برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از fifty_okay :
:eek: اگه هزینه دانشگاه و بیمه های تخمی ایران می دونستی اینجوری حرف نمی زدی .انگار تو ایران :wacko: زندگی نکردی :lol: :lol: یکم در مورد هزینه زندگی تو ایران بپرس .حالا کلا چقدر هزینم می شه؟

بازم میگم ... حالا میای میبینی !!! یه لیسانس نزدیک 0.5 میلیون دلار برات آب میخوره ... سالی 45 تا 50 هزار دلار پول برای دانشگاه شوخی نیست دوست عزیز !!! تو ایران یه همچین رقمی برای تحصیل داری ؟؟؟ بیمه برای ماشین ماهی 420 دلار رقم زیادیه ... نمیتونی هم نداشته باشی ... نه ماشین نه بیمه ... بیمه برای خودت ماهی 270 دلار زیاده .... نمیدونم میفهمی چی میگم یا نه ... مهاجرت کار ساده ای نیست ... این فاکتورها رو ببین ... اگه میخوای من برات یه لیست از هزینه هایی که اجباریه و اگه ندی تو جامعه نمیتونی زندگی کنی بفرستم یکم کیف کنی انقدر به ایران بد و بیراه نگین
من چند وقت پیش آپاندیسم رو عمل کردم میدونی هزینه بیمارستانم چقدر شد ؟؟!؟!؟ 29 هزار دلار !!! ساده ترین عمل ممکن ! اگه بیمه نبودم چی ؟؟؟ :wacko:

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
خارج از بحث حسام جان هزینه عملت چرا انقدر زیاد شده؟
24.gif

اقامت داری یا تابعیت؟

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از Reza364 :
خارج از بحث حسام جان هزینه عملت چرا انقدر زیاد شده؟
24.gif

اقامت داری یا تابعیت؟
رضا جان تابعیت دارم !!! نمیدونی هزینه بیمارستان چه خبره ... من خدا رو شکر بیمه داشتم ولی مادرم چند وقت پیش تصادفی کرد که مجبور شدن تو پاش پیچ بزارن ... بیمه هم نبود ... فکر میکنی چقدر شد هزینه ؟!؟! 93 هزار دلار تا به امروز ... پولشم معلوم نیست کی و چه جوری میخواد بده ... اگه نشه قصط بندی کرد میان سراغ خونه و این بحثها ... این چیزا رو که میبینم بعد این دوستم میگه من موسیقی رپ گوش میدم و تو سایتهای خارجی زیاد میگردم آدم یه جوری میشه برای همین تند حرف زدم ببخشید
فقط میخواستم بگم زندگی شوخی نیست ... موسیقی نیست ... فرهنگ مردم جامعه نیست ... زندگی جایی میشه کرد که شرایط آدم مناسب باشه ... اگه اینجا میتونی شرایط مناسبی ایجاد کنی بسم الله ... اگه تو ایران بعضی از دوستان میتونن خب چه بهتر ... چه بهتر که تو کشور خود آدم باشه

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از IcedAngel :
رضا جان تابعیت دارم !!! نمیدونی هزینه بیمارستان چه خبره ... من خدا رو شکر بیمه داشتم ولی مادرم چند وقت پیش تصادفی کرد که مجبور شدن تو پاش پیچ بزارن ... بیمه هم نبود ... فکر میکنی چقدر شد هزینه ؟!؟! 93 هزار دلار تا به امروز ... پولشم معلوم نیست کی و چه جوری میخواد بده ... اگه نشه قصط بندی کرد میان سراغ خونه و این بحثها ... این چیزا رو که میبینم بعد این دوستم میگه من موسیقی رپ گوش میدم و تو سایتهای خارجی زیاد میگردم آدم یه جوری میشه برای همین تند حرف زدم ببخشید
فقط میخواستم بگم زندگی شوخی نیست ... موسیقی نیست ... فرهنگ مردم جامعه نیست ... زندگی جایی میشه کرد که شرایط آدم مناسب باشه ... اگه اینجا میتونی شرایط مناسبی ایجاد کنی بسم الله ... اگه تو ایران بعضی از دوستان میتونن خب چه بهتر ... چه بهتر که تو کشور خود آدم باشه
من وقتی عموم اونجا عمل بای پس کرد بالا سرش بودم هزینه اش شد فقط 63 دلار!
البته بالای 60 ساله.
در مورد زندگی هم من هیچ وقت نتونستم با کسایی که فقط رفتن به آمریکا رو میبینن و به هیچ چیزی کار ندارن درست صحبت کنم! آخرش به من گفتن تو خودت طلا دستته قدرشو نمیدونی هر وقت دلت میخواد میری هر وقت دلت میخواد میای نمیدونی ما چی میکشیم!
24.gif

fifty_okay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یکی از عادات بد دیگه ایرانی هر کسی عقل کل برا همه .نظراتشون گرانبها و مخالفت با نظرات ....حالا می بینی
همش شما که تو بیمارستانایی.:lol:
اقا شما چرا فکر می کنی من مایه ندارنم؟ چون گفتم رفیقم ساپورتم می کنه؟هر فکری کردی اشتباه کردی.امریکا جا بچه گدا ها نیست اینو خودم می دونم لازم نکرده لیستتو بزار تو جیبت برو دنبال یه لغمه نون.واسه من تند حرف می زنه
اقا نخوندی عنوان تاپیک چی بوده که بحث به کجا کشیده شده. نمی خواستم جوابتو بدم چون تو این 21 سال هر روز اگه بخوام با همچین ادمایی سروکله بزنم کلام پس معرکس.ولی تو زیاد می دونی خواستم روشنت کنم که صفری. اول جوابتون می دم بعدش دوست داشتین جواب سوالمو بدین.
اولا شما رفیق منو نمی شناسین همون که امریکایی هست اینم می دونم که تو امریکا پول پولا می شناسه جواب توهینت به رفیقم : تو ایران ممکنه یک نفر طرفشو 1 هفته بیشتر تحمل نکنه اونم هفته اولش از تو رودرواسی (عادت ایرانی ها.............. ولی وقتی یک امریکایی بت قول می ده و خودش پیشنهاد می ده رو حرفش می ایسته چون عواقب کارو می دونه رودرواسی هم ندارن مثل ایرانی ها که 1 هفته تارفی نگرت دارن.
ایرانییه که همش منفی می ده مثل شما .این نشون دهنده فکر شما و عملتم میتونه بشه.
جواب بعدیم .اگه امریکا بده بیا ایران .بین 400 تا 700 دولار خرجش .چرا نمی یای بیا دیگه
بعدشم تورو خدا بحث کج نکن اگه من بخوام دانشگاه ایران و با دانشگاه امریکا و بیمارستان اونجا با اینجا و ماشینو ...یا بحث ماشین هایی که نو می خری فرداش تعمیر گاس .....اینو رو پیش بکشم می فهمی ایران بهتره یا اونجا منم نگفتم می خوام اونجا درس بخونم که هزینه دانشگاه می گی ........ این هم گفتم که دوستم از لحاظ مالی ساپورتم می کنه تا مستقل شم. تورو خدا لیستتم نزار چون پول ما انقدر بی ارزشه که هر کی ندونه چشماش 4 تا می شه کسی که تو امریکا یه شغل معمولی داره اینها واسش پولی نیست .
در ضمن هیچ وقت به خاطر تعصب ملی ایرانو نه تنها با امریکا بلکه با هیچ جای دنیا مقایسه نکن.چون ایران اون ته گم می شه.فکر نکنم تعداد کشورهایی که از ایران پایین تر باشه به انگشت برسه
کشوری هم که ازادی نداره تو تحریم اقتصادی اکثر کشورهاستمخصوصا امریکا!!!! امنیت!!! و قانون نداره!! مفت نمی ارزه چند وقت دیگم می خوان اینترتو ملی کنن ******* وزیر ای تی سی گفته بازم دوست داشتی ایران بودی؟:lol: چند وقت دیگم هوا گرم می شه بوی خوش عرق طبیعی بدن سرتاسر اتوبوسای دانشگاه که تا پله اول پره و همچنین کلاسهای دانشگاه پر می کنه . تو هم که غربتی شدی ایران همون طور که تو فیمها و سریالها و برنامه های ماهواره و موزیک ویدیوهای ایرانی می بینی نیست همون طور که می گی امریکا نیست .اگه تو می دونی منم می دونم.اینجوری نشی:eek: اینها جوابت بود دقیقا به همون لحنی که با من حرف زدی بات حرف زدم
بحث بی خود نکنین اگه می تونی کمک کنین اگه نه که یه تاپیک بزنید که ما رفتیم امریکا نمی دونستیم امریکا گرون ترین کشور دنیاست .فقط سوالم اینه که مدرک دیپلم چقدر هزینشه ؟ و من از کجا باید اطلاعات مهاجرت به امریکا بدست بیارم؟ که نخوام اینجا منته............

arian-host

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک چیزایی برای فرستادم private برو چک کن

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از fifty_okay :
یکی از عادات بد دیگه ایرانی هر کسی عقل کل برا همه .نظراتشون گرانبها و مخالفت با نظرات ....حالا می بینی
همش شما که تو بیمارستانایی.:lol:
اقا شما چرا فکر می کنی من مایه ندارنم؟ چون گفتم رفیقم ساپورتم می کنه؟هر فکری کردی اشتباه کردی.امریکا جا بچه گدا ها نیست اینو خودم می دونم لازم نکرده لیستتو بزار تو جیبت برو دنبال یه لغمه نون.واسه من تند حرف می زنه
اقا نخوندی عنوان تاپیک چی بوده که بحث به کجا کشیده شده. نمی خواستم جوابتو بدم چون تو این 21 سال هر روز اگه بخوام با همچین ادمایی سروکله بزنم کلام پس معرکس.ولی تو زیاد می دونی خواستم روشنت کنم که صفری. اول جوابتون می دم بعدش دوست داشتین جواب سوالمو بدین.
اولا شما رفیق منو نمی شناسین همون که امریکایی هست اینم می دونم که تو امریکا پول پولا می شناسه جواب توهینت به رفیقم : تو ایران ممکنه یک نفر طرفشو 1 هفته بیشتر تحمل نکنه اونم هفته اولش از تو رودرواسی (عادت ایرانی ها.............. ولی وقتی یک امریکایی بت قول می ده و خودش پیشنهاد می ده رو حرفش می ایسته چون عواقب کارو می دونه رودرواسی هم ندارن مثل ایرانی ها که 1 هفته تارفی نگرت دارن.
ایرانییه که همش منفی می ده مثل شما .این نشون دهنده فکر شما و عملتم میتونه بشه.
جواب بعدیم .اگه امریکا بده بیا ایران .بین 400 تا 700 دولار خرجش .چرا نمی یای بیا دیگه
بعدشم تورو خدا بحث کج نکن اگه من بخوام دانشگاه ایران و با دانشگاه امریکا و بیمارستان اونجا با اینجا و ماشینو ...یا بحث ماشین هایی که نو می خری فرداش تعمیر گاس .....اینو رو پیش بکشم می فهمی ایران بهتره یا اونجا منم نگفتم می خوام اونجا درس بخونم که هزینه دانشگاه می گی ........ این هم گفتم که دوستم از لحاظ مالی ساپورتم می کنه تا مستقل شم. تورو خدا لیستتم نزار چون پول ما انقدر بی ارزشه که هر کی ندونه چشماش 4 تا می شه کسی که تو امریکا یه شغل معمولی داره اینها واسش پولی نیست .
در ضمن هیچ وقت به خاطر تعصب ملی ایرانو نه تنها با امریکا بلکه با هیچ جای دنیا مقایسه نکن.چون ایران اون ته گم می شه.فکر نکنم تعداد کشورهایی که از ایران پایین تر باشه به انگشت برسه
کشوری هم که ازادی نداره تو تحریم اقتصادی اکثر کشورهاستمخصوصا امریکا!!!! امنیت!!! و قانون نداره!! مفت نمی ارزه چند وقت دیگم می خوان اینترتو ملی کنن ******* وزیر ای تی سی گفته بازم دوست داشتی ایران بودی؟:lol: چند وقت دیگم هوا گرم می شه بوی خوش عرق طبیعی بدن سرتاسر اتوبوسای دانشگاه که تا پله اول پره و همچنین کلاسهای دانشگاه پر می کنه . تو هم که غربتی شدی ایران همون طور که تو فیمها و سریالها و برنامه های ماهواره و موزیک ویدیوهای ایرانی می بینی نیست همون طور که می گی امریکا نیست .اگه تو می دونی منم می دونم.اینجوری نشی:eek: اینها جوابت بود دقیقا به همون لحنی که با من حرف زدی بات حرف زدم
بحث بی خود نکنین اگه می تونی کمک کنین اگه نه که یه تاپیک بزنید که ما رفتیم امریکا نمی دونستیم امریکا گرون ترین کشور دنیاست .فقط سوالم اینه که مدرک دیپلم چقدر هزینشه ؟ و من از کجا باید اطلاعات مهاجرت به امریکا بدست بیارم؟ که نخوام اینجا منته............

نمیدونم چی بهت بگم !!! من هم بچه گدا نیسنم ... فقط خواستم بهت بگم که کار آسونی نیست ... حالا ایشالا میای... تلفنمم بهت میدم باهام تماس بگیر حتما"
هزینه دیپلم گرفتن هم مجانیه ... فقط دانشگاه خرج داره ... ازت هم عذر خواهی کردم بابت حرف زدنم ولی ...
الانم پستهای قبلم رو میخونم لحن بدی صحبت نکردم ... بازم میگم هدفم این بود بهت بگم زندگی اینجا اون حرفایی که زدی نیست ... قیافش قشنگه ولی توش سختی زیاده ... منم خدا رو شکر دستم به دهنم میرسه ... شایدم بیشتر از نیازم ولی فشار هست به هر حال
ولی خب 100% اومدنت بهتر از موندنته ... قصدم این بود سختی هایی که با اومدن ویزا سر راهته رو بهت بگم ...
در مورد اطلاعات مهاجرت هم برو به سایت ادره مهاجرت آمریکا در این آدرس :
http://uscis.gov/graphics/index.htm

arian-host

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا به نظر شما کانادا رفتن ارزش اینو داره که آدم با یک دختر ازدواج کنه تا بتونه بره اونجا ؟

sina63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
حسام جان ميشه باكستون رو خالي كنين

fifty_okay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از arian-host :
آقا به نظر شما کانادا رفتن ارزش اینو داره که آدم با یک دختر ازدواج کنه تا بتونه بره اونجا ؟
اگه همدیگرو دوست دارین و طرفت ایرانی نیست و کانادیی که دیگه معرکس .طی تحقیقاتی که کردم کانادییی ها خیلی مردمان خوب و ارومی هستن کشورش برای ایرانی ها از هر لحاظ بهتره امریکتست .بیمارستان کانادا هم مجانیه حتی 1 دولار هم نمی گیرن برای کسایی که زیاد می رن بیمارستان خوب کشوریه .شوخی کردم !ارزش داره ولی اگه فقط واسه رفتنت می خوای این کارو بکنی به شرطی ارزش داره که توافق کنید که بعد از اینکه همه چیز ردیف شد طلاق بگیرین:D خودت شرایط بررسی کن به یه جایی می رسی .ممنون واسه پست خصوصی لطفا شماررو بده برایم بفرست و یکم بیشتر اون روشو توضیح بده .
اقای
IcedAngel درست نمی خونی من گفتم فوق دیپلم یعنی 2.5 دانشگاه .مدرکش نصف لیسانسه .این چقدر هزینش می شه سایت هم ممنون. اقا بدل نگیر اینجا منم تحت فشارم فقط شما نیستین .امیدوارم هر جا هستی خوش باشی من معضرت می خوام:) (پیام اخلاقی داشت:D )

anten_anten

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم همشهریfifty_ok هستم و از مدتی پیش توی فکر مهاجرت به آمریکا ! به خاطر همین اطلاعات زیادی درباره قوانین مهاجرتی ایالات متحده دارم. یعنی از بس چیز خوندم و تحقیق کردم خودم یه پا وکیل مهاجرت هستم دیگه !!!

درباره شرایط زندگی در امریکا و بعد از مهاجرت هم تحقیق زیادی کردم و به خاطر همین میدونم که تا چند سال اول بعد از کوچ کردن زندگی از هر نظر افت وحشتناکی میکنه. ( ولی دورنمای خوبی برای همه میشه تصور کرد)

البته من بیشتر از fifty_ok واقع بین هستم و در خیالات سیر نمیکنم. حرفهای IcedAngel رو هم خوندم و باهاش موافقم. البته با حرفهای فیفتی هم موافقم و وقتی داشتم متنهاش رو میخوندم دیدم اونهم همه حرفهای منو میزنه. مثلا " من تصمیم جدی گرفتم که برم و عمرا اینجا بمونم. هر طوری هست میرم" و یا اینکه " ایران جای موندن من و امثال من نیست ".

حالا چند تا سوال از IcedAngel دارم. میخوام بدونم که خودت چطوری سیتیزن شدی ؟ اونجا شغلت چیه ؟ درامد متوسط ماهیانه در امریکا چقدره ؟ و هزینه یه زندگی در حد متوسط یا حتی کمتر ماهیانه چند دلار هست ؟

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از Reza364 :
من وقتی عموم اونجا عمل بای پس کرد بالا سرش بودم هزینه اش شد فقط 63 دلار!
البته بالای 60 ساله.
در مورد زندگی هم من هیچ وقت نتونستم با کسایی که فقط رفتن به آمریکا رو میبینن و به هیچ چیزی کار ندارن درست صحبت کنم! آخرش به من گفتن تو خودت طلا دستته قدرشو نمیدونی هر وقت دلت میخواد میری هر وقت دلت میخواد میای نمیدونی ما چی میکشیم!
24.gif
انگاری منظورت منم!!!:D
رضا جان..اون بیمه که شما گفتی غلط نیست..گفته دوستمان هم درسته...چندی پیش داشتم یه مطلب راجع به وضعیت بیمه درمانی در آمریکا تو سایت اکونومیست و وعده های دولت بوش می خواندم..واقعا افتضاح بود!!!:wacko:
برای بازنشسته ها که اونجا هستند و مستمری می گیرند هزینه های درمانی تقریبا درست مثل اینه که شما در ایران بیمه مکمل داری که تقریبا همه چی را پوشش می ده و این **** فدرالی دولت مرکزیه که سوبسید می ده وحشتناک..ولی برای اونایی که کار می کنن و مالیات می دن و جوان هستند و....باید هزینه های درمانی را تا مقدار زیادی از جیب مبارک پرداخت کنند...;) اینجوری نیست که مثلا فرانشیز یه مبلغ ثابت برای همه اقشار سنی و تمامی گروههای کاری باشه..:D

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از fifty_okay :
اگه همدیگرو دوست دارین و طرفت ایرانی نیست و کانادیی که دیگه معرکس .طی تحقیقاتی که کردم کانادییی ها خیلی مردمان خوب و ارومی هستن کشورش برای ایرانی ها از هر لحاظ بهتره امریکتست .بیمارستان کانادا هم مجانیه حتی 1 دولار هم نمی گیرن برای کسایی که زیاد می رن بیمارستان خوب کشوریه .شوخی کردم !ارزش داره ولی اگه فقط واسه رفتنت می خوای این کارو بکنی به شرطی ارزش داره که توافق کنید که بعد از اینکه همه چیز ردیف شد طلاق بگیرین:D خودت شرایط بررسی کن به یه جایی می رسی .ممنون واسه پست خصوصی لطفا شماررو بده برایم بفرست و یکم بیشتر اون روشو توضیح بده .
اقای
IcedAngel درست نمی خونی من گفتم فوق دیپلم یعنی 2.5 دانشگاه .مدرکش نصف لیسانسه .این چقدر هزینش می شه سایت هم ممنون. اقا بدل نگیر اینجا منم تحت فشارم فقط شما نیستین .امیدوارم هر جا هستی خوش باشی من معضرت می خوام:) (پیام اخلاقی داشت:D )
ما مخلصیم
282.gif
اینجا فوق دیپلم به اون صورت تو ایران وجود نداره ...
به فوق دیپلم میگن Associated Degree که دانشگاهها هم نمیدن این مدرک رو ... فقط باید بری 2 years school ها که میشن کالج ! هزینش هم بستگی به کالجش داره ... اگر community college باشه و گرین کارت داشته باشی مجانی میشه یه جورایی ولی با ویزا باید ترمی 4500 دلار بدی !!!! برای همین میگم دوستام با ویزا داره پدرشون در میاد
اینم بگم با این مدرک هیچ کاری نمیشه کرد !!! الان به لیسانس اینا میگن undergraduate یعنی فقط کسی رو graduate به حساب میارن که فوق لیسانس به بالا داشته باشه

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از esfandiyar2002 :
رضا جان..اون بیمه که شما گفتی غلط نیست..گفته دوستمان هم درسته...چندی پیش داشتم یه مطلب راجع به وضعیت بیمه درمانی در آمریکا تو سایت اکونومیست و وعده های دولت بوش می خواندم..واقعا افتضاح بود!!!:wacko:
برای بازنشسته ها که اونجا هستند و مستمری می گیرند هزینه های درمانی تقریبا درست مثل اینه که شما در ایران بیمه مکمل داری که تقریبا همه چی را پوشش می ده و این **** فدرالی دولت مرکزیه که سوبسید می ده وحشتناک..ولی برای اونایی که کار می کنن و مالیات می دن و جوان هستند و....باید هزینه های درمانی را تا مقدار زیادی از جیب مبارک پرداخت کنند...;) اینجوری نیست که مثلا فرانشیز یه مبلغ ثابت برای همه اقشار سنی و تمامی گروههای کاری باشه..:D
اسفندیار جان 5000 هزار پسته شدنت رو تبریک میگم
281.gif

آره اگه اینجا 63 سالت باشه و senior citizen بشی اگه تکس هات رو داده باشی همه چیزت مجانیه !!!! اون هزینه هایی هم که گفتم برای کسیه که بیمه نداره ... اگر بیمه اشته باشن حله ...
دولت هم به کسایی که در آمد کم دارن بیمه مجانی یا خیلی ارزون میده ولی همه اینا مستلزمه اقامت داشتنه ... اگه اقامت نباشه هیچی !!! منم مادرم نمیدونست تصادف میکنه وگرنه بیمه می گرفت ماهیانه ! میشه ماهی 200 دلار ... باز میارزه تا این هزینه وحشتناکی که گفتم ... ولی باز راه هایی هست و مثل کشور خودمون آدم رو به خاطر پول نمیندازن از بیمارستان بیرون ! من یکی از دوستهام سر همین قانون مسخره بیمارستانهای ایران فوت کرد !!! هممون تا 3 ماه شک بودیم ... وضع مالیش خوب ... تصادف میکنه و میله گرد یه ماشینی که جلوش بوده میره تو شکمش !!!! خودش خودش رو میرسونه به بیمارستان و چون کسی همراهش نبوده مه هزینه بده کاری براش نمیکنن و دم در بیمارستان فوت میکنه ... اون حادثه همه ما رو داعون کرد ... هیچ وقت یادم نمیره ...

یه سری مسائل اخلاقی رو بهتر از ما رعایت میکنن ولی در کل گرونی در سیستم بیمارستانها بی داد میکنه ... ولی به این معنی نیست که آدمها رو بزارن بمیرن به همون راحتی که دوست من رو گذاشتن !!!!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از anten_anten :
من هم همشهریfifty_ok هستم و از مدتی پیش توی فکر مهاجرت به آمریکا ! به خاطر همین اطلاعات زیادی درباره قوانین مهاجرتی ایالات متحده دارم. یعنی از بس چیز خوندم و تحقیق کردم خودم یه پا وکیل مهاجرت هستم دیگه !!!

درباره شرایط زندگی در امریکا و بعد از مهاجرت هم تحقیق زیادی کردم و به خاطر همین میدونم که تا چند سال اول بعد از کوچ کردن زندگی از هر نظر افت وحشتناکی میکنه. ( ولی دورنمای خوبی برای همه میشه تصور کرد)

البته من بیشتر از fifty_ok واقع بین هستم و در خیالات سیر نمیکنم. حرفهای IcedAngel رو هم خوندم و باهاش موافقم. البته با حرفهای فیفتی هم موافقم و وقتی داشتم متنهاش رو میخوندم دیدم اونهم همه حرفهای منو میزنه. مثلا " من تصمیم جدی گرفتم که برم و عمرا اینجا بمونم. هر طوری هست میرم" و یا اینکه " ایران جای موندن من و امثال من نیست ".

حالا چند تا سوال از IcedAngel دارم. میخوام بدونم که خودت چطوری سیتیزن شدی ؟ اونجا شغلت چیه ؟ درامد متوسط ماهیانه در امریکا چقدره ؟ و هزینه یه زندگی در حد متوسط یا حتی کمتر ماهیانه چند دلار هست ؟

خدمتتون عرض کنم من الان 3 ماهه اقامت گرفتم ... چه جوری ؟ چون گرین کارد داشتم و 5 سال که از تاریخش بگذره میتونی برای سیتیزن شدن تقاضا بدی و البته باید 30 ماه هم در این 5 سال در خاک این کشور باشی
شغلم الان تو registration office مدرسمون کار می کنم و یه حقوق بخور و نمیری دارم ... ساعتی 8 ذلار میگیرم و حقوقم بستگی به ساعات کارم در هفته هستش ... در آمد متوسط برای یه زندگی راحت اینجا ... ؟ من با بالای ماهی 4000 میبینم ! خرج خورد و خوراک خیلی کمه ... ولی بیمه ها و خرج mortgage خونه خیلی زیاده که میشه گفت بیشتر این پول برای این چیزها میره ... نگیری هم نمیشه !
خلاصه کلام ... اینجا مردم از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر به معنای واقعی کار میکنن و شاید تو کل این زمان نیم ساعت استراحت برای نهار داشته باشن
امیدوارم جواب سوالتون رو کامل داده باشم :p

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
البته هزینه زندگی تو ایالتهای مختلف باهم یه مقدار فرق فوکوله!
تو جایی مثل نیویورک یا حتی فیلادلفیا هزینه ها بخصوص هزینه مسکن سنگینتر از جایی مثل یوتا هست!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از esfandiyar2002 :

شما که همون جلسه اول قانع شدی! نشدی؟:D
در مورد بیمه هم که گفتم بالای شصت بود به یاد ایران گفتم ، منظورم همون 63 بود !
یه جایی رو من میشناسم که برای زوج کهنسال با ماهی 25 دلار مسکن تهیه میکنه و .... این امکانات رفاهی رو برای کسانی مهیا میکنن که سنی ازشون گذشته و به زعم اونها در جوانی تلاشی داشتن.این رو هم همونطور که حسام گفت فقط به سینیور سیتی زنها میدن و با گرین کارت کلاهی از این نمد گیرت نمیاد!

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
خطاب به FIFTY-OK :
شما تا حالا از ایران خارج شدی ؟ تا حالا امریکا بودی؟ اون رفیق " آمریکایی" تو از نزدیک دیدی؟
نمیخوام چیزی بگم که ناراحتت کنم ولی دید خیلی سطحی ای داری که تا نیای و نبینی هرچی هرکی بهت بگه باور نمیکنی. جر و بحثم فایده نداره. شما که حرفای ساده ی یه هم وطنت وقتی بهت میگه زندگی تو امریکا راحت نیس برات سنگین در میاد خیلی دلم میخواد ببینم امریکا چه جوری میخوای سر کنی!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
هیجا همین ایران خودمون نمیشه با تمام مشکلاتش
هیچیم نداشته باشه آدم حد اقل یه خانواده داره
288.gif

بالا