برگزیده های پرشین تولز

تفاوت باتری ماشین با باتری یو پی اس چیه ؟

لاتاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام
متاسفانه انجمن مناسبی برای این موضوع پیدا نکردم و اینجا تاپیک زدم

میخوام بدونم تفاوت باتری ماشین با باتری یو پی اس چیه ؟

من به وسیله برق اضطراری درست کردم و زمانی که میخوام از باتری استفاده کنم و با اینورتر 12 رو به 220 تبدیل کنم افت ولتاژ در باتری و در بعد هم در خروجی ac پیش میاد

مثلا در حالت فول شارژ ولتاژ باتری به 11 تا 11.2 ولت میرسه و خروجی هم بین 205 تا 180 ولت میرسه که اینورتر بوق میزنه و وسائل هم به درستی کار نمیکنن

باتری مورد استفاده 65 امپر اسیدی ( ارزان قیمت )

حالا که اون باتری خراب شده میخوام بدونم اگه باتری یو پی اس بگیرم و بزارم روش ایا میتونه خودش رو نزدیک 12 ولت نگه داره زمانی که زیر فشار هست ؟

-----------------------------

دوم اینکه برای اینکه بتونم 220 ولت خروجی از اینورتر رو سینوسی یا شبه سینوسی کنم ایا راهی ارزان قیمت وجود داره ؟

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

با تشکر / حجت

لاتاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
اینجا هم باید بگیم upppppppppp......

???

هیششششکی نبود؟

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
به عنوان یک مهندس برق باید بگم حالت های مختلفی داره خرابی و عدم کارکرد دستگاه شما:

ممکنه باری که از دستگاه میکشی مثلا دستگاهی که به خروجی اینورتر وصل کردی جریان یا همون آمپر زیادی مصرف میکنه که در اینصورت شما باید سه تا چهار باطری رو به صورت موازی به هم ببندی تا جریان مصرفی کم نیاد حواست باشه سری نبندی که دستگاه اینورترت حتما میسوزه یا فیوزش میپره

من احتمال میدم اگه اینجوری که تعریف کردی باشه باطری شما خرابه ... چون یکی از نشانه های باطری خراب افت سریع ولتاژ هنگام اتصال به یک مصرف کننده هست

ضمنا باطری ماشین از نظر نوع همون باطری ups هستش و فرقی ندارن

لاتاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
به عنوان یک مهندس برق باید بگم حالت های مختلفی داره خرابی و عدم کارکرد دستگاه شما:

ممکنه باری که از دستگاه میکشی مثلا دستگاهی که به خروجی اینورتر وصل کردی جریان یا همون آمپر زیادی مصرف میکنه که در اینصورت شما باید سه تا چهار باطری رو به صورت موازی به هم ببندی تا جریان مصرفی کم نیاد حواست باشه سری نبندی که دستگاه اینورترت حتما میسوزه یا فیوزش میپره

من احتمال میدم اگه اینجوری که تعریف کردی باشه باطری شما خرابه ... چون یکی از نشانه های باطری خراب افت سریع ولتاژ هنگام اتصال به یک مصرف کننده هست

ضمنا باطری ماشین از نظر نوع همون باطری ups هستش و فرقی ندارن
خیلی ممنون از راهنماییتون

300 وات برق 220 کشیدم که برای باطری چیزی نبود

باطری هم نو بود و فول شارژ

زمان خرید یکی ازم پرسید اینو واسه ماشین میخوای یا یو پی اس

البته اطلاعات زیادی نداشت میگفت این باطری های ارزون قیمت رو نمیشه برای یو پی اس استفاده کرد و ولتاژ پایین میاد اما برای استارت و برق ماشین ساخته شدن چون استارت ماشین زیاد مهم نیست و با 6-7 ولت هم استارت میزنه برای ماشین بیشتر امپر مهمه

با تشکر / حجت

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
خیلی ممنون از راهنماییتون

300 وات برق 220 کشیدم که برای باطری چیزی نبود

باطری هم نو بود و فول شارژ

زمان خرید یکی ازم پرسید اینو واسه ماشین میخوای یا یو پی اس

البته اطلاعات زیادی نداشت میگفت این باطری های ارزون قیمت رو نمیشه برای یو پی اس استفاده کرد و ولتاژ پایین میاد اما برای استارت و برق ماشین ساخته شدن چون استارت ماشین زیاد مهم نیست و با 6-7 ولت هم استارت میزنه برای ماشین بیشتر امپر مهمه

با تشکر / حجت

اگخ مصرف کننده شما 300 وات توان داره پس باید حدود 300/220 یعنی حدود 1.3 آمپر جریان مصرفی داشته باشه و اگه شما یک باطری 60 آمپر ساعت به عنوان مثال خریده باشی باید 60/1.3 یعنی به طور اسمی باید 40 ساعت کار کنه ولی به طور واقعی کمی کمتر از این مقدار باید کار کنه...
با این تفاسیر میشه گفت باطری شما ممکنه خوب شارژ نشده باشه یا اگه ایرانی و اسیدیه اسیدش چگالیش پایین باشه که باید کسی که باطری رو به شما فروخته با هیدرومتر اسیدش رو اندازه گیری کنه و اگه کمه اسیدشو اضافع کنه و تا 12 ساعت بزاره با آمپر کم شارژ بشه...
اگه باطری خشک خارجی میخریدی از همه این مسایل راحت بودی مثل مارکهای puma یا tiger یا cene ... یه دونه 60 آمپر جواب کارتو میداد
یه مساله دیگه هم هست ... مشخصات خروجی اینورترت جوابگوی 300 وات و جریان 1.3 آمپر هست تو دفترچش این اطلاعاتو خوندی؟

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
من پست قبلیم اشتباه بود

چون توان خروجی شما 300 واته توان ورودی هم باید 300 وات باشه ... بنابراین برای میزان آمپر ورودی 300/12 میشه 25 آمپر ... پس شما باید 5 تا باطری 60 آمپر رو موازی کنین تا بتونه مقدار توان خروجی رو تامین کنه و برای 12 ساعت کار کنه

بالا