برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در این خصوص اطلاعی ندارم ولی Google اش کنید چیزی یافتید اینجا بزارید

در خصوص دستگاه های کلینیک ها حتما مشخصات رو جویا بشید که چه دستگاهی هست ..تو همون لینک هایی که بالا گذاشتم دستگاههای مجاز برای این عمل رو لیست کرده
متاسفانه با امدن دستگاه های جدید باز هم عوارض عمل پا برجاس ...
البته اگر شما هم سرچ کنید میبینید یه سری ها راضی هستند و یه سری ناراضی ....
در کل هر عملی ریسک و عوارض داره باید ببینید آیا ارزشش رو داره ؟
من و خواهرم هر دو پیش یک دکتر عمل کردیم و با یک دستگاه تو یه کلینیک ولی نتایح عملمون متفاوت بود یادمه اون زمان 800 دادم جف چشمو عمل کردم
کوری که حتما گزارش شده،درسته؟

far2naz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انتخاب نوع عمل با دکتره.
به نظر من برید پیش دکتر خانلری و در ونک یا نگاه عمل کنید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

خیلی از راهنمایتون ممنونم.یکی از دوستانم در 2 کلینک برام وقت گرفتن یکی بصیر ،دکتر شجاعی و یکی نور ،دکتر طاهری.واقعا مردد هستم که به کدامیک مراجعه کنم.به نظر شما از دکتر خانلری در نگاه وقت بگیریم بهتره؟واقعا سپاسگذار میشم راهنماییم کنید.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی تحلیل ببفرمایین
حرفای ایشونو
حرفهاشون کاملا درسته. همونطور که گفتم مشکل خشکی چشمه و به عمل ربطی نداره. خود عمل باعث قرمزی چشم نمیشه خشکی ایجاد شده قرمزی میاره که در مورد شما خیلی طولانی شده و بهتره یک مشورتی با یک دکتر دیگه هم بکنید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
من مادرم مگس پران داشت،الان یکی از چشمهاش یه حالت غبارگرفتگی داره و تار میبینه، مشکل چی میتونه باشه؟
سریعا و بدون مهطلی ببریدش پیش دکتر. اصلا سرسری نگیرید. باید دکتر سریعا ایشان رو بررسی کنه. انشا الله که هیچی نیست ولی در سنین بالا هر نوع کدورت ساده دید ممکنه علامت اب سیاه باشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
چشمه منم برگشته.الانم خشکی و خستگی تو چشام کاملا حس می کنم.همشم حس می کنم تو چشام گرد و خاکه.ولی چون عینک نمی زنم مجبورم باز عمل کنم.آقای یاسینی مرسی این هفته میرم پیشه دکتر خانلری

لطفا در عمل مجدد خیلی دقت کنید. واقعا ارزش ابنکه ادم قوز قرنیه بگیره رو نداره.
حسابی از چند پزشک سوال کنید.

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

مگه آقای یاسینی گفتن عمل کن حتما ؟!که تحویل بگیرن!جالبه
راستی آقای یاسینی PRK با لازک چه فرقی داره ؟کدوم بهتره ؟
هر دو عمل از نظد نتیجه یکی هستند ولی روش عمل متفاوته و معمولا اگر یک دکتری مقلا لازک رو میشنهاد میکنه بیشتر به این دلیله که در محلی عمل میکنه که دستگاه لازک دارن. اطلاعات دو عمل در امضام که مربوط به همبن تامیکه هست

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود جناب یاسینی
مادرم خشکی چشم داره و عمل اب مراید رو انجام داده
صبح که بیدار میشه کلی باید پلک بزنه تا به حالت طبیعی بشه
راهنمایی میکنید
2- و اینکه سرباز **** هستم.نمیدونید هزینه عمل لیزیک با بیمه قبول میشه یا نه.بیارستان بقیه الله یا جای دیگه

خشکی چشم معمولا بعد از عمل اب مروارید پیش نمیاد. پیش کی و کی عمل کرده؟
شماره چشم خودتون چنده؟
بالای 10 رو بیمه نیروهای مسلح کامل پرداخت میکنه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی از راهنمایتون ممنونم.یکی از دوستانم در تهران برام در 2 تا کلینک وقت گرفته یکی دکتر طاهری در نور و دیگری دکتر شجاعی در بصیر .من واقعا دو دلم هستم که به کدام یک مراجعه کنم.شنیدم که بیمارستان نور تجهیزات کامل تری رو داره ولی هزینه های گزافی رو دریافت میکنه.نظر شما برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایم کنید.به نظرتون از دکتر خانلری در نگاه وقت بگیرم؟

شک نکنید دکتر شجاعی در بصیر.
البته دکتر خانلری رو من همیشه پیشنهاد میکنم ولی دکتر شجاعی رو به شدت قبول دارم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببینید دوستان علم پزشکی در حال حاضر شده تجارت و خیلی از دکتر ها عوارض و یا خطرات عمل رو به درستی برای شما تشریح نمیکنند
اگر می خواید این عمل و انجام بدین حتما در خصوص عوارضش تحقیق کنید ...چون بعد از این عمل دیگه از لنز و عینک نمی تونید استفاده کنید
از جمله عوارض این عمل خشکی چشم - 2 بینی - دیدن حاله نور در شب و همچنین اصلاح نشدن چشم بیمار و در بعضی موارد بدتر شدن قدرت بینایی گزارش شده

http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm061354.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...res/SurgeryandLifeSupport/LASIK/ucm192110.htm
http://www.fda.gov/MedicalDevices/ProductsandMedicalProcedures/SurgeryandLifeSupport/LASIK
/ucm061358.htm

تو لینک های بالا که مربوط به FDA هست شرح کاملی در خصوص نوع و عوارض عمل گفته شده ..همچنین بهتره بدونید این عمل اولین بار در آ م ریکا مجوز گرفته که در اون زمان با تایید ریاست وقت عمل لیزیک که با دستگاه برش صورت می گرفت انجام شد ولی بعد از فیدبک عمل ها , مشخص شد که 20 درصد عمل ها ناموفق بوده جالبه که بدونید همون ریاست سابق FDA که الان اسمشو از خاطر بردم بعد از چند سال بازنشت میشه و گزارشاتی از این عمل به دستش میرسه که حاکی از ناموفق بودن 20 درصدی این عمل هست در حالیکه عمل هایی می بایست مجوز بگیرند که 1 درصد ناموفق باشند بعد از رسیدن گزارشات به سازمان رجوع می کنه و خواستار لغو این عمل میشه .. که کسی به حرفاش گوش نمیده .. جالبه یه سرچ کوچیک تو یوتوب بکنید و مصاحبه ایشون و توضیحاتشو گوش کنید همچنین کسانی که دچار عارضه شدن به شدت پیگیری کردن و در اخبار هم مصاحبه در این خصوص داشتن
بعد ها عمل لازک lasek یا همون prk با تغییرات در روال عمل و حذف برش و استفاده از یک حلال و برداشت ناحیه پوشش قرنیه جایگزین lasik شد و بعدا اسم عمل به PRK تغییر پیدا کرد
سعی می کنم مطالبی از این قبیل در روزهای آتی بگذارم
پ.ن : بنده 8 سال پیش عمل لازک رو انجام دادم و دچار خشکی شدید چشم شدم

مطالب شما کاملا درسته.
همونطور که همیشه میگم اول عینک بعد لیزر و در اخر لنز تماسی. دقت کنید که به طور متوسط در ماه تعداد بالای در خود تهران در اثر استفاده نادرست از لنز تماسی نابینا میشن.
اطلاعات برش قرنیه که فرمودید مربوط به عمل prk هست که قبلا انجام میشد و الان منسوخ شده. ولی در مورو خسکی چشم حق کاملا با شماست. متاسفانه من خیلی از افراد رو میبینم که خشکی چشم میگیرن بعد از عمل و حتی تعدادی از این افراد مدتهای طولانی با این خشکی چشم درگیر میشن.
در کنار اون باید بگم که تعداد عمل های لیزر در ایران بسیار بالاست. شاید در تهران تا روزی 1000 عمل و یا بیشتر هم انجام میشه.
اگر عوارض این عمل رو در کنار عوارض عمل های دیگه بزارید میبیتید که خیلی نسبت به عمل های دیگه بی خطر تره.
بزارید مثال بزنم.
میدونید در طول یک عمل ساده روت کانال دندان شما در تهران با احتمال بالای 20 درصد ایدز و یا هپاتیت میگیرید؟ عملا خیلی از دوستان دندان پزشک اقدام به استریل درست ابزار نمبکنن و بیمار بیچاره برای یک عمل ساده میره بیمارستان و با بیماری بسیار جدی بر میگرده خونه!!!
این موارد در مورد چشم خیلی کمه. عوارض در عمل لیزر وجود داره. ولی نسبت به خیلی اعمال زیبایی دیگه کمتره.

من بارها گفتم و سعی میکنم به همه دوستان بگم که برای شماره 1 چشم عمل نکنن. در سن پایین عمل نکنن. اگر با عینک مشکلی ندارن عمل نکنن.
اما وای از دست ادم کم خرد.
داریم کسانی رو که در سن 19 سالگی شماره چشم 1.5 رو عمل کردن. وقتی طرف در 19 سالگی چشمش 1.5 یعنی احتمالا تا 24 سالگی شماره چشمش میشه 3.5. یعنی 2 شماره چشمش بعد از عمل زیاد میشه و به قول مردم عادی بعد از عمل بر میگرده!

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
امروز رفتم بیمارستان نور

برای هردو چشم 2600 خواستن

در مورد کیفیت عمل دوستمون گفت 8 سال پیش تا حالا دستگاها کلی فرق کردن درصد خطا خیلی کم شده

ولی عوارض داره اونم بستگی به دستگاه و لوازم و مهارت دکتر در کار داره

سعی کنید بهترین جا برا عمل انتخاب کنید من فعلا موندم کجا برم کلینک های خصوصی اصلا اعتماد ندارم
فکر میکنم کار درستی میکنید که جای خصوصی نمیرید. فردا اگر وقت کنم یک موضوع رو براتون در مورد ارتقا فوق العاده دستگاههای بیمارستانهای دولتی توسط دکتر هاشمی میگم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان دکتر حبیب‌الهی در کلینیک نور رو فراموش نکنید! عملی که ایشون روی چشم‌های بنده با شماره هشت انجام دادن در حد معجزه بود!!!

Sent by using Tapatalk
دستشون درد نکنه.
فکر مبکنم شاید در شماره های بالا لنز بهتر باشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
در این خصوص اطلاعی ندارم ولی Google اش کنید چیزی یافتید اینجا بزارید

در خصوص دستگاه های کلینیک ها حتما مشخصات رو جویا بشید که چه دستگاهی هست ..تو همون لینک هایی که بالا گذاشتم دستگاههای مجاز برای این عمل رو لیست کرده
متاسفانه با امدن دستگاه های جدید باز هم عوارض عمل پا برجاس ...
البته اگر شما هم سرچ کنید میبینید یه سری ها راضی هستند و یه سری ناراضی ....
در کل هر عملی ریسک و عوارض داره باید ببینید آیا ارزشش رو داره ؟
من و خواهرم هر دو پیش یک دکتر عمل کردیم و با یک دستگاه تو یه کلینیک ولی نتایح عملمون متفاوت بود یادمه اون زمان 800 دادم جف چشمو عمل کردم
ایا امکانش هست به من بگید کجا و توسط کی و چند سال پیش عمل شدید.
اگر دوست ندارید اینجا بگید در پیغام خصوصی به من بگید هر چند که هدف از این تاپیک اینه کهیک نفر از تجربه خودش بگخ تا دیگران تجربه اونونکنن

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
کوری که حتما گزارش شده،درسته؟
بله متاسفانه. حتی در خود ایران.
من مواردی رو خودم دیدم و برای همین سعی مبکنم مراکز و با پزشکانی رو که دیدم دیگه معرفی نکنم.

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان عزیز لطفا در پیغام خصوصی سوال نکنید من معمولا اصلا اونها رو چک نمیکنم.
اگر موردی هست که دوست ندارید تو انجمن مطرح کنید در پیغام خصوصی بگید ولی همونطور که به اون روستمون گفتم اگر اینجا سوال کنید برای دیگران هم قابل خواندن میشه و چه بسا تجربه شما به دیگران کمک کنه.

saeidahvaz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اقای یاسینی سلام

من ساکن اهواز هستم..کارهای مربوط به معاینه چشمم رو پیش دکتر اناری انجام میدم...امروز باز رفتم...چشمام رو معاینه کردن...با عینک قبلیم که مربوط به 2 سال پیش بود تعییر خاصی نکرده بود در حد 0.25 ...
اقای دکتر عکس رو هم دید گفت با توجه به عکست و سنت که 28 هستی و شماره چشمت که ثابت شده میتونی لیزیک کنی

شماره چشامم هم این هست

1.75-0.75-100
1.75-1-70
اما چون اگر اشتباه نکنم دستگاه لیزیک توی مرکز لیزیک اهواز دستگه تگنولاس هست و فکر کنم جز قدیمی ها حساب شه الان تصمیم گرفتم برم اصفهان برای لیزیک...

سوالم اینه که در اصفهان پیش دکتر قریشی لیزیک کنم خوبه؟؟توی مطب خودشون...و اینکه از لحاظ دستگاه لیزیک دیگه خیالم راحت باشه دارم میرم اصفهان؟؟
یا اگر دکتر بهتری در اصفهان هست معرفی کنید

مرسی

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی سلام

من ساکن اهواز هستم..کارهای مربوط به معاینه چشمم رو پیش دکتر اناری انجام میدم...امروز باز رفتم...چشمام رو معاینه کردن...با عینک قبلیم که مربوط به 2 سال پیش بود تعییر خاصی نکرده بود در حد 0.25 ...
اقای دکتر عکس رو هم دید گفت با توجه به عکست و سنت که 28 هستی و شماره چشمت که ثابت شده میتونی لیزیک کنی

شماره چشامم هم این هست

1.75-0.75-100
1.75-1-70
اما چون اگر اشتباه نکنم دستگاه لیزیک توی مرکز لیزیک اهواز دستگه تگنولاس هست و فکر کنم جز قدیمی ها حساب شه الان تصمیم گرفتم برم اصفهان برای لیزیک...

سوالم اینه که در اصفهان پیش دکتر قریشی لیزیک کنم خوبه؟؟توی مطب خودشون...و اینکه از لحاظ دستگاه لیزیک دیگه خیالم راحت باشه دارم میرم اصفهان؟؟
یا اگر دکتر بهتری در اصفهان هست معرفی کنید

مرسی

سلام
در مورد تکنولاس براتون بگم که بله دستگاه قدیمیه ولی الان دو ساله که به نرم افزار جدید آپدیت شده و امکانات زیادی بهش اضافه شده.
من همیشه دکتر قریشی رو برای عمل در اصفهان پیشنهاد می کنم ولی خوب همه دو هفته قبل یکی از دوستان و قبل از اون هم بعضی دیگه از عزیزان همینجا گفتند که مدتی است که به دلیل افزایش تعداد بیماران دکتر خودشون بیماران را ویریت نمی کنند و عملا هنگام عمل هم نمیان.
خوب من ایشان را نه برای دستگاه بلکه برای تجربه خودشون توصیه می کنم اگر خودشان عمل نمی کنند دیگه جای توصیه باقی نمی مونه.
از اون طرف دکتر اناری بسیار متبحر هستند. اگر خودشان به دستگاهی که باهاش عمل می کنند اعتقاد دارند شاید بهتر باشه در خود اهواز عمل کنید.
دقت کنید بزرگترین مشکل در عمل چشم نگه داری بعد از عمل مخصوصا در چند روز اول است.
به نظر من زمانی عمل کنید که اهواز در کمترین میزان آلودگی گرد و غبار است.

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ایاعطسه باعث جابجایی لنز پانسمان میشه؟
اگه خدای نکرده لنز جابجا بشه، قابل تشخیص توسط خود فرد هست؟

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی وباقی دوستان
بسیار ممنونم از پاسخگوییتون
راستش من از رفتن به فارابی به دلایل شخصی منصرف شدم رفتم کلینیک نگاه وتوسط دکتر نوروزی زاده معاینه شدم .ایشون گفتن چشمام یکیش 3.75 و یکی 3 هستش وفقط آستیگماته وبرای عمل هم مشکلی نداره .فردا هم نوبت عمل گذاشتن برام
مساله ای که ناراحتم کرد اینه که ایشون اصلا حوصله جواب دادن به سوال رو نداشتن.هیچ توصیه ای هم برای قبل عمل نکردن.هیچ تو ضیحی ندادن.اصلا از اخلاقشون خوشم نیومد ولی با توجه به اینکه ایشون رو یه آشنا به من معرفی کرده و تعریفشون رو هم شنیدم واینکه وقتم خیلی کمه.تصمیم گرفتم پیششون عمل کنم.
حالا هم کلی نگرانم واسترس دارم. من فک میکنم دکتر باید به آدم آرامش بده.ایشون بدتر منو ناآروم کرده:(
بهرحالدر اولین فرصتی که بتونم میام وتجربمو ازین عمل برای دوستان میگم.

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
خشکی چشم معمولا بعد از عمل اب مروارید پیش نمیاد. پیش کی و کی عمل کرده؟
شماره چشم خودتون چنده؟
بالای 10 رو بیمه نیروهای مسلح کامل پرداخت میکنه

یه چشمم 2.5 و یکی دیگه 2.75 هستش.
راهی نداره ؟؟؟مثلا خود دکتر نمره چشممو بالا بزنه

بالا