برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
بروبچ اعزامی این دوره اموزشی خوش بزگره .بیایید یگان حسرتشو میخورید
والا برا ما که برعکس شد!یگان حال کردیم!آموزشی با یه عده عقده ای مریض ولی یگان با همه سختیاش بازم خوبیایی داشت!آموزشی همون رو نداشت

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان مگه غذارو تو یقلوی نباس خورد؟ بردن بشقاب نیازه؟ چه جنسی باشه؟! بعد قاشق و چنگال اینا بردن که مشکل نداره؟یعنی باید برد؟ پلاستیکی که نباید باشه؟

30vil

Registered User
لایک‌ها
58
دوستان من که 01 افتادم و خودمم بچه تهران هستم لازمه روز اول چیزی ببرم یا خیر؟

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
دوستان مگه غذارو تو یقلوی نباس خورد؟ بردن بشقاب نیازه؟ چه جنسی باشه؟! بعد قاشق و چنگال اینا بردن که مشکل نداره؟یعنی باید برد؟ پلاستیکی که نباید باشه؟
بله تو یقلوی میخورین!بشقاب هم محض احتیاط ببرین البته بشقاب چینی نباشه که بشکنه!
لیوان هم ازین فلزیا!قاشق و چنگال حتما ببرین!به ما که قاشق ندادن!پلاستیکی که زود میشکنه

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
یلقوی درسته یا یقلوی :confused:
یعنی یه عمر اشتباه می گفتم :general410:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,725
معاف از رزم فایده هم داره؟

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
راستی یه چیزی می خواستم بگم یادم رفت
موقع رژه زیاد جو گیر نشین چون ممکنه واریکوسل بگیرین
دو تا از رفیقای من گرفتن

phoenix021

Registered User
لایک‌ها
50
دوستان برای اثبات تک پسری چه مدارکی لازمه ؟ فقط کپی شناسنامه خودم و پدر و مادر یا مورد دیگه ای هم هست ؟
لطفا دوستانی که اطلاع دارند کمک کنند

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
یلقوی درسته یا یقلوی :confused:
یعنی یه عمر اشتباه می گفتم :general410:
والا ما که یقلوی می‌گفتیم!البته بعضیا یقلاوی هم میگفتن!
کلا روایت ها متفاوته!مهم اینه که توش غذا میخوری!به خصوص غذا سربازی!آش!اونوقت بشی چی؟آشخور!
ولی خداییش به ما آش ندادن!حسرت به دل موندیم

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
دوستان برای اثبات تک پسری چه مدارکی لازمه ؟ فقط کپی شناسنامه خودم و پدر و مادر یا مورد دیگه ای هم هست ؟
لطفا دوستانی که اطلاع دارند کمک کنند
خب کاربرد تک پسری چی هست؟فایده داره؟

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
آقا یه نکته اساسی الان یادم اومد!برا غذا دو چیز همراه ببرین مخصوصا اگه راه دور باشه و یا کلا بدغذا باشین
اولیش آجیل!غوغا میکنه خداییش!البته هر چی باشه ایراد نداره ولی بدون پوست باشه!یعنی مثلا پسته بدون پوست یا بادام،بادام هندی،بادام زمینی!
من به شخصه اولش که خانواده گذاشته بودن گفتم چیز الکیه و بدرد نمیخوره ولی بعدش که دیدم واقعا آدم رو سرپا نگه میداره دفعه دوم که مرخصی اومده بودم خودم گذاشتم!
البته سعی کنین پلاستیک بسته بندی کوچیک بخرین و در وعده های یک نفری بسته بندی کنین!
من که سر کلاس هم فرصت میشد از تو جیب در میآوردم میخوردم!
البته غیر آجیل نخود و کشمش هم عالیه!امتحان کنین تا بفهمین!
مورد دوم هم عسل!چون غذای پادگان توسط سرباز جماعت درست میشه معمولا معده آدم باهاش سازگار نمیشه!عسل باعث میشه معده تقویت بشه و یبوست نشین!البته خداروشکر من که استفاده نکردم و لازم نشد!
گلاب به روتون حتما قرص ضداسهال هم ببرین مخصوصا اگر آموزشی جای گرم افتاده باشین!هر وقت حس کردین دارین مبتلا میشین زود یکی بیندازین بالا!
شاید الان بخندین ولی سر صف صبحگاه اگر شکم درد بگیرین نابود میشین تا برگردین از صبحگاه!خلاصه تجربیات بود که گفته شد!
صابون خمیری هم که قبلا گفتم!
برا بقیه چیزا خودتون میدونید ماشالا!
راستی راستی اگر سرباز ارتش،ناجا هستید با خودتون کتاب نبرید!والا من با خودم بار کردم سر آخر هم نشد بخونم!نه اینکه انقدر برنامه های پرباری دارن فرصت نمیشه!

Last edited:

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
اقا برید سربازی راحت شید
ترس نداره به خدا
من الان لیسانس برق قدرت گرفتم با معدل 17 - به این نتیجه رسیدم بدون کارت خدمت هیچم !!!
سربازی رو خیلی ها رفتن ! فقط شما زندگی در شرایط سخت رو تجربه میکنید
فک و فامیل هم همه رفتن ، این راه رو باید رفت - فقط به زرنگی خودتون مربوط میشه که سربازی رو برای خودتون آسون کنید !!
کسی باید بترسه که سرباز صفر هست نه شما و منی که حداقل لیسانس داریم
درجه ها کم شد ؟ به Left ـتون ( شرمنده ) ولی این قضیه منطقیه شما دوسال به خاطر یه درجه خودتو عقب بندازی از زندگی ؟ از کجا معلوم دوسال دیگه چه بلایی به سر سربازی و قوانین ش نیاد
در حالی که رشد جمعیت کشور از نظر سنی پیر شده و سرباز به مراتب کمتر هست

یه چیزی ! در آموزشی هیچ کسی نمیتونه به شما زور بگه ! البته معقول ! کسی به شما توهین کرد یا مثلا زد تو گوشت شما میتونید برید بازرسی و اطلاع بدید و 100 درصد مقعد کسی که این کار رو کرده پاره میشه !
دوم اینکه آقا شما بیماری خاصی دارید ؟ ممکنه بگی و کسی به شما اهمیت نده ! مثلا توی پاتون پلاتین هست ! خیلی مستحکم بیاستید و بگید نمیرم رژه ! هیچ کسی نمیتونه شما رو مجبور کنه !
در آموزشی میشه گفت هیچ اضافه خدمتی ندارید ! نترسید از اینکه با سرپیچی از دستور ( البته منطقی ) شما رو چیکار میکنند ! فوق فوقش انفرادی :D
تو آموزشی اتفاقا اتفاقا سرباز ها خیلی برش دارند و قوی هستند ! خیالتون راحت
سفت و مسحکم باشید ! مرد باشید

من خودم آخرهای امثال ایشالا میرم خدمت ! خیلی ها میگن برو ارشد که چی بشه و چی ! ولی به نظر من ارزش نداره شما دوسال عقب بیوفتید واسه یکم راحتی و یه درجه
راهی هست که باید رفت

والسلام !

yashooora

Registered User
لایک‌ها
594
اقا برید سربازی راحت شید
ترس نداره به خدا
من الان لیسانس برق قدرت گرفتم با معدل 17 - به این نتیجه رسیدم بدون کارت خدمت هیچم !!!
سربازی رو خیلی ها رفتن ! فقط شما زندگی در شرایط سخت رو تجربه میکنید
فک و فامیل هم همه رفتن ، این راه رو باید رفت - فقط به زرنگی خودتون مربوط میشه که سربازی رو برای خودتون آسون کنید !!
کسی باید بترسه که سرباز صفر هست نه شما و منی که حداقل لیسانس داریم
درجه ها کم شد ؟ به Left ـتون ( شرمنده ) ولی این قضیه منطقیه شما دوسال به خاطر یه درجه خودتو عقب بندازی از زندگی ؟ از کجا معلوم دوسال دیگه چه بلایی به سر سربازی و قوانین ش نیاد
در حالی که رشد جمعیت کشور از نظر سنی پیر شده و سرباز به مراتب کمتر هست

یه چیزی ! در آموزشی هیچ کسی نمیتونه به شما زور بگه ! البته معقول ! کسی به شما توهین کرد یا مثلا زد تو گوشت شما میتونید برید بازرسی و اطلاع بدید و 100 درصد مقعد کسی که این کار رو کرده پاره میشه !
دوم اینکه آقا شما بیماری خاصی دارید ؟ ممکنه بگی و کسی به شما اهمیت نده ! مثلا توی پاتون پلاتین هست ! خیلی مستحکم بیاستید و بگید نمیرم رژه ! هیچ کسی نمیتونه شما رو مجبور کنه !
در آموزشی میشه گفت هیچ اضافه خدمتی ندارید ! نترسید از اینکه با سرپیچی از دستور ( البته منطقی ) شما رو چیکار میکنند ! فوق فوقش انفرادی :D
تو آموزشی اتفاقا اتفاقا سرباز ها خیلی برش دارند و قوی هستند ! خیالتون راحت
سفت و مسحکم باشید ! مرد باشید

من خودم آخرهای امثال ایشالا میرم خدمت ! خیلی ها میگن برو ارشد که چی بشه و چی ! ولی به نظر من ارزش نداره شما دوسال عقب بیوفتید واسه یکم راحتی و یه درجه
راهی هست که باید رفت

والسلام !
داداش سربازی رفتی؟؟؟
یچیزی بگم الان مدرک اصلا مهم نیست وقتی سرباز نیستش شما با سرباز صفر فرق خاصی نداره
شما لیسانس داشته باشی بری میفهمی بقول یکی سرباز صفر باشی چه بسا بهترم هستش
ولی خیلی رویایی در مورد سربازی گفتیا
البته درکل سربازی رو سخت بگیریم سخت میشه اخرش که باید بریم دیگه یا تا اخر عمر باس فرار کنی دیگه

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
داداش سربازی رفتی؟؟؟
یچیزی بگم الان مدرک اصلا مهم نیست وقتی سرباز نیستش شما با سرباز صفر فرق خاصی نداره
ولی خیلی رویایی در مورد سربازی گفتیا

سربازی نرفتم
ولی داداشم سیرجان بود
این یه داداشم الان خرم آباده
دوستم 80 روز یه سر سراوان بود !! کسی که حتی تخم مرغ بلد نبود درست کنه روز اول باید قرمه سبزی میپخت ! جایی رفت که دستشویی نداشت !!! ولی وقتی برگشت خیلی خصوصیات رفتاریش تغییر کرد !!
یکی دیگه افتاد 05 کرمان
خیلی سختتون هست مشالا اینقدر ادمش هست که با 3تومن پول سرباز نیروی زمینی ارتش رو بندازه هرجایی که دلش خواست
نمیگم سخت نیست ! من همچین چیزی نگفتم
شما ها ( ما ایرانی ها ) همگی خیلی انسانهای راحت پرست و خونه خاله دوستیم ! یه ذره تغییر در شرایط شما رو رنج میده
کجا مدرک مهم نیست !؟ چرا مردم رو میترسونید ؟ من داداشم خرم آباد لیسانس داره خدمتش به مراتب خیلی راحت تره سرباز صفری هست که که الان تیپ زرهی پیاده هست
من گفتم همه چیز به شما بستگی داره
شما یه آدم شل و بی دست و پا جلوه بدی چنان سوارت میشن که از کرده خودت پشیمون میشی ! ولی نه یه آدم زرنگ باش - برو و خوش باش ! من به مراتب از شما بیشتر سرباز دورم دیدم !!!
هیچ رویایی هم نیست !
شما همگی فوبیای سربازی دارید!!

yashooora

Registered User
لایک‌ها
594
سربازی نرفتم
ولی داداشم سیرجان بود
این یه داداشم الان خرم آباده
دوستم 80 روز یه سر سراوان بود !! کسی که حتی تخم مرغ بلد نبود درست کنه روز اول باید قرمه سبزی میپخت ! جایی رفت که دستشویی نداشت !!! ولی وقتی برگشت خیلی خصوصیات رفتاریش تغییر کرد !!
یکی دیگه افتاد 05 کرمان
خیلی سختتون هست مشالا اینقدر ادمش هست که با 3تومن پول سرباز نیروی زمینی ارتش رو بندازه هرجایی که دلش خواست
نمیگم سخت نیست ! من همچین چیزی نگفتم
شما ها ( ما ایرانی ها ) همگی خیلی انسانهای راحت پرست و خونه خاله دوستیم ! یه ذره تغییر در شرایط شما رو رنج میده
کجا مدرک مهم نیست !؟ چرا مردم رو میترسونید ؟ من داداشم خرم آباد لیسانس داره خدمتش به مراتب خیلی راحت تره سرباز صفری هست که که الان تیپ زرهی پیاده هست
من گفتم همه چیز به شما بستگی داره
شما یه آدم شل و بی دست و پا جلوه بدی چنان سوارت میشن که از کرده خودت پشیمون میشی ! ولی نه یه آدم زرنگ باش - برو و خوش باش ! من به مراتب از شما بیشتر سرباز دورم دیدم !!!
هیچ رویایی هم نیست !
شما همگی فوبیای سربازی دارید!!
حالا مگه من گفتم چندتا سرباز دورم بوده که شما به مراتب بیشتر از من دیدی؟؟؟
شما برو سربازی بیا باهم صحبت میکنیم
در ضمن در مورد ایرانی های راحت طلب گفتی بگم که این شکل سربازی تو ایران و چهارتا کشور جهان ششم دیگه مرسومه پس راحت طلبی نیست منطقه
در مورد مدرک هم چنان نظرم همونه
تاپیک رفت تو حاشیه
اوقات خوش

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
به قول فامیل دور ندیدیم نون گندم، دیدیم دست مردم
فدات شم، کلی آدم دور و بر ما بودن همین طرز فکر شما رو داشتن و رفتن
نیازی به دیدن نیست
از همین الان میدونم برم اونجا
نه غذای درست حسابی هست
نه بهداشت
نه ادب
نه شعور
و نه هیچ چیز دیگه ای!
من اگه قصد رفتن نداشتم اینجوری صحبت نمیکردم
من حداقل دوسال فرصت دارم عقب بندازم خودم رو سوای اینکه ارشد نرم
ولی میخوام برم سربازی! چون بهترین موقع ش الان هست ، نه نفسم از جای گرم بلند ميشه نه چیزی! چشماتون رو باز کنید و برید سربازی
شما فکر کردی ما الان سربازی سختی داریم؟
قبل انقلاب که اینقدر میگین ما پیشرفت داشتیم و جهان اولی بودیم فک کردین سربازی اسون بوده؟
فک کردید سربازی تو روسیه و آمریکا خیلی خوبه؟
والا موندم چی به سر این جوانان مرز و بوم اومده!

شمایی که از یه سربازی میترسید چجوری میخواین با زندگی کنار بیاید؟

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
آقا موضوع رو به بیراهه نکشید!ملت اینجا قصد دارن به جواب سوالات برسن و هر کسی هم اینجا اومده 99 درصد داره میره سربازی پس لزومی نداره این چیزا براش یادآوری بشه!
فقط اینو بگم سربازی هیچ نفعی نداره جز کارت سربازی!هر کسی گفته میری مرد میشی بیجا کرده!حتما خودش قبل خدمت مرد نبوده که اینو میگه!
کار ندارم آدم شرایط بد رو تجربه میکنه ولی بدن دوباره بعد از چند مدت کلا حس و حال شرایط بد رو فراموش میکنه ولی امان از روحیات!
قبل از خدمت خدا شاهده چیزی به اسم ریا،غیبت،دروغ و خیلی کارا اصلا عجیب بد بود ولی وقتی میری میبینی که باید استفاده کنی بعد یه مدت میشی یه آدم عین اونا!
خلاصه خیلیا بودن قبل خدمت نه زیرآبی زدن بلد بودن نه نامردی ولی بعدش شده بودن نامرد روزگار مخصوصا اگر ناجا افتاده باشین و کلانتری باشین!
این چند مدت دیگه باید سپری بشه و بیخیال باشید!اصلا روز نشمرید!خیلیا بودن نمیدونم تسبیح برمیدارن که باقی خدمت دستشون باشه ازین کارا نکنید ها!طرف دیوانه شده بود از بس تسبیح رو شماره میکرد!
اینم بگم تو آموزشی شما رو از پشه هم میترسونن ولی بیخیال باشید که هر چی میگن دروغه!البته به ما هم گفته بودن باور نکنیم ولی نامردا اصلا جنگ روانی رو بلدن و مجبورت میکنن باور کنی

usiiiii

Registered User
لایک‌ها
205
[ ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡
داداش سربازی رفتی؟؟؟
صد در صد موافقم /
البته تو نیروی انتظامی / تو ارتش کمی متفاوته /
حد اقل اگه صفر باشی به غرورت بر نمیخوره که با لیسانس برق قدرت داری از یه چلقوز که از خودت کوچیکتره دستور میگیری /
تو پست دادن و اینها هیچ فرقی نمیکنه درجه دار باشی یا نه . بیکار که ببیننت میفرستن بری / چون سرباز کمه تو 24 ساعت نمیتونی بیشتر از 4-5 ساعت ازاد باشی که اونم وقت خوابته که میگیری میخوابی/ در کل منی که الان تو تهران اونم منطقه خوبش خدمت میکنم فقط زنده ام , هیچ خوشگذرونی نداره / مرخصی تو شهری تقریبا تعطیل / تو 2 ماه گذشته که اونجا بودم شلوار نظامی از پام در نیومد به جز تو حموم !
مرخصی هم که تو 3 ماه یه هفته ..
در کل اگه میتونید نرید خدمت ..
اگه نتونستین سعی کنید از همون اول که دفترچه میفرستین با پارتی و پیگیری بیافتین ارتش یا **** / نیروی انتظامی نیفتین که بدبختیه

بالا