برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود
دوستان یه دکتر چشم خوب توی تهران معرفی کنید
بی زحمت فقط زود
ممنون

دوست عزیز مثل این می مونه که بگی تو تهران یک رستوران خوب معرفی کن!
کدوم بخش تهران هستید بگید تا یک دکتر بهتون معرفی بکنم.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام، وقت بخیر.
بر اثر برخورد یه تکه فلز به چشمم در اورژانس بستری شدم. تشخیص نهایی پزشک penetrating injury بود و جراحی انجام شد. بخاطر مشکل مالی نتونستم پیگیری های لازم بعد از عمل رو انجام بدم. الان ۲ هفته میگذره و دید چشم مصدومم بسیار ضعیفه و زود خسته میشه. ضمناً از قطره های هومیدرین، کلوبیوتیک و بتامتازون به تجویز پزشک استفاده میکنم.
لطفا بفرمایید چه اقدامی کنم و آیا دید چشمم برمیگرده؟ اگر برمیگرده با چه اقدامات و درمانی؟
ممنون

دوست عزیز آیا هیچ بیمه ای ندارید؟
کدوم شهر هستید؟
کدوم بیمارستان رفتید.
لطفا به من یک پیغام خصوصی بزنید و مشخصاتتون رو بگید.

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
اسم کوچیکش رو نمی دونم ولی فکر می کنم مطبش در همون قصر الدشت باشه.
دکتر جوانیه که اصلا هم متولد شیرازه.
اقای یاسینی عزیز راستش یه خورده طول کشید این پست شما و من موفق به تماس با مطب ایشون نشدم و نوبت دکتر نیک نام گرفتم.
در این تاپیک خوندم که خیلی دکتر خوب و کاربلد و یکی از بهترین دکترهای شیرازه و من امیدوارم که خودشون کار معاینه رو انجام بدن .
نظر شما استاد عزیز چیه.
متشکرم

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

mojtabadj88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام اقای یاسینی.
دکترحسن رزمجو در اصفهان را میشناسید؟کارش خوبه؟
بیمارستان فیض اصفهان خوبه برا عمل عیوب انکساری؟
مرسی با تشکر

saeedoffice

Registered User
لایک‌ها
75
سلام اقای دکتر
با آرزوی سلامتی برای شما

چند روزه احساس درد دارم تو چشام
مخصوصا شب ها موقع خواب
نمیدونم فشارش بالا رفته یا چیزه دیگه
متاسفانه زمان امتحانای دانشگاهه و وقت نمیکنم برم قزوین پیش دکتر تبریزی ( شهرستانم )

شایدم چون چشم راستم 0.5 آستیک ماته و دارم مطالعه میکنم زیاد از اون باشه
شایدم از ماه پیش که رفتم فهمیدم 0.5 آستیک ماته ، بیشتر شده باشه شمارش
چون تاری دیدش بیشتر شده

حالا نمیدونم چیکار کنم
عینک بگیرم یا نه
اگه نیاز هست بگید که سریع تر برم پیش دکتر تبریزی برای معاینه

ممنون

hamidreza704

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من شنبه (13 دی ) بیمارستان فیض اصفهان عمل کردم نمره یه چشمام یکی 3 و یکی دیگه 3.25 بود آستیگمات هم نداشتم 23 سالمه.
اول اینکه به من گفتند عملت prk پیشرفته بوده میخاستم بپرسم عمل prk با عمل prk پیشرفته چه فرقی داره؟
سوال بعدیم اینه که من الان بعد از یه هفته دیدم خیلی کمه یعنی از فاصله بیشتر از 4 یا 5 متر نمیتونم نوشته های نسبتا کوچیک بخونم در صورتی که نوشته های با اندازه مشابه میتونستم با عینک تو فاصله های بیشتر حتی از 10 متری بخونم البته روزای اول بدتر بود اما چند روز بعدش بهبود پیدا کرد اما تو سه روز گذشته همینجور وضعیت دیدم ثابت مونده و دیگه تغیر نکرده اینم بگم که هنوز لنز پانسمان داخل چشممه و دو روز دیگه باید برم لنز بردارم سوالم اینه که دید من همینجوری میمونه ؟ چون قبل عمل گفتن هیچ تضمینی نیست که نمره چشم شما کامل صفر بشه!!
یه سوال دیگه اینکه من تقریبا از روز سوم دیگه درد و سوزش نداشتم واسه همین شروع کردم به کار با کامپیوتر و نگاه کردن تلوزیون و غیر از خشکی چشم مشکل دیگه ای نداشتم . این کار ممکنه باعث بشه شده باشه که نتیجه عمل خوب نشه؟؟؟

hamidreza704

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوال دیگه هم داشتم ایکه من تو یه محیط صنعتی کار میکنم که هم دود ماشین زیاد هست هم افراد سیگاری دور و برم زیاد هست میخاستم ببینم دود ماشین یا سیگار اگه به چشم وارد بشه بعد از این عمل (prk ) ضرری داره ؟؟؟ اگه ضرر داره تا چند وقت باید از این چیزا دور بود؟

zaker51

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت جناب یاسینی عزیز و تشکر از راهنمائیهای مفیدتون
برای اصلاح نزدیک بینی آیا عملی وجود داره؟ خواهرم الان دچار پیر چشکی هست و مجبوره از عینک نزدیک بین استفاده کنه اما با عینک اذیت میشه و بعد از مدت کمی که استفاده می کنه دچار سرگیجه میشه می خواستم بدونم عملی برای اصلاح این مشکل هست و اگر هست کدوم دکتر در تبریز مناسب برای اون عمل هست. ممنون از پاسختان

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی.امیدوارم حالتون خوب باشه
خیلی ممنون از جوابتون.ببخشید که خیلی سوال میکنم.به نظرشما عمل relex smile چه مدت طول میکشه که در اصفهان انجام بشه .چون طبق توضیحات شما که خوندم ریسک کمتری داره تا prk ,lasik.(به نظر شما به تاییید fda آمریکا میرسه یا نه؟).ممنون از راهنمایی هاتون

NOjAN.A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی، وقتتون بخیر.
می خواستم بپرسم اگر من برای عمل عیون انکساری در کرج اقدام کنم که هم هزینم پایین تر بیاد و هم رفت و آمد به تهران نداشته باشم ضرر می کنم؟‌ شخصا تعریف مرکز نوردیدگان رو شنیدم ولی مطمئن نیستم. مرکز نوز تهران هم توی کرج شعبه داره. امکانش هست یک جراح خوب در کرج به بنده معرفی کنین؟

fshb

Registered User
لایک‌ها
31
1و2 نتیجه هر دو عمل در دراز مدت تقریبا یکسانه پس زیاد خودتون رو درگیر نوع عمل نکنید.. در مورد قطره هم باز نگران نباشید اتفاقی نمی افته به اونصورت بریزن.
3- بله 13 ام بهرته برای اینکه فرصت دارید دو بار توسط دکتر قبل از عید ویزیت بشید. با توجه به انیکه حتما دکتر ها در عید می رن مسافرت.
4- درست نیست این حرف غلطه. آستیگمات بر نمی گرده ولی اگر شماره چشمتن ثابت نشده باشه ممکنه با افزایش شماره چشم بعد از عمل دوباره کمی آستیگمات بشین. این رو می تونید به راحتی خودتون بفهمید. ببینید در طول سال گذشته شماره چشمتون بالا رفته یا نه.؟
شماره چشمم که خیلی وقته بالا نرفته.
یعنی چی فرقی نداره به اون صورت؟ یعنی اگر میریختن بهتر بود؟ چون اگه حتی ذره ای تفاوت ذاره من ذوبازه میتونم برای معاینه چشمم برم. خواهش میکنم کمککنید. من خیلی نگرانم ، مخصوصا چون اون خانم منشی خیلی حول کرد :(

reza 005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من اوایل خرداد سال 92 عمل کردم الان حدود یک سال و نیم از عمل میگدره اون موقع بشدت قبل عمل میترسیذم بعد عمل چه عوارضی داره و خیلی چیز های دیگه اخرش عمل کردم
شماره چشم من یکی اش 2.5 بود و یکیش 2.75 استیکمات هم نداشتم پیش دکتر نادری عمل کردم بیمارستان بقیه الله خیلی خوش اخلاق و مهربان بود یادم نمیره
ضخامت قرنیم چیزی که یاذمه خدود 530 بود و موقع عمل پرستار به دکتر گفت 68 میکرون برداشته شد البته دقیق یاذم نیست اون موقع این ضخامت قرنیه واسم یه دقدقه بود واسه همین نوشتم اگه قرنیه نازک باشه بعضی از دکتر ها عمل میکنن و عوارض زیادی داره واسه همین قبل عمل پرسیدم و دکتر بهم گفت
یک هفته اول خیلی با خوذم کلنجار می رفتم که چرا این کار رو کردم چون هم لنز پانسمان ادیتم می کرد و هم دید خوبی نداشتم یه شب یادمه نصفه شب از خواب بیدار شدم بشدت چشمم درد میکرد پلک که میزدم انگار دارن روی چشمم رو میکنن واقعا درد شدیدی بود اشک مصنوعی رو تو اون وضع که نمیشد چشمم رو بار کنم با بد بختی پیدا کردم ریختم کلا درد چشمم خوب شد
بعد از در اوردن لنز پانسمان دیگه اذیت نشدم ولی دیدم تا جند ماه خوب نبود
الان وقتی به اون موقع فکر میکنم می بینم می ارزید اون سختی های به راحتی الان
الان هیچ مشکلی ندارم و از شر عینک خلاص شدم تقریبا هیچ مشکلی ندارم البته بعضی وقت خیلی کم وقتی خیلی خسته باشم و خیلی خوابم بیاد و تاریک باشه چراغ های با نور قرمز و خیلی دور و کوچیک رو گاهی دوتا می بینم حاله نور هم داره همون موقع ها
البته این رو هم بگم اوایل موقع رانندگی تو شب مخصوصا وقتی تو جاده دو طرفه بیرون شهر رانندگی میکردم نور ماشین ها خیلی بد بود و دید خوبی نداشتم الان خیلی وقته بهتر شده دیگه مثل اون موقع نیست و راحت رانندگی میکنم شاید البته مغز اون مشکلات رو حال کرده و با شرایط جدید خودش رو وفق داده
البته این رو فقط شنیدم که مغز مشکلات رو خودش حل میکنه مثلا حاله نور همیشه هست ولی مغز حذف اش میکنه و ما متوجه اون نمیشیم و گاهی از اوقات با دقت زیاد حاله نور رو میبینیم
اقای یاسینی ممنون اون موقع یه سوال هم پرسیدم جواب دادید
تشکر مهندس واسه وقتی که صرف می کنید

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من لنزهامو بعد از خارج کردن از محلولش و قبل گذاشتن در چشم با سرم شسشو(سدیم کلراید0.9%) شسشتشو میدم و این باعث میشه کمتر اثر محلول لنز رو لنز بمونه و چشمم اذیت نمیشه.حالا مساله اینه من ازین محلول شسشتو یک لیتر خریداری کردم و یک سوراخ کوچک کردم که از توش بیرون بیاد آب.و در هم نداره.روی بسته هم نوشته که بعد از اولین بار که باز شد دیگه استفاده نکنید!!!و یک بار مصرفه!!!اما من یک لیتر رو که نمیتونم یکاره مصرف کنم!بنظرتون واقعا میکروب میگیره و ععفونی میشه؟؟یا برای احتیاز هست؟؟آب نمک که عفونی نمیشه یاچرا؟

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من لنزهامو بعد از خارج کردن از محلولش و قبل گذاشتن در چشم با سرم شسشو(سدیم کلراید0.9%) شسشتشو میدم و این باعث میشه کمتر اثر محلول لنز رو لنز بمونه و چشمم اذیت نمیشه.حالا مساله اینه من ازین محلول شسشتو یک لیتر خریداری کردم و یک سوراخ کوچک کردم که از توش بیرون بیاد آب.و در هم نداره.روی بسته هم نوشته که بعد از اولین بار که باز شد دیگه استفاده نکنید!!!و یک بار مصرفه!!!اما من یک لیتر رو که نمیتونم یکاره مصرف کنم!بنظرتون واقعا میکروب میگیره و ععفونی میشه؟؟یا برای احتیاز هست؟؟آب نمک که عفونی نمیشه یاچرا؟

sh f

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من شماره هردوچشمم2/5و استیکمات هم هست.عمل prk یا لازک کدوم بهتره؟کجا میتونم عمل کنم که هم قیمتش مناسب باشه وهم کیفیتش؟کدوم دکتروپیشنهاد میکنید؟

abjisara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی.فکر کنم دوباره فراموش کردید جواب من رو بدید.میشه لطف کنید و اطلاعاتی که در مورد سواله من دارید رو بگید.چون با تحقیقاتی که کردم جواب سوالم را نگرفتم.گفتم با اطلاعات زیادی که شما در مورد چشم دارید حتما در این زمینه هم اطلاعاتتون بیشتر از بقیه هست.با تشکر

hasting_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

sozifx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام جناب یاسینی
میخواستم بدونم کلینیک فاربی در رشت دستگا هاش برای عمل در حد تهران هستش یا نه ممنون میشم جواب بدید
با تشکر

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
توی 37 سالگی درسته آدم بره چشمش رو عمل کنه واسه نزدیک بینی؟ دو سال دیگه که احتمالا پیرچشمی سراغ آدم بیاد، به خاطر این عمل شانس یه راه حل کلی رو از دست نمی ده؟

بالا