برگزیده های پرشین تولز

آیا شما استرالیا را برای ادامه تحصیل می پسندید ؟

• Total voters
    12

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای فوق يا دکترا ميتونين فقط 7-8 هزار دلار بدين! ;)

فريدا جان
:blink: شما فقط هزينه دانشگاه رو ميگين يا هزينه كل؟؟

من امروز خوندم هزينه هر دانشجوي مجرد در هر ماه 2000 دلار كاناداست (1700000 تومان)البته اين با بيمه و خوابگاست.
متوسط هزينه دانشگاه تورنتو هم در مقطع فوق 10700 دلار آمريكاست.

يعني يه فوق 50 ميليون تومان در مياد. درسته؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
فريدا جان

من امروز خوندم هزينه هر دانشجوي مجرد در هر ماه 2000 دلار كاناداست (1700000 تومان)البته اين با بيمه و خوابگاست.
متوسط هزينه دانشگاه تورنتو هم در مقطع فوق 10700 دلار آمريكاست.

دورو بر همین حدوداست :wacko:
کمتر البته :D

ashkan0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اتفاقا من دو تا دوست از تو خود آدلاید دارم .استرالیایی هم هستن.اگه بخواهی در مورد کار میتونم ازشون برات سوال کنم!

خیلی ممنون میشم ازت اگه بتونی ازشون بپرسی.چون کل پولی که دارم 7-8 میلیون که باید از اون هم خرج تحصیل بدم هم خرج زندگی.البته شنیدم اگه زرنگ باشی میتونی از دانشگاه اونجا وام بگیری.اگه بدن من 100٪میگیرم چون خیلی سیریشم.بدشم واسشون کار میکنم قصدشو میدم .از لحاظ کاری هم تا 1-2 سال اول زیاد سخت نمیگیرم.فقط کارم راه بیفته!!!
یه گواهی مالی هم میتونم جور کنم .15 میلیون 1-2 ماه میریزم تو حسابم!!!;)
حالا اگه ژیشنهاد دیگه ای هم به ذهنت رسید خوشحال میشم بشنوم

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
فريدا جان
من امروز خوندم هزينه هر دانشجوي مجرد در هر ماه 2000 دلار كاناداست (1700000 تومان)البته اين با بيمه و خوابگاست.متوسط هزينه دانشگاه تورنتو هم در مقطع فوق 10700 دلار آمريكاست.
صحبت از دانشگاه تورنتو که نکنين:f34r:، مگه اينکه رتبه اول کنکور باشين. دانشگاه تورنتو به کسی پذيرش نميده!:( مگه اينکه 10 تا مقاله و 20 تا کنفرانس و 5-6 تا پتنت و ... داشته باشين.:wacko:

قيمت هايی که من دارم ميگم ماله BC هست. با ماهی 1000-1200 راحت زندگی ميکنين.:) با همه خرج و مخارج!;)
شهريه هم بين 6500- 8000 هست سالی. (UVIC) :happy:

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
چند لینک مفید :

معرفی تمامی دانشگاه های کانادا به تفکیک هر استان:
http://www.aucc.ca/can_uni/our_universities/index_e.htm

اطلاعات جامع در مورد:
Canadian University and College Programs
،Student Life and Graduate Resources
Canada Job, Career and Employment Directory
GETTING INTO UNIVERSITY

http://www.canadian-universities.net/index.htm

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا:

http://www.armansis.com/studentdispatch-canada-studycost-fa.htmll

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خیلی ممنون میشم ازت اگه بتونی ازشون بپرسی.چون کل پولی که دارم 7-8 میلیون که باید از اون هم خرج تحصیل بدم هم خرج زندگی.البته شنیدم اگه زرنگ باشی میتونی از دانشگاه اونجا وام بگیری.اگه بدن من 100٪میگیرم چون خیلی سیریشم.بدشم واسشون کار میکنم قصدشو میدم .از لحاظ کاری هم تا 1-2 سال اول زیاد سخت نمیگیرم.فقط کارم راه بیفته!!!
یه گواهی مالی هم میتونم جور کنم .15 میلیون 1-2 ماه میریزم تو حسابم!!!
حالا اگه ژیشنهاد دیگه ای هم به ذهنت رسید خوشحال میشم بشنوم
اگر شما فقط 7-8 ميليون داري به نظرم قيد استراليا را بزن

چون اين هزينه شما پول يك ترم بدون هزينه زندگي هست!

به نظر من براي سال اول فقط بايد بين 25- 40 ميليون پول داشته باشي!

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
هزينه 2 ترم : 22000 دلار استراليا
هزينه هر ماه هم : 1500 - 2500 دلار استراليا

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
28/3/1386
با سلام.
فكر كنم از آخرين دفعه اي كه يه مقاله درست و حسابي توي تاپيك گذاشتم خيلي وقت ميگذره.
امروزميخوام براتون يه ميني((Mini مقاله درست وحسابي بزارم.
رزومه(Resume ) يا CV(Curriculum Vitae)چيست؟
پاسخ:
رزومه يا CV در حقيقت يك بيوگرافي علمي و تحقيقاتي از دانشجو است و توصيه ميشود اين رزومه از 4 فصل تهيه وتدوين گردد و از طريق ايميل يا فكس براي دانشگاه يا به همراه مدارك تحصيلي ارسال شود.
فصل اول رزومه اطلاعات كامل و دقيق دانشجو شامل اسم و فاميل وتاريخ تولد و ……..
فصل دوم رزومه شامل اطلاعات دانشگاهي دانشجو كه مقاطع قبلي را در چه سال ميلادي شروع نموده و در چه تاريخي به اتمام رسانده و معدل و نام دانشگاه و يا موسسه و ادرس سايت دانشگاه و غيره آورده شود.
فصل سوم رزومه شامل اطلاعات دقيق ازكار تحقيقاتي و پژوهشي كه دانشجو در سالهاي گذشته انجام داده از قبيل مدير پروژه و كار تحقيقاتي وپژوهشي كه تدريس و غيره حتي بايد سابقا كار با نرم افزارها مهارتهاي ديگربه ويژه دانستن زبانهاي ديگر را به صورت كامل در اين بخش بياورد البته دانشجو بايد به طوري اين مطالب را در درج كند كه قادرباشد صحت اطلاعات درج شده را به اثبات برساند.
فصل چهارم رزومه شامل وضعيت فعلي دانشجو ميباشد كه مثلا دانشجو قصد دارد براي پاييز آينده براي مقطع مورد نظر در رشته اي كه قصد ادامه تحصيل دارد به هزينه شخصي عازم كشور مورد نظر شود و بعد از اتمام تحصيلات به كشورش باز گردد.توصيه ميشودكه اين رزومه باايميل براي دانشگاه ارسالشود و بعد اگر دانشگاه درخواست مدارك را تحصيلي كرد با پست براي دانشگاه ارسال كنيد.در ضمن برخي از سايتها فرم خام رزومه رادر سايت خود دارند كه با كمي گشت و گذار ميتوانيد انرا پيدا كنيد.
همچنين توصيه ميكنم كه رزومه حتما با يكي از اساتيد معتبر فراهم شود و با تاييده او همراه شود.
\***در ضمن هر گونه كپي برداري و يا نقل اين مطالب به شدت توصيه ميشود***

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
28/3/1386
با سلام.
فكر كنم از آخرين دفعه اي كه يه مقاله درست و حسابي توي تاپيك گذاشتم خيلي وقت ميگذره.
امروزميخوام براتون يه ميني((Mini مقاله درست وحسابي بزارم.
رزومه(Resume ) يا CV(Curriculum Vitae)چيست؟
پاسخ:
رزومه يا CV در حقيقت يك بيوگرافي علمي و تحقيقاتي از دانشجو است و توصيه ميشود اين رزومه از 4 فصل تهيه وتدوين گردد و از طريق ايميل يا فكس براي دانشگاه يا به همراه مدارك تحصيلي ارسال شود.
فصل اول رزومه اطلاعات كامل و دقيق دانشجو شامل اسم و فاميل وتاريخ تولد و ……..
فصل دوم رزومه شامل اطلاعات دانشگاهي دانشجو كه مقاطع قبلي را در چه سال ميلادي شروع نموده و در چه تاريخي به اتمام رسانده و معدل و نام دانشگاه و يا موسسه و ادرس سايت دانشگاه و غيره آورده شود.
فصل سوم رزومه شامل اطلاعات دقيق ازكار تحقيقاتي و پژوهشي كه دانشجو در سالهاي گذشته انجام داده از قبيل مدير پروژه و كار تحقيقاتي وپژوهشي كه تدريس و غيره حتي بايد سابقا كار با نرم افزارها مهارتهاي ديگربه ويژه دانستن زبانهاي ديگر را به صورت كامل در اين بخش بياورد البته دانشجو بايد به طوري اين مطالب را در درج كند كه قادرباشد صحت اطلاعات درج شده را به اثبات برساند.
فصل چهارم رزومه شامل وضعيت فعلي دانشجو ميباشد كه مثلا دانشجو قصد دارد براي پاييز آينده براي مقطع مورد نظر در رشته اي كه قصد ادامه تحصيل دارد به هزينه شخصي عازم كشور مورد نظر شود و بعد از اتمام تحصيلات به كشورش باز گردد.توصيه ميشودكه اين رزومه باايميل براي دانشگاه ارسالشود و بعد اگر دانشگاه درخواست مدارك را تحصيلي كرد با پست براي دانشگاه ارسال كنيد.در ضمن برخي از سايتها فرم خام رزومه رادر سايت خود دارند كه با كمي گشت و گذار ميتوانيد انرا پيدا كنيد.
همچنين توصيه ميكنم كه رزومه حتما با يكي از اساتيد معتبر فراهم شود و با تاييده او همراه شود.
\***در ضمن هر گونه كپي برداري و يا نقل اين مطالب به شدت توصيه ميشود***
ممنون
خيلي مفيد بود

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
راهنمای تحصیل در فیلیپین ( قسمت 1)
فیلیپین تقریبا دارای 60 دانشگاه و 20 کالج دولتی میباشدو زبان تدریس در این دانشگاهها انگلیسی و فیلیپینی میباشد.شهریه دانشگاههای فیلیپین برای رشته پزشکی سالیانه 1500 الی 2500 دلار آمریکا میباشد و دندانپزشکی سالیانه 1400 دلار میباشد.رشته های مهندسی به طور متوسط سالیانه 1000 الی 1300 دلار میباشد.تحصیل در رشته های علوم انسانی 800 الی 1200 دلار میباشد و مقاطع فوق لیسانس و دکترا سالیانه 1000 لی 1600 دلار میباشد و رشته های خلبانی سالیانه حدود 2500 دلار براتون خرج بر میداره در ضمن هزینه زندگی در فیلیپین ماهیانه حدود 200 الی 270 دلار میباشد.فیلیپین یکی از زیباترین کشورهای جهان میباشد و مناطق توریستی ومخصوصا کنار دریاش خیلی رویایی میباشد .(حالی به حولی)
قابل ذکر است که دانشگاههای فیلیپین جز در رشته های خلبانی و پزشکی و دندانپزشکی جز معتبرترینها و ارزانترینها در جهان محسوب میشوند و همچنین سیستم تحصیل در آنها آمریکایی میباشد.سیستم تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاههای این کشور آمریکایی میباشد و 9 سال طول میکشد و با 2 امتحان ورودی و سیستم تحصیل دندانپزشکی در این کشور 6 سال طول میکشد.دانشگاههای فیلیپین به 4 درجه تقسیم بندی میگردد که دانشگاههای درجه یک و دو مورد از دانشگاههای درجه 2 مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد . شروع ترمهای تحصیلی در این کشور ماههای نوامبر و ژوئن میباشد.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید تحصیلی از سفارت این کشور به این ترتیب میباشد.
1:ترجمه گواهی محضری دال بر اینکه شخص ضامن , کلیه هزینه های زندگی و تحصیلی وشهریه دانشگاه و کلا تمامی هزینه ها را بپردازد.
2:ترجمه گواهی حسن اخلاق در دبیرستان و سایر مراکز تحصیلی متقاضی
3:ترجمه گواهی بهداشتی شامل عکس از قفسه سینه و آزمایش ایدز و هپاتیت و آزمایشهای تعیین سلامت
4:ترجمه نمرات 4 ساله دبیرستان به همراه ترجمه گواهی دیپلم یا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
5:ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
(به نظر خیلی شرایط عالی داره نه! اما متاسفانه با وجود متقاضیان زیاد روند اعطای پذیرش تحصیلی در این کشور در حال حاضر حدود 6 الی یک سال طول میکشه و تازه روادید تحصیلی بسیار سخت و در مدت طولانی صادر میشه.
راستی میدونید که کشور فیلیپین بیشتر در آمدش را از کجا به دست میاره!طبق گفته مسئولان این کشور درامدش بیشتر از راه توریسم و مخصوصا عشرتکده های این کشور به دست میاره.پس رفتین شروع نکنید به کارهای خطرناک با این که بهداشت در آنجا در این مورد زیاد کنترل میشه اما مواظبت زیاد میخواد.البته اگرشانس رفتن پیدا کردید!
پایان قسمت 1
(هر کی پارتی داره بیاد بره فیلیپین)

ashkan0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هزينه 2 ترم : 22000 دلار استراليا
هزينه هر ماه هم : 1500 - 2500 دلار استراليا

ممنون از راهنمایی که کردی.حالا برادرانه!به نظرت هیچ راهی نیست که من بتونم ا ز یه دانشگاه بورس تحصیلی بگیرم.؟؟؟
سوئد چطوره؟؟؟ولی میگن از امسال هزینه های دانشگاه بالا رفته؟
به نظرت با این پول قید ادامه تحصیل بزنم؟؟

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی که کردی.حالا برادرانه!به نظرت هیچ راهی نیست که من بتونم ا ز یه دانشگاه بورس تحصیلی بگیرم.؟؟؟

با اجازه اساتيد.

هنوز كه سوئد خبري نيست.قراره واسه سال 2008 تصميم گرفته شه.دعا كن كه نشه!
اگر مدرك زبان با نمره مطلوب داري از همين الان اقدام كن.سوئد اولين كشور دنياست كه رفاه اجتمائي در اون بالاست.استراليااز اين حيث در رتبه 5 قرار داره.
چندين دانشگاه سوئد جزء 200 دانشگاه برتر دنيا هستند.فقط يه 10-15 درجه سرده.
بورس هم بستگي به سوابق تحصيلي و رشته و نياز اونجا داره.

موفق باشيد

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس از سوئد عنوان مرفه ترین کشور جهان به ترتیب متعلق به 2- ایسلند, 3- نروژ, 4- نیوزلند, 5- استرالیا, 6- دانمارک, 7- فنلاند, 8- بلژیک, 9- اسپانیا و 10- آلمان است. ایران از میان 66 کشور گروه خود در رتبه 42 قرار گرفته است. در همین گروه مرفه ترین کشور خاورمیانه برای مادران و کودکان نیز کشور اسرائیل است که با اختلاف زیاد از ثروتمندترین کشورهای نفت خیز منطقه از قبیل امارات متحده عربی, کویت و عربستان سعودی, در رتبه اول و صدر جدول مربوط به گروه خود قرار دارد.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4

دانشگاههاي استراليا بورس كم براي فوق ليسانس ميدند ولي براي دكترا بورس ميدند

به نظر من شما مثل من اول شروع كن به IELTS خوندن و گرفتن اين مدرك !!!!

چون به اندازه ريز نمراتتون مهم هستش يعني در واقع جواز ورود به دانشگاه هست

بعد كه گرفتي ان موقع بگرد دانشگاههاي خوب با هزينه پائين پيدا كن!

موفق باشي

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اگر مدرك زبان با نمره مطلوب داري از همين الان اقدام كن.سوئد اولين كشور دنياست كه رفاه اجتمائي در اون بالاست.استراليااز اين حيث در رتبه 5 قرار داره.
موفق باشيد
دوست عزيز

استراليا از نظر زندگي در سال 2007 در رتبه 2ام جهان هست ولي سوئد 22 ام

همچنين استراليا در سال 2006 در رتبه 3ام جهان

اينم مدرك :

http://www.il-ireland.com/il/qofl06/index.php

http://www.il-ireland.com/il/qofl07/index.php

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
ایول یه سوال واسه فوق لیسانس برق کجا بهتره؟

من شنیدم آلمانیا خیلی تو برق قویند؟!
راستی استرالیا واسه فوق لیسانس اسکالرشیپ نمیده!؟

mypersian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یه سوال داشتم.برای افرادی که رشته های پزشکی یا پرستاری یا هر رشته ی طرح داری رو اینجا فارغ التحصیل شدند و میخوان در کشور دیگه ادامه تحصیل بدن تکلیف این طرح چی میشه؟آیا قبل از گذروندن این طرح خدمت میشه در کشور دیگه ادامه تحصیل داد و کلا چه جوریا میشه؟با توجه به این که تا طرح رو نری مدرکتو نمیدن!آیا با ریز نمرات امکانپذیره؟
مرسی

سلام

دوست گرامی

کسی که رشته طرح دار خونده باشه مثل مواردی که ذکر کرده اید باید طرح بگذرونه. برای گرفتن ریز نمرات شما باید همان هفت خوانی رو بپیمایید که برای گرفتن مدرک.یعنی ریز نمرات شما باید ممهور به مهر دانشگاه و با تاییدیه از وزارت بهداشت باشه.حالا شما برای گرفتن ریز نمرات اگر سهمیه آزاد منطقه یک بودید موقع پذیرش باید به اندازه سنوات تحصیلتان سابقه کاری داشته باشید(سهمیه های مناطق تعداد سنوات 2 برابر میشه) که طرح هم جزو سوابق کاریتان است و گرنه مثلا در رشته پزشکی چه طرح بگذرانید چه نگذرانید باید به ازای هر سال که سابقه کاری ندارید 700.000 تومان بپردازید(اگر نرخ بالا رفته باشه بیشتر..!).حال اگر در دانشگاه آزاد خونده باشید پرداخت این پول کمتره.لازم به ذکر است که این موارد فقط برای دانشجویان رشته های پزشکی هست و فارغ التحصیلان دیگر رشته ها می توانند بدون پرداخت 1 ریال ریز نمرات خود را دریافت کنند!

.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
راستی استرالیا واسه فوق لیسانس اسکالرشیپ نمیده!؟
چرا ولي كم
شما بايد معدلت خوب باشه
بهتر با دانشگاه مربوطه مكاتبه كني دوست عزيز

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست عزيز

استراليا از نظر زندگي در سال 2007 در رتبه 2ام جهان هست ولي سوئد 22 ام

همچنين استراليا در سال 2006 در رتبه 3ام جهان

اينم مدرك :

http://www.il-ireland.com/il/qofl06/index.php

http://www.il-ireland.com/il/qofl07/index.php

این آمار و ارقام زیاد مهم نیست همین که سوئد شهریه نمی گیره خودش کلی ارزش داره

می تونی یه مقداری از پول شهریه رو خرج خودت کنی اون موقع زندگیت میشه رتبه 1 :)

بالا