برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
سلام دوستان
من ویندوز 8.1 نصب کردم و درایور ها رو با نرم افزار Drive Pack Solution نصب کردم. فقط الان کلید های ترکیبی با fn بعضی هاشون کار میکنند بعضی نه! مثلا وای فای روشن خاموش میشه ولی صدا کم و زیاد نمیشه.دکمه ی Caps Lock هم برای بزرگ و کوچک کردن حروف عمل میکنه ولی چیزی (اون گوشه سمت راست پایین lcd) مثل قبل نشون نمی ده که On یا Off شده.
ممنون میشم اگر تنظیماتی لازم هست یا نرم افزار خاصی راهنماییم کنید.
درود عزیز هیچ وقت درایورهای لپ تاپ رو با پک سلوشن یا ... نصب نکنیدحتما درایور هار و از سایت سازنده دانلود و نصب کنید تا کارایی لپ تاپ شما متناسب با سخت افزار شما باشد و مشکل شما برای نصب نشدن یا ناقص نصب شدن کلیدهای ترکیبی کی بورد هست بعضی از لپ تاپ ها هم در بایوس تنظیم کلید Fn رو دارند که میتونید غیر فعال یا فعال کنید
موفق باشید

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
سایت ایسوس درایور های ویندوز 8 برای لپ تاپ من n82jv نداره.از سال 2010 دیگه آپدیت نشده.فقط وین 7 داشت... :(

Last edited:

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
سایت ایسوس درایور های ویندوز 8 برای لپ تاپ من n82jv نداره.از سال 2010 دیگه آپدیت نشده.فقط وین 7 داشت... :(
پس لپ تاپتون باید یکم قدیمی باشه
لطفا مدلش رو بزارید براتون چک کتم
خیلی از درابورها که سون باشن رو 8 هم باید جواب بدن ،تست کردید؟فقط گرافیک هست که شاید ساپورت نشه و راه دیگه ای داره ولی دروابورهای دیگه مثل تاچ پد و .... باید چواب بده

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
خیلی ممنون
مدل N82JV هست.
نه چک نکردم فک کردم مشکلی پیش بیاد یه دفه ای با اون نرم ازار پک سلوشن نصب کردم. الان امتحان میکنم.

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
خیلی ممنون
مدل N82JV هست.
نه چک نکردم فک کردم مشکلی پیش بیاد یه دفه ای با اون نرم ازار پک سلوشن نصب کردم. الان امتحان میکنم.
حتما امتحان کنید این پک سلوشن فقط در مواقع ضروری باید استفاده بشه ،امیدوارم مشکلتون رفع بشه
اون نرم افزاری هم که دوست عزیزAMD 99گذاشته نرم افزار خوبی هست و سریال و یا کرکش در بعضی از سایت های فارسی هست مدلهای دیگه هم هست ولی در حالت کلی نباید جواب بده وقتی تو سایتش درایور نباشه یعنی موجود نیست چون اول شرکت سازنده باید درایور رو بنویسه، این نرم افزارها که انلاین یا افلاین چک میکنن فقط درایورها رو جمع اوری میکنن از منبع اصلی و .... و فقط میخوان کار رو راحت کنن ،انلاین ها بهتر از افلاین ها هستند چون افلاین ها بعضی اوقات درایورهایی که نزدیک بهم هستند رو نصب میکنن وبعضی از مواقع باعث کرش و هنگ و یا درست کار نکردن سیستم میشه و مجبورید درایور رو انیستال یا حتی مجبور به نصب مجدد ویندوز خواهید شد
موفق باشید

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
درایور های 7 بعضی هاشون ارور داد و نصب نشد. ممنون از شما دو بزرگوار
حالا سعی میکنم اون نرم افزار که @AMD 99 گفتند را رجیستر کنم. امیدوارم که درست بشه...

mohamadreza.kntu

Registered User
لایک‌ها
68
آقا من یه سوال دارم! میخوام ببینم که کلا ویندوز 7 بهتره یا 8؟ و بعد هم اینکه اگه 8 نصب کنم بعد از چند وقت استفاده دچار کندی میشم یا نه؟

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
آقا من یه سوال دارم! میخوام ببینم که کلا ویندوز 7 بهتره یا 8؟ و بعد هم اینکه اگه 8 نصب کنم بعد از چند وقت استفاده دچار کندی میشم یا نه؟
سلام ویندوز 8 بهتر هست ولی یادتون باشه 8 رو با اپدیت 8.1 نصب کنید یعنی ویندوز 8.1 رو نصب کنید
از نظر سرعت کاربری سرعت بوت و ... 8.1 واقعا خوب عمل میکنه و جای نگرانی نیست و اگر درست اسفاده بشه دچار کندی نمیشه
8.1 رو نصب کنید و ازش لدت ببزید
موفق باشید

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام دوستان من همین الان از ویندوز 8 برداشتم اکس پی هم نصب کردم ، یعنی 8 رو نگه داشتم تو یه درایو دیگه هم اکس پی نصب کردم این لامصب الان تو فایل بوت برداشته خودش رو پیشفرض معرفی کرده و اصلا حرفی از 8 نزاشته ! الان ریستارت میشه دیگه ویندوز 8ای عملا وجود نداره
لطفا شما که ویندوز 8 دارید به System Properties برید و قسمت Startup and Recovery و گزینه setting سپس ادیت رو بزنید و اون کد مورد نظر که در Notepad باز میشه رو به من بدید تا اینجا هم وارد کنم احتمالا درست میشه .
ممنون
الان یادم اومد 8 اینجوری نیست ... آقا خلاصه اون نوشته هه که ویندوز رو میشناسه رو به ما برسونید ثواب داره :general410:
مشکل من اینطوری حل شد

خودش می‌پرسه...خودش جواب می‌ده
y-u-no-small.jpg

ALI_UT

Registered User
لایک‌ها
20
فرق زیادی ندارن فقط 8 یکم خوشکل تر و گرافیکی تر شده همین.

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
صد در صد ویندوز 7 بهترین ویندوزه حاله حاضر مایکروسافته ... ویندوز 8 ایراد های بسیار فراوونی داره که خود مایکروسافت هم بهش پی برده ... شما اگه میخوای یا باید 8.1 نصب کنی یا 7
اما اگر یه ویندوز کامل و بی نقص میخوای باز هم 7 پیشنهاد میشه

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
صد در صد ویندوز 7 بهترین ویندوزه حاله حاضر مایکروسافته ... ویندوز 8 ایراد های بسیار فراوونی داره که خود مایکروسافت هم بهش پی برده ... شما اگه میخوای یا باید 8.1 نصب کنی یا 7
اما اگر یه ویندوز کامل و بی نقص میخوای باز هم 7 پیشنهاد میشه
استاد یه توضیحی هم در مورد ویندوز 9 می دید عرضه رسمی اش کیه نسخه بتا کی منتشر میشه و چه بهبودهایی نسبت به نسل قبل خودش داشته

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
استاد یه توضیحی هم در مورد ویندوز 9 می دید عرضه رسمی اش کیه نسخه بتا کی منتشر میشه و چه بهبودهایی نسبت به نسل قبل خودش داشته
خیلی غلامتم عمو حسن ...
s050.gif
s050.gif
s050.gif
یاوره همیشه مومن
s050.gif
s050.gif

مایکروسافت در حال حاضر توسعه‌ی محصولات مختلفی را به‌عنوان بخشی از پروژه‌ی Threshold در دست دارد که یکی از این پروژه‌ها با نام ویندوز 9 سال آتی میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد. در حال حاضر، ردموندی‌ها نسخه‌ی در حال توسعه‌ی ویندوز را با نام ویندوز 8.1 پرو نام‌گذاری کرده‌اند که با پایان یافتن مراحل توسعه و آزمایش و تست این نسخه، نام اصلی آن جایگزین خواهد شد.
تصاویر گویای عدم تغییرات گسترده در منوی استارت در مقایسه با تصویری است که در جریان کنفرانس بیلد مایکروسافت پیش روی علاقمندان قرار گرفت. همانگونه که در تصویر مورد نظر ملاحظه می‌کنید، می‌توان اپلیکیشن‌های محیط مترو را نیز در قالب این منو مشاهده کرد که در کنار نرم‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های سنتی ویندوز قرار گرفته‌اند. می‌توان چنین استنباط کرد که منوی استارت ویندوز ۹ قادر است تا در تمامی صفحه‌ گسترده شده و همچون منوی استارت در ویندوز 8 عمل کند. تصویر دوم نشان از توسعه‌ی سیستمی برای اجرای اپلیکیشن‌های مترو در محیط دسکتاپ ویندوز دارد.

شاید بتوان این قسمت از تغییرات را بزرگ‌ترین تغییر ممکن در ویندوز 9 خواند که در جهت آشتی هر چه بیشتر ماوس و کاربرد با اپلیکیشن‌های تحت رابط متروی ویندوز است.

WinInt.jpg

انتظار می‌رود مایکروسافت نسخه‌ی جدید ویندوز را در اوایل سال 2015 میلادی روانه‌ی بازار نماید که با تغییراتی در سیستم‌عامل ایکس‌باکس‌وان و ادغام ویندوز RT و ویندوزفون این کمپانی همراه خواهد شد. ادغام ویندوز RT و ویندوزفون در جهت کنارگذاشتن محیط دسکتاپ و مهاجرت به سمت اپلیکیشن‌های مترو است.

mtr3979

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوستان من لبتاب مدل msi ge60 2oe خریدم و این لبتاب تحت داس هست به نظرتون چه ویندوزی نصب کنم که جواب بده ؟

kollack

Registered User
لایک‌ها
51
اقا من چطور تایین کنم کدام برنامه جلوتر بیاد مثلا وقتی یک برنامه وازه و من تسک منیجر میزنم تسک منیجر میره زیر برنامه و نمیاد رو برنامه جاری که بتونم انتخابش کنم

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
اقا من چطور تایین کنم کدام برنامه جلوتر بیاد مثلا وقتی یک برنامه وازه و من تسک منیجر میزنم تسک منیجر میره زیر برنامه و نمیاد رو برنامه جاری که بتونم انتخابش کنم
Task Manager که باز شد . از منوی Option گزینه Allways on Top رو بزن

بالا