برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL شاتل

كيفيت ADSL شاتل را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

• Total voters
    557

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
سرویس 4 مگ شاتل گرفتم، افتضاحه. روزانه که طبیعیه که سرعت واقعی باشه. ولی شبانه در حد چند کیلوبایت هست.
توصیه اکید می کنم به سمت هزینه کردن برای سرعت های بالاتر شاتل نروید.

پس با این حساب فاتحه سرعت بهتر از 128 خونده شده شما قبل از این 4 مگ چی داشتید ؟
سوال اصلی من اینه که آیا سرعت وب گردی اکو 128 با یه مگ اختلاف فاحشی داره یا نه ؟ وگرنه که سرعت دانش زیاد فرق نداره.

bardiav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
توسایتش چیزی نداره باید به پشتیبانی بگی برات فعال کنن البته برای یه سری های خوب جواب میده برای یه سری ها بد
پینگ رو کاهش میده دیگه؟ دوستانی که از این طرح استفاده کردن پینگشون قبلش چند بوده و بعدش چند شده ؟

912

Registered User
لایک‌ها
472
پینگ رو کاهش میده دیگه؟ دوستانی که از این طرح استفاده کردن پینگشون قبلش چند بوده و بعدش چند شده ؟
شما چند تا پست قبلی رو بخون جواب دادم بیشتر رو پینگ داخلی تاثیر داره ولی در کل انتظار نداشته باشید پینگ تغییر قابل ملاحظه ای داشته باشه

pejii

Registered User
لایک‌ها
724

سرویسی که پارس آنلاین به اسم گیمینگ ارئه میکنه در حقیقت نحوه بسته بندی فریم های داده و ارسال/دریافت/خطایابی با استاندارد Fast Mode/Fast/Fast Path هست. در این روش سوپر فریم های دیتا مدت زمان کمتری در مودم نگه داری میشند تا پر شده و به سمت DSLAM فرستاده بشوند که در تنیجه میزان پینگ رو پایین تر میاره، البته در فریم ها مقدار کمتری اطلاعات خطایابی وجود داره و این روش برای خط هایی که نویز دارند و یا فاصله اونها از مرکز مخابراتی و DSLAM زیاد باشه و یا بخواهند پهنای باند بالایی داشته باشند پیشنهاد نمیشه و کارآمد نیست. خراب شدن یک فریم در این روش نیاز به ارسال کل اون فریم رو داره و به وجود آمدن پکت لاست بر روی خط های بدون کیفیت در این روش و یا قطع کامل ارتباط مشهود تر از روش دیگر است.

روش دیگر که برای خطوط با پهنای باند بالا استفاده میشه Interleaved هست که در این روش super frame ها مدت زمان بیشتری در مودم نگه داری میشند و حجم بالایی از دیتا در آنها گنجانده میشه و اطلاعات خطایابی بسیار مناسبی هم درشون لحاظ میشه، در این روش به دلیل معطلی داده برای ارسال و یا دریافت، پینگ بالاتر میره کمی ولی در عوض خراب شدن بخشی از داده در این فریم ها نیازی به ارسال مجدد و کامل آن فریم را نداشته و همچنین به دلیل اینکه حجم بالایی از دیتا به این طریق میتونه جابجا بشه، پهنای باند بالاتری هم توسط این روش قابل استفاده خواهد بود.

Fast Mode تا فاصله 5.5 کیلومتری و تا سرعت 3 مگابیت پیشنهاد میشه، Interleaved برای فواصل بالاتر و پهنای باند بالای 3 مگابیت پیشنهاد میشه.

اگه نیاز به استفاده از سرعت بالای 3 مگابیت و با پینگ پایین دارید، ADSL گزینه مناسبی برای شما نیست، از تکنولوژی های دیگری باید استفاده کنید که در حال حاضر فقط اینترنت رادیویی نقطه به نقطه و کابل SMT در کشور موجوده، هزینه هاشون هم خوب البته از ADSL بالاتره.

life24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
شاتل هم زرنگ هست
چند ساعت اینترنت قطع هست بعد با یک معذرت خواهی سر و ته قضیه رو هم میاره

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
چن وقته شباش افتضاحه . 4 مگ دارم . از 12 به بعد سرعتش به لعنت خدا هم نمی ارزه. مرتب قطع و وصل...

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
آسیاتک دارم گفتم جمعش کنن. ولی ظاهرا اشتباه کردم :دی

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
شاتل با اینستاگرام مشکل داره ؟ من خونه داییم هر موقع میره تو ایسنتاگرام فقط نمیره:-/

life24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اره با اینستاگرام مشکل داره
تداخل زیاد داخلش هست

life24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
الان از ساعت 17 اینترنت شاتل قطع هست
جالب اینجاست سایت خودشون هم باز نمیشه
بعد هم میگه بهترین سرویس دهنده!! سرویس دهنده برتر!!!

naser822

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

من تهران هستم و اینترنت 10 مگ مخابرات دارم . اوایل خیلی خوب بود اما الان قطعی های مکرر داره و سرعت دانلود بسیار متغیر از 1100 تا 50 ! یه بار مودم عوض کردم تا مدتی بهتر بود اما دوباره بد شده .حدس می زنم بخاطر اینه که کلا توی منطقه ما خطوط فیبر نوریه و نتها شرکتی که روی خط تلفن اینترنت میده مخابراته . البته الان مدتی هست که بیسیم وصل میشم (قبلا یا کابل) دوستان نظر بدن که این میتونه موثر باشه یا نه؟ دارم روی این موضوع فکر می کنم که از شاتل سرویس پوینت تو پوینت بخرم . دوست دارم نظر دوستان رو بدونم .

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
هرکی یه جا با یه سرویس دهنده راضییه، بعضی ها هم از شانس بدشون هیچی تو مرکزشون پیدا نمیشه برای دانلود. من خودم به شخصه یه 2 مگ نا محدود مخابرات دارم صبح تا شب داره دانلود میکنه، راضی هستم هزارتا. ولی شاتل..... وایمکس ایرانسل استفاده کنید بهتره تا با شاتل دانلود کنید (حد اقل تو تهران)

من 512 مخابرات دارم و نامحدود با پیش شماره 4410

الان زنگ زدم 2020 گفت بالای 512 باید حجمی بگیری .

شما چطوری گرفتی ؟ دوستان ما تعداد خانوارمون زیاده و توی ماه اخیر ریز مصرف رو دیدم 50 گیگ ترافیک داشتیم :|

غیر از مخابرات با تفاسیر بالا و نامحدود کجا رو پیشنهاد میدید ؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
من 512 مخابرات دارم و نامحدود با پیش شماره 4410

الان زنگ زدم 2020 گفت بالای 512 باید حجمی بگیری .

شما چطوری گرفتی ؟ دوستان ما تعداد خانوارمون زیاده و توی ماه اخیر ریز مصرف رو دیدم 50 گیگ ترافیک داشتیم :|

غیر از مخابرات با تفاسیر بالا و نامحدود کجا رو پیشنهاد میدید ؟

اون خرید قدیم بود، قبل از اینکه نامحدود های 1 مگ و 2 مگ رو از تو سرویس ها حذف کنند (یا به عبارت دیگر، قبل از اینکه پسرفت کنند در ارائه تکنولوژی).
الان هم دیگه ندارمش، همه سرویس های مخابراتم رو بعد از اینکه رو قبض ها نوشتند مصرف منصفانه میخواند اعمال کنند قطع کردم، نه تنها مال خودم رو، برادرم هم داشت رفتم باهاش قطع کردیم، به تمام دوستان و آشنایانی هم که داشتند گفتم قطع کنند و برند سمت وایرلس و های وب و سیستک.

با مصرفی که شما دارید، روی همون 512 نامحدود بمونید، حجمی ها فعلاً هیچ جایی برای شما به صرفه نیست. هیچ گونه اجباری هم به تغییر سرویس اجازه ندارند بهتون اعمال کنند. مگر اینکه خودتون بخواهید سرویس یا مکان استفاده رو تغییر بدهید.

اگه مشکل پهنای باند دارید و بدجوری سرویس سریعتر میخواهید، حجمی های کمپین مخابرات فعلاً به صرفه ترین سرویس هایی هستند که میتونید تهیه کنید، منتها! باید نهوه مصرف ترافیک رو در منزل کامل کنترل کنید، به مصرف کنندگان بسپرید چگونه کنترل کنند استفاده اشان را و مونیتورینگ دقیق ترافیک هم باید انجام بدید چون گویا مخابرات سیستم اکانتیگش یا باگ داره یا دزدی میکنه از ترافیک و باید حواستون خیلی باشه.

* اگه یه دو دوتا بکنید، میبینید که هیچی جز نامحدود نمیتونه کاربرد شما و خیلی از دوستان دیگه رو که میخواهند اینترنت رو در خونه و با فامیل و آشنایان به اشتراک بگزارند تامین کنه. روی همون 512 نامحدود بمونید. یه خط دیگه بخرید، با یک 512 نامحدود دیگه و برای کاربرد خودتون از اون استفاده کنید، و خط اول رو در خونه به اشتراک بگزارید.

Last edited:

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
حالا من موندم این مصرف منصفانه که میگن 20 گیگ به بالا رو دانلود رو محدود میکنن چرا روی ما اعمال نکردن ؟! ( گوش شیطون کر ! )

چون این ماه فعلا 50 گیگ ترافیک داشتیم و هنوز با همون سرعت 60-61 اکثرا دانلود میکنه .

البته یه مشکل فجیعی داشتیم که گاهی اوقات چیز پی ان یا یه سری سایتا بعد از چند دقیقه استفاده از کار میفتادن که به کمک سربازان گمنام راه تکنولوژی توی پستی که گذاشتید متوجه شدم که این سیستم فیلترینگ جدید هست که این بلا رو میاره و تا ریستارت کردن مودم و اتصال مجدد به آی اس پی اون سایتا و چیز شکن ها کار نمیکنن !!!!

زنگ زدم 2020 و دقیقا همین موضوع رو بهشون گفتم . گفتم با گوشی موبایل میتونم برم فلان سایت با مخابرات نمیتونم مثل بز نگاه میکنه میگه مشکل از سمت ما نیست من نمیتونم اعلام خرابی کنم !!

بیشتر بخاطر این موضوع میخواستم سرویس دهنده رو عوض کنم که دیگه مطمئن شدم سراسری هست و ارزش نداره

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
اون مصرف منصفانه هنوز اجرا نشده. اینقدر شکایت و تخلیه داشتند سر همون اعلامش که فعلاً دست نگه داشتند.

خوب اگه بخواهی نامحدود واقعی بگیری، باید یکم به فکر هزینه بیشتر باشی. الان یک سری از شرکت های وایرلس هستند، اگه شرایط داشته باشی و بتونی کمی هزینه اولیه هم بکنی، سرویس خیلی بهتری بهت میدند. ولی سرویس های سرعت بالاشون متاسفانه بد جوری یهو قیمت هاش میپره به آسمون.

این قیمت های موج نو و سیستک رو برای مثال ببین، البته سیستک شبکه فوق العاده و سرویس دهی عالی ای داره، حاضرم قسم بخورم بهترین سرویسی که میتونی تو ایران داشته باشی رو این شرکت بهت میده (هم حجمی هاش و هم نامحدود هاش). پینگ زیر 100 تا اروپا، پکت لاست صفر. سرویس هلو! البته پولش رو هم میگیره دیگه ازت. ببین اگه میتونی هزینه کنی بزن تو گوشش. نصبشون هم یک روزه است و معطلی نداره، فقط یک بار ازشون میخواهی کارشناس بفرستند برای بررسی محل و تخمین تجهیزان مورد نیاز و هزینه کابل کشی و نصب آنتن و بعدش هم فاکتور رو که پرداخت کنی توی چند ساعت تجهیزات نصب میشه و سرویس هم وصل.

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
به نظرتون این سرعت با سرویس ECo 2048 سرعت خوبیه؟
عکس Gif هست

Click here to view the original image of 542x444px.
n90zrr6ii2wup8ho14qo.gif

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
2 مگ واقعی سرعتش میشه : 2048/8 که میشه 256 کیلوبایت در ثانیه . برای شما توی تنظیمات مودم هم که ببینید سرعت 4 مگ ست کردن که خیلی خوبه ! فقط این سرعت رو اگه من داشته باشم کل حجمم رو یک ساعته دانلود میکنم :D

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
2 مگ واقعی سرعتش میشه : 2048/8 که میشه 256 کیلوبایت در ثانیه . برای شما توی تنظیمات مودم هم که ببینید سرعت 4 مگ ست کردن که خیلی خوبه ! فقط این سرعت رو اگه من داشته باشم کل حجمم رو یک ساعته دانلود میکنم :D
آخه خیلی ها رو دیدم که با پهنای باند پایین تر سرعت بالاتر داشتن نمونش یکی بود با پهنای باند 128 سرعت متوسط 200 کیلو بایت داشت

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
آخه خیلی ها رو دیدم که با پهنای باند پایین تر سرعت بالاتر داشتن نمونش یکی بود با پهنای باند 128 سرعت متوسط 200 کیلو بایت داشت

این اعدادی که میگن واقعی نیست . مخصوصا برای سالهای پیش که محدودیت خانگی 128 برای کاربرا وجود داشت و الان بهتر شده . مثلا صبانت اسما 128 میداد که نامه بازی نداشته باشه و راحت برتونه سرویس هاش رو به کاربران خانگی بفروشه . اما در عمل و توی تنظیمات مودم میرفتید میدیدی که سرعت 1 مگ دادن ، و رعت دانلود حدود 120 بود

byebye

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام خدمت دوستان

یه سوالی برام پیش اومده، من اینترنت 12 مگابایتی شاتل دارم، به اسکرین شات های که گرفتم اگه توجه کنین با دانلود منجر 1.51 مگابایت در ثانیه دارم ولی از طریق وبسایت سیستم سنجش سرعت با سرورهای مختلف سنجیدم نشان دهنده سرعت متغیر 2 الی 7 مگابایت هستم، تستی هم که با موبایل گرفتم قرار دادم، من قبلا سرویس 8 مگ داشتم ولی تو تست های اپلیکیشن موبایل و وبسایت ها همیشه بالا بود، چیز دیگه ای که توجه کردم این بود تو تست های مختلف هاست های مختلف آورده بود از همراه اول تا ایرانسل و شاتل و پارس و هرکدوم هم سرعت های مختلف داشتند.

idm 1.png idm 2.png
Untitled.png Untitled2.png iphone.png

بالا