برگزیده های پرشین تولز

تو یه مزرعه مرغداری چه فعالیتی سود خوبی داره؟

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
سلام. تو منطقه جنوب یه مرغداری 4 سالن 50هزارقطعه ای داریم. به خاطر شرایط بهداشتی منطقه و نزدیکی کشتارگاه (منبع آلودگی برای مرغ) به مرغداری و البته سود کم این شغل 3 ساله که جوجه ریزی نداریم.
مرغداری شامل 4 سالن چند انبار بزرگ و کوچک - 2 حلقه چاه آب شور (تو این چندسال بخاطر عدم بارش شور شده) و فضای چند هکتاری برای کشاورزی (که البته بخاطر نبودن آب فعلا استفاده ای نداره) است.

خب این توضیحات رو دادم تا دوستان اهل فن نظر خودشونو بگن چه شغلی تو این مجموعه سودآوری خوبی داره که ارزش سرمایه گذاری داره؟
شغلی که درآمد بالا داشته باشه و با توجه به تاسیسات موجود نیاز به ساختمان سازی و هزینه اولیه خیلی زیادی نباشه.

فقط لطفا دوستان پیشنهادات فضایی ندین.
مثلا اگه پیشنهاد نمیدونم کشت قارچ میدین یا گلخانه با دلیل و حدود سود بفرمائین. چون همه ی کارهایی که میشه انجام داد رو خودم خیلی تحقیق کردم ولی لطفا تو بحث هزینه و سودش راهنماییم کنین.

دوستانی که پیشنهاد کارآمد و خوبی بدن که باعث بشه من اون کارو شروع کنم هدیه ای خوب تقدیم میکنم:general601:

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
دوستان کسی پیشنهادی نداره؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوستان کسی پیشنهادی نداره؟
چرا
فقط یکجوری شمشیر نشون دادی که دوستان ظاهرا میترسن دی
اینو نگین اونو نگین این کارو بکنین اون کارو نکنین !
برای بحث آلودگی آب و هوا میتونی از ازن استفاده کنی خیلی مناسبه
الان بیشتر مرغداری های مثل شما شروع کردن به استفاده از ازن ساز
چون جنوبی و آب شور ظاهرا داری تقریبا اکثر محصولات کشاورزی را نمیشه کار کرد
بدون آب نه میتونی کشاورزی کنی نه دامداری و دامپروری
پیشنهادم اینه که با اصول علمی و فنی و ببا تکنولوژی جدید به فکر احیای مرغداری باش

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
این تحقیقاتی که شما انجام دادی چطور توش هزینه ها و درآمد نبوده؟!
اگر دنبال تحقیق جدی توی کار هستید این راه های زیر رو باید برید
1- با یه مشاور جهاد صحبت کنید
2- با مهندسای کشاورزی و دامداری که کارشون مشاوره دادنه مشاوره کنید
3- با عرضه کننده های تکنولوژی های مختلف (مثلا قارچ ) صحبت کنید و بعد از درآوردن هزینه ها بازار رو بررسی کنید ( قیمت فروش قارچ و ... ) از تولید کنندگان سوال کنید ( به روش های گوناگون ) از خریداران بپرسید چند میخرن محصول رو و ...

و اما میتونید
تو این فضا بسته بندی راه اندازی کنید
انبار داری کنید مثلا علوفه در فصل برداشت جمع کنید و در زمستان بفروشید
یا انبار داری اجناس مختلف
سردخانه احداث کنید
میتونید برای هزینه ها از بانک وام بگیرید
و ....

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
چرا
فقط یکجوری شمشیر نشون دادی که دوستان ظاهرا میترسن دی
اینو نگین اونو نگین این کارو بکنین اون کارو نکنین !
برای بحث آلودگی آب و هوا میتونی از ازن استفاده کنی خیلی مناسبه
الان بیشتر مرغداری های مثل شما شروع کردن به استفاده از ازن ساز
چون جنوبی و آب شور ظاهرا داری تقریبا اکثر محصولات کشاورزی را نمیشه کار کرد
بدون آب نه میتونی کشاورزی کنی نه دامداری و دامپروری
پیشنهادم اینه که با اصول علمی و فنی و ببا تکنولوژی جدید به فکر احیای مرغداری باش
ممنون از پاسختون
خدمت دوستان عرض کنم اول اینکه میگم مرغداری و پرورش مرغ رو دورش خط قرمز کشیدیم. تو شهرستان بیشتر از 170 تا سالن مرغداری وجود داره. سود آخر دوره نسبت به سرمایه اولیه و زحمتش واقعا نمی ارزه. اگه بخوام مثال بزنم 150 میلیون میذاری بعد 2 ماه که مرغت رو فروختی سودش میشه 8 میلیون. یعنی 4میلیون ماهانه. مرغ رو هم همه 60 روزه میخرن ازت. این در بهترین شرایطش بود. ما تو 3 دوره آخر بخاطر آلودگی شدید منطقه به مریضی هر دفعه 40 میلیون ضرر دادیم!!!

برای رفع آلودگی خب قطعا راههایی هست که خوب هم جواب میده ولی هزینه ی خیلی زیادی داره.

من خودم دامپزشکم و با تمامی راههاش واردم. تجربه ی مرغداری داشتن رو از سال 64 داریم و من از وقتی که یادمه تو سالن مرغداری بودم و واقعا الان هم دوس دارم دوباره مرغداری راه اندازی بشه ولی حیف ارزش نداره وقت و هزینه تو برای هیچی بذاری

در رابطه با آب شور : مجبوریم از آب شیرین کن استفاده کنیم. که اونم قیمت خیلی گرونی نداره. یعنی برای کاری مثل گلخونه یا پرورش حیوونی چیزی میصرفه. ولی برای کشاورزی با ظرفیت بالا اصلا!

این تحقیقاتی که شما انجام دادی چطور توش هزینه ها و درآمد نبوده؟!
اگر دنبال تحقیق جدی توی کار هستید این راه های زیر رو باید برید
1- با یه مشاور جهاد صحبت کنید
2- با مهندسای کشاورزی و دامداری که کارشون مشاوره دادنه مشاوره کنید
3- با عرضه کننده های تکنولوژی های مختلف (مثلا قارچ ) صحبت کنید و بعد از درآوردن هزینه ها بازار رو بررسی کنید ( قیمت فروش قارچ و ... ) از تولید کنندگان سوال کنید ( به روش های گوناگون ) از خریداران بپرسید چند میخرن محصول رو و ...

و اما میتونید
تو این فضا بسته بندی راه اندازی کنید
انبار داری کنید مثلا علوفه در فصل برداشت جمع کنید و در زمستان بفروشید
یا انبار داری اجناس مختلف
سردخانه احداث کنید
میتونید برای هزینه ها از بانک وام بگیرید
و ....
ممنون از پیشنهادتون.
قربان بنظرتون بسته بندی چی خوبه؟ باید یه چیزی باشه که ماده اولیه ش هم باشه. ما جنوب هستیم و تو بحث تولید بخاطر شرایط آب و هوایی واقعا ضعیفه اینجا
چه استفاده هایی از سردخونه میشه داشت؟

میدونین کلا انتظار من چیه؟
من بخوام یه ریسکی کنم و دوباره مرغداری رو به هر طریقی راه اندازیش کنم میخوام یه ثباتی تو درآمد و سود باشه و کاری که میکنم سودش خوب باشه. چون کارهای زیاد دیگه ای هست که میشه انجام داد مثل همون پیشنهاد 50 میلیون سرمایه گذاشتن و دادن 2 میلیون سود به سرمایه گذار ماهانه!!!
خب میشه اینکارها رو کرد ولی دوس دارم مرغداری هم شروع به کار کنه
و میخوام بدونم دوستانی که خودشون کشاورز یا مثلا سردخانه دار یا گلخونه دار هستن نسبت هزینه و سودشون چطوره

اگه مثلا یه گلخونه دار بیاد ریز هزینه و سودش رو بهم اعلام کنه خب منم راغب میشم اون کارو شروع کنم و همونطور که نوشتم یه هدیه ای هم خدمتش تقدیم میکنم به پاس راهنماییش.

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
تولید عرقیات بزن ، فقط یه استخر کوچیک نیاز داری
متاسفانه گیاه و چیزهایی که میشه ازش عرق گرفت تو این منطقه وجود نداره. حتی بعضی از جاها 2 ماه تابستون مرغداری رو تعطیل میکنن بخاطر گرما

irandac

Registered User
لایک‌ها
88
داداش هیچ تولیدی عرقیاتی خودش گیاهی تولید نمی کنه ؛ همه گیاه ها رو از استان ها و جاهای دیگه خریداری می کنن , به جز چند شهر که خودشون گلاب دارن و فقط گلاب برای خودشون هست و مابقی اجناس و مواد اولیه رو از استان های دیگه خریداری می کنن و با بنز و خاور به انبار تولیدی خودشون میارن , بطور مثال میمند فارس فقط خودشون گلاب میگیرن و بقیه گیاه ها مثلا زیره را از کرمان میارند و یا طارونه را از جنوب تهیه می کنند ، تولیدی عرقیات یک کار بدون درد سر و پر سود و کم هزینه هست ؛ شما از روز اول که شروع به کار می کنی درآمد داری و بازگشت سرمایه خیلی زود هست

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
داداش هیچ تولیدی عرقیاتی خودش گیاهی تولید نمی کنه ؛ همه گیاه ها رو از استان ها و جاهای دیگه خریداری می کنن , به جز چند شهر که خودشون گلاب دارن و فقط گلاب برای خودشون هست و مابقی اجناس و مواد اولیه رو از استان های دیگه خریداری می کنن و با بنز و خاور به انبار تولیدی خودشون میارن , بطور مثال میمند فارس فقط خودشون گلاب میگیرن و بقیه گیاه ها مثلا زیره را از کرمان میارند و یا طارونه را از جنوب تهیه می کنند ، تولیدی عرقیات یک کار بدون درد سر و پر سود و کم هزینه هست ؛ شما از روز اول که شروع به کار می کنی درآمد داری و بازگشت سرمایه خیلی زود هست
اینم واقعا پیشنهاد خوبیه. فقط باید یه بررسی درست و حسابی بشه. مثلا چجوری میشه عرق تولید کرد؟ چه چیزهایی لازمه؟ بازار خریدش کجاهاس؟ جایی وجود داره که توضیح کاملی بده بهم

irandac

Registered User
لایک‌ها
88
تولیدخیلی خیلی ساده هست مث اب خوردن ؛ فقط کافیه دیگ های عرق گیری خریداری بشه , مواد اولیه را در دیگ می ریزید و به تناسب آب اضافه می کنید و زیر دیگ را روشن می کنید؛ برای آشنایی بیشتر با پروسه تولید می تونید به یک تولیدی عرقیات مراجعه کنید و یک برآورد هزینه کنید ؛ برای فروش هم باید بازاریابی کنید , می تونید در بطری های نیم و 1 و دو لیتری به سوپری ها ، هایپر مارکت ها ؛ عرقیاتی ها ،ترشی جاتی ها و ... بدین ؛ می تونید بصورت مدت دار و قسطی با این مغازه دار ها کار کنید ، فقط قبل از هر کار باید یک مجوز مربوطه را از اتحادیه بگیرید و یک برند برای محصولات خود انتخاب کنید , موفق باشید

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
کاربردهای اکسیژن فعال ( ازن ) در صنعت مرغداری
امروزه بهترین روش ضد عفونی مواد و حذف آلودگی ها استفاده از اکسیژن فعال ( ازن ) می باشد. این گاز بی رنگ با خاصیت اکسید کنندگی فوق العاده خود به طرز حیرت آوری کلیه آلودگی ها از جمله باکتری ها ، ویرویسها ، میکروبها ، کپکها ، انگلها ، کرمها ، گازها ، بوهای نامطبوع و ... را نابود می کند.

اکسیژن فعال یک ضدعفونی کننده هوشمند است و بسته به موارد استعمال ، کاربردهای بسیاری در ضد عفونی هوا ، آب ، محیط ( دیوارها ، کف زمین ، سطوح ) لباس های کار ، اجسام و لوازم مختلف و حتی اشخاص را داراست . بر خلاف ضدعفونی کننده های معمول از آنجاییکه اتم های اکسیژن پس از پاکسازی و حذف آلودگی ها با یکدیگر نیز پیوند می نمایند، مجدداً به اکسژن تبدیل شده و هیچگونه مواد سمی و مضری بر جا نمی گذارند.

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
دکتر جان
هزینه ها رو بخوای ریز ببینی خیلی باید صبر کنی تا یه گلخونه دار از اینورا رد شه و این تاپیک رو ببینه شما فرصت رو از دست نده و برو با مشاور صحبت کن
نمیدونم اینکار رو انجام دادی یا نه ولی خیلی مفیده مخصوصا که چون توی منطقه خودتون هست با خیلی چیزا آشناست
من الان هر ایده ای بدم توی تهران یا اطرافش دیدم یا شنیدم

البته بیشتر به نظر میرسه بیشتر دنبال فعال کردن همون مرغداری هستی که دیگه خودت واردتری :)

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
دکتر جان
هزینه ها رو بخوای ریز ببینی خیلی باید صبر کنی تا یه گلخونه دار از اینورا رد شه و این تاپیک رو ببینه شما فرصت رو از دست نده و برو با مشاور صحبت کن
نمیدونم اینکار رو انجام دادی یا نه ولی خیلی مفیده مخصوصا که چون توی منطقه خودتون هست با خیلی چیزا آشناست
من الان هر ایده ای بدم توی تهران یا اطرافش دیدم یا شنیدم

البته بیشتر به نظر میرسه بیشتر دنبال فعال کردن همون مرغداری هستی که دیگه خودت واردتری :)
به پیشنهاد شما و دوستان عزیز حتما یه وقتی میکنم با یه کارشناس جهاد صحبت میکنم و خود جهاد ببینم باهام همکاری میکنه یا نه. چندین بار بهمون پیشنهاد دادن بعنوان مرغدار خیلی قدیمی دوباره مزرعه رو فعالش کنیم.
بعضی وقتها یه ایده هایی تو سطح کشور وجود داره که اگه تو منطقه ای اولین نفر انجامش بدی سودآوری خیلی خوبی داره. ولی ایده های قدیمی نسبت به وقت و هزینه ای که میذاری چون اشباع شده سود آنچنانی نداره.
کار زیاده ولی دید مردم یجوریه متاسفانه نمیشه هر کاری کرد وگرنه به قول یکی از دوستان تو سایت گفته بود اگه یکی بره کارتن کهنه جمع کنه و بفروشه حداقل روزی 200هزار سود داره. ولی چون مردم با یه دید دیگه نگاه میکنن و انتظار بالاتری دارن واسه همین نمیشه دست به هر کاری زد.

مثلا من میدونم پرورش دام مخصوصا گاو سود صد در صدی در 6 ماه داره. یعنی سرمایه دوبرابر میشه. ولی کار خیلی تمیز و با کلاسی نیست. از اون ور خود گلخونه یا حتی مرغداری یه لول بالاتره:D

ashkanshah

Registered User
لایک‌ها
11
اگر به دریا نزدیک هستید (برای دسترسی به ماهی کیلکا) و از نظر مجوزهای بهداشتی مشکلی ندارید استفاده از فضا برای کارخانه پودر ماهی (خوراک دام و طیور) خوب است.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
اگر به دریا نزدیک هستید (برای دسترسی به ماهی کیلکا) و از نظر مجوزهای بهداشتی مشکلی ندارید استفاده از فضا برای کارخانه پودر ماهی (خوراک دام و طیور) خوب است.
ایشان در جنوب هستن
ماهی کیلکا در شمال
صیدماهی کیلکا از صرفه افتاده
برای تولید پودر ماهی به علت آلودگی آب و نزدیکی به کشتارگاه دامپزشکی و وزارت صنایع مجوز نخواهند داد
تولید پودر ماهی حریم داره
و باید حریم ( فاصله ) تا مراکز غذایی رعایت بشه

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
سلام

اینو بیشتر تو ضیح میدین
البته سود کم این شغل مرغ داری تعجب کردم

یه همسایه داشتیم مرغداری 25000 تایی زدن 4 سال پیش از هیچی الان همه چی دارن فقط میگفت اعصاب قویی میخواد (البته اینو اون موقی میگفت که قیمت دونه ها هی بالا میرفت و یه دفه میمومد پایین ) ( الان که قیمتا ثبات داره ) و میگفت 9تومن تقریبا هر دوره کود میفروشن و چک 40 روزه میدن که هر جا ببری مثله پوله نقده خلاصه برایه ایشون و مرغ دارهایی که بنده میشناسم شغل پر سودیه

سه تا کارگر بایه سرکارگر خبره گرفته که ماهی 2 تومن به این و به کارگر ها همماهی 800 با جا و غذا البته بغله روستایه خودشون زده با چاه و مخلفات غیره

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
در مورد احیا و بازسازی مرغداریتون اگر اطلاعات بشتر خواستین به صورت صلواتی در خدمتم
ضمنا تولیدات عرقیجات رو در یک اتاق 30 متری هم میشه انجام داد
گلخانه آب میخواد که شما ندارین و هزینه مضاعف سرمایه گذاری مجدد
شما بایستی همون یک ذره آب رو که دارین تصفیه و گند زدای بکنین جهت شرب مرغها
و آلودگی ها رو با تکنولوژی جدید بگیرین
یا علی
صلوات بر محمد و آل محمد

davidrazor70

Registered User
لایک‌ها
6
در مورد احیا و بازسازی مرغداریتون اگر اطلاعات بشتر خواستین به صورت صلواتی در خدمتم
ضمنا تولیدات عرقیجات رو در یک اتاق 30 متری هم میشه انجام داد
گلخانه آب میخواد که شما ندارین و هزینه مضاعف سرمایه گذاری مجدد
شما بایستی همون یک ذره آب رو که دارین تصفیه و گند زدای بکنین جهت شرب مرغها
و آلودگی ها رو با تکنولوژی جدید بگیرین
یا علی
صلوات بر محمد و آل محمد

مهندس عزیز برای مرغداری من شنیدم دولت وام میده درسته؟
یه زمینی در منطقه جنوب استان سیستان و بلوچستان ما داریم عموم فکر اینه که مرغداری راه بنداره
میخواستم اگه امکانش هست یه سری اطلاعات بهم بدید مثل چقدر هزینه میخواد برای شروع و وام میدن یا نه؟ چقدر زمین میخواد و کلا چیزایی که فکر میکنید لازمه بدونیم
ببخشید سوالام زیاد شد

ashkanshah

Registered User
لایک‌ها
11
ایشان در جنوب هستن
ماهی کیلکا در شمال
برای تولید پودر ماهی به علت آلودگی آب و نزدیکی به کشتارگاه دامپزشکی و وزارت صنایع مجوز نخواهند داد
منظورم ماهی ساردین بود اشتباه کردم البته ماهی موتو هم قابل استفاده است
ایشان نگفته اند که در مرکز غذایی هستند. نزدیک کارخانه پودرماهی ما 3 مرغ داری و یک دامداری است و بدون هیچ گونه مشکلی در حال کار هستند ضمن اینکه پروسه بوگیری کارخانه هم بسیار پیشرفته است و دقیق کار می کند لذا با وجود فاصله 11 کیلومتری با اولین شهر مجوزهای بهداشتی صادر شده است. این کارخانه 28 سال است که به طور پیوسته کار می کند و تاکنون از نظر دسترسی به ماهی و سایر مکمل ها مشکلی نداشته است.

HeSaM4388

Registered User
لایک‌ها
225
ایشان در جنوب هستن
ماهی کیلکا در شمال
درود بر شما
ماشالله اطلاعتتون کامله. درسته مجوز مشکل میدن. البته کار نشد نداره. با آشناهامون تو قشم صحبت کردم و مشکلی هم واسه فرستادن ماهی نداشتن ولی هزینه پروسه تولید (دیگ بخار . بسته بندی . کارگر) در مقابل قیمتی که پودرماهی رو میخرن نمیصرفه اصلا.

بالا