برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
http://www.dana.ir/News/294607.html?catid=5&title=بانک-مرکزی-2-بانک-را-محاکمه-می-کند
قضیه این دوبانک چیه؟کسی اسمش رو میدونه؟
قوامین نباشه یعدفه :d

کلا میخوان گیر بدن ولی هم زورشون نمیرسه هم میترسن مردم همین پولا رو هم از بانک ها بکشن بیرون اوضاع بانک ها وخیم تر شه....تازه میخوان واسه موسسات هم نقشه بکشن :

به گزارش ایسنا دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه 4 بانک بزرگ خصوصی ما به مؤسسات فاقد مجوز خدمات می دهند، اما متأسفانه تا قبل از راه اندازی شاپرک ،‌ متوجه نمی شدیم عنوان کرد: 4 بانک این خدمات را به مؤسسات فاقد مجوز ارائه می کنند و مصوبه امروز هیات عامل و دستور بانک مرکزی این بود که ما همه این خدمات را قطع و وادار کنیم تا فعالیت پولی و بانکی به بستر مجازش برگردد.

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
پارسال هم گفتن که البته بانکها منظورمه موسسات رو جلوشون بگیرن تا سود رو بیاریم پایین گفتن باشه
اینطوری نشد
فکر کنم بانکهایی که تو چشم هستن سود رو پایین میارن مثل پاسارگاد و ملت و صادرات و پارسیان و سامان و...................
بقیه رو کاری باهاشون ندارن البته از نظر من اینجوریه چون اقتصاد نوین یه طرح داشت سود 22 درصد میداد با کف دو میلیون که گفتن جلو حساب رو گرفته و حساب های قدیمی رو کار نداشته یا بانک دی که چند ماه بعد اجرایی کرده سوداشو

davud-z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
63
امروز من باز کردم با کف ده ملیون سودش 22 درصد و روز شماره
اسم سپرده اش طرح نوروزی هستش
دو تا شعبه هم رفتم جفت شعبه ها همچین طرحی داشتن
راستی اینم بگم واسه افتتاح حساب باید ده ملیون نقد داشته باشی نمتونی تو خود شعبه کارت بکشی مثل بانک قوامین و گردشگری

صبح رفتم یکی از شعبات بانک مسکن، کارمنده بهم گفت که سودش 22.2% هست و امروز آخرین روزی هست که می تونین از این حساب باز کنین.
اسم دقیق حساب "حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی - طرح نوروز - حقیقی - 7833" بود که اتفاقاً روی اینترنت بانک شون هم بود (تا این ساعت هم هست) و می شد اینترنتی هم افتتاح حساب کرد. ( تو اینترنت بانکشون سود حساب را 10 درصد و حداقل مبلغ افتتاح را 10 میلیون قید کردن)
به کارمنده گفتم می خوام با 50 هزار تومن باز کنم که گفت اینکار را دیروز کردیم و بهمون اشکال گرفتن و حتما باید حداقل 10 میلیون پول نقد بیاری.
بهش گفتم مثل بعضی از بانکها بی خبر سودها را کم نکنین؟! گفت که سعی می کنیم تا اونجا که ممکن هست 22.2% را پرداخت کنیم ولی اگه بنا بر کاهش سودها بود بهتون اس ام اس میدیم (واقعیتش لحن صحبتش اصلا اعتماد ساز نبود)
در ضمن گفت اولین سود به حساب تون اول تیر ماه واریز میشه.
حداقل خوبی این حساب اینه که اینترنت بانکش تکمیل هست. یعنی پایا، ساتنا، حواله منظم، حواله غیر منظم و خلاصه همه کاری باهاش میشه کرد.

-

Last edited:

inoora

Registered User
لایک‌ها
75
این آرمان فرشتگان و آرمان فردوسی چه فرقی باهم دارن؟
تحت نام کلی بانک آرمان هستند ولی هنوز سیاستهای کاری مجزایی دارند ( سودها و طرح ها و حتی فرمهای داخل بانک و .... فرق دارد)

momoeb671

Registered User
لایک‌ها
200
سود بانکها شد 20 در صد به تظرتون از چه زمانی اعمال میشه یعنی اون حساب روز شمارای که داریم میشه چند؟ یعنی بخایم 1حساب جدید باز کنیم 1جای دیگه نمیکنن؟؟؟

momoeb671

Registered User
لایک‌ها
200
نرخ سود سپرده بانکی 20 درصد شد
بر اساس تصمیم شورای پول واعتبار نرخ سود سپرده بانکی ۲۰ درصد ، نرخ سود عقود مبادله ای ۲۱ درصد و نرخ سود عقود مشارکت نیز ۲۴ درصد تعیین شد .
پول‌نیوز- نشست شورای پول و اعتبار عصر روز جاری به ریاست ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در ساختمان بانک مرکزی تشکیل شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در پی کاهش نرخ تورم به حدود 15 درصد در سال 93 و پیش بینی ادامه آن در سالجاری، دولت و بانک مرکزی با هدف حمایت از تولید و رونق اقتصادی تصمیم به کاهش نرخ سود بانکی گرفتند.

پیش از این شورای هماهنگی بانک های دولتی در نشستی با حضور همه مدیران بانکهای دولتی و خصوصی برای کاهش نرخ سود بانکی به 20 درصد تفاهم کرده بودند اما این بانک ها برخورد جدی با موسسه های مالی غیرمجاز را از الزامات تعدیل نرخ سود اعلام کرده اند.

نرخ سود بانکی و چگونگی تعیین آن از تخصصی ترین و مهم ترین مسائل سیاستگذاری پولی به شمار می آید که تصمیم گیری درباره آن به عهده شورای پول و اعتبار است.

شورای پول و اعتبار عالی ترین نهاد سیاستگذار پولی کشور متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارائی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دو تن از وزرا به انتخاب هیات وزیران، وزیر صنعت، معدن تجارت، دو نفر کارشناس و متخصص پولی و بانکی به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و تائید رئیس جمهور، دادستان کل کشور، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، رئیس اتاق تعاون، نمایندگان کمیسیونهای امور اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی (هر کدام یک نفر) به عنوان ناظر با انتخاب مجلس است که رئیس کل بانک مرکزی ریاست این شورای را برعهده دارد.

به گفته کارشناسان، کاهش نرخ سود بانکی به رونق بنگاههای تولیدی و اقتصاد کشور کمک خواهد کرد اما بانک ها در ازای این کاهش خواستار حمایت های بانک مرکزی از جمله برخورد با موسسه های مالی غیرمجاز را که سیاست های بانک مرکزی را رعایت نمی کنند، شده اند.

amirbarca

Registered User
لایک‌ها
97
صبح رفتم یکی از شعبات بانک مسکن، کارمنده بهم گفت که سودش 22.2% هست و امروز آخرین روزی هست که می تونین از این حساب باز کنین.
اسم دقیق حساب "حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی - طرح نوروز - حقیقی - 7833" بود که اتفاقاً روی اینترنت بانک شون هم بود (تا این ساعت هم هست) و می شد اینترنتی هم افتتاح حساب کرد. ( تو اینترنت بانکشون سود حساب را 10 درصد و حداقل مبلغ افتتاح را 10 میلیون قید کردن)
به کارمنده گفتم می خوام با 50 هزار تومن باز کنم که گفت اینکار را دیروز کردیم و بهمون اشکال گرفتن و حتما باید حداقل 10 میلیون پول نقد بیاری.
بهش گفتم مثل بعضی از بانکها بی خبر سودها را کم نکنین؟! گفت که سعی می کنیم تا اونجا که ممکن هست 22.2% را پرداخت کنیم ولی اگه بنا بر کاهش سودها بود بهتون اس ام اس میدیم (واقعیتش لحن صحبتش اصلا اعتماد ساز نبود)
در ضمن گفت اولین سود به حساب تون اول تیر ماه واریز میشه.
حداقل خوبی این حساب اینه که اینترنت بانکش تکمیل هست. یعنی پایا، ساتنا، حواله منظم، حواله غیر منظم و خلاصه همه کاری باهاش میشه کرد.

-
به نظرتون الان اینترنتی باز کنم یا فردا هم باز میکنن؟

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
حالا باید ببینیم اون بانک هایی که روز شمارای 22 درصدی میدن مثه پاسارگاد سینا گردشگری قوامین مسکن و... تبدیلش میکنن به 20 درصد یا نه.و اینکه قوامین برای یکساله 25 درصد (20+5)افتتاح میکنه باز ؟یا دیگه 23 درصد افتتاح میکنه(20+3)

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
این 20درصد سود چیه؟ کوتاه مدت؟ بلند مدت؟ روزشمار؟
واینکه الان که سود کاهش پیدا کرده کسی بخواد سپردش رو از بانک بگیره پیش ازموعد
به نفعش میشه یا به ضررش؟فرضا با22درصد یکساله باز کرده باشه بعد8ماه بخواد بگیره

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
این 20درصد سود چیه؟ کوتاه مدت؟ بلند مدت؟ روزشمار؟
واینکه الان که سود کاهش پیدا کرده کسی بخواد سپردش رو از بانک بگیره پیش ازموعد
به نفعش میشه یا به ضررش؟فرضا با22درصد یکساله باز کرده باشه بعد8ماه بخواد بگیره

سود یک ساله از 22 شده 20 درصد یعنی حساب های روزشماری هم که با نام یک ساله باز میشدن و برداشت و واریز داشتن از این پس میشن 20 درصد.اونایی هم که از قبل داشتن تا یه مدت بانک بهشون همون 22 رو میده بعد میگن بخش نامه اومده شرمنده!!
اگه سپرده یک ساله رو زودتر بگیرین هم که متناظر با اون مدت حساب میکنند و متاسفانه اون رو هم قطعا کمتر از قبل حساب میکنند.

momoeb671

Registered User
لایک‌ها
200
سود یک ساله از 22 شده 20 درصد یعنی حساب های روزشماری هم که با نام یک ساله باز میشدن و برداشت و واریز داشتن از این پس میشن 20 درصد.اونایی هم که از قبل داشتن تا یه مدت بانک بهشون همون 22 رو میده بعد میگن بخش نامه اومده شرمنده!!
اگه سپرده یک ساله رو زودتر بگیرین هم که متناظر با اون مدت حساب میکنند و متاسفانه اون رو هم قطعا کمتر از قبل حساب میکنند.
قوامین طرح 4چی اینم میشه 20 ؟؟؟

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
قوامین طرح 4چی اینم میشه 20 ؟؟؟
اونایی که بیشتر می دادند با همان ترفند با همان نرخ باز می کنند . مثلا 20 +5
درضمن معلوم نشده از کی اجرا بشه. از 15 اردیبهشت یا زمان دیگری

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
اونایی که بیشتر می دادند با همان ترفند با همان نرخ باز می کنند . مثلا 20 +5
درضمن معلوم نشده از کی اجرا بشه. از 15 اردیبهشت یا زمان دیگری

خدا کنه.اما من فکر کنم 2-3 درصد بیشتر از بانک مرکزی ندن.یعنی 22 یا 23 .موسسه ها هم به نسبت کم میکنند.عاشق مردم که نیستن فکر جذب سرمایه با کمی رقابتن.سودا بشه 12 درصد اینا میان 15 درصد میدن.حالا اگه شد فردا پس فردا میریم شعبه سوال میکنیم.

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
این قرار داد مربوط به حساب هایی هستش که جدید باز میشه پارسال با اینکه سود بانکی 22 درصد شد ولی قرار داد ما که 25 درصد بود تا روز اخر پرداخت شد

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
الان چرا روزشمار بانگ های ملی و صادرات و.. کم و 10درصده؟

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
این قرار داد مربوط به حساب هایی هستش که جدید باز میشه پارسال با اینکه سود بانکی 22 درصد شد ولی قرار داد ما که 25 درصد بود تا روز اخر پرداخت شد

قرارداد روز شمارتون 25 درصد بود یا سپرده یک ساله؟به سپرده یک ساله که نمی تونن تا پایان قرارداد دست بزنن اما خوب تمدید نمیکنن دیگه ولی روزشمار رو هر موقع دلشون بخواد کم میکنن کاری که همه باتک ها انجام دادن سال گذشته.الان همه روزشمارای قبلی که 22 بوده (با مراعات روش های دور زدن بانک مرکزی)تا چند ماه پرداخت میشن و دیگه تمدید نمیشن و هر کدوم یه داستان میشن....بانک ها به ظاهر هم شده باید عدد 20 رو به بانک مرکزی نشون بدن.

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
برخی دوستان جو درست نکنن. قراردادی که از قبل بسته شده و یکساله بوده اگه تا آخر دست نزنین به پول 22 درصد میدن و اگه سود یک درصد هم بشه تا آخرین روز یکسال باید 22درصد بدن. اصلا به خاطر همین بود که حساب های 5 ساله حذف شدن.
مورد بعدی هم در مورد حساب های روزشمار هست.
این حسابا هم قرار داد داره.
به طور مثال حساب یکساله 4 قوامین اسمش روشه یکساله 4. و همچنین حساب ذینفع کوثر هم اسمش روشه یکساله.
پس به هیچ عنوان تغییری داده نمیشه. یعنی نمیتونن بدن.نهایتا میتونن بگن دیگه نمیتونین اضافه کنین به مبلغش.

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
من 16 اسفند باز کردم ولی 2 درصدو نریختن.
اگه تا فردا نریختن، 5 شنبه حضوری برو شعبه. ممکنه به ترتیب روز بیان جلو. من 14 بازکرده بودم. اگه اینجوری باشه حتما فردا میریزن. اگه نریختن حتما برو شعبه.

بالا