برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
دادا ایشالا بری مثل یه تانک استوار باشی نه نیازی نیست از حساب کپی بگیری اما من این دوره گذروندم همه چی بستگی به خودت داره کسایی که باهاتن شک نکن و همشه خدا را بابت تک تک لحضات زندگیت شکر گذار باش برو ببینم چیکار میکنی
/QUOTE]
ممنون واقعا حرف قشنگی زدید باید خدا رو شکر کنم به این خاطر که یه چیزی بهم داده با هیچی عوض نمیکنم اونم سلامتیه..انشاالله وقتی مرخصی اومدم اینجا تجربیاتمو مینویسم.
موفق باشید

kapitan101

Registered User
لایک‌ها
34
با سلام من میزون 2سال بخاطر مشکلات فرار کردم از یگان الان میخوام برگردم به نظرتون چی میشه کسی میدونه؟
من یکی از دوستام بود 7-8 سال پیش فرار کرده بود امسال هم اومد و ادامه خدمتشو رفت . البته میخواستن واسش اضاف هم بزنن که دیگه بخشیدند .
اگر یادم بود فردا یه سوال میکنم ببینم به چه صورته .

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من فردا 02 اعزامم از رشت...امیدوارم که دوسه روزی برگردونن واسه اندازه کردن لباسا!!!
این لیست رو که بود برداشم...این ساک ما زیادی سنگین شدا!!!!
علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی اصلشم باس ببریم؟

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
من فردا 02 اعزامم از رشت...امیدوارم که دوسه روزی برگردونن واسه اندازه کردن لباسا!!!
اصلشونم حتما ببر لازم نشد که مشکلی نیست ولی اگر نبری و بخوانشون اونوقت دردسره

aristar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
بله بهتره ببرین!حداقل اصل کارت ملی همراهت باشه!
در ضمن حتما کارت تلفن از الان بردارین!با اینکه روز اول صف بوجود میاد!
خداییش میگم اونجا اخم نکنین و تنها نچرخین!زود برا خودتون دوست پیدا کنین!باور کنین دوستی ها حتی یک روزه چنان جاهایی به دادتون میرسه!نمیدونم این دوران سربازی چیه!خیلی کم بچه ها نامردی میکردن که اونام مشخص میشن که کیا هستن!
در ضمن محض احتیاط اگر گوشی،سیگار یا کلا خلافی جات با خودتون بردین به کسی نگین!هستن بعضی ها که بخاطر یک ساعت مرخصی شهری آدم میفروشن!با اینکه اگر هم بگیرن اتفاق خاصی نمیفته
راستی به محض ورود دژبان وسایل شما رو میگرده!بازم اگر خلافی جات میبرین اول صف واینیسین!آخر صف هم همینطور!چون این دو تا نقطه شدیدا میگردن!
در ضمن احتمال داره یه دژبان با درجه سردوشی ولی هیکل.. بیاد سخنرانی کنه که هر کس هر چی داره بریزه بیرون!زیاد بها ندین!گفته بود قرص خواب آور و ازین چیزا نیارین ولی من دقیقا از جلو چشم دژبان همیشه رد کردم!چون حوصله ندارن بگردن و سمبل میکنن!
بازم توصیه نهایی اینکه اصلا گردن کلفتی نکنین!گفتن وسایل رو زمین بریزین و اما نیارین!من با همین تاکتیک تونستم بی سروصدا گوشی ببرم چون به آدمای پررو گیر میدن و همه چی رو میگردن!
اینم توصیه های خلافی جات!
انشالا فردا سینه جلو میرین و دو ماه دیگه اینجا با تعریف کردن خاطرات سر ملت رو میبرین!
توصیه اکید اینکه اصلا تقویم نبرین!من یکی برده بودم فال حافظ داشت!لامصب محض اون فال حافظ داشتن باعث شده بود روزها رو بشمارم!اواخر بیخیال شدم!باور کنین اون چند مدت که پیگیر بودم ثانیه ساعت بود ولی بعدش بعد یک ماه نگاه کردم دیدم چه زود گذشته!
شوخی یادتون نره!بلانسبت شما بچه ننه زیاد پیدا میشه که ضدحال به شما هم بزنه!دور و بر اینجور آدما نباشین چون جز ناراحتی عایدی نداره!دور و بر عاشق هم نباشین چون انقدر مغز شما رو از عشقش پر میکنه روانی میشین!
توصیه نهایی اینکه بعد از اتمام خدمت مثل ما نباشین که الکی بیاین از رشادت های طول خدمت بگین!امکان نداره کسی تو پادگان دپرس نشه!ولی همیشه با شادی و تو جمع بودن خوش باشین!

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
بله بهتره ببرین!حداقل اصل کارت ملی همراهت باشه!
در ضمن حتما کارت تلفن از الان بردارین!با اینکه روز اول صف بوجود میاد!
خداییش میگم اونجا اخم نکنین و تنها نچرخین!زود برا خودتون دوست پیدا کنین!باور کنین دوستی ها حتی یک روزه چنان جاهایی به دادتون میرسه!نمیدونم این دوران سربازی چیه!خیلی کم بچه ها نامردی میکردن که اونام مشخص میشن که کیا هستن!
در ضمن محض احتیاط اگر گوشی،سیگار یا کلا خلافی جات با خودتون بردین به کسی نگین!هستن بعضی ها که بخاطر یک ساعت مرخصی شهری آدم میفروشن!با اینکه اگر هم بگیرن اتفاق خاصی نمیفته
راستی به محض ورود دژبان وسایل شما رو میگرده!بازم اگر خلافی جات میبرین اول صف واینیسین!آخر صف هم همینطور!چون این دو تا نقطه شدیدا میگردن!
در ضمن احتمال داره یه دژبان با درجه سردوشی ولی هیکل.. بیاد سخنرانی کنه که هر کس هر چی داره بریزه بیرون!زیاد بها ندین!گفته بود قرص خواب آور و ازین چیزا نیارین ولی من دقیقا از جلو چشم دژبان همیشه رد کردم!چون حوصله ندارن بگردن و سمبل میکنن!
بازم توصیه نهایی اینکه اصلا گردن کلفتی نکنین!گفتن وسایل رو زمین بریزین و اما نیارین!من با همین تاکتیک تونستم بی سروصدا گوشی ببرم چون به آدمای پررو گیر میدن و همه چی رو میگردن!
اینم توصیه های خلافی جات!
انشالا فردا سینه جلو میرین و دو ماه دیگه اینجا با تعریف کردن خاطرات سر ملت رو میبرین!
توصیه اکید اینکه اصلا تقویم نبرین!من یکی برده بودم فال حافظ داشت!لامصب محض اون فال حافظ داشتن باعث شده بود روزها رو بشمارم!اواخر بیخیال شدم!باور کنین اون چند مدت که پیگیر بودم ثانیه ساعت بود ولی بعدش بعد یک ماه نگاه کردم دیدم چه زود گذشته!
شوخی یادتون نره!بلانسبت شما بچه ننه زیاد پیدا میشه که ضدحال به شما هم بزنه!دور و بر اینجور آدما نباشین چون جز ناراحتی عایدی نداره!دور و بر عاشق هم نباشین چون انقدر مغز شما رو از عشقش پر میکنه روانی میشین!
توصیه نهایی اینکه بعد از اتمام خدمت مثل ما نباشین که الکی بیاین از رشادت های طول خدمت بگین!امکان نداره کسی تو پادگان دپرس نشه!ولی همیشه با شادی و تو جمع بودن خوش باشین!
از شما و دیگر عزیزان ممنونم که این مدت جواب سوالامونو دادید.فردا صبح اعزامم انشاالله بعدا خاطراتمو اینجا تعریف میکنم.
شاد و سلامت باشید.فعلا خداحافظتان

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
نبود 21 ماه؟
تو برگه سفیدم نوشته بود ساعت 6 ولی من امروز ساعت 7 رفتم **** وظیفه یه برگه معمولی پرینت شده بهم دادند به عنوان بلیط که روش ساعت و تاریخ و مقصد زده بود که فلان ساعت فلان ترمینال باش به مقصد فلان جا....
فردا ساعت 4 اعزامم!

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلا دوستان...
من امروز ساعت 4.5 رسیدم رشت...از 02 شهید انشایی....
افتادم گروهان 5 گردان شهید ایرانیان
کسی میدونه که چطور گردانی هست؟؟؟

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
بروبچ بچ دو تا سوال ؟
ارتش الان بومی شده ؟
**** حتمن باید تکمیلی باشی؟اخه میگن باید باشی دیروز باز دیدم از خاتمی اومدن ؟
وضعیت متاهل چه جوریاست ؟ فوق دیپلم هست .هیچی هم نداره (کسری منظورمه) البته مشکل دیسک داره و تشنج در کودکی !!!!! تا اونجایی که من میدونستم راهنماییش کردم شاید یه بند چیزی باشه !!!!
چه امضایه قشنگی دارم :دی

ahmadd12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
ميخوام براي اعزام دفترچه پر كنم ولي مدرك ميخواد براي گواهي تحصيل كه نميدونم بايد از كجا تهيه كنم
به دانشگاهم زنگ ميزنم ميگن شما رو معرفي كريدم به **** وظيفه و كپي برابر اصل هم بايد بشه
يعني اين گواهي تحصيلات دانشگاهي را بايد از **** وظيفه تهيه كنم؟

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
سلام دوستان
ميخوام براي اعزام دفترچه پر كنم ولي مدرك ميخواد براي گواهي تحصيل كه نميدونم بايد از كجا تهيه كنم
به دانشگاهم زنگ ميزنم ميگن شما رو معرفي كريدم به **** وظيفه و كپي برابر اصل هم بايد بشه
يعني اين گواهي تحصيلات دانشگاهي را بايد از **** وظيفه تهيه كنم؟

تو دانشگاه ها یه واحدی هست به نام **** وظیفه که در صورت اخراج، انصراف، مرخصی یا فارق التحصیل شدن از دانشگاه، یه نامه میده برای سازمان **** وظیفه و وضعیت فعلی شما رو داخلش مینویسه.
این نامه حکم معرفی وضعیت شما رو داره
در آینده وقتی به برگه های سبز و سفید می رسید وضعیت تحصیلی شما طبق همون نامه درج میشه

ahmadd12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو دانشگاه ها یه واحدی هست به نام **** وظیفه که در صورت اخراج، انصراف، مرخصی یا فارق التحصیل شدن از دانشگاه، یه نامه میده برای سازمان **** وظیفه و وضعیت فعلی شما رو داخلش مینویسه.
این نامه حکم معرفی وضعیت شما رو داره
در آینده وقتی به برگه های سبز و سفید می رسید وضعیت تحصیلی شما طبق همون نامه درج میشه
يعني زماني كه برگه ها را برام پست ميكنند مدرك تحصيليم را كپي برابر اصل كنم؟
آره نتونستم تمام واحدهام پاس كنم و اخراج موقت زدن برام
شرايط من چجوريه به عنوان ديپلمه ميشناسن يا معادل فوق , براي ليسانس قبول شدم در حاليكه فوقم هم نگرفتم

hermedass

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلا دوستان...
من امروز ساعت 4.5 رسیدم رشت...از 02 شهید انشایی....
افتادم گروهان 5 گردان شهید ایرانیان
کسی میدونه که چطور گردانی هست؟؟؟
من دوره قبل گروهان 5 گردان ایرانیان بودم.
بذار از ستوانیکم پیاده مصطفی بیات بگم. بشدت سختگیره. با اینکه جوونه ازکوچکترین خطایی نمیگذره. خیلی اذیت میکنه و تا دو سه هفته اول دقیقا اشک همه بچه ها رو در میاره. تو اتاق گفت و گو برات پیغام گذاشتم... حتما چک کن @nima-h8

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
من یکی از دوستانم تو ارتش افتاده میگه مثل میوه و سبزی آدم میفروشن برا مرخصی و .... میگه حتی اون درجه دار ها تو صورت هم دیگه همدیگه رو میفروشن :))
میگفت اصلا نباید لات بازی در بیاری فک کنی با لات بازی مثلا بهت گیر نمیدن و ... میگفت برعکس باید فقط پاچه خواری کنی :))
نه تو رو خدا سربازیه ایران رو ببینین ؟
می گفت بهترین جا بعد از آموزشی = نیروی انسانی

kapitan101

Registered User
لایک‌ها
34
سلام
یکی از دوستان در مورد 2 سال فرار از خدمت سوال کرده بود که باید خودش را به یگان معرفی کنه که اونجا یه نامه واسه معرفی به دادگاه بهش میدن و تو دادگاه هم بستگی به قاضی واسش حکم میبرن معمولا 75 روز اضاف .

paydar69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من آموزشیم چند روز پیش تموم شد و امریه ام اداره بهداشت و درمان لویزان خورده. کسانی که قبلا اونجا بودن ، یه توضیح میدن چجوریه و دوباره کجاها تقسیم میکنن ؟! ممنون
01.gif

محمد 7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
می خواستم بدونم کسی اطلاع داره از نصب اتیکت و دیگر چیزهای ارتش تو آموزشی من 01 افتادم 1/6
ممنون

behrang_sh

Registered User
لایک‌ها
2,158
با سلام من میزون 2سال بخاطر مشکلات فرار کردم از یگان الان میخوام برگردم به نظرتون چی میشه کسی میدونه؟
توی پادگان ما به این صورته که طرف خودش رو معرفی میکنه به قسمت قضایی پادگان بعد اون معرفیش میکنن به دادسرا اونجا قاضی یه اضاف میزنه و یه جریمه نقدی ، اگه هم خیلی سخت گیر باشه بجای جریمه نقدی حبس و اگه هم نخوای جریمه نقدی رو پرداخت کنی حبس میبره برات
من خودم تا حالا 4 نفر رو بردم دادسرا روندش به این شکل بود اما اگه نامه فرارت رو نزده باشن یا یادشون رفته باشه با اضاف خود فرمانده اون پادگان میشه سر و تهش رو هم آورد

mrswk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
توی پادگان ما به این صورته که طرف خودش رو معرفی میکنه به قسمت قضایی پادگان بعد اون معرفیش میکنن به دادسرا اونجا قاضی یه اضاف میزنه و یه جریمه نقدی ، اگه هم خیلی سخت گیر باشه بجای جریمه نقدی حبس و اگه هم نخوای جریمه نقدی رو پرداخت کنی حبس میبره برات
من خودم تا حالا 4 نفر رو بردم دادسرا روندش به این شکل بود اما اگه نامه فرارت رو نزده باشن یا یادشون رفته باشه با اضاف خود فرمانده اون پادگان میشه سر و تهش رو هم آورد
داداش خصوصی چک کن ممنون

بالا