برگزیده های پرشین تولز

آموزش کسب درآمد از بورس مبادلات ارزی و طلا چگونه؟

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
با سلام،
چرا دوستان دیگه پستی نمیدن؟
منم حدود یکساله که دارم کار می کنم. اوایل خوب کار میکردم ولی الان همش دارم ضرر میدم.
تو این بازار فقط بعضی وقت ها حرکات خوب صورت می گیره و بیشتر اوقات اغتشاش و نوسانی هست بطوریکه نمیشه تشخیص داد که در چه جهتی میخواد حرکت کنه!
منم خوشحال میشم از تجربیات عزیزان استفاده کنم.
لطفاً هر کسی تجربیاتی داره به اشتراک بذاره تا بقیه هم استفاده کنن.
من خیلی مصمم هستم که بتونم خوب یادش بگیرم و بتونم ضررهای وحشتناکم رو جبران کنم!

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
با سلام،
چرا دوستان دیگه پستی نمیدن؟
منم حدود یکساله که دارم کار می کنم. اوایل خوب کار میکردم ولی الان همش دارم ضرر میدم.
تو این بازار فقط بعضی وقت ها حرکات خوب صورت می گیره و بیشتر اوقات اغتشاش و نوسانی هست بطوریکه نمیشه تشخیص داد که در چه جهتی میخواد حرکت کنه!
منم خوشحال میشم از تجربیات عزیزان استفاده کنم.
لطفاً هر کسی تجربیاتی داره به اشتراک بذاره تا بقیه هم استفاده کنن.
من خیلی مصمم هستم که بتونم خوب یادش بگیرم و بتونم ضررهای وحشتناکم رو جبران کنم!

دوستان استارتر خیلی آدم خوب و صبوریه فکر کنم اگر علاقمندان براش پیام بذارید که دوباره شروع به آموزش کنه روشونو زمین نندازه

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
درود
من تمام صحبت های شمارو قبول دارم و تائید می کنم
فقط 1 نکته هست که دوست دارم بهش اضافه کنم اونم درصد باخت توی فارکس هست که واقعاً بالای 90 ٪ داخلش ضرر هست و به هیچ وجه هیچ وجه کسی بدون مهارت بالا نره توی این بازار بهتره ٰچون مثل باتلاق میمونه و هرچی دست و پا بزنی نتیجه بدتر میشه .....
من از سال 2006 با این بازار آشنایی دارم و باهاش کار میکنم . توی این مدت هم سود داشتم هم ضرر
بارها و بارها روش های مختلف تست کردم . روشی بوده که نزدیک 1 سال باهاش سود مداوم گرفتم ولی بعد مدتی از کار افتاد و به جز ضرر چیزی نداشت .
با افراد زیادی آشنا شدم توی این کار . تو انجمن های ایرانی و از طرق مختلف . ولی هیچوقت هیچکس ندیدم که با سند و مدرک سود سرشاری که توفکرمونه بدست آورده باشه و نشون بده
خیلیا حرفشو زدن ولی پای عمل که رسید نتایج اونام بهتر نبود
برای همینه که دوست دارم کسی اگر دنبال چگونگی این بازاره و می خواد یه کاری راه بندازه خیلی بیشتر تحقیق کنه و خیلی محتاط باشه
متاسفانه تو شرایط بد این روزا هرکسی دوست داره بره برای درآمد بیشتر و سود از سرمایه ای که داره ولی توی این بازار احتمال اینکه سرمایه ای که داری از بین بره خیلی بیشتر از سودی هست که میخوای بدست بیاری
بنابر این بهتره با بدبینی به این بازار نگاه کرد
به امید موفقیت

سلام
بله درست می گید اکثرا ضرر می دن ولی علت چیست؟ کمبود دانش؟روانشناسی؟مدیریت سرمایه ؟ کدوم ...
هر کسی به دنبال این باشه که به راحتی از این بازار پول دربیاره به سرنوشت شما دچار خواهد شد . من احتمال 80 درصد می گم شما توی تایم فریم کمتر از 30 کار می کنید . این همون اشتباهیه که اکثر معامله گرا برای اینکه سریع به پول برسن انتخاب می کنند . شاید در ظاهر تفاوتی بین تایم ها نباشه ولی کار کردن توی تایم های پایین باید مخلوط انسان باشی و ماشین !! اعصاب بسیار قوی و آهنی میخواد . توی تایم های پایین باید بتونی به خودت مسلط باشی و تعداد معاملاتت زیاد نباشه چون بالاخره اسیر احساسات می شوید .
خود آقای بیل ویلیامز که معروف ترین فرد تو دنیای بورس هستش بهترین عملکردش این بوده که در یک سال تونسته سرمایه ش رو دو برابر کنه . ولی توی ایران همه دنبال این هستند که یک ماهه پولشون رو چند برابر کنند خب این محاله اگر هم روشی بدست آورد که به همچین درآمدی رسید این روش درآمدزایی عاقبتش شکسته و نمی تونه به طور مداوم همچین سودی رو کسب کنه ، و همین که چند بار پوزیشنش رفت تو ضرر به فکر انتقام از بازار می افته و احساساتش باعث می شه که همه پولش رو از دست بده

بزارید یه خاطره براتون تعریف کنم . برای اولین باری که حساب ریل باز کردم . یک حساب 100 دلاری بود خیلی با احتیاط و منطقی پوزیشن می گرفتم حسابم رو توی سه ماه 20 درصد رشد دادم بعد یه روز بازار بدجور نوسان کرد و نزدیک به 50 پیپ پوزیشنم رفت تو ضرر دلم نیومد که 5 دلار ضرر بدم استاپ رو آوردم پایین تر قیمت باز اومد پایین بالاخره استاپ رو اینقدر دستکاری کردم تا اینکه ضررم شد 20 دلار یعنی سود سه ماه کارکرد و زحماتی که کشیده بودم . واقعا نمی دونستم چیکار کنم اشکم دراومده بود با عصبانیت گفتم به جهنم پوزیشنم رو بستم . چند ساعت بعد رفتم سراغ بازار دیدم بازار دوباره برگشته سر جای اول . خودم رو لعن و نفرین می کردم که کاش پوزیشنم رو نمی بستم با عصبانیت برای جبران ضرر با سه برابر حد معمول دوباره پوزیشن باز کردم که خودتون حدس می زنید چه اتفاقی افتاد باز رفت توی ضرر ولی این دفعه وحشتناک تر . بعدش به حساب خودم کمین گرفتم و با تمام مارجین باقیمانده یک پوزیشن دیگه باز کردم اولش شانسی رفت توی سود ولی امان از طمع گفتم حالا که منو این قدر ترسوند یه کم بیشتر ازش سود بگیرم ولی بازار دوباره کله کرد و در کمتر از 24 ساعت منو کال مارجین کرد . بعد از اون تا یکسال حساب باز نکردم فقط دمو کار می کردم از نظر دانش مشکلی نداشتم فقط باید از لحاظ روحی و روانی خودم رو می ساختم .بعدها به این نتیجه رسیدم که برای غلبه بر احساسات و فشارهای روانی بهترین تایم فریم 4 ساعته به بالااست . به زور هفته ای یک پوزیشن خوب شاید بگیری بعدش هم حد ضررت رو می زاری و می ری پی کار خودت چون تا زمانی که بخواد به مقصد برسه حداقل یکی دو هفته طول میکشه . اگر هم حد ضررت رو زد اگه خواستی از بازار انتقام بگیری حداقل یکی دو روز طول می کشه که موقعیت جدید به وجود بیاد که تا اون موقع سرد می شی و منطقی تر فکر می کنی

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
خوشحالم که باز به تاپیک برگشتین.
ممنون از توضیحاتتون.
واقعاً حرف دل خیلی ها رو زدین.
منم تا مدت زیادی تو تایم فریم 5 دقیقه ای کار میکردم.
اوایل خوب بود ولی بعدش به جایی رسید که چنان فشار و استرسی بهم وارد میشد که وقتی از پشت کامپیوتر بلند میشدم، سردرد داشتم!
الان به این نتیجه رسیدم که اسکالپ بزرگترین اشتباهه و اول به تایم فریم 4 ساعتی نگاه میکنم و پوزیشنم رو تو یکساعتی یا 30 دقیقه ای باز می کنم و خیلی موفق تر از قبل هستم.

ولی مشکل اینجاست که بعضی از روزها بازار خیلی نوسانی هست و معلوم نیست که در چه جهتی می خواد حرکت کنه.
تو این روزها خیلی ضرر میدم و بعدش یه روز می بینی چنان حرکت قوی و خوبی صورت میگیره که آرزو میکنم همه موجودیم رو داشتم تا بتونم اون روز بالاترین لات رو بزنم.
در واقع بهترین حرکت ها، موقع تغییر روند 4 ساعتی هست که بازار یه تکون حسابی می خوره ولی اگه بشه شروع اون رو از توی تایم فریم یکساعتی شکار کرد، خیلی شیرین تره.

دوست دارم بدونم برای کسی که با تایم فریم یکساعتی یا چهارساعتی کار میکنه چه مقدار استاپ لاس منطقی هست؟
چون بعضی وقت ها نقطه شروع تغییر روند چهارساعتی هم نوسانات زیادی پیدا می کنه. بطوریکه بعد از اینکه پوزیشنی که باز کردیم تو سود خوبی میره، بازم برمیگرده و از نقطه ورود هم کمتر میشه. اونجوری که از تغییر روند ناامید میشی و بعضی وقت ها مجبور میشی وقتی به نزدیک نقطه ورود رسیدی، پوزیشنت رو با سود کمی ببندی تا توی ضرر نری.
بعدش می بینی باز برمیگرده و به روند اصلی ادامه میده. این جور حرکت ها خیلی حالگیریه و اعصاب آدمو بهم میریزه.

یه سوال هم داشتم اینکه وقتی پوزیشن شما توی سود رفت، استاپ مثبت براش میذارین یا نه و اگه میذارین چقدر؟
چون من چندین بار با تغییر روند، ضرر دادم؛ حالا دیگه وقتی پوزیشنم میره تو سود، سعی می کنم با حدود 15 ییپ اختلاف به نرخ بازار، استاپ مثبت بهش بدم ولی گاهی اوقات همین استاپ مثبت نتیجه خوبی برام نداشته و پشیمونم کرده!

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
خوشحالم که باز به تاپیک برگشتین.
ممنون از توضیحاتتون.
واقعاً حرف دل خیلی ها رو زدین.
منم تا مدت زیادی تو تایم فریم 5 دقیقه ای کار میکردم.
اوایل خوب بود ولی بعدش به جایی رسید که چنان فشار و استرسی بهم وارد میشد که وقتی از پشت کامپیوتر بلند میشدم، سردرد داشتم!
الان به این نتیجه رسیدم که اسکالپ بزرگترین اشتباهه و اول به تایم فریم 4 ساعتی نگاه میکنم و پوزیشنم رو تو یکساعتی یا 30 دقیقه ای باز می کنم و خیلی موفق تر از قبل هستم.

ولی مشکل اینجاست که بعضی از روزها بازار خیلی نوسانی هست و معلوم نیست که در چه جهتی می خواد حرکت کنه.
تو این روزها خیلی ضرر میدم و بعدش یه روز می بینی چنان حرکت قوی و خوبی صورت میگیره که آرزو میکنم همه موجودیم رو داشتم تا بتونم اون روز بالاترین لات رو بزنم.
در واقع بهترین حرکت ها، موقع تغییر روند 4 ساعتی هست که بازار یه تکون حسابی می خوره ولی اگه بشه شروع اون رو از توی تایم فریم یکساعتی شکار کرد، خیلی شیرین تره.

دوست دارم بدونم برای کسی که با تایم فریم یکساعتی یا چهارساعتی کار میکنه چه مقدار استاپ لاس منطقی هست؟
چون بعضی وقت ها نقطه شروع تغییر روند چهارساعتی هم نوسانات زیادی پیدا می کنه. بطوریکه بعد از اینکه پوزیشنی که باز کردیم تو سود خوبی میره، بازم برمیگرده و از نقطه ورود هم کمتر میشه. اونجوری که از تغییر روند ناامید میشی و بعضی وقت ها مجبور میشی وقتی به نزدیک نقطه ورود رسیدی، پوزیشنت رو با سود کمی ببندی تا توی ضرر نری.
بعدش می بینی باز برمیگرده و به روند اصلی ادامه میده. این جور حرکت ها خیلی حالگیریه و اعصاب آدمو بهم میریزه.

یه سوال هم داشتم اینکه وقتی پوزیشن شما توی سود رفت، استاپ مثبت براش میذارین یا نه و اگه میذارین چقدر؟
چون من چندین بار با تغییر روند، ضرر دادم؛ حالا دیگه وقتی پوزیشنم میره تو سود، سعی می کنم با حدود 15 ییپ اختلاف به نرخ بازار، استاپ مثبت بهش بدم ولی گاهی اوقات همین استاپ مثبت نتیجه خوبی برام نداشته و پشیمونم کرده!

حدضرر یا استاپ لاس بستگی به نوع ارز و نوع سیستم معاملاتی شما داره ؟ یک ارز مثل یورو دلار استاپ کمتری می خواد ولی پونددلار استاپ بیشتر
نوع سیستم معاملاتی هم خیلی مهمه مثلا سیستم هایی که در جهت روند پوزیشن می گیرند استاپ بیشتری لازم داره تادیگر سیستم هایی که نقطه برگشت روند رو تشخیص می دند .
شما بفرمائید از چه سیستمی استفاده می کنید از چه اندیکاتور یا ابزارهایی استفاده می کنید تا به شما یک حدضرری پیشنهاد بدم . بعد از بررسی پیشنهادم و تست در حساب دمو و در صورت لزوم اصلاح کردن می تونی اونو در ریل بکار ببری .
هر وقت پوزیشنت توی سود بود می تونی استاپت رو بیاری نقطه ورود و منتظر بمونی به حد سودت برسه ولی به هر حال باز هم بستگی به نوع پوزیشن گیری شما داره به طور کلی نمی تونم اینو به کسی توصیه کنم

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
من تا الان خودمو روی یورو به دلار متمرکز کرده بودم.
اما این چند روزه سراغ طلا به دلار رفتم، خیلی نتیجه خوبی گرفتم. حرکتش خیلی بیشتر از یورو به دلار هست.
من سعی می کنم همیشه در جهت روند پوزیشن هامو باز کنم ولی اگه کندل های خیلی بزرگ تو یکساعتی یا چهارساعتی ببینم، در جهت خلاف روند پوزیشن می زنم.
مشکل اینجاست که همیشه نمیشه لحظات تغییر روند رو شکار کرد مگه اینکه فول تایم آدم پشت اینترنت باشه که برای کمتر کسی امکان پذیر هست.
لحظات تغییر روند هم همیشه یه زمان های مشخصی نیست.

اگه وسط روند پوزیشن باز کنیم، چقدر استاپ باید بهش بدیم؟

از سیستم XFX استفاده می کنم همراه با اندیکاتور RSI. یه زمان هایی فقط از همین اندیکاتور استفاده می کردم و بالای خط 70 درصد پوزیشن سل و زیر خط 30 درصدش پوزیشن بای میزدم و سودهای خوبی هم می گرفتم. البته چون تو تایم فریم 5 دقیقه ای روش کار میکردم خیلی استرسش زیاد بود.

بنظرتون کدوم جفت ارز حرکت بهتر و پایدارتری داره؟
بهترین ساعات ترید چه زمان هایی هستن؟
آیا از صبح که کامپیوترمونو روشن کردیم بریم تو بازار و دنبال موقعیت باشیم یا بذاریم نزدیک ظهر که بانک های اروپا باز میشن؟
چون بعضی وقت ها دیدم لحظات تغییر روند از ساعت 9 و 10 صبح یعنی قبل از ساعت باز شدن بانک ها بوده!

Last edited:

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
من تا الان خودمو روی یورو به دلار متمرکز کرده بودم.
اما این چند روزه سراغ طلا به دلار رفتم، خیلی نتیجه خوبی گرفتم. حرکتش خیلی بیشتر از یورو به دلار هست.
من سعی می کنم همیشه در جهت روند پوزیشن هامو باز کنم ولی اگه کندل های خیلی بزرگ تو یکساعتی یا چهارساعتی ببینم، در جهت خلاف روند پوزیشن می زنم.
مشکل اینجاست که همیشه نمیشه لحظات تغییر روند رو شکار کرد مگه اینکه فول تایم آدم پشت اینترنت باشه که برای کمتر کسی امکان پذیر هست.
لحظات تغییر روند هم همیشه یه زمان های مشخصی نیست.

اگه وسط روند پوزیشن باز کنیم، چقدر استاپ باید بهش بدیم؟

از سیستم XFX استفاده می کنم همراه با اندیکاتور RSI. یه زمان هایی فقط از همین اندیکاتور استفاده می کردم و بالای خط 70 درصد پوزیشن سل و زیر خط 30 درصدش پوزیشن بای میزدم و سودهای خوبی هم می گرفتم. البته چون تو تایم فریم 5 دقیقه ای روش کار میکردم خیلی استرسش زیاد بود.

بنظرتون کدوم جفت ارز حرکت بهتر و پایدارتری داره؟
بهترین ساعات ترید چه زمان هایی هستن؟
آیا از صبح که کامپیوترمونو روشن کردیم بریم تو بازار و دنبال موقعیت باشیم یا بذاریم نزدیک ظهر که بانک های اروپا باز میشن؟
چون بعضی وقت ها دیدم لحظات تغییر روند از ساعت 9 و 10 صبح یعنی قبل از ساعت باز شدن بانک ها بوده!

بهترین جفت ارز از نظر من EURUSD هست ارز خوبی انتخاب کردید. البته خودم فقط طلا کار می کنم چون معاملات سکه هم انجام می دم کل تمرکزم روی این فلز هستش .
و بهترین ساعت ترید برای یورو دلار همزمان با باز شدن بازار اروپاست تا ساعتی قبل از بسته شدن بازار نیویورک است .
درمورد روش تریدتون هم چیزی نفهمیدم چون خیلی وقته دیگه دنبال سیستم نیستم و سیستمی که گفتید اصلا یادم نمیاد که جایی خونده باشم. اگه زحمتی نیست تمپلیت و اندیکاتور مربوطه رو هم اینجا قرار بدید .

بالا