برگزیده های پرشین تولز

مشکل نشناختن هارد اکسترنال توسط ویندوز 7

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
آقا منم این مشکل رو الان دارم
تو پی سی میرم رو هارد میگه باید فرمت کنی در حالی که به دستگاه گیرنده دیجیتالی یا تی وی وصل میکنم میشناسه و هارد رو باز میکنه
اسم درایو هم تو اون قسمت هست j میرم عوضش هم میکنم m یا هر چی بازم نمیشناسه اطلاعات مهمی دارم لطفا کمک کنین

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
آقا منم این مشکل رو الان دارم
تو پی سی میرم رو هارد میگه باید فرمت کنی در حالی که به دستگاه گیرنده دیجیتالی یا تی وی وصل میکنم میشناسه و هارد رو باز میکنه
اسم درایو هم تو اون قسمت هست j میرم عوضش هم میکنم m یا هر چی بازم نمیشناسه اطلاعات مهمی دارم لطفا کمک کنین
روی هر کامپیوتری این اتفاق میوفته یا فقط کامپیوتر خودت ؟!

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
روی هر کامپیوتری این اتفاق میوفته یا فقط کامپیوتر خودت ؟!
دیشب رو ویندوز ایکس پی تست کردم باز کرد
برا کپجر استفاده میکنم بعد به پی سی وصل میکنم باز نمیشه البته ویندوز سون
یه راهی باشه که رو سون جواب بده چون ویندوزم اورجیناله نمیخوام عوض کنم :(

maryam85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من با هارد WD خودم یه مشکلی پیدا کردم ممنون می شم اکه کسی بتونه کمک کنه ...متاسفانه هنگام انتقال یه سری فایل از laptop به هاردم وسطا cancle کردم بعد دیگه سیستم هاردمو نمیشناسه و پیغام format disk نشون می ده... روی tv و DVD Player هم دیکه باز نمی شه :(

maryam85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند تا از روش هایی که دوستان گفتند رو هم ( به جز ریکاوری چون سیستمم فضای خالی نداره) تست کردم ولی جواب نداد.

morteza_pppp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من هم این مشکل رو داشتم
راه حلش اینه که یه نرم افزار مدیریت هارد نصب کنی و به هر یک از درایو های روی هارد اکسترنالت یک Label بدی.
اینطوری مشکل حل میشه.

The Darkness92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام دوستان بنده یه هارد اکسترنال دارم که وقتی به LED خونه میزنم محتویات اون رو اجرا میکنه ولی وقتی به PC میزنمش پیغامی میده که میگه اگه میخوای بازش کنم باید فرمت بشه!لطفا اگه ممکنه یه راه حلی به من بگین ممنونم خیلی مهمه!

The Darkness92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام دوستان بنده یه هارد اکسترنال دارم که وقتی به LED خونه میزنم محتویات اون رو اجرا میکنه ولی وقتی به PC میزنمش پیغامی میده که میگه اگه میخوای بازش کنم باید فرمت بشه!لطفا اگه ممکنه یه راه حلی به من بگین ممنونم خیلی مهمه!

bnbagh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام یکی خواهشا راهنماییم کنه من یه هارد اکسترنال ADATA HD650 دارم یه روز به PC وصل بود دستم خورد قطع شد ازون به بعد هرچی وصل میکنم صدا میده اما تو تسکبار پیام میده که USB DRIVE NOT recognized تو device manger هم به عنوانه unknown device میاد هرچه قدر هم unistall میکنم دوباره وصل میکنم نمیخونه اما تو لب تاب خواهرم به راحتی باز میشه چیکار باید بکنم؟ 800gb فیلم خیلی دردسر داره به خوام خالی کنم یه جا فرمتش کنم ! تازهه اگه فرمت کنم درست نشه چی؟

mojshak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه دوستان
آقا من 2روز پیش یه هارد 3 ترا WD My Book گرفتم با خوشحالی اومدم زدم با لپ تاپ که مثلا لپ تاپم رو خالی کنم، هارد رو شناخت زدم حدود 50 gig کپی کنه تو هارد، رفتم اومدم دیدم وسطاش گیر کرده و سرعت شده 50k منم کنسل کردم و دوباره انتحان کردم باز همون سرعت بود. هارد رو دوباره وصل کردم و تست کردم اول سرعت خوبه بعد دوباره میاد پایین. بی خیال شدم گفتم فردا امتحان میکنم که خالا میزنم هارد رو نمیشناسه! چراغش روشن میشه داخل my computer هاردو میاره ولی باز نمیکنه و کلیک میکنی روش هنگ میکنه! عجیبه! هارد WD 1TB My PAssport دارم مثل آینه کار میکنه اما این نمیدونم چرا اینجوریه! بابا تازه خریدمش!
کلا مشکل از سرعت پایینش شروع شد و خالا هم که نمیشناسه! چه کنم؟

mojtaba455

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام خدمت دوستان من یه هارد sigate usb3 دارم که وقتی به ویندوز7 میزنم گاهی میشناسه و گاهی دیگه نمیشناسه
توی Disk Manager هم گزینه Change Drive letter and path روش نمیاد وقتی راست کلیک میکنم روش
وقتی میزنم هاردو همیشه صدای USB میاد ولی گاهی اون پایین ایکنش نمیاد یا اگه هم میاد بااسم خود هارد میاد
ولی اون موقه ها که با اسم خود هارد میاد توی Disk Manager اون گزینه رو نداره
دوستان لطفا کمک کنید

iicelord

Registered User
لایک‌ها
26
سلام. هارد من هم در دیوایس منیجر هم در دیسک ماناگمنت نشون داده میشه ولی در مای کامپیوتر نیست. در دیسک مانا در قسمت پایین هادر من با اسم دیسک1 هست اما گزینه ی change نداره
چه کنم؟

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
سلام. هارد من هم در دیوایس منیجر هم در دیسک ماناگمنت نشون داده میشه ولی در مای کامپیوتر نیست. در دیسک مانا در قسمت پایین هادر من با اسم دیسک1 هست اما گزینه ی change نداره
چه کنم؟
عکسی ازش بزارید.

saeed31861

Registered User
لایک‌ها
24
با سلام
بنده یه فروند هارد دیسک اکسترنال سیگیت یک ترا دارم.
که معمولا به رسیور وصله و فیلم ضبظ میشه.
چند روز پیش موقع ضبط برق میره و کلا قاطی میکنه. و رسیور دیگه هاردو نمیشناسه.ولی کامپیوتر میشناخت.وقتی خواستم دفراگش کنم هنگ میکرد.
به ناچار از نرم افزار HDD Regenerator برای ترمیم بد سکتور احتمالی استفاده کردم.بعد از دوروز اسکن مداوم 35 مگابایتو اسکن کرده فقط.به ناچار اسکنو قطعش کردم.و از سیستم جداش کردم.
و خواستم از طریق لو لول فرمت یکبار فرمتش کنم.
ولی خطای i/o داد و نشد بازهم.
بعد از اون الان وقتی به سیستم وصلش میکنم اسم درایو میاره مثلا k.ولی مشخصات هاردو نشون نمیده.
ولی وقتی لو لول فرمت رو اجرا مکینم اسم هاردو میاره و حجمش نشون میده که یک ترا هست.
وقتی تو خود ویندوز اصلا حجم و مشخصات نشون نمیده.(البته تو دوایس منیجر اسم هاردو میاره.
الان اساتید میشه راهنمایی بکنم که چطوری زندش بکنم.
اطلاعاتش مهم نیست ولی میخوام خودش لااقل درست بشه.

ممنونم

TS.datarecovery

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز ، تقریبا شما هر کاری که می تونستید رو انجام دادین، اگر لو لول بصورت کامل انجام شده باشه و باز هم درست نشده باشه می شه اینجوری نتیجه گیری کرد که هارد اشکالات بیشتری داره ، مثلا شاید یکی از هد های هارد تون ضعیف شده یا اینکه مشکلاتی در سیستم عامل هارد دارین ، با این وجود با نرم افزار Hdd tune تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید : آموزش hddtune
در خدمتتون هستم

saeed31861

Registered User
لایک‌ها
24
دوست عزیز ، تقریبا شما هر کاری که می تونستید رو انجام دادین، اگر لو لول بصورت کامل انجام شده باشه و باز هم درست نشده باشه می شه اینجوری نتیجه گیری کرد که هارد اشکالات بیشتری داره ، مثلا شاید یکی از هد های هارد تون ضعیف شده یا اینکه مشکلاتی در سیستم عامل هارد دارین ، با این وجود با نرم افزار Hdd tune تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید : آموزش hddtune
در خدمتتون هستم

سلام دوست عزیز.
متاسفانه هیچ استفاده ای از این نرم افزار نمیشه گرفت.
هیچ پارامتری از هاردو نمیاره.
حتی دمای کارکرده و هم نشون نمیده

TS.datarecovery

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز ، پس در اصل هارد دیسک شما شناسایی نمی شود ، لطفا دقت فرمایید که وقتی در Device maneger شناسایی می شود در اصل برد هارد دیسک شناسایی می شود ، شناسایی کامل بدین معنا است که هارد دیسک باید در disk manegment دارای حجم کامل باشد و اصطلاحا intialize شده باشد ، شما می توانید بفرستین کانون بازیابی اطلاعات که برات تعمیرش کنن

saeed31861

Registered User
لایک‌ها
24
سلام دوست عزیز ، پس در اصل هارد دیسک شما شناسایی نمی شود ، لطفا دقت فرمایید که وقتی در Device maneger شناسایی می شود در اصل برد هارد دیسک شناسایی می شود ، شناسایی کامل بدین معنا است که هارد دیسک باید در disk manegment دارای حجم کامل باشد و اصطلاحا intialize شده باشد ، شما می توانید بفرستین کانون بازیابی اطلاعات که برات تعمیرش کنن

سلام مجدد
قبلا تو این قستم حجم نشون میداد.
ولی بعد از اینکه با لو لول فرمت کردم و اون ارور های i/o رو داد و بعدش دیگه حجمو نشون نمیده
به نظرتون امکان اینکه خودم احیاش کنم نیست؟
بک اپ از دیتا ها دارم .مهم خود هارده

TS.datarecovery

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سعید جان ، به نظر من هر چقدر بیشتر دستکاری کنی ، مشکلات بیشتری برای هارد بوجود میاری همونطور که دیدی ، مشکل هاردت قبل از دستکاری به نظر ساده تر میومد اما بعد از دستکاری دیگه شناخته نمیشه، به نظر من با دست خودت هاردت رو خراب نکن

no.username

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.من یه هارد اکسترنال دارم که رو همه سیستم های دیگه کار میکنه،اما رو PCمن که مادربورد گیگابایتم داره کار نمیکنه...یعنی هر وقت وصل میکنم به کامپیوتر چراغش روشن میشه، تو Device Managerهم میاد ولی بعد از 20-30 ثانیه از تو Device Managerهم میره و بعد از 20 ثانیه دوباره همون کار بالایی رو تکرار میکنه.البته همون اول پنجره Format Disk رو میاره که سریع اونم میپره.قبلا ویندوز 8.1 داشتم که اینطور شد.عوض کردم و 7 گذاشتم که تغییری نکرد.

بالا