برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

amirhossein7n

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خواهش میکنم راهنماییم کنین...من برای هفته دیگه تو کلینیک هلال ایران با دکتر عظیم زاده وقت عمل دارم...اما الان چند روزه منو ترسوندن که هلال ایران و دکتراش خوب نیست و برم نور عمل کنم...چیکار کنم به نظر شما؟

Marin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من فردا با دكتر ميرآفتاب در نور نوبت عمل لازك دارم. ٣٦ سالمه و ضعف هر كدام از چشمهام ١/٥ و استيگمات هر كدام حدود ٢/٥ است. دكتر ميرآفتاب متاسفانه بنده رو در انتخاب نوع عمل مختار كردن و گفتن هم فمتو ميشه هم لازك ! ولي تو توضيح تفاوت اين دو فقط روي موضوع دوره نقاهت مانور مي دادن و من هم چون مشكل زمان طولاني استراحت را نداشتم و هزينه فمتو هم خيلي زياد بود، بود، لازك رو انتخاب كردم. ميخوام نظر شما رو هم بدونم اگه واقعا لازمه، فمتو رو انجام بدم.
سوْال بعدي اينكه راجع به سابقه بيماريهاي چشمي و مزمن مثل ديابت و تبخال چشمي و اينا هيچ سوالي از من نكردن. قند ناشتام با روزي دو تا متفورمين روي ١٠٥ هستش. ولي راجع به تبخال چشمي مطمئن نيستم داشتم يا نه، سه بار در طول عمرم دچار مشكل چشمي شدم كه با داروهاي ضد ويروس رفع شده كه آخرين بارش ٧ سال پيش بوده. نظرتون برام مهم و ضروريه. سپاسگزارم

Marin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كاش يه سر مي زديد مهندس ياسيني، من دارم ميرم عمل بدون أخذ مشاوره از شما.

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نگران نباشید. شرکت لنز ایران بسیار معروفه و کیفیت محصولاتش عالیه. جالب بود برام که سافلون رو گرفتن. اول فکر کردم تولد خودشونه. دقت کنید که ایران قوانین خاص خودش رو برای جعبه بندی داره برای همین ممکنه با ماله سایتش فرق کنه.

بسیار ممنون .

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
سلام خدمت آقای یاسینی و دیگر دوستان
آقای یاسینی امکانش هست 1 سال بعد از عمل لیزیک دوباره چشم ضعیف بشه و نزدیک بینی برگرده؟
یا حداقل 5 - 6 سال طول می کشه که چشم دوباره ضعیف بشه؟ (اگر قرار باشه ضعیف بشه)
از دوستانی که اینجا عمل لیزیک و لازک و پی ار کی کردن کسی بوده که 1 سال بعد از عمل دوباره چشمش ضعیف شده باشه؟
حالا 0.25 یا 0.5 نمره یا هر چقدر که ضعیف شده

Last edited:

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقای یاسینی امکانش هست 1 سال بعد از عمل لیزیک دوباره چشم ضعیف بشه و نزدیک بینی برگرده؟
از دوستانی که اینجا عمل لیزیک و لازک و پی ار کی کردن کسی بوده که 1 سال بعد از عمل دوباره چشمش ضعیف شده باشه؟
برای من 3 سال بعدش کاملا برگشت و ضعیف شد

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
برای من 3 سال بعدش کاملا برگشت و ضعیف شد
چند سالتون بود عمل کردین؟
الان شماره چشمتون چنده؟
شنیدم اگر سن عمل پایین باشه و زیر 20 سال باشه احتمال برگشتش زیاده
من 30 سالگی عمل کردم بازم احتمال برگشتش هست؟
شماره چشمتون قبل از عمل چقدر بود؟
بالا یا پایین بودن شماره چشم قبل از عمل تاثیری در احتمال برگشت داره؟

payanrad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و احترام
بنده 48 ساله می خواستم راهنمایی بفرمایید که جدیدا عمل کمرا در ایران انجام میشه که همراه آستیکمات نزدیک بینی هم درست می کنن که نیازی به عینک نداشته باشیم .
کجا را پیشنهاد می فرمایید هم از لحاظ هزینه و هم دقت و....
ممنون

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت دوستان عزیز و بخصوص آقای یاسینی من امروز بنابر توصیه هایی که شد و تعاریفی که از دکتر احمدیه شنیدم بخاطر مشکل فلوتر یا مگس پران پیش ایشون رفتم متاسفانه باید بگم تجربه خوبی حداقل برای من نبود اولا من ماه پیش با هماهنگی تلفنی و نامه از دکتر 6 ساعت راه از شهرستان پا شدم اومدم تهران بعد توی مطب منشی راحت به من گفت اولا باید تا شب منتظر باشی اخرشم گفت دکتر قبول نمیکنه مگه اینکه برای ماه دیگه اخه مگه نمیشد پشت تلفن بگه اینو هیچی مجبور شدم برگردم حالا امروز بعد از یکماه من دوباره با کلی امیدواری اومدم و بالاخره ویزیت شدم ولی ایشون منکر تاثیرات مثبت عمل floaterectomy در درمان مگس پران شدند و با نوعی حالت تمسخر به بنده جواب میدادند و با یک دکتر خانوم که نمیدونم اسمش چی بود انگلیسی با نوعی کنایه الفاظی رو رد و بدل میکردند و خود دکتر در مجموع دو دقیقه بنده رو دید و بقیش با دکتر دیگه بود. من ادم رکی هستم و هرچیزی هست بدون کم و کاستی میگم فقط از معاینه کلی چشم راضی بودم که خوشبختانه از خود چشم بجز دوتا لاتیس کوچک تشخیص دیگه ای داده نشد ولی ایشون با من بیمار همدردی نکردند و اگه میدونستم ایشون تجربیاتش در مورد مگس پران آپدیت نیست هرگز نمیومدم تهران

به هر حال به این راحتی ها من از میدون به در نمیشم و ایشالا نزد متخصصین دیگه خواهم رفت چراکه می گویند جوینده یابندست من امیدوارم در ایران درک متخصصین شبکیه و ویتره ایرانی از بیماری فلوتر بالاتر بره همونطور که در آمریکا به راحتی این مشکل قابل درمان هست برای مثال میشه وبسایت یک متخصص شبکیه رو در این مورد دید:

vitrectomyforfloaters.com
چقدر حیف شد. یک زمانی همین دکتر احمدیه یکی از خوش برخوردترین و مهربان ترین دکتر های تهران بود.
توصیه من. همونطور که گفتید نا امید نشید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی و سایر دوستان عزیز
من برای یکی از چشم هام که قوز قرنیه دارم 2 ساله از لنز هارد استفاده میکنم. تقریبا راضی هستم . هر چند دیدم مثل اویل که لنز رو استفاده میکردم نیست.
اما چشم دیگرم 14 سال پیش پیوند قرنیه کردم
دید ضعیفی داره. و مشکل دیگر داره پخش شدن نور هست در شب که مخصوصا در هنگام رانندگی خیلی آزار دهندست.
به پزشک هم مراجعه کردم قطره و ... هم دادن که اصلا بهتر نشد.
فک میکنم تنها راهش استفاده از لنز هارد باشه که جلو پخش شدن نورهای متمرکز رو بگیره .
اپتومتریست هم که رفتم گفت قرنیه خیلی فلت شده یا همچین چیزی. و امکان استفاده از سافت لنز نیست باید از لنز توریک یا هارد استفاده کنی.(البته این اپتومتریست فقط لنز سافت تحویز میکرد)

حالا سئوالم اینه که اول آیا راه خاصی رو پیشنهاد میکنید؟
دوم هم اینکه توی مشهد کسی که لنز هارد تحویز کنه وکارش خوب باشه چه کسی رو پیشنهاد میدید.(طوری که پرسیدم گفتن دکتر یکتا کارش خوبه) چون به مشهد نزدیک هستم . لنز قبلی رو از کلینیک لنز بیمارستان نور تهران گرفتم که انصافا کارشون خیلی خوب بود. فامیل دکتر رو یادم نمیاد. اما فعلا فرصت تهران رفتن رو ندارم.

همه دکتر ها میتونن لنز هارد رو نسخه کنن. ولی حیف نیست وقتی دکتر های مثل دکتر زارعی و دکتر صداقت در مشهد هستند بیاید تهران.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام، مهندس مارو هم تحویل بگیرین ...
سلام.

توصیه خاصی وجود نداره جز هر دو ساعت 10 دقیقه استراحت به جشم.
برداشتن وزنه مشکلی نداره ولی با دکتر مشورت کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خواهش میکنم راهنماییم کنین...من برای هفته دیگه تو کلینیک هلال ایران با دکتر عظیم زاده وقت عمل دارم...اما الان چند روزه منو ترسوندن که هلال ایران و دکتراش خوب نیست و برم نور عمل کنم...چیکار کنم به نظر شما؟
بیخود کردن. هلال احمر مرکز بسیار مجهزیه و دکتر عظیم زاده هم از دکتر های خویه. راستی خودشم عظیمه یعنی قدش بلنده !

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من فردا با دكتر ميرآفتاب در نور نوبت عمل لازك دارم. ٣٦ سالمه و ضعف هر كدام از چشمهام ١/٥ و استيگمات هر كدام حدود ٢/٥ است. دكتر ميرآفتاب متاسفانه بنده رو در انتخاب نوع عمل مختار كردن و گفتن هم فمتو ميشه هم لازك ! ولي تو توضيح تفاوت اين دو فقط روي موضوع دوره نقاهت مانور مي دادن و من هم چون مشكل زمان طولاني استراحت را نداشتم و هزينه فمتو هم خيلي زياد بود، بود، لازك رو انتخاب كردم. ميخوام نظر شما رو هم بدونم اگه واقعا لازمه، فمتو رو انجام بدم.
سوْال بعدي اينكه راجع به سابقه بيماريهاي چشمي و مزمن مثل ديابت و تبخال چشمي و اينا هيچ سوالي از من نكردن. قند ناشتام با روزي دو تا متفورمين روي ١٠٥ هستش. ولي راجع به تبخال چشمي مطمئن نيستم داشتم يا نه، سه بار در طول عمرم دچار مشكل چشمي شدم كه با داروهاي ضد ويروس رفع شده كه آخرين بارش ٧ سال پيش بوده. نظرتون برام مهم و ضروريه. سپاسگزارم

فکر میکنم کمی دیره ولی نگران نباشید همه چیز چک میشه. امیدوارم لازک رو انتخاب کرده باشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

بله در صورتیکه شماره چشم ثابت نشده باشه بعد از عمل شمارش تغییر میکنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام و احترام
بنده 48 ساله می خواستم راهنمایی بفرمایید که جدیدا عمل کمرا در ایران انجام میشه که همراه آستیکمات نزدیک بینی هم درست می کنن که نیازی به عینک نداشته باشیم .
کجا را پیشنهاد می فرمایید هم از لحاظ هزینه و هم دقت و....
ممنون

بله این عمل در نگاه انجام میشه. قیمتش شنیدم نزدیکه 6 تومن درمیاد که خیلی گرونه ولی سوال کنید.

payam_d2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به همه ، علی الخصوص دکتر یاسینی عزیز که واقعا کار بزرگی میکنن وقت و حوصله میذارن توی اینترنت که خیلیا مثل من دنبال اطلاعات هستن رو روشن میکنن... مرسی ...
من کلی صفحات قبل رو خوندم و یک سری اطلاعات به دست آوردم اما سوالای خودم موندن ،
من 25 سالم هست و میخوام تو کلینیک نور تهران عمل کنم، خیلی وقته این قصد رو دارم اما منتظر شدم هم سنم بالاتر بره هم چشمم ثابت بشه که خدارو شکر نزدیک 2 سال هست ثابته
خواستم بدونم به جز دکتر هاشمی که شدیدا وقتشون پره و فقط میسپرن به دکترهای معتمد ، دیگه چه دکتری رو پیشنهاد میکنید؟ برای من خیلی خیلی مهمه که عمل خوب انجام بشه و هزینش هم اصلا مهم نیست، نزدیکای یه اتفاق مهم تو زندگیمم هست دیگه خلاصه داستان نشه برام :))
منتظر پاسختون هستم

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
سلام آقای دکتر @b.yasini
من یک مشکلی دارم امیدوارم بتونید کمک کنید شرمنده از اینکه کمی طولانیه

من حدود 9 سال پیش BMT شدم و یکی از عوارض اون GVHD ( حمله میهمان علیه میزبان ) هست که بعد از 6 سال زد به چشمام و باعث خشکی اون شد یعنی دیگه چشمام اشک تولید نمیکنه و برای باز بودن نیاز به قطره داره
پیش دکتر چشم که رفتم گفت باید مجرای اشکیتو ببندیم و یه سری قطره هم داد
بعد از عمل کمی بهتر شد و با قطره های اتولوگ که از خون خودم درست میکنن تو بیمارستان فارابی کمی بهتره و همیشه باید از اونا مصرف کنم

خوب حالا سوالم اینه که من تا کی باید به همین روش ادامه بدم ؟
یعنی اگر این قطره ها نباشه عملا من مثل یک آدم کور هستم و اصلا 1 ثانیه هم نمیتونم باز کنم چشمامو
میخوام بدونم راهی یا درمانی نیست که همیشگی باشه ؟
نمیشه کاری کرد اشک تولید کنه یا نمیدونم یه همچین چیزی ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

InTheSky

Registered User
لایک‌ها
20
جناب آقای یاسینی عزیز
درود و خدا قوت

من حدود دو ماه پیش از دکتر بهشت نژاد بیمارستان فارابی وقت گرفتم برای معاینه و عمل. که برای یک ماه بعد وقت داد. ولی یه هفته مونده به نوبت زنگ زدند گفتند دکتر حدود یه ماه نخواهد بود و گفتند که می تونند برای یه دکتر دیگه وقت بدند و من قبول نکردم و خلاصه گفتن بعدا تماس بگیرید هر وقت دکتر اومدند. در هر حال حالا برای فردا از ایشون وقت گرفتم ولی داشنم پستهای قبلی را مرور می کردم دیدم که تغییراتی مثل این که در بیمارستان ایجاد شده.
حالا می خوانم بدونم که آیا شما همچنان این بیمارستان و این دکتر پیشنهاد می دهید یا خیر؟
اگر لطف کنید سریعتر پاسخ دهید ممنون خواهم بود.
مرسی

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
همه دکتر ها میتونن لنز هارد رو نسخه کنن. ولی حیف نیست وقتی دکتر های مثل دکتر زارعی و دکتر صداقت در مشهد هستند بیاید تهران.

با تشکر
اتفاقا به هر دو پزشک قبلا مراجعه کردم
دکتر صداقت که انقدر مطب شلوغی داره که ویزیتش هم کلا 2-3 دقیقه بیشتر نمیشه و گفتن فرصت تحویز لنز رو ندارن ...
دکتر زارعی هم که خودش این کار رو انجام نمیده .

nima1989

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6
سلام جناب یاسینی
برگه ریپورت ازمایش چشم مادر من هست.
ایا امکان درمان و یا جلوگیری از پیشرفت بیماریشون هست؟

نظر آخر دکتر چی بوده؟

هیچ راهی برای درمان یا جلوگیری از پیشرفت ندادن

جناب یاسینی شما توصیه ای ندارین؟

بالا