برگزیده های پرشین تولز

مشاوره (خرید، مقایسه، فنی...)

÷

• Total voters
    52

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
سلام دوستان قصد خرید ماشین صفر تا سقف ۱۵۰ الی ۱۶۰ میلیون رو دارم و ملاک هایی که جهت خرید مد نظر دارم
۱ - نرمی و بی سر صدا بودن ماشین در حدی که ادم اسایش داشته باشه تو ماشین
۲ - کیفیت بالای قطعات
۳ - کم استهلاک بودن ماشین یجورایی ماشین قراره عمری باشه چون هر ۱۰ ۱۵ سال یکبار ماشین عوض میکنم
۴ - شتاب و هندلینگ راضی کننده در جاده
بقیه چیزا مثل اپشن ، طراحی ، خدمات پس از فروش و ... نمیخوام بگم مهم نیست ولی تو اولویت نیست.
گزینه هایی که مد نظر دارم ۱ - تویوتا کرولا ۲- هوندا سیویک ۳ - میتسوبیشی لنسر ۴ - میتسوبیشیasx
۵ - مزدا ۳ ۶ - نیسان تیانا
البته اول چنتا کره ای هم جزو انتخاب بود ولی به دلیل این که کیفیت و استهلاک و همچنین نرمی رو به اپشن و طراحی ترجیح میدم حذف کردم از انتخابم
از بین این ۶ تا ماشین نیسان تیانا خیلی چشمم رو گرفته و خیلی به معیار های من نزدیکه ولی نمیدونم الان اینجا مونتاژ میشه یا نه؟
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم
بدون شک نیسان تینا
کرولا هم کاملا از ذهنتون بیرون کنید واقعا برام سواله چطور بعضی ها 130-40 میلیون پای این ماشین پول میدن
یه ماشین فوق العاده ساده و کارمندی .من یه مسیر 100 کیلومتری رو باهاش رانندگی کردم واقعا خوشم نیومد .شاید نکته مثبتش کم استهلاک بودن و بی دردسر بودنش باشه (خیلی از پزشک ها رو دیدن که این مدل رو انتخاب کردن نمیدونم چرا!)
اسپوتیج هم میتونید روش فکر کنید ولی قطعا تینا چیز دیگه ایه .

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
سلام. بین محصولات الان ایرانخودرو بنظرتون خرید 206 خوبه؟ چون خیلی نظرات رو دیدم ایرادات زیادی از 206 های صفر نوشتن از مشکل تسمه دینام و گریبکس و فنی گرفته تا ایرادات کوچک و ریز
برام فروشش و کم ضرر بودنش مهمه . برای نمونه سمند LX موتور EF7 پایه گاز داشتم یادمه موقع فروش خیلی اذیت شدم و هم مشتری نداشت و هم افتش زیاد بود (با این که من ماشین رو مثل صفر نگه میدارم و خیلی روش حساسم)
ازطرفی هم 405 و پارس رو اصلا خوشم نمیاد مخصوصا که ایمنیشون هم افتضاحه
L90 هم که مثل پیکان میمونه هر چند موتوریش بد نیست ولی سواریش و ریختش چه داخلش چه بیرونی بیخوده مثل پیکان میمونه
انتخاب دیگه ای هم که تو رنج زیر 40 نیست

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اگر هم کیفیت میخای و هم بازار فروش خوب؛برو ال90 بخر وگرنه بقیه شون پر ایراد ریز و درشت هستند...ماشین صفر هم در هرحالت افت قیمت داره،دیگه بدفروشش مثل EF7 افت قیمت بیشتر...206 های جدید هیچ فرق زیادی با رانا نداره و فقط پول رخش را داری میدهی

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
سلام.
بنظرتون سمند EF7 دوگانه یا پژو 405 دوگانه ؟ (هر دو صفر)
(با توجه به افت قیمت فروش و تو بورس بودن و آینده شون و قیمت لوازم و تعمیرات و ایمنی و مصرف و قدرت موتور و عیب و ایرادات و گریبکس و ترمز و نرمی و راحتی و ...)
با تشکر

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
سلام.
(با توجه به افت قیمت فروش و تو بورس بودن و آینده شون و قیمت لوازم و تعمیرات و ایمنی و مصرف و قدرت موتور و عیب و ایرادات و گریبکس و ترمز و نرمی و راحتی و ...)
با تشکر
من که از هر دو ایم ماشین ها خوشم نمیاد اما سمند EF7 بهتره

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
سلام.
با تشکر
نمیشه که همه موارد با هم داشته باشه ولی تابوده 405 افت قیمت کمتر و بازار بهتری داره و لوازام و تعمیرگاهش همه جا هست ولی مصرف و قدرت و نرمی و راحتی Ef7 بهتره ولی تعمیرکار خوب زیاد نداره

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
نمیشه که همه موارد با هم داشته باشه ولی تابوده 405 افت قیمت کمتر و بازار بهتری داره و لوازام و تعمیرگاهش همه جا هست ولی مصرف و قدرت و نرمی و راحتی Ef7 بهتره ولی تعمیرکار خوب زیاد نداره
من تو بازار مشورت میگیرم همه نظرشون 405 دوگانه هست و میگن لوازم و تعمیرات EF7 گرونه و افت قیمتش بیشتره و طرفدار دست دوش کمه و گریبکسش زوزه می افته و و ماشین بعد یک مدت لش میشه و خودش رو میندازه و سر صدا می افته و ... پس ان شالله همین 405 دوگانه داشبورد جدید رو بخرم چند وقت دیگه

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اینکه کیفیت افت میکنه و لش میشه زیاد درست نیست،سمندهای EF7 مدل 88 هست که هنوز سالمه و ظاهر خوبی داره،بخش زیادش بستگی به نحوه استفاده و رفتار مصرف کننده داره،زوزه گیربکس و سروصدا و حتی صدای باد هم جزو جدانشدنی اکثر ماشینهای ایرانی(به جز تندر که کمتر این ایرادات داره) توی این رنج قیمت هست فقط سمند نداره،حتی پارس وسورن و دنا هم ممکنه داشته باشه،ایشالا یک سالم و کم دردسر خوب بخری

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
اینکه کیفیت افت میکنه و لش میشه زیاد درست نیست،سمندهای EF7 مدل 88 هست که هنوز سالمه و ظاهر خوبی داره،بخش زیادش بستگی به نحوه استفاده و رفتار مصرف کننده داره،زوزه گیربکس و سروصدا و حتی صدای باد هم جزو جدانشدنی اکثر ماشینهای ایرانی(به جز تندر که کمتر این ایرادات داره) توی این رنج قیمت هست فقط سمند نداره،حتی پارس وسورن و دنا هم ممکنه داشته باشه،ایشالا یک سالم و کم دردسر خوب بخری
درسته . از اون لحاظ صحیحه ولی شدت و ضعف داره . مثلا سرصدایی که سمند مخصوصا قسمت داشبورد می افته به مراتب بیشتر از 405 و پارس هستش .L90 داشتم اصلا ماشین راحتی نیست و سواریش بده (مخصوصا صندلی هاش ناراحته) و اصلا استیبل و پایدار نیست و آدم سر پیچ ها مخصوصا تو جاده استرس داره و هندلینگش افتضاحه . جندین مورد چپ کردنش رو دیدم و جدیدترینش چند هفته قبل دیدم. 206 هم داشتم و الان کیفیت مثل سری های تا 89 نیست و از مصرف تو شهرش هم راضی نبودم و زیاد میخوره موتور 1600 ش . موتور 1400 ش هم که لش و تنبله. من خیلی رو ماشین حساسم و اینقدر ماشاءالله خودم رو چشم نکنم خوب نگه میدارم که همین الان ماشینی که دارم چندتا مشتری قیمت بالا و دست به نقد داره که ازم قول گرفتن بهشون بفروشم. یک سمند دوگانه شرکتی آشنا هست که موتور 1800 پژویی هست و مثل خودم خوب نگه میداره و خیلی مرتبه و صاحبش قصد فروش داره ولی دو دل هست اگر بشه شاید همون رو بخرم (مدل 91-92 این هاست فکر کنم) اگرنه که 405 دوگانه صفر داشبورد جدید بگیرم . راستش MVM 315 new هم مدل 93 میشه گیر آورد که خیلی افت خورده و اصل افت زیادش رو کرده و گارانتیش هم مانده منتهی از آینده ی این ماشین ها میترسم و بعدا دنبال لوازم یدکی افتادن یا موقع فروختن دنبال مشتری گشتن , وگرنه از mvm 513 NEW خیلی خوشم میاد و ماشین بروزیه ولی از بعدش میترسم چون دور و بر هم زیاد میبینم مدل های مختلف ماشین چینی اصلا طرفدار ندارن

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211
دوستان پراید 111 مدل چندشو بخریم خوبه؟ شنیدم پراید های جدید کیفیت خیلی پایینی داره، درسته؟
(البته میدونم کلا پراید کیفیتش خیلی خیلی پایینه؛ منظور من انتخاب بین "خیلی خیلی بد" و "خیلی بد" هست)

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
درسته . از اون لحاظ صحیحه ولی شدت و ضعف داره . مثلا سرصدایی که سمند مخصوصا قسمت داشبورد می افته به مراتب بیشتر از 405 و پارس هستش .L90 داشتم اصلا ماشین راحتی نیست و سواریش بده (مخصوصا صندلی هاش ناراحته) و اصلا استیبل و پایدار نیست و آدم سر پیچ ها مخصوصا تو جاده استرس داره و هندلینگش افتضاحه . جندین مورد چپ کردنش رو دیدم و جدیدترینش چند هفته قبل دیدم. 206 هم داشتم و الان کیفیت مثل سری های تا 89 نیست و از مصرف تو شهرش هم راضی نبودم و زیاد میخوره موتور 1600 ش . موتور 1400 ش هم که لش و تنبله. من خیلی رو ماشین حساسم و اینقدر ماشاءالله خودم رو چشم نکنم خوب نگه میدارم که همین الان ماشینی که دارم چندتا مشتری قیمت بالا و دست به نقد داره که ازم قول گرفتن بهشون بفروشم. یک سمند دوگانه شرکتی آشنا هست که موتور 1800 پژویی هست و مثل خودم خوب نگه میداره و خیلی مرتبه و صاحبش قصد فروش داره ولی دو دل هست اگر بشه شاید همون رو بخرم (مدل 91-92 این هاست فکر کنم) اگرنه که 405 دوگانه صفر داشبورد جدید بگیرم . راستش MVM 315 new هم مدل 93 میشه گیر آورد که خیلی افت خورده و اصل افت زیادش رو کرده و گارانتیش هم مانده منتهی از آینده ی این ماشین ها میترسم و بعدا دنبال لوازم یدکی افتادن یا موقع فروختن دنبال مشتری گشتن , وگرنه از mvm 513 NEW خیلی خوشم میاد و ماشین بروزیه ولی از بعدش میترسم چون دور و بر هم زیاد میبینم مدل های مختلف ماشین چینی اصلا طرفدار ندارن

سلام.بالاخره بعد چند ماه تحقیق 206 SD V8 صفر مدل 95 خریدم . اینا از مدل 89 ای که داشتم هم بهتر شده . شتابش خیلی زیاده و دیگه مثل قبلی ها تاخیر زمانی نداره . ورق بدنش انگار کلفتتر شده . داخلش کامپیوترش تغییر کرده . سیستم صوتی هم همین . بلوتوث گذاشتن . سنسور عقب . دنده ها نرم و بی صدا و وبدون کوچکترین لرزش . آدم از افت قیمت و تولید و بازار دست دوش هم خیالش راحته .
عکس های تغییرات داخل :
IMG_20160211_125639.jpg

IMG_20160211_114919.jpg

IMG_20160211_125358.jpg

IMG_20160211_125616.jpg

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
مبارک باشه ولی اینکه فکر کنی نسبت به 89 بهتره،به کل اشتباه هست،اگر اون شتاب کمتری داشت ولی مولتی پلکسی داشت که میشد خیلی ارزانتر کلی امکانات روش فعال کرد..کیفیت ساخت و مونتاژش هم اصلا با این راناهای درپوسته 206 فرقی نداره...ایشالا که ماشین شما خوب دربیاد و در ادامه هم ازش راضی باشین

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
مبارک باشه ولی اینکه فکر کنی نسبت به 89 بهتره،به کل اشتباه هست،اگر اون شتاب کمتری داشت ولی مولتی پلکسی داشت که میشد خیلی ارزانتر کلی امکانات روش فعال کرد..کیفیت ساخت و مونتاژش هم اصلا با این راناهای درپوسته 206 فرقی نداره...ایشالا که ماشین شما خوب دربیاد و در ادامه هم ازش راضی باشین
ممنونم . اون ها اصل مسخره بازیشون تاخیر زمانی و گازخورش بود که بیرون هم کامپوترش رو دست میزدند بهتر میشد ولی باتری قطع میشد برمیگشت سرجاش و خرج دوباره میذاشت که کامپیوتر رو دستکاری کنند. قدیمی ها ماشین موقع شروع حرکت تاخیر زمانی و کپ داشت ولی این جدیدا تا اشاره میکنید شتاب میگیره و خودش رو میکنه . مورد دیگه ای که به چشمم اومده و بقیه هم میگن کیفیت ورق بدنش هست که کلفت تر شده . مورد بعدی تغییر جای کامپوتر و چینش داخل کاپوته که خیلی مفید بوده و مورد دیگه موارد بیشتر تو کامپوترش هست که جابجایی داشته (قبلا ECUش بدجا بود). چون سیستم صوتیش بلوتوث و USB و حتی card reader هم داره نیازی هم به تغییر درش نیست . حتی دزدگیر هم احتمالا برای همین گذاشتن که تغییری توش صورت نگیره . ان شالله خوب باشه ولی هرچی باشه بیشتر از اون مدل قدیم که داشتم حال کردم . من هم کلا خودم رو چشم نکنم ماشین رو خوب نگه میدارم و کلا تغییری توش صورت نمیدم بجز نهایتا تغییر لاستیکش . روکش صندلی بندازم و براش پیچ ضد سرقت چرخ و کاور رکاب درب ها بگیرم که کفش ها روی بدنه رکاب ها خط نندازه . البته لاستیکش برند Triangle چهار خطه هست گفتن خوبه عوض نکن . 18 ماه هم ضمانت ایرانخودروست . نمد کاپوت هم باید بگیرم چون نداره و رنگ رو بر اثر گرما خراب نکنه. راستی بیمه ی بدنه ی پارسیان خوبه ؟ میخوام بیمه بدنه کنم قبلا پارسیان داشتم ولی خیلی وقته بیمه بدنه نداشتم امارش رو ندارم

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
از لحاظ خدمات نمیدونم ولی تا یادمه پارسیان به نسبت بقیه خوب تخفیف میده تا 70% هم میده خصوصا برای ماشینای ایران خودرو و کسانی که حساب توی بانک پارسیان دارند..بنظرم بتونی با 300-350 یک بیمه بدنه کامل براش بگیری

fardin71

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
نظرتون در مورد ساندرو چیه ؟ کسی سوارش شده ؟ با ال۹۰ چه فرقهایی داره ؟ به نظرتون ارزش خرید داره ؟سوال آخر اینکه به نظرتون قیمتها بعد عید میاد پایین ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
از لحاظ کیفی با این بودجه بهتر از ساندرو پیدا نمیکنی،فرقش با تندر در صندلی و آینه و داشبورد و رودری هست(اتومات هم بخاهی که زه درهاش همرنگه+تنظیم فرمان داره) و وگرنه موتور و فنی یکی هست،کیفیتش هم بهتر از تندره؛هرچندکه تندر هم کیفیتش نسبت به بقیه خوبه،بنظرمن که از چینی جات و پژوجات بهتره،حداقل میدونی سوار ماشینی شدی که تحت نظارت رنو داره تولید میشه و دم به دقیقه در نمایندگی نیستی و افت قیمت چینی نداری
قیمتهای کارخانه هم بعد عید بالاتر نره،پایینتر نمیاد..بازار شاید بخاطر عبور از شب عید فرق کنه ولی کارخانه پایین نمیاد

aren8

Registered User
لایک‌ها
63
پرشیا از همه نظر بهتره حداقل قیافش که بهتره

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام دوستان

پارس سال 90، 43 هزار کارکرد ، کاپوت جلو و سپر عقب تعویض ، گلگیر یک طرف رنگ یک طرف ضربه ، 4 حلقه لاستیک 205 هانکوک .. زاپاس هم نخورده .. فنی سالم تا چقد ارزش خرید داره؟

ممنون

بالا