برگزیده های پرشین تولز

ثبت شکایت جمعی از 20speed (پرونده هک و سرقت)

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
درود دوستان

همونطور که احتمالا در اخبار خوندید یا شنیدید این سرویس شروع به هک و سواستفاده از کاربرانش کرده و متاسفانه من خودم یکی از کسانی هستم که از توسط این سرویس متضرر شدم و یکی از ولت های نرم افزاری من رو خالی کردن. شرکت ۲۰ اسپید یا 20speed که از طریق جاسوسی SecondEye به سیستم کاربراش دسترسی کامل داشته به یکباره تصمیم میگیره شروع به هک و کلاهبرداری از کاربراش کنه (من چندین سال استفاده می کردم ازشون)

من خودم تقریبا شخص اصلی رو پیدا کردم (از طریق رد رمزارز ها به صرافی کوینکس) و پرونده من در پلیس فتا در جریان هست.
طبق بررسی های که من از آدرس های نهایی ولت ها داشتم مبلغ کلاهبرداری اینها از طریق رمزارز چند صد هزار دلار هست و مطمئنا کسای دیگه ای هم قربانی این سرقت شدند. (کلاهبرداری از طریق رمزارز یکی از اتهام هاشون هست و میتونن از طریق های دیگری هم اقدام به کلاهبرداری کرده باشن)
قصدم از ایجاد این تاپیک این بود که اگر دوستانی هستن که مورد کلاهبرداری قرار گرفتن بتونیم هم دیگرو پیدا کنیم تا اینکه بتونیم بهتر و سریعتر کار رو پیگیری کنیم.
لطفا اگر خودتون یا کسی رو می شناسید که قربانی کلاهبرداری این شرکت شده لطفا معرفی کنید.

از طریق این ایمیل هم میتونید با من ارتباط داشته باشید
DomirSupp ات جیمیل دات کام

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
تاپیک خوبیه
گرچه درتوییتر باشه بهتر جواب میده

تا اونجایی که اطلاع دارم این سرویس بیشتر از 5 سال هست که فعالیت داره.
حال قضیه شکایت بردن از دست دزد به داروغه هست.
این شرکت مجوز درگاه داشته و پلیس فتا حتما نسبت به فعالیت اصلیش در جریان بوده در این سالهایی که فعالیت داشته، جدای از اینکه چطور تونستن کلید خصوصی کیف پول را بدست بیارن، چند ده هزار نفر به خاطر جاسوسی مورد تجاوز به حریم خصوصی قرار گرفتن که خودش یک پرونده بزرگی به همراه داره.
پیشنهادم اینه که اگر ردی از اشخاص صاحب سایت دارید، از طریق واریزی و شارژ اکانت تا مدارک خودتون، در توییتر با کاربران ایرانی خارج در ایران که فعال هستند، در میان بزارید برای روز مبادا که اگر اینجا به نتیجه نرسیدید و بر فرض صاحب 20اسپید از ایران رفت، اونجا بتونند برایش پرونده درست کنند.

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
تاپیک خوبیه
گرچه درتوییتر باشه بهتر جواب میده

تا اونجایی که اطلاع دارم این سرویس بیشتر از 5 سال هست که فعالیت داره.
حال قضیه شکایت بردن از دست دزد به داروغه هست.
این شرکت مجوز درگاه داشته و پلیس فتا حتما نسبت به فعالیت اصلیش در جریان بوده در این سالهایی که فعالیت داشته، جدای از اینکه چطور تونستن کلید خصوصی کیف پول را بدست بیارن، چند ده هزار نفر به خاطر جاسوسی مورد تجاوز به حریم خصوصی قرار گرفتن که خودش یک پرونده بزرگی به همراه داره.
پیشنهادم اینه که اگر ردی از اشخاص صاحب سایت دارید، از طریق واریزی و شارژ اکانت تا مدارک خودتون، در توییتر با کاربران ایرانی خارج در ایران که فعال هستند، در میان بزارید برای روز مبادا که اگر اینجا به نتیجه نرسیدید و بر فرض صاحب 20اسپید از ایران رفت، اونجا بتونند برایش پرونده درست کنند.
ممنون
برای توییتر بهتون خصوصی پیام میدم باهاتون همفکری می کنم (یا اگر ممکن هست یه پیام بهم بدید)
درگاه و اینها که معمولا با حساب اجاره ای هست و خیلی موقع ها طرف روحش هم خبر نداره.
من مشخصات هویتی کامل شخص رو دارم و منتظر گزارش پلیس هستم براش (به همراه یکسری عکس از خود شخص)
ولی خوب زمان بر هست متاسفانه تا بخواد گزارش آماده بشه.
بیشتر نظرم این بود اینجا بالا بیاد توی موتور جستجو که کسایی که متضرر شدن بتونن همدیگرو پیدا کنن ولی خوب مثل اینکه این بخش دسترسی عمومی نداره.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
ممنون
برای توییتر بهتون خصوصی پیام میدم باهاتون همفکری می کنم (یا اگر ممکن هست یه پیام بهم بدید)
درگاه و اینها که معمولا با حساب اجاره ای هست و خیلی موقع ها طرف روحش هم خبر نداره.
من مشخصات هویتی کامل شخص رو دارم و منتظر گزارش پلیس هستم براش (به همراه یکسری عکس از خود شخص)
ولی خوب زمان بر هست متاسفانه تا بخواد گزارش آماده بشه.
بیشتر نظرم این بود اینجا بالا بیاد توی موتور جستجو که کسایی که متضرر شدن بتونن همدیگرو پیدا کنن ولی خوب مثل اینکه این بخش دسترسی عمومی نداره.
همینجا مینویسم که اگر مفید بود بقیه هم استفاده کنند.
با یکی از مدیران بخش صحبت کنید که تاپیک انتقال داده بشه به بخش وبمستری، اونجا دسترسی بیشتره و ایندکس میشه.
در انجمن لیون و بازیسنتر و ویجیاتو و زومیت هم مطرح کنید.

همچنین کافیه در توییتر یک اکانت داشته باشید و با حفظ حریم خصوصی خودتون توییت هایی با متن شکایت از این سرویس ارسال کنید و به افراد معروف توییتر پیام بدید و طرح مشکل کنید.
بعد از وایرال و دیده شدن، احتمال خیلی زیاد به افرادی که مشکل داشتن لینک می شوید.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
باشد تا به زودی باقی فیلترشکن‌ها هم بدافزار از آب در بیان...
کاش دوستانی که کیلو‌کیلو فیلترشکن نصب میکنن این تاپیکها رو بخونن که همچین مشکلی براشون پیش نیاد
ادیت: استارتر گوشی شما روت (root) شده بوده که این رو روش نصب کردین؟

Last edited:

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
فقط سیفون (!)

همونطور که احتمالا در اخبار خوندید یا شنیدید

متاسف شدم...
کاش واضح تر و خودمانی تر از فعالیت شرکت در پست نخست توضیح می دادید و نحوه کلاهبرداری و به طور خاص شخص خودتان(میزان) را بهتر شرح می دادید.:coffee:

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
به یاد سرویس کاهش پینگ و رایگان رادار بازی افتادم که سرور آلوده به تروجان دارد!

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
درود دوستان

همونطور که احتمالا در اخبار خوندید یا شنیدید این سرویس شروع به هک و سواستفاده از کاربرانش کرده و متاسفانه من خودم یکی از کسانی هستم که از توسط این سرویس متضرر شدم و یکی از ولت های نرم افزاری من رو خالی کردن. شرکت ۲۰ اسپید یا 20speed که از طریق جاسوسی SecondEye به سیستم کاربراش دسترسی کامل داشته به یکباره تصمیم میگیره شروع به هک و کلاهبرداری از کاربراش کنه (من چندین سال استفاده می کردم ازشون)

من خودم تقریبا شخص اصلی رو پیدا کردم (از طریق رد رمزارز ها به صرافی کوینکس) و پرونده من در پلیس فتا در جریان هست.
طبق بررسی های که من از آدرس های نهایی ولت ها داشتم مبلغ کلاهبرداری اینها از طریق رمزارز چند صد هزار دلار هست و مطمئنا کسای دیگه ای هم قربانی این سرقت شدند. (کلاهبرداری از طریق رمزارز یکی از اتهام هاشون هست و میتونن از طریق های دیگری هم اقدام به کلاهبرداری کرده باشن)
قصدم از ایجاد این تاپیک این بود که اگر دوستانی هستن که مورد کلاهبرداری قرار گرفتن بتونیم هم دیگرو پیدا کنیم تا اینکه بتونیم بهتر و سریعتر کار رو پیگیری کنیم.
لطفا اگر خودتون یا کسی رو می شناسید که قربانی کلاهبرداری این شرکت شده لطفا معرفی کنید.

از طریق این ایمیل هم میتونید با من ارتباط داشته باشید
DomirSupp ات جیمیل دات کام
از گوگل پلی دانلود شده بود یا مارکت های دیگر؟

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
من قبلاً سرویس داشتم
آیا هنوز هم ممکنه در خطر باشم ؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
مقصر دولته که با بستن اینترنت کاربرا (حتی کودکان) رو به نصب وی پی ان سوق میده و بعد این مشکلات پیش میاد.

اینو میهن بلاک چین نوشته
نکته امنیتی: زمانی که هرنوع VپیN روشن است کلمات کلیدی کیف پول را وارد نکنید و اگر آن والت فیلتر است، سعی کنید از وی پی ان هایی با آی‌پی ثابت استفاده کنید که اطلاعات را به صورت رمزنگاری شده به سرور ارسال می‌کنند.

اینطور مشخصه پریویت کی و کلمات کلیدی را اینطوری به دست آورده. وی پی ان روشن بوده شما هم کلمات کلیدی رو وارد کردید . اون ضبط کرده.

من قبلاً سرویس داشتم
اینطور که میهن بلاک چین نوشته ، ممکنه. بهتره ویندوز رو از نو نصب کرد. گوشی رو هم ریست فکتوری. همه اطلاعات حذف شه

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
من قبلاً سرویس داشتم
به نظرم در دو حالت این ممکنه:
1- هنوز اپلیکیشنش روی گوشیتون باشه
2- گوشی شما در هنگام نصب اپلیکیشن روت بوده باشه

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
کاش دوستانی که کیلو‌کیلو فیلترشکن نصب میکنن این تاپیکها رو بخونن که همچین مشکلی براشون پیش نیاد
ادیت: استارتر گوشی شما روت (root) شده بوده که این رو روش نصب کردین؟
مشکل اینجاست من کارم با اینترنت بوده و هست
مگر میشه نصب نداشت VپیN رو
بلاخره هر چقدر هم احتیاط بخوای کنی مجبوری به یه شرکت هایی اعتماد کنی.
دوستان اسم سایفون یا مابقی رو آوردن.
از کجا مطمینید که یه رخنه از این اپلیکیشن ها یه روزی به وجود نمیاد؟ شاید یه جایی یکی از برنامه نویس هاشون اقدام به همچین کاری کنه.
بعدم وجود این برنامه روی گوگل پلی یه مقدار اطمینان میده، که متاسفانه اینجور نیست
من روی پی سی هم نصب داشتم هم این اپلیکیشن رو و هم ولتم رو
احتمال میدم این رخنه از روی پی سی باشه. (ویندوز)
من هیچ وقت وارد نکردم ۱۲ کلمه رو. ولی شاید بعضی از دوستان ندونند، روی پی سی میشه با فولدر AppData کیف رو جابجا کرد (البته encrypt شده هست و نیاز به پسورد ولت هست، دیگه اون رو راحت میشه با KeyLogger در آورد)

Last edited:

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
من قبلاً سرویس داشتم
اگر ولت داشتید سعی کنید انتقال بدید هر چه زودتر
مقصر دولته که با بستن اینترنت کاربرا (حتی کودکان) رو به نصب وی پی ان سوق میده و بعد این مشکلات پیش میاد.

اینو میهن بلاک چین نوشته
نکته امنیتی: زمانی که هرنوع VپیN روشن است کلمات کلیدی کیف پول را وارد نکنید و اگر آن والت فیلتر است، سعی کنید از وی پی ان هایی با آی‌پی ثابت استفاده کنید که اطلاعات را به صورت رمزنگاری شده به سرور ارسال می‌کنند.

اینطور مشخصه پریویت کی و کلمات کلیدی را اینطوری به دست آورده. وی پی ان روشن بوده شما هم کلمات کلیدی رو وارد کردید . اون ضبط کرده.

اینطور که میهن بلاک چین نوشته ، ممکنه. بهتره ویندوز رو از نو نصب کرد. گوشی رو هم ریست فکتوری. همه اطلاعات حذف شه

کاملا موافق هستم (الان هم که در یک اقدام خیلی بی عقلانه کل گوگل پلی رو فیلتر کردن، یعنی خیلی راحت دسترسی به اپلیکشن های دستکاری شده بالا میره)
متاسفانه چاره ای جز اعتماد به یه سری نرم افزارها برای دور زدن محدودیت ها هم نیست
و اینطور میشه که این مشکلات پیش میاد و زمینه کلاهبرداری و هک بوجود میاد.
من این تجربه رو در میون گذاشتم که بدونید امکان پذیر هست و احتیاط لازم رو داشته باشید
و سعی کنید برای نگهداری رمزارز حتما از ولت سخت افزاری استفاده کنید
این اتفاق برای من بعد از ۴ ۵ سال که این ولت رو داشتم و همینطور مشتری این ها بودم افتاد.

و اینکه یه سوال، مدیر این انجمن رو چجور میتونیم باهاش ارتباط بگیریم؟ که اگر بشه این تاپیک رو به جایی انتقال بدیم که امکان دسترس عموم بهش باشه که به کار افراد دیگه که توی گوگل هم سرچ می کنن بیاد این تاپیک...؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
اگر ولت داشتید سعی کنید انتقال بدید هر چه زودتر

کاملا موافق هستم (الان هم که در یک اقدام خیلی بی عقلانه کل گوگل پلی رو فیلتر کردن، یعنی خیلی راحت دسترسی به اپلیکشن های دستکاری شده بالا میره)
متاسفانه چاره ای جز اعتماد به یه سری نرم افزارها برای دور زدن محدودیت ها هم نیست
و اینطور میشه که این مشکلات پیش میاد و زمینه کلاهبرداری و هک بوجود میاد.
من این تجربه رو در میون گذاشتم که بدونید امکان پذیر هست و احتیاط لازم رو داشته باشید
و سعی کنید برای نگهداری رمزارز حتما از ولت سخت افزاری استفاده کنید
این اتفاق برای من بعد از ۴ ۵ سال که این ولت رو داشتم و همینطور مشتری این ها بودم افتاد.

و اینکه یه سوال، مدیر این انجمن رو چجور میتونیم باهاش ارتباط بگیریم؟ که اگر بشه این تاپیک رو به جایی انتقال بدیم که امکان دسترس عموم بهش باشه که به کار افراد دیگه که توی گوگل هم سرچ می کنن بیاد این تاپیک...؟

@Hamid2day

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
پیام دادم بهشون ولی خوب مثل اینکه موافق نبودن برای انتقالش
من قصدم اطلاع رسانی بیشتر بود تا هم اینکه کسی متضرر نشه یا اینکه اگر شده بتونه راهی برای پیگیری ضررش پیدا کنه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,095
Last edited:
بالا