برگزیده های پرشین تولز

بررسي وضعيت Wimax مبين نت

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
یه سوال فنی راجع به وایکمس مبین نت.
من دیشب گرفتم. یکی از همین طرح های جالبشون رو گرفتم که 512 یکساله با مودم مثلا رایگان 200 تومن!
آخه جالبیش اینه که هر طوری حساب کنی، داری پول مودم رو میدی و فقط یکساله تو پاچه ت رفته.

ترافیکش 20 گیگه. یه سوالی برام پیش اومده، اونم اینکه الان فرض کن ترافیک من تموم شد.1 سال هم هنوز نشده. میگن هر گیگ ترافیک اضافه 5 تومن!
میشه سرویس رو قبل از اینکه 1 سال تموم شه، عوض کرد؟! مثلا یهو 128 کنم؟ آخه هر گیگ ترافیکش خیلی گرونه! یا اینکه کلاه سرم رفته و نباید همچین طرحی میگرفتم؟
ایرانسل که نمیذاره اینکارو بکنی
مطمئن باش اینا زرنگ تر از این حرفان

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
ممنون البته اون موقعی که داشتم میگرفتم پرسیدم و به این شرط گرفتم!
حالا باید دید چی میشه...

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
خوب الان یه بررسی کردم! هر گیگ ترافیک میشه 5 تومن و سرویس 1 ماه 512 هم 20 تومنه. پس عملا ترافیک چندان گرون تر از سرویس نیست (مثل مثلا شاتل و اینا) پس کلا براشون فرقی نمیکنه مشتری چکار کنه...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
یه سوال فنی راجع به وایکمس مبین نت.
من دیشب گرفتم. یکی از همین طرح های جالبشون رو گرفتم که 512 یکساله با مودم مثلا رایگان 200 تومن!
آخه جالبیش اینه که هر طوری حساب کنی، داری پول مودم رو میدی و فقط یکساله تو پاچه ت رفته.

ترافیکش 20 گیگه. یه سوالی برام پیش اومده، اونم اینکه الان فرض کن ترافیک من تموم شد.1 سال هم هنوز نشده. میگن هر گیگ ترافیک اضافه 5 تومن!
میشه سرویس رو قبل از اینکه 1 سال تموم شه، عوض کرد؟! مثلا یهو 128 کنم؟ آخه هر گیگ ترافیکش خیلی گرونه! یا اینکه کلاه سرم رفته و نباید همچین طرحی میگرفتم؟

من دقیقا نپرسیدم که می ذارن این کار رو بکنیم یا نه، ولی منطقا نباید مشکلی داشته باشند.

ضمن این که سرعت 512 هم سرعت خوبیه، و 20 گیگ ترافیک هم با استفاده معمولی (اگر زیاد دانلود نکنی) کم نمیاد.

دانلود هات رو بذار برای ساعات رایگان و استفاده معمولی هم اگر فوقش تموم شد و بهت سرویس دیگه ای ندادند، 10 گیگ دیگه می خری میشه 50 تومن.

sam.cj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
دوستان وضعیت انتن دهی wimax مبین چطوره؟
قطعی نداره؟

از لحاظ قیمت ماهانه و حجم گیگ قیمتش نسنت به بقیه مثله wimax داتک مناسب هست ولی اصل مطلب پول مودم هست که زوره و اگه نخوای دیگه مشترکشون باشی مودم رفته تو پاچت!!!
کسی اگه مودمش و به هر دلیلی دیگه نیاز نداره خبر بده:cool:

با سپاس

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
من دقیقا نپرسیدم که می ذارن این کار رو بکنیم یا نه، ولی منطقا نباید مشکلی داشته باشند.

ضمن این که سرعت 512 هم سرعت خوبیه، و 20 گیگ ترافیک هم با استفاده معمولی (اگر زیاد دانلود نکنی) کم نمیاد.

دانلود هات رو بذار برای ساعات رایگان و استفاده معمولی هم اگر فوقش تموم شد و بهت سرویس دیگه ای ندادند، 10 گیگ دیگه می خری میشه 50 تومن.

میتونی بگی سرعت دانلودش تو شبانه روز چقدره ؟ تو ساعات غیر رایگان و رایگان

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
میتونی بگی سرعت دانلودش تو شبانه روز چقدره ؟ تو ساعات غیر رایگان و رایگان

mahni1390 دقیقا درست گفتند، سرعتش مثلا برای سرویس 512، معادل 60 کیلوبایت در ثانیه هستش که اگر کل یک 24 ساعت وصل باشه به طور اسمی 5 گیگ و 200 مگ باید بگیره.

ساعات غیررایگان سرعت همیشه برای من دقیقا همین قدره، ولی ساعات رایگان اکثرا یه کم افت سرعت هستش، ولی برای خود من بیشتر روزهای جمعه بوده و شب ها بین ساعت 2 تا 8 صبح سرعت عالی و کامل بوده.

آنتن دهی اش هم مشکلی نداره، فقط باید پوشش منطقه رو چک کنید و مودم درست رو دریافت کنید. قطعی هم خیلی کم داره.

Alive

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام.
دوستان من یه مدت وایمکس ایرانسل داشتم الان سرویسمون تموم شده و تصمیم دارم که از ایرانسل به مبین نت مهاجرت کنم. مبین نت 6 ماهه 512 رو با 15 گیگ میده 70 تومن در حالیکه ایرانسل 256 رو با 18 گیگ میده 70 تومن و نکته مهم اینه که مبین نت شبا ترافیکش رایگانه :دی. مشکل من اینه که دیگه نمی خوام دوباره پول مودم بدم و این مودمم بی مصرف بمونه. می خواستم بدونم تا حالا کسی تونسته با مودم ایرانسل (وای فای) از وایمکس مبین نت استفاده کنه؟ یه نفر رو دیدم تو فروم پی سی ورلد نوشته بود تونسته با مودم usb این کار رو بکنه ولی نمیدونم با مودم وای فای هم میشه یا نه؟ یه سوال دیگه، اینکه ایرانسل میگه بعد 90 روز مودم بلااستفاده میشه و از سیستم خارج میشه چجوریه؟ اگر در حال استفاده از مبین نت باشم به نظرتون میتونه مشکلی ایجاد کنه؟

در ضمن اگه این کار نشد حاضرم مودمم رو هم اگه امکانش باشه بفروشمش، به اسم شخص حقوقی هم ثبت شده (یعنی می تونید بدون دردسر هر سرعتی خواستید بگیرید.) اگر خواستید بهم پ.خ بدید.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
با سلام.
دوستان من یه مدت وایمکس ایرانسل داشتم الان سرویسمون تموم شده و تصمیم دارم که از ایرانسل به مبین نت مهاجرت کنم. مبین نت 6 ماهه 512 رو با 15 گیگ میده 70 تومن در حالیکه ایرانسل 256 رو با 18 گیگ میده 70 تومن و نکته مهم اینه که مبین نت شبا ترافیکش رایگانه :دی. مشکل من اینه که دیگه نمی خوام دوباره پول مودم بدم و این مودمم بی مصرف بمونه. می خواستم بدونم تا حالا کسی تونسته با مودم ایرانسل (وای فای) از وایمکس مبین نت استفاده کنه؟ یه نفر رو دیدم تو فروم پی سی ورلد نوشته بود تونسته با مودم usb این کار رو بکنه ولی نمیدونم با مودم وای فای هم میشه یا نه؟ یه سوال دیگه، اینکه ایرانسل میگه بعد 90 روز مودم بلااستفاده میشه و از سیستم خارج میشه چجوریه؟ اگر در حال استفاده از مبین نت باشم به نظرتون میتونه مشکلی ایجاد کنه؟

در ضمن اگه این کار نشد حاضرم مودمم رو هم اگه امکانش باشه بفروشمش، به اسم شخص حقوقی هم ثبت شده (یعنی می تونید بدون دردسر هر سرعتی خواستید بگیرید.) اگر خواستید بهم پ.خ بدید.

تنها چیزی که من می دونم اینه که مبین نت میگه همچین چیزی مقدور نیست و باید مودم جدید خود این شرکت رو بگیرید. دیگه واقعا نمی دونم چطور کسی ممکنه بدون اطلاع مبین نت این کار رو کرده باشه.
89.gif

توی خود وبلاگ مبین نت بپرسید جواب میدن که آیا راهی داره یا نه. تلفن پشتیبانی شون هم 02183868 هستش.

Alive

Registered User
لایک‌ها
4
تنها چیزی که من می دونم اینه که مبین نت میگه همچین چیزی مقدور نیست و باید مودم جدید خود این شرکت رو بگیرید. دیگه واقعا نمی دونم چطور کسی ممکنه بدون اطلاع مبین نت این کار رو کرده باشه.
89.gif

توی خود وبلاگ مبین نت بپرسید جواب میدن که آیا راهی داره یا نه. تلفن پشتیبانی شون هم 02183868 هستش.

ممنون. به پشتیبانیشون قبلا زنگ زدم، اونا که اونجا میزارن کلا زیاد چیزی حالیشون نیست! ازش میپرسم میشه این کار رو بکنم میگه نه، میگم چرا؟ لال میشه! توی خود سایتش هم یه جا داشت برا سوال و ... براشون یه پیغام گذاشتم دو سه روز پیش هنوز جواب ندادن!

shahram_irani

Registered User
لایک‌ها
44
mahni1390 دقیقا درست گفتند، سرعتش مثلا برای سرویس 512، معادل 60 کیلوبایت در ثانیه هستش که اگر کل یک 24 ساعت وصل باشه به طور اسمی 5 گیگ و 200 مگ باید بگیره.

ساعات غیررایگان سرعت همیشه برای من دقیقا همین قدره، ولی ساعات رایگان اکثرا یه کم افت سرعت هستش، ولی برای خود من بیشتر روزهای جمعه بوده و شب ها بین ساعت 2 تا 8 صبح سرعت عالی و کامل بوده.

آنتن دهی اش هم مشکلی نداره، فقط باید پوشش منطقه رو چک کنید و مودم درست رو دریافت کنید. قطعی هم خیلی کم داره.

دوست عزیزم یک سوال
منظورت از مودم درست چیه ؟؟؟؟
پوشش منطقه رو چه طوری میتونم چک کنم که مشکلی نداشته باشه ؟؟؟؟؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام.

برید به سایت مبین نت و از قسمت نواحی تحت پوشش استفاده کنید. پوشش درونی یعنی با مودم داخلی یا خارجی می تونید سیگنال بگیرید (توصیه: در این حالت مودم اینترنال وایرلس که روی طرح های تابستانه هم می دادند بهترین انتخابه)، ولی پوشش بیرونی یعنی فقط خارج خونه (پشت بام - بالکن - ...) جواب میده.

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
شرکت مبین نت - مودم وای فای ــِش بهتره یا داخلی ؟
وای فای خروجی وایرلس برای لپ تاپ هم داره ؟ - چند تا ؟

ahmad_rhmy

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
آقا من دیروز یه سرویس تابستونی گرفتم تو شهر چابهار 512 رو گرفتم
مودم وای فای بهم دادن - کلا 208 هزار تومان با مالیات و عوارض
مودمو آوردم خونه پوشش داشت وصل شدم همه چی اوکی بود . سرعت ام 58 میموند
ولی شب که بلند شدم رایگان مصرف کنم دیدم آنتن هست همه چی عادیه ولی از اینترنت خبری نیست .
دوستان کسی نمی دونه قضیه چیه
نکنه تبلیغاتشون واسه رایگان شبانه مثل کارای ایرانسله که با تبلیغ ملتو ترکونده:wacko:

ahmad_rhmy

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
آقا من دیروز یه سرویس تابستونی گرفتم تو شهر چابهار ۵۱۲ رو گرفتم
مودم وای فای بهم دادن - کلا ۲۰۸ هزار تومان با مالیات و عوارض
مودمو آوردم خونه پوشش داشت وصل شدم همه چی اوکی بود. سرعت‌ام ۵۸ میموند
ولی شب که بلند شدم رایگان مصرف کنم دیدم آنتن هست همه چی عادیه ولی از اینترنت خبری نیست.
دوستان کسی نمی‌دونه قضیه چیه
نکنه تبلیغاتشون واسه رایگان شبانه مثل کارای ایرانسله که با تبلیغ ملتو ترکونده:wacko:
سلام
اینو تو وبلاگشون نوشتن
--------------------------------------------------------------------------------------------
وایمکس مبین نت روز پنج شنبه به مدت دو ساعت قطع می‌شود
به اطلاع کلیه مشترکان وایمکس مبین نت می‌رساند، ارتباطات اینترنتی این شرکت روز پنج شنبه هفته جاری از ساعت ۲ تا ۴ بامداد به مدت دوساعت قطع می‌شود.

روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت اعلام کرد: این قطعی شامل کلیه سرویس‌های مشترکان اینترنت و *** بوده و به جهت یکسان سازی زمان سرورهای شبکه (اجرای NTP سرور) رخ خواهد داد.

دراین اطلاعیه ضمن عذرخواهی از اختلالی که در دو ساعت مذکور پیش خواهد آمد، از تمامی مشترکان وایمکس مبین نت درخواست شده است زمان استفاده از اینترنت خودرا را به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که به ساعات قطعی شبکه برخورد نکنند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ولی الان ۴و ۳۴ به وقت اذان صبح چابهار هنوز قطع کامله
ساعت ۴ و ۵۵ هنوز قطعه
ساعت ۵ و۱۲ هنوز قطع کامل
من نشستم ببینم کی وصل می‌شه
خسته شدم رفتم بخوابم ۵و ۲۵ قطع قطعه - البته آنتن هست ولی دریغ از یک کیلوبایت اینترنت
ساعت ۷و ۲۵ هنوز وصل نشده خوابیدم ساعت ۸ و۳۰ که چک کردم اوکی شده بود - دقیقا بعد از تایم رایگانش
فردا شب ساعت ۲.............................. همه چی آرومه من چقد خوشحالم دارم رایگان با سرعت ۶۰ دانلود می‌کنم. درست شد و فعلا که وصله و مشکلی نیست البته بعضی وقتا می‌اد تا ۳۳ ولی خوب اکثرا همون ۶۰ میمونه
من بیشتر واسه همون دانلود رایگان شباش گرفتم
سرعت آپلودش ولی کمه - با دراپ باکس که آپلود کردم بیشتر از ۱۴ نرفت که نرفت

Last edited:

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
سلام دوستان این طرح رایگان رایگان مبین نت مگه از 2 شب تا 8 صبح نیست؟؟
من طرح 1مگ با 10 دارم دیشب دیدم که 3 گیگ برام مونده
و گذاشتم که بره تو طرح رایگان ساعت2:5 شد که شروع به دانلود کردم بعد مدمو خاموش روشن کردم و بعد دیدم که شارژی ازم نرفته
بعد الان که سیستم رو شن کردم گفتم برم شارژمو ببینم چند یهو دیدم 1 گیگ ازم کم شده چرا اینجوری شده؟؟؟
دوستان هم این مشکل رو دارید
فکر کنم دزد شدن این شرکت

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام دوستان این طرح رایگان رایگان مبین نت مگه از 2 شب تا 8 صبح نیست؟؟
من طرح 1مگ با 10 دارم دیشب دیدم که 3 گیگ برام مونده
و گذاشتم که بره تو طرح رایگان ساعت2:5 شد که شروع به دانلود کردم بعد مدمو خاموش روشن کردم و بعد دیدم که شارژی ازم نرفته
بعد الان که سیستم رو شن کردم گفتم برم شارژمو ببینم چند یهو دیدم 1 گیگ ازم کم شده چرا اینجوری شده؟؟؟
دوستان هم این مشکل رو دارید
فکر کنم دزد شدن این شرکت

بعد از ساعت 8 صبح استفاده نکردی؟

اینا یه مارمولک بازی هایی دارند، ولی واقعا من همچین مشکلی تا حالا ندیدم که ساعات رایگان ترافیک بندازه (یعنی بد جوری دیگه آبروریزیه براشون).

برای چک کردنش باید:

- ساعت 2:10 شب مودمت رو قطع و بعد از 10 ثانیه وصل کنی و بعد ببینی چقدر ترافیکت رفته.
- یه مقداری، مثلا 2 مگابایت، از اینترنت استفاده کنی.
- بعد دوباره مودم رو قطع و وصل کنی و ببینی عددش عوض شده یا نه؟
- می تونی یک بار هم ساعت 7:50 صبح چک کنی ببینی عدد ترافیک مصرف شده ات عوض شده یا نه؟

خواستی امشب یه چک دقیق تر بکن.

ahmad_rhmy

Registered User
لایک‌ها
4

اینا یه مارمولک بازی هایی دارند، ولی واقعا من همچین مشکلی تا حالا ندیدم که ساعات رایگان ترافیک بندازه (یعنی بد جوری دیگه آبروریزیه براشون).

برای چک کردنش باید:

- ساعت 2:10 شب مودمت رو قطع و بعد از 10 ثانیه وصل کنی و بعد ببینی چقدر ترافیکت رفته.
- می تونی یک بار هم ساعت 7:50 صبح چک کنی ببینی عدد ترافیک مصرف شده ات عوض شده یا نه؟

منم تایید میکنم . فکر نکنم کنتور بندازه تو تایم رایگانش
الان یه سه چهار روزیه استفاده میکنم
خیلی هم حواسم هست که ترافیک معمولی مصرف نکنم و فقط واسه شباش گرفتم
احتمالا شما تو تایم های غیر رایگان سند و رسیو دیگه داشتی
آپدیت آنتی ویروس یا چیز مشابه
من که کلا 250 مگ بیشتر مصرف روزانه نداشتم

ma68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من می خوام وایمکس مبین نت بگیرم سرویس 1 مگابیت با حجم 10 گیگ چندتا سوال دارم
1. افت سرعت در شب چقدر است؟
2. چیز پی ان روی وایمکس مبین نت کار می کنه ؟
3. اگر وضعیت آنتن روی 50 در صد باشد یعنی نصف لامپها روشن بشه ، سرعت افت می کنه ؟
4. از لحاظ قطعی چه طوره ؟
با تشکر

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004

برای چک کردنش باید:

ممنون داداش اشتباه از من بود کم نمیکرد
تهمت به این مبین نت هم زدیم:eek:

بالا