برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL شاتل

كيفيت ADSL شاتل را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

• Total voters
    557

byebye

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
فقط تست صبح ها سرعت 12 مگ نشون میده. داستان چیه نمیدونم ! چطور دانلود ریت همیشه بالاست ولی تو تست سرعت پایین نشون میده و دقیقا سرعت پایین احساس میشه .

Untitled2.pngUntitled.png

Msd_1374

Registered User
لایک‌ها
308
دوستانی که سرعت سرور داخلیشون مانند میهن دانلود یا اسان دانلود و.... بالا هست و سرعتشون با سرور خارجی مشکل داره و پایین هست...پیام بدید راهکار بهتون بدم.

Last edited:

ardalans

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان با درود
کسی هست که در مرکز مخابراتی پیام نور(35متری گلستان، جنت آباد) از شاتل سرویس گرفته باشه و سرعتش بالای 200 کیلو باشه؟
ممنون

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
سلام

میخوام پی اس 4 آنلاین بازی کنم
باید شاتل چه سرعتی بگیرم ؟ فقط سرعت بالا کافیه یا باید پهنای باند اختصاصی هم گرفت ؟
ممنون

byebye

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام

باید شاتل چه سرعتی بگیرم ؟ فقط سرعت بالا کافیه یا باید پهنای باند اختصاصی هم گرفت ؟
ممنون

برای بازی پینگت باید بالا باشه، وقتی داری قرارداد میبندی بگو گیمر هستی که برات فعال بکنه، برای من اینکارو کردند، تاکید کن بهشون پینگ بیشتر از 100 باشه نمیخوام، من ایکس باکس لایو با اکانت 8 مگ شاتل مشکل نداشتم، ولی شب ها که رایگان میشه مشکل دار میشی، بازم بستگی به اون بازی هم که داری میکنی داره !

bardiav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
برای بازی پینگت باید بالا باشه، وقتی داری قرارداد میبندی بگو گیمر هستی که برات فعال بکنه، برای من اینکارو کردند، تاکید کن بهشون پینگ بیشتر از 100 باشه نمیخوام، من ایکس باکس لایو با اکانت 8 مگ شاتل مشکل نداشتم، ولی شب ها که رایگان میشه مشکل دار میشی، بازم بستگی به اون بازی هم که داری میکنی داره !

دوست عزیز پینگ داخلی باید زیر ۱۰۰ باشه یا خارجی؟

منظورم از داخل سرورهای خود شاتل و شرکت زیر ساخت و خارجی هم سرورای حایی مثه گوگل

الان شما لطف می‌کنی از دوتا آدرس زیر یه تست کنی ببینم وضعیتت چحوریه؟

8.8.8.8

217.218.127.127

راستی تو پست بالا درباره سرعت و دانلود ریت پرسیده بودی خب دانلود ریتی که تو مودم میبینی ربطی به سرعتت نداره اون یعنی تا اون مقدار پهنای باندت باز هست نه اینکه حتما اون سرعت رو می‌گیری ، سرعت بستگی به پهنای باند مرکزتون و ضریب اشتراک داره خب صبح‌ها معمولا شبکه و مرکز مخابراتی خلوت‌تر هست و تو میتونی تمام پهنای باند رو دریافت کنی

اگه اون پینگ هم بگیری ممنون میشم

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724

8.8.8.8

217.218.127.127

راستی تو پست بالا درباره سرعت و دانلود ریت پرسیده بودی خب دانلود ریتی که تو مودم میبینی ربطی به سرعتت نداره اون یعنی تا اون مقدار پهنای باندت باز هست نه اینکه حتما اون سرعت رو می‌گیری ، سرعت بستگی به پهنای باند مرکزتون و ضریب اشتراک داره خب صبح‌ها معمولا شبکه و مرکز مخابراتی خلوت‌تر هست و تو میتونی تمام پهنای باند رو دریافت کنی

پینگ با سرور گیم باید زیر 100 باشه برای بازی. حالا اگه سرورتون توی آلمان باشه، پینگ با آلمان باید زیر 100 باشه. اگه تو تهرانه، با تهران زیر 100 باید باشه.....
در کل برای بازی های آنلاین، مخصوصاً بازی های real time پینگ بالای 100 آزار دهنده است. عدم وجود packet lost نیز یکی از موارد مهم در سرویس برای گیم میباشد.

پینگ با DNS ها ملاک نیست برای گیمینگ و شما باید آدرس سرور رو پینگ کنید.

به دلیل اینکه سیستم روتینگ زیرساخت در اکثر موارد بسته ها رو در جهاتی که پهنای باند آزادتری دارند میفرسته، ممکنه یکی از سرورهایی که شما برای مثال در آلمان پینگ میگیرید، با وقفه 150 میلی ثانیه ای جوابش برگرده، آدرس سرور دوم همان سرویس دهنده در همان مقصد ممکنه پینگ 300 برگردونه.

سلام

ممنون

پیشنهاد میکنم اگه امکانش رو دارید سرویس های وایرلس تهیه کنید برای گیم. پینگ های خیلی بهتری دارند.

Last edited:

bardiav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
پینگ با سرور گیم باید زیر 100 باشه برای بازی. حالا اگه سرورتون توی آلمان باشه، پینگ با آلمان باید زیر 100 باشه. اگه تو تهرانه، با تهران زیر 100 باید باشه.....
در کل برای بازی های آنلاین، مخصوصاً بازی های real time پینگ بالای 100 آزار دهنده است. عدم وجود packet lost نیز یکی از موارد مهم در سرویس برای گیم میباشد.

پینگ با DNS ها ملاک نیست برای گیمینگ و شما باید آدرس سرور رو پینگ کنید.

به دلیل اینکه سیستم روتینگ زیرساخت در اکثر موارد بسته ها رو در جهاتی که پهنای باند آزادتری دارند میفرسته، ممکنه یکی از سرورهایی که شما برای مثال در آلمان پینگ میگیرید، با وقفه 150 میلی ثانیه ای جوابش برگرده، آدرس سرور دوم همان سرویس دهنده در همان مقصد ممکنه پینگ 300 برگردونه.

پیشنهاد میکنم اگه امکانش رو دارید سرویس های وایرلس تهیه کنید برای گیم. پینگ های خیلی بهتری دارند.

من هر کاری کردم فقط نصف روز ! پینگم خوبه پروفایلم رو رو تغییر دادن گذاشتن گیمینگ FastPatch بعد چند ساعتی خوب بود دوباره خراب شد دوباره تغییر دادن اینبار پهنای باندم رو کم کردن ولی باز هیچ تغییری نکرد الان SNR 30 هست با پهنای باند 4 Mb ولی پینگم خیلی بالاست به نظرت اشکال از کجاست؟ از خود سرویس دهنده‌ست؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
SNR تاثیری روی پینگ نداره، Line attenuation میتونه تاثیر کمی بگزاره. اگه خیلی SNR پایینی (نویز بالا) داشته باشی در نهایت شاید یکی دوتایی پکت لاست ببینی ازش، ولی در کل SNR روی میزان پینگ تاثیر گزار نیست.

برای اینکه ببینی مشکل پینگت دقیقاً از کجا است، یه Tracert از سرور مورد نظر بگیر، ببین کجای مسیر پینگ به چه میزان بالا میره. اگه پینگ داخلی ات قبل از ورود به مسیر بین الملل خیلی بالا باشه، مشکل از داخلی داری که میتونه از مسیر یاب ها و شبکه شرکتی باشه ازش سرویس میگیری و یا تجهیزات مخابراتی سر راه. اگه از مسیر بین الملل پینگت خیلی جهش داشته باشه، مشکل از کمبود پهنای باند شرکت و یا زیر ساخت هست.

در هر حال، تنها راه رفع مشکل فوق تعویض سرویس دهنده است. هیچکدوم از ADSL فروشان ایرانی از وقتی که زیرساخت پهنای باند رو انحصاری کرده نمیتونند و نمیاند تضمین پینگ بدن و روش مانوری هم ندارند. باید همه رو تست کنی ببینی کدوم شرکت پهنای باند و مسیر بهتری داره سمت شما.

اگه سرفاً برای گیم میخواهی سرویس رو، من همیشه پیشنهاد میکنم وایرلس استفاده بشه برای این مورد، پینگ خیلی بهتری دارند و پهنای باند عالی این شرکت هایی که وایرلس میدند. ولی به صرفه نیست برای دانلودر ها مخصوصاً که اکثراً شبانه ندارند و ترافیک اضافی هم توشون بسیار گرونه. ولی پینگش جبران میکنه اگه گیمر باشی.

byebye

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

8.8.8.8

217.218.127.127

life24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آرت 2 ، سرعت دانلود 3.5 کیلوبایت..
جذب مشتری که کاری نداره، هنر نگه داشتنن مشتری هست
شاتل هم داره به تاریخ انقضا خودش نزدیک میشه
پیش بینی من ، افت حتمی مشتریان شاتل هست. انشالله شرکت های جدید در بازار ورود کنند ..تا از جولان شرکت های فعلی جلوگیری شود

mi_ra52

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جریان این ترافیک دزدی چیه ؟
الان چند روزه می بینم حجمای بالا از سرویسم خورده میشه 7 گیگ 6 گیگ 4 گیگ ! که هنوز علتشو پیدا نکردم و معمایی شده برام البته مطمعن نیستم کار شاتل باشه ولی اینجا خوندم یوخته مشکوک شدم
لطفا یه توضیحی بدید

912

Registered User
لایک‌ها
472
جریان این ترافیک دزدی چیه ؟
الان چند روزه می بینم حجمای بالا از سرویسم خورده میشه 7 گیگ 6 گیگ 4 گیگ ! که هنوز علتشو پیدا نکردم و معمایی شده برام البته مطمعن نیستم کار شاتل باشه ولی اینجا خوندم یوخته مشکوک شدم
لطفا یه توضیحی بدید
شک نکن وایرلست هک شده
یکی ازش استفاده میکنه

mi_ra52

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شک نکن وایرلست هک شده
یکی ازش استفاده میکنه
هرکول پوآغو درونم هم همین حدس رو زد برا همین چند روز پیش پسوردمو عوض کردم اما دیدم باز داره ترافیک میخوره حالا دیروز دوباره یک رمز عجیب گذاشتم ببینم طرف چقدر پشتکار داره

912

Registered User
لایک‌ها
472
هرکول پوآغو درونم هم همین حدس رو زد برا همین چند روز پیش پسوردمو عوض کردم اما دیدم باز داره ترافیک میخوره حالا دیروز دوباره یک رمز عجیب گذاشتم ببینم طرف چقدر پشتکار داره
نوع رمز نگاری رو باید عوض کنی مهمترین کار همینه
واسه تو احتمالا wep هستش که این نوع رمزنگاری رو هر کار کنی بازم هک میشه
بزار رو wpa2-psk فعلا بالاترین بهترین هستش البته اگه مودمت داشته باشه

mi_ra52

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نوع رمز نگاری رو باید عوض کنی مهمترین کار همینه
واسه تو احتمالا wep هستش که این نوع رمزنگاری رو هر کار کنی بازم هک میشه
بزار رو wpa2-psk فعلا بالاترین بهترین هستش البته اگه مودمت داشته باشه
کاملا درست گفتی چون امروز اومدم دیدم باز 1 گیگ دیگه خورده خلاصه گذاشتم رو همین چیزی که گفتی تا ببینیم اینبار چه می کنه این سارق سختکوش

912

Registered User
لایک‌ها
472
کاملا درست گفتی چون امروز اومدم دیدم باز 1 گیگ دیگه خورده خلاصه گذاشتم رو همین چیزی که گفتی تا ببینیم اینبار چه می کنه این سارق سختکوش
دوست عزیز هک این نوع رمزگذاری تقریبا غیر ممکنه
ولی خداییش همچین ادمی تاحالا ندیده بوده واقا خیلی پشت کار داره

the.fable

Registered User
لایک‌ها
87
دوستان شاتلی یه پینگ با سرور امریکا یا اروپا می گیرین بزارین....خواهشا خیلی مهمه....مثلا پست قبلی دوستمون پینگش49 هست ولی با سرور تهران و این هیچ معنی خاصی نمیده و فایده نداره چون پینگ بین تا سیستم داخل ایران هست

912

Registered User
لایک‌ها
472
دوستان شاتلی یه پینگ با سرور امریکا یا اروپا می گیرین بزارین....خواهشا خیلی مهمه....مثلا پست قبلی دوستمون پینگش49 هست ولی با سرور تهران و این هیچ معنی خاصی نمیده و فایده نداره چون پینگ بین تا سیستم داخل ایران هست
امریکا-اروپا اکثرا بین 250 تا 350 هستش

masoud1362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
شاتل شبانشو مثل شرکتای دیگه جمع کنه سنگینتره. یک قانون بی خود گذاشتن که اگر در زمان ساعات رایگان دانلود زیاد داشته باشید برای مدت چند هفته سرعتتونو خیلی خیلی کم میکنن

بالا