برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
عذرمیخوام بابت تاخیر . مطالبی رو راجع به کراوماگا اماده کردم که کم کم میذارمش تو تاپیک کراو

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دوستان و اساتید عزیز
بزودی سیلابس اموزشی mcmap ( سیستم دفاع شخصی تفنگداران دریایی امریکا ) رو تو تاپیک " هنرهای رزمی در نیروهای نظامی " میذارم

این مطالب بر اساس کتابچه طبقه بندی شده نیروی دریایی امریکا هست .
پستهایی که میذارم در حد معرفی و یه ترجمه مختصر راجع به تکنیکهای میک مپ خواهد بود
این سبک بطور سازمانی به marines اموزش داده میشه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
bruce-lee-enter-the-dragon-rare-8x10-photograph-2fb85.jpg

مهمترین ویژگی یا ویژگی های یک مربی یا استاد خوب رزمی چی هست؟
البته این سوال شاید نه یک جواب بلکه جواب های مختلفی داشته باشه که به تجربیات افراد وابسته است. خوشحال می شم اگر از نظر و تجربه ی دوستان استفاده کنم.

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
bruce-lee-enter-the-dragon-rare-8x10-photograph-2fb85.jpg

مهمترین ویژگی یا ویژگی های یک مربی یا استاد خوب رزمی چی هست؟
البته این سوال شاید نه یک جواب بلکه جواب های مختلفی داشته باشه که به تجربیات افراد وابسته است. خوشحال می شم اگر از نظر و تجربه ی دوستان استفاده کنم.
ممنون آبتین جان برای این سوال
مهمترین ویژگی یه استاد خوب اعتقاد به واژه ای به نام استاد نسبت به خودش هست. که در خلوت خود از خود سوال کند آیا با بدوش کشیدن این واژه شرمنده شاگردانش نخواهد شد.

هنرهای رزمی مثل یه قالب یخ میمونه که وقتی دست به دست میگرده قطره قطره ازش میچکه و زود تحلیل و تغییر میکنه که این بسیار خطرناک هست. ----
اما یه استاد خوب مثل یه تکه الماس میمونه که کمیاب و برای تحلیل و برش آن به سخت تر از خودش نیاز هست.
حال نگرش و تحلیل روش ها و هنرهای پوشالی امروزه جایگاه فیزیکی اساتید واقعی را تبدیل به گوشه گیری و سیاه پوشی کرده.
حال یک سوال پیش روی ماست ؟؟ آیا تاکنون استاد داشته ایم؟

ممنون از حسن توجه شما استاد عزیز جناب آبتین

باتشکر ببر سیاه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ممنون آبتین جان برای این سوال
مهمترین ویژگی یه استاد خوب اعتقاد به واژه ای به نام استاد نسبت به خودش هست. که در خلوت خود از خود سوال کند آیا با بدوش کشیدن این واژه شرمنده شاگردانش نخواهد شد.

هنرهای رزمی مثل یه قالب یخ میمونه که وقتی دست به دست میگرده قطره قطره ازش میچکه و زود تحلیل و تغییر میکنه که این بسیار خطرناک هست. ----
اما یه استاد خوب مثل یه تکه الماس میمونه که کمیاب و برای تحلیل و برش آن به سخت تر از خودش نیاز هست.
حال نگرش و تحلیل روش ها و هنرهای پوشالی امروزه جایگاه فیزیکی اساتید واقعی را تبدیل به گوشه گیری و سیاه پوشی کرده.
حال یک سوال پیش روی ماست ؟؟ آیا تاکنون استاد داشته ایم؟

ممنون از حسن توجه شما استاد عزیز جناب آبتین

باتشکر ببر سیاه

در جملاتی کوتاه بیشترین معانی را گنجاندید استاد گرانقدر.
در واقع نوشته شما مثل آینه های تو در تو می مونه که هر چه در آنها نگاه کنی تصاویر (مفاهیم) تمام نمی شن. بعلاوه پرسش جدی ای که طرح کردید ابعاد دیگه ای هم به این بحث می ده ...
بسیار سپاسگزارم

امیدوارم سایر دوستانم هم نظرات و تجربیاتشون رو در اختیار بنده بگذارن. راستش شخصا مدتی هست که به دلایلی شخصی دارم بیشتر و بیشتر به این موضوع فکر می کنم و ...

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام.
پیمودن این راه بی استاد، غیرممکن می نماید... و استاد به معنی واقعی... مرحله استادی را شاید بتوان با مقام تجربه ی شکوفای پایدار یکی گرفت. "کاراته رازی دارد که در تجربه نهفته است"
جدای از مطالب فنی که استاد میلاد خیلی زیبا بیان کردند مطلب زیر هم به ذهن بنده رسید:
استادی در هنرهای رزمی ابعاد پیچیده تری از استادی در سایر موارد و رشته ها داره، علت این مسئله مشخصه. استاد رشته های علمی بیشتر با ذهن هنرجو درگیره، یا استاد آمادگی جسمانی یا یه رشته عملی بیشتر با جسم هنرجو سر و کار داره ولی استاد هنرهای رزمی بصورت خیلی وسیعی با هر دو بعد ذهنی و جسمی انسان ارتباط داره پس باید علاوه بر درک هر دوی این ابعاد، تاثیر و تاثر اونها بر همدیگه رو ببینه و مدنظر داشته باشه. انسان اسیر ذهنیت خودشه و این ذهنیت بصورت تنگاتنگی با جسمانیت انسان در هم آمیخته.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام.
پیمودن این راه بی استاد، غیرممکن می نماید... و استاد به معنی واقعی... مرحله استادی را شاید بتوان با مقام تجربه ی شکوفای پایدار یکی گرفت. "کاراته رازی دارد که در تجربه نهفته است"
جدای از مطالب فنی که استاد میلاد خیلی زیبا بیان کردند مطلب زیر هم به ذهن بنده رسید:
استادی در هنرهای رزمی ابعاد پیچیده تری از استادی در سایر موارد و رشته ها داره، علت این مسئله مشخصه. استاد رشته های علمی بیشتر با ذهن هنرجو درگیره، یا استاد آمادگی جسمانی یا یه رشته عملی بیشتر با جسم هنرجو سر و کار داره ولی استاد هنرهای رزمی بصورت خیلی وسیعی با هر دو بعد ذهنی و جسمی انسان ارتباط داره پس باید علاوه بر درک هر دوی این ابعاد، تاثیر و تاثر اونها بر همدیگه رو ببینه و مدنظر داشته باشه. انسان اسیر ذهنیت خودشه و این ذهنیت بصورت تنگاتنگی با جسمانیت انسان در هم آمیخته.

صميمانه تشکر می کنم که نظرتون رو بیان کردید. نظرات شما اهمیت ویژه ای برای من داره. راستی نمی دونم که آیا آموزش رزمی هم انجام می دید یا نه ولی اگر این کار رو می کنید باید بگم خوش به حال شاگردانتون!

من هم مثل شما فکر می کنم که مثلا اگر از فرهنگ خاور دور نباشیم و حتی علاقه ای هم بهش نداشته باشیم باز هم احتمالا توقع داریم کسی که خودش رو استاد یک رشته ی رزمی معرفی می کنه "شخصیت" قابل قبولی داشته باشه.
به این دلیل که رابطه ی استاد و شاگرد در هنرهای رزمی، بسیار تنگاتنگ و دراز مدت هست. یا مثلا از این جهت که ماهیت آموزش های رزمی متفاوت از موضوعات دیگه ست و کسانی که آموزش می بینند لازمه که از نظر ذهنی هم تقویت بشن و این مسئولیت خواسته ناخواسته متوجه شخص استاد هست.

به طور جزیی تر، مسائل دیگه ای که می شه درباره اش فکر کرد شیوه ی آموزش، اثرگذاری و برخورد استاد یا مربی با افراد هست.

باز هم ممنون

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ممنون از دوستان و استاد ابتین بخاطر این بحث .راستش به نظر من کسی میتونه تو یه رشته رزمی ادعای استادی داشته باشه که هم از لحاظ عملی و هم از لحاظ علمی تو سطح بالایی باشه
ولی شخصیت خود استاد واسه من زیاد مهم نیست . فقط باید تو اون سبک متخصص باشه حالا چه کاراته چه کونگفو و ....
کسی که میره فست فود دلش میخواد یه غذای خوشمزه و سالم بخوره و دیگه واسش فرقی نمیکنه کسی که اینو درست کرده مثلا فساد اخلاقی داره یا نه !

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ممنون از دوستان و استاد ابتین بخاطر این بحث .راستش به نظر من کسی میتونه تو یه رشته رزمی ادعای استادی داشته باشه که هم از لحاظ عملی و هم از لحاظ علمی تو سطح بالایی باشه
ولی شخصیت خود استاد واسه من زیاد مهم نیست . فقط باید تو اون سبک متخصص باشه حالا چه کاراته چه کونگفو و ....
کسی که میره فست فود دلش میخواد یه غذای خوشمزه و سالم بخوره و دیگه واسش فرقی نمیکنه کسی که اینو درست کرده مثلا فساد اخلاقی داره یا نه !

سلام و مرسی رضای عزیز. خب اینم یه طرز فکریه و می تونیم بهش فکر کنیم. شخصا استادی داشتم که جدن شخصیتش جالبی نداشت اما از نظر مهارت فوق العاده بود.
یعنی وقتی از استاد حرف می زنیم می تونیم استاد بی اخلاق و بی شخصیت رو تصور کنیم، اما استاد بی مهارت رو نه. شرط لازم استادی این هست در یک craft حقیقتا ماهر و توانا باشه.
در شرق دور از اونجا که هنرهای رزمی در بسیاری از مقاطع - و نه همیشه - با مکاتب عرفانی فلسفی overlap می شده، اساتید هنرهای رزمی معمولا اشخاص فرزانه ای هم بودند و همین تبدیل تصویر تیپیکال از اساتید رزمی شد. خب امروز دیگه مثل سابق نیست. نگرش های متفاوتی به هنرهای رزمی بوجود اومده و ...

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
صميمانه تشکر می کنم که نظرتون رو بیان کردید. نظرات شما اهمیت ویژه ای برای من داره. راستی نمی دونم که آیا آموزش رزمی هم انجام می دید یا نه ولی اگر این کار رو می کنید باید بگم خوش به حال شاگردانتون!

من هم مثل شما فکر می کنم که مثلا اگر از فرهنگ خاور دور نباشیم و حتی علاقه ای هم بهش نداشته باشیم باز هم احتمالا توقع داریم کسی که خودش رو استاد یک رشته ی رزمی معرفی می کنه "شخصیت" قابل قبولی داشته باشه.
به این دلیل که رابطه ی استاد و شاگرد در هنرهای رزمی، بسیار تنگاتنگ و دراز مدت هست. یا مثلا از این جهت که ماهیت آموزش های رزمی متفاوت از موضوعات دیگه ست و کسانی که آموزش می بینند لازمه که از نظر ذهنی هم تقویت بشن و این مسئولیت خواسته ناخواسته متوجه شخص استاد هست.

به طور جزیی تر، مسائل دیگه ای که می شه درباره اش فکر کرد شیوه ی آموزش، اثرگذاری و برخورد استاد یا مربی با افراد هست.

باز هم ممنون

خواهش میکنم استاد. مثل همیشه بنده نوازی میکنید.
بنده اساتیدی داشتم که با اینکه از نظر فنی در درجه بالایی بودند متاسفانه بعلت شخصیت خاصشون، کار کردن باهاشون بسیار سخت و مشکل بود. البته وقتی از دور نگاه میکنیم، به نظر میرسه میشه با هر آدمی کنار اومد ولی تجربه شخصی به بنده میگه: حداقل استاد هنرهای رزمی در این مورد استثناست. چون آموزه های هنرهای رزمی نیاز به محیطی آرام و آرامش بخش دارند. شاید هم ما به این چنین محیطی عادت کردیم.

sgmm0hammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
کی میدونه این چه هنره رزمیه؟
http://host19.aparat.com//public/us...61611ad775651ae4b552df3229e648157.apt?start=0
آیا این mma یا هنر های رزمی ترکیبی؟؟؟
اگه همچین چیزی هست، کجا اموزش میدن؟
اگه نیست چه رشته ای هست که همچین ضربه مشت و پا را داشته باشه؟؟؟؟
و چه رشته ی دیگه ای هست که بشه همچین حرکاتی کرد؟؟؟؟

alid1999

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر تمام اساتيد و تشكر از مطالب مفيدتان.
بنده يه سؤال داشتم.
اول اينكه من يه پسر ١٥ سأله با قد ١٧٨ سانت و وزن ٧٠ هستم كه البته قصد دارم أضافه وزنم رو از بين برده و به ٦٠ يا ٦٥ برسم.
من ميخوام اين تابستان كلاس رزمى بروم اول علاقه زيادة به كشتى داشتم ولى زمان كه پسر و مادام گفتند كه عواقب داره و احتمال صدمه ديدنا وجود داره گفتم بذار راهنمايى بگيرم و در حال حاضر با اينكه هنوز علاقه به كشتى رو دارم و حتى رضايت والدين رو هم جلب كردم خواستم نظر شما رو بدونم ؟
در ضمن لازم به ذكر است كه من علاقه به بوكس و كيك بوكسينگ و كاراته نداشته ولى به كونگ فو و جوديتسو علاقه دارم.
ولى هنوزاولويت أولم كشتى است.
ممنون ميشم اگه نظرات گرانبهايتان را به إيميل من بفرستيد : [email protected]

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خواهش میکنم استاد. مثل همیشه بنده نوازی میکنید.
بنده اساتیدی داشتم که با اینکه از نظر فنی در درجه بالایی بودند متاسفانه بعلت شخصیت خاصشون، کار کردن باهاشون بسیار سخت و مشکل بود. البته وقتی از دور نگاه میکنیم، به نظر میرسه میشه با هر آدمی کنار اومد ولی تجربه شخصی به بنده میگه: حداقل استاد هنرهای رزمی در این مورد استثناست. چون آموزه های هنرهای رزمی نیاز به محیطی آرام و آرامش بخش دارند. شاید هم ما به این چنین محیطی عادت کردیم.

خواهش می کنم اونچه گفتم حقیقت بود مسلم عزیز
و دقیقا متوجه فرمایشتون هستم. من هم فکر می کنم مقوله هنرهای رزمی حساسیت هایی داره که کمتر در سایر رشته های ورزشی وجود داره.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286

00235ac081d411578ec42c.jpg

دوستان بهتر از بنده می دونند که در رشته های رزمی کلاسیک و مدرن آداب و استاندارد هایی برای آموزش، رابطه استاد و هنرجو، تعیین سطح افراد و غیره وجود داره که در جای خود خوب هم هستند. من هم مواردی رو که شخصا در ذهن دارم و فکر می کنم بیانش خالی از لطف نیست رو در دو بخش مطرح می کنم. البته اینها تصورات شخصی من هستند و ممکن هست دوستان موافق نباشند و اختلاف نظر طبیعی هست.

یک:
تصور می کنم شخص استاد باید بیشتر مرد عمل باشه تا حرف و آنچه که می گه و می آموزه پشتوانه ی تجربی کافی داشته باشه. بهرحال هنرهای رزمی عرصه ی عمل و تجربه است و نه حرف و بحث. استادی که مصداق عملی حرف هاش نیست، استادی که تجربه ی کافی در رشته ی خودش نداره، استادی که آمادگی جسمی کافی برای انجام تکنیک ها نداره و مواردی از این قبیل، چندان شایسته ی استادی نیست.

دو:
شخص استاد می باید نسبت به چیزی که آموزش می ده با انگیزه، خلاق، حساس، علاقمند، پی گیر و مسئول باشه. افرادی که با بی حوصلگی و اجبار یا صرفا برای امرار معاش آموزش می دن چندان برایم قابل درک و پذیرش نیستن. این مساله با تجاری شدن روزافزون هنرهای رزمی هم در ارتباط هست. چقدر زیادند باشگاه های کسالت آور و استادهای بی روحیه و تمرینات تکراری و ...

سه:
در یک باشگاه رزمی استاد باید به هنرجوهاش به یک اندازه و البته به اندازه کافی توجه کنه. لازم هست تا استاد سیر پیشرفت هر هنرجو، تلاش فرد، شخصیت، استعداد و مواردی از این قبیل رو آگاهانه زیر نظر داشته باشه. گاهی لازم هست به یک هنرجو انگیزه بدید، و هنرجوی دیگه ای ممکن هست نیاز به توجه بیشتری داشته باشه. شخصی از نظر بدنی و ذهنی کُند هست و از دیگران عقب می مونه اما هدفمند و با ثبات هست، اما شخص دیگه ای ممکن هست پیشرفت سریعی داشته باشه اما بی ثبات باشه یا در هدف گذاری و انگیزه دچار اشکال باشه و ...
تصور می کنم یک استاد خوب تا حدی که در توانش هست به این گوناگونی توجه می کنه و ...

ادامه دارد ...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام بر تمام دوستان
اگه من بخواهم مثل اینها که توی این فیلم هستند بشوم باید چه رشته ای بروم؟؟
http://host19.aparat.com//public/us...61611ad775651ae4b552df3229e648157.apt?start=0
با تشکر از همه ی دوستان
سلام دوست عزیز . اگه شما بخواین مثل افرادی بشین که تو فیلم هستن باید بازیگر شین !!!!
ویدیو رو ندیدم ولی چون صحنه هایی از یه " فیلم " هست پس مشخصه تکنیکا و تمرینا همش نمایشی و برای جذب مخاطب هست و تو مبارزه واقعی هم هیچ کاربردی نداره

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
سلام دوست عزیز . اگه شما بخواین مثل افرادی بشین که تو فیلم هستن باید بازیگر شین !!!!
ویدیو رو ندیدم ولی چون صحنه هایی از یه " فیلم " هست پس مشخصه تکنیکا و تمرینا همش نمایشی و برای جذب مخاطب هست و تو مبارزه واقعی هم هیچ کاربردی نداره
منظورشون ویدئو هست
فیلم نیست یه ویدئو یادبود ونمایش و. .. هست

بالا