برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید دستگاه ماینینگ لایت کوین

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار
خواستم در رابطه با رفتن به سمت ماینینگ با شما عزیزان مصلحتی کرده باشم
میخواستم 5عدد برای شروع کارم گرافیک بخرم
VGA : SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC (UEFI)= 4400 kh/s
Cpu : fx8350
Motherboard : Asus SABERTOOTH 990FX
Power Supply : 1600w
Memory ram : 4*2g 1600
Hdd : 500 Gb Sata 3
این سیستمی هست که میخوام ببندم برای شروع کارم
سوالاتم این هست
1- ایا پنج عدد گرافیک با پاور 1600 وات کار میکنند و جوابگو هست ؟؟؟
2- ایا این سیسمی که میبندم با یک سی پی یو ضعبفر هم میشه راه بندازم ؟؟؟
3- ایا گرافیک هایه بالایی هر کدام 880 کیلو هش خروجی میدهند ؟؟؟
4- ایا اینترنت 130 کیلوبایت بر ثانیه که سرعت دانلودمه جوابگو هست یا سرعت بیشتری میخواد ؟؟؟
5- ایا ویندوز 5 عدد گرافیک رو پشتیبانی میکنه فرقی نمیکنه چه ویندوزی باشه فقط ساپورت مدنظرمه
لطفا کسانی که جواب سوالات بالایی رو میدونن جواب بدن . یک دنیا تشکر و قدر دانی
اگر اطلاعتی هم دارید به اشتراک بزارید
با تشکر از شما

Last edited:

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331
دستگاهی که شما معرفی کرده اید در رده ی محصولات BWR قرار می گیرد. در ثانی تولید اش هم متوقف شده است.در بحث إBWR برندهایی نظیر Dell,IBM,Asus , iland,TTX و ... هستند که به هیچ وجه وارد ایران نمی شوند . مگر اینکه کسی خودش وارد کند. بعد هم این عبارت " قدرت چهار برابر" که ذکر فرمودید در مقایسه با چه چیزی بیان شده است؟

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
دستگاهی که شما معرفی کرده اید در رده ی محصولات BWR قرار می گیرد. در ثانی تولید اش هم متوقف شده است.در بحث إBWR برندهایی نظیر Dell,IBM,Asus , iland,TTX و ... هستند که به هیچ وجه وارد ایران نمی شوند . مگر اینکه کسی خودش وارد کند. بعد هم این عبارت " قدرت چهار برابر" که ذکر فرمودید در مقایسه با چه چیزی بیان شده است؟
عزیز الان من به نظر شما چیکار کنم برای شروع که سود اور و به صرفه باشه ؟؟؟؟؟
هزینه هم میخوام فعلا چعارتا گرافیک برای شروع بخرم خوبه ؟؟؟؟؟
ایا گرافیک ها همیشه در ماینینگ استفاده خواهند شد ؟؟؟؟ البته 2-3 سال بعد منظورمه
ممنون

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331
عزیز الان من به نظر شما چیکار کنم برای شروع که سود اور و به صرفه باشه ؟؟؟؟؟
هزینه هم میخوام فعلا چعارتا گرافیک برای شروع بخرم خوبه ؟؟؟؟؟
ایا گرافیک ها همیشه در ماینینگ استفاده خواهند شد ؟؟؟؟ البته 2-3 سال بعد منظورمه
ممنون

اول یک سوال . ماینینگ به سه دسته تقسیم میشود. دیتا ماینینگ Data mining ، ماینینگ تصویر Texture mining یا پردازش ابری Cloud mining . کار شما کدام است؟

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
بهترین کارت گرافیک برای شما این کارت هست:
http://www.msi.com/product/vga/R9_290X_GAMING_4G.html#overview

چون خنک کننده ی توین فروز MSI که جدیداً تولید کرده، تو دنیا بهترین و بی غریبه کاملاً!
کار شما هم چیزیه که کنترل دما حرف اول و آخر رو میزنه و از اونجایی که 290X کارت بسیار پر حرارتی هست، فقط توین فروز حریفش هست! قیمتش هم بسیار مناسب تره!
بخاطر همین دمای بالا، من به شما ترجیحاً 280X رو توصیه می کنم که 4 عدد از این کارت خریداری کنید. قیمتش هم ارزون تر در میاد براتون و در عوض مادربرد بهتری بخرید!
در انتخاب مادربرد هم می بایست بهترین رو انتخاب کنید با نسبت قیمت به کارایی بالا به گونه ای که فوق العاده با دوام باشه!
Z87X-OC بهترین انتخاب ممکن هست برای کاربری ماینینگ!

برای انتخاب پاور هم باید انتخاب بسیار خوبی داشته باشید! برند گرین رو توصیه نمی کنم!
بودجه تون برای کل کیس چقدره؟

Last edited:

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
بهترین کارت گرافیک برای شما این کارت هست:
http://www.msi.com/product/vga/R9_290X_GAMING_4G.html#overview

چون خنک کننده ی توین فروز MSI که جدیداً تولید کرده، تو دنیا بهترین و بی غریبه کاملاً!
کار شما هم چیزیه که کنترل دما حرف اول و آخر رو میزنه و از اونجایی که 290X کارت بسیار پر حرارتی هست، فقط توین فروز حریفش هست! قیمتش هم بسیار مناسب تره!
بخاطر همین دمای بالا، من به شما ترجیحاً 280X رو توصیه می کنم که 4 عدد از این کارت خریداری کنید. قیمتش هم ارزون تر در میاد براتون و در عوض مادربرد بهتری بخرید!
در انتخاب مادربرد هم می بایست بهترین رو انتخاب کنید با نسبت قیمت به کارایی بالا به گونه ای که فوق العاده با دوام باشه!
Z87X-OC بهترین انتخاب ممکن هست برای کاربری ماینینگ!

برای انتخاب پاور هم باید انتخاب بسیار خوبی داشته باشید! برند گرین رو توصیه نمی کنم!
بودجه تون برای کل کیس چقدره؟
داداش خروجی این کارت که معرفی کردین چند کیلو هش هست ؟؟؟

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
نمی دونم!

من به طور کلی به شما گفتم! از بُعد کاربری ماینینگ بهش نگاه نکردم! این رو باید در انجمن های تخصصی بیت کویین بپرسید.

شما بفرمایید بودجه تون چقدره؟

Skill_Master

Registered User
لایک‌ها
366
اول یک سوال . ماینینگ به سه دسته تقسیم میشود. دیتا ماینینگ Data mining ، ماینینگ تصویر Texture mining یا پردازش ابری Cloud mining . کار شما کدام است؟
اصلا شما بیت کوین میدونی چیه دوست عزیز؟
اصلا عنوان رو دقیق خواندی؟
اینایی که شما داری میگی در حد دکترای نرمافزار و شبکه هست و البته فکر کنم با اصطلاحات اشتباه :)

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
اینایی که شما داری میگی در حد دکترای نرمافزار و شبکه هست و البته فکر کنم با اصطلاحات اشتباه :)
فرمایش شما درسته دوست عزیز
با دوست بزرگوارمون توی یاهو صحبت کردم متوجه شدم زیاد در مورد بیت کوین نمیدونه
ممنون

Skill_Master

Registered User
لایک‌ها
366
ولی در مورد راهنمایی شما دوست عزیز
سرعت اینترنتت خوبه اگر ترافیکت فقط مخصوص همین باشه،اگر اینترنت گردی هم بخواهی بکنی کمی پایین هست
سخت افزار هم r9 280x asus بردار حدود 800کیلو میده و سعی کن مادربرد هم asrock h61btc edition یا asrock h81 باشه که اگر بگردی دستگیرت میشه چرا
دوست خوبمون t-roy هم داره 8 تا از powercolor r9 280x که 720کیلو میده میفروشه قیمت مناسب
cpu خیلی بالاست و اگر میخواهی با همین مادربرد ببندی 4100 کافیه یا i3
پاور هم ببین چند تا 6+2 پین داره که به ازای هر کدوم میتونی یه گرافیک اضافه کنی نظرم روی گرین هست بخصوص 1275 که 6 تا گرافیک ساپورت میکنه کافیه
رم 8 گیگ 1600 عالیه
هارد هم حتما 7200rpm ببند
و مهم ترین نکته
پول برقم حساب کن :) توی یزد میصرفه اگر حرفه ای کار کنی با پنل خورشیدی برق تامین کنی 20 روز توی کل سال ابری نیست ولی محل سکونت شما رو نمیدونم
و دیگر هیچ

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
ولی در مورد راهنمایی شما دوست عزیز
سرعت اینترنتت خوبه اگر ترافیکت فقط مخصوص همین باشه،اگر اینترنت گردی هم بخواهی بکنی کمی پایین هست
سخت افزار هم r9 280x asus بردار حدود 800کیلو میده و سعی کن مادربرد هم asrock h61btc edition یا asrock h81 باشه که اگر بگردی دستگیرت میشه چرا
دوست خوبمون t-roy هم داره 8 تا از powercolor r9 280x که 720کیلو میده میفروشه قیمت مناسب
cpu خیلی بالاست و اگر میخواهی با همین مادربرد ببندی 4100 کافیه یا i3
پاور هم ببین چند تا 6+2 پین داره که به ازای هر کدوم میتونی یه گرافیک اضافه کنی نظرم روی گرین هست بخصوص 1275 که 6 تا گرافیک ساپورت میکنه کافیه
رم 8 گیگ 1600 عالیه
هارد هم حتما 7200rpm ببند
و مهم ترین نکته
پول برقم حساب کن :) توی یزد میصرفه اگر حرفه ای کار کنی با پنل خورشیدی برق تامین کنی 20 روز توی کل سال ابری نیست ولی محل سکونت شما رو نمیدونم
و دیگر هیچ
داداش دست گلت درد نکنه

250 تومن کیلووات ساعت هست :)
250تومن
24 ساعت
30روز
1600 وات
=288000تومن ناقابل
ایدی یاهوتونو لطفا برام ارسال کنید اد کنم چندتایی سوال دارم بپرسم خدمتتون
مرسی

faryspeed

Registered User
لایک‌ها
20
نمیدونم این کاری که میخوای بکنی چی هست ولی به اجاره سرور هم فکر کن
با توجه به هزینه برق و ... به نظر به صرفه میاد درضمن طیف گسترده ای از سختافزار های قدرتمند + اینترنت های پرسرعت و معمولا نامحدود از هر نظر .
اگه خاستی خبر کن
سرور با ۳۲ گیگ رم و پردازنده زنون + ۶ ترابایت هارد یا ۲۴۰ گیگ سالید + اینترنت با سرعت حداقل ۱۰۰ مگابایت در ثانیه نامحدود ماهیانه ۳۰۰ تومن
بالاتر هم هست

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
نمیدونم این کاری که میخوای بکنی چی هست ولی به اجاره سرور هم فکر کن
با توجه به هزینه برق و ... به نظر به صرفه میاد درضمن طیف گسترده ای از سختافزار های قدرتمند + اینترنت های پرسرعت و معمولا نامحدود از هر نظر .
اگه خاستی خبر کن
داداش میشه کاملتر توضیح بدید ؟؟؟؟

faryspeed

Registered User
لایک‌ها
20
داداش میشه کاملتر توضیح بدید ؟؟؟؟
بله عزیز چرا نشه!!
ببین دیتاسنتر های بزرگ دنیا کلی سرور دارن که اونهارو اجاره میدن برای مصارف اینترنتی مانند سایت زدن و .... به مدت های ۱ ماهه و ۳ ماهه و .... شما میتونی از فاصله دور اونها رو کنترل بکنی با یه سیستم معمولی
از ماهی ۵۰ تومن داره به بالا که اونی که بهت پیشنهاد کردم یه گزینه به صرفه و خوبه .
فقط ۱ چیز میمونه
این سرور ها گرافیک خیلی خوبی ندارن که اونم اگه بخوای برات میپرسم شاید دیتاسنتر مدلی با گرافیک قوی هم داشته باشه .
کار کردن باهاش هم خیلی راحته مثل سیستم خودت که توش کار میکنی با اون هم کار میکنی معمولا هم ویندوز سرور ۲۰۰۸ ورژن ۶۴ بیتی روش نصب هست که خیلی با ویندوز معمولی فرقی نداره .
۲ تا مزیت بزرگ داره
اولیش سرعت اینترنت اونهاست که وقتی بزاری دانلود حدود ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه است
دومیش کاهش هزینه های شماست (( برق اینترنت و .... ))

درضمن سرور همیشه روشنه و با هر سیستمی از هرجای ایران میشه کنترلش کرد و نیازی نیست شما کامپیوترت همیشه روشن باشه

ali9479975

Registered User
لایک‌ها
384
بله عزیز چرا نشه!!
ببین دیتاسنتر های بزرگ دنیا کلی سرور دارن که اونهارو اجاره میدن برای مصارف اینترنتی مانند سایت زدن و .... به مدت های ۱ ماهه و ۳ ماهه و .... شما میتونی از فاصله دور اونها رو کنترل بکنی با یه سیستم معمولی
از ماهی ۵۰ تومن داره به بالا که اونی که بهت پیشنهاد کردم یه گزینه به صرفه و خوبه .
فقط ۱ چیز میمونه
این سرور ها گرافیک خیلی خوبی ندارن که اونم اگه بخوای برات میپرسم شاید دیتاسنتر مدلی با گرافیک قوی هم داشته باشه .
کار کردن باهاش هم خیلی راحته مثل سیستم خودت که توش کار میکنی با اون هم کار میکنی معمولا هم ویندوز سرور ۲۰۰۸ ورژن ۶۴ بیتی روش نصب هست که خیلی با ویندوز معمولی فرقی نداره .
۲ تا مزیت بزرگ داره
اولیش سرعت اینترنت اونهاست که وقتی بزاری دانلود حدود ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه است
دومیش کاهش هزینه های شماست (( برق اینترنت و .... ))

درضمن سرور همیشه روشنه و با هر سیستمی از هرجای ایران میشه کنترلش کرد و نیازی نیست شما کامپیوترت همیشه روشن باشه
عزیز پ خ دادم

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331

دوست عزیز و گرامی بنده در مورد ماینینگ به طور کلی صحبت کردم. شما اصلا می دانید Cloud mining چیست ؟

Skill_Master

Registered User
لایک‌ها
366
خیر ولی ممنون میشم واسم توضیح بدین
ولی میدونم مربوط به این تاپیک نیست :)

Game-Reference.com

Registered User
لایک‌ها
331
Cloud Mining اصطلاحی است برای استخراج و شبیه سازی از پایگاه های تحلیل اطلاعات که از پردازش های موازی و کوانتومی به تکیه بر هوش مصنوعی کار می کنند. به طور مثال برخورد دهنده ی هایدرون در مرکز سرن ، ابر کامپیوتری دارد به نام TLTR 120 که وظیفه ی تحلیل برخورد نوترون یا الکترون در بازه های کوتاه داردو هر دسته برخورد و شبیه سازی آن حدود 1600 فپتو بایت ( 10 به توان 31) داده بر جا می گذارد که بخشی از زمان تحلیل آن به علاقه مندان به سرتاسر دنیا سپرده می شود.تمام کسانی که علاقه مند باشند می توانند با اتصال به شبکه ی سرن ( صد البته با داشتن کامپوتری که توان پردازش ابری نا متخلخل داشته باشد) در کار ماینینگ شرکت کند . به ازای هر ترابایت هم مرکز سرن 2100 دلار پرداخت می کند . ده ها مرکز دیگر در سرتاسر دنیا هم چنین کاری را انجام می دهند.

بالا