برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه عملی کاربردی

sina86

Registered User
لایک‌ها
35
نتایج آزمون جامع و ارزیابی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

نتایج آزمون جامع و ارزیابی حرفه‌ای مهرماه سال 1388 دانشگاه جامع علمی کاربردی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. به گزارش خبرگزاری مهر، فهرست اسامی قبول ‌شدگان آزمون جامع و ارزیابی حرفه ‌ای پودمانی مهرماه سال 1388 از صبح امروز دوشنبه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.
در خصوص انجام مراحل فارغ ‌التحصیلی موضوع از طریق مرکز آموزشی مربوط قابل پیگیری است.

sina86

Registered User
لایک‌ها
35
راه اندازی مرکز علمی کاربردی برای تربیت نیرو در حوزه فناوریهای دفاعی

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی از همکاری این دانشگاه در تربیت نیروهای توانمند در حوزه فناوریهای دفاعی خبر داد و گفت: در این زمینه اقدام به راه اندازی مرکز ویژه علمی کاربردی در دانشگاه مالک اشتر کردیم. به گزارش خبرنگار مهر، حسین بلندی دوشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح مرکز علمی کاربردی شهید مطهری در جمع خبرنگاران، وظیفه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی را پاسخگویی به نیازهای کشور دانست و افزود: از این رو تمام حرکتهای این دانشگاه در جهت رفع نیازهای دستگاهها است تا این دستگاهها بتوانند در راستای اهداف خود دانشجویان توانمند را تربیت کنند.
وی با بیان اینکه یکی از سازمانهایی که در این زمینه وارد شده، سازمان عقیدتی و سیاسی وزارت دفاع است، اظهار داشت: دوره هایی که این سازمان اقدام به راه اندازی آن کرده در راستای فعالیتهای عقدتی و سیاسی و تربیت نیروهای توانمند است.
بلندی، تربیت معلم قرآن، روابط عمومی، مروج سیاسی و امور فرهنگی را از جمله رشته های این دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این دانشگاه در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرد که امیدواریم مسئولان این دانشگاه با توسعه های علمی و ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان در آینده بتوانیم خدمات دیگری را به این سازمان ارائه دهیم.
وی در خصوص خدمات این دانشگاه در زمینه توسعه فناوریهای دفاعی در دانشگاهها خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفتهایی که وزارت دفاع در زمینه فناوریهای دفاعی داشته است از این رو به منظور برطرف کردن نیازهای این بخش با برخی از دانشگاهها در زمینه آموزش و تربیت نیروهای توانمند همکاریهایی داشتیم.
وی ایجاد مرکز علمی کاربردی در دانشگاه مالک اشتر را از جمله این موارد ذکر کرد و ادامه داد: در این مرکز علمی کاربردی ویژه در حوزه های تخصصی خدمات آموزشی ارائه می شود.
به گفته وی در این مرکز در حوزه های تخصصی چون مکانیک و الکترونیک در حوزه فناوریهای دفاعی خدماتی ارائه می شود.

sina86

Registered User
لایک‌ها
35
پذیرش دانشجو در رشته مروج سیاسی در مرکز علمی کاربردی شهید مطهری

رئیس مرکر جامع علمی کاربردی گفت: در صورت اخذ مجوزهای لازم، این مرکز بهمن ماه در 4 رشته دانشجوی دوره کاردانی و کارشناسی می پذیرد. محمد تقی تاج آبادی در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز علمی کاربردی شهید مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در این مرکز به در 4 رشته تربیت معلم قرآن، روابط عمومی، مروج سیاسی و امور فرهنگی دانشجو جذب می کند.
وی با بیان اینکه جذب دانشجو در این مرکز به صورت پودمانی است، افزود: بر این اساس دانشجویان بدون کنکور جذب یکی از رشته های موجود در این مرکز می شوند اما در پایان دوره امتحان جامعی از آنها گرفته می شود.
تاج آبادی از جذب دانشجو در دوره های کارشناسی و کاردانی به صورت ترمی در بهمن ماه خبر داد و اظهار داشت: در صورت دریافت مجوز در بهمن ماه در این 4 رشته دانشجوی لیسانس و کاردانی ترمی در کنار دوره های پودمانی جذب می شود.

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
من پودمان 1 هستم . همه چیز خوبه .مشکلی خاصی هم نیست . از نظر مدرک هم مدرکش در خارج از کشور هم معتبر هستش . :happy::happy:
سلام دوست عزیز.

با اجازه من چندتا سوال از شما داشتم که خیلی وقته دنبال جوابشون می گردم!

1. آیا برای ثبت نام باید آزمون و کنکور بدی؟

2. برای ثبت نام کارت پایان خدمت یا معافی میخوان؟ نمیشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

3. با (رشته) مدرک دیپلم کاری ندارن؟ یعنی به فرض مثال اگر دیپلمت تربیت بدنی باشه میتونی برای علمی کاربردی (پودمانی) یه رشته دیگه مثل کامپیوتر یا... انتخاب کنی؟

4. بعد از اتمام هر پودمان باید آزمون بدی؟ بعد اگر توی آزمون قبول نشدی بازم باید پودمان قبلی رو مجدداً بخونی؟!

5. با مدرکش میشه تا دکترا یا بالاتر ادامه تحصیل داد؟

6. اگر یکبار در دوران دبیرستان تغییر رشته داده باشی (از نظری به فنی)، برات مشکلی پیش نمیاد؟ درد سر نمیشه؟!

7. بعد از اخذ دیپلم (فنی حرفه ای) مستقیماً باید برای ثبت نام به مراکز (علمی کاربردی پودمانی) مراجعه کرد؟ یا نه باید فوق دیپلم یا پیش دانشگاهی رو هم بخونی؟!

آخه رشته من (تربیت بدنی/فنی حرفه ای) هست و هیچ علاقه ای نسبت به این رشته ندارم و میخوام بعد از اخذ دیپلم (که سال 89 می گیرم) هرطور شده تغییر رشته بدم! حالا به هر دری که میزنم به مشکل بر میخورم! الآن هم تمام امیدم به پیام نور فراگیر و علمی کاربردی پودمانی هست!

خواهشاً راهنمایی کنید...
ممنون و متشکـــر...

Last edited:

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
با سلام...

می خواستم بپرسم دانشگاه علمی کاربردی رشته برق (صنعتی / قدرت) رو هم داره ؟

با دیپلم برق صنعتی میشه وارد دانشگاه علمی کاربردی شد ؟

از یکی از دوستان که پرسیدم گفتن به غیر از پیام نور تمامی دانشگاه ها با دیپلم برق (صنعتی) هم پذیرش دارن، درسته ؟

ممنون میشم پاسخ بدید ...

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
ثبت نام دوره های پودمانی علمی کاربردی از 20 شهريور انجام می شود.
معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي: پذيرش دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني امسال در 145 کد رشته، دو هزار و 80 کد رشته محل در 466 مرکز آموزش علمي کاربردي استان هاي سراسر کشور صورت مي گيرد.
به گفته وي پذيرش دانشجوي پودماني علمي کاربردي در چهار گروه صنعت، کشاورزي، مديريت و خدمات اجتماعي و فرهنگ و هنر انجام مي شود.
متقاضيان براي تهيه دفترچه هاي ثبت نام مي توانند در زمان مقرر که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام مي شود به دفاتر پستي سراسر کشور مراجعه کنند و سپس از طريق پايگاه الکترونيکي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام کنند.
وی تاکيد کرد: پذيرش در دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني بر اساس معدل کل ديپلم و با توجه به اولويت هاي بومي و غير بومي، سهميه شاغل، آزاد و ايثارگر انجام مي شود و داشتن کارت پايان خدمت براي داوطلبان مرد، الزامي است.

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
ممنون از اطلاع رسانی
:)

سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي با تأكيد بر اين‌كه پذيرش دانشجو در دانشگاه جامع متوقف نمي‌شود، از ايجاد مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در دانشگاه جامع علمي كاربردي خبر داد.
عبدالرسول پورعباس در نخستين نشست خبري خود با بيان اين‌كه دانشگاه جامع علمي كاربردي بايد به سمت دوره‌هاي عالي مهارتي حركت كند، گفت: دكتراي مهارتي بايد در دانشگاه جامع علمي كاربردي طراحي شود.
وي با بيان اين‌كه بايد بخش متوسطه، بخش مياني و بخش عالي در دوره‌هاي آموزش مهارتي در نظر گرفته شود، افزود: اگر يكپارچگي **** را داشته باشيم و داوطلبان بدانند كه مي‌توانند به مدارج عالي برسند استقبال زيادي از دوره‌هاي آموزش مهارتي صورت خواهد پذيرفت. اين افراد بايد بتوانند بلافاصله در هر مقطعي جذب بازار كار شوند.
سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي اظهار كرد: از سوي وزارت كار مداركي ارائه مي‌شود كه اين مدارك ارزش بين‌المللي دارد اما شركت‌هاي تخصصي و مهندسين فارغ‌التحصيل دانشگاه‌هاي كشور مدرك بين‌المللي حرفه‌اي ندارند چون از استانداردهاي جهاني برخوردار نيستند. در بخش بين‌الملل روي ايران فشار است كه مدارك آموزش‌هاي مهارتي بين‌المللي ارائه دهد.
وي ادامه داد: در داخل كشور نيز بايد براي ارائه مدارك آموزش‌هاي مهارتي از شوراي عالي انقلاب فرهنگي مجوز گرفته شود.
پورعباس درباره پذيرش دانشجو در دانشگاه جامع علمي كاربردي گفت: قرار بود تا زماني كه **** آموزش مهارتي شكل نگرفته موضوعي مطرح نشود اما در سال قبل بخش‌هايي شتابزده عمل كردند.
وي با تأكيد بر اين‌كه توقفي در پذيرش دانشجوي دانشگاه جامع علمي كاربردي وجود ندارد، گفت: در سال 89 دانشگاه جامع علمي كاربردي همچون سال‌هاي گذشته پذيرش دانشجو دارد اما در سال‌هاي آتي گزينش دانشجو در **** مهارتي طراحي مي‌شود.
* ايجاد مكانيسم مستقل پذيرش دانشجو در **** آموزش مهارتي
سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي با اشاره به ايجاد مكانيسم مستقل پذيرش دانشجو در **** آموزش مهارتي، افزود: ادامه پذيرش دانشجو در دانشگاه جامع علمي كاربردي با روش جديد خواهد بود. اين نحوه آموزش پذيرش‌هاي ويژه خود را دارد. دفترچه و ظرفيت‌هاي خاص دارد.
وي گفت: در پذيرش دانشجو در حال حاضر در تعامل با وزارت علوم حركت مي‌كنيم اما زماني كه روش‌هاي جديدي تصويب شد روش‌هاي جديد جايگزين مي‌شود اما توقف پذيرش دانشجو به هيچ وجه صورت نمي‌پذيرد.
پورعباس با تأكيد بر اين‌كه ممكن است وزارتخانه آموزش‌هاي مهارتي ايجاد شود، گفت: ممكن است وزارتخانه آموزش‌هاي مهارتي ايجاد شود در اين صورت وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقيقات و فناوري كوچكتر مي‌شوند.
وي گفت: در برخي از رشته‌هاي دانشگاه جامع، مقاطع دكترا و كارشناسي ارشد خواهيم داشت.
* دانشگاه جامع علمي كاربردي ديگر به دانشجويان خود وام نمي‌دهد
پورعباس با تأكيد بر اين كه دانشگاه جامع علمي كاربردي ديگر به دانشجويان خود وام نمي‌دهد، گفت: دانشگاه جامع علمي كاربردي ديگر به دانشجويان خود وام نمي دهد، مسئوليت اين دانشگاه آماده سازي فرد براي ورود به بازار كار است. بسترهاي كاري را بايد سازمان‌هاي ديگر ايجاد كنند.
وي گفت: بخشي از ظرفيت كارداني دانشگاه جامع علمي كاربردي به آموزشگاه‌ها داده مي‌شود و در عوض مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا به مقاطع دانشگاه جامع اضافه مي‌شود.

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
ثبت نام دوره های پودمانی علمی کاربردی از 20 شهريور انجام می شود.
معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي: پذيرش دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني امسال در 145 کد رشته، دو هزار و 80 کد رشته محل در 466 مرکز آموزش علمي کاربردي استان هاي سراسر کشور صورت مي گيرد.
به گفته وي پذيرش دانشجوي پودماني علمي کاربردي در چهار گروه صنعت، کشاورزي، مديريت و خدمات اجتماعي و فرهنگ و هنر انجام مي شود.
متقاضيان براي تهيه دفترچه هاي ثبت نام مي توانند در زمان مقرر که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام مي شود به دفاتر پستي سراسر کشور مراجعه کنند و سپس از طريق پايگاه الکترونيکي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام کنند.
وی تاکيد کرد: پذيرش در دوره هاي کارداني علمي کاربردي پودماني بر اساس معدل کل ديپلم و با توجه به اولويت هاي بومي و غير بومي، سهميه شاغل، آزاد و ايثارگر انجام مي شود و داشتن کارت پايان خدمت براي داوطلبان مرد، الزامي است.
غیر پودمانی چی؟ اون اعلام نشده کی کنکنورش رو میگیرن؟

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
غیر پودمانی چی؟ اون اعلام نشده کی کنکنورش رو میگیرن؟
توزيع كارت‌هاي آزمون جامع و ارزيابي حرفه‌اي دانشگاه جامع از 23 شهريور
تاريخ، نحوه پرينت كارت و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون جامع و ارزيابي حرفه‌اي دانشگاه جامع علمي كاربردي شهريور 1389 اعلام شد.
آزمون جامع و ارزيابي حرفه‌اي دانشگاه جامع علمي كاربردي رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 26 شهريور برگزار خواهد شد و اطلاعات كامل در اين خصوص بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور منتشر مي‌شود.

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
ثبت‌نام دوره كارداني پودماني غيرحضوري دانشگاه جامع از 24 شهريورآغاز مي‌شود.
ثبت‌نام دوره كارداني پودماني غيرحضوري دانشگاه جامع علمي كاربردي به صورت اينترنتي از روز چهارشنبه 24 شهريور آغاز و تا 31 شهريورماه ادامه خواهد داشت.
علي صدر، مدير آزمون، آموزش‌هاي خاص و غيرحضوري دانشگاه با اعلام اين خبر افزود: متقاضيان جديد ثبت‌نام در دوره كارداني علمي كاربردي پودماني غيرحضوري مديريت خانواده و همچنين دانشجويان دوره‌هاي قبل، مي‌بايست در زمان مقرر با مراجعه به دفاتر پستي سراسر كشور نسبت به خريد كارت اعتباري به مبلغ 25 هزار ريال كه داراي شماره پرونده، نام كاربري و رمز عبور مي‌باشد و يك جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام به مبلغ هفده هزار ريال اقدام كنند.
صدر در ادامه اظهار داشت: داوطلبان پس از مطالعه دفترچه مي‌بايست به سامانه ثبت‌نام اينترنتي دوره كارداني پودماني غيرحضوري مديريت خانواده به آدرس http://reg.uast.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌‌نام خود اقدام كنند.
وي افزود: اين دوره شامل 16 پودمان با رويكردهاي مهارتي متنوع مانند حقوق خانواده ، مشاوره‌خانواده ، روانشناسي و تعليم و تربيت كودكان ، اقتصاد و برنامه‌ريزي خانواده ، آداب معاشرت و همسرداري و جمعيت ، بهداشت و فوريت‌هاي پزشكي ، مجموعه‌اي جامع از مهارت‌هاي علمي كاربردي را در اختيار اعضاي خانواده قرار مي‌دهد.
صدر در ادامه اظهار داشت: در اين ميان برخي پودمان‌هاي اختياري نظير دكوراسيون و تزئينات داخلي ، پرورش گلهاي زينتي ، آشپزي و سفره‌آرايي و كاربري كامپيوتر بر غنا و تنوع اين دوره افزوده است و دانشجويان اين دوره با امكان انتخاب دو پودمان هم‌زمان در هر پودمان تحصيلي ، حداقل در3 سال امكان كسب همه مهارت‌ها را داشته و به دريافت مدرك رسمي كارداني علمي كاربردي پودماني در دوره مديريت خانواده از سوي دانشگاه جامع علمي كاربردي نايل مي‌شوند و امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر را در تمامي دانشگاهها خواهند داشت.
مدير آزمون ، آموزش‌هاي خاص و غيرحضوري دانشگاه جامع علمي كاربردي افزود: پودمان‌ها در قالب لوح فشرده به همراه جزوه يا كتاب قابل ارايه است.
صدر در ادامه اظهار داشت: شهريه ثبت‌نام در هر يك از پودمان هاي آموزشي اين دوره براي ورودي هاي نيمسال اول تحصيلي 82-1381 تا قبل از نيمسال اول تحصيلي 88-1387 مبلغ سيصدهزار ريال بوده و شهريه هريك از پودمان هاي آموزشي اين دوره براي ورودي هاي نيمسال اول تحصيلي 88-1387 به بعد مبلغ سيصدوسي هزار ريال است.
مدير آزمون ، آموزش‌هاي خاص و غيرحضوري دانشگاه جامع علمي كاربردي در خاتمه گفت: تنها شرط پذيرش در اين دوره داشتن مدرك ديپلم دوره متوسطه بوده و هيچ‌گونه شرط ديگري از جمله معدل ، جنسيت و سن وجود ندارد ، همچنين اين دوره فاقد معافيت تحصيلي است.

OneOFThem

Registered User
لایک‌ها
3
من یه سوالی از رفقا دارم:
من الان دارم تو آزاد کاردانی میگیرم.یک ترم دیگه دارم.
میشه وقتی تموم شد برم علمی کاربردی؟
اصلا رام میدن؟
مدرکش چجوریه؟
شهریش چجوریه؟
ترم هاش چجورین؟
درساش؟
دوست دارم سخت افزار بخونم.
اصلا ارزش داره آزاد رو ول کنم برم علمی کاربردی؟؟

ممنون از اینکه راهنماییم میکنین.

radium

Registered User
لایک‌ها
4
من یه سوالی از رفقا دارم:
من الان دارم تو آزاد کاردانی میگیرم.یک ترم دیگه دارم.
میشه وقتی تموم شد برم علمی کاربردی؟
اصلا رام میدن؟
مدرکش چجوریه؟
شهریش چجوریه؟
ترم هاش چجورین؟
درساش؟
دوست دارم سخت افزار بخونم.
اصلا ارزش داره آزاد رو ول کنم برم علمی کاربردی؟؟

ممنون از اینکه راهنماییم میکنین.

می تونید کارشناسی تون رو علمی کاربردی بخونید
مدرکش هم معتبره مورد تایید وزارت علوم هست
ترم هاشم مثل دانشگاههای دیگه هست 4 ترم

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
علمی کاربردی کاردانی ترمی کی ثبت نام می کنه؟

بالا