برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

Aventador J

Registered User
لایک‌ها
418
سلام خدمت همه گی :)
از دوستانی که ویندوز 8 اورجینال دارن سوالی دارم لطفا کمکم کنید
چند وقتی میشه موقع اپدیت ویندوزم با این پیغام مواجه میشم و ویندوز لپتاپم اپدیت نمبشه :( لطفا کمکم کنید

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
سلام خدمت همه گی :)
از دوستانی که ویندوز 8 اورجینال دارن سوالی دارم لطفا کمکم کنید
چند وقتی میشه موقع اپدیت ویندوزم با این پیغام مواجه میشم و ویندوز لپتاپم اپدیت نمبشه :( لطفا کمکم کنید

احتمالا مشکل نرم افزارای 3rd part هست که خودت نصب کردی و فایروایل یا آنتی ویروس هستن .
میتونه مشکل شبکه هم باشه .
این فایلو اجرا کن خطوط آخرشو بخون توش مشکل پیش اومده رو نوشته :
c:\windows\windowsupdate.log

ashkankhoshtip362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بنام خدا.دوستان من لپتاپ dell inspiron n5110 دارم.قبلا چندين بار ويندوز ٨ نصب كردم ولي به خاطر هنگ كردن لپتاپ دوباره به ويندوز ٧ برگشتم.مشكلم رو اينجا مطرح كردم و دوستان گفتن كه مشكل از درايور وايرلس هستش و اگه وايرلس رو خاموش كنم هنگ نميكنه.وايرلس رو خاموش كردم و در كمال تعجب ديدم ديگه هنگ نكرد.اما بدون وايرلس كه نميشه،واسه همين ديگه كلا بيخيال ويندوز ٨ شدم.حالا هدف از اين همه مطلبي كه گفتم اينه كه تو ورژن ٨٠١ اين مشكل براي لپتاپهاي dell برطرف شده كه من نصب كنم.ممنون از تمام دوستان

falang

Registered User
لایک‌ها
382
بنام خدا.دوستان من لپتاپ dell inspiron n5110 دارم.قبلا چندين بار ويندوز ٨ نصب كردم ولي به خاطر هنگ كردن لپتاپ دوباره به ويندوز ٧ برگشتم.مشكلم رو اينجا مطرح كردم و دوستان گفتن كه مشكل از درايور وايرلس هستش و اگه وايرلس رو خاموش كنم هنگ نميكنه.وايرلس رو خاموش كردم و در كمال تعجب ديدم ديگه هنگ نكرد.اما بدون وايرلس كه نميشه،واسه همين ديگه كلا بيخيال ويندوز ٨ شدم.حالا هدف از اين همه مطلبي كه گفتم اينه كه تو ورژن ٨٠١ اين مشكل براي لپتاپهاي dell برطرف شده كه من نصب كنم.ممنون از تمام دوستان

سلام دوست عزیز من هم مدل لب تاپ شما رو دارم موقعی که 8 نصب بود مشکلی نداشتم هنگم نمیکرد الان هم که 8.1 نصب کردم بازم مشکی ندارم شما برو خود سایت dell درایورهای سیستمت رو برای ویندوز 8 و 8.1 بگیر مشکلت حل میشه شاید مشکل از بایوس باشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

شما با اپديت بايوس و درايور جديد وايرلس لپتاپ مشكلتون حل ميشه .

iSalar

Registered User
لایک‌ها
3,302
با سلام، من ویندوز ۸.۱ نصب کردم ولی ویندوز آپدیت نمیشه و ارور 0x80072efd میده. همچنین اپلیکیشن‌های مترو مثه Weather قابل استفاده نیستند... آیا مشکل از ویندوز منه یا فیلترینگ اینترنت و یا تحریم‌های مایکروسافت؟

Mot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بله چند وقتی هست پروتکل ssl رو یه حالی بهش دادن و ویندوز شما ارتباطش با سرور آپدیت مایکروسافت برقرار نمیشه و راه حلش هم با چیز پی ان هست وقتی از اون ور وصل بشین مثل آب خوردن ویندوزتون آپدیت میشه

تف توی این ... :(

Preceptor

Registered User
لایک‌ها
106
با سلام، من ویندوز ۸.۱ نصب کردم ولی ویندوز آپدیت نمیشه و ارور 0x80072efd میده. همچنین اپلیکیشن‌های مترو مثه Weather قابل استفاده نیستند... آیا مشکل از ویندوز منه یا فیلترینگ اینترنت و یا تحریم‌های مایکروسافت؟
سلام. طبق عکس زیر میتونید پیش برید:

فایل های ضمیمه

• 80072efd(8.1update).jpg
    80072efd(8.1update).jpg
    186.1 KB · نمایش ها: 36
Last edited:

Preceptor

Registered User
لایک‌ها
106
سلام دوستان من تا امروز از ویندوز 7 سرویس پک 1 استفاده میکردم و امروز ویندوز 8.1 رو خواستم نصب کنم.درایو ویندوز سونم رو فرمت کردم بعد حالا در مرحله نصب ویندوز 8.1 این ارور رو میده.چکار کنم اینم عکسی از ارورش http://upir.ir/files/IMG-20131129-142925.jpg
قاعدتا ویندوز قبلی شما باید روی پارتیشن 4 نصب شده باشه ولی این ارور میگه فضای خالی نداره شاید این ارور به این دلیل باشه که شما پارتیشن PRIMARY ندارید در حالی که معمولا باید در هر هاردی که پارتیشن با این فرمت موجود باشه. تایپ پارتیشن رو با برنامه ACRONIS از LOGICAL به PRIMARY تبدیل کنید سپس امتحان کنید ببینید OK میشه؟

Last edited:

ila1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من مدتی هست که ویندوز 8.1 را نصب کردم
مشکلی نداره و سرعتشم خوبه
فقط یه مشکلی دارم که دوستان لطفا در حلش کمکم کنن

من 2تا اکانت کاربری دارم رو ویندوز
وقتی با هر کدوم که کار میکنم و ویندوز را خاموش یا رسیت میکنم
دوباره مستقیما میره تو همون اکانتی که اخرین بار باهاش کار کردم
چطوری میشه این مشکلو حل کرد و مثله بقیه ویندوزها در صفحه اغازین همیشه همه اکانت ها نمایش داده شود ؟

amirrozbeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان

ما یه DELL 1545 داریم که روش Win 8.1 نصبه ، به تازگی سیستم خودش یه یوزر میسازه، وقتی این یوزر رو پاک میکنی یا غیر فعالش میکنی باز هم با یکبار ریست سر و کلش پیدا میشه
حالا توجه به اینکه آنتی ویروس همیشه آپدیت بوده و چندتا برنامه ضد جاسوسی و Maleware و ضد بدافزار هم نصب و امتحان شده و چیزی پیدا نشده و نتیجه ای نداده، نظر شما چیه؟ مشکل از کجا میتونه باشه؟؟

ashkankhoshtip362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بنام خدا.دوستان منم ويندوز ٨.١ نصب كردم.دوتا مشكل جزيي باهاش دارم.يكي اينكه بعضي وقتها تو هر محيطي از لپتاپ كه هستم يك صفحه آبي براي دو سه ثانيه مياد و ميره و يكي هم اينكه بعضي وقتها وايرلسم رو پيدا نميكنه و مجبور ميشم لپتاپ رو يكبار ريست كنم.اين مشكل پيدا نكردن وايرلس روزهاي اول نبود و بعدا به وجود اومد.نميدونم شايد به علت نصب بعضي نرم افزار ها هستش ولي ممنون ميشم اگه نظري داشته باشيد بفرماييد.موفق باشيد

Sent from my iPad using Tapatalk

Hrithik

Registered User
لایک‌ها
119
یه سوال از اساتید عزیز
من برای کانکت شدن خودکار کامپیوترم از نرم افزار reconnect استفاده میکنم
از اونجایی که ویندوز 8.1 قبل از ورود به صفحه ی اصلی ویندوز میره تو محیط مترو میخوام ببینم میشه از این نرم افزار برای کانکت شدن خودکار بعد از روشن شدن استفاده کرد یا خیر ؟
پیشاپیش سپاس

Preceptor

Registered User
لایک‌ها
106
بنام خدا.دوستان منم ويندوز ٨.١ نصب كردم.دوتا مشكل جزيي باهاش دارم.يكي اينكه بعضي وقتها تو هر محيطي از لپتاپ كه هستم يك صفحه آبي براي دو سه ثانيه مياد و ميره و يكي هم اينكه بعضي وقتها وايرلسم رو پيدا نميكنه و مجبور ميشم لپتاپ رو يكبار ريست كنم.اين مشكل پيدا نكردن وايرلس روزهاي اول نبود و بعدا به وجود اومد.نميدونم شايد به علت نصب بعضي نرم افزار ها هستش ولي ممنون ميشم اگه نظري داشته باشيد بفرماييد.موفق باشيد

Sent from my iPad using Tapatalk
مهم ترین و اولین موضوعی که به نظر مرسه نصب درایور های سازگار با 8.1 با توجه به لپ تاپتون هستش بویژه درایور کارت گرافیک و نیز مودم.
درایور ها رو از سایت لپ تاپ دانلود کنید اگر عرضه نشده باشه باید منتظر باشید که عرضه بشه و سپس امتحان کنید.

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
من ویندوز 8.1 نصب کردم روی لپتاپم . مشکلی ندارم ولی تووی انجمنها که میرم با پست دادن مشکل دارم . مثلا شکلکهای عکس،لینک و آنلینک و ... برامن نمایش داده نمیشه تا ازشون استفاده کنم . بیشتر این ایراد با موزیلا دارم . با اکسپلورر هم شکلکها نمایش داده میشن ولی عمل نمیکنن متاسفانه:( مثلا اینجا عمل میکنه ولی داخل انجمنهای دیگه مشکل دارم

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
من ویندوز 8.1 نصب کردم روی لپتاپم . مشکلی ندارم ولی تووی انجمنها که میرم با پست دادن مشکل دارم . مثلا شکلکهای عکس،لینک و آنلینک و ... برامن نمایش داده نمیشه تا ازشون استفاده کنم . بیشتر این ایراد با موزیلا دارم . با اکسپلورر هم شکلکها نمایش داده میشن ولی عمل نمیکنن متاسفانه:( مثلا اینجا عمل میکنه ولی داخل انجمنهای دیگه مشکل دارم
تو فایرفاکس افزونه‌ای برای بلاک کردن اسکریپت‌ها و ... ریختید؟

oq454

Registered User
لایک‌ها
65
سلام دوستان ویندوز 8.1 رو روی لپ تاپ msi-cx640 cori5 من نصب کردم ولی الان درایور اینتل رو که نصب میکنم وسط نصب مانیتور لپ تاپ سیاه میشه و دیگه ویندوز بالا نمیاد ریستم میکنم ویندوز بالا نمیاد اینم بگم خود ویندوز فکر کنم بالا بیاد ولی نشون نمیده اخرین اپدیت درایور هم نصب کردم ولی همین مشکل هست ممنون میشم راهنمایی کنید
این مشکل و خیلی ها دیگه ام داشتن تو نت پرسیده بودن ولی کسی جواب نگرفته

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
سلام
ببخشید من ویندوز 8.1 دارم، میخوام برم توی تنطیمات بایوس و ترتیب بوت شدن رو عوض کنم ولی مثل ویندوز های قبل نمیشه با زدن Delete توی استارت آپ تنظیمات رو اورد!!! چیکار میتونم بکنم؟؟؟
ممنون

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
بستگی به مدل لپتاپ و تنظیمات بایوس شما داره اما کلید fn با f2 یا بدون fn هم چک کنید.
با f12 هم میتونید منوی بوت رو بیارید و dvd رو انتخاب کنید.

بالا