برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام amin7 جان
1538.gif

. نه اتفاقن جاي درستي پرسيديد! آقا مطمئني كه 3تاي ديگه Primary هست!؟ لطفن يه عكس از Control Panel\Administrative Tools\Computer Management\Storage\Disk Management بگيريد و بفرستيد!

. بله! براي تبديل پارتيشن‌هاي Primary به Logical بدون از دست دادن داده‌اي، مي‌توانيد به كمك برنامه Norton Partition Magic يا Acronis disk Director اين عمل را انجام دهيد. اما اين عمل 100% بي خطر نيست! پس حتمن از كليه داده‌هاي خود يك نسخه پشتيباني روي CD\DVD تهيه نماييد و اعمال زير را نيز حتمن انجام دهيد:

1) كليه پارتيشن‌هاي خود را به كمك دستور زير در داس چك نماييد: (به جاي drivename نام درايوها را قرار دهيد، مانند C يا D يا ... توضيح بيشتر در راهنماي موجود در پست 1)
chkdsk drivename: /f

2) براي chkdsk كردن يا استفاده از برنامه PartitionMagic مي‌توانيد از ايميج CD موجود در پست يك استفاده نماييد. (از محيط ويندوز پارتيشن‌ها را تبديل به Logical نكنيد)

3) براي تبديل پارتيشن‌هاي Primary به Logical از آخرين پارتيشن Primary شروع نماييد. اگر ويندوزتان در يكي از پارتيشن‌هاي دوم به بعد نصب نموديد آنوقت كار مشكل مي‌شود!

. حتمن قبل از هر كاري عكس درخواستي را برايم ارسال نماييد و همين الان از همه داده‌هايتان برروي CD\DVD يك نسخه پشتيباني بگيريد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/10/30
209266.gif
26650.gif

amin7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اول بگم که از جوابتون خیلی ممنونم.شما خیلی زود خواب دادید. انتظار نداشتم!!!!!!

من الان پیش سیستم نیستم تا عکس سیستم خودم رو بزارم. تومسافرت هستم و از یک سیستم دیگه استفاده میکنم. و تازه به مطالب خوب شما برخوردم.

ولی به این عکس نگاه کنید.عکس سیستمی هست که باهاش به اینترنت وصلم.
در هارد من همه پارتیشنها به این صورت(در عکس مشخص کردم) و به این رنگ(آبی پررنگ) است.
(میدونم باید مشخص کنم Primary یا logical ولی 100 درصد مطمئن نیستم)
در ضمن ویندوز در اولین پارتیشنه.

15h1hn5.jpg

ولی در مورد سوال اولم که آیا اینجوری مشکلی پیش میاد؟
یعنی حتما لازمه بقیه درایوها رو Logical کنم؟ نمیشه همینجوری باشه؟
در ضمن من همیشه از یه سیستم عامل استفاده میکنم.

و در مورد جواب شما من نفهمیدم chkdsk برای چی استفاده کنم؟چرا باید پارتیشن رو چک کنم؟اگه منظورتون primary یا logical بودنه که در Disk management مشخصه.(که در مورد من کامپیوترم پیشم نیست)

یه سوال دیگه هم داشتم (این یکی که حتما نامربوطه) ولی اگه تونستید جواب بدید.
هارد من تقریبا در هر 1 ثانیه یه بار هدش کار میکنه.حتی وقتی که سیستم عامل هیچ کاری نمیکنه.آیا غیر طبیعیه؟مشکلی برای هارد بوجود میاد؟آیا از پارتیشن بندیه؟
با هارد قبلیم این مشکله رو نداشتم.

H.D.D : seagate barracuda 7200 32 mg Buffer 500 Gig

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام amin7 جان
1538.gif

. راستي يادم رفت ورود شما را به فروم PT تبريك بگويم، انشاالله كه شما را بيشتر از اينها در جمع دوستان خوب اين فروم ببينيم.
53622.gif
در اين فروم بچه‌هاي حرفه‌اي و با دانش و از همه مهمتر صميمي هستند كه مي‌توانيد از مطالب آنها استفاده نماييد و همچنين ما هم از اطلاعات شما بزرگوار. من هم كوچيكترين عضو اين گروهم.

اول بگم که از جوابتون خیلی ممنونم.شما خیلی زود خواب دادید. انتظار نداشتم!!!!!!
. خواهش مي‌كنم وظيفه بود و از شانس خوب من بوده كه همان لحظه آنلاين بودم و پست شما را ديدم.

ولی در مورد سوال اولم که آیا اینجوری مشکلی پیش میاد؟
یعنی حتما لازمه بقیه درایوها رو Logical کنم؟ نمیشه همینجوری باشه؟
در ضمن من همیشه از یه سیستم عامل استفاده میکنم.
. اصولن مشكلي نيست. در واقع پارتيشن‌هاي Logical هم در درون يك پارتيشن Primary به نام Extended Partition درست مي‌شوند. بد نيست ebook من را از پست اول دونلود و فصل اول را كه فقط 6 صفحه هست را مطالعه فرماييد.
و در مورد جواب شما من نفهمیدم chkdsk برای چی استفاده کنم؟چرا باید پارتیشن رو چک کنم؟اگه منظورتون primary یا logical بودنه که در Disk management مشخصه.(که در مورد من کامپیوترم پیشم نیست)
ه Chkdsk دستوري از داس ويندوز هست كه به كمك آن مي‌توان مشكلات نرم افزاري (logical) هاردديسك را يافت و درست نمود. اگر اين مشكلات زياد و زيادتر شوند و به كمك اين دستور آنها را درست نكرد، باعث خرابي فايل‌ها و سيستم عامل شما و در آينده مشكلات فيزيكي خواهند شد. اين دستور به شكل اتوماتيك خرابي‌ها را يافته و درست مي‌نمايد. توضيح اين دستور در صفحه 39 قسمت 2-A از ebook من موجود هست.
هارد من تقریبا در هر 1 ثانیه یه بار هدش کار میکنه.حتی وقتی که سیستم عامل هیچ کاری نمیکنه.آیا غیر طبیعیه؟مشکلی برای هارد بوجود میاد؟آیا از پارتیشن بندیه؟
با هارد قبلیم این مشکله رو نداشتم.
. اين موضوع دلايل مختلفي مي‌تواند داشته باشد، اما اينكه شما با سيستم‌تان كار نكنيد به معني اين نيست كه سيتم عامل هيچ كاري نمي‌كند! اتفاقن در اين زمان كه به زمان Idel مشهور هست، سيستم عامل كلي كار دارد كه در اين زمان انجام دهد و زماني كه كاربر به سيستم نياز دارد اين كارها را متوقف مي‌كند. از Indexing فايل‌ها گرفته (كه براي جستجوي سريع‌تر فايل‌ها مفيد هست) تا System Restore و ...

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/01
209266.gif
26650.gif

amin7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چون در تایپیک گزینه تشکر نداره از اینجا ازتون تشکر میکنم.

ایشالله همیشه ویندوزتون سالم باشه.:D:lol:;)
فعلا خداحافظ

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به رفیق قدیمی و همراه همیشگی...حالا اومدیم تو این تاپیک اذیتت کنیم:lol:

من مقاله فوق العاده شما رو خوندم دستت درد نکنه.

میخوام بدونم آیا با برنامه پارتیشن مجیک هم میشه مولتی پرایمری ساخت؟ چون شما با نورتون پارتیشن مجیک آموزش دادید.

و دوم اینکه من لینک دانلود جدیدترین این برنامه ها رو از کجا گیر بیارم؟:(

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
و در خبری دگر:

من یه مقاله خونده بودم که نوشته بود هارد دیسک های بالای 130 گیگ بایثد با نرم افزار مخصوص همون کمپانی پارتیشن بندی بشن.

نظر شما چیه؟

توی سایت مکستور هم دیده بودم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed عزيز
1538.gif

...میخوام بدونم آیا با برنامه پارتیشن مجیک هم میشه مولتی پرایمری ساخت؟ چون شما با نورتون پارتیشن مجیک آموزش دادید...
. منظورت از اسم خالي! پارتیشن مجیک همون PowerQuest PartitionMagic هست؟ اگر نسخه 8 باشه مشكلي نيست و آخرين نسخه نورتن هم 8.05 هست كه مربوط به سال 2004 ميشه! و از اون موقع تا كنون نسخه جديدي بيرون نيومده! (چون لازم نبوده!! در راهنما هم به اين نكته اشاره كردم و هم در پست اول) براي ويستا و ويندوز 7 هم از نسخه Bootable آن كه من CD آن را ساخته و در پست اول قرار داده‌ام استفاده نماييد.

...من یه مقاله خونده بودم که نوشته بود هارد دیسک های بالای 130 گیگ بایثد با نرم افزار مخصوص همون کمپانی پارتیشن بندی بشن....
. دقيقن نمي‌دانم چرا اين حرف را زده! شايد لينك بدهيد متوجه منظورش بشوم. اما هاردديسك من 160 هست و هاردديسك‌هاي بالاتر را هم به راحتي با Symantec Partotion Magic يا Acronis Disk Director پارتيشن بندي نموده‌ام و اصولن كار و وظيفه تخصصي آنها هم همين هست!!!

. اين هم يك عكس و اثبات چندين دليل و حقانيتي! برنامه Symantec Parttition Magic در استفاده براي پارتيشن سازي در ‌هارديسك‌هاي بالاي 160 و هم براي Multi Primary ساختن و نصب Windows XP SP3 و Windows 7 و Linux Ubuntu و .............................. از هاردديسك خودم:

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/05
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
شرمنده اینطوری پست میزنم...فیل تر شکن اذیتم میکنه نمیتونم پست بدم.

1- آیا حتما باید برای ویستا با قابلیت بوت باشه؟

2- درسته بدون مشکل هاردهای بزرگ هم مدیریت میشن.... اما کمپانیشون اینطوری گفته...

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام

من فایل IgImAx Full Pack v3.0 (Norton Tools + NTFS Tools + ALL Optical Supports+ Other Pack) رو دانلود کردم اما چیزی توش نیست.

بعد از mount رو میگم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed عزيز
1538.gif

1- آیا حتما باید برای ویستا با قابلیت بوت باشه؟
. ببخشيد متوجه اين سوال نشدم!؟
سلام

من فایل IgImAx Full Pack v3.0 (Norton Tools + NTFS Tools + ALL Optical Supports+ Other Pack) رو دانلود کردم اما چیزی توش نیست.

بعد از mount رو میگم.
. بالاي همان لينكي كه دونلود نموديد نوشته كه "توضيح كامل اين سي‌دي را در پست 26 بخوانيد."!!! حامد جان دقت كن وگرنه ميام ديال آپت رو مي‌سوزونما!
3989.gif
چيزي را نبايد ببيني چون بخش بوت هر سي دي قابل رويت نيست! و اين هم يك سي دي Bootable هست. مي‌تواني روي يك CD Rewritable رايت كني كه اگر نخواستيش بشه دوباره سي‌دي را پا و از آن استفاده كرد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
. منظورت از اسم خالي! پارتیشن مجیک همون PowerQuest PartitionMagic هست؟ اگر نسخه 8 باشه مشكلي نيست و آخرين نسخه نورتن هم 8.05 هست كه مربوط به سال 2004 ميشه! و از اون موقع تا كنون نسخه جديدي بيرون نيومده! (چون لازم نبوده!! در راهنما هم به اين نكته اشاره كردم و هم در پست اول) براي ويستا و ويندوز 7 هم از نسخه Bootable آن كه من CD آن را ساخته و در پست اول قرار داده‌ام استفاده نماييد.

منظورم اینه:)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed جان
1538.gif

. در مورد سوال جديدي كه پرسيديد 3 پيشنهاد دارم. چون مي‌دانم كه قصد شما از پارتيشن دوم تست Windows 7 هست و تست‌هاي اين تاپيك، شايد به نوعي پيشنهاد سوم من براي شما مفيد واقع شود. خوب اول خلاصه سوال شما:

. من يك هاردديسك دارم كه از روز اول كه آن را خريداري نموده‌ام فقط يك پارتيشن Primary به حجم كل هاردديسك داشته و من هم به تركيب آن دست نزده و روي همان يك پارتيشن سيستم عامل خود را نصب نموده و كلي فايل شخصي و ... روي آن دارم. به دليل نوع كارم هر روز هم تعدادي فايل به آنها اضافه مي‌شوند و خلاصه همه زندگي من همين هاردديسك و همين يك پارتيشن هست.
. پيشنهاد شما براي تغيير اين پارتيشن به 2 عدد پارتيشن Multi Primary چيست!؟
. اميدوارم خوب خلاصه كرده باشم! اين مشكل را لپتاپ داران هم دارند و گه گاهي از من در اين مورد سوال مي‌كنند. آقا چون كلن اين روش‌هاي دستكاري پارتيشن‌ها 100% ايمن نيستند پس بايد از همه داده‌هاي شخصي خود برروي يك هاردديسك ديگر يا CD/DVD كپي تهيه نماييد. اگر چنين كاري را انجام دهيد آن وقت مي‌توانيد به راحتي و سرعت بيشتر و با حذف همه فايل‌هاي شخصيتان آنها را از روي هاردديسك پاك كنيد، شروع به پارتيشنبدي نماييد:

. در اين روش از انتهاي تك پارتيشن Primary خود به مقدار لازم يك فضاي خالي جدا مي‌نماييد و در آن دو پارتيشن Logical و يك Primary جديد ايجاد مي‌كنيد:

[FONT=&quot]1) در اولين و مهم‌ترين قدم! تهيه يك نسخه پشتيباني از تمامي‌ داده‌‌هايي شخصي خود از روي پارتيشن‌‌تان هست. چون هيچ كاري 100% نيست! آدم كه از فردايش خبر ندارد!!!! من هم از نفرين شدم بدم مياد!!!!!!! سپس آنها را از روي هاردديسك خود حذف نماييد.

2) در دومين قدم مهم، پارتيشن‌‌تان را با دستور Chkdsk
drivaename: /f /r چك نماييد. (drivaename برابر است با C يا D يا ...).

[/FONT][FONT=&quot]3) حتمن پارتيشن‌تان را با برنامه Defrag مرتب نماييد تا كار‌ها سريعتر پيش رود.[/FONT]

[FONT=&quot] 4) به كمك CD Image من در پست 1 همين تاپيك و برنامه Symantec Partition Magic موجود برروي آن از انتهاي پارتيشن Primary خود به اندازه دلخواه يك فضاي خالي ايجاد نماييد.

[/FONT][FONT=&quot] 5) در فضاي خالي يك پارتيشن Primary و يك Logical بزرگ با فايل سيستم NTFS ايجاد نماييد و يك Logical كوچك در انتها و به حجم 100MB با فايل سيستم FAT32 ايجاد نماييد.

[/FONT][FONT=&quot]6) در انتها تغييرات فوق را در برنامه Partition Magic تاييد نماييد تا پارتيشن‌ها ايجاد شود و در انتهاي عمليات از برنامه خارج شده و سيستم را ريستارت نماييد.

[/FONT][FONT=&quot]7) برنامه Bootmagic را در ويندوز نصب نماييد و منوي آن را فعال نماييد.

8) در شروع به كار سيستم، از منوي Bootmagic ، پارتيشن Primary دوم را كه هنوز روي آن هيچ چيزي نصب نشده را انتخاب نماييد. با اينكار با يك پيغام "سيستم عاملي يافت نشد" مواجه مي‌شويد. اما اتفاقي كه رخ داده در واقع پارتيشن Primary اول شما Hidden شده و پارتيشن دوم شما Active شده. (البته با ريست مجدد سيستم و انتخاب پارتيشن اول از منوي Bootmagic حادثه فوق را به شكل معكوس انجام دهيد) حالا مرحله بعدي را انجام دهيد.

9) DVD/CD سيستم عامل مورد نظر را در درايو قرار دهيد و سيستم را ريستارت و از روي آن بوت كرده و شروع به نصب نماييد. در مراحل نصب
[/FONT][FONT=&quot]سيستم عامل [/FONT][FONT=&quot]وقتي به انتخاب پارتيشن مي‌رسيد، چون در قبل به كمك Bootmagic پارتيشن Primary دوم را انتخاب نموده بوديد اين پارتيشن در ليست Active هست و پارتيشن Primary اول شما در جلوي نامش كلمه Hidden نوشته شده. پارتيشن دوم خود را انتخاب نموده و نصب ويندوز را ادامه دهيد.

10) پس از اتمام نصب ويندوز منوي Bootmagic حذف مي‌شود. با ريست شدن سيستم به شكل اتوماتيك به ويندوز جديد خواهيد رفت. از درون آن به پارتيشن 100MB رفته و از درون فولدر Bootmagic فايل آن را كه به نام BMCFG32.EXE هست را اجرا و منوي بوت bootmagic را دوباره فعال نماييد. اگر سيستم عاملي كه نصب نموديد اجازه اجرا شدن به اين فايل را نمي‌دهد، CD Image من را در درايو قرار داده و دوباره سيستم را از روي آن بوت نموده و با انتخاب گزينه Bootmagic، منو‌هاي بوت مجيك را فعال نماييد. (تمامي اين مراحل در eBook موجود در پست اول قرار دارد)

[/FONT][FONT=&quot]11) فايل‌هاي شخصيتان را به پارتيشن Logical منتقل نماييد.

حالت دوم:
. اگر به هر دليلي امكان Backup گيري از داده‌هاي شخصيتان نيست، پس فقط به اندازه يك پارتيشن Primary hز انتهاي پارتيشن‌تان فضا جدا نماييد. همه مراحل همانند مراحل فوق هست ولي به جاي ساخت 3 پارتيشن در مرحله 5 بايد يك پارتيشن Primary ايجاد نماييد. بدي اين كار اين هست كه سيستم عامل موجود در پارتيشن دوم نمي‌تواند به فايلظهاي شخصي شما در پارتيشن اول دسترسي يابد.

توجه توجه: براي انجام هريك از روش‌هاي فوق كه به شكل خلاصه توضيح داده‌شده‌اند و يا هر سوالي كه ممكن است پيش بيايد، كافيست eBook موجود در پست اول را سر فرصت و با دقت مطالعه نماييد. همين!

پيشنهاد جايگزين:
. شما مي‌توانيد به جاي نصب فيزيكالي يك سيستم عامل از برنامه VMWare استفاده نماييد و به كمك آن يك ويندوز مجازي در درون ويندوز كنوني خود نصب و همزمان اجرا نماييد. همانطور كه در تاپيك معرفي ويندوز 7 عرض كردم اين كار اگر 1000 تا حسن داشته باشه اما يك بدي بزرگ دارد! اگر قصد شما تست يك OS براي اولين بار باشد يا تست يك برنامه كه نياز به دسترسي به سخت افزار سيستمتان دارد يا برنامه‌اي كه نحوه و چگونگي اجراي آن به سخت افزار بستگي دارد ((بازي‌ها و ...) ديگه اين برنامه VMWare و اين محيط جواب گوي صحيحي براي تست شما نيست! مثل تست همين Windows 7 و... اما اگر فقط داشتن آن و كنكاش در برنامه‌هاي جديد آن و امكاناتش مد نظر باشد يا تست برنامه‌هاي مختلف برروي آن باشد در اين حد بسيار مناسب خواهد بود. پس از مدتي من هم اين ويندوز را در VMWare خود نصب خوام كرد. پس از تمامي تست‌هاي سخت افزاري و ... البته!

[/FONT]
Quote:
منظورم اینه:)
. آها! الان متوجه شدم! تقصير از من بوده! يكم كلمات را جا‌به‌جا نوشتم! منظورم اين بوده كه براي استفاده از برنامه Partition Magic بايد از نسخه داسي آن استفاده شود و بهتر است از نسخه موجود در CD Bootable من كه در پست اول هست استفاده نماييد. به دو دليل: به غير از اينكه Symantec Partition Magic قابل نصب در Vista و Windows 7 نيست، انجام دستكاري پارتيشن ويندوز از دل ويندوز هم صحيح نمي‌باشد و بهتر است كه از محيط داس و به كمك CD Bootable انجام شود.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/07
209266.gif
26650.gif

Last edited:

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به استاد.

میگم این پارتیشن مخصوص برای بوت مجیک حد اقلش چقدر باید باشه حجمش؟

شما که فرمودید 64 مگابایت... از این کمتر هم راه داره؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed جان
1538.gif

...شما که فرمودید 64 مگابایت... از این کمتر هم راه داره؟
. آقا چونه نزن تا مشتري شيم!!! خود برنامه بعد از نصب 13MB هست، حالا ديگه دست خودته! چون شما هستيد حالا 20MB بزار!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/12
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
به منه خنگ کمک کنید!

سلام استاد igimax خسته نباشی.

من شدیدا درگیر مولتی پرایمری هستم... مراحلی که تا کنون انجام دادم:

ساخت دو تا پارتیشن پرایمری و ساخت یه پارتیشن کوچیک فت 32

نصب ویندوز اکس پی روی پارتیشن اول و نصب ویندوز 7 روی پارتیشن دوم. البته از طریق دیسک بوت شما پارتیشن دوم رو اکتیو کردم و هنوز برنامه بوت مجیک رو نصب نکردم.

خب الان 2 تا سیستم عامل آماده اند.

فکر کنم نوبت به نصب برنامه بوت مجیکه درسته؟

اگه درسته از ویندوز اکس پی نصب کنم دیگه نه؟
بعد از نصب میشه به دلخواه پارتیشن و یا همون ویندوز مورد نظر رو اکتیو کرد و شروع بکار کرد درسته؟

در مورد اون تعویض عکس پشت منوی بوت هم من هر کاری کردم نتونستم درست کنم.(قبلا نصب کرده بودم و کمی ور رفتم) میشه به سوالات کمی دقیق جواب بدید؟

تشکر میکنم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed جان
1538.gif

. اولند، آفرين به همتتان و دومن آفرين به قدمي كه در راه پيشرفت علم برداشتيد! خيلي سريع و با حداقل مشكل اين كار را انجام داديد. نه اينكه كار خيلي مشكلي باشه (الان ديگه شما هم مي‌توانيد بفرماييد كه كار ساده‌اي هست حتا ساده‌تر و ايمن‌تر از Dual Boot) اما خوب هر كسي بر اساس ترس از تغيير و ناشناخته‌ها! معمولن چنين حركتي را انجام نمي‌دهد....پس... آفرين......

خب الان 2 تا سیستم عامل آماده‌اند.

فکر کنم نوبت به نصب برنامه بوت مجیکه درسته؟
و
اگه درسته از ویندوز اکس پی نصب کنم دیگه نه؟
. البته همان لحظه كه XP نصب نموديد هم مي‌شد BootMagic رو نصب كرد، اما الان هم ميشود! فقط در XP نصب نماييد چون در Vista و Windows 7 نصب نمي‌شود. همچنيني اگر در آينده ويندوز 7 خود را به XP يا نسخه پايننتر ويندوز تغيير داديد يادتان نرود كه "فقط يك بار بايد Bootmagic نصب شده باشه و فرقي نداره در كدام ويندوز باشه چون همه فايل‌هايش درون همان پارتيشن FAT32 هستند و توسط همه OS ها قابل دسترسي هستند."

بعد از نصب میشه به دلخواه پارتیشن و یا همون ویندوز مورد نظر رو اکتیو کرد و شروع بکار کرد درسته؟
. بله! البته!! به عكس 10-3 در صفحه 49 توجه نماييد!!!

در مورد اون تعویض عکس پشت منوی بوت هم من هر کاری کردم نتونستم درست کنم.(قبلا نصب کرده بودم و کمی ور رفتم) میشه به سوالات کمی دقیق جواب بدید؟
. اگر توضيح صفحه 46 و مرحله 4 را مشاهده نماييد كاملن روش ساخت را + نام برنامه را توضيح داده‌ام. فقط بهتره با Paint ويندوز XP بسازي چون هم از ويندوز 7 نمي‌تواني Bootmagic را اجرا نمايي و هم ممكنه فرمت Paint آن تغيير كرده باشه.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/13
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8

ممنونم... خجالت نده دیگه...:blush::);) دل دادیم بدست دریا و اتکا به نفس و ...

اگر توضيح صفحه 46 و مرحله 4 را مشاهده نماييد....

این هم درست شد. آخه من زده بودم 640 در 446 که قبول نمیکرد و حتما حتما باید 640 در 480 باشه. گفتم حالا کمتر باشه چند تا پیکسل موردی نداره ...بیشتر نباشه...
اما این خبرا نبود:f34r:

اما خیلی بهتر و اصولیتر و علمیتر از دوئال بوت هست. واقعا ممنونم.

کاش میشد کیفیت عکس زمینه رو بالاتر برد... تعجبم از این برنامه با این همه امکانات ..:eek:

راستی چرا برنامه بوت مجیک فقط یکبار نصب میشه؟

و اینکه با ویروسی شدن سیستم در ویندوز اول(با توجه به اینکه ویروس به پارتیشنهای دیگه که شامل اطلاعات و فایلهای شخصیه سرایت میکنه و همه پارتیشنهارو آلوده میکنه بجز ویندوز دوم که اکتیو نیست.) هنگامی که با ویندوز دوم که هنوز سالمه بوت بشیم ویندوز دوم هم گرفتار ویروس (نشئت گرفته از پارتیشنهای دیگه که شامل اطلاعات و فایلهای شخصیه) میشه.

نتیجه اینکه تمام سیستم و همه ویندوزها و پارتیشنها ویروسی شده اند.

این تصور من درسته؟

بالا