برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

rezaz84

Registered User
لایک‌ها
466
یعنی یک شبه ملت متحول شدند؟این قشر متوسط به پایین همونیه که الان لپه و عدس کیلو4000 تومنی شده 7000 تومن عین خیالش نیست!!!نون وبنزین گرون شد عین خیالش نیست!!یارانه شون را حذف کردند عین خیالش نیست!!!همه دارند ماشین سفید میخرن،این یعنی ماشین براشون سرمایه نیست؟همه دنبال ملکی هستند که کمترین ایرادی داشته باشه(نه برای زندگی بلکه نقد شوندگی)تا موقع فروش سریع ردش کنند،حالا شما میگی سرمایه نیست نمیدونم کجا و کی هست مردم ایرانی که من باهاشون زندگی میکنم اینطور نبودند!!!
اگر مسکن و ملک سرمایه نیست،پس همون قشر به کسی که ملک وماشین زیاد به شکل فقیر نگاه میکنند؟

دولت هدفش افزایش قیمت هم نباشه(که بعیده)،میخاد به بازار رونق بده،ایران که صنعت درست حسابی نداره بجز صنعت بساز بندازی که به تبعش با رکود در صنعت ساختمان،کلیه صنایع مرتبط باهاش مثل سیمان و کاشی و فلزات و کلی فارغ اتحصل مرتتبط باهاش بیکار هستند،البته رونق هم نده چون بانکها بخش زیاد سرمایه شون در ملک خوابیده به موقعش میتونن در صورت نداشتن نقدینگی از عمل به تعهداتشون طفره برن!!!
اگه هم دل خوش به آینده مثبت نیومده هستیم که قراره کلی صنعت روز بیاد که دیگه هیچی..دلار برای اولین سال پسا تحریم3100 درنظر گرفته شده...هرچند امسال هم دلار2800 درنظرگرفته شده بود ولی حالا 3000 تقریبا هست
کاهش سود واقعی بنظرم به این زودیا خبری نیست..میره به سمت آخرای سال و زمان رفع واقعی تحریم

دوست عزیزم سلام

متاسفانه کمی دیر متوجه پست شما شدم . با اینحال ضمن تشکر از توجه جنابعالی به پست حقیر ذکر چند نکته را لازم میدانم :

- تا آنجا که از شبکه های اجتماعی ، صدا و سیما ، نشریات ، ماهواره ، همین انجمن و از همه مهمتر محیط و اجتماعی که در آن زندگی میکنم اطلاعات کسب کرده ام بازارهای خودرو ( خصوصاً صفر) و مسکن در رکود کامل به سر میبرند . حتی خود دولت ، ریاست جمهور و برخی اعضای کابینه ، خودروسازان و انبوهسازان ، نمایشگاه داران خودرو . آژانسهای املاک کاملا به این امر اذعان دارند و اشک دو صنف آخر به این دلیل درآمده و در برخی روزنامه ها نوشته شد که حدود سی درصد از فعالان این دو صنف بدلیل رکود شغلشان را تغییر داده اند.

- حتی اگر به هیچیک از منابع فوق بجز این انجمن دسترسی نداشته باشید لااقل همین چند صفحه ای را که بعد از پست شما (بالا) به انجمن ارسال شده ملاحظه فرمایید تا برایتان مشخص شود وضعیت بازار مسکن و خودرو چگونه است.

- حقیر خود از قشر متوسط جامعه هستم و هیچیک از دوستان بستگان آشنایان همکاران همسایگان و ... حداقل از یک سال گذشته تا کنون نه دنبال خرید خودرو صفر سفید! و نه مسکن بدون ایراد ! بوده اند . شاید این قضیه در اقشار پایین جامعه که آهی هم در بساط ندارند دیده شود ! اما تا جاییکه میدانم آنها هم در بدر به دنبال فروش مسکن مهر شان که تنها پس انداز و سرمایه زندگیشان است هستند تا فقط بتوانند بخشی از مشکلات معیشتیشان را حل کنند ؛ اما کو خریدار ؟!!!

- مواردی مانند مسکن و خودرو را با لپه و عدس و نان و بنزین و یارانه مقایسه کرده اید !!!
پر واضح است که در حال حاضر آنچه که برای ادامه حیات لازم است به هر قیمتی که باشد خریدار دارد و مواد غذایی در این دسته قرار میگیرند . مطمئن باشید لپه و عدس اگر از فردا کیلویی 70000 تومن هم عرضه شود همه میخریم و خدا را هم شکر میکنیم.
بنزین هم به همین شکل ! مگر میتوان در باک خودرو صفر سفید! آب ریخت ؟ مگر میتوان حداقل سالی یکبار به سفر نرفت؟ اگر نصفه شب نیاز به دکتر پیدا کنیم و باک ماشین خالی باشد چه کنیم؟ ایمان دارم اگر از فردا بنزین به لیتری 2000 تومان هم فروخته شود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
یارانه هم مانند بنزین و مواد خوراکی است . این موارد از اراده ملت خارج هستند . و مردم مجبور به اطاعت برای زنده ماندن!
(اینکه چرا اعتراض یا حرکتی از سوی مردم نمیشود همه دلیلش را میدانیم و بحث در مورد آن مستلزم ورود به مسائل سیاسی است که صلاح نمیدانم در اینجا به آن بپردازیم.)

اما آیا داشتن خودرو صفر سفید! یا مسکن نو و بدون ایراد! هم با ادامه زندگی و بقاء مردم ارتباط دارد ؟
به قول یکی از دوستان اصفهانی : "هر چیزی که از آن استفاده میکنی سرمایه محسوب نمیشود"
با این وصف آپارتمانی که در آن زندگی میکنیم و خودروی زیر پایمان سرمایه به حساب نمی آیند. ولی اگر آپارتمان یا خودرو دیگری بخرید سرمایه محسوب میشوند.منظور حقیر از سرمایه این بود.

در هر حال قضاوت را به جنابعالی و سایر عزیزان وامیگذارم.

با بقیه فرمایشات شما موافقم.

ارادتمند شما

رضا ظریف

reza128

Registered User
لایک‌ها
99
چرا تو مشهد اینقدر فساد اقتصادی پیش اومده تو موسساتش؟؟؟

آقا حرف دل منو زدی!!!
هر چی موسسه تو مشهد بوده انگار دزد از آب داره در میاد
نمیدونم چرا و داستان چیه!!!!
من عسکریه یه مبلغی رو میخواستم بذارم البته درسته که تاحالا حاشیه ای نداشته ولی
چون مال مشهد و اون دوروورا بود ترسیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Last edited:
  • Like
Reactions: pzs

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
دوست عزیزم سلام

متاسفانه کمی دیر متوجه پست شما شدم . با اینحال ضمن تشکر از توجه جنابعالی به پست حقیر ذکر چند نکته را لازم میدانم :

- تا آنجا که از شبکه های اجتماعی ، صدا و سیما ، نشریات ، ماهواره ، همین انجمن و از همه مهمتر محیط و اجتماعی که در آن زندگی میکنم اطلاعات کسب کرده ام بازارهای خودرو ( خصوصاً صفر) و مسکن در رکود کامل به سر میبرند . حتی خود دولت ، ریاست جمهور و برخی اعضای کابینه ، خودروسازان و انبوهسازان ، نمایشگاه داران خودرو . آژانسهای املاک کاملا به این امر اذعان دارند و اشک دو صنف آخر به این دلیل درآمده و در برخی روزنامه ها نوشته شد که حدود سی درصد از فعالان این دو صنف بدلیل رکود شغلشان را تغییر داده اند.

- حتی اگر به هیچیک از منابع فوق بجز این انجمن دسترسی نداشته باشید لااقل همین چند صفحه ای را که بعد از پست شما (بالا) به انجمن ارسال شده ملاحظه فرمایید تا برایتان مشخص شود وضعیت بازار مسکن و خودرو چگونه است.

- حقیر خود از قشر متوسط جامعه هستم و هیچیک از دوستان بستگان آشنایان همکاران همسایگان و ... حداقل از یک سال گذشته تا کنون نه دنبال خرید خودرو صفر سفید! و نه مسکن بدون ایراد ! بوده اند . شاید این قضیه در اقشار پایین جامعه که آهی هم در بساط ندارند دیده شود ! اما تا جاییکه میدانم آنها هم در بدر به دنبال فروش مسکن مهر شان که تنها پس انداز و سرمایه زندگیشان است هستند تا فقط بتوانند بخشی از مشکلات معیشتیشان را حل کنند ؛ اما کو خریدار ؟!!!

- مواردی مانند مسکن و خودرو را با لپه و عدس و نان و بنزین و یارانه مقایسه کرده اید !!!
پر واضح است که در حال حاضر آنچه که برای ادامه حیات لازم است به هر قیمتی که باشد خریدار دارد و مواد غذایی در این دسته قرار میگیرند . مطمئن باشید لپه و عدس اگر از فردا کیلویی 70000 تومن هم عرضه شود همه میخریم و خدا را هم شکر میکنیم.
بنزین هم به همین شکل ! مگر میتوان در باک خودرو صفر سفید! آب ریخت ؟ مگر میتوان حداقل سالی یکبار به سفر نرفت؟ اگر نصفه شب نیاز به دکتر پیدا کنیم و باک ماشین خالی باشد چه کنیم؟ ایمان دارم اگر از فردا بنزین به لیتری 2000 تومان هم فروخته شود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
یارانه هم مانند بنزین و مواد خوراکی است . این موارد از اراده ملت خارج هستند . و مردم مجبور به اطاعت برای زنده ماندن!
(اینکه چرا اعتراض یا حرکتی از سوی مردم نمیشود همه دلیلش را میدانیم و بحث در مورد آن مستلزم ورود به مسائل سیاسی است که صلاح نمیدانم در اینجا به آن بپردازیم.)
اما آیا داشتن خودرو صفر سفید! یا مسکن نو و بدون ایراد! هم با ادامه زندگی و بقاء مردم ارتباط دارد ؟
به قول یکی از دوستان اصفهانی : "هر چیزی که از آن استفاده میکنی سرمایه محسوب نمیشود"
با این وصف آپارتمانی که در آن زندگی میکنیم و خودروی زیر پایمان سرمایه به حساب نمی آیند. ولی اگر آپارتمان یا خودرو دیگری بخرید سرمایه محسوب میشوند.منظور حقیر از سرمایه این بود.
در هر حال قضاوت را به جنابعالی و سایر عزیزان وامیگذارم.
با بقیه فرمایشات شما موافقم.
ارادتمند شما
رضا ظریف
دوست عزیز سلام از ماست ممنون از حسن توجه شما
من فقط همینو میگم این وضعی که حالا هست،نتیجه همون رفتار همون مردمی هست که شما ازش صحبت میکنید،چون مردم جوگیری داریم!!!فعلا مردم دلخوش به ارزونی هستند،همین مردمی که حالا هیچی نمیخرن به محضی که یهشون القا بشه که خبریه،باز بازار را به افتضاحی شدید میکشن،همین مردمی که در اون موارد اطاعت میکنند در موارد دیگه هم سرتعظیم را به زیبایی فرود میارن..درضمن اقتصاد ما تورمی برپایه دلالی و واسطه گری هست و تا تورم نباشه رونقی نداریم،چون یک صنعت درست حسابی نداریم و متاسفانه نخواهیم داشت!!!
درضمن همه که ماشین صفر نمیخرن،من مستضعف هم بخام پراید یا پیکان بخرم در هرحال بازم سفید میگیرم!!!اگر کسی در ایران به مثابه ضرب المثل شما عمل نمیکرد دیگه بالاشهر و جنوب شهر و مدل بالا و مدل پایین معنی نمیداد و هیچکس از داریی های زندگیش که استفاده میکنه برای فخر فروشی به کارنمیبرد

971

Registered User
لایک‌ها
318
امروز توانستم وارد اینترنت بانک کوثر شوم، حواله پایا اضافه شده است ولی فقط در ساعات اداری ثبت میشود وگرنه خطا میدهد، در حواله پایا باید نام بانک راهم انتخاب کنیم که نام بعضی از بانکها مانند گردشگری و آینده در لیست وجود ندارد.
ضمنا حداقل موجودی قفل شده حسابها را از 1 ریال به 20000 ریال افزایش داده اند(البته حداقل موجودی برای دریافت سود 50 هزار تومان است)
دیروز در مورد حساب 19.75 درصدی موسسه توسعه پرسیدم گفتند کف حساب برای سود 19.75 پنج میلیون است و برای روزهایی که حداقل موجودی کمتر از آن است 10 درصد سود میدهد، در این حالت حسابهای بانکهایی مانند اقتصاد نوین و دی و قوامین خیلی بهتر از این موسسه است.

arashbank

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان. من چند تا سوال داشتم خواستم از خدمتتون.ممنون میشم راهنماییم کنید.
1 -من بعضی نظرات رو خوندم و فهمیدم بانک ها ظاهرا به مبالغ بیشتر سود بیشتری میدن.حالا سوال من اینه که مثلا برای مبالغ خیلی بالا مثلا 5 میلیارد تومان چند درصد سود میدن واسه سپرده روزشمار و یکساله؟
2-اگه کسی بخواد چنین مبلغی(مثلا 5 میلیارد تومان) رو توی بانک بزاره, کل پول رو توی یک بانک بزاره بهتره یا توی مثلا سه تا بانک مبالغ کمتری بزاره؟کلا سقف سپرده گذاری چقدر باشه بهتره؟
3-چه بانک هایی برای چنین سپرده هایی با مبالغ زیاد مناسب هستند؟(از نظر تضمین اصل پول و تضمین سود)در صورت امکان نام بانک رو با دلیل بگید.
4- با توجه به وضع اقتصادی کشور و وضعیت کار و وضع رکود مسکن ,کلا درست هست چنین مبلغ زیادی رو توی بانک گذاشت؟یا خرید ملک رو پیشنهاد میکنید؟یا سرمایه گذاری توی کار(البته کاری که سودش بیشتر از بانک باشه و ریسکش هم کم باشه)؟

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
@arashbank
من مختصر جواب شما رو میدم
1- برای این مبلغ بیشتر بانکها سود بیشتر میدن منتهی باید حضوری بری سوال کنید
توصیه می کنم به شعب مهم بانک مربوطه مراجعه کنید مثل شعب مستقر در بازار یا مرکز شهر یا سرپرستی ها تا شعب موجود در خیابون فرعی و مناطق مسکونی
بعلت گردش کاری بالاتر و مشتریهای درشتتر این جور شعب پیشنهادات بهتری میدن

2- باور کنید 5 میلیارد و 10 میلیارد برای بانکها رقم درشتی نیست که نگران از بین رفتن پولتون باشید
الان بخاطر گندکاری یه سری موسسه درپیت کمی جو ناامنی ایجاد شده ولی بانکها حتی کوچکترین شونم هم گردش مالی صدها برابری این مبلغ رو در سال و بعضا ماه دارند

3- بانک سامان برای مبالغ فکر کنم 500 میلیون به بالا ( رقم رو مطمئن نیستم) خدمات vip ارائه میده یعنی گذشته از اینکه می تونید سر سود باهاشون مذاکره کنید بعد از اینکه مشتری شدید برخی خدمات جانبی مثل تراسفر فرودگاهی ، خدمات بیمه ای و از این جور چیزها هم داره

4- به طور کلی در شرایط تورمی هر کاری سودش از سپرده گذاری در بانک بیشتره مشروط بر اینکه شما در اون کار ضرر نکنید
حالا شما خودتون باید این تصمیم رو با توجه به انتظارات و خلقیات خودتون بگیرید
به نظر من این مورد 4 چیزی نیست که آدم بخواد بر اساس حرف دیگران تصمیم بگیره

majid-jan

Registered User
لایک‌ها
112
آقا الان بالاترین سود بانک سالیانه کجا میدن چند ؟
5 ساله هم هست جایی باز کنن ؟

این ثامن یا ثامن الحجج چند درصد میده بالای 50 ؟
ثامن اگه کسی میشناسه چه شعبه ای لطفا پی ام کنه
دوست عزیز 5 ساله آنچنان اختلاف سودی با یکسال و دوساله ایجاد نمیکنه که آدم ریسک کنه پولش رو 5 سال بسپره بهشون...
بهترین آفر موجود همون یک ساله هست یا بهتر از اون سود روزشماره بعضی بانک هاست.
تو هر زمان از تاریخ کشورمون بخوایید نگاه کنید یک ریال نسبت به 5 سال پیشش و سود بانکی که ایجاد کرده خیلی خیلی افت داشته و استثنایی هم در یک دوره خاص هم نداشتیم.
این ثامن هم اصلا توصیه نمیشه

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
دوستان خبری دارم مبنی بر اینکه ملت هم خساب یکساله 24 در صدی باحداقل 20 میلیون باز میکنه که البته سودش سه ماه یکبار واریز میشه و قابلیت واریز و برداشت نداره.
قوامینم 24 درصدی یکساله رو با حداقل 100 میلیون باز میکنه.

majid-jan

Registered User
لایک‌ها
112
دوستان خبری دارم مبنی بر اینکه ملت هم خساب یکساله 24 در صدی باحداقل 20 میلیون باز میکنه که البته سودش سه ماه یکبار واریز میشه و قابلیت واریز و برداشت نداره.
قوامینم 24 درصدی یکساله رو با حداقل 100 میلیون باز میکنه.
یکساله بانک ملت فکر نکنم با این مبلغ 24% بده شما خودت رفتی بپرسی ؟
یکساله آرمان 25% به گفته یکی از دوستان که رفته بود پرسیده بود سود میده که واریز سودش هم هر 3 ماه هست.

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
یکساله بانک ملت فکر نکنم با این مبلغ 24% بده شما خودت رفتی بپرسی ؟
یکساله آرمان 25% به گفته یکی از دوستان که رفته بود پرسیده بود سود میده که واریز سودش هم هر 3 ماه هست.
دقیقا ملت هم به همین صورت هست. سود 24 %. حداقل مبلغ 20 میلیون تومان. واریز هر سه ماه یکبار.

sare bayat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
این طرح بانک ملت اگه سپرده یکساله باشه صندوق نباشه که خیلی عالی میشه.
دوستان اطلاع دارید که کلید طلایی کوثر تمدید شده برای بعد آبان هم یا نه؟؟؟

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
این سودایی که بانکا میدن جایی ثبت میشه که بانک مرکزی ازش مطلع شه ؟!
واسه 600 و 700 میلیون تومن پول توی بانکای محکم مثل قوامین و ... تا چند درصد امید میره بشه سود گرفت ؟! با رائیس شعبه ها شون صحبت کنی که سود رو به نرخ دو سه سال پیش یعنی 27 و 28 درصد بدن قبول میکنن ؟!

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
فکر کنم صندوق امین ملت این سود را بده وگرنه سپرده بعیده
اینو دقیقا نمیدونم. یکی از دوستان که خبرای موثقی رو بهم میده منو درجریان گذاشت.
از جزییات دقیقش خبر ندارم. شاید به همین صورت باشه که شما میگین. شنبه جزییاتش رو میپرسم.

armit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
42
این سودایی که بانکا میدن جایی ثبت میشه که بانک مرکزی ازش مطلع شه ؟!
واسه 600 و 700 میلیون تومن پول توی بانکای محکم مثل قوامین و ... تا چند درصد امید میره بشه سود گرفت ؟! با رائیس شعبه ها شون صحبت کنی که سود رو به نرخ دو سه سال پیش یعنی 27 و 28 درصد بدن قبول میکنن ؟!
تا یک میلیارد 24% فوامین اما بالای یک میلیارد 25%

D-olarba-Z

Registered User
لایک‌ها
111
دوستان من تجارت سوال کردم
از 24درصد خبری نبود
تهران کدوم شعبه مراجعه کنم بهتره؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
رفته بودم بانک دی شعبه مرکزی کرج ؛ رئیس با کارمند هاش داشتند درباره پرداخت سود به یک نفر که 6.5 میلیارد سپرده گذاشته بود بحث میکردند
20%

Kelaidin

Registered User
لایک‌ها
7
‎با سلام
‎دوستاني كه برنامه تلگرام روي گوشي يا كامپيوتر دارن و اهل سينما و فيلم ديدن هستن ميتونن با عضويت در اين كانال با بهترين آثار تاريخ سينما از گذشته تا حال آشنا بشن!
‎روزانه معرفي بيش از ١٠ فيلم برتر تاريخ سينما همراه با توضيحي كوتاه + رتبه imdb + لينك دانلود رايگان

‎ لينك عضويت مستقيم در كانال هنر هفتم (برنامه تلگرام)
https://telegram.me/HonarHaft
‎كانال هنر هفتم :
‎معرفي برترين آثار تاريخ سينما از گذشته تا حال
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
image.jpeg

بالا