توضیح بدی.
عجیبه مدیرای فروم با توهینایی که به اونامیکنی بنت نمیکنن.

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
خوب

1- اگه کسی توی تاپیک دیگران تبلیغ کنه بن دائم میشه یا موقت یا بستگی داره؟ مثلا همین طرف که گفتید موقت بن میشه یا دائم -
2- در مورد تبلیغ در امضا چطور؟مثلا اگه عکس تبلیغاتی در امضا باشه طرف بن میشه؟ مثلا یه عکس متحرک در مورد فروش فلان جنس رو توی امضا باشه بن میشه؟
3- اگه کسی تعداد زیادی لینک توی امضاش باشه هم بن میشه؟ مثلا اگه 200 تا و یا تعداد بیشتر لینک به صورت نقطه و با فونت و اندازه کوچیک توی امضا باشه بن میشه؟ مثلا این شکلی ........................... (البته با فونت و اندازه کوچیک تر)

خیلی ممنون میشم اگه به این 3 مورد جواب بدین
1- اگر این کار رو یکی دوبار و از سر عدم اطلاع از قوانین انجام بده، معمولا فقط پستش حذف میشه و بهش اخطار داده میشه، در اولین برخورد بن نمیشه معمولا. اما اگر تکرار کنه، بسته به حساسیت و گستردگی موضوع برخورد مقتضی باهش صورت می گیره.
2- اگر از طریق فرم امضا در پروفایل عکس قرار داده بشه مشکلی نداره، البته قوانین امضا و مرامنامه و قوانین بازارچه هم باید رعایت بشه.
3- مجدد به شرط رعایت قوانین بازارچه و مرامنامه، و از طریق قسمت امضا در پروفایل کاربری مشکلی نداره. (لینک های folow نیستن)

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
دو تا تاپیک در روز میشه آپ کرد
کمه
لااقل 4-5 تاش کنین
با تشکر

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
چرت و پرت ترین و هجو ترین پستی که امروز دیدم. چی می گی بابا؟ شما تا حالا به خاطر پیام مگه بن شدی؟ هفتاد من تایپ کردی دریغ از یه کلمه به درد بخور.
من از کاربرای دیگه به خاطر همچین یوزرایی عذر میخوام. نصفه شب خوابشون نمیبره میان جفنگ مینویسن. وقتمو تلف کردی فکر کردم میخوای یه چیز درست درمونو توضیح بدی.
عجیبه مدیرای فروم با توهینایی که به اونامیکنی بنت نمیکنن.

درود

جوابتون رو دادم ولی پاک کردن پستمو مدیران محترم

با این حال بازم شمارو به همون پستی که گفتم ارجاع میدم چون جواب شما فقط همون پست هستش

متشکر

bestmusic

Registered User
لایک‌ها
31
درود

جوابتون رو دادم ولی پاک کردن پستمو مدیران محترم

با این حال بازم شمارو به همون پستی که گفتم ارجاع میدم چون جواب شما فقط همون پست هستش

متشکر
درود جانم
ببندی بهتره بذار آکبند بمونه شاید بتونی تو پخ بفروشیش.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
خجالت بکش تو کی هستی میخوای اقا مصطفی مون رو خراب کنی،؟؟؟

Sent from my C6903 using Tapatalk

ولش کن آرش جان

کاملا معلومه از کجا داره خط میگیره و قصدش چیه . این همه بی احترامی کرده هیچ کدوم از پستاش پاک نشده ولی مدیرا هرکدوم از پستای منو روزی هزار بار چک میکننو هر کدوم به مذاقشون خوش نیاد پاک میکنن . به جای اینکه پست ایشونو پاک کنن پست من که جوابشو دادمو پاک کردن .

یه نکته جالب اینکه من جوابشو ندادم فقط یکی از پستای این تاپیک که پاک هم نشده ارجاع دادمش ولی پست منو پاک کردن .

توجه میکنی چی میخوام بگم :
نه پست ایشون پاک شد نه اون پستی که من ایشونو ارجاع دادم به اون پست ولی پست من پاک شد . مگه میشه پستای ایشونو مدیرا ندیده باشن یا اون پستی که من ایشونو بهش ارجاع دادم .

خب این چیو میرسونه به جز اینکه مدیریت داره سلیقه ای برخورد میکنه . بجز اینکه زیر نظرم و برام دسیسه چیده شده . این یه نمونش . طرف هر چی میخواد میگه پستاش پاک نمیشه که معلومم نیست یوزر دوم سومه یا نه ولی پستای ما دوس سوت پاک میشن . البته یوزر بست موزیک میخواد کارو به جاهای باریک بکشونه که ما بن بشیم و مهم هم نیست خودش بن بشه . یکی هم نیست بهش بگه شما چیکاره مدیرا هستین ؟ شغل شریفتون چیه ؟

وجدانی آرش جان از این کاری که یوزر بست موزیک داره میکنه و پاک شدن فقط پست من چه نتیجه ای میشه گرفت ؟ لحن اولین پستی که بست موزیک گذاشترو ببین یا دومیو یا اون پستی که میگو . بعد مقایسه کن با پست من که پاک شده ببین چجوریه پست ما پاک میشه ولی این دوتا پست بست موزیک و اون پستی که میگم نه .

چطور بی احترامی ایشون و اون پستی که میگم هست ولی پستای من که فقط ارجاع بود پاک میشه . اینا همه به کنار از اینجاش آدم میسوزه ادعای اخلاقو قانونو مرامنامه و قضاوت عادلانه هم دارن .

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ولش کن آرش جان

کاملا معلومه از کجا داره خط میگیره و قصدش چیه . این همه بی احترامی کرده هیچ کدوم از پستاش پاک نشده ولی مدیرا هرکدوم از پستای منو روزی هزار بار چک میکننو هر کدوم به مذاقشون خوش نیاد پاک میکنن . به جای اینکه پست ایشونو پاک کنن پست من که جوابشو دادمو پاک کردن .

یه نکته جالب اینکه من جوابشو ندادم فقط یکی از پستای این تاپیک که پاک هم نشده ارجاع دادمش ولی پست منو پاک کردن .

توجه میکنی چی میخوام بگم :
نه پست ایشون پاک شد نه اون پستی که من ایشونو ارجاع دادم به اون پست ولی پست من پاک شد . مگه میشه پستای ایشونو مدیرا ندیده باشن یا اون پستی که من ایشونو بهش ارجاع دادم .

خب این چیو میرسونه به جز اینکه مدیریت داره سلیقه ای برخورد میکنه . بجز اینکه زیر نظرم و برام دسیسه چیده شده . این یه نمونش . طرف هر چی میخواد میگه پستاش پاک نمیشه که معلومم نیست یوزر دوم سومه یا نه ولی پستای ما دوس سوت پاک میشن . البته یوزر بست موزیک میخواد کارو به جاهای باریک بکشونه که ما بن بشیم و مهم هم نیست خودش بن بشه . یکی هم نیست بهش بگه شما چیکاره مدیرا هستین ؟ شغل شریفتون چیه ؟

وجدانی آرش جان از این کاری که یوزر بست موزیک داره میکنه و پاک شدن فقط پست من چه نتیجه ای میشه گرفت ؟ لحن اولین پستی که بست موزیک گذاشترو ببین یا دومیو یا اون پستی که میگو . بعد مقایسه کن با پست من که پاک شده ببین چجوریه پست ما پاک میشه ولی این دوتا پست بست موزیک و اون پستی که میگم نه .

چطور بی احترامی ایشون و اون پستی که میگم هست ولی پستای من پاک میشه . بعدا ادعای اخلاقو قانونو قضاوت عادلانه هم میکنید .
بهت بگم برای خودم پیش اومده طرف 1 پست نزده اومده پ.خ میده دری وری گفت بهم توهین کرد منم جوابشو دادم تمیز 2 هفته بن شدم!! حالا این مدیرا نمیگن این کرم نداشته که اومده یه راست توهین میکنه !!

بالا