برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
پیشاپیش از طولانی بودن مطلب و سبک نامنظمش عذر میخوام .خیلی وقته اینجا مطلبی ننوشتم و یکم هم دیروقته :) چون میدونم فرصت نمیکنم دوباره سر بزنم مجبور شدم یکجا تقدیم حضورتون کنم .
.....................

نمیدونم این سبکی که در حال انتقاد ازش هستید چجوری , چه شکلی اصن چه موجودی هست :p
ولی اینکه این سبک به قول شما ساده و ابتدایی رو با سنگین ترین ورزش جهان مقایسه کنید به نظرم جالب نیست
چون بوکس یا کیک بوکس از خیلی ورزش های رزمی دیگه سرتر هست :)

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
از دوستان کسی بوکس یا کیک بوکس کار کرده بیاد کمی صحبت کنیم ؟
یه سری مسائل رو میخواستم در مورد دوستان بدونم که اگه هست کسی خوش حال میشم به سوال هام جواب بده
چی شد که به این ورزش علاقه مند شدید ؟ از کجا شروع کردید ؟ هدفتون از شروع این ورزش چی بوده ؟
بعد از اینکه به این سبک ورزش رفتید حس میکنید کنترل اعصابتون دست خودتون نیست؟ منظورم زود اعصبانی شدنه
حس میکنید یه نا آرامی ذهنی و خشونت به سبک زندگی اضافه میکنه یا خیر ؟
کسی رو دید که از حالت نرمال اعصابی خارج شده باشه ؟ تا حالا لرزش دست داشتید ( چند مدت بعد تمرین ) ؟

کلا سوالات از افرادی هست که تجربه بیش از 1 سال کار کردن رو دارن , چون یه سری مسائل در دراز مدت خودش رو نشون میده نه برای کسایی که برای تست به اینجور ورزش ها پا میزان و 6 ماه بعد ول میکنن
من چون آدم فوق العاده عصبی بودم , در حدی که شاید در مورد 1 شوخی کمی دیرتر میفهموندید که قضیه شوخی هست دکوراسیون صورتتون رو عوض میکردم :D
ولی خوب مدتهاست که بی خیالی طی کردم و اعصابم فوق العاده آروم شده :general406: در کل نظرم روی این هست که برای دفاع از هنری که داری استفاده کنی نه برای درگیری :)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
از دوستان کسی بوکس یا کیک بوکس کار کرده بیاد کمی صحبت کنیم ؟
یه سری مسائل رو میخواستم در مورد دوستان بدونم که اگه هست کسی خوش حال میشم به سوال هام جواب بده
چی شد که به این ورزش علاقه مند شدید ؟ از کجا شروع کردید ؟ هدفتون از شروع این ورزش چی بوده ؟
بعد از اینکه به این سبک ورزش رفتید حس میکنید کنترل اعصابتون دست خودتون نیست؟ منظورم زود اعصبانی شدنه
حس میکنید یه نا آرامی ذهنی و خشونت به سبک زندگی اضافه میکنه یا خیر ؟
کسی رو دید که از حالت نرمال اعصابی خارج شده باشه ؟ تا حالا لرزش دست داشتید ( چند مدت بعد تمرین ) ؟

کلا سوالات از افرادی هست که تجربه بیش از 1 سال کار کردن رو دارن , چون یه سری مسائل در دراز مدت خودش رو نشون میده نه برای کسایی که برای تست به اینجور ورزش ها پا میزان و 6 ماه بعد ول میکنن
من چون آدم فوق العاده عصبی بودم , در حدی که شاید در مورد 1 شوخی کمی دیرتر میفهموندید که قضیه شوخی هست دکوراسیون صورتتون رو عوض میکردم :D
ولی خوب مدتهاست که بی خیالی طی کردم و اعصابم فوق العاده آروم شده :general406: در کل نظرم روی این هست که برای دفاع از هنری که داری استفاده کنی نه برای درگیری :)
سلام دوست من . بله من مدتی بوکس و کیک بوکس و موی تای کار کردم
1-هدف من دفاع از خودم بوده همیشه . واسه همین تو سن 13 سالگی رفتم بوکس چون میدیدم تو خیابون خیلی خوب از خودشون میتونن دفاع کنن ( یادمه اون موقع همه 18 به بالا بودن :) )
2-اون موقع اره یکم:D ولی الان اعصابم ارومه
3- کسی که از حالت عصبی خارج بشه نه ندیدم حقیقتا ولی مربیمون لرزش دست داشت

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
از دوستان خواهش می کنم برای نقد یک رشته و بیان ایرادات اون از ادبیات تحقیر آمیز استفاده نکنند. بهتر هست مباحث به طور فنی و تکنیکی دنبال بشه، در غیر این صورت به حاشیه کشیده میشه.

ممنون از توجه همگی

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
از اساتید خواهش میکنم فرهنگ آقا بالا سری رو بزارن کنار و بحث های 2 سال پیش رو دوباره شروع نکنن .سبک نوشتن بنده اینه و یه انتخاب کاملا شخصیه که بدون تذکر دوستان کاملا نسبت به عواقب اون و حواشی احتمالیش آگاهم و مشکلی باهاش ندارم .ترجیح میدم مطالبم رو ساده و تجربی و کاربردی بنویسم تا خودم رو تو مطالب تکنیکی پیچیده و شیک غرق کنم ولی شما صرفا تکنیکال بنویسید اگر دوست دارید .هر کس سبک سیاق خودش رو داره و قرار نیست همه بپسندن .بنده تند و تیز و بی پرده حرف میزنم چون تیغ نقد باید تیز باشه تا کاری از پیش ببره .عیسی به دین خویش .موسی به دین خویش بیایید توافق کنیم که توافق نداریم در این مساله .چیزی نگید که خدایی نکرده بعدا بهتون جوابی بدن که بهتون بر بخوره

اون دوستانی که تو این مدت گفتن چرا مطلب نمیزارم میتونن یکی از دلایل کم کاری من رو ببینند الان

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
از اساتید خواهش میکنم فرهنگ آقا بالا سری رو بزارن کنار و بحث های 2 سال پیش رو دوباره شروع نکنن .سبک نوشتن بنده اینه و یه انتخاب کاملا شخصیه که بدون تذکر دوستان کاملا نسبت به عواقب اون و حواشی احتمالیش آگاهم و مشکلی باهاش ندارم .ترجیح میدم مطالبم رو ساده و تجربی و کاربردی بنویسم تا خودم رو تو مطالب تکنیکی پیچیده و شیک غرق کنم ولی شما صرفا تکنیکال بنویسید اگر دوست دارید .هر کس سبک سیاق خودش رو داره و قرار نیست همه بپسندن .بنده تند و تیز و بی پرده حرف میزنم چون تیغ نقد باید تیز باشه تا کاری از پیش ببره .عیسی به دین خویش .موسی به دین خویش بیایید توافق کنیم که توافق نداریم در این مساله .به خصوص اگر مثل قدیم حساس و زود رنج هستید چیزی نگید که خدایی نکرده بعدا بهتون جوابی بدن که بهتون بر بخوره

اون دوستانی که تو این مدت گفتن چرا مطلب نمیزارم میتونن یکی از دلایل کم کاری من رو ببینند الان
استاد وقت کردی یه سری هم به اینجا بزن
http://forum.persiantools.com/threads/515845/

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
کیسه زدن اعصاب رو آروم میکنه معمولا .اون بار روانی روزانه به خوبی توی باشگاه تخلیه میشه .ولی درکل به نسبت یک سری سبک ها یک مقداری آدم رو خشن میکنه بوکس و کیک بوکس .بالاخره یک سبک رزمی فول کنتاکته .در مورد لرزش دست اگر از دستکش استاندارد و فوم دار استفاده کنید مشکلی نخواهد بود .در حال حاضر به خاطر مشکل کمرم یک ساله بوکس کار میکنم .قبلا کیک بوکس هم کار کردم .برای سلامتی و از جنبه ورزشی بسیار عالیه .به شرطی که به هیچ عنوان وارد مسابقات نشید .ضرباتی که به سر وارد میشه در مسابقات چند/چندین سال بعد اثر خودش رو نشون میده .به هیچ عنوان هم بدون دستکش فوم دار کیسه نزنید و سراغ کیسه های غیر استاندارد هم نرید .اونهایی که رعایت نمیکنن وقتی سنشون بالا میره و نمیتونن یه لیوان چایی پر بریزن برای خودشون پشیمون میشن.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
از اساتید خواهش میکنم فرهنگ آقا بالا سری رو بزارن کنار و بحث های 2 سال پیش رو دوباره شروع نکنن .سبک نوشتن بنده اینه و یه انتخاب کاملا شخصیه که بدون تذکر دوستان کاملا نسبت به عواقب اون و حواشی احتمالیش آگاهم و مشکلی باهاش ندارم .ترجیح میدم مطالبم رو ساده و تجربی و کاربردی بنویسم تا خودم رو تو مطالب تکنیکی پیچیده و شیک غرق کنم ولی شما صرفا تکنیکال بنویسید اگر دوست دارید .هر کس سبک سیاق خودش رو داره و قرار نیست همه بپسندن .بنده تند و تیز و بی پرده حرف میزنم چون تیغ نقد باید تیز باشه تا کاری از پیش ببره .عیسی به دین خویش .موسی به دین خویش بیایید توافق کنیم که توافق نداریم در این مساله .به خصوص اگر مثل قدیم حساس و زود رنج هستید چیزی نگید که خدایی نکرده بعدا بهتون جوابی بدن که بهتون بر بخوره

اولا سلام به شما دوست قدیمی. امیدوارم سلامت باشی. نیازی به تهدید نیست مگه ما دشمن هستیم؟
توصیه بنده به همه ی دوستان هست و نه خطاب به شخص بخصوص. استفاده عبارت هایی مثل "این سبک بدرد نمی خوره اون سبک مسخره است" و چیزهایی شبیه این لااقل برای یک تاپیک عمومی رزمی که متعلق به همه رزمی کاران از سبک های مختلف هست باعث نزاع و دلخوری میشه.
پیشنهادم اینه که اینطور نظرات در تاپیک های جداگانه و شخصی مطرح بشه.

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
ممنون از لطف شما رضای عزیز
شما لطف داری به بنده . من استاد نیستم

خوندم اوح تاپیک رو .واقعا عالی بود .اگر اینجا سر نزنم حتما مطالب اون تاپیک رو منظم چک میکنم و در خدمت شما هستم :)

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
ققنوس جان من کاملا متوجه هستم . ولی منظور من دقیقا همین تکنیکاس که میگم کاربرد ندارن ( راستی اسمشون چیه ؟)
همین تکنیکایی که دست مهاجم رو یه جوری میپیچونید بعد طرف پشتک میزنه و خودشو میندازه رو زمین ! خب تو واقعیت اینطوری نیست . به محض اینکه ادم دست طرف رو بگیره 2 تا کله و زانو میخوره و تمام ! تکنیکای جودو خیلی راحتتر اجرا میشه به همین دلیل تو واقعیت هم کاربردی ترن و میک مپ امریکا هم قسمت زیادی از فنونش بر پایه همین جودو هست
mcmap.jpg
خب تکنیک های متنوعی در این ویدیو اجرا میشه و در حالت کاملا نمایشی. گفتم تا حدودی با شما موافقم، علت این موافقتم نبودن راندوری در آیکیدوست. آیکیدو تکنیک های صریح و کاربردی خوب دیگه ای هم داره که برای درک اونها باید به مرحله ی اجرای جیو وازا رسیده باشیم. صد در صد کارآیی جودو رو بیشتر از آیکیدو میدونم ولی تمرین صحیح و مناسب آیکیدو میتونه توفیقاتی رو برای هنرجو داشته باشه. بله دقیقا درسته آیکیدو در برابر جب، کراس و هوک و ... باندازه کافی سریع نیست. تکنیک های آیکیدو در واقع از وسط سناریو شروع میشه، مطمئنا کسی از دور نمیاد دست شما رو بگیره ولی در حین درگیری و گرپل باحتمال زیاد این موضوع اتفاق میافته و شما از این گرفتن استفاده میکنید. این همون کاریه که در راندوری جودو اغلب اتفاق میافته، دستتو تقدیم حریف میکنی و بعد ازش استفاده میکنی و تکنیک مناسب رو میزنی.
من تمام مطالب شما رو رد نمیکنم ولی فقط عرض میکنم اولا آیکیدو با وجود ضعف هایی که داره به اون بدی هم نیست و در ثانی هر قدر بیشتر درگیر این سبک ها و رشته ها بشیم بیشتر باهاشون آشنا میشیم و اهدافشون برامون مشخص میشه.

البته این رو هم عرض کنم بنده مدتیست تمرین آیکیدو رو متوقف کردم و بیشتر دغدغه ذهنی و تمرینیم صرف کیوکوشین و جودو میشه و اینو هم بگم شدیدا به این دو مخصوصا کیوکوشین علاقمندم البته با سیر تمرینی خاصی که در اون قرار دارم این امر طبیعی هم بنظر میرسه. واقعا یکی از بی نظیرترین دوره های تمرینیم در حال طی شدنه. تلفیق این دو و تمرین هر دو همراه هم واقعا وجدآوره.
ارادتمند همیشگی، با احترام اوس

Last edited:

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
اولا سلام به شما دوست قدیمی. امیدوارم سلامت باشی. نیازی به تهدید نیست مگه ما دشمن هستیم؟
توصیه بنده به همه ی دوستان هست و نه خطاب به شخص بخصوص. استفاده عبارت هایی مثل "این سبک بدرد نمی خوره اون سبک مسخره است" و چیزهایی شبیه این لااقل برای یک تاپیک عمومی رزمی که متعلق به همه رزمی کاران از سبک های مختلف هست باعث نزاع و دلخوری میشه.
پیشنهادم اینه که اینطور نظرات در تاپیک های جداگانه و شخصی مطرح بشه.

متاسفانه یا خوشبختانه افراد با نیات متفاوت و آداب متفاوتی در جایگاه های مختلفی با همدیگر هم کلام میشوند و مسیری را با یکدیگر طی میکنند و لاجرم باید قدرت پذیرش آداب و ادبیات های مختلف را در خود پرورش دهند. ادبیات والا و متعالی شما استاد عزیز همیشه به نام خاطره ای شیرین در ورای دیالوگ انتقادی که قبلا با یکدیگر داشتیم در ذهنم ثبت شده. اوس

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان فراگیری روش و حالات ارجاع بدنی و رزمی و............................. همه و همگی کاربردی خواهد بود و یادگیری آسان
فقط باید از روش تبدیل شدن شیوه های رزمی ترسید

با تشکر از حسن توجه شما

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام
ببخشید که یه مدت نبودم ولی در کنار همه شما عزیزان هستم

فقط دوستان رعایت کنید بخش از جایگاه خودش بیرون نره در غیر این صورت خلاف قوانین بخش خواهد بود و اقدام خواهد شد
قبلا از همکاری همه اساتید و کاربران محترم سپاسگذارم

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
متاسفانه یا خوشبختانه افراد با نیات متفاوت و آداب متفاوتی در جایگاه های مختلفی با همدیگر هم کلام میشوند و مسیری را با یکدیگر طی میکنند و لاجرم باید قدرت پذیرش آداب و ادبیات های مختلف را در خود پرورش دهند. ادبیات والا و متعالی شما استاد عزیز همیشه به نام خاطره ای شیرین در ورای دیالوگ انتقادی که قبلا با یکدیگر داشتیم در ذهنم ثبت شده. اوس

شما شخص فرزانه ای هستید و دوستی و هم صحبتی با شما برای من افتخار هست.

Last edited:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
دوستان عزیز یکسال دیگه هم گذشت.
پیشاپیش سال نو رو به شما تبریک می گم و امیدوارم در این سال دلخوری ها رو فراموش کنیم و دوستی هامون پایدار باشه و هنرهای رزمی رو هم فراموش نکنیم
:)

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
عید همه دوستان و اساتید مبارک باشه.به امید سالی همراه با پیشرفت و موفقیت :):)

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
سلام
عید همگی مبارک

دوستان ضربه به داخل ران پا چه فایده داره؟ درد زیادی داره یا باعث به هم خوردن تعادل یا همچین چیری میشه؟

dadbak

Registered User
لایک‌ها
158
ضمن تبریک عید نوروز
راهی پیدا کردم با استفاده از فلسفه جیت کان دو بشه قبل از اینکه ضربه زننده پای کیوشین یا تکواندو پاشو بلند کنه دفاع و حمله را همزمان انجام بدیم
پا بطور طبیعی روی زمین قرار داره اگر کاراته کار بخواد ضربه پاشو بلند کنه نباید بذاریم از رنج ضربه بالا بره پایین رنج ضربه جلوشو بگیریم
با این روش که کف پای انسان نرم هستش اگر با کف پا به ساق پای حریف ضربه بزنیم که نتونه پاشو بلند کنه با پای دیگه ضربه ای در در سینه حریف کارش تمام خواهد شد مبارزه تمام میشه البته این یک تئوری است
باید دید نظر استاد آبتین چیه ؟

بالا