برگزیده های پرشین تولز

برای خریدن اینها باید چقدر هزینه کنم؟

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اگه به سایت پاور گرین برید متوجه میشید که گویا پاور GP750A-ZS منتاژ شده پاور OCZ-ZS 750W هست و از قطعات آن استفاده شده که در لیست شرکتهای دارنده این گواهی ها در لینک زیر هست.
http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx
http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP750A-ZS
با عرض پوزش اگر می خواین راجع به این مساله با هم بحث و تبادل نظر کنیم ابتدا لینکی که تمام این مباحث داخلش بوده و همه چیز توش روشن شده رو کامل بخونید تا بحث تکراری پیش نیاد.
لینک اولتون که همون لیست پاروهایی بود که استاندارد 80plus رو اخذ کردن که گرین داخلش نبود.
در خصوص اینکه شرکت سیاره سبز واسه خودش یه سایت زده و مثل عنوان 80plus رو که تقلبی روی بدنش زده , همه چیز توی سایتش می نویسه و اصلا سندیت نداره.
بنده هیچ جای سایت ocz اسمی از این پاور ندیدم! البته Green بصورت OEM است از برند High Power , نه OCZ که شما فرمودید اینم لینکش:
http://www.highpower-tech.com/Global/buy.php
که اون استاندارد رو اگر توی ایران درست مونتاژ میشد داشت. این یعنی برخی قطعات از برند High Power که برند مطرحی هستش تامین میشه اما برخی قطعاتش هم از داخل تامین میشه و ضمنا به هیچ عنوان از طرف کمپانی مربوطه نظارتی روی خط تولیدش نیست و اصطلاحا تحت لیسانس تولید نمیشه. اما همین که توی ایران مونتاژ میشه بسیار کیفیتش رو افت داده. بنده توی ادارمون حدود 50 تاشو دارم خرابی در حد تیم ملی. هی می برم گارانتی و هی میارم دوباره یکماه بعد این پروسه تکرار میشه.
در هر صورت توی کشوری که همچ نظارتی وجود نداره اینکه سیاره سبز توی سایتش چی می نویسه مهم نیست. مهم اینه که سایت خارحی چقدر اون رو به رسمیت بشناسه.
در هر صورت هنوز Green حتی با Highpower از نظر کیفیت تفاوت فاحشی داره و به قیمت برندهایی مثل Cooler Master و Enermax و Corsair و حتی Gigabyte و Hunt Key دوحتی گرونتر از اینها داره عرضه میشه که واقعا مسخرست.
حالا جالبه بدونید که به تمام ادارات دولتی بخشنامه شده که باید برند ایرانی خریداری بشه و ما رو هم مجبور کردن از این پاور به ظاهر ایرانی خرید کنیم. دو سال پیش خریدیم و اینقدر خرابی داشتیم که خود مدیرکل مون پس از جلسات و توجیهات متعدد و دیدن آمار خرابی , جلوی ادارات مرکزیمون ایستاد و مجوز خرید Corsair 550watt رو گرفتیم.
پس بازم پیشنهاد می کنم اگر مایل بودید تاپیکی که هرض کردم رو کامل بخونید.

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
ببینید شرکتهای خارجی اون مدلی رو که دیگه تولید نمی کنند معمولا حق منتاژ و حتی ساختش رو به شرکتهای دیگه میدن
و در سایت خودشون دیگه اسمی از اون مدل زده نمی شه حتی سایت گرین اسم و مشخصات پاور های قدیمی از رده خارج
خودش رو دیگه در سایت نمی زنه ضمنا قطعات ساخت چین رو که میدونین اکثرا درجه 3 داره وارد کشور میشه و کیفیتش و
حتی استانداردش تضمین شده نیست ، ضمنا قیمت این مدل پاور گرین هم حدود 300 تومان نه 700 ، 800 هست که مناسبه
من پیشنهاد میکنم برای کامپیوتر حتما یک استبلایزر هم گرفته بشه تا کاملا ایمنی بالا بره که البته اینطوری کمی گرونتر در میاد ،
من خودم با پاور گرین هیچ مشکلی نداشتم ، ضمنا اکثر جاها مشکل چاه ارت و تولید جریان برق سطحی هم دارند که اینها رو هم
باید در نظر داشت.

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ببینید شرکتهای خارجی اون مدلی رو که دیگه تولید نمی کنند معمولا حق منتاژ و حتی ساختش رو به شرکتهای دیگه میدن
و در سایت خودشون دیگه اسمی از اون مدل زده نمی شه حتی سایت گرین اسم و مشخصات پاور های قدیمی از رده خارج
خودش رو دیگه در سایت نمی زنه ضمنا قطعات ساخت چین رو که میدونین اکثرا درجه 3 داره وارد کشور میشه و کیفیتش و
حتی استانداردش تضمین شده نیست ، ضمنا قیمت این مدل پاور گرین هم حدود 300 تومان نه 700 ، 800 هست که مناسبه
من پیشنهاد میکنم برای کامپیوتر حتما یک استبلایزر هم گرفته بشه تا کاملا ایمنی بالا بره که البته اینطوری کمی گرونتر در میاد ،
من خودم با پاور گرین هیچ مشکلی نداشتم ، ضمنا اکثر جاها مشکل چاه ارت و تولید جریان برق سطحی هم دارند که اینها رو هم
باید در نظر داشت.
پس شما هم موافقید که با قطعات درجه n چینی تولید میشن. البته بنده حدود 20 سال پیش هم از گرین استفاده می کردم که اون موقع تحت نظر شرکت آینده سیما وارد میشد و کلا چینی بود و توی چین تولید میشد که به مراتب کیفیتش از الان بهتر بود و قیمتش هم با پاورهای آشغال بسیار نزدیک بود و حریدش رو بسیار مقورن بصرفه می کرد و الان هم که خرید و فروش میشه مدیون اون موقعه هاست که با قیمت خوب و کیفیتی بهتر از الان توزیع میشد(البته برند بسیار کم وارد ایران میشد و مثل الان توی بازار برند فراوان نبود(گرچه هنوزم خیلی از برندها اصلا توی بازرا نیستش)) و به خوش نامی مشهور بود.
در مدل 700 وات قیمتش مناسبه و با این قیمت بنده برند سراغ ندارم(با اینکه شخصا بنا به تجربه با خریدش موافق نیستم وبه نظرم کارآیی Corsair 650watt و کیفیتش بالاتره) . اما پایینتر از اون قیمتش از برند هم بالاتر میزنه.
الان مانیتورهای سامسونگ تولیدی سام سرویس و مادایران هم نسبت به اصل کره ایش بسیار کیفیت پایین تری دارند و گاها بنده توی سامسونگش نو باز کردم و پیچ داخل مانیتور تق تق می کرد(کنترل کیفیت در حد بوق)
ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردید.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من پاور گرین 750ZS رو باز کردم . دقیقا تمام قطعاتش مشابه مدل OCZ بود . گرین تونسته امتیاز تولید این سری رو از OCZ تهیه کند .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
من پاور گرین 750ZS رو باز کردم . دقیقا تمام قطعاتش مشابه مدل OCZ بود . گرین تونسته امتیاز تولید این سری رو از OCZ تهیه کند .
لطفا منبع این خبر در سایت OCZ رو بفرمائید؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
منبع خبر سایت ocz وجود ندارد چون Ocz به توشیبا واگذار شده و دیگه تولید پاور نداره . شما هم اگر شک داری و حرف من رو قبول نداری یک پاور 750zs گرین تهیه کنید و با بررسی این سایت که در پائین لینک دادم . مقایسه کن . اون دفعه هم سر تاپیک چرا گرین نخریم هم بطور کامل براتون ثابت کردم . لزومی نمیبینم هر دفعه وقت بگذارم برای اثبات حرفم . اوندفعه من ثابت کردم . حالا شما ثابت کن حرف من غلط هست .
هم ocz zs و هم گرین zs تولید شرکت highpower هست که قبلا لینکشو دادم .
Iran ( Strategic Alliance Partner)
Tehran
20101028175258.gif

Green Planet Co. Ltd.
No.215, Somayeh St., Gharani Ave., Tehran – Iran
TEL:+98 21 88911378 FAX:+98 21 88808171
www.green-case.com
دقیقا تو قسمت مشخصات تولید کننده این سری هم تو سایت گرین این مورد ذکر شده
http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP650A-ZS
http://www.hardwaresecrets.com/ocz-zs-series-650-w-power-supply-review
/

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
منبع خبر سایت ocz وجود ندارد چون Ocz به توشیبا واگذار شده و دیگه تولید پاور نداره . شما هم اگر شک داری و حرف من رو قبول نداری یک پاور 750zs گرین تهیه کنید و با بررسی این سایت که در پائین لینک دادم . مقایسه کن . اون دفعه هم سر تاپیک چرا گرین نخریم هم بطور کامل براتون ثابت کردم . لزومی نمیبینم هر دفعه وقت بگذارم برای اثبات حرفم . اوندفعه من ثابت کردم . حالا شما ثابت کن حرف من غلط هست .
هم ocz zs و هم گرین zs تولید شرکت highpower هست که قبلا لینکشو دادم .
Iran ( Strategic Alliance Partner)
Tehran
20101028175258.gif

Green Planet Co. Ltd.
No.215, Somayeh St., Gharani Ave., Tehran – Iran
TEL:+98 21 88911378 FAX:+98 21 88808171
www.green-case.com
دقیقا تو قسمت مشخصات تولید کننده این سری هم تو سایت گرین این مورد ذکر شده
http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP650A-ZS
http://www.hardwaresecrets.com/ocz-zs-series-650-w-power-supply-review
/
از بین لینکهایی که فرستادید فقط همون یکی که قبلا هم داشتیمش که مشخص می کنه Green به عنوان OEM از برند High power هستش یه کم می تونه گواه بر کیفیتیش باشه , اما فراموش نکنیم که برخی قطعاتش تولید داخله و از همه مهمتر توی ایران(سلفچگان قم) با کیفیتی بسیار بدتر از گذشته تولید میشه و توی دو سال گذشته اینقدر خرابی داشتم در سطح اداره که رقبت نمی کنم دیگه سراغ این مارک برم. یه پام تو گارانتی بوده یه پام تو اداره. از همه مهمتر قیمتشه که بارها خدمتتون عرض کردم اما نمی دونم چرا شما مساله به این مهمی رو در نظر نمی گیرید و ملت رو تشویق می کنید با پولی که می تونن برندی های مطرح دنیا مثل Corsair , Cooler Maseter , Hunt Key , Gigabyte و حتی در مواردی Enermaxو Antec تهیه کنند برن و مارک من در آوردی Green رو بخرن که فقط توی ایران بازار داره.
پژو 206 اصلش فرانسوی هستش و از نظر ظاهر توی ایران مثل مدل فرانسه تولید میشه , اما مونتاژش و قطعاتش که بیشتر از چین کیفیت پایین میاد باعث میشه تفاوت کیفیت زمین تا آسمون بشه.حالا این که اصلا اسم Highpower یا OCZ رو یدک نمی کشه. تازه بازم لیبل 206 داره , نه اینکه ....
مثل ون های مسافرکش سبزرنگ که چین تولید می کنه , اینجا میگن موتورش میتسوبیشی هستش تا ملت بخرن , هنوز 2 سال کار نکرده میفته رو استهلاک.
ملت برند Green 600watt قیمت حدود 245000 تومان بخرن ولی Corsair 550watt نخرن 180000 تومان. یا Corsair 650watt نخرن 240000 تومان! Gigabyte 580watt نخرن 142000 تومان. Cooler Master 550watt نخرن 157000 تومان. هر دو مورد آخر هم با گارانتی آواژنگ که دیگه خودت می دونی سطح خدمات و گارانتیش در چه حدیه.
بگذریم امید جان. خودت بهتر می دونی چی میگم عزیز. دفاع از این تولید داخل با این کیفیت و قیمت واقعا از شما بعیده.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
رضا جان قصدم دفاع از گرین نیست . در اکثر مواقع هم میدونی پیشنهادم انرمکس یا کولر مستر هست . ولی یک نظری که دارم این هست . وقتی شرکتی مثل highpower گرین رو به عنوان ( Strategic Alliance Partner) انتخاب میکنه. یعنی از تمام پتانسیل گرین خبردار هست . گرین یا هر شرکتی که در ایران تولید یا مونتاژ میکنه باید حمایت باشه به هر حال اشتغال زایی میکند و کمک میکنه به اقتصاد ایران . همین که مثل خیلی از واحد تولیدی اقدام به ساخت اجناس بی کیفیت نمیکنه به نظر من راه رو درست انتخاب کرده . همین درج اسم گرین به عنوان همکار استراتژیک حرکت مثبتی هست . من با رد کردن کامل محصولات این شرکت مخالفم .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
رضا جان قصدم دفاع از گرین نیست . در اکثر مواقع هم میدونی پیشنهادم انرمکس یا کولر مستر هست . ولی یک نظری که دارم این هست . وقتی شرکتی مثل highpower گرین رو به عنوان ( Strategic Alliance Partner) انتخاب میکنه. یعنی از تمام پتانسیل گرین خبردار هست . گرین یا هر شرکتی که در ایران تولید یا مونتاژ میکنه باید حمایت باشه به هر حال اشتغال زایی میکند و کمک میکنه به اقتصاد ایران . همین که مثل خیلی از واحد تولیدی اقدام به ساخت اجناس بی کیفیت نمیکنه به نظر من راه رو درست انتخاب کرده . همین درج اسم گرین به عنوان همکار استراتژیک حرکت مثبتی هست . من با رد کردن کامل محصولات این شرکت مخالفم .
امیدوارم که بتونه کیفیت و قیمت پاورهاش رو مثل قبل کنه.ممنون از نظرت عزیز. بریم سراغ مشاوره ها که تعدادشون زیاده. :);)

بالا