برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
این تصویر مورد نظرهمشاهده پیوست 924651
اصلا خبری از هارد اکسترنال نیستمشاهده پیوست 924651
این عکسها رو توی فاروم های خارجی (https://community.wd.com/t/device-driver-not-successfully-installed-wd-my-passport-3-0/10933/10) (لینک رو نتونستم اضافه کنم) دیدم و مطالبش رو خوندم اما راهکارشون بدردم نخورد
دقیقا همین مشکلو دارم
مشاهده پیوست 924652
مشاهده پیوست 924653
در ضمن این کارها رو هم بنا به توصیه دوستان انجام دادم اما تغییری در وضعیت نداد
ضمننا با استفاده از مک بوک هم خواستم فرمتش کنم اما دستور فرمت رو اجرا نکرد
اطلاعاتش اصلا برام مهم نیست فقط خود هاردش ارزش داره:(

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام خدمت دوست عزیز از ایران هارد کلنیک
جای شما اینجا بسیار خالی بود
با حضور شما مشکل خودم رو دوباره اینجا مطرح میکنم امیدوارم با کمک شما بشه برطرفش کرد

ممنون از ابراز لطف شما

لطفا یک بار سیستم رو بدون اتصال این هارد بوت کنید و وارد محیط ویندوز بشید.بعد بدون باز کردن my computer پنجره device manager v رو باز کنید و سپس قسمت disk drives رو باز کنید. هارد رو وصل کنید ببینید بعد از گذشت یک دقیقه چیزی به این قسمت اضافه میشه.
نتیجه رو لطفا اعلام کنید.
دقت کنید از زمان اتصال هارد هیچ کاری به سیستم نداشته باشید.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنون از ابراز لطف شما

لطفا یک بار سیستم رو بدون اتصال این هارد بوت کنید و وارد محیط ویندوز بشید.بعد بدون باز کردن my computer پنجره device manager v رو باز کنید و سپس قسمت disk drives رو باز کنید. هارد رو وصل کنید ببینید بعد از گذشت یک دقیقه چیزی به این قسمت اضافه میشه.
نتیجه رو لطفا اعلام کنید.
دقت کنید از زمان اتصال هارد هیچ کاری به سیستم نداشته باشید.
با سلام
از لطف شما بسیار ممنونم
دقیقا همونکاری که گفتید رو انجام دادم بعد از زمان تقریبا حدود 1 دقیقه تصویر زیردر اومد
البته کلی صبر کردم و بعدش نرم افزار وسترن رو اجرا کردم و برای بار اول بعد از خرابی توسط نرم افزار شناخته شد یعنی اسم مای بوک رو آورد اما هیچ کاری انجام نمیشد
Untitled.jpg
اما در اجرای دستور پاک کردن کامل اطلاعات ارور Unabale formating داد

k4v3h

Registered User
لایک‌ها
66
هارد اینترنال 1 ترابایت seagate دارم که از نظر فنی سالم هستش و حدود 3 یا 4 ماه پیش با گارانتی آواژانگ خرید کردم و اون موقع روی سیستم بسته بودم و ویندوز 10 رو نصب و راحت کار میکردم در حال حاضر سیستم رو ندارم و لپ تاپ ایسوس مدل k556ub تهیه کردم و میخوام از دیتای اون هارد اینترنال روی لپتاپ استفاده کنم برای همین تبدیل باکس هارد ساتا به USB خریداری کردم که مدل wipro USB3 هستش که با کلی گشتن تهیه اش کردم حالا که همه چیز رو وصل میکنم به لپ تاپ فقط درایو های هارد در My Computer میاد و نمیتونم وارد داریو ها بشم حتا ویندوز لپ تاپ رو هم که 10 هستش آپدیت کردم ولی باز هم مثل قبله یعنی فقط درایو ها رو نشون میده ولی فقط میشه وارد یکی یا دو تا درایو شد مشکل از چیه دوستان راه حلی داره که بشه راحت درایو ها باز بشند ؟؟ در ضمن اینم بگم که قبلا رو این هارد اینترنال که الان اکسترنالش کردم ویندوز 10 نصب بود دیتای این هارد اینترنال برام مهم بود که تبدیل usb خریداری کردم ممنون میشم راهنمایی کنین

اینم عکس از My computer وقتی هارد رو به لپ تاپ وصل میکنم تا چندین ساعت به این شکل باقی میمونه و کمی هم هنگ و کند میشه ویندوز اینم اضافه کنم ویندوز تازه نصب و آپدیت شده
همونطوری که در عکس میبینید فقط 1 درایور از هارد رو میشه واردش تو عکس بعدی هم در قسمت تسک منیجر گرفتم هارد اکسترنال رو 100% فول بیزی نشون میده هر وقت وصل میشه به ویندوز
ممنون میشم راهنمایی دقیق بدید

فایل های ضمیمه

• Snapshot_2016-06-04_195712.png
    Snapshot_2016-06-04_195712.png
    98.7 KB · نمایش ها: 11
  • Snapshot_2016-06-04_195945.png
    Snapshot_2016-06-04_195945.png
    52.6 KB · نمایش ها: 10

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با برنامه minitool پارتشین ویزارد چک کنید به چه حالتی شناخته پارتشین ها این هارد رو .

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
هارد اینترنال 1 ترابایت seagate دارم که از نظر فنی سالم هستش و حدود 3 یا 4 ماه پیش با گارانتی آواژانگ خرید کردم و اون موقع روی سیستم بسته بودم و ویندوز 10 رو نصب و راحت کار میکردم در حال حاضر سیستم رو ندارم و لپ تاپ ایسوس مدل k556ub تهیه کردم و میخوام از دیتای اون هارد اینترنال روی لپتاپ استفاده کنم برای همین تبدیل باکس هارد ساتا به USB خریداری کردم که مدل wipro USB3 هستش که با کلی گشتن تهیه اش کردم حالا که همه چیز رو وصل میکنم به لپ تاپ فقط درایو های هارد در My Computer میاد و نمیتونم وارد داریو ها بشم حتا ویندوز لپ تاپ رو هم که 10 هستش آپدیت کردم ولی باز هم مثل قبله یعنی فقط درایو ها رو نشون میده ولی فقط میشه وارد یکی یا دو تا درایو شد مشکل از چیه دوستان راه حلی داره که بشه راحت درایو ها باز بشند ؟؟ در ضمن اینم بگم که قبلا رو این هارد اینترنال که الان اکسترنالش کردم ویندوز 10 نصب بود دیتای این هارد اینترنال برام مهم بود که تبدیل usb خریداری کردم ممنون میشم راهنمایی کنین

اینم عکس از My computer وقتی هارد رو به لپ تاپ وصل میکنم تا چندین ساعت به این شکل باقی میمونه و کمی هم هنگ و کند میشه ویندوز اینم اضافه کنم ویندوز تازه نصب و آپدیت شده
همونطوری که در عکس میبینید فقط 1 درایور از هارد رو میشه واردش تو عکس بعدی هم در قسمت تسک منیجر گرفتم هارد اکسترنال رو 100% فول بیزی نشون میده هر وقت وصل میشه به ویندوز
ممنون میشم راهنمایی دقیق بدید

سلام دوست عزیز
معمولا استفاده از کانورتورها این مشکلات رو داره.
میتونی با استفاده از برنامه R-STADIO نسخه پرتابل براحتی اطلاعاتتون رو انتقال بدین.
فقط اگه در انتقال اطلاعات مشکلی به وجود اومد حتما دست از کار بکشید.چون ممکنه هاردتون از حالت detect خارج بشه.
اگه مشکلی بود بفرمایید
موفق باشید

k4v3h

Registered User
لایک‌ها
66
سلام دوست عزیز
معمولا استفاده از کانورتورها این مشکلات رو داره.
میتونی با استفاده از برنامه R-STADIO نسخه پرتابل براحتی اطلاعاتتون رو انتقال بدین.
فقط اگه در انتقال اطلاعات مشکلی به وجود اومد حتما دست از کار بکشید.چون ممکنه هاردتون از حالت detect خارج بشه.
اگه مشکلی بود بفرمایید
موفق باشید
وقتی درایو ها اصلا باز نمیشن و تنها در مای کامپیوتر نمایش داده میشن اونوقت چطوری با این برنامه دیتا رو منتقل بدم به هارد خود لپتاپ ؟ یعنی R-STADIO خودش درایو های هارد اکسترنال رو باز میکنه در محیط خود برنامه اش؟ و من فقط بک آپ گیری میکنم ؟

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
وقتی درایو ها اصلا باز نمیشن و تنها در مای کامپیوتر نمایش داده میشن اونوقت چطوری با این برنامه دیتا رو منتقل بدم به هارد خود لپتاپ ؟ یعنی R-STADIO خودش درایو های هارد اکسترنال رو باز میکنه در محیط خود برنامه اش؟ و من فقط بک آپ گیری میکنم ؟
شما برنامه رو اجرا کنید.محیط برنامه رو ببنید.آموزشهای این نرم افزار هم تو نت هست.اگه مشکلی داشتین مطرح بفرمایید تا راهنمایی کنید.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
از لطف شما بسیار ممنونم
دقیقا همونکاری که گفتید رو انجام دادم بعد از زمان تقریبا حدود 1 دقیقه تصویر زیردر اومد
البته کلی صبر کردم و بعدش نرم افزار وسترن رو اجرا کردم و برای بار اول بعد از خرابی توسط نرم افزار شناخته شد یعنی اسم مای بوک رو آورد اما هیچ کاری انجام نمیشد
مشاهده پیوست 933465
اما در اجرای دستور پاک کردن کامل اطلاعات ارور Unabale formating داد

با سلام
ایران هارد کلنیک عزیز منو فراموش کردید

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام
ایران هارد کلنیک عزیز منو فراموش کردید

سلام دوست عزیز
بخاطر تاخیر عذر خواهی میکنم.
هارد دیسک شما مشکلاتی در ماژولهای مربوط به فیرم ور دارد.احتمال تعمیر وجود دارد ولی هارد های مای پسپورت وسترن که به این مشکل برخورد میکنند معمولا بعد از تعمیر مدت کمی کار خواهند کرد و دوباره دچار مشکل میشوند.
اگر برای این هارد هزینه نکنید بهتر است.
موفق باشید.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام دوست عزیز
بخاطر تاخیر عذر خواهی میکنم.
هارد دیسک شما مشکلاتی در ماژولهای مربوط به فیرم ور دارد.احتمال تعمیر وجود دارد ولی هارد های مای پسپورت وسترن که به این مشکل برخورد میکنند معمولا بعد از تعمیر مدت کمی کار خواهند کرد و دوباره دچار مشکل میشوند.
اگر برای این هارد هزینه نکنید بهتر است.
موفق باشید.
با سلام
ممنون از لطف شما
میشه یه هارد گرین یا بلو جدید بگیرم و داخل باکس نصبش کنم؟ چون باکس و سایر متعلقاتش سالم هستن

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام
ممنون از لطف شما
میشه یه هارد گرین یا بلو جدید بگیرم و داخل باکس نصبش کنم؟ چون باکس و سایر متعلقاتش سالم هستن
بله.میتونید یکی از هاردهای وسترن با ظرفیت دلخواه رو تهیه کنید و داخل همین باکس بزارید.
موفق باشید.

parsiansystem

Registered User
لایک‌ها
17
غير ممكنه ... تو قسمت hard tools يا other hardisc tools باشه
سلام میشه بگید نرم افزار powermax دقیقا توی کدوم نسخه از هایرن بوت هست من هر چی گشتم ندیدمش. نتونستم نسخه ای که بشه روی CD رایت کرد رو هم پیدا کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
در ضمن برای هاردی که بدسکتور شدید داره چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام میشه بگید نرم افزار powermax دقیقا توی کدوم نسخه از هایرن بوت هست من هر چی گشتم ندیدمش. نتونستم نسخه ای که بشه روی CD رایت کرد رو هم پیدا کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
در ضمن برای هاردی که بدسکتور شدید داره چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
نسخه 11 و 12 هیرن هست
http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v110/

milad8090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام
من دو تا هارد دارم که بعد از این که میخواستم روی سیستم جدید ببندم متوجه شدم روشن نمیشن که در صورتی که روی سیستم قبلی روشن بودن
حالا روی سیستم قبلی روشن نمیشن حتی روی سیستم سوم هم رو.شن نمیشن
ممنون میشم راهنماییم کنیم

Iran Hdd Clinic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
من دو تا هارد دارم که بعد از این که میخواستم روی سیستم جدید ببندم متوجه شدم روشن نمیشن که در صورتی که روی سیستم قبلی روشن بودن
حالا روی سیستم قبلی روشن نمیشن حتی روی سیستم سوم هم رو.شن نمیشن
ممنون میشم راهنماییم کنیم

احتمال زیاد برد هارد دیسکهاتون مشکل پیدا کرده.
لطفا برای بررسی عکس برد هارد هاتون رو قرار بدین.
یک بار تو یه محیط ساکت هارد ها رو به ترتیب به پاور بزنید و گوشتون رو روی بدنه هارد بزارید ببینید صدایی از داخل هارد میاد.
موفق باشید.

milad8090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
ممنون از پاسخگیتون

9rea_dsc_0439.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
عزیز پیچ های برد رو باز کن . واز پشت برد عکس بگیر . چون المانها اونور برد هستند و از این طرف قابل مشاهده نیستند .

milad8090

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
بالا